Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Socjologia

    Aktualizacja: 13 kwietnia 2005 r.

  1. Bauman Zygmunt: Wizje ludzkiego świata. Studia nad genezą i funkcją socjologii. Warszawa 1964 KiW. 21 x 14 cm, s. 607, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol., górne obrzeże bloku przykurzone, obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, otarta, przebarwiona na grzb.
    48 PLN

  2. Bauman Zygmunt: Z zagadnień współczesnej socjologii amerykańskiej. Warszawa 1961 KiW. 20 x 13 cm, s. 241, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  3. Bieńkowski Władysław: Problemy teorii rozwoju społecznego. Warszawa 1966 PWN. 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, nieco otarta na obrzeżach.
    20 PLN

  4. Castells Manuel: Kwestia wielkomiejska. Warszawa 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 440, nlb. 4, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, opr. częściowo ochodzi od grzb. bloku.
    46 PLN

  5. Chałasiński Józef: Drogi awansu społecznego robotnika. Studium oparte na autobiografiach robotników. Warszawa 1979 LSW. 22 x 16 cm, s. 231, nlb. 5, frontispis, opr. pł., obwol.
    Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  6. Chałasiński Jóżef: Społeczna genealogia inteligencji polskiej. Warszawa 1946 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 80, nlb. 4, opr. brosz.
    Prace Polskiego Instytutu Socjologicznego Studium Problemów Chłopskich i Robotniczych 1.
    Otarcia opr., przebarwienia.
    6 PLN

  7. Czajka Stanisław, Sztumiński Janusz: Zarys socjologii przemysłu. Wyd. 2, popr. Wrocław 1987 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 491, nlb. 1, opr. brosz.
    26 PLN

  8. Człowiek jako podmiot życia społecznego. Praca zbior. pod red. Xymeny Gliszczyńskiej. Wrocław 1983 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 252, nlb. 4, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    12 PLN

  9. Dobrowolska Danuta: Studia nad znaczeniem pracy dla człowieka. Wrocław 1974 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 229, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
    14 PLN

  10. Dobrowolski Kazimierz: Studia nad życiem społecznym i kulturą. Wrocław 1966 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 305, nlb. 1, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk - Oddział w Krakowie. Prace Komisji Socjologicznej Nr 7.
    Opr. zakurzona. Piecz. wł.
    16 PLN

  11. Dyoniziak Ryszard, Mikułowski Pomorski Jerzy, Pucek Zbigniew: Społeczeńśtwo polskie. Wstęp do socjologii. Wyd. pierwsze. Kraków 1972 Wyższa Skoła Ekonomiczna w Krakowie. 24 x 17 cm, s. 340, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  12. Dyoniziak Ryszard, Mikułowski Pomorski Jerzy, Pucek Zbigniew: Współczesne społeczeństwo polskie. Wstęp do socjologi. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1978 PWN. 24 x 17 cm, s. 255, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    16 PLN

  13. Gałęski Bogusław: Socjologia wsi. Pojęcia podstawowe. Warszawa 1966 PWN. 18 x 11 cm, s. 118, nlb. 2, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 63.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    6 PLN

  14. Gorlach Krzysztof, Seręga Zygmunt: Chłopi we współczesnej Polsce: Przedmiot czy podmiot procesów społecznych? Kraków 1991 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwesytety Jagiellońskiego CMLXXVIII. Prace socjologiczne Zeszyt 14.
    Opr. lekko przykurzona.
    12 PLN

  15. Kosiński Stanisław: Socjologia ogólna. Zaganiednia podstawowe. Warszawa 1987 PWN. 24 x 17 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
    Lekkie przebarwienia opr.
    30 PLN

  16. Krzywicki Ludwik: Dzieła. Tom 9. Szkice socjologicnze. Część I. Warszawa 1974 PWN. 25 x 18 cm, s. 637, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona, podniszczona na obrzeżach, ubytki obwol. na obrzeżach, otarcia. Blok w stanie dość dobrym. Piecz. wł.
    24 PLN

  17. Kształt struktury społecznej. Studia do syntezy. Praca zbior. pod red. Włodzimierza Wesołowskiego. Wrocław 1978 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 320, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    23 PLN

