Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Psychologia

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.


  1. Arystoteles: O duszy. Wyd. 2. Warszawa 1988 PWN. 21 x 13 cm, s. 253, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Bilbioteka Klasyków Psychologii.
    Otarcia, przebarwienia i niewielkie przykurzenia obwol.
    23 PLN

  2. Baley Stefan: Wprowadzenie do psychologii społecznej. Warszawa 1959 PWN. 24 x 17 cm, s. 226, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz., pzedarcia, brunatne plamki na wykl.
    12 PLN

  3. Bańka Józef: Technika a środowisko psychiczne człowieka. Wprowadzenie do zagadnień eutyfroniki. Warszawa 1973 WNT. 21 x 16 cm, s. 352, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, przebarwiona i nieco podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  4. Berlyne E. D.: Strukatura i kierunek myślenia. Warszawa 1969 PWN. 21 x 16 cm, s. 459, nlb. 1, opr. oł., obwol.
    Obwol. podniszcz. na obrzeżach, podp. wł.
    28 PLN

  5. Biela Adam: Psychologiczne podstawy wnioskowania przez analogię. Warszawa 1981 PWN. 21 x 15 cm, s. 346, nlb. 2, opr. brosz.
    Podp. wł.
    14 PLN

  6. Bielecki Jan OMI: Wybrane zagadnienia psychologii. Warszawa 1986 Akademia Teologii Katolickiej. 21 x 15 cm, s. 210, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    12 PLN

  7. Borowska-Nowak Wanda: Początki polskiej psychologii. Wrocław 1973 Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich. Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz. Polska Akademia Nauk. Zakład Historii Nauki i Techniki. Monografie z Dziejów Nauki i Techniki. t. LXXXV.
    Opr. niezn. przybrudz.
    16 PLN

  8. Budohoska Wanda: Z badań nas przyczynami zapominania. Hamowanie retroaktywne w zakresie pamięci dynamicznej. Warszawa 1967 PWN. 20 x 13 cm. s. 284, nlb. 4, tabl. rozkł., opr. brosz.
    Podp. wł.
    10 PLN

  9. Chaim Wadysław, CSsR: Psychologiczna analiza religijności niespójnej. Lublin 1991 RW KUL. 24 x 17 cm, s. 200, opr. brosz.
    Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wydział Nauk Społecznych. Rozprawa doktorska.
    Niewielkie otarcia opr.
    10 PLN

  10. Chleiwński Zdzisław: Postawy a cechy osobowości. Lublin 1987 TN KUL. 24 x 17 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz.
    Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubeskiego. Rozprawy Wydziału Nauk Społecznych 20.
    Piecz. wł.
    23 PLN

  11. Cleary Alan: Instrumentalizacja badań psychologicznych. Tłum. Roman Zawadzki. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 368, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, piecz. wł.
    8 PLN

  12. Cofer Charles N., Appley Mortimer H.: Motywacja: Teoria i badania. Warszawa 1972 PWN. 25 x 18 cm, s. 806, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. zabrudzona, podkreślenia i notatki (ołowkiem). Podp. wł.
    34 PLN

  13. Dawid Jan Władysław: Inteligencja, wola i zdolność do pracy. Wstępem opatrzył Tadeusz Tomaszewski. Wrocław 1966 Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 21 x 16 cm, s. 492, Rys. w tekście i na tabl. rozkł., opr. pł. Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Pedagogicznych. Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze Polscy.
    Podp. wł.
    28 PLN

  14. Dawid Jan Władysław: Nauka o rzeczach. Rys jej historycznego rozwoju, podstawy psychologiczne, metoda oraz wzory lekcji. Wstępem i komentarzem opatrzył Wincenty Okoń. Wrocław 1960 Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 22 x 16 cm, s. 564, nlb. 2, frontispis, opr. pł. Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Pedagogicznych. Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze Polscy.
    Grzb. oraz częściowo przednia okł. odbarwione, podp. wł.
    18 PLN

  15. Dewey John: Jak myślimy. Warszawa 1988 PWN. 21 x 13 cm, s. 275, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Bilbioteka Klasyków Psychologii.
    Przebarwienia i niewielkie przykurzenia obwol.
    23 PLN

  16. Dictionnaire de la psychologie. Red. Norbert Sillamy. Wstęp docteur Hesnard. . Paris 1967 Libraire Larousse. 18 x 13 cm, s. 319, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudz., dedyk. autora dla prof. Włodzimierza Szewczuka.
    23 PLN

  17. Dolińska Wiktoria: Co mówią nasze sny. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 125, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    10 PLN

  18. Doroziński Jan: Zarys psychologji elementarnej. Podręcznik do użytku szkolnego i prywatnego. Wyd 2 uzup. Kraków 1925 Nakł. autora. 24 x 16 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Okł. podniszcz., zapiski w tylnej cz. w górnym rogu, grzb. napr. podreśł, w tekście ss. 1-16 (kredka), podp. wł.
    12 PLN

  19. Dworak Kazimierz: Zarys psychologji empirycznej. Podręcznik szkolny. Kielce 1933 Nakł. autora. 23 x 15 cm, s. 223, nl;b. 1, ilustr. 22, opr. brosz.
    Pokreśl. w tekście (kredka), podp. wł., ubytki grzb. okł.
    18 PLN

  20. Dybowski Mieczysław: Działanie woli. Na tle badań eksperymentalnych. Poznań 1946 Księgarnia Akademicka Sp. z odp. udziałami. 24 x 17 cm, s. 258, nlb. 6, opr. brosz.
    Okł. podniszcz. na obrzeżach, ubytki grzb. opr. oraz tylnej okł., przebarwienia opr., piecz. wł.
    32 PLN

  21. Dybowski Mieczysław: O typach woli. Badania eksperymentalne. Wyd. 2. Uzupełnione sposobem obliczania w punktach t. zw. "siły woli". Poznań 1947 Księgarnia Akademicka Sp. z odp. udziałami. 26 x 18 cm, s. 203, nlb. 3, opr. brosz.
    Egz. nierozc., okł. podniszcz. na obrzeżach.
    24 PLN

  22. Ekel Jerzy, Jaroszyński Jan, ostaszewska Jadwiga: Mały słownik psychologiczny. Warszawa 1965 WP. 21 x 13 cm, s. 181, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, z ubytkami, zakurzona górne obrzeże bloku. Piecz. wł.
    12 PLN

  23. Freud Zygmunt: Wstęp do psychoanalizy. Warszawa 1957 KiW. 20 x 13 cm, s. XXXII, 420, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco otarta, ślady zalania w bloku, opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku. Piecz. wł., superekslibris.
    28 PLN

  24. Galubińska Krystyna: Postęp cywilizacyjny a obciążenie psychiczne człowieka. Warszawa 1974 PWN. 20 x 13 cm, s. 196, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: Oddziaływanie czynników współczesnego środowiska na organizm człowieka.
    10 PLN

  25. Gerstmann Stanisław: Kształtowanie uczuć i dziecie i młodzieży. Warszawa 1961 PZWS. 21 x 15 cm, s. 161, nlb. 3, op. brosz.
    Przebarwienia opr.
    6 PLN

  26. Głaz Stanisław, ks.: Poczucie zmiany siebie w okresie tworzenia się osobowości dojrzałej. Studium empiryczne nad młodzieżą akademicką. Praca doktorska napisna pod kierunkiem prof. dr hab Zenomeny Płużek na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie. Kraków 1993 WAM. 21 x 15 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    16 PLN

  27. Green D.R.: Psychologia szkolna. Warszawa 1970 PWN. 20 x 13 cm, s. 237, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie ubytki, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    9 PLN

  28. Guillaume Paul: Podręcznik psychologii. Przed. Mieczysława Kreutza. Wyd. 2. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. XIV, 380, nlb. 4, opr. brosz.
    23 PLN

  29. Gurycka Antonina: Struktura i dynamika procesu wychowawczego. Analiza psycjologiczna. Warszawa 1979 PWN. 20 x 13 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
    Podkreśl. w tekście (ołówek).
    10 PLN

  30. Han-Ilgiewicz Natalia: Dziecko w konflikcie z rodziną. Wyd. 2. Warszawa 1971 "Nasz Księgarnia". 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz., obwol. Biblioteka czasopisma "Psychologia wychowawcza" pod red. prof. dr Marii Żