Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
- Ameryka Łacińska w relacjach Polaków. Antologia. Wybór, wstęp, komentarze i przypisy Marcin Kula. Warszawa 1982 Wyd. Interpress. 24 x 18 cm, s. 409, nlb. 3, 94 ilustr. na wkładkach, 1 mapa rozkł., opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona na grzb. 28 PLN
- Babel Izaak: Dziennik 1920. Warszawa 1990 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 12 PLN
- Bauman Janina: Zima o poranku. Opowieść dziewczynki z warszawskiego getta. Kraków 1989 "Znak". 20 x 13 cm, s. 245, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Benesić Julie: Osiem lat w Warszawie (kronika). Przekład Danuta Cirlić-Straszyńska. wybór, posłowie, biogramy Hanna Kirchner. Warszawa 1985 "Czytelnik". 22 x 15 cm, s. 578, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. kart.
Opr. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, okrejona na grzb. Ekslibris. 12 PLN
- Bień Adam: Bóg wysoko - dom daleko. Obrazy przeszłości 1900-1920. Wyd. 2. Warszawa 1984 LSW. 20 x 13 cm, s. 341, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Bobrowski Tadeusz: Pamiętnik mojego życia. T. 1-2. Oprac., wstępem i przypisami opatrzył Stefan Kieniewicz. Warszawa 1979 PIW. 21 x 16 cm, s. 504, nlb. 4; s. 677, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Obwol. przykurzona, przybrudzona, podniszczona. T. 1-2. 34 PLN
- Bobrzyński Miachał: Z moich pamiętników. Przygotował do druki, wstępem i przypisami opatrzył Adam Galos. Wrocław 1957 Ossolineum. 26 x 18 cm, s. LXII, 404, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, blok rozłamany. Piecz. wł. 28 PLN
- Bogdański Henryk: Dziennik podróży z lat 1826-1827. Kraków 1980 WL. 24 x 17 cm, s. 253, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. lekko przykurzona. 12 PLN
- Bogdański Henryk: Pamiętnik 1832-1848. Z rękopisu wydał, wstępem i przypisami opatrzył Antoni Knot. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 529, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, lekko przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach. 36 PLN
- Brandys Marian: Moje przygody z historią. Warszawa 1990 "Iskry". 21 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Brzozowski Stanisław: Pamiętnik. Nakładem Antoniny Brzozowskiej. Fragmentami Listół autora i objaśnieniami uzupełnił Ostap Ortwin. Lwów 1913 Księgarnia Polska B. Połonieckiego - Warszawa E. Wende i Sp. Reprint. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Burckhardt Carl J.: Moja misja w Gdańsku 1937-1939. Warszawa 1970 PAX. 25 x 18 cm, s. 256, nlb. 4, opr. pł.
Opr. przykurzona, zaplamionma w tylnej części. 14 PLN
- Caylus Marthe de: Wspomnienia. Wstęp i przypisy dr Zofia Libiszowska. Warszawa 1971 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 139, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco zaplamiona. 10 PLN
- Chaskielewicz Stefan: Ukrywałem się w Warszawie. Styczeń 1943 - styczeń 1945. Kraków 1988 "Znak". 20 x 13 cm, s. 191, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Chauffin Yvonne: Dziennik młodego przestępcy. Warszawa 1974 PAX. 17 x 11 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz.
6 PLN
- Chłędowski Kazimierz (Kalasanty Kruk): Album fotograficzne. Oprac. i wydał Antoni Knot. Wrocław 1951 Ossolineum. 25 x 17 cm, s. 234, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na dolnym obrzeżu. 18 PLN
- Chłędowski Kazimierz: Pamiętniki. T. 1. Galicja 1843-1880. T. 2. Wiedeń 1881-1901. Do druku przygotował, wstępem i przypisami opatrzył Antoni Knot. Wrocław 1951 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. XXIV, 299, nlb. 1; s. 398, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, naddarcia i ubytki opr. na grzb., t. 2. naprawiany, T. 1-2. 30 PLN
- Conrad Borys: Kronika rodzinna. Warszawa 1969 PIW. 19 x 11 cm, s. 134, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 8 PLN
- Criscuolo Josiane: Słońce świeci dla wszystkich. Wrocław 1977 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Czapska Maria: Europa w rodzinie. Warszawa 1989 Respublica. 20 x 13 cm, s. 282, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. zakurzona, załamania okł. Podp. wł. 10 PLN
- Dodd William E.: Dziennik ambasadora 1933-1938. Warszawa 1972 PAX. 25 x 18 cm, s. 387, nlb. 5, opr. pł.
Przebarwienia opr. 14 PLN
- Dziennik z czasów panowania króla Jerzego IV króla Wilhelma IV i królowej Wiktorii spisany przez Charlesa C. F. Greville'a urzędnika Rady Przybocznej tych monarchów. Wybrał, przełożył i opracował Michał Roniker. Warszawa 1974 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 342, nlb. 2, opr. kart.
Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, nieco naddarta na grzb. 14 PLN
- Dzierzbicki Stanisław: Pamiętnik z lat wojny 1915-1918. Słowo wstępne Janusz Pajewski, pypisy Danuta Płygawko, tekst przygotował do druku z rękopisu Tomasz Jodełka-Burzecki. Warszawa 1983 PIW. 25 x 18 cm, s. 583, nlb. 1, 87 ilust. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Syrenki.24 PLN
- Eden Anthony (Earl of Avon): Pamiętniki. T. 1. 1923-1938. W obliczu dyktatorów. Pod red. Stanisława Zabiełły. Przekł. Jan Meysztowicz. T. 2. 1938-1945. Obrachunki. Warszawa 1970, 1972 PAX. 25 x 18 cm, s. 475, nlb. 1; s. 444, nlb. 4, opr. pł.
Odbarwienia grzb. opr., opr. przykurz., t. 1. niewielkie zaplamienia na przedniej okł., t. 2. załamanie tylnej okł. T.1-2. 28 PLN
- Filip Ludwik: Pamiętniki czasów Wielkiej Rewolucji. Przekł. i oprac. Wiktor Dłuski. Wstęp Jan Baszkiewicz. Warszawa 1988 PIW. 21 x 16 cm, s. 573, nlb. 1, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Obwo. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 16 PLN
- Francja w pamiętnikach Polaków. Antologia. Wybór, wstęp, komentarze i przypisy Andrzej Gawerski. Warszawa 1981 Wyd. Interpress. 25 x 18 cm, s. 445, nlb. 3, 105 ilustr. na wykl., opr. pł., obwol.
Obwol. lekko przykurzona, przebarwiona. 28 PLN
- Franrz Wiktor: Odłamki wspomnień. Przez przetak pamięci przesianych. Kraków 1972 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 292, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Lekkie otarcia obwol. na obrzeżch. 14 PLN
- Gabriel Narutowicz we wspomnieniach współczesnych polityków. Nota biograficzna i przypisy Kazimierz Stembrowicz. Warszawa 1992 Wyd. Sejmowe. 21 x 15 cm, s. 77, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Gawroński Jan: Moja misja w Wiedniu 1935-1938. Warszawa 1965 PWN. 25 x 18 cm, s. 576, nlb. 4, frontispis, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona, podniszczona na obrzeżach. 23 PLN
- Gawroński Jan: Wzdłuż mojej drogi. Sylwetki i wspomnienia. Warszawa 1968 PIW. 20 x 13 cm, s. 363, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Gebether Jan: Młodość wydawcy. Wyd. 2. Wrocław 1989 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
14 PLN
- Goetel Walery: Pod znakiem optymizmu. Wspomnienia. Ze wstępem prof. dr. Mariana Mięsowicza. Kraków 1976 WL. 20 x 13 cm, s. 163, nlb. 5, frontispis, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Opr. nieco przykurzona, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. Piecz. wł. 10 PLN
- Gojewski Henryk: Pamiętniki. T. 1-2. Oprac. Irena Homola, Bolesław Opusański, Janina Skowrońska. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 418, nlb. 2; s. 363, nlb. 1, frontispis, ilustr. na wkładkach, tabl. rozkł., opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczone, w t. 2. blok odchodzi od grzb. (przedarta przednia wykl.). Ekslibris. 30 PLN
- Grzymała-Siedlecki Adam: Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim. Wyd. 4. Kraków 1974 WL. 23 x 17 cm, s. 354, nlb. 2, frontispis, opr. pł., obwol.
14 PLN
- Guitton Jean: Dziennik 1952-1964. Wyboru dokonała i przełożyła Aleksandra Olędzka-Frybesowa. Warszawa 1984 PAX. 20 x 13 cm, s. 374, nlb. 2, opr. pł.
Opr. nieco przybrudzona, niewielkie odgniecenia przedniej okł. 12 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Niewczesne wynurzenia. Warszawa 1958 PIW. 20 x 14 cm, s. 240, nlb. 4, frontispis, opr. pł.