  18. Kurczewski Jacek: Prawo prymitywne. Zjawiska prawne w społeczeństwach przedpaństwowych. Warszawa 1973 WP. 18 x 11 cm, s. 306, nlb. 2, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 257.
    10 PLN

  19. Lipiec Józef: Podstawy ontologii społeczeństwa. Warszawa 1972 PWN. 20 x 13 cm, s. 355, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    23 PLN

  20. Mannheim Karl: Człowiek i społeczeństwo w dobie przebudowy. Warszawa 1974 PWN. 20 x 13 cm, s. 617, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Socjologiczna.
    Obwol. zakurzona, naddarta, z ubytkami, zakurzone górne obrzeże bloku. Blok w stanie dobrym.
    38 PLN

  21. Merton Robert K.: Social Theory and Social Structure. New York-London 1968 A Division of Macmillan Publishing Co., Inc./Collier Macmillan Publishers. 25 x 17 cm, s. 702, nlb. 4, opr. pł., powlek.
    Grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    34 PLN

  22. Metody statystyczne w badniach społeczno-ekonomicznych. Studia z zastosowań statystyki w domografii, socjologii i ekonomii. Praca zbior. pod red. Kazimierza Zająca. Kraków 1975 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 1, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk - Oddział w Krakowie. Prace Komisji Socjologicznej Nr 38.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  23. Miszewski Bronisław: Postęp społeczny. Warszawa 1977 PWN. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  24. Narojek Winicjusz: Społeczeństwo otwartej rekrutacji. Próba antropologii klimatu stosunków międzyludzkich we współczesnej Polsce. Warszawa 1980 PWN. 21 x 15 cm, s. 275, nlb. 1, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk. Instytut Filozofii i Socjologii.
    24 PLN

  25. O społeczeństwie i teorii społecznej. Księga poświęcona pamięci Stanisława Ossowskiego. Praca zbior. pod red. Edmunda Mokrzyckiego, Marii Ofierskiej, Jerzego Szackiego. Warszawa 1985 PWN. 25 x 18 cm, s. 581, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Socjologicznych.
    Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, pęknięcie przedniej wykl.
    28 PLN

  26. Ogburn William F., Nimkoff Meyer F.: Sociology. Wyd. 3. Cambridge 1958 The Riverside Press Cambridge. 25 x 19 cm, s. 756, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, przbarwiona na grzb., przednia okł. nieco odchodzi od grzb. bloku, przybrudzone obrzeża bloku.
    36 PLN

  27. Ossowska Maria: Socjologia moralności. Zarys zagadnień. Wyd. 2. Warszawa 1969 PWN. 21 x 14 cm, s. 395, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, naddarta, nieliczne zaznaczenia w tekście (ołówkiem).
    28 PLN

  28. Park Rober E., Burgess Ernest W. : Wprowadzenie do nauki socjologii. T. 1. Przekład z ang. pod red. prof. dr. F. Znanieckiego. Poznań 1926 Fiszer i Majewski Księgarnia Uniwersytecka. 25 x 17 cm, s. XII, 524, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, pirewsza składka w bloku poluźniona, blok pęknięty w dwóch miejscach, blok częciowo nierozcięty, notatki w tekście (ołówkiem).
    34 PLN

  29. Przemiany rodziny polskiej. Pod red. Jadwigi Komorowskiej. Warszawa 1975 IW CRZZ. 25 x 18 cm, s. 447, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    48 PLN

  30. Rocznik socjologii wsi. Studia i materiały. Założone przez prof. Władysława Grabskiego pod red. doc. dra W. Bronikowskiego. Tom III - Rok 1938. Warszawa 1938 Wydane z zasiłku Funduszu Kultury Narodowej. 24 x 18 cm, s. 317, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie ubytki grzb. opr. oraz okł., przebarwienia obrzeży opr., opr. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    32 PLN

  31. Rybicki Paweł: Struktura społecznego świata. Studia z teorii społecznej. Warszawa 1979 PWN. 21 x 14 cm, s. 729, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, zakurzone górne obrzeże bloku, niewielkie naddarcia kilku kart w bloku.
    48 PLN

  32. Rychliński Stanisław: Wybór pism. Warszawa 1976 PWN. 20 x 13 cm, s. 620, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, nieco podniszczona na obrzeżach, zakurzone górne obrzeże bloku. Blok w stanie dobrym.
    34 PLN

  33. Słomczyński Kazimierz: Zróżnicowanie społeczno-zawodowe i jego korelaty. Z badań nad ludnością miejską w latach 1964-1967. Warszawa 1972 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 275, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    12 PLN

  34. Socjlogia religii. Wybór tekstów. Wyboru dokonał i opracował Franciszek Adamski. Kraków 1984 WAM. 24 x 17 cm, s. 555, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, blok rozłamany.
    30 PLN

  35. Socjologia organizacji. Praca zbior. pod red. Kazimierza Doktora. Wrocław 1975 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
    12 PLN

  36. Sokołowska Magdalena: Socjologia medycyny. Warszawa 1986 PZWL. 21 x 15 cm, s. 253, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  37. Studia z socjologii młodzierzy i wychowania. Tom 2. Kraków 1974 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 155, nlb. 1, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego CCCLXVI. Prace Socjologiczne Zeszyt 2.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach. Egz. nierozcięty.
    8 PLN

  38. Studia z teorii i metodologii prognozowania społecznego. Prognozowanie zachowań. Praca zbior. pod red. Andrzeja Sicińskiego i Andrzeja Rażniewskiego. Warszawa 1976 PWN. 21 x 15 cm, s. 276, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, zażółcona.
    23 PLN

  39. Sułek Antoni: Eksperyment w badniach społecznych. Warszawa 1979 PWN. 20 x 13 cm, s. 358, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  40. Sułkowski Bogusław: Zabawa. Studium socjologiczne. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 277, nlb. 3, opr. brosz.
    Piecz. wł., na przedniej okł. naklejony numer bibl.
    23 PLN

  41. Szczepański Jan: Socjologia. Rozwój problematyki i metod. Warszawa 1961 PWN. 25 x 18 cm, s. 518, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżch, przednia okł. nieco odchodzi od grzb.
    38 PLN

  42. Szkice z historii socjologii włoskiej. Pod red. Janusza Muchy. Kraków 1987 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 170, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwesytety Jagiellońskiego DCCCXXIII. Prace socjologiczne Zeszyt 12.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  43. Szkice zhistorii socjologii polskiej. Praca zbior. pod red. Kazimierza Z. Sowy. Warszawa 1983 PAX. 20 x 13 cm, s. 427, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwienie grzb. opr.
    16 PLN

  44. Szostak Władysław: Cybernetyka społeczna. Kraków 1978 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 136, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielki ubytek obrzeża przedniej okł.
    8 PLN

  45. Turner Jonathan H.: Struktura teorii socjologicznej. Warszawa 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 509, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol. oraz podniszczenia na obrzeżach.
    38 PLN

  46. Wawrzykowska-Wierciochowa Dionizja: Z dziejów kobiety wiejskiej. Szkice historyczne 1861-1945. Warszawa 1961 LSW. 21 x 15 cm, s. 325, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    18 PLN

  47. Węzłowe kwestie społeczne wsi polskiej u progu XXI wieku. Pod red. Krzystofa Gorlacha i Anny Marii pyrć. Kraków 2000 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 260, opr. brosz.
    23 PLN

  48. Wprowadzeni do socjologii. Wybór tekstów. Wyboru dokonali: Andrzej Borucki, Stefania Dzięcielska-Machnikowska, Jolanta Kulpińska. Łódź 1969 Nakł. Uniwersytetu Łódzkiego. 24 x 17 cm, s. 268, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, załamania naroży okł.
    14 PLN

  49. Zaborowski Zbigniew: Stosunki międzyludzkie. Wrocław 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    26 PLN

  50. Zagadnienia patologii społecznej. Praca zbior. pod red. Adama Podgóreckiego. Warszawa 1976 PWN. 21 x 13 cm, s. 692, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami nieco przybrudzona, blok opada.
    36 PLN

  51. Znaniecki Florian: Społeczne role uczonych. Warszawa 1984 PWN. 21 x 13 cm, s. 618, nlb. 4, frontispis, opr. pł., obwol.
    Opr., górne obrzeże bloku przykurzone, niewielkie podniszczenia górnego obrzeża obwol. Blok w stanie dobrym.
    24 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy