Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Film i teatr

Film
Teatr

    Aktuazliacja: 20 kwietnia 2005 r.

    Film Dramat do góry

  1. Anderman Janusz: Choroba więzienna. Scenariusz filmowy. Warszawa 1991 Oficyna Wydawnicza "Pomost". 21 x 14 cm, s. 95, nlb. 1, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    16 PLN

  2. Estetyka i film. Red. naukowa Alicja Helman. Warszawa 1972 WAiF. 21 x 15 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Studia z teorii filmu. Tom 4.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, załamania okł.
    16 PLN

  3. Filmowa informacja i komunikacja. Pod red. Jana Trznadlowskiego. Wrocław 1979 Uniwersytet Wrocławski. 19 x 13 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    Studia filmoznawcze.
    Przebarwienie grzb. opr.
    9 PLN

  4. Grabicz Adam, Klinowski Jacek: Kino, wehikuł magiczny. Przewodnik osiągnięc filmu fabularnego. Podróż druga 1950-1959. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 25 x 17 cm, s. 476, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona i naddarta na obrzeżach, blok nieco wygięty w łuk.
    46 PLN

  5. Kornatowska Maria: Fellini. Warszawa 1975 WAiF. 20 x 13 cm, s. 230, nlb. 2, 33 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    16 PLN

  6. Kumor Aleksander: Karol Irzykowski teoretyk filmu. Warszawa 1965 WAiF. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN. Z prac Zakładu Historii i Teorii Filmu.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, podkreśl. i notatki w tekście (ołówkiem).
    14 PLN

  7. Manvell Roger: Film. Warszawa 1960 WAiF. 22 x 16 cm, s. 286, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, przebarwiona, notatki i podkreśl.
    26 PLN

  8. Płażewski Jerzy: Język filmu. Warszawa 1961 WAiF. 25 x 18 cm, s. 522, 207 ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami nieco przybrudzona, blok rozłamany.
    96 PLN

  9. Sthur Jerzy: Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce. Warszawa 1992 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 342, nlb. 6, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  10. Współczesne teorie filmowe. Red. naukowa Alicja Helman. Warszawa 1968 WAiF. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Studia z teorii filmu. Tom 2.
    Opr. zakurzona, miejscami przebarwiona, załamania okł.
    14 PLN


    Teatr do góry

  11. Adamski Jerzy: Teatr z bliska. Pamiętnik teatralny z lat 1971-1981. Warszawa 1985 LSW. 21 x 15 cm, s. 268, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  12. Adwentowicz Karol: Wspominki. Warszawa 1960 PIW. 18 x 11 cm, s. 213, nlb. 31, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nr bibl..
    8 PLN

  13. Axer Erwin: Sprawy teatralne. Warszawa 1966 PIW. 20 x 13 cm, s. 365, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. podniszcz. zaplamienia.
    14 PLN

  14. Bar Adam: Teatr Krakowski pod dyrekcją Koźmiana. Lwów brw. Państwowe Wydawnictwo Książek Szkolnych. 24 x 17 cm, s. 91, nlb. 5, opr. brosz.
    Wiedza o Teatrze Zbiór podręczników teatrologicznych wydawany z inicjatywy Związku Artystów Scen Polskich redaktor Tymon Terlecki Tom III.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przybrudzona, ubytki, zaplamienia. Podp. wł.
    14 PLN

  15. Bardijewska Sława: Własna przestrzeń. Szkice o polskiej dramaturgii współczesnej. Warszawa 1987 PIW. 20 x 13 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  16. Bieńka Maria Olga: Giraudoux w teatrze polskim. Wrocław 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 180, nlb. 4, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom IX (21).
    12 PLN

  17. Biernacki Kazimierz: Wspomnienia o Marii Przybyłko-Potockiej. Kraków 1974 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 196, nlb. 4, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    6 PLN

  18. Brach-Czaina Jolanta: Na drogach dwudziestowiecznej myśli teatralnej. Wrocław 1975 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN: Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom VII (19).
    Otarcai opr. na obrzeżach, podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    10 PLN

  19. Braun Kazimierz: Wielka reforma teatru w Europie. Ludzie-idee-zdarzenia. Wrocław 1984 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. 416, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol.
    34 PLN

  20. Bronisław Dąbrowski i jego teatr w 50-lecie pracy artystycznej. Kraków 1972 Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne RSW "Prasa". 24 x 17 cm, s. 96, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, przebarwienia, niewielkie ubytki, naddarcia.
    14 PLN

  21. Brumer Wiktor: Tradycja i styl w teatrze. Pisma krytyczno-teatralne. Przedmowa, wybór tekstów i komentarze Eleonora Udalska. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 529, nlb. 3, 27 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  22. Bujański Jerzy Ronard: Starego Teatru Druga Młodość. Kraków 1985 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 248, nlb. 4, frontispis, 23 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    12 PLN

  23. Bujański Jerzy Ronard: Wteatrwstąpienie (rzecz o aktorze - romans nietypowy). Kraków 1981 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 318, nlb. 6, opr. brosz.
    Naddarcie tylnej okł.
    12 PLN

  24. Bukowska Mirosława: Odmiany konwencji w teatrze współczesnym na przykładzie inscenizacji "Wzywolenia" Stanisława Wyspiańskiego. Wrocław 1981 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 288, 96 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN: Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom XII (24).
    12 PLN

  25. Burdowicz-Nowicka Maria: Rozprawy z socjologii teatru. Wrocław 1971 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 330, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona, niewielkie przekrzywienie grzb. bloku.
    23 PLN

  26. Ciesielska-Borkowska Stefania: Teatr Federika Garcia Lorki. Łódź 1962 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
    Obwol. przykurzona. Piecz. wł.
    9 PLN

  27. Cocora Ion: Privitor ca la Teatru II. Cluj-Napoca 1977 Dacia. 20 x 13 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    34 PLN

  28. Csató Edward: Polski teatr współczesny pierwszej połowy XX wieku. Warszawa 1967 Wydawnictwo "Polonia". 21 x 15 cm, s. 194, nlb. 2, 124 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na górnym obrzeżu, przebarwienia.
    18 PLN

  29. Czanerle Maria: Panie i panowie teatru. Kraków 1977 Wydawnictwo Literackie. 21 x 15 cm, s. 311, nlb. 1, cz-b. ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. Dedyk.
    10 PLN

  30. Danowicz Bogdan: Ujarzmienie Melpomeny. Kraków 1972 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 401, nlb. 3, liczne ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona.
    12 PLN

  31. Dąbrowski Bronisław: Na deskach świat oznaczających 2. Kronika złudzeń. Kraków 1978 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 234, nlb. 2, frontispis, 33 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  32. Dąbrowski Stanisław, Górski Ryszard (oprac.): Wspomnienia aktorów 1800-1925. T. 1., T. 2. Warszawa 1963 PIW. 21 x 15 cm, ilustr. tabl., opr. pł. Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych pod redakcją Wacława Zawadzkiego.
    Tom 1. s. 253, nlb. 3. "Dziennik" Dawisona w przekładzie i opracowaniu Edminda Misiołka.
    Tom 2. s. 450, nlb. 6.
    Kpl. 28 PLN

  33. Dąbrowski Stanisław, Górski Ryszard: Kazimierz Kamiński. Warszawa 1956 PIW. 18 x 12 cm, s. 139, nlb. 1, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Monografie Czołowych Polskich Aktorów.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    6 PLN

  34. Diderot Denis: Paradoks o aktorze i inne utwory. Przełożył i wstępem opatrzył Jan Kott. Warszawa 1950 Czytelnik. 22 x 16 cm, s. 214, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, notatki na ost. str., załamanie przedniej okł. oraz naroża tylnej, nieco podniszczona opr. na obrzeżach. Egz. nierozc.
    14 PLN

  35. Domański Piotr: Repertuar teatrów warszawskich 1911-1915. Warszawskie Teatry Rządowe. Warszawa 1981 Instytut Sztuki PAN. 21 x 15 cm, s. 210, opr. brosz.Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki Pracownia historii teatru polskiego Zeszyt 14 pod red. Jacka Lipińskiego i Stanisaława Marczaka-Oborskiego. Nakład 200 + 20 egz.
    Opr. przykurzona. podp. wł. Wydruk powielaczowy.
    16 PLN

  36. Dramat i scena kraków skandynawskich. Praca zbior. pod red. Pracowni Histori Powszechnej Teatru PIS. Warszawa 1957 PWN. 24 x 17 cm, s. 108, nlb. 4, 8 ilustr. cz.-b., opr. brosz. Państwowy Instytut Sztuki Skrypty dla szkół wyższych Materiały do nauki historii teatru Zeszyt 15.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  37. Dramat i teatr narodów słowiańskich w XX wieku. Prace Ośrodka Krakowskiego poświęcone VIII Międzynarodowemu Kongresowi Slawistów w Zagrzebiu pod redakcją Marii Bobrownickiej. Wrocław 1979 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 210, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Komitet Słowianoznawstwa.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  38. Dziechcińska Hanna, red.: Literary Studies in Poland Etudes Litté raires en Pologne XI In this issue: Roman Ingarden & Problems of the Theatre. Wrocław 1983 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 138, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Badań Literackich.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  39. Ellen Terry: Historia mojego życia. Przekł. Maria Skibniewska. Warszawa 1989 PIW. 20 x 13 cm, s. 390, nlb. 2, 25 ilustr. tabl., opr. pł.
    8 PLN

  40. Estetyka i film. Red. naukowa Alicja Helman. Warszawa 1972 WAiF. 21 x 15 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Studia z teorii filmu. Tom 4.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, załamania okł.
    16 PLN

  41. Filler Witold: Modele teatru. Szkice o polskim teatrze współczesnym. Warszawa 1971 WP. 18 x 12 cm, s. 119, nlb. 1, 8 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, załamania bloku.
    8 PLN

  42. Fleczyński Zygmunt: "Fredreum" i inne teatra przemyskie w latach 1696-.1960 Kraków 1966 Wydawnictwo Literackie. 21 x 15 cm, s. 366, nlb. 2, ilustr. cz-b. w tekście, opr. brosz. obwol.
    Obwol. podniszczona, zaplamienia.
    10 PLN

  43. Galle Leon: Wojciech Bogusławski i repertuar teatru polskiego w pierwszym okresie jego dzialaności (do roku 1794). Ze słowem wstępnym prof. Bronisława Gubrynowicza. Warszawa 1925 Wyd. M. Arcta. 23 x 16 cm, s. 238, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przykurzona, blok pęknięty w dwóch miejscach - klejony.
    42 PLN

  44. Giorgi Elsa de': Moje pokolenie. Warszawa 1983 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 315, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    6 PLN

  45. Górski Ryszard: Wincenty Rapacki. Warszawa 1960 PIW. 18 x 12 cm, s. 101, nlb. 3, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Monografie Czołowych Polskich Aktorów.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  46. Grodzicki August: W teatrze życia. Wspomnienia z lat 1920-1980. Warszawa 1984 PIW. 20 x 13 cm, s. 308, nlb. 4, 17 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  47. Gurgul Monika: Teatr Daria Fo w latach 1959-1975. Kraków 1997 Universitas. 21 x 15 cm, s. 205, nlb. 5, opr. brosz.
    10 PLN

  48. Hübner Zygmunt: Bogusławski człowiek teatru. Warszawa 1958 WP. 21 x 15 cm, s. 380, nlb. 4, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, zagięcia naroży kart w części bloku, blok rozłamany.
    14 PLN

  49. Hausbrandt Andrzej: Podnieść kurtynę. Warszawa 1989 Iskry. 21 x 15 cm, s. 394, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    14 PLN

