|
|
Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
- Ałpatow Michał W.: Historia szyuki. Tom 3. Renesans i Barok. Wyd. 7. Warszawa 1991 "Arkady". 22 x 16 cm, s. 257, nlb. 3, 200 barwnych i cz.-b. ilustr. na tabl., opr. pł., obwol.
23 PLN
- Banach Andrzej: O kiczu. Kraków 1968 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 354, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb., nieco podniszczona na obrzeżach. Blok w stanie dobrym. 120 PLN
- Banach Ela i Andrzej: Słownik mody. Warszawa 1962 WP. 25 x 18 cm, s. 313, nlb. 3, frontispis, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, naddarta przy grzb. Blok. w stanie dobrym. 148 PLN
- Banach Jerzy: Hercules Polonus. Studium z ikonografii sztuki nowożytnej. Warszawa 1984 PWN. 25 x 20 cm, s. 254, nlb. 2, 2 ilustr. w tekście, 152 ilustr. na wklejkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 30 PLN
- Bartel Kazimierz, dr.: Perspektywa malarska. Zasady - Zarys historyczny - Estetyka. Tom 1. Lwów-Warszawa 1928 Książnica-Atlas. 25,5 x 18 cm, s. 312, 397 ilustr. w tekście, opr. brosz.
Nauka i Sztuka Tom XVI.Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta, blok poluźniony. 43 PLN
- Bernhard Maria Ludwika: Sztuka grecka V w p.n.e. Wyd. 2, popr. i uzup. Warszawa 1975 PWN. 25 x 18 cm, s. 555, nlb. 1, zał. (tabl.), opr. pł., obwol.
43 PLN
- Bochniak Adam: Historia sztuki nowożytnej. T. 1-2. Wyd. 2. Kraków 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 344, nlb. 4; s. 349, nlb. 3, opr. brosz.
Lekkie otarcia opr. T. 1-2 46 PLN
- Chłędowski Kazimierz: Historie neapolitańskie. Warszawa 1959 PIW. 25 x 18 cm, s. 480, nlb. 4, 24 ilustr. tabl., opr. pł., powlek.
18 PLN
- Chłędowski Kazimierz: Rzym. Ludzie baroku. Lwów 1931 Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. 26 x 18 cm, s. 640, nlb. 4, frontispis, 43 ilustr. cz.-b. na tabl., opr. brosz.
Ubytki, podniszczenia, przybrudzenia opr., blok poluźniony, obrzeża bloku podniszczone (brak cięcia wyrównującego blok). Piecz. wł, podp. wł. 43 PLN
- Chłędowski Kazimierz: Rzym. Ludzie odrodzenia. Warszawa 1957 KiW. 25 x 19 cm, s. 597, nlb. 3, 45 ilustr. na wykl., opr. pł., obwol.
Naddarcia i ubytki obwol., blok opada. Podp. wł. Ekslibris. 28 PLN
- Chrzanowski Tadeusz, Kornecki Marian: Sztuka Śląska opolskiego. Od śreniowiecza do końca w. XIX. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 26 x 21 cm, s. 505, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Ubytki i podniszczenia obwol. na obrzeżach, blok opada. Piecz. wł. 46 PLN
- Czarnocka Krystyna: Półtora wieku grafiki polskiej. Warszawa 1962 WP. 22 x 16 cm, s. 378, nlb. 2, 193 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach, obrzeża bloku zakurzone. 48 PLN
- Dobrowolski Tadeusz: Rzeźba neoklasyczna i romantyczna w Polsce. Ze studiów nad importem włoskim i świadomością estetyczną. Wrocław 1974 Ossolineum. 23 x 18 cm, s. 216, nlb. 4, 119 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, przebarwona na grzb. 26 PLN
- Dobrowolski Tadeusz: Sztuka polska od czasów najdawniejszych do ostanich. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 26 x 20 cm, s. 769, nlb. 3, 581 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, opr. nieco odchodzi od grzb. 78 PLN
- Dobrzeniecki Tadeusz: Wrocławski pomnik Henryka IV. Z dziejów pomników piastowskich na Śląsku do połowy XIV wieku. Warszawa 1964 Ofizyna Wydawnicza "Auriga". 21 x 15 cm, s. 37, nlb. 5, 66 ilustr. na wkładkach, opr. kart., obwol.
Obwol. przykurzona. 12 PLN
- Domasłowski Jerzy, Karłowska-Kamzowa Alicja, Kornecki Marian, Małkiewiczówna Helena: Gotyckie malarstwo ścienne w Polsce. Poznań 1984 Wyd. nauk. UAM. 24 x 17 cm, s. 535, nlb. 1, 272 ilustr. w tekście, 1 mapa rozkł., opr. brosz.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Seria Historia Sztuki Nr 17.26 PLN
- Dzieje sztuki polskiej. Praca zbior. pod red. Bożeny Kowalskiej. Wyd. 2. Warszawa 1987 WSiP. 24 x 17 cm, s. 366, nlb. 2, 133 cz.-b. oraz barwne ilustr. tabl., opr. brosz.
18 PLN
- Dzieje sztuki powszechnej. Praca zbior. pod red. Bożeny Kowalskiej. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1990 WSiP. 24 x 17 cm, s. 511, nlb. 1, 139 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. 24 PLN
- Dziemidok Bohdan: O komizmie. Ilustr. Szymon Kobyliński. Warszawa 1967 KiW. 25 x 21 cm, s. 205, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, miejscami naddarta. 18 PLN
- Entre Cour et Jardin czyli pomiędzy mecenasem i artystą. Księga ku czci profesora Andrzeja Ryszkiewicza. Lublin 1987 Wyd. Towarzystwa naukowego KUL. 24 x 17 cm, s. 378, nlb. 6, frontispis, liczne ilust. w tekście, opr. brosz., obwol.
Roczniki Humanistyczne Historia sztuki. Tom XXV, zeszyt 4.Otarcia obwol. na obrzeżach. 16 PLN
- Fischer Ernst: O potrzebie sztuki. Warszawa 1962 PWN. 20 x 13 cm, s. 278, nlb. 2, ilustr. na wklejkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Garas Klára: Malarstwo w Muzeum Sztuk Pięknych w Budapeszcie. Warszawa 1975 "Arkady". 22 x 16 cm, s. 288, liczne barwne i cz.-b. ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia i naddarcia obwol. 18 PLN
- Gębarowicz Mieczysław: Początki malarstwa historycznego w Polsce. Wrocław 1981 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 194, nlb. 2, 81 ilustr. na wklejkach, opr. pł., obwol.
Polska Akademia Nauk Instytu Sztuki. Studia z Historii Sztuki Tom XXXIV.Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 36 PLN
- Goncourt Edmund i Juliusz de: Sztuka XVIII wieku. Warszawa 1981 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 216, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. lekko przykurzona. 23 PLN
- Gondek Edward: Dwa sny Pana Boga. Z Edwardem Gondkiem rozmawia Ryszard Dzieszyński. Kraków 2001 Wyd. "Czuwajmy". 21 x 15 cm, s. 250, nlb. 6, barwne ilustr. tabl., opr. brosz.
Podniszczenie naroża bloku. 12 PLN
- Gryglewicz Tomasz: Groteska w sztuce polskiej XX wieku. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 24 x 17 cm, s. 190, nlb. 2, 84 ilustr. tabl., opr. brosz.
26 PLN
- Grzybkowska Teresa: Andrzej Stech malarz gdański. Warszawa 1979 PWN. 21 x 15 cm, s. 185, nlb. 3, 111 cz.-b. oraz 4 barwne ilustr. tabl,. opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. 18 PLN
- Guze Joanna: Na tropach sztuki. Warszawa 1968 NK. 22 x 20 cm, s. 336, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, blok opada. 23 PLN
- Guze Joanna: Twarze z portretów. Warszawa 1974 PWN. 21 x 15 cm, s. 147, nlb. 3, 58 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Historia sztuki polskiej. T. 1. Sztuka śreniowiecza. T.2. Sztuka nowożytna. T. 3. Sztuka nowoczesna. Praca zbior. pod red. Tadeusza Dobrowolskiego. Kraków 1965 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 566, nlb. 2; s. 577, nlb. 3; s. 541, nlb. 3, liczne ilustr., opr. brosz., obwol.
Obwol. zniszczone, obrzeża bloków przykurzone,. bloki nieco poluźnione. 120 PLN
- Hohensee-Ciszewska Helena: Podstawy wiedzy o sztukach plastycznych. Wyd. 2. Warszawa 1982 WSiP. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, załamanie przedniej okł. 14 PLN
- Jakimowicz Andrzej: Sztuka Indii. Szkice. Warszawa 1964 WO. 21 x 15 cm, s. 200, nlb. 4, ilustr. w tekście oraz na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, miejscami naddarta. 23 PLN
- Jakimowicz Andrzej: Sztuka Indonezji. Warszawa 1974 WP. 20 x 13 cm, s. 208, 9 ilustr. w tekście, 5 ilustr. na kartach śródtytuł., 50 ilustr. na wkładkach., opr. pł. obwol.
Obwol. przykurzona. 16 PLN
- Jakimowicz Andrzej: Zachód a sztuka wschodu. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1981 WP. 19 x 11 cm, s. 185, nlb. 3, 36 ilustr. na wklejkach, opr. brosz.
Biblioteka Wiedzy Współćzesnej Omega Tom 96.Otarcia opr. na grzb. 10 PLN
- Jakimowicz Teresa: Temat historyczny w sztuce epoki ostanich Jagiellonów. Poznań 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 248, 142 ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
Poznańskie towarzystwo Przejaciół Nauk Wydział nauk o Sztuce Prace Komisji Historii Sztuki tom VX.14 PLN
- Jan Cybis. Notatki malarskie. Dzienniki 1954-1966. Wyboru dokonał i wstępem poprzedził Dominik Horodyński. Warszawa 1980 PIW. 26 x 21 cm, s. 449, nlb. 3, frontispis, 55 ilustr. na wkładkach, 42 ilustr w tekście, w tym barwne ilustr. na wykl., opr. pł., obwol.
Opr nieco odchodzi od grzb, blok opada. Podp. wł. 39 PLN
- Kaczorowski Bartłomiej: O sztuce w Polsce. Warszawa 1991 Wydawnictwa Fundacji "Historia Pro Futuro". 24 x 17 cm, s. 146, nlb. 6, 140 ilustr. w tekście, opr. brosz.
Dzieje Polski Tom VII.16 PLN
- Kamiński Ireneusz J.: Trudny romans z awangardą. Lublin 1989 Wyd. Lubelskie. 21 x 15 cm, s. 326, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 16 PLN
- Karpowicz Mariusz: Sztuka oświeconego sarmatyzmu. Antykizacja i klasycyzacja w środowisku warszawskim czasów Jana III. Wyd. 2, popr. i uzup. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 191, nlb. 1, 121 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. Podp. wł. 14 PLN
- Kobyliński Szymon, Wieczorkowski Aleksander J.: Rysunki niecenzuralne 1954-1990. Paris 1990 Editions Dembinski. 22 x 14 cm, s. 136, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Korsak Karol, ks.: Sztuka religijna w dawnych wiekach. Poznań 1949 Księgarnia Św. Wojciecha. 21 x 15 cm, s. 46, nlb. 2, 16 ilustr. tabl., opr. brosz.
Opr. przykurzona, zbrązowienia bloku. Piecz. wł. 12 PLN
- Kościelecki Stefan: Współczesna koncepcja wychowania plastycznego. Warszawa 1975 PWN. 25 x 18 cm, s. 219, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Piecz. wł. 34 PLN
- Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego. Tom 1. Oprac. K. Kuczman, D. Nowacki, J.K. Ostrowski, P. Pencakowski. Kraków 1993 Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 25 x 18 cm, s. 125, nlb. 3, 364 ilustr. na wklejkach, opr. kart.
Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej. Cześć 1.Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 24 PLN
- Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego. Tom 5. Oprac. A. Betlej, K. Brzezina, A. Gluzińska, E. Herniczek, P. Krasny, Ś. Lenartowicz, J.K. Ostrowski, J.T. Petrus, R.Quirini-Popławski, P. Szlezynger, M. Walczak, T. Zaucha. Kraków 1997 Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 25 x 18 cm, s. 366, nlb. 2, 613 ilustr. na wklejkach, opr. kart.
Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej. Cześć 1.Lekkie przybrudzenia obrzeży bloku. 40 PLN
- Kowalska Bożena: Sztuka w poszukiwaniu mediów. Warszawa 1985 WP. 19 x 11 cm, s. 234 nlb. 2, 57 ilustr. na wklejkach, opr. brosz.
Biblioteka Wiedzy Współczesnej Omega Tom 392.Opr. przykurzona. 12 PLN
- Kozakiewicz Stefan: Malarstwo polskie. Oświecenie. Klasycyzm. Romantyzm. Warszawa 1976 Oficyna Wydawnicza "Auriga". 30 x 22 cm, s. 303, nlb. 1, liczne ilustr., opr. pł., obwol.
Naddarcie obwol. w tylnej częsci. 68 PLN
- Krawczyk Jarosław: Matejko i Historia. Warszawa 1990 Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk. 21 x 15 cm, s. 226, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
14 PLN
- Kuhn Alfred: Die Polnische Kunst von 1800 bis zur Gegenwart. Berlin 1930 Verlag von Klinkhardt&Bierman. 23 x 15 cm, s. 188, nlb. 4, 150 ilustr. cz.-b. w tekście, opr. ppł.
Opr. przybrudzona, otarcia naroży okł., blok pęknięty, poluźniony, zbrązowienia kart. Podp. wł. (ołówkiem). 96 PLN
- Łomnicka-Żakowska Ewa: Graficzne portrety Augusta II i Augusta III Wettynów w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie. Warszawa 1997 Muzeum Narodowe w Warszawie. 24 x 17 cm, s. 469, nlb. 3, ilustr., opr. kart.
34 PLN
- Maturzyści mają głos... W kręgu sztuki. Warszawa 1972 KiW. 20 x 13 cm, s. 293, nlb. 11, barwne i cz.-b. ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr., przebarwienia, opr. przykurzona. 10 PLN
- Molè Wojsław: Sztuka rosyjska do roku 1914. Wrocław 1955 Ossolineum. 31 x 22 cm, s. 362, nlb. 2, 260 ilustr. cz.-b. w tekście, 5 barwnych ilustr. na wyklejkach, opr. pł.
Opr. przykurzona. 40 PLN
- Mroczko Teresa: Czerwińsk romański. Warszawa 1972 Oficyna Wyd. "Auriga"/WAiF. 21 x 15 cm, s. 69, nlb. 3, 49 ilustr. cz.-b., 2 barwne ilustr. na wykl., opr. kart.
Opr. przykurzona, brak obwol. 10 PLN
- Nieć Halina: Ojczyzna dzieła sztuki. Międzynarodowa ochrona integralności narodowej spuścizny kulturalnej. Warszawa-Kraków 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, zaplamiona na przedniej okł. 10 PLN
- Okoń Waldemar: Alegorie narodowe. Studia z dziejów sztuki polskiej XIX wieku. Wrocław 1992 Wyd. Uniw. Wrocławskiego. 24 x 17 cm, s. 191, nlb. 3, 110 ilustr. w tekście, opr. brosz.
Historia Sztuki IV.12 PLN
- Olędzka-Frybesowa Aleksandra: Z Paryża - w przeszłość. Wędrówki po Europie. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 21 x 13 cm, s. 357, nlb. 3, 48 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Niewielkie podniszczenia obrzeży obwol. 14 PLN
- Osęka Andrzej: Poddanie Arsenału. O plastyce polskiej 1955-1970. Warszawa 1971 "Arkady". 25 x 18 cm, s. 339, nlb. 5, 91 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Opr. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 38 PLN
- Pawłowski Tadeusz: Happening. Warszawa 1982 WP. 19 x 11 cm, s. 147, nlb. 5, 32 ilustr. na wklejkach, opr. brosz.
Biblioteka Wiedzy Współczesnej Omega Tom 375.12 PLN
- Pawłowski Tadeusz: Wartości estetyczne. Warszawa 1987 WP. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 18 PLN
- Petrus Jerzy T.: Kościoły i klasztory Żółkwi. Kraków 1994 Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 25 x 18 cm, s. 199, nlb. 1, 355 ilustr. na wklejkach, opr. kart.
Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej. Cześć 1. Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego. Tom 2.30 PLN
- Porębski Mieczysław: Kubizm. Wprowadzenie do sztuki XX wieku. Warszawa 1966 WP. 18 x 11 cm, s. 188, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 68.Przebarwienia opr. na grzb. 14 PLN
- Porębski Mieczysław: Sztuka naszego czasu. Zbiór szkiców i artykułów krytycznych z lat 1945-1955. Warszawa 1956 "Sztuka". 25 x 18 cm, s. 235, nlb. 1, 96 ilustr. na wklejkach, opr. pł.
Brak obwol., niewielkie przetarcia płótna opr. 14 PLN
- Porębski Mieczysław: Sztuka naszego czasu. Zbiór szkiców i artykułów krytycznych z lat 1945-1955. Warszawa 1956 Wyd. "Sztuka". 25 x 18 cm, s. 235, nlb. 1, 96 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Opr. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona. 28 PLN
- Read Herbert: Sens sztuki. Warszawa 1965 WP. 18 x 11 cm, s. 191, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Wspólczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 44.Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Regamwy Konstanty: Próba analizy ewolucji w sztuce. Kraków 1973 PWM. 24 x 16 cm, s. 41, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
obwol. przykurzona, miejscami przebarwiona. 16 PLN
- Rodriguez-Aguilera Cesareo: Picasso. Warszawa 1987 WAiF. 21 x 15 cm, s. 189, nlb. 3, 114 ilustr. w tekście, opr. brosz.
Otarcia opr. 12 PLN
- Ryszkiewicz Andrzej: Kolekcjonerzy i miłośnicy. Wyd. 2. Warszawa 1981 PWN. 21 x 15 cm, s. 284, nlb. 4, 89 ilustr. tabl., opr. brosz.
Naddarcie pierwszej karty w bloku, otarcia opr. 18 PLN
- Słownik terminologiczny sztuk pięknych. Pod red. Stefana Kozakiewicza. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. 395, nlb. 3, liczne ilustr., opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, zaplamiona w tylnej części. Blok w stanie dobrym. 34 PLN
- Sobieski Michał: Sztuka egzotyczna. Warszawa 1971 "Arkady". 25 x 17 cm, s. 515, nlb. 5, 349 ilustr. cz.-b. w tekście, 5 barwych ilustr. na wklejkach, opr. pł.
Brak obwol., opr. przybrudzona, grzb. bloku przekrzywiony. 16 PLN
- Szpakowski Andrzej: Walery Eliasz Radzikowski. Kraków 1960 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. 21 x 15 cm, s. 78, nlb. 2, ilustr. w tekście, 47 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia. 16 PLN
- Sztuka koptyjska. Koptyjski zbiór Muzeum Ikon w Recklinghausen. [Wystawa]. Kraków czerwiec-lipiec 1966 Muzeum Narodowe. 24 x 17 cm, s. 51, nlb. 1, ok. 50 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Piecz. wł. 10 PLN
- Sztuka sakralna w Polsce. Na Ziemiach Zachodnich i Północnych. Oprac. Tadeusz Dobrzeniecki. Warszawa 1976 Ars Christiana. 30 x 22 cm, s. 52, nlb. 4, 8 barwnych ilustr. na wkładkach, 250 ilustr. cz.-b. na wkładkach, 8 map., opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, niewielkie przybrudzenia wykl., karta z ilustr. 24-25 luzem. 43 PLN
- Sztuka Torunia i Ziemi Chełmińskiej 1233-1815. Materiały Sesji Naukowej zorganizowanej dla uczczenia Jubileuszu 750-lecia Torunia w dniach 18-20 IV 1983 r. Pod red. Józefa Poklewskiego. Poznań 1986 PWN. 24 x 17 cm, s. 314, nlb. 2, ilustr. w tekście, mapy rozkł., opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 32 PLN
- Szuman Stefan: O sztuce i wychowaniu estetycznym. Warszawa 1962 PZWS. 25 x 18 cm, s. 351, nlb. 1, liczne ilustr., opr. pł., obwol.
Obwol. zachowana we fragmentach. Blok w stanie dobrym. 30 PLN
- Szuman Stefan: O sztuce i wychowaniu estetycznym. Wyd. 2, zmien, i poszerzone. Warszawa 1969 PZWS. 25 x 18 cm, s. 572, frontispis, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 38 PLN
- Szypowska Maria: Jan Matejko wszystkim znany. Wyd. 5. Warszawa 1988 Zarząd Krajowy Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Zespoły Usługowo-Wytwórcze ZK ZMW "Agrotechnika". 21 x 15 cm, s. 443, nlb. 5, 87 barwnych i cz.-b. ilustr. tabl., opr. kart. powlek., obwol.
Seria: Książka dla wsi.23 PLN
- Świeczyński Jan: Grabieżcy kultury i fałszerze sztuki. Warszawa 1986 Wyd. Radia i Telewizji. 24 x 16 cm, s. 271, nlb. 1, 132 ilustr. cz.-b. na wklejkach, 53 ilustr. barwne na wklejkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 24 PLN
- Teoretycy, pisarze i artyści o sztuce 1500-1600. Wybrał i oprac. Jan Białostocki. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 519, nlb. 1, opr. pł.
Historia dokrtyn artystycznych. Wybór tekstów. Tom II.Opr. nieco przykurzona. 38 PLN
- Toeplitz Krzysztof Teodor: Sztuka komiksu. Próba definicji nowego gatunku artystycznego. Warszawa 1985 "czytelnik". 24 x 17 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
Lekkie otarcia opr. na obrzeżach. 34 PLN
- Vasari Giorgio: Żywoty najsławniejszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów. T. 1 - 9. Vol. 10.
Przetł., wstęp, i objaśnieniami opatrzył Karol Estreicher. Warszawa Kraków 1985 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 20 x 14 cm, s. XLVII, 484, 270, 242, 272, 412, 420, nlb. 3, 464, 544, 487, 302, nlb. 1, ilustr., opr. brosz. oryg., obw. 160 PLN
- Walicki Michał: Malarstwo polskie. Gotyk. Renesans. Wczesny manieryzm. Warszawa 1961 Oficyna Wydawnicza "Auriga". 30 x 22 cm, s. 349, nlb. 3, liczne ilustr., opr. pł.
Brak obwol. 34 PLN
- Wallis Aleksander: Artyści-plastycy zawód i środowisko. Warszawa 1964 PWN. 20 x 13 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. zakurzona, odchodzi od grzb. bloku. 14 PLN
- Wallis Mieczysław: Lata nauki i mistrzostwa Stanisława Noakowskiego. Warszawa 1971 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 429, nlb. 3, frontispis, 80 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Przykurzona górna część bloku. 23 PLN
- Wallis Mieczysław: Malarze i miasta. Studia i szkice. Warszawa 1972 WAiF. 26 x 20 cm, s. 223, nlb. 5, 64 ilustr. tabl., opr. kart.
Otarcia opr. na obrzeżach, pęknięcie grzb. opr. 23 PLN
- Wierzchowska Wiesława: Współczesny rysunek polski. Warszawa 1982 Oficyna Wydawnicza "Auriga"/WAiF. 33 x 25 cm, s. 203, nlb. 1, 236 ilustr. w tekście, opr. pł.
Opr. nieco odchodzi od grzb. bloku, niewielka perforacja opr. na grzb. 34 PLN
- Witold Wótkiewicz 1879-1909. Katalog wystawy. Kraków 1989 Muzeum Narodowe w Krakowie. 22 x 21 cm, s. 167, nlb. 1, opr. brosz.
Tekst w j. polskim i francuskim. 26 PLN
- Witz Ignacy: "Jestem moim czasem". Twórcy i dzieła. Warszawa 1959 "Arkady". 23 x 17 cm, s. 167, nlb. 3, 151 ilustr. na tabl., opr. brosz., obwol.
Obwol. zachowana fragmentami, opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, nieco podniszczona na grzb., 1 składka z ilustr. luzem. 14 PLN
- Wojciechowski Aleksander: Droga do współczesności. Malarstwo europejskie drugiej połowy XIX wieku. Warszawa 1968 Wyd. "Arkady". 25 x 17 cm, s. 134, nlb. 2, 94 ilustr. tabl., 8 barwnych ilustr. tna wkładkach, opr. pł., obwol.
Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, przebarwienia. 32 PLN
- Wojnar Irena: Estetyka i wychowanie. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1971 PWN. 25 x 18 cm, s. 378, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 26 PLN
- Wojnar Irena: Perspektywy wychowawcze sztuki. Warszawa 1966 NK. 25 x 18 cm, s. 272, nlb. 8, 8 barwnych ilustr. na wklejkach, 57 ilustr. cz.-b. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 23 PLN
- Wojnar Irena: Teoria wychowania estetycznego. Warszawa 1976 PWN. 21 x 15 cm, s. 359, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 23 PLN
- Woźniakowski Jacek: Co się dzieje ze sztuką? Warszawa 1974 PIW. 21 x 15 cm, s. 282, nlb. 2, 82 ilustr. tabl., 8 ilustr. barwnych na wkładkach, opr. kart.
Opr. zakurzona, pomarszczenie początkowych kart w bloku. 23 PLN
- Wróblewska Kamila: Malarstwo Warmii i Mazur od XV do XIX wieku. Olsztyn 1978 "Pojezierze". 20 x 21 cm, s. 55, nlb. 5, 101 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach - niewielkie naddarcia. 23 PLN
- Z dziejów polskiej krytyki i teorii sztuki. Tom 1. Myśli o sztuce w okresie romantyzmu. Tom 2. Spór o rację bytu polskiej sztuki narodowej (1857-1891). Warszawska krytyka artystyczna (1875-1890). Warszawa 1991 PWN. 25 x 18 cm, s. 347, nlb. 1; s.407, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Opr. zakurzona, przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach. 38 PLN
- Ze studiów nad genezą plastyki nowoczesnej w Polsce. Zbiór studiów pod red. Juliusza Starzyńskiego. Wrocław 1966 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 413, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Instytut Sztuki PAN. Studia z Historii Sztuki T. X.Obwol. przykurzona, niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach. 24 PLN
- Źródła do historyi sztuki i cywilizacji w Polsce. Wydał Adam Chmiel. Tom 1. Kraków 1911 Nakładem Akademii Umiejętności. 25 x 18 cm, s. 376, opr. bibl.
Opr. podniszczona. Piecz. wł.
- Błachowski Andrzej: Skarby w skrzyni malowanej, czyli o sztuce ludowej inaczej. Warszawa 1974 LSW. 21 x 13 cm, s. 248, nlb. 6, 45 ilustr. tabl., opr. kart. powlek. mat. ceratopodobnym, obwol.
23 PLN
- Kowalski Marek Arpad: Sztuka frasobliwa. Warszawa 1988 LSW. 20 x 13 cm, s. 217, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 14 PLN
- Orynżyna Janina: O sztukę ludową. Pamiętnik pracy. Warszawa 1965 LSW. 20 x 17 cm, s. 313, nlb. 7, 4 barwne ilustr. tabl., 82 cz.-b. ilustr. w tekście, opr. pł., obwol. Streszcznie i spis ilustr. w j. ang.
Obwol. nieznacznie podniszczona na obrzeżach. 26 PLN
- Świerzy Janusz: Stroje ludowe Lubelszczyzny. (W ogólnym zarysie.) Warszawa 1954 "Sztuka". 21 x 15 cm, s. 53, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Wojciechowski Aleksander: Elementy sztuki ludowej w polskim przemyśle artystycznym XIX i XX wieku. Wrocław 1953 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 108, nlb. 2, 96 cz.-b. ilustr. tabl., opr. pł.
Państwowy Instytut Sztuki. Studia z Historii Sztuki Polskiej pod redakcją Ksawerego Piwockiego Tom II.Wygięcia okł.
- Banaś Paweł: Polskie współczesne szkło artystyczne. Wrocław 1982 Ossolineum. 20 x 20 cm, s. 246, nlb. 2, 138 ilustr. cz.-b. w tekście, 8 ilustr. barwnych na wklejkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 26 PLN
- Biedrońska-Słotowa Beata: Katalog zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Tom III. Kobierce wschodnie. Cz. 1. Kobierce tureckie. Kraków? 1983? Muzeum Narodowe. 25 x 18 cm, s. 274, nlb. 2, liczne ilustr. cz.-b. oraz barwne, opr. brosz.
Tekst w j. polskim i angielskim.Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Filarska Barbara: Szkło piękne i użyteczne. Warszawa 1973 PZWL. 21 x 15 cm, s. 157, nlb. 3, 84 ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Mańkowski Tadeusz: Polskie tkaniny i hafty XVI-XVIII w. Wrocław 1954 Ossolineum. 31 x 22 cm, s. XII, 164, nlb. 2, XVI barwnych ilustr. na wykl., 140 cz.-b. ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Państwowy Instytut Sztuki: Studia z dziejów polskiego rzemiosła artystycznego pod red. Aleksandra Wojciechowskiego, Tom 2.Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, zbrązowienia obrzeży bloku. 68 PLN
- O rzemiośle artystycznym w Polsce. Materiały Sesji Naukowej zorganizowanej przez Oddział Poznański Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Muzeum Narodowe w Poznaniu w dniach 22-24 października 1973 przy współudziale Przedsiębiorstwa Państwowego "DESA" Dzieła Sztuki i Antyki. Warszawa 1976 PWN. 25 x 18 cm, s. 321, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona na obrzeżach - podklejana, zaplamienia opr. Piecz. wł. 46 PLN
- Pallai Sándor: Metaloplastyka użytkowa. Wyd. 2. Tłum. z j. węg. Hubert Kosek. Warszawa 1990 WNT. 19 x 20 cm, s. 215, nlb. 1, opr. brosz.
Niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach. 46 PLN
- Piękno użyteczne. Ćwierćwiecze Cepelii. Warszawa 1975 Zakład Wydawnictw CRS. 20 x 21 cm, s. 226, nlb. 2, liczne ilustr. cz.-b. w tekście i barwne na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 16 PLN
- Polskie szkło do połowy XIX wieku. Wyd. 2, uzup. Wrocław 1987 Ossolineum. 19 x 21 cm, s. 192, nlb. 4, 27 ilustr. w tekście, 7 map w tekście, 5 barwych ilustr. na wklejkach, 160 ilustr. cz.-b. na wklejkach, opr. pł., obwol.
Otarcia i ubytki obwol. Blok w stanie dobrym. 38 PLN
- Samek Jan: Polskie rzemiosło artystyczne. czasy nowożytne. Warszawa 1984 WAiF. 25 x 18 cm, s. 465, nlb. 3, 262 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, lekko naddarta w tylnej części. 58 PLN
- Brjusowa W. G.: Freski Jaroslawlja XVII - naczala XVII wjeka. Moskwa 1983 Izdatjelstwo "Iskusstwo". 33 x 25 cm, s. 146, nlb. 2, 107 ilustr. cz.-b. oraz barwnych w tekście, w tym jedna na czerostronnej rozkł., opr. pł., obwol.
38 PLN
|
|