Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktualizacja: 13 kwietnia 2004 r.

    Automatyka do góry

  1. Ahrendt W. R., Savant C. J. jr: Serwomechanizmy u ujęciu praktycznym. Warszawa 1964 WNT. 25 x 18 cm, s. 539, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    12 PLN

  2. Antoniewicz Jerzy: Automatyka. Warszawa 1973 WNT. 25 x 18 cm, s. 534, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    23 PLN

  3. Barrière R. Pallu de La: Matematyczne podstawy teorii sterowania automatycznego. Tłum. Jerzy Jaczewski. Warszawa 1972 PWN. 25 x 18 cm, s. 389, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Piecz. wł.
    23 PLN

  4. Bromirski Jerzy: Podstawy algebry układów uczących się. Podręcznik programowy. Wrocław 1977 Wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej. 24 x 17 cm, s. 77, nlb. 13, opr. brosz. Skrypt uczelniany.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  5. Chorowski B., Werszko M.: Mechaniczne urządzenia automatyki. Wyd. 2. Warszawa 1970 WNT. 25 x 18 cm, s. 364, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    14 PLN

  6. Cypkin J. Z.: Podstawy teorii układów uczących się. Warszawa 1973 WNT. 21 x 15 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  7. Czogała E., Respondek K., Skalmierski B., Tylikowski A.: Zbiór zadańz mechaniki i wytrzymałości materiałów dla automatyków. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  8. Dobrowolski R., Robak J.: Połączenia rurowe w układach automatyki. Poradnik konstruktora. Warszawa 1967 WNT. 21 x 15 cm, s. 157, nlb. 3, opr. pł.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  9. Feldbaum A. A.: Układy elektryczne regulacji automatycznej. Warszawa 1958 PWT. 25 x 18 cm, s. 767, nlb. 1, opr. pł.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  10. Ferner V.: Technika regulacji. Warszawa 1964 WNT. 25 x 18 cm, s. 386, nlb. 2, 2 zał. (katalogi), opr. ppł.
    Piecz. wł.
    23 PLN

  11. Gibson E. John, Tuteur Franz B.: Człony układów regulacji. Warszawa 1961 WNT. 25 x 18 cm, s. 536, opr. pł., obwol.
    Piecz. wł.
    16 PLN

  12. Górecki Henryk: Teoria sterowania. Cz. IV. Referaty doktorantów wygłoszone na seminarium prof. H. Góreckiego w ramach studium doktoranckiego z zakresu Automatyki i Elektroniki w latach 1973-1974. Kraków 1976 Akademia Górniczo-Hutnicza. 24 x 17 cm, s. 177, nlb. 3, opr. brosz.
    Skrypty uczelniane Nr 531
    10 PLN

  13. Harrison A. Michael: Wstęp do teorii sieci przełączających i teorii automatów. Warszawa 1973 PWN. 25 x 18 cm, s. 549, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    26 PLN

  14. Mroczek Czesław: Urządzenia elektroniki i automatyki. Wyd 4. Warszawa 1970 PWSZ. 21 x 16 cm, s. 281, nlb. 3, 4 tabl. rozkł., opr. ppł.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  15. Skalmierski Bogdan: Mechanika z wytrzymałością materiałów dla automatyków. Warszawa 1973 PWN. 24 x 17 cm, s. 322, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  16. Szopliński Zbigniew: Badanie i projektowanie układów regulacji. Metody eksperymentalne i modelowe. Warszawa 1975 WNT. 24 x 17 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN


    Elektrotechnika. Elektronika do góry

  17. Berezowski Eustachy, Lisiecka Halina, Ostrowski Ryszard: Vademecum technicznych środków kształcenia. Warszawa 1982 PWN. 26 x 20 cm, s. 205, nlb. 1, 167 ilustr. w tekście, opr. brosz. Streszczenie i spis treści dodatków w j. ang. i ros. Ministerstwo Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki Instytut Polityki Naukowej, Postępu Technicznego i Szkolnictwa Wyższego Biblioteka Nauczyciela Akademickiego.
    Otarcia opr., załamania naroży opr. oraz części kart w bloku, piecz. wł.
    10 PLN

  18. Borkowski Andrzej: Układy scalone w stabilizatorach napięcia stałego. Wyd. 2 rozszerz. Warszawa 1985 WNT. 21 x 15 cm, s. 287, nlb. 1, ilustr. w tekście, 1 zał. - tabl. rozkł. z tab., opr. brosz.
    Załamania naroża przedniej okł.
    12 PLN

  19. Bracławski Krzysztof, Siennicki Antoni: Elementy półprzewodnikowe. Wyd. 4. Warszawa 1986 WSiP. 21 x 15 cm, s. 317, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  20. Cholewicki Tadeusz: Elektrotechnika teoretyczna. Tom 1. Warszawa 1967 WNT. 25 x 18 cm, s. 810, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona.
    18 PLN

  21. Ciechanowicz Piotr, Dziedzic Jerzy: Zbiór zadań z elektrotechniki teoretycznej. Warszawa 1969 PWN. 24 x 17 cm, s. 461, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, otarcia, załamania okł.
    14 PLN

  22. Ciechanowicz Piotr, Dziedzic Jerzy: Zbiór zadań z eletrotechniki teoretycznej. Wyd. 2 popr. Warszawa 1969 PWN. 24 x 17 cm, s. 461, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, naprawiana, podp. wł.
    16 PLN

  23. Dreszer Jerzy: Zarys elektrotechniki. Wyd. 13 niezmien. Warszawa 1972 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 334, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia okł. na obrzeżach, podp. wł.
    10 PLN

  24. Elektroenergetyczne sieci rozdzielcze. Pod red. Szczęsnego Kujszczyka. Wyd. 2, popr. Warszawa 1994 WN PWN. 24 x 17 cm, s. 310, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN

  25. Góra Stanisław: Gospodarka elektroenergetyczna w przemyśle. Warszawa 1975 PWN. 24 x 17 cm, s. 364, nlb. 4, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. brosz.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  26. Instrukcja o stosowaniu ogrzewania prądem elektrycznym elementów budowlanych przy robotach zimowych. Warszawa 1951 PWT. 21 x 15 cm, s. 27, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz. Instytut Techniki Budowlanej.
    4 PLN

  27. Jakubik Adam: Uszkodzenia nie mechaniczne urządzeń cieplnych elektrowni. Warszawa 1974 WNT. 25 x 17 cm, s. 526, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Przebarwienia opr. Piecz. wł.
    12 PLN

  28. Januszewski Steefan, Świątek Henryk: Miernictwo tyrystorowe. Wyd. 2 zmien. Warszawa 1984 WNT. 21 x 15 cm, s. 283, nlb. 5, opr. brosz.
    Podp. wł.
    8 PLN

  29. Kacejko L.: Sieci i podstacje elektryczne. Wyd. 2. Warszawa 1955 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 398, nlb. 2, 465 ilustr. oraz 31 tab. w tekście i na tabl. rozkł., opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    14 PLN

  30. Kapcow N. A.: Elektronika. Warszawa 1956 PWN. 26 x 18 cm, s. 445, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Piecz. wł., opr. przybrudzona.
    10 PLN

  31. Lagasse Jean: Teoria obwodów elektrycznych. Warszawa 1965 WNT. 25 x 18 cm, s. 439, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Podp. wł. (zamazane).
    23 PLN

  32. Latek Władysław: Zarys maszyn elektrycznych. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 602, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    18 PLN

  33. Lebson Stefan: Elektryczne przyrządy pomiarowe. Warszawa 1960 PWT. 25 x 18 cm, s. 460, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., naddarcia, ubytki. Opr. przykurzona. 15 kart luzem (wyrwane)
    14 PLN

  34. Lebson Stefan: Elektryczne przyrządy pomiarowe. Wyd. popr. Warszawa 1971 WNT. 24 x 18 cm, s. 443, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, naddarcia. Piecz. wł.
    14 PLN

  35. Lebson Stefan, Kaniewski Jacek: Miernictwo elektryczne dla technikum. Wyd. 9 popr. Warszawa 1973 PWSZ. 24 x 17 cm, s. 313, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr. Piecz. wł. Egz. napraw.
    14 PLN

  36. Lebson Stefan, Kaniewski Jacek: Pomiary elektryczne. Warszawa 1961 PWSZ. 25 x 17 cm, s. 215, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr.
    16 PLN

  37. Lebson Stefan, Kaniewski Jacek: Pomiary elektryczne. Wyd. 2. Warszawa 1963 PWSZ. 25 x 17 cm, s. 213, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przybrudzona.
    12 PLN

  38. Lebson Stefan, Kaniewski Jacek: Pomiary elektryczne. Wyd. 2. Warszawa 1963 PWSZ. 25 x 17 cm, s. 213, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr.
    10 PLN

  39. Lebson Stefan, Szczepaniak Czesław: Kompensatory prądu stałego. Warszawa 1972 WNT. 25 x 18 cm, s. 1984, nlb. 2, zał. z rysunkami: s. 37, nlb. 3, liczne ilustr. w zał., opr. pł.
    12 PLN

  40. Marusak Andrzej: Urządzenia elektroniki. Wyd. 4. Warszawa 1982 WSiP. 21 x 15 cm, s. 399, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    10 PLN

  41. Masewicz Tadeusz: Podstawy elektroniki i układy elektroniczne. Część 1. Wyd. 3. Warszawa 1977 WSiP. 21 x 15 cm, s. 407, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona, zaplamienia.
    10 PLN

  42. Mazur M., [red.] Skrzypek T., Siciński R., Parowski S.: Zastosowanie przemysłowe grzejnictwa indukcyjnego i pojemnościowego. Warszawa 1956 PWN. 24 x 17 cm, s. 259, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    23 PLN

  43. Michel Karol, Sapiński Tadeusz: Symbole graficzne w elektrotechnice, elektronice i automatyce. Wyd. 2 zaktual. Warszawa 1977 PZWS. 24 x 17 cm, s. 306, nlb. 2, opr. brosz.
    20 PLN

  44. Międzynarodowy słownik terminologii elektrycznej [w językach: polskim, niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, holenderskim, rosyjskim, szwedzkim] 3. Dział 15 Rozdzielnice oraz przyrządy łączeniowe i regulacyjne. Dział 16 Przekaźniki zabezpieczeniowe. Dział 20 Przyrządy pomiarowe laboratoryjne i techniczne. Warszawa 1963 WNT. 30 x 21 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  45. Międzynarodowy słownik terminologii elektrycznej w 9 językach [polski, niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, włoski, holenderski, rosyjski, szwedzki] 7. Dział 40 Zastosowania elektrotermiczne. Dział 45 Oświetlenie. Dział 50 Elektrochemia i elektrometalurgia. Warszawa 1967 WNT. 30 x 21 cm, s. 169, nlb. 7, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  46. Mirski G. J.: Miernictwo elektroniczne. Warszawa 1973 WKiŁ. 25 x 18 cm, s. 459, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona, piecz. wł.
    16 PLN

  47. Missalowa Jadwiga, Missala Tadeusz: Elektryczne pomiary wielkości mechanicznych. Warszawa 1971 PWN. 21 x 15 cm, s. 600, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. pł. Biblioteka Naukowa Inżyniera.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  48. Pazdro Kazimierz: Uwaga prąd elektryczny. Wyd. 2. Warszawa 1975 Instytut Wydawniczy CRZZ. 21 x 15 cm, s. 90, nlb. 2, 60 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    4 PLN

  49. Pigoń Krzysztof, Gumiński Kazimierz, Vetulani Jerzy: Półprzewodniki organiczne. Warszawa 1964 PWN. 24 x 17 cm, s. 111, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona, liczne ubytki, podkreśl. w tekście, notatki, podp. wł. - zamazane korektorem.
    8 PLN

  50. Pikus G. J.: Podstawy teorii przyrządów półprzewodnikowych. Warszawa 1968 PWN. 21 x 15 cm, s. 434, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    12 PLN

  51. Poradnik montażu urządzeń elektrycznych. Warszawa 1973 WNT. 21 x 15 cm, s. 775, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Piecz. wł.
    23 PLN

  52. Przezdziecki Franciszek: Elektrotechnika i elektronika. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 663, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr.
    Opr. podniszczona - naprawiana, przybrudzona karta tytułowa, podp. wł.
    14 PLN

  53. Ramey Robert Lee, White Edward John: Zastosowanie macierzy w maszynowej analizie układów elektronicznych. Warszawa 1974 PWN. 25 x 18 cm, s. 366, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Obwol. nieco podniszczona.
    16 PLN

  54. Rybicki Zygmunt: Elektrotechnika ogólna. Wyd. 3 popr. i uzup. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 453, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    14 PLN

  55. Sapożkow M. A.: Sygnał mowy w telekomunikacji i cybernetyce. Warszawa 1966 WNT. 22 x 16 cm, s. 599, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach - ubytki i naddarcia, zakurzona górna część bloku.
    24 PLN

  56. Sawicki Jan: Podstawy elektrotechniki. Warszawa 1959 PWSZ. 25 x 18 cm, s. 733, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. przykurzona, otarcia okł. na obrzeżach.
    32 PLN

  57. Siekierski Andrzej: Diody i tranzystory dane techniczne i charakterystyki. Warszawa 1969 WKiŁ. 25 x 18 cm, s. 647, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, zaplamienia. Podp. wł.
    23 PLN

  58. Szczepaniak Czesiek: Komparatory elektryczne pomiarowe. Warszawa 1979 WNT. 25 x 17 cm, s. 187, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Otarcia opr., piecz. wł.
    14 PLN

  59. Szpor Stanisław: Wytrzymałość elektryczna i technika izolacyjna. Wyd. 2 uzup. i popr. Warszawa 1959 PWN. 25 x 18 cm, s. 404, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. mocno podniszczona, opr. i blok w stanie dobrym.
    20 PLN

  60. Świt Alfred, Półtorak Jerzy: Przyrządy półprzewodnikowe. Wyd. 4. Warszawa 1979 WNT. 24 x 17 cm, s. 433, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, blok rozłamany.
    14 PLN

  61. Wołkowiński Konstanty: Instalacje elektroenergetyczne. Zagadnienia wybrane. Wyd. 2. Warszawa 1963 WNT. 25 x 18 cm, s. 346, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr.
    14 PLN

  62. Zbiór zadań z układów elektronicznych impulsowych. Praca zbior. Wyd. 2. Warszawa 1977 WNT. 24 x 17 cm, s. 223, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    12 PLN

  63. Żelawski Marek: Miernictwo elektroniczne. Warszawa 1969 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 230, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Nieliczne zaznaczenia w tekście (długopisem).
    14 PLN


    Budownictwo ogólne i lądowe do góry

  64. Badania własności mechanicznych materiałów konstrukcji. Prace Naukowe Instytutu Materiałoznawstwa i Mechaniki Technicznej Politechniki Wrocławskiej Nr 16. Konferencje 1. Wrocław 1973 Politechnika Wrocławska. 24 x 17 cm, s. 235, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  65. Betony lekkie. Kierownik zespołu autorskiego prof. dr. inż. Bohdan Lewicki. Warszawa 1967 Arkady. 25 x 18 cm, s. 480, nlb. 3, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom IV.
    38 PLN

  66. Broniewski Tadeusz, Fiertak Maria: Ochrona budowli przed korozją. T. 1. Fizykochemiczne podstawy procesów korozyjnych w budownictwie. Skrypt dla studentów wyższych szkół technicznych. Kraków 1991 Politechnika Krakowska. 24 x 17 cm, s. 164, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    10 PLN

  67. Budowle miejskie. Kierownik zespołu autorskiego prof. inż. Jerzy Nechay. Warszawa 1964 Arkady. 25 x 18 cm, s. 783, nlb. 1, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom X.
    Otarcia opr., zaplamienia obrzeży bloku, blok nieco odchodzi od opr.
    43 PLN

  68. Bukowski Bronisław, prof. dr. inż.: Technologia betonu. Część 1. Spoiwo, kruszywa, woda. Warszawa 1963 Arkady. 25 x 18 cm, s. 453, nlb. 3, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom I.
    38 PLN

  69. Cywiński Zbigniew: Zbiór zadań z mechaniki budowli. Cz. 2. Wyd. 4. Poznań 1967 PWN. 24 x 17 cm, s. 389, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  70. Dietrych Janusz: Projektowanie i konstruowanie. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 279, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  71. Drogi, lotniska, koleje, budowle podziemne. Kierownik zespołu autorskiego prof. mgr inż. Stanisław Lenczewski. Warszawa 1970 Arkady. 25 x 18 cm, s. 497, nlb. 3, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom XV.
    58 PLN

  72. Grzybowski Tadeusz: Poradnik projektanta organizacji budowy. Część "Transport szynowy" oprac. Tadeusz Raś. Warszawa 1958 Arkady. 24 x 18 cm, s. 351, nlb. 1, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. ppł.
    Piecz. wł.
    12 PLN

  73. Hossdorf Heinz: Statyka modelowa. Warszawa 1975 Arkady. 25 x 17 cm, s. 206, nlb. 2, 130 ilustr. w tekście, opr. kart.
    Piecz. wł.
    18 PLN

  74. Informator majstra budowlanego. Tom 2. Cz. 1. i Cz. 2. Red. Stanisław Janiszkiewicz. Warszawa 1956 Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Zarząd Główny. 21 x 15 cm, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Cz. 1. s. 366, nlb. 2.
    Cz. 2. s. 342, nlb. 10.
    18 PLN

  75. Jędrzejewski Wacław: Budownictwo ogólne. Wyd. 2 popr. Warszawa 1975 PWN. 24 x 17 cm, s. 473, nlb. 3, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    24 PLN

  76. Kaufman Stefan, Olszak Wacław, Eimer Czesław#. Konstrukcje sprężone. Warszawa 1965 Arkady. 25 x 18 cm, s. 919, nlb. 1, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom III.
    38 PLN

  77. Kobyliński Antoni, Szymański Edward: Materiały budowlane. Wyd. 5. Warszawa 1978 PWN. 24 x 17 cm, s. 289, nlb. 1, opr. brosz.
    Tylna okł. przybrudzona, piecz. wł.
    10 PLN

  78. Konstrukcje stalowe. Red. N. S. Strzelecki. Wyd. 2 przerobione. Warszawa 1957 Arkady. 25 x 18 cm, s. 943, nlb. 1, 751 ilustr., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona.
    34 PLN

  79. Kowalski Jerzy: Modelowanie obiektów konstrukcyjnych w projektowaniu optymalnycm. Warszawa 1983 WNT. 25 x 20 cm, s. 306, nlb. 2, liczne ilustracje, także całostronicowe, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  80. Krzyczkowski Dionizy: Budownictwo. Wykład popularny zasad budownictwa do użytku średniego szkolnictwa technicznego oraz dla techników budowlanych. Wyd. 3. Oprac. Jan Bogucki. Lwów 1984 bw. 24 x 16 cm, s. 463, nlb. 1, opr. pł.
    brak grzb. opr. okł. podniszczone, zaplamione, luzem, kilka kart luzem, karta 3-4 luzem mocno podniszczona - niewielka część tekstu nieczytelna.
    46 PLN

  81. Kuczyński Anatol, Lenkiewicz Władysław: Zarys budownictwa ogólnego. Podręcznik dla zasadniczej szkoły zawodowej. Wyd. 1. Warszawa 1984 WSiP. 21 x 15 cm, s. 239, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    8 PLN

  82. Martinek Włodzimierz: Budownictwo ogólne. Cz. 1. Wyd. 3. niezmien. Warszawa 1972 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 276, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    10 PLN

  83. Meuś Władysław, Witebski Zdzisław, Wiater Wacław: Roboty murowe, ziemne, betonowe, żelbetonowe, podłogowe i tynkowe dla kursów murarzy wiejskich. Wyd. 3 uzup. Warszawa 1965 Arkady. 24 x 17 cm, s. 441, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz. Biblioteka Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego Nr 17-18-19.
    Opr. przybrudzona, przedarcie w środku przedniej opr., ślady zalania w dolnej części egz.
    10 PLN

  84. Mielnicki Stanisław: Materiały budowlane. Krótki zarys podstawowych wiadomości o materiałach budowlanych i ich zastosowaniu. Kraków 1946 Wiedza - Zawód - Kultura. 22 x 16 cm, s. 315, nlb. 1, opr. pł.
    Otarcia opr. na narożach, rozdarcie opr. na grzb., niewielkie ślady zalania na opr., niewielkie zaplamienie na dolnym marginesie, widoczne w całym bloku, podp. wł., piecz. wł.
    14 PLN

  85. Minasowicz Andrzej: Budownictwo. Podręcznik dla policealnego studium zawodowego. Warszawa 1977 WSiP. 21 x 15 cm, s. 435, nlb. 1, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. ppł.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  86. Molisz Rudolf: Budowa i utrzymanie dróg. Genewa 1945 Wszechświatowy Komitet Związków Młodzieży Chrześcijańskiej. 23 x 16 cm, s. 181, III, 170 ilustr. zawartych w dodatku, opr. ppł. miękka. Biblioteka Żołnierska Podręczniki dla dokształcających szkół zawodowych Nr 13
    Naddarcia płótna na grzb., podp. wł.
    38 PLN

  87. Ogólna teoria konstrukcji. II Kongres Nauki Polskiej Sekcja VIII Nauk Inżynieryjno-Budowlanych Podsekcja Konstrukcji Inżynierskich, Mostowych i Hydrotechnicznych. Referaty podstawowe I. Kraków 1973 Politechnika Krakowska. 24 x 17 cm, s. 212, opr. brosz.
    10 PLN

  88. Okoniewski Stefan: Materiały konstrukcyjne. Wyd. 4. Warszawa 1975 WSiP. 24 x 17 cm, s. 136, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  89. Okoniewski Stefan: Materiały konstrukcyjne. Wyd. 5. Warszawa 1976 WSiP. 24 x 17 cm, s. 157, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  90. Pogorzelski J., Urban L.: Ustroje budowlane. Cz. 1. Fundamenty i mury. Warszawa 1952 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 268, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Podp. wł.
    8 PLN

  91. Pruziński Zbigniew: Konstrukcje betonowe i żelbetowe narażone na wysokie temperatury. Warszawa 1964 Arkady. 24 x 17 cm, s. 159, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  92. Swiba Mieczysław: Roboty ziemne. Genewa 1945 Wszechświatowy Komitet Związków Młodzieży Chrześcijańskiej. 23 x 16 cm, s. 127, VII, 132 ilustr. zawartych w dodatku, opr. ppł. miękka. Biblioteka Żołnierska Podręczniki dla dokształcających szkół zawodowych Nr 12
    Pł. na grzb. podniszczone. Podp. wł.
    46 PLN

  93. Szymański E., Wrześniowski Z.: Materiały budowlane. Wyd. 8 zaktualizowane i popr. Warszawa 1977 WSiP. 21 x 15 cm, s. 330, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. ppł.
    10 PLN

  94. Śledziewski Eugeniusz: Projektowanie konstrukcji spawanych. Warszawa 1952 PWT. 25 x 18 cm, s. 155, nlb. 1, 214 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  95. Śledziewski Eugeniusz: Projektowanie konstrukcji spawalniczych. Warszawa 1952 PWT. 25 x 18 cm, s. 155, nlb. 1, 214 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Podp. wł.
    14 PLN

  96. Teoria betonu i żelbetu. Kierownik zespołu autorskiego prof. dr. inż. Ludomir Suwalski. Warszawa 1964 Arkady. 25 x 18 cm, s. 588, nlb. 4, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom II.
    38 PLN

  97. Tichý Milík, Rákosniík: Obliczanie ramowych konstrukcji żelbetowych z uwzględnieniem odkształceń plastycznych. Warszawa 1971 Arkady. 25 x 18 cm, s. 227, nlb. 1, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, piecz. wł.
    14 PLN

  98. Wierzbicki Antoni: Drewno surowiec kluczowy. Wrocław 1950 Spółdzielnia Wydawniczo-Oświatowa "Czytelnik". 23 x 15 cm, s. 44, opr. brosz. Seria: Wiedza Powszechna Wydawnictwo Popularno-Naukowe Z cyklu: Drewno Zeszyt 1.
    6 PLN

  99. Wierzbicki Witold: Mechanika budowli. Wyd. 4. Warszawa 1949 Akademicka Spółdzielnia Wydawinicza. 25 x 18 cm, s. 660, opr. bibl.
    Niewielkie wygięcie opr.
    30 PLN

  100. Zbrojenie, deskowanie i formy do betonu. Kierownik zespołu autorskiego prof. mgr inż. Władysław Danilecki. Warszawa 1968 Arkady. 25 x 18 cm, s. 609, nlb. 3, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom V.
    38 PLN

  101. Żeńczykowski Wacław: Budownictwo ogólne. Tom I. Materiały i wyroby budowlane. Wyd. piąte (drugie drukowane). Warszawa 1953 PWT. 25 x 18 cm, s. 511, nlb. 1, opr. pł., powlek.
    Opr. przybrudzona, nieco podniszczona na obrzeżach, blok nieco odchodzi od opr.
    38 PLN


    Budownictwo wodne do góry

  102. Karty Bezpieczeństwa Pracy. Teczka Nr 1. Dział Budownictwo. Grupa I. Rusztowania i podstawowe urządzenia wyciągowe. Warszawa 1958 Wydawnictwo Związkowe. 30 x 22 cm, kart 11, teczka.
    12 PLN

  103. Mischke Maciej: Budownictwo wodne. Wyd. 2. Genewa 1945 Wszechświatowy Komitet Związków Młodzieży Chrześcijańskiej. 23 x 16 cm, s. 36, IV, 82 ilustr. zawarte w dodatku, opr. ppł. miękka. Biblioteka Żołnierska Podręczniki dla dokształcających szkół zawodowych Nr 10.
    Podp. wł.
    30 PLN

  104. Budowle hydrotechniczne morskie. Kierownik zespołu autorskiego prof. dr. inż. Stanisław Hückel. Wyd. 2 uzup. Warszawa 1966 Arkady. 25 x 18 cm, s. 360, nlb. 2, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom XVI.
    38 PLN

  105. Budowle wodne śródlądowe. Kierownik zespołu autorskiego prof. inż. Wacław Balcerski. Warszawa 1969 Arkady. 25 x 18 cm, s. 678, nlb. 2, opr. pł., powlek. Budownictwo betonowe. Tom XVII.
    43 PLN

  106. Warywoda Antoni: Inżynieria lądowa i wodna. Dla użytku: inżynierów, techników i studentów oraz przedsiębiorstw inżynieryjno-budowlanych. Kraków 1947 Nakładem: Wydawnictwa Książek Popularnych. 25 x 18 cm, s. 556, opr. ppł.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, podp. wł.
    43 PLN


    Mosty do góry

  107. Tablice inżynierskie. Tom II Konstrukcje Mostowe - Fundamenty. Red. Stanisław bryl, Jan Bryl. Poznań- Szczecin 1954 PWN. 25 x 17 cm, s. 1048, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przedarcia wykl.
    34 PLN


    Metrologia. Obliczenia do góry

  108. Błaszkowiak Stanisław, Kączkowski Zbigniew: Metoda Crossa. Wyd. 2. Warszawa 1961 PWN. 25 x 18 cm, s. 473, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, stan opr. i bloku dobry.
    16 PLN

  109. Czyż Eugeniusz: Wzory i przykłady liczbowe obliczeń statystycznych. Tom 1. Wyd. 3 popr. Warszawa 1964 Arkady. 25 x 18 cm, s. 406, nlb. 2, opr. pł., powlek.
    30 PLN

  110. Gierszwski Maciej: Ramy. Obliczenia statyczne. Warszawa 1955 Budownictwo i Architektura. 25 x 18 cm, s. 461, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    24 PLN

  111. Górski Józef: Zasady nomografii dla szkół technicznych. Kraków 1939 Nakładem sekcji Głównej Szkół Technicznych i Zarządu Okręgowego Śląskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Zawodowych w Katowicach. 23 x 15 cm, s. 73, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, jedna składka luzem.
    12 PLN

  112. Kączkowski Zbigniew: Płyty. Obliczenia statyczne. Warszawa 1968 Arkady. 25 x 18 cm, s. 512, opr. pł. powlek., obwol.
    Podniszczenia, ubytki obwol., piecz. wł.
    12 PLN

  113. Kluz Tomasz: Obliczanie belek ciągłych. Metoda przęseł zastępczych i reakcji wtórnych. Warszawa 1953 PWT. 30 x 22 cm, s. 165, nlb. 1, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. pł. powlek.
    12 PLN

  114. Konorski Bolesław, Krysicki Włodziemierz: Nomografia. Warszawa 1956 PWT. 21 x 15 cm, s. 366, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona.
    10 PLN

  115. Otto Edward: Nomografia. Warszawa 1956 PWN. 25 x 18 cm, s. 220, opr. pł.
    Opr. przybrudzona.
    14 PLN

  116. Sieczkowski Józef, Łopieński Lech: Przykłady obliczeń belek i ram metodą Crossa. Warszawa 1965 Arkady. 25 x 17 cm, s. 170, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. kart.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  117. Sieczkowski Józef, Łopieński Lech: Przykłady obliczeń belek i ram metodą Crossa. Wyd. 2 przepracowane i uzup. Warszawa 1974 Arkady. 25 x 17 cm, s. 214, nlb. 2, 149 rys., 58 tab., opr. kart.
    12 PLN

  118. Wierzbicki Witold: Zadania z teorii ram, łuków i krat. Wyd. 2. Warszawa 1950 Akademicka Spółdzielnia Wydawnicza. 24 x 18 cm, s. 435, nlb. 1, opr. bibl.
    Fragment opr. oryg. naklejony na przedniej okł., podp. wł.
    24 PLN

  119. Wierzbicki Witold: Zadania z teorii ram, łuków i krat. Wyd. 2. Warszawa 1950 Akademicka Spółdzielnia Wydawnicza. 25 x 17 cm, s. 435, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przybrudzona, piecz. wł.
    24 PLN


    Inżynieria sanitarna do góry

  120. Bąkowski K., Bartuś J., Zajda R.: Projektowanie instalacji gazowych. Warszawa 1975 Arkady. 24 x 17 cm, s. 363, nlb. 1, 273 rys., 73 tab., opr. kart.
    10 PLN

  121. Kołodziejczyk Leon: Gospodarka cieplna w ogrzewnictwie. Wyd. 2 popr. i uzup. Warszawa 1972 Arkady. 24 x 17 cm, s. 355, nlb. 1, tabl. rozkł., zał. - 2 barwne tabl. rozkł. opr. kart.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  122. Lampe G., Pfeil A., Schmittlutz R., Tokarz M.: Projekt klimatyzacji a projekt budynku. Warszawa 1981 Arkady. 24 x 17 cm, s. 267, nlb. 1, ilustr. w tekście cz-b. i barwne, opr. kart.
    Piecz. wł.
    20 PLN

  123. Rietschel H.: Podręcznik ogrzewania i wietrzenia. Cz. I., cz. II. Warszawa 1950 PWT. 24 x 17 cm, opr. brosz.
    Cz. I. Wyd. polskie III. s. 259, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, 7 zał. w postaci tabl. rozkł.
    Brak opr., egz. podniszczony na dolnym obrzeżu.
    Cz. II. Wyd. polskie I. s. 188, ilustr. w tekście, tabl. rozkł.
    Za obrzeżu opr. i bloku niewielkie zaplamienie, naddarcie tylnej okł.
    24 PLN

  124. Wasilewski Zygmunt: Materiałoznawstwo dla monterów instalacji przemysłowych i sanitarnych. Podręcznik dla klas i szkół przyzakładowych. Warszawa 1975 Arkady. 24 x 17 cm, s. 163, nlb. 1, 182 rys., 58 tab., opr. brosz. Zjednoczenie Przedsiębiorstw Instalacji Przemysłowych "Instal"
    Piecz. wł.
    10 PLN

  125. Zagórski Józef: Zarys techniki cieplnej. Wyd. 3. Warszawa 1971 WNT. 24 x 17 cm, s. 387, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona.
    12 PLN


    Maszynoznawstwo do góry

  126. Appel Ludwik: Maszynoznawstwo. Podręcznik dla studentów szkół wyższych kształcących nauczycieli wychowania technicznego. Warszawa 1976 WNT. 24 x 17 cm, s. 350, nlb. 2, ilustr. w tekście., opr. brosz.
    Opr. podniszczona.
    23 PLN

  127. Dietrich Marek: Wstęp do stochastycznej teorii maszyn. Warszawa 1972 PWN. 21 x 14 cm, s. 113, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    10 PLN

  128. Dietrych J., Korewa W., Kornberger Z., Zygmunt K.: Podstawy konstrukcji maszyn. Część III. Wyd. 2. Warszawa 1968 WNT. 25 x 18 cm, s. 457, nlb. 3, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. pł., obwol.
    Obwol. mocno podniszczona, piecz. wł.
    22 PLN

  129. Horwatt Włodzimierz: Zasady konstruowania maszyn. Warszawa 1964 WNT. 25 x 18cm, s. 288, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, piecz. wł.
    14 PLN

  130. Kaszirin A. I.: Technologia budowy maszyn. Wyd. 2. Warszawa 1956 PWT. 25 x 18 cm, s. 752, 393 ilustr. w tekście, tabl. rozkł., 65 tab., opr. pł.
    Opr. lekko przybrudzona.
    14 PLN

  131. Kowalski Jerzy: Zbiór zadań z mechaniki z zastosowaniem do obliczania elementów maszyn. Warszawa 1976 PWN. 24 x 17 cm, s. 643, nlb. 1, 412 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Załamania okł., piecz. wł.
    18 PLN

  132. Łuczak Andzrzej, Mazur Tadeusz: Fizyczne starzenie elementów maszyn. Warszawa 1981 WNT. 21 x 15 cm, s. 292, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    12 PLN

  133. Moszyński Wacław: Pasowania w budowie maszyn na tle Międzynarodowego Układu Tolerancyj Średnic. Wyd. 3 popr. i znacznie rozszerz. Warszawa 1948 Instytut Wydawniczy SIMP. 21 x 15 cm, s. 128, 44 ilustr. w tekście, opr. brosz. Biblioteka Mechanika Seria I Nr 5.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  134. Moszyński Wacław: Pasowania w budowie maszyn na tle Międzynarodowego Układu Tolerancyj Średnic. Wyd. 3 popr. i znacznie rozszerz. Warszawa 1948 Instytut Wydawniczy SIMP. 21 x 15 cm, s. 128, 44 ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. brosz. Biblioteka Mechanika Seria I Nr 5.
    Opr. podniszczona na grzb., zabrudzona.
    10 PLN

  135. Moszyński Wacław: Wykład elementów maszyn. Cz. II. Łożyskowanie. Wyd. 3. przejrzane i uzup. Warszawa 1953 PWT. 21 x 15 cm, 287, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, ubytki grzb. opr., dedyk., podp. wł., piecz. wł.
    10 PLN

  136. Olszewski Jan: Maszynoznawstwo ogólne dla akademii rolniczych. Warszawa 1979 WNT. 24 x 17 cm, s. 340, nlb. 4, ilustr. w tekście., opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  137. Osyczka Andrzej, Szadkowski Jan: Organizacja i optymalizacja procesów w przedsiębiorstwie budowy maszyn. Skrypt dla studentów wyższych szkół technicznych do przedmiotu: Ekonomika i organizacja produkcji. Wyd. 2. Kraków 1977 Politechnika Krakowska. 24 x 17 cm, s. 171, nlb. 12, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Egz. naprawiany.
    --- PLN

  138. Piszczek Kazimierz, Walczak Janusz: Drgania w budowie maszyn. Warszawa 1965 PWN. 24 x 17 cm, s. 356, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  139. Richter E., red, Schilling W., red, Weise M., red.: Montaż w budowie maszyn. Warszawa 1980 WNT. 24 x 17 cm, s. 403, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  140. Ryś Jan: Części maszyn. Skrypt dla studentów wyższych szkół technicznych. Kraków 1975 Politechnika Krakowska. 24 x 17 cm, s. 407, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    --- PLN

  141. Skarbiński Michał: Technologiczność konstrukcji maszyn. Warszawa 1977 WNT. 25 x 20 cm, s. 385, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Przebarwienia opr., piecz. wł.
    26 PLN

  142. Steindel Stanisław, Haupt Tadeusz: Pomiary maszyn. Część I. Kraków 1945 Staraniem Koła Mechaników Nakładem Wydziału Wydawniczego Stowarzyszenia Bratniej Pomocy Stud. Wydziałów Politechnicznych A. G. w Krakowie. 30 x 21 cm, s. 61, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona.
    10 PLN

  143. Steindel Stanisław, Haupt Tadeusz: Pomiary maszyn. Część II. Pomiary ciśnień i indykatory dla maszyn wolnobieżnych. Kraków 1949 Nakładem Wydziału Wydawniczego Stowarzyszenia Bratniej Pomocy, Stud. Wydziałów Politechnicznych A. G. w Krakowie. 30 x 21 cm, s. 112, 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona, podp. wł.
    10 PLN

  144. Steindel Stanisław, Haupt Tadeusz: Pomiary maszyn. Część IV.a. Pomiary przepływu przy pomocy zwężek. Kraków 1949 Nakładem Wydziału Wydawniczego Stowarzyszenia Bratniej Pomocy Stud. Wydziałów Politechnicznych A. G. w Krakowie. 30 x 21 cm, s. 52, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, podp. wł.
    10 PLN

  145. Tiuryn Jerzy: Algebraiczne podstawy teorii maszyn. Warszawa 1975 PWN. 24 x 17 cm, s. 72, nlb. 4, opr. brosz. Polska Akademia Nauk Centrum Obliczeniowe.
    Opr. przykurzona, piecz. wł.
    10 PLN

  146. Tymowski Janusz: Technologia budowy maszyn. Wyd. 3. Warszawa 1966 PWN. 24 x 17 cm, s. 384, 311 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, piecz. wł.
    12 PLN


    Metaloznawstwo. Hutnictwo. Obróbka do góry

  147. Adamski Cz., Górski A., Kobyliński St.: Systematyka wad odlewów metali nieżelaznych z atlasem. Warszawa 1956 PWT. 21 x 15 cm, s. 123, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. pł.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  148. Bukowiecki Antoni: Metaloznawstwo. Wyd. 2. Genewa 1945 Wszechświatowy Komitet Związków Młodzieży Chrześcijańskiej. 21 x 15 cm, s. 63, II, nlb. 1, opr. brosz.
    24 PLN

  149. Chojnacki Józef: Rentgenografia metali. Warszawa 1958 PWN. 24 x 17 cm, s. 330, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na grzb., przybrudzona, piecz. wł.
    8 PLN

  150. Folia aluminiowa 39. Warszawa 1980 WPM "Wema". 21 x 15 cm, s. 71, nlb. 1, opr. brosz.
    Centrala Handlowa Metali Nieżelaznych
    6 PLN

  151. Gasidło Władysław, Wilkosz Stefan: Technologia metali. Część 1. Wiadomości z narzędzioznawstwa i obróbki ręczej. Na prawach rękopisu. Kraków 1947 Nakładem Wydziału Szkolenia Hutniczego C. Z. O. H w Katowicach przy pomocy finansowej Departamentu Kadr Ministerstwa Przemysłu - Wydział Szkolenia Zawodowego. 20 x 15 cm, s. 86, nlb. 2, 47 rys. w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł., podp. wł.
    8 PLN

  152. Górski Eugeniusz: Obróbka skrawaniem. Wyd. 2. Warszawa 1974 WSiP. 25 x 18 cm, s. 627, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. odchodzi od grzb., piecz. wł.
    14 PLN

  153. Hutnik Czasopismo poświęcone sprawom hutnictwa polskiego. Rok XII Katowice 1946 Zeszyty 1-12 (rocznik). 29 x 22 cm, s. 653, nlb. 1, współopr., opr. pł. powlek.
    Opr. przybrudzona, dedyk.
    68 PLN

  154. Jakobson M. O.: Technologia obrabiarek. Tłum. Zbigniew Jaworski, Krzysztof Marchelek. Warszawa 1962 WNT. 25 x 18 cm, s. 487, nlb. 1, 348 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie rozłamanie bloku za kartą tytuł., piecz. wł.
    20 PLN

  155. Jaworski Zbigniew: Obrabiarki do skrawania metali w zarysie technologicznym. Wyd. 2. Warszawa 1965 PWSZ. 25 x 18 cm, s. 504, 551 ilustr. w tekście i na tabl., opr. ppł.
    Otarcia opr., niewiekie rozłamanie bloku po karcie tytuł., podp. wł.
    14 PLN

  156. Jodko H., Meÿer D., Orłowski J., Czarnota T.: Korozja. Poradnik. Tablice korozyjne tworzyw metalowych i niemetalowych. Warszawa 1958 PWT. 25 x 18 cm, s. 241, nlb. 3, opr. ppł.
    Opr. przykurzona.
    16 PLN

  157. Kaczmarek Jan: Podstawy obróbki wiórowej, ściernej i erozyjnej. Wyd. 2. Warszawa 1971 WNT. 25 x 17 cm, s. 848, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł.
    --- PLN

  158. Kawecki Z., Stachurski J.: Defektoskopia magnetyczna lin stalowych. Katowice 1969 "Śląsk". 21 x 16 cm, s. 340, nlb. 4, opr. pł., liczne ilustr. w tekście, obwol.
    Niewielkie ubytki obwol. na obrzeżach, piecz. wł.
    12 PLN

  159. Kocańda Stanisław: Zmęczeniowe niszczenie metali. Warszawa 1972 WNT. 24 x 17 cm, s. 312, nlb. 4, ilustr. cz-b. w tekście oraz barwne na tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, piecz. wł.
    24 PLN

  160. Maszyny i urządzenia odlewnicze. Informator techniczno-handlowy Warszawa 1976 Wydawnictwo Katalogów i Cenników. 24 x 17 cm, s. 248, opr. brosz. Przedsiębiorstwo Projektowania i Wyposażania Odlewni Prodlew.
    Blok w dwóch miejscach pęknięty, środkowa część luzem, piecz. wł.
    10 PLN

  161. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1969 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 83, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 201 Metalurgia i odlewnictwo Z. 21 Metale nieżelazne.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  162. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1969 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 203 Metalurgia i odlewnictwo Z. 23 Metalurgia.
    Opr. przybrudzona, piecz. wł.
    10 PLN

  163. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1969 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 131, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 202 Metalurgia i odlewnictwo Z. 22 Odlewnictwo.
    Egz. podniszczony, piecz. wł.
    8 PLN

  164. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1970 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 92, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 253 Metalurgia i odlewnictwo Z. 36 Odlewnictwo.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  165. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1970 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 299, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 267 Metalurgia i odlewnictwo Z. 38 Metalurgia.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  166. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1970 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 167, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 249 Metalurgia i odlewnictwo Z. 34 Metalurgia.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  167. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1970 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 182, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 265 Metalurgia i odlewnictwo Z. 37 Prace Instytutu Metalurgii 1.
    Piecz. wł.
    12 PLN

  168. Metalurgia i odlewnictwo. Kraków 1973 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 351, nlb. 1, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 367 Metalurgia i odlewnictwo Z. 51 Prace Instytutu Metalurgii 6.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  169. Mosiński Mirosław: Obróbka cieplna metali. Genewa 1943 Wszechświatowy Komitet Związków Młodzieży Chrześcijańskiej. 21 x 15 cm, s. 43, IV, nlb. 3, 53 ilustr. oraz 9 tab. na tabl., opr. brosz. Biblioteka Żołnierska Podręczniki Dla Dokształcających Szkół Zawodowych Nr 4.
    26 PLN

  170. Moskalewski Tadeusz: Racjonalne używanie metali nieżelaznych i ich zamienniki. Warszawa 1969 WNT. 24 x 17 cm, s. 295, nlb. 1, opr. brosz.
    15 PLN

  171. Niewiadomski Cyryl, Olszewski Mieczysław: Spajanie metali na zimno. Warszawa 1961 PWT. 21 x 15 cm, s. 137, nlb. 3, 138 ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, piecz. wł.
    8 PLN

  172. Noże maszynowe. Katowice 1948 Spółdzielnia Wydawnicza "Życie gospodarcze". 21 x 15 cm, s. 87, nlb. 1, liczne ilustr., opr. brosz.
    Centrala Handlowa Żelaza i Stali Państwowe Przedsiębiorstwo Wyodrębnione "Centrostal"
    10 PLN

  173. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 1. Wyd. 14. Warszawa 1975 WSiP. 24 x 17 cm, s. 283, nlb. 5, 319 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona, wycięta środkowa część karty ze ss. 123-124.
    8 PLN

  174. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 1. Wyd. 17. Warszawa 1980 WSiP. 24 x 17 cm, s. 280, nlb. 2, 319 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    15 PLN

  175. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 1. Wyd. 5. Warszawa 1963 PWST. 24 x 17 cm, s. 267, nlb. 1, 208 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    18 PLN

  176. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 2. Wyd. 13. Warszawa 1975 WSiP. 24 x 17 cm, s. 133, nlb. 3, 102 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona.
    14 PLN

  177. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 2. Wyd. 17. Warszawa 1980 WSiP. 24 x 17 cm, s. 136, nlb. 4, 102 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  178. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 2. Wyd. 5. Warszawa 1964 PWST. 24 x 17 cm, s. 249, nlb. 3, 311 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    18 PLN

  179. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 3. Wyd. 17. Warszawa 1980 WSiP. 24 x 17 cm, s. 165, nlb. 3, 228 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    10 PLN

  180. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 3. Wyd. 6. Warszawa 1967 PWST. 24 x 17 cm, s. 227, nlb. 1, 356 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    18 PLN

  181. Okoniewski Stefan: Technologia metali cz. 4. Wyd. 10. Warszawa 1974 WSiP. 24 x 17 cm, s. 187, nlb. 1, 281 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. zabrudzona.
    8 PLN

  182. Orman Marian: Metale lekkie i ich stopy. Tom 1. Kraków 1947 Spółdzielnia Wydawnicza Pracowników Technicznych Szkół Akademickich. 21 x 15 cm, s. 416, 148 rys. w tekście, 11 tabl. rozkł., opr. ppł.
    Tylna okł., grzb. opr. oraz przednia okł. wraz ze s. tytuł. luzem,
    26 PLN

  183. Perdenia Jerzy, Stachoń Józef, Wazl Krystyna: Laboratorium obrabiarek. Skrypt dla studentów Studiów dla Pracujących. Wyd. 2 popr. Kraków 1974 Politechnika Krakowska. 24 x 17 cm, s. 331, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    --- PLN

  184. Polaczkowa Ewa: Brązy tlenkowe. Kraków 1980 Wydawnictwo AGH. 24 x 17 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz. Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Instytut Inżynierii Materiałowej Skrypty Uczelniane Nr 754.
    10 PLN

  185. Próba iskrowa i jej zastosowanie w kontroli stali. Katowice 1947 Centrala Żelaza i Stali "Centrostal" Przedsiębiorstwo Państwowe. 21 x 15 cm, s. 44, ilustr., tabl. rozkł., opr. brosz.
    10 PLN

  186. Przeróbka plastyczna metali. Szkoleniowa Konferencja Naukowo-Techniczna. Kraków 1974 Wydawnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 340, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 457 Metalurgia i odlewnictwo Z. 63.
    Opr. przybrudzona, podp. wł., piecz. wł.
    14 PLN

  187. Rodziewicz Marian: Mechaniczne polerowanie metali. Warszawa 1968 WNT. 24 x 17 cm, s. 284, nlb. 4, 177 rys. w tekście, 34 tab., opr. brosz.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  188. Romanowski Władysław: Metale w stanie wysokiej dyspersji. Warszawa 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 165, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych
    10 PLN

  189. Szmyd S. Janusz: Model matematyczny transportu ciepła podczas turbulentnego przepływu ciekłych metali. Kraków 1992 Wydawnictwo Akademii Górniczo-Hutniczej. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 3, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica Nr 1434 Metalurgia i odlewnictwo Zeszyt 138.
    Dedyk.
    10 PLN

  190. Szwarc G. Ł., Kristal M. M.: Korozja naprężeniowa. Metody badania. Warszawa 1963 PWN. 20 x 13 cm, s. 169, nlb 3, 85 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    8 PLN

  191. Technologia metali. Red. N. P. Dubinin. Warszawa 1956 PWN. 25 x 17 cm, s. 859, nlb. 1, 648 ilustr. w tekście i na tabl. rozkł., opr. pł.
    Naddarcie płótna na grzb., piecz. wł.
    12 PLN

  192. Tomaszewski Aleksander: Analiza tolerancji w pasowaniach. Warszawa 1966 PWN. 21 x 15 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  193. Woźniak Kazimierz: Materiały ścierne. Wytwarzanie i własności. Warszawa 1982 WNT. 24 x 17 cm, s. 351, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia obwol.
    14 PLN

  194. Wrotny Lucjan Tadeusz: Podstawy konstrukcji obrabiarek. Wyd. 2 całkowicie zmien. Warszawa 1973 WNT. 25 x 18 cm, s. 899, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. ppł., obwol.
    Obwol. podniszczona głównie na obrzeżach, ostatnia składka luzem.
    23 PLN

  195. Wybrane zagadnienia z metaloznawstwa. Kraków 1970 PWN. 24 x 17 cm, s. 165, nlb. 1, ilustr. w tekście, 1 tabl. rozkł., opr. brosz. Polska Akademia Nauk - Oddział w Krakowie Prace Komisji Metalurgiczno-Odlewniczej Metalurgia 13.
    Okł. przykurzona, piecz. wł.
    10 PLN

  196. Żmihorski Edward: Stale narzędziowe i obróbka cieplna narzędzi. Wyd. 2 popr. i uzup. Warszawa 1970 WNT. 25 x 18 cm, s. 459, nlb. 1, 319 ilustr. w tekście, opr. pł.
    Piecz. wł.
    23 PLN

    Motoryzacja. Silniki spalinowe. do góry


    brak pozycji
    do góry

VERBUM
Antykwariat Naukowy