Aktualizacja: 18 października 2004.
- Oblicze Ziem Odzyskanych. Dolny Śląsk. Tom II. Dzieje. Kultura. Wrocław-Warszawa 1948 Książnica-Atlas. 22 x 16 cm, s. 773, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, niewielkie podniszczenia i ubytki opr. na obrzeżach. Egz. nierozcięty. 26 PLN
- Barycz Henryk: Śląsk w Polskiej kulturze umysłowej. Wyd. 2, popr. i uzup. Katowice 1979 Wyd. "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 482, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 18 PLN
- Dzieje Śląska w wypisach. Oprac. Stanisław Michalkiewicz, Jerzy Sydor. Warszawa 1964 PZWL. 25 x 18 cm, s. 266, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. ppł.
Ślady zalania, zaplamienia na dolnym obrzeżu bloku, otarcia opr. na obrzeżach. 18 PLN
- Jaros Jerzy, Sekuła Henryk: Kopalnia "Staszic" 1964-1984. Katowice 1984 Śląski Instytut Naukowy. 21 x 15 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Niewielkie otarcia obwol. 14 PLN
- Korzeniowska Wiesława: Śląska saga. Opole 19854 Instytut Śląski. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, przyżółcenia na brzb. 10 PLN
- Kroniki miasta Zabrza. Nr 8 Rok 1975. Zabrze 1975 Muzeum w Zabrzu/Towarzystwo Miłośników Zabrza. 24 x 17 cm, s. 238, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Otarcia opr., podniszczenia na obrzeżach. 10 PLN
- Ligoń Stanisław: Bery i bojski śląskie. Katowice 1957 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 305, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Otarcia opr. przykurzenia. 16 PLN
- Maleczyński Karol: Proste słowa o Śląsku. Wrocław 1970 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 5, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biblioteka Wrocławska Tom 9.obwol. zakurzona, otarcia obwol. na obrzeżach. 12 PLN
- Malinowski Lucjan: Powieści ludu na Śląsku. Kraków 1954 Wyd. Literackie. 22 x 16 cm, s. 268, nlb. 2, ilustr., opr. pł.
Opr. przebarwiona, przybrudzona. 18 PLN
- Musioł Józef: Ślązacy. Katowice 1987 Śląski Instytut naukowy. 21 x 15 cm, s. 411, nlb. 1, opr. brosz.
Seria: Silesiana.10 PLN
- Muzeum Śląskie. Szkice z przeszłości. Red. Zdzisław Gorczyca. Katowice 1984 Śląski Instytut Naukowy. 21 x 15 cm, s. 271, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
Seria: Silesiana.Lekkie otarcia obwol. 10 PLN
- Oblicze Ziem Odzyskanych. Dolny Śląsk. Tom II. Dzieje. Kultura. Wrocław-Warszawa 1948 Książnica-Atlas. 22 x 16 cm, s. 773, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, niewielkie podniszczenia i ubytki opr. na obrzeżach. Egz. nierozcięty. 26 PLN
- Opole. Monografia miasta. Pod red. Władysława Dziewulskiego i Franciszka Hawranka. Opole 1975 Instytut Śląski. 25 x 18 cm, s. 703, nlb. 1, ilustr. w tekście, mapy rozkł., opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona, naddarcie przedniej wykl., w części bloku na obrzeżach ślady zalania i zaplamienia, niewielkie przebarwienia opr. Dedyk. 26 PLN
- Popiołek Kazimierz: Historia Śląska od pradziejół do 1945 roku. Katowice 1972 Wyd. "Śląsk". 25 x 18 cm, s. 570, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, zał., opr. pł., obwol.
Otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach, obrzeże bloku przykurzone. 58 PLN
- Popiołek Kazimierz: Śląskie dzieje. Kraków 1976 PWN. 22 x 16 cm, s. 535, nlb. 1, ilustr. w tekście, zał., opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 28 PLN
- Rospond Stanisław: Polszczyzna Śląska. Wrocław 1970 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 164, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Wydział Języka i Literatury.Opr. zakurzona. 10 PLN
- Szkice z dziejów Śląska. Pod red. Ewy Maleczyńskiej. Tom II. Warszawa 1956 KiW. 25 x 18 cm, s. 499, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, mapa rozkł., opr. pł.
Opr. przykurzona. 18 PLN
- Szkice z dziejów Śląska. Pod red. Ewy Maleczyńskiej. Warszawa 1953 KiW. 25 x 18 cm, s. 369, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 18 PLN
- Tobiasz Mieczysław: Wojciech Korfanty. Odrodzenie narodowe i polityczne Śląska. Katowice 1947 "Ognisko" Spółdzielnia Księgarska. 25 x 18 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. podniszczona na obrzeżach, naddarcia okł., ubytki grzb. opr. 36 PLN
- Tobiasz Mieczysław: Wojciech Korfanty. Odrodzenie narodowe i polityczne Śląska. Katowice 1947 "Ognisko" Spółdzielnia Księgarska. 25 x 18 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. podniszczona na obrzeżach, naddarcia okł., ubytki grzb. opr. 36 PLN
- Trąbalski Franciszek, Motyka Roman: Pół wieku socjalizmu polskiego na Śląsku. Warszawa 1947 Spółdzielnia Wydawnicza. 20 x 15 cm, s. 62, nlb. 2, opr. brosz.
Wiedza To Potęga. Zeszyt Nr 5.Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, naddarcie grzb. opr. 12 PLN
- Trąbalski Franciszek, Motyka Roman: Pół wieku socjalizmu polskiego na Śląsku. Warszawa 1947 Spółdzielnia Wydawnicza. 20 x 15 cm, s. 62, nlb. 2, opr. brosz.
Wiedza To Potęga. Zeszyt Nr 5.Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, naddarcie grzb. opr. 12 PLN
- Tyrowicz Marian: Udział Śląska w ruchu rewolucyjnym 1846-1849. Warszawa 1949 KiW. 21 x 15 cm, s. 183, nlb. 19, ilustr. w tekście, opr. brosz. Biblioteka Historyczna.
14 PLN
- Wolff Wilhelm: Wybór pism o Śląsku. Wybrał, przełożył, przedmową i przypisami opatrzył Wacław Długoborski. Warszawa 1954 KiW. 22 x 16 cm, s. 234, nlb. 2, frontispis, opr. pł.
Opr. zakurzona, przebarwiona. 16 PLN
- Wrocławskie aktualności sprzed lat. Z prasy XIX-wiecznej wybrał i opracował Andrzej Zieliński. Wrocław 1979 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 273, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 14 PLN
- Zielonka Zbigniew: Śląsk: ogniwo tradycji. Rozważania o historii i kulturze. Katowice 1981 Wyd. "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 393, nlb. 3, opr. pł,. obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. Piecz. wł. 18 PLN
- Krosno. Studia z dziejów miasta i regionu. Tom I. (Do roku 1918). Pod red. Józefa Garbacika. Kraków 1972 PWN. 25 x 18 cm, s. 349, nlb. 3, ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona na górnym obrzeżu. 38 PLN
- Beiersdorf Zbigniew, Krasnowolski Bogusław: Stary Sącz. Zarys historii rozwoju przestrzennego. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 5, liczne ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona. 24 PLN
- Gustowski Leszek: Szczecin. Fakty i liczby. Poznań 1947 Wydawnictwo Zachodnie. 24 x 17 cm, s. 160, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. nieco przybrudzona. 16 PLN
- Jackowski Antoni: Typologia funkcjonalna miejscowości turystycznych (na przykładzie województwa nowosądeckiego). Kraków 1981 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 1, ilustr. w tekście, 1 zał., opr. brosz.
Uniwersytet Jagielloński: Rozprawy Habilitacyjne Nr 53.Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. 10 PLN
- Kronika Wielkopolska. Nr 1 (30) Rok 1983. Warszawa-Poznań 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 341, nlb. 3, ilustr. w tekście i nawkładkach, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Legnica. Zarys monografii miasta. Pod red. Stanisława Dąbrowskiego. Wrocław-Legnica 1998 Wyd. DTSK Silesia. 25 x 18 cm, s. 777, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Dolnośląskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy. Seria: Monografie Regionalne Dolnego Śląska.Zarysowania obwol. 38 PLN
- Missalowa Gryzelda: Studia nad powstaniem Łdzkiego Okręgu Przemysłowego 1815-1870. Tom III. Burżuazja. Łódź 1975 Wyd. Łódzkie. 25 x 18 cm, s. 244, nlb. 4, opr. pł.
Otarcia, przybrudzenia opr. 26 PLN
- Motylewicz Jerzy: Dzieje Kańczugi. Przemyśl 1984 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu/Towarzystwo Miłośników Kańczugi w Kańczudze. 24 x 17 cm, s. 227, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
Biblioteka Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Tom VI.Otarcia obwol. na obrzeżach, niewielkie podniszczenia na górnym obrzeżu. 14 PLN
- Problemy rolniczo-leśne województwa nowosądeckiego. Studia i rozprawy. Nowy Targ - Zakopane 1982 Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. 24 x 17 cm, s. 346, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. brosz.
Wydawnictwa Własne Nr 2.Opr. przykurzona. 14 PLN
- Rocznik Gdański. T. XXIII 1964. Gdańsk 1964 Gdańskie Towarzystwo Naukowe. 24 x 17 cm, s. 316, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. brosz.
Gdańskie Towarzystwo Naukowe Wydział I. Nauk Społecznych i Humanistycznych.Opr. przykurzona. 14 PLN
- Sądecczyzna płudniowo-wschodnia. Tom II. Problemy gospodarki współczenej. Kraków 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 270, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DVI Prace Historyczne Zeszyt 60.Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, przybrudzenie części tylnej okł. 20 PLN
- Siewierz. CzeladŹ. Koziegłowy. Studia i materiały z dziejów Siewierza i Księstwa Siewierskiego. Praca zbiorowa pod red. Feliksa Kiryka. Katowice 1994 Muzeum Śląskie. 25 x 18 cm, s. 726, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. kart. powlek., obwol.
Obrzeża bloku przykurzone, niewielkie podniszczenia obwol. na górnym obrzeżu. 36 PLN
- Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia. Rocznik 1963/64. 24 x 17 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zakurzona, ostatnia karta podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 23 PLN
- Szkice z dziejów Pomorza. Pod red. Gerarda Labudy. Tom I. Pomorze średniowieczne. Warszawa 1958 KiW. 25 x 18 cm, s. 527, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, mapy rozkł., opr. pł.
Grzb. bloku nieco przekrzywiony. 34 PLN
- Wypisy do dziejów Ziemi Nyskiej. Opole 1980 Instytut Śląski. 24 x 17 cm, s. 204, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Wypisy do dziejów Ziemi Opolskiej pod red. Franciszka Hawranka.Opr. przykurzona, niewielkie podniszczenia dolnego fragm. grzb. opr. 12 PLN
|
|