Opr. przybrudzona. Ekslibris. 10 PLN
- Jabłonowski Ludwik: Pamiętniki. Oprac. oraz wstępem i przypisami opatrzył Karol Lewicki. Kraków 1963 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 438, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, zbrązowienia na początku i końcu bloku. 28 PLN
- Jabłonowski Roman: Wspomnienia 1905-1928. Warszawa 1962 PWN. 21 x 14 cm, s. 441, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Jana Drohojowskiego wspomnienia dyplomatyczne. Warszawa 1959 PIW. 21 x 15 cm, s. 415, nlb. 1, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 12 PLN
- Janowski Jan Nepomucen: Notatki autobiograficzne 1803-1853. Przygotował do druku, wstępem i przypisami zaopatrzył Marian Tyrowicz. Wrocław 1950 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 629, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 28 PLN
- Jasienica Paweł: Pamiętnik. Kraków 1989 "Znak". 20 x 13 cm, s. 143, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
12 PLN
- Jastrun Mieczysław: Dzienniki i wspomnienia. Warszawa 1955 "Czytelnik". 18 x 12 cm, s. 221, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, blok rozłamany. 8 PLN
- Kajdański Edward: Dzienniki syberyjskich podróży Kazimierza Grochowskiego 1910-1914. Lublin 1986 Wyd. Lubelskie. 21 x 15 cm, s. 270, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. zakurzona. Piecz. wł. 23 PLN
- Karpiński Zygmunt: O Wielkopolsce, złocie i dalekich podróżach. Wspomnienia 1860-1960. Warszawa 1971 PIW. 21 x 15 cm, s. 354, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Obwol. zabrudzona, podnsizczona na obrzeżach, naddarta. Piecz. wł. 8 PLN
- Kasprowicz-Jarocka Anna: Poeta i miłość. Wyd. 2, popr. i rozszerz. Warszawa 1961 PIW. 19 x 13 cm, s. 343, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona, ubytki na obrzeżach, opr. podniszczona na obrzeżach grzb., luzem. 14 PLN
- Keitlen Tomi, Lobsenz Norman M.: Pożegnanie z lękiem. Warszawa 1964 PZWL. 21 x 14 cm, s. 291, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, ubytki obwol. 10 PLN
- Kopczyński Bronisław: Przy lampce naftowej. Wspomnienia o dawnej Warszawie, Krakowie, wędrówkach z farbami, spotkanych ludziach 1882-1952. Warszawa 1959 "Czytelnik". 25 x 18 cm, s. 478, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście, CII ilustr. na wkładkach, opr. pł.
Opr. przybrudzona, blok poluźniony. 24 PLN
- Korkozowicz Jerzy: Wycieczka na Łomnicę. Olsztyn 1983 "Pojezierze". 20 x 13 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 6 PLN
- Kossowska Stefania: Galeria przodków. Warszawa 1991 "Więzi". 20 x 13 cm, s. 138, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka "Więzi" Tom 68.Blok pęknięty na kilka części. 10 PLN
- Kowalczyk Irena: Poza granicą skargi. Dzienniki. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 21 x 16 cm, s. 346, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Koźniewski Kazimierz: Zamknięte koła. Wspomnienia z lat 1929-1945. T.1-2. Wyd. 2, przejrzane i uzupełnione. Kraków-Wrocław 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 453, nlb. 3; s. 365, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. Podp. wł. T. 1-2 10 PLN
- Krzywicki Ludwik: Wspomnienia. T.1-3. Warszawa 1957 "Czytelnik". 21 x 16 cm, s. 450, nlb. 2; s. 626, nlb. 2; 543, nlb. 5, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. T. 1-3. 36 PLN
- Kubacki Wacław: Dzienniki (1944-1958). Warszawa 1971 "Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 461, nlb. 3, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona na grzb., nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Kudliński Tadeusz: Młodości mej stolica. Wspomnienia krakowianina z okresu między wojnami. Wyd. 2, poszerz. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 527, nlb. 5, 63 lustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. 14 PLN
- Kuźmińska Tatiana: Mój dom i Jansa Polana. Wspomnienia. Warszawa 1966 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 457, nlb. 3, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Dedyk. 12 PLN
- Kwiatkowski Tadeusz: Płaci się każdego dnia. Kraków 1986 Wyd. Lierackie. 20 x 13 cm, s. 460, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. zakurzona, przebarwiona, otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Laroche Jules: Polska lat 1926-1935. Wspomnienia ambasadora francuskiego. Przeł. i oprac. Stanisław Zabiełło. Warszawa 1966 PAX. 25 x 18 cm, s. 242, nlb. 2, opr. pł.
Opr. lekko przykurzona. 14 PLN
- Lauzun Duc de: Pamiętniki. Przekład, wstęp i przypisy Stefana Mellera. Warszawa 1976 PIW. 21 x 15 cm, s. 226, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta, grzb. bloku przekrzywiony. 14 PLN
- Lorentowicz Jan: Spojrzenie wstecz. Kraków 1957 WL. 21 x 15 cm, s. 242, nlb. 2, frontispis, opr. brosz., obwol.
Pamiętniki i wspomnienia. Seria I. Pamiętniki polskie.Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, niewielki ubytek obwol. Blok nierozcięty. 10 PLN
- lsztyński Stanisław: Kronika rodzinna. Autobiografia. Warszawa 1987 LSW. 20 x 13 cm, s. 397, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, zaplamienia bloku oraz obwol. 10 PLN
- Macmillan Harold: Pamiętniki 1914-1945. Przełożył i wyboru dokonał Mariusz Giniatowicz. Przedmowa Marian Wojciechowski. Warszawa 1984 PAX. 25 x 18 cm, s. 307, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
16 PLN
- Makowiecki Stanisław: Mamałyga, czyli słońce na stole. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 25 x 17 cm, s. 345, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta. Ekslibris. 28 PLN
- Makowiecki Stanisław: Nad Pełtwią i nad Mozą. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 25 x 17 cm, s. 213, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta. Ekslibris. 24 PLN
- Makowiecki Stanisław: Ze stepu w Tatry. Kraków 1979 WL. 25 x 17 cm, s. 366, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, zaplamienia obwol. i przedniej wykl. Ekslibris. 30 PLN
- Mancini Hortensja i Maria: Pamiętniki. Wstęp dr Bronisław Geremek. Warszawa 1969 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Mann Katia: Moje nie napisane wspomnienia. Warszawa 1976 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 151, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol. Podp. wł.
Obwol. przykurzona. 12 PLN
- Mann Viktor: Było nas pięcioro. Wizerunek rodziny Mannów. Warszawa 1966 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 364, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, przybrudzona. Piecz. wł. 18 PLN
- Matlakowski Władysław: Wspomnienia z życia przeszłego i teraźniejszego (1850-1895). Z rękopisu do druku przygotował, przedmową i komentarzem opatrzył Janusz Kapuścik. Wrocław 1991 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 503, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 24 PLN
- Mongrillon M. de: Pamiętnik sekretarza ambasady francuskiej w Polsce pod koniec panowania Jana III oraz w okresie bezkrólewia i wolnej elekcji po jego zgonie (1694-1698). Z francuskiego przełożyła, opracowała i wstępem opatrzyła Łucja Częścik. Wrocław 1982 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 134, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Lekkie otarcia opr. na obrzeżach, załamanie naroża przedniej okł. 12 PLN
- Morawski Krzyszof: Wspomnienia z Turwi. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 24 x 17 cm, s. 259, nlb. 1, 41 ilustr. na wkładkach, 1 tabl. rozkł., opr. brosz., obwol.
14 PLN
- Morawski Krzysztof: O Kazimierzu Morawskim. Ze wspomnień syna i kronik rodzinnych. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 255, nlb. 5, 38 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach (znacznie), przebarwiona. Ekslibris. 14 PLN
- Murawiow Michał (Wieszatiel): Wspomnienia. Oprac., przekład i wstęp Zbigniew Podgórzec. Red, posłowie i przypisy Paweł Wieczorkiewicz. Warszawa 1990 Wyd. "Zebra". 21 x 15 cm, s. 106, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. mocno zabrudzona. 10 PLN
- Natanson Władysław: Wspomnienia i szkice. Z przedmową Arkadiusz H. Piekary. Kraków 1977 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 438, nlb. 2, opr. brosz., ilustr. na wkładkach, obwol.
Obwol. przykurzona 10 PLN
- Nie ustawajmy więc w ochocie pisania... Z listów i dzienników trzech pokoleń. Z dziejów Romerów na Litwie. Wybór, wstęp i opracowanie Danuta Kamolowa. Warszawa 1992 "Krąg". 21 x 15 cm, s. 201, nlb. 11, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. nieznacznie przybrudzona. 12 PLN
- Niezabytowski K.J.A.: Pamiętniki moje. Warszawa (period rewolucyjny). Wstęp i oprac. Jerzy A. Jucewicz. Warszawa 1991 Wyd. PEN. 20 x 13 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Oźóg Jan Bolesław: Na mojej drodze. Wspomnienia. Kraków 1971 WL. 18 x 11 cm, s. 199, nlb. 5, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco zaplamiona. 8 PLN
- Pajewski Janusz: Przeszłość z bliska. Wspomnienia. Warszawa 1983 PIW. 20 x 13 cm, s. 258, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco przykurzona. 12 PLN
- Pamięć boru. Wspomnienia o Jadwidze Dziubińskiej i wybór Jej przemówień, artykułów, listów. Praca zbior. pod red. Zofii Mazurowej i Leonidy Wyszomirskiej. Warszawa 1968 LSW. 21 x 16 cm, s. 352, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 12 PLN
- Pamiętniki bezrobotnych. Warszawa 1967 PWE. 25 x 18 cm, s. 587, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona, naddarta. Piecz. wł. 20 PLN
- Pamiętniki lekarzy. Wyd. 2. Warszawa 1939 Wyd. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 25 x 18 cm, s. 678, nlb. 6, opr. kart. powlek.
Odbarwienie grzb. opr. Egz. przeopr. Podp. wł. 43 PLN
- Pamiętniki Saint-Simona. T. 1-2. Warszawa 1961 PIW. 21 x 16 cm, s. 446, nlb. 6; s. 435, nlb. 5, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.T. 1-2. 30 PLN
- Peiper Tadeusz: Pisma. Pierwsze trzy miesiące. Kraków 1991 WL. 21 x 18 cm, s. 497, nlb. 7, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, niewielki ubytek tylnej wykl. 24 PLN
- Pietraszewski Ignacy: Uroki orientu. Wspomnienia z wojaży (1832-1840 - 1860-1862). Wstęp i oprac. Zygmunt Abrahamowicz. Szkic bio-bibliograficzny Władysław Ogrodziński. Olsztyn 1989 Wyd. Pojezierze. 20 x 13 cm, s. LX, 281, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Literatura Warmii i Mazur w Dawnych Wiekach.Piecz. wł. 18 PLN
- Piętak Stanisław: Portrety i zapiski. Warszawa 1963 PIW. 19 x 11 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. otarta, przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Podp. wł. 6 PLN
- Ponte Lorenzo Da: Pamiętniki. Posłowie Bogdan Pociej. Kraków 1977 PWM. 20 x 13 cm, s. 502, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
12 PLN
- Potocki Albert (Julian Aleksander Bałaszewicz): Raporty szpiega. T. 1-2. Wybór, oprac. i studium wstępne Rafał Gerber. Warszawa 1973 PIW. 21 x 16 cm, s. 419, nlb. 5; s. 572, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Otarcia obwol na obrzeżach. T. 1-2. 30 PLN
- Prorok Leszek: Kepi wojska francuskiego. Warszawa 1980 PIW. 20 x 13 cm, s. 237, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Syrenki.Otarcia obwol. na obrzeżach (mocne). 10 PLN
- Rakoczy Franciszek II: Pamiętniki. Wyznania. Wybór, oprac. i wstęp Jerzy Robert Nowak. Warszawa 1988 PIW. 20 x 13 cm, s. 445, nlb. 3, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Raraj Maciej: We wspomnieniach współczesnych. Wybór i oprac. Stanisław Lato. Warszawa 1984 LSW. 21 x 15 cm, s. 326, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
12 PLN
- Rolland Romain: Dzienniki z lat wojny 1914-1919. Fragmenty. Przekład i wybór oraz wstęp Zofii Karczewskiej-Markiewicz. Warszawa 1965 MON. 20 x 13 cm, s. 351, nlb. 5, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Romer Eugeniusz: Pamiętnik paryski 1918-1919. Do druku przygotowali Andrzej Garlicki i Rysard Świętek. Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 456, nlb. 4, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. 23 PLN
- Romer Eugeniusz: Pamiętniki. Problemy sumienia i wiary. Kraków 1988 "Znak". 20 x 13 cm, s. 522, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona, blok rozłamany. 23 PLN
- Rusinek Michałek: Opowieści niezmyślone dawne i nowe. T. 1-2. Wspomnienia literackie. Wyd. 2. Kraków 1975 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 365, nlb. 7; s. 287, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona, niewielkie otarcia na obrzeżach. T. 1-2 36 PLN
- Rydel Jan: Wspomnienia. Kraków 1991 "Universitas". 22 x 16 cm, s. 241, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr., załamania naroży okł. 10 PLN
- Rzepecki Maciej Wit: Skalpel ma dwa ostrza. Wrocław 1970 PIW. 21 x 15 cm, s. 502, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol., przebarwienia na grzb., opr. nieco odchodzi od grzb. 10 PLN
- Saroyan William: Troje w Paryżu. Warszawa 1966 PAX. 20 x 13 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, podklejana taśmą klejącą. 8 PLN
- Sauerbruch Ferdinand: Takie było moje życie. Wstęp Wiktor Bross. Warszawa 1976 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 474, nlb. 2, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Sebyłowa Sabina: Okładka z pegazem. Warszawa 1960 PWN. 20 x 13 cm, s. 287, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. podniszczona, przykurzona. 6 PLN
- Sheybal Stanisław: Wspomnienia 1891-1970. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 308, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Sokorski Włodzimierz: Notatki. Wyd. 2. Warszawa 1976 PIW. 19 x 11 cm, s. 223, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 6 PLN
- Staël Germaine de: Dziesięć lat wygnania. Wstęp i przypisy dr Barbara Grochulska. Warszawa 1973 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 294, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. 12 PLN
- Starorypiński Zygmunt, Borowski Konstanty: Między Kamieńcem a Archangielskiem. Dwa pamiętniki powstańców z 1863 roku. Oprac. Stefan Kieniewicz. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 413, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Otarcia, podniszczenia obwol. na górnym obrzeżu, blok rozłamany, część kart luzem. 16 PLN
- Suchotina-Tołstoj Tatiana: Wspomnienia. Przekł. Marta Okołów-Podhorska, Elżbieta Wassongowa. Posłowie Maria Leśniewska. Warszawa 1983 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 581, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. ppł., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. Ekslibris. 12 PLN
- Sulerzyński Natalis: Pamiętnik byłego posła Ziemi Pruskiej na Sejm Berliński. Wstęp, opracowanie i przypisy Sławomir Kalembka. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 360, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. podniszczona, naddarta, przykurzona, przybrudzona. 8 PLN
- Szczypiorski Andrzej: Z notatnika stanu wojennego. Londyn 1983 "Polonia". 22 x 14 cm, s. 139, nlb. 5, opr. brosz.
14 PLN
- Szkłowski Wiktor: Ze wspomnień. Przekł. Adam Galis. Warszawa 1965 PIW. 21 x 13 cm, s. 337, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Otarcia i przykurzenia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 10 PLN
- Śpiewak Jan: Przyjaźnie i animozje. Warszawa 1965 PIW. 20 x 13 cm, s. 437, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, opr. częściowo odchodzi od grzb. 10 PLN
- Tejchma Józef: Kulisy dymisji. Z dzienników ministra kultury 1974-1977. Kraków 1991 Oficyna Cracovia. 21 x 15 cm, s. 297, nlb. 3, opr. brosz.
12 PLN
- Thorwald Juürgen: Triumf chirurgów. Według zapisków mojego dziadka, chirurga H. St. Hartmana. Kraków 1988 WL. 24 x 17 cm, s. 204, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. zakurzona. Podp. wł. 28 PLN
- Tomaszewicz Wincenty: Ze wspomnień lekarza. Warszawa 1965 PIW. 20 x 13 cm, s. 528, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. podniszczona, naddarta, blok rozłamany. Piecz. wł. 10 PLN
- Trzaskowski Józef: Zbiór różnych drobnostek... Oprac. Barbara Smoleńska przy współudziale Danuty Kamolowej. Warszawa 1982 PAX. 20 x 13 cm, s. 209, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona. 10 PLN
- Uziembło Władysław: Wspomnienia 1900-1939. Warszawa 1965 PWN. 20 x 13 cm, s. 465, nlb. 3, frontispis, ilustr. w tekście, opr. pł.
Opr. przykurzona, napis na grzb. odbarw. 12 PLN
- Vigée-Lebrun Louise-Elisabeth: Wspomnienia. Wstęp Stefan Meller. Warszawa 1977 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 167, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb., otarcia obrzeży opr. Podp. wł. 10 PLN
- W gałązce dymu, w ognia blasku... Wspomnienia o Wacławie Bojarskim, Tadeuszu Gajcym, Onufrym Bronisławie Kopczyńskim, Wojciechu Menclu, Zdzisławie Stroińskim, Andrzeju Trzebińskim. Zebrał i oprac. Józef Szczypka.Warszawa 1977 PAX. 20 x 13 cm, s. 444, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 16 PLN
- Wiechecki Stefan (Wiech): Piąte przez dziesiąte. Wspomnienia warszawski. Ilustr. Jerzy Zaruba. Warszawa 1970 PIW. 20 x 13 cm, s. 157, nlb. 7, opr. pł., obwol.
Biblioteka Syrenki.Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, grzb. przekrzywiony. 12 PLN
- Wieriesajew Wiktor: Zwierzenia lekarza. Warszawa 1957 PIW. 21 x 13 cm, s. 265, nlb. 3, opr. brosz.
Obwol. przykurzona, podniszczona obrzeża bloku. 10 PLN
- Winniczuk Lidia: Nad Zbruczem, Stryjem, Wisłą. Wspomnienia (1905-1927). Kraków 1988 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 219, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Wiszniewski Aleksander A.: Dziennik chirurga. Wielka Wojna Ojczyźniana 1941-1945. Warszawa 1971 PZWL. 21 x 14 cm, s. 505, nlb. 1, mapy w załączeniu (doklejone), opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, naddarta, przebarwienia obrzeży opr. 16 PLN
- Witos Wincenty: Moje wspomnienia. Wyd. 2. Warszawa 1981 LSW. 24 x 17 cm, s. 586, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 16 PLN
- Zarzewie 19098-1920. Wspomnienia i materiały. Wybór dokumentów i przypisy Aleksandra Garlicka. Słowo wstępne Aleksandra i Andrzej Garliccy. Warszawa 1973 PAX. 21 x 13 cm, s. 481, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Opr. podnisczona na obrzeżach i grzb. 14 PLN
- Zawidzki Jan: Wspomnienia. Wydanie pośmiertne. Ze słowem wstępnym prof. K. Smoleńskiego. Warszawa 1934 Nakładem J. G. Zawidzkiego. 23,5 x 16 cm, s. XXXII, 194, nlb. 4, frontispis, 45 cz.-b. ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, ubytki grzb. opr., naddarcia, niewielkie załamania okł., blok poluźniony, autor i tytuł odręcznie napisane na grzb. opr. Piecz. wł. Ekslibris, superekslibris. 38 PLN
- Zieliński Felisk Józef: Wspomnienia z tułactwa. Z rękopisów Towarzystwa Naukowego w Toruniu i Biblioteki Narodowej opracowała, wstępem i przypisami opatrzyła Elwira Wróblewska. Warszawa 1989 PAX. 21 x 13 cm, s. 649, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Otarcia i przybrudzenia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 14 PLN
- Żółtawski Michał: Tarcza Rolnada. Kraków 1989 "Znak". 20 x 13 cm, s. 294, nlb. 2, opr. brosz.
12 PLN
- Żuławski Juliusz: Z domu. Warszawa 1978 PIW. 20 x 13 cm, s. 422, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
14 PLN
- Grange Maria Kazimiera d'Arquien de la: Listy do Jana Sobieskiego. Warszawa 1966 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. 282, nlb. 2, frontispis, ilustr. na wkładkach., opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, otarcia obwol. na obrzeżach. 23 PLN
- Kalinowski Jóżef (O. Rafał od św. Józefa OCD): Listy. Tom II. Część I 1878-1899. Wydał Czesław Gil OCD. Kraków 1985 Wyd. OO. Karmelitów Bosych. 25 x 18 cm, s. 719, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Otarcia, niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach, blok opada. 24 PLN
- Kleist Heirich von: Listy. Przekład i wstęp Wandy Markowskiej. Warszawa 1983 "Czyelnik". 21 x 13 cm, s. 533, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta. 14 PLN
- Korespondencja Filomatów (1817-1823). Wybór i oprac. Marta Zielińska. Warszawa 1989 PIW. 22 x 15 cm, s. 498, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, 1 zał. - rozkł. mapa Wilna z 1881 r. opr. kart.
Opr. przybrudzona, naddarta przy grzb., zaplamienia obrzeży bloku. 14 PLN
- Limanowski Mieczysław. Juliusz Osterwa. Listy. Oprac. oraz wstęp Zbigniew Osiński. Warszawa 1987 PIW. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Listy Bernarda Sychty 1937-1982. Oprac. Andrzej Bukowski. Gdańsk 1994 Wyd. "Marpress". 21 x 15 cm, s. 101, nlb. 3, opr. brosz.