  50. Hausbrandt Andrzej: Teatr w społeczeństwie. Warszawa 1983 WSiP. 24 x 17 cm, s. 119, nlb. 1, opr. kart., powlek.
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  51. Henkel Barbara, Miłowski Tomasz: Aktor obnażony. Teatr indywidualny. Warszawa 1986 MAW. 24 x 17 cm, s. 79, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, liczne ilustr. tabl., opr. brosz.
    Otarcia opr.
    10 PLN

  52. Iwaszkiewicz Jarosław: Teatr Polski w Warszawie 1938-1949. Warszawa 1977 WAiF. 20 x 13 cm, s. 113, nlb. 3, 27 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, podkreśl. w tekście (ołówek).
    10 PLN

  53. Jasińska Zofia: Żywot Kazimierza Kamińskiego. Warszawa 1976 PIW. 21 x 15 cm, s. 396, nlb. 4, frontispis, 72 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona, ubytki, otarcia, pokreślenia. Exlibris na przedniej wykl.
    14 PLN

  54. Kapralski Eugeniusz: Z dziejów budowy teatru tarnowskiego. Tarnów 1972 Państwowy Teatr Ziemi Krakowskiej im. L. Solskiego w Tarnowie. 18 x 13 cm, s. nlb. 44, ilustr., opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. Dedyk.
    12 PLN

  55. Karpiński Maciej: Życie i śmierć na Broadwayu. Szkice o współczesnym teatrze amerykańskim. Warszawa 1990 WAiF. 21 x 15 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  56. Kaszyński Stanisław (red.): Teatr przy ulicy Cegielnianej. Szkice z dziejów sceny łódzkiej 1844-1978. Łódź 1980 Wydawnictwo Łódzkie. 25 x 17 cm, s. 371, nlb. 5, ilustr. tabl., opr. pł.
    Z prac Zakładu Teatru i Dramatu Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Filmu UŁ.
    Notatki na tylnej wykl.
    12 PLN

  57. Kijowski Andrzej Tadeusz: Teoria teatru. Rekonesans. Wrocław 1985 Ossolineum. 18 x 12 cm, s. 72, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddz. w Krakowie: Nauka dla wszystkich nr383.
    Opr. przykurzona, podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    6 PLN

  58. Kłossowicz Jan: Teatr stary i nowy. Warszawa 1973 WAiF. 20 x 13 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  59. Knothe Maria: Dramaturgia w szkole. Od modernizmu do współczesności. Warszawa 1976 WSiP. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  60. Korzeniewski Bogdan: "Drama" w warszawskim Teatrze Narodowym podczas dyrekcji L. Osińskiego (1814-1831). Warszawa 1934 Wydane z zasiłku Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. 24 x 17 cm, s. 118, frontispis, opr. brosz.
    Studja z zakresu historji literatury polskiej. Nr. 11.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  61. Kotowski Wojciech: Teatry Deutsche Büchne w Wielkopolsce i na Pomorzu 1919-1939. Poznań 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz.
    Bydgoskie Towarzystwo Naukowe Prace Wydziału Nauk Humanistycznych Seria C Nr 28.
    10 PLN

  62. Kowzan Tadeusz: Jules Renard i jego teatr. Wrocław 1966 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 214, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Komitet Neofilologiczny Polskiej Akademii Nauk.
    Opr. przybrudzona, pokreślona, podniszczona na obrzeżach, ślady zalania na górnym i dolnym marginesie w bloku
    23 PLN

  63. Krasiński Edward: Stefan Jaracz. Warszawa 1983 PIW. 22 x 14 cm, s. 575, nlb. 1, frontispis, 88 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Seria: Artyści.
    Obwol. podniszcz. na obrzeżach.
    26 PLN

  64. Krasiński Edward: Teatr Jaracza. Warszawa 1976 PIW. 21 x 13 cm, s. 314, nlb. 2, frontispis, 46 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz. na obrzeżach, naddarcia, ubytki, przykurzona gorna cz. grzb., niewielkie odkszt. bloku.
    14 PLN

  65. Król-Kaczorowska Barbara: Łazienkowski teatr w Pomarańczarni. Warszawa 1961 PWN. 21 x 15 cm, s. 100, nlb. 4, 50 cz-b. ilustr. tabl., opr. brosz.
    Towarzystwo Miłośników Historii w Warszawie Biblioteka Historyczna im. Tadeusza Korzona Nr 32. Wydano z zasiłku Komitetu Obchodów Tysiąclecia Państwa Polskiego w M. St. Warszawy.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    12 PLN

  66. Krukowski Kazimierz: Z Melpomeną na emigracji. Warszawa 1987 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  67. Kubacki Wacław: Na scenie. Warszawa 1962 WAiF. 21 x 15 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, naddarcia w okolicy grzb.
    6 PLN

  68. Kuchtówna Lidia, Lasocka Barbara (red.): Leon Schiller. W stulecie urodzin 1887-1987. Warszawa 1990 PWN. 21 x 15 cm, s. 290, nlb. 2, 50 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    14 PLN

  69. Kudliński Tadeusz: Mantelupa. Wspomnienie. Kraków 1946 bw. 21 x 15 cm, s. 246, nlb. 2, opr. brosz.
    Obwol. przebarwiona, niewielkie zaplam. Notatka na str. po karcie tytuł. (ołówek).
    18 PLN

  70. Kudliński Tadeusz: Maska i oblicze teatru. Zarys wiadomości o teatrze. Oprac. graf. i ilustr. Krystyna Bunsch-Gruchowska Franciszek Bunsch. Warszawa 1963 Nasza Księgarnia. 20 x 17 cm, s. 346, nlb. 2, rozkł. ilustr. tabl., opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    26 PLN

  71. Kudliński Tadeusz: Pod teatralną szminką. Warszawa 1957 PAX. 21 x 15 cm, s. 279, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    10 PLN

  72. Kumor Aleksander: Karol Irzykowski teoretyk filmu. Warszawa 1965 WAiF. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN. Z prac Zakładu Historii i Teorii Filmu.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, podkreśl. i notatki w tekście (ołówkiem).
    14 PLN

  73. Kydryński Juliusz: Uwaga, gong!... Opowieść-pamiętnik o teatrach krakowskich 1937-1948. Kraków 1962 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 124, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    opr. przykurzona.
    6 PLN

  74. Le Theatre. Encyclopedie Larousse. Red. Jean Duvignaud, André Veinstein. Paris 1976 Libraire Larousse. 18 x 13 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielki otarcia opr.
    10 PLN

  75. Lekcja teatru Tadeusza Kudlińskiego. Materiały z sesji naukowej poświęconej działalności teatralnej dr. Tadeusz Kudlińskiego. W osiemdziesiątą piątą rocznicę urodzin. Kraków 1984 Wydawnictwo Literackie. 20 x 14 cm, s. 139, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  76. Leszczyński Jerzy: Pamiętnik aktora. Warszawa 1958 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 266, nlb. 6, frontispis, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zabrudzona, liczne naddarcia i ubytki.
    6 PLN

  77. Lili Palmer wspomina. Wyd. 2. Warszawa 1990 WAiF. 20 x 13 cm, s. 436, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
    8 PLN

  78. Limanowski Mieczysław: Był kiedyś teatr Dionizosa. Wstęp, wybór i opracowanie Zbigniew Osiński. Warszawa 1994 Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk. 21 x 15 cm, s. 295, nlb. 1, frontispis, 31 ilustr. tabl., opr. brosz.
    23 PLN

  79. Lwow Wł., red.: Materiały pomocnicze do dziejów teatru radzieckiego. T. 1, T. 2. Warszawa PWN. 24 x 17 cm, ilustr. w tekście, opr. brosz. Skrypty Dla Szkół Wyższych Państwowy Instytut Sztuki Materiały Do Nauki Historii Teatru (A 12 I, A 12 II)
    T. 1. Z dziejów teatru i dramatu radzieckiego. 1954, s. 261, nlb. 3.
    T. 2. Z warsztatu radzieckiego aktora i reżysera. 1955, s. 232, nlb. 3.
    Kpl. 34 PLN

  80. Macierakowski Jerzy, Wojciech: Mieczysława Ćwiklińska. Warszawa 1959 PIW. 18 x 12 cm, s. 89, nlb. 3, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Monografie Czołowych Polskich Aktorów.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  81. Magiera Jan: Wł. L. Anczyc jako dramaturg ludowy. Kraków 1903 Nakładem Autora. 22 x 14 cm, s. 27, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie przebarw. opr.
    14 PLN

  82. Manvell Roger: Film. Warszawa 1960 WAiF. 22 x 16 cm, s. 286, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, przebarwiona, notatki i podkreśl.
    26 PLN

  83. Marczak-Oborski Stanisław: Obszary teatru. Wrocław 1986 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 272, nlb. 4, opr. brosz.
    Studia i Materiały Do Dziejów Teatru Polskiego Tom XVIIII (30).
    15 PLN

  84. Marczak-Oborski Stanisław: Teatr polski w latach 1918-1965. Teatry dramatyczne. Rozdział o budynkach teatralnych napisała barbara Król-Kaczorowska. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 558, nlb. 2, 199 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki Dzieje teatru polskiego pod redakcją Tadeusza Siverta, tom V-1.
    39 PLN

  85. Mierzejewski Bolesław: Maraton z Melpomeną. Katowice 1980 Wydawnictwo "Śląsk". 20 x 13 cm, s. 238, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  86. Mirecki Wiesław: Wozem Tespisa po obcych drogach. Warszawa 1984 Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. 20 x 13 cm, s. 234, nlb. 2, ilustr. tabl., opr. brosz.
    10 PLN

  87. Morawski Kalikst: Jean Cocteau - Dramaturg. Lublin 1955 [Katolicki Uniwesytet Lubelski]. 22 x 16 cm, s. 120, opr. brosz.
    Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwesytetu Lubelskiego Rozprawy Wydziału Historyczno-Filologicznego 15.
    Przebarwienia opr. Egz. nierozc.
    14 PLN

  88. Morozowicz-Szczepkowska Maria: Z lotu ptaka. Wspomnienia. Warszawa 1968 PIW. 21 x 15 cm, s. 398, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, otarcia. Naklejony exlibris na przedniej wykl. Odkształcenie bloku.
    12 PLN

  89. Morstin Hieronim Ludwik: Moje przygody teatralne. Warszawa 1961 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 13, frontispis, opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  90. Mrozińska Stanisława: Szkoła Leona Schillera PWST 1946-1949. Wrocław 1972 PIW. 24 x 17 cm, s. 276, nlb. 2, frontispis, 26 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom II (14).
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  91. Mrozińska Stanisława: Teatr wśród ruin Warszawy. Wspomnienia i dokumenty z lat 1944 - 1955. Warszawa 1958 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 252, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Niewielkie ubytki opr.
    8 PLN

  92. Mrozińska Stanisława: Trzy sezony teatralne Leona Schillera Łódź 1946-1949. Wrocław 1971 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 302, nlb. 2, frontispis, 37 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom I (13).
    Opr. opr. przykurzona, notatki na tylnej okł. (ołówek).
    14 PLN

  93. Natanson Wojciech: Do trzech razy sztuka. Kraków 1958 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 266, nlb. 2, opr. brosz.
    opr. przykurzona.
    8 PLN

  94. Natanson Wojciech: Stefana Żeromskiego droga do teatru. Warszawa 1970 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 233, nlb. 3, 33 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  95. Niesiobędzki Jerzy: Rozmowy istotne. Gdańsk 1983 Wydawnictwo Morskie. 21 x 15 cm, s. 112, nlb. 4, opr. brosz.
    Na s. tytuł. zaklejona piecz. wł.
    10 PLN

  96. Nightingale Benedict: Teatr. Warszawa 1999 Prószyński i S-ka. 19 x 12 cm, s. 67, nlb. 5, opr. brosz.
    Seria: Prognozy XXI wieku.
    6 PLN

  97. Nowacki Kazimierz: Dzieje teatru w Krakowie. Architektura krakówskich teatrów. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 22 x 15 cm, s. 568, nlb. 4, 169 ilustr. cz-b. w tekście, opr. pł., obwol.
    34 PLN

  98. Nyczek Tadeusz: Teatr "Pleonazmus". Warszawa 1979 MAW. 24 x 17 cm, s. 109, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz.
    18 PLN

  99. Palamarczuk O. P., Jedjer T. O.: Lvivskij Tjeatr Opjeri ta Baljety imjeni Iwana Franka. Wyd. 2 uzup. Lviv 1989 "Kamjenjar". 22 x 14 cm, s. 79, nlb. 1, liczne ilustr. cz-b. oraz barwne, opr. brosz.
    6 PLN

  100. Pamiętnik teatralny. Kwartalnik poświęcony historii i krytyce teatru założony przez Leona Schillera. Warszawa 1994 Rok XLIII Zeszyt 1-2 (169-170) Instytut Sztuki PAN. 24 x 17 cm, s. 248, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    18 PLN

  101. Piwowar Lech: Sztuka na gorąco. Szkice literackie. Zebrał, opracował i wstępem poprzedził Tadeusz Kłak. Katowice 1987 Wydawnictwo "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 363, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  102. Porębski Mieczysław: Pożegnanie z krytyką. Kraków 1966 Wydawnictwo Literackie. 24 x 17 cm, s. 259, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, otarcia i przetarcia na zakładkach, ubytki grzb. obwol. - podklejone.
    12 PLN

  103. Praca zbior.: Teatr krajów zachodniej Europy XIX i początki XX wieku. Cz. 1, Cz. 2, Cz.3. Warszawa PWN. 24 x 17 cm, ilustr. w tekście, opr. brosz. Skrypty Dla Szkół Wyższych Państwowy Instytut Sztuki Materiały Do Nauki Historii Teatru (A 11).
    Cz. 1. Grzegorz Sinko, Tadeusz Grzebieniowski: Kraje anglosaskie. 1954, s. 210. Zeszyt 11.
    Cz. 2. Anna Jakubiszyn Tatarkiewicz: Teatr francuski od 1789 do 1848 r. 1956, s. 159, nlb. 1. Zeszyt 12.
    Cz. 3. Tadeusz Kowzan: Teatr francuski od 1848 do 1893 r.
    Zofia Karczewska-Markiewicz: Teatr francuski od 1893 do 1914 r. 1955, s. 143, nlb. 1. Zeszyt 13.
    Kpl. 24 PLN

  104. Prussak Maria: Krytyka teatralna Stanisława Brzozowskiego. Wrocław 1987 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 133, nlb. 3, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Badań Literackich Z Dziejów Form Artystycznych w Literaturze Polskiej Tom LXIX.
    Opr. przybrudzona.
    8 PLN

  105. Rapacki Wincenty: Sto lat sceny polskiej. Warszawa 1925 Instytut Wydawniczy "Bibjoteka Polska". 24 x 17 cm, s. 208, nlb. 21, frontispis, ilustr. tabl., ilustr w tekście, (110 ilustracyj), opr. bibl. z naklejonym fragm. oryg. opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona, niewielkie uszkodzenia płótna na grzb. Podp. wł.
    64 PLN

  106. Redliński Edward: Nikiformy. Warszawa 1982 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 6, rys. w tekście, opr. brosz.
    Opr.
    10 PLN

  107. Schiller Leon: Droga przez teatr 1924-1939. Oprac. Jerzy Timosiewicz. Warszawa 1983 PIW. 21 x 15 cm, s. 527, nlb. 1, opr. pł., frontispis, 60 ilustr. tabl., obwol.
    23 PLN

  108. Segiet Janusz: Świat Eugenii Śnieżko-Szafnalgowej. Opowieść o ludziach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Olsztyn Wydawnictwo Pojezierze 1983 Wydawnictwo Literackie. 20x 13 cm, s. 125, nlb. 3, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Otarcia opr.
    6 PLN

  109. Semil Małgorzata, Wysińska Elżbieta: Słownik współczesnego teatru. Twórcy Teatry Teorie. Warszawa 1980 WAiF. 21 x 15 cm, s. 423, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    36 PLN

  110. Shaw G. B.: Teatry londyńskie w latach dziewięćdziesiątych. Przekł. Maria Skibniewska, Zofia Sroczyńska, Posłowie Grzegorz Sinko, Wybór Floryan Sobieniowski, Konsultacja i przypisy Stanisława Kumor. Warszawa 1967 WAiF. 20 x 13 cm, s. 403, nlb. 3, opr. kart., obwol.
    Niewielkie naddarcie obwol. na górnym obrzeżu.
    28 PLN

  111. Siedlecki Franciszek: Helena Modrzejewska. Warszawa brw. Nakładem Związku Artystów Scen Polskich. 21 x 15 cm, s. 171, nlb. 5, 40 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Polski Instytut Teatrologiczny Monografje wybitnych artystów scen polskich Tom I.
    "Odbito trzy tysiące egzemplarzy na papierze bezdrzewnym w drukarni "Rola" Jana Buriana, w Warszawie, Mazowiecka 11."
    Opr. zakurzona, pierwsza składka luźna.
    30 PLN

  112. Sito Jerzy S.: Szekspir na dzisiaj. Warszawa 1971 Iskry. 21 x 15 cm, s. 348, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, przebarwienia, otarcia.
    14 PLN

  113. Sivert Tadeusz: Mickiewicz na scenie. Oprac. Tadeusz Sivert z zespołem w Zakładzie Historii i Teorii Teatru Państwowego Instytutu Sztuki. Warszawa 1957 PIW. 21 x 15 cm, s. 142, nlb. 2, 14 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Z Prac Dyskusyjnych Komisji Naukowej Obchodu Roku Mickiewiczowskiego Polskiej Akademii Nauk.
    Opr. przykurzona, przebarwienia opr.
    18 PLN

  114. Skinner Cornelia Otis: Madame Sarah. Przekł. Maria Skibniewska. Warszawa 1981 PIW. 22 x 14 cm, s. 309, nlb. 3, frontispis, 46 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Seria: Artyści.
    Przebarwienie obwol.
    12 PLN

  115. Skwarczyńska Stefania: Wokół teatru i literatury. (Studia i szkice.) Warszawa 1970 PZX. 24 x 17 cm, s. 366, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  116. Sławińska Irena: Współczesna refleksja o teatrze. Ku antropologii teatru. Kraków 1979 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 482, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz. na obrzeżach, otarcia.
    30 PLN

  117. Smoter Jerzy Maria: Zarys dziejów teatru krakowskiego. Kraków brw. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. 21 x 11 cm, s. 107, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Monografie Czołowych Polskich Aktorów.
    Opr. przykurzona, otarcia.
    10 PLN

  118. Stanisławski Konstanty: Pisma. Tom I: Moje życie w sztuce. Wydanie pod redakcją Edwarda Csató. Wstęp Henryka Szeletyńskiego. Warszawa 1954 PIW. 21 x 15 cm, s. 460, nlb. 4, frontispis, opr. pł.
    Opr. zabrudzona, otarcia, niewielkie deformacje okł., blok częściowo odchodzi od opr., podniszczenia na obrzeżach frontispisu oraz karty tytułowej.
    40 PLN

  119. Sten Maria: Teatr - któego nie było. Szkice o teatrze ná huatl. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 173, nlb. 3, 17 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, piecz. wł.
    10 PLN

  120. Straus Stefan: Stefan Jaracz. Warszawa 1956 PIW. 18 x 12 cm, s. 92, nlb. 2, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    8 PLN

  121. streicher Karol: Teatra w Polsce. T. 1 - 3. Warszawa 1953 bmw. 15 x 10,5 cm, s. IX, 427, 718, 33, 741, 24, 13, opr. pł.
    Reprint: Wyd. 2 fotoffsetowe. Kraków 1873 Druk. Leona Paszkowskiego.
    Podp. wł.
    100 PLN

  122. Strzelecki Czesław: Historia teatru w Polsce. Bydgoszcz 1947 "Nauka" Spółdzielnia Księgarska. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 9, 24 cz-b. ilustr., opr. brosz.
    Zagięcia okł., niewielkie naddarcia.
    14 PLN

  123. Stykowa Maria Barbara: Teatralna recepcja Maeterlincka w okresie Młodej Polski. Wrocław 1980 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 218, nlb. 2, frontispis, 38 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Studia z Dziejów Teatru w Polsce Tom XII (25).
    16 PLN

  124. Svehla Jaroslav: Deburau pierrot nieśmiertelny. Przekł. Maria Erhardt-Gronowska. Warszawa 1983 PIW. 22 x 14 cm, s. 273, nlb. 3, frontispis, 1 ilustr. w tekście, 49 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Seria: Artyści.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    18 PLN

  125. Sygietyński Antoni: O teatrze i dramacie. Wybór Tomasza Weissa. Kraków 1971 Wydawnictwo Literackie. 21 x 15 cm, s. 537, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Studiów Literackich pod redakcją Henryka Markiewicza Z Pism Antoniego Sygietyńskiego Tom II.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    23 PLN

  126. Szczublewski Józef: Żywiot Osterwy. Wyd. 2. Warszawa 1973 PIW. 21 x 15 cm, s. 634, nlb. 2, frontispis, 52 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol podniszczona, liczne naddarcia, ubytki, otarcia. Odkształcenie bloku.
    24 PLN

  127. Szejnert Małgorzata: Sława i Infamia. Rozmowa z Bohdanem Korzeniewskim. Londyn 1988 Aneks. 22 x 14 cm, s. 186, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  128. Szletyński Henryk: Szkice o teatrze. Warszawa 1979 WAiF. 20 x 13 cm, s. 294, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., przybrudzenia.
    4 PLN

  129. Szondi Peter: Teoria nowoczesnego dramatu 1880/1950. Warszawa 1976 PIW. 17 x 13 cm, s. 169, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach grzb.
    14 PLN

  130. Szydłowski Roman: Angielska Melpomena. Kraków 1971 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 365, nlb. 3, 52 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol.
    14 PLN

  131. Szydłowski Roman: Dramaturgia Leona Kruczkowskiego. Kraków 1972 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 339, nlb. 5, frontispis, 32 ilustr. tabl., opr. brosz, obwol.
    8 PLN

  132. Szyfman Arnold: Labirynt teatru. Warszawa 1964 WAiF. 21 x 15 cm, s. 300, nlb. 4, cz-b. ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, naddarcia, ubytki. Przyklejony exlibris na przedniej wykl.
    16 PLN

  133. Śmiałowski Igor: Igraszki z Melpomeną. Rysunki Adama Perzyka. Wyd. 2/3. Warszawa 1984 Nasza Księgarnia. 19 x 10 cm, s. 417, nlb. 3, rys. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, blok częściowo rozłam.
    6 PLN

  134. Świątek Tadeusz (red.): Królowi Duchowi na dniu powrotu. Kraków 1927 Teatr Miejski im J. Słowackiego. 22 x 15 cm, s. nlb. 72, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, grzb. naprawiany.
    16 PLN

  135. Teatr kalambur. Wybór i oprac. Katarzyna Banachowka, Elżbieta Lisowska, Bogusław Litwiniec. Warszawa 1982 MAW. 24 x 17 cm, s. 278, nlb. 2, liczne ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Monografie Teatru Otwartego.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    16 PLN

  136. Teatr Miesięcznik. Rok V Nr 8-9-10 Sierpień Wrzesień Październik Warszawa 1950 PIW. 24 x 17 cm, s. 207, nlb. 33, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, brązowe plamki na okł..
    10 PLN

  137. Teatr polski w latach 1890-1918. Zabór austriacki i pruski. Warszawa 1987 PWN. 21 x 15 cm, s. 495, nlb. 1, 100 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki Dzieje teatru polskiego pod redakcją Tadeusza Siverta, tom IV-1.
    43 PLN

  138. Teatr polski w latach 1890-1918. Zabór rosyjski. Warszawa 1988 PWN. 21 x 15 cm, s. 861, nlb. 3, 220 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki Dzieje teatru polskiego pod redakcją Tadeusza Siverta, tom IV-2.
    56 PLN

  139. Thoorens Lé on: Złocisty Cień. Życie Moliera. Warszawa 1962 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 253, nlb. 3, frontispis, opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  140. Turska Irena: Almanach baletu polskiego 1945-1974. Kraków 1983 PWM. 23 x 17 cm, s. 224, nlb. 4, 86 cz.-b. ilustr. tabl., opr. brosz.
    18 PLN

  141. Tuszyńska Agata: Wisnowska. Warszawa 1990 WAiF. 21 x 14 cm, s. 309, nlb. 3, liczne ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr.
    10 PLN

  142. Udalska Eleonora: Antoni Sygietyński - krytyk teatralny. Kraków 1974 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 229, nlb. 3, frontispis, opr. brosz..
    6 PLN

  143. Udalska Eleonora: Teatrologia w Polsce w latach 1918-1939. Rekonesans. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 340, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    14 PLN

  144. Varieties of Dramatic Experience. Discussion on dramatic forms and themes betwen Stanley Evernden, Roger Hubank, Thora Burnley Jones and Bernard de Bear Nicol. Edited by Bernard de Bear Nicol. 1969 University of London Press Ltd. 22 x 15 cm, s. 291, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, naddarcia obwol.
    48 PLN

  145. Vogler Henryk: Europa w światłach rampy. Szkice. Kraków 1968 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 305, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, otarcia.
    8 PLN

  146. Vogler Henryk: Przygody w teatrze. Kraków 1960 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 410, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Brak obwol.
    14 PLN

  147. Warnecki Janusz: Najdłuższy mój monolog. Warszawa 1971 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 444, nlb. 4, frontispis, liczne ilustr. w tekście, opr. pł.
    Opr. zakurzona, brak części przedniej wykl., niewielka ilość podkreśleń w tekście.
    10 PLN

  148. Wawrzkiewicz Marek: Sceny wielkie i średnie. Felietony teatralne 1966-1968 r. Łódź 1970 Wydawnictwa Łódzkie. 20 x 13 cm, s. 136, nlb. 4, opr. brosz.
    8 PLN

  149. Wierzyński Kazimierz: W garderobie duchów. Wrażenia teatralne. Lwów brw. Książnica-AtlasPIW. 21 x 15 cm, s. 317, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, zakurzona. Zaznaczenia w spisie treści.
    26 PLN

  150. Wirth Andrzej: Teatr, jaki mógł być. Warszawa 1964 WAiF. 21 x 15 cm, s. 299, nlb. 1, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarcia przy grzb. Podp. wł.
    10 PLN

  151. Witalewska Henryka: Teatr a człowiek współczesny. Warszawa 1983 WSiP. 20 x 13 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
    Sztuka-kultura-wychowanie.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  152. Woycicki Alfred: Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 1893-1863. bmw. brw. bw. 23 x 16 cm, s. 72, nlb., 110 ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na górnym obrzeżu, otarcia. Podp. wł.
    12 PLN

  153. Wroczyński Kazimierz: Wspomnienia o Stefanie Jaraczu. Warszawa 1950 Czytelnik. 22 x 16 cm, s. 163, nlb. 1, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  154. Współczesne teorie filmowe. Red. naukowa Alicja Helman. Warszawa 1968 WAiF. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Studia z teorii filmu. Tom 2.
    Opr. zakurzona, miejscami przebarwiona, załamania okł.
    14 PLN

  155. Wydrzyński Andrzej: Pamięć teatru. Stalinogród 1956 Wydawnictwo "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 382, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    24 PLN

  156. Wysińska Elżbieta: Premiery i wydarzenia. Warszawa 1977 PIW. 20 x 13 cm, s. 313, nlb. 1, 32 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  157. Wysiński Kazimierz Andrzej (red.): Almanach sceny polskiej 1976/77. Tom XVIII. Warszawa 1978 WAiF. 25 x 19 cm, s. 297, nlb. 3, 64 ilustr. tabl., opr. kart.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki.
    Opr. zabrudzona, odkształcenie grzb. bloku.
    16 PLN

  158. Wysiński Kazimierz Andrzej (red.): Almanach sceny polskiej 1979/80. Tom XXI. Warszawa 1982 WAiF. 25 x 19 cm, s. 297, nlb. 3, 63 ilustr. tabl., opr. kart.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki.
    Opr. zabrudzona, ślady zalania.
    16 PLN

  159. Wysiński Kazimierz Andrzej (red.): Almanach sceny polskiej 1982/83. Tom XXIV. Warszawa 1987 WAiF. 25 x 19 cm, s. 313, nlb. 3, 64 ilustr. tabl., opr. kart.
    Polska Akademia Nauk Instytut Sztuki.
    Opr. zabrudzona, podniszczenia grzb. opr., naddarcia - podklejone.
    18 PLN

  160. Zbierski Henryk: Shakespeare and the "War of the Theathres" (A Reinterpretation). Poznań 1957 PWN. 25 x 18 cm, s. 150, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. brosz. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Wydział Filologiczno-Filozoficzny Prace Komisji Filologicznej Tom XVI Zeszyt 5.
    Opr. przykurzona, piecz. wł. Egz. nierozc.
    10 PLN

  161. Zbijewska Krystyna: Jaroszewska - legenda teatru. Kraków 1996 Oficyna Cracowia. 24 x 17 cm, s. 367, nlb. 5, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteka Stowarzyszenia Autorów Polskich tom X.
    Przybrudzenia na pierwszej i ost. karcie, oraz na obrzeżach bloku. Podp. wł., dedykacja.
    38 PLN

  162. Zbijewska Krystyna: Z muzami pod rękę. Kraków 1991 KAW. 21 x 15 cm, s. 195, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przebarwiona, zaplamienia.
    8 PLN

  163. Zelwerowicz Aleksander: Gawędy starego komedianta. Wyd. 2. Warszawa 1981 Iskry. 20 x 13 cm, s. 261, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. kart.
    Opr. przybrudzona, uszkodzenia grzb. Odkształcenie bloku.
    12 PLN

  164. Żurowski Andrzej: Hebanowski. Monografia artystyczna. Warszawa 1984 WAiF. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 5, ilustr. tabl., opr. brosz.
    10 PLN

  165. Żurowski Andrzej: Zza kulis, szeptem. Gdańsk 1982 KAW. 21 x 15 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  166. Żywot Jacek Władysław: W łasce i niełasce Melpomeny. Portret Romasza Andrzeja Chłęchowskiego - aktora, pedagoga, dyrektora teatru 1806 - 1861. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 225, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przebarwiona, przykurzona.
    10 PLN

  167. Afanasjew Jerzy: Sezon kolorowych chmur. Gdańskie teatry eksperymentalne. Gdańsk 1968 Wyd. Morskie. 24 x 31 cm, s. 241, nlb. 3, opr. pł., liczne ilustr., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, zagięcia naroży kilku ostatnich kart w bloku.
    68 PLN

  168. Brach-Czaina Jolanta: Na drogach dwudziestowiecznej myśli teatralnej. Wrocław 1975 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN: Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom VII (19).
    Otarcai opr. na obrzeżach, podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    10 PLN

  169. Braun Kazimierz: Wielka reforma teatru w Europie. Ludzie-idee-zdarzenia. Wrocław 1984 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. 416, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol.
    34 PLN

  170. Bukowska Mirosława: Odmiany konwencji w teatrze współczesnym na przykładzie inscenizacji "Wzywolenia" Stanisława Wyspiańskiego. Wrocław 1981 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 288, 96 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Instytut Sztuki PAN: Studia i Materiały do Dziejów Teatru Polskiego Tom XII (24).
    12 PLN

  171. Burdowicz-Nowicka Maria: Rozprawy z socjologii teatru. Wrocław 1971 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 330, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona, niewielkie przekrzywienie grzb. bloku.
    23 PLN

  172. Filler Witold: Modele teatru. Szkice o polskim teatrze współczesnym. Warszawa 1971 WP. 18 x 12 cm, s. 119, nlb. 1, 8 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, załamania bloku.
    8 PLN

  173. Hera Janina: Losy niespokojnych. Warszawa 1993 Wyd. Nauk "Semper". 24 x 17 cm, s. 153, nlb. 1, 53 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  174. Juliusz Słowacki we współczesnym teatrze polskim. Sesja naukowa 25-27 października 1979. Kraków 1980 Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie. 24 x 17 cm, s. 100, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    12 PLN

  175. Karpiński Maciej: Życie i śmierć na Broadwayu. Szkice o współczesnym teatrze amerykańskim. Warszawa 1990 WAiF. 21 x 15 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  176. Kijowski Andrzej Tadeusz: Teoria teatru. Rekonesans. Wrocław 1985 Ossolineum. 18 x 12 cm, s. 72, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddz. w Krakowie: Nauka dla wszystkich nr383.
    Opr. przykurzona, podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    6 PLN

  177. Knothe Maria: Dramaturgia w szkole. Od modernizmu do współczesności. Warszawa 1976 WSiP. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  178. Limanowski Mieczysław: Duchowość i maestria. Recenzje teatralne 1901-1940. Zebrał i oprac. Zbigniew Osiński. Warszawa 1992 Instytut Sztuki PAN. 20 x 13 cm, s. 705, nlb. 3, opr. brosz.
    Lekkie otarcia obwol.
    24 PLN

  179. Rogowski Zbigniew K.: Sam na sam z Hollywood. Warszawa 1994 Oficyna Wydawnicza Szczepan Szymański. 25 x 18 cm, s. 446, nlb. 2, opr. kart.
    19 PLN

  180. Skwarczyńska Stefania: Wokół teatru i literatury. (Studia i szkice.) Warszawa 1970 PZX. 24 x 17 cm, s. 366, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  181. Summers Anthony: Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marylin Monroe. Wyd. 2. Warszawa 1996 "Iskry". 24 x 18 cm, s. 410, nlb. 6, opr. kart., obwol.
    24 PLN

  182. Szondi Peter: Teoria nowoczesnego dramatu 1880/1950. Warszawa 1976 PIW. 17 x 13 cm, s. 169, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach grzb.
    14 PLN

  183. Udalska Eleonora: Teatrologia w Polsce w latach 1918-1939. Rekonesans. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 340, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    14 PLN

  184. Witalewska Henryka: Teatr a człowiek współczesny. Warszawa 1983 WSiP. 20 x 13 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
    Sztuka-kultura-wychowanie.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  185. Wspomnienia aktorów (1800-1925). T. 1-2. Oprac. Stanisław Dąbrowski i Ryszard Górski. Dziennik Dawisona w przekłądzie i opracowaniu Edmunda Misiołka. Warszawa 1963 PIW. 21 x 16 cm, s. 553, nlb. 3; s. 450, nlb. 6, opr. brosz.
    Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.
    Obwol. zakurzona, podniszczone na obrzeżach, naddarte z ubytkami, zakurzone górne obrzeża bloków. Generalnie stan bloków dobry.
    T. 1-2  38 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy