Pomimo cywilizowanego świata, w którym dziś żyjemy, niektóre plemiona na całym świecie nadal praktykują swoje osobliwe kultury. Wiele z tych plemion prowadzi odizolowane życie, nie interesuje się resztą świata i prawdopodobnie w ten sposób udaje im się zachować wielowiekowe tradycje. Jednak reszta świata uważa te plemiona za tak dziwaczne i fascynujące, że nie może zostawić ich w spokoju. Przyjrzyjmy się więc niektórym plemionom, które w XXI wieku nadal praktykują swój plemienny styl życia.

Sentinelese

Jeda z niewielu odizolowanych społeczności, która pozostała na świecie, Sentinelese opierają się wszelkim formom kontaktu ze światem zewnętrznym. Są w stanie zachować swoją prywatność, ponieważ mają całą wyspę dla siebie. Żyją na północy wyspy Sentinel w Indiach. Wszelkie próby nawiązania kontaktu z miejscowymi kończyły się tym, że atakowali oni zbliżające się statki strzałami i włóczniami. Rząd indyjski uważa Sentinelese za suwerenny lud, z prawem do atakowania, a nawet zabijania intruzów. Czy wiesz jednak, że wiele plemion zezwala na wejście turystów? Z portalem www.wyskocz.pl, zaplanujesz wyjazd w najdalsze zakątki świata, takie jak wioski dzikich plemion.

Lud Yali

Jeśli interesują Cię plemiona, to co powiesz o plemionach kanibali? Mowa o głównej grupie plemiennej w Papui, Indonezji, żyjąca na wschód od doliny Baliem na wyżynie papuaskiej.

Ważnym elementem, który pomógł Yali utrzymać plemienny styl życia jest fakt, że ich ziemie są w dużej mierze odizolowane przez wymagającą geografię. Do ich wiosek można dotrzeć jedynie idąc przez kilka godzin po nierównym terenie. Do lat 60. nie mieli kontaktu ze światem zewnętrznym i do dziś żyją w suwerennym regionie pod kontrolą Indonezji.

Lud Surma

Lud Surma żyje w dolinie Omo w Etiopii. Plemiona Surma składają się z plemienia Suri i plemienia Mursi. Patrząc na sposób, w jaki wybierają modyfikację swoich ciał, z pewnością kwalifikują się jako dziwne plemiona. Suri są bardzo dumni ze swojej kultury i tradycji. Kiedy chłopiec osiąga pełnoletność lub kiedy mężczyzna chce mieć dziewczynę, musi udowodnić swoją wartość, wykonując sztukę walki zwaną saginé. Są to w zasadzie walki na kije lub uroczyste pojedynki.