Niewielkie podniszczenia obrzeży opr., przykurzone obrzeża bloku. 10 PLN
- Listy Ellen Terry i Bernarda Shaw. Oprac. Christopher St. John. Przekł. Krystyna Tarnowska. Warszawa 1981 PIW. 20 x 13 cm, s. 491, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
14 PLN
- Listy Juliana Przybosia do rodziny 1921-1931. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 113, nlb. 3, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Listy Juliusza Osterwy. Wstęp Jerzy Zawieyski. Warszawa 1968 PIW. 20 x 14 cm, s. 418, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona. przebarwiona, przybrudzona, naprawiana, obrzeża blokku zakurzone, grzb. bloku nieco przekrzywiony. 12 PLN
- Listy Marii z Ebertów Józefowej Rostafińskiej z lat 1881-1890. Zebrał i notatkami rodzinnymi opatrzył Wojciech Rostafiński A.D. 1990. Oprac. i posłowie Andrzej Pankowicz. Kraków 1991 Universitas. 21 x 16 cm, s. 163, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
10 PLN
- Listy młodego Engelsa 1838-1845. Warszawa/Moskwa 1981 KiW/Progress. 19 x 11 cm, s. 295, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia, podniszczenia obwol. 10 PLN
- Listy Wandy i Maryli. Jeszcze wojna - ludzie bez ojczyzny 1941-1958. Wybór i komentarz Kazimiery Treterowej. Warszawa 1983 PIW. 21 x 15 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. Podp. wł. 10 PLN
- Malewska Hanna: Listy staropolskie z epoki Wazów. Wyd. 2. Warszawa 1977 PIW. 20 x 13 cm, s. 376, nlb. 4, opr. ppł.
14 PLN
- Mansfield Katherine: Listy. Przekład autoryzowany Marii Godlewskiej. Przedmowa Jana Koprowskiego. Warszawa 1978 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 488, nlb. 4, opr. pł., obwol.
obwol. przykurzona, zaplamiona. Blok w stanie dobrym. Piecz. wł. 12 PLN
- Marchlewski Julian: Listy do Stefana Żeromskiego i Władysława Orkana. Oprac. Aleksander Słapa. Kraków 1953 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 151, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
18 PLN
- No More Hiroshima... Korespondencja lotnika znad Hiroszimy Claude'a Eatherlyego z Günterem Andersem. Przedmowa Roberta Jungka. Warszawa 1963 KiW. 20 x 13 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 8 PLN
- Od bliskich i dalekich. Korespondecja do Władysława Broniewskiego 1915-1939.T. 1-2. Oprac. Feliksa Lichodziejewska. Warszawa 1981 PIW. 20 x 13 cm, s. 562, nlb. 2; s. 440, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, niewielkie przebarwienia i zaplamienia na grzb. obwol., otarcie obwol. w t. 1. w przedniej części. 24 PLN
- Polska korespondencja J. Garibaldiego. Zebrał i objaśnił Adam Lewak. Kraków 1932 Drukarnia "Czasu". 24 x 16 cm, s. 147, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
Niewielkie podniszczenie, naddarcia tylnej okł., pierwsza składka luzem. Listy w oryginale. 26 PLN
- Przybyszewska Stanisława: Listy. T. 2. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 21 x 15 cm, s. 639, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, blok opada. 10 PLN
- Reymont Władysław St.: Listy do rodziny. Oprac. Tomasz Jodełka-Burzecki i Barbara Kocówna. Warszawa 1975 PIW. 20 x 13 cm, s. 487, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Opr. przykurzona. 16 PLN
- Stendhal (Henri Beyle): Korespondencja. Wybór Ireny Warcholskiej. Warszawa 1963 PIW. 21 x 14 cm, s. 609, nlb. 3, opr. pł.
Opr. nieco przykurzona. 28 PLN
- Tołstoj Lew: Listy. Tom I. 1845-1886. Tom II. 1887-1910. Przekład Maria Leśniewska. Przedmowa Ryszard Łużny. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 426, nlb. 2; s. 384, nlb. 4, frontispis, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. T. 1-2. 34 PLN
- Zahorska Stefania: "PrzychodŹ do mnie". Listy do Leonii Jabłonkówny. Oprac. i wstęp Maja Elżbieta Cybulska. Londyn 1998 Polska Fundacja Kulturalna. 22 x 14 cm, s. 184, frontispis, opr. brosz.
Egz. podniszczony na obrzeżach, nieco przybrudzony. 10 PLN
|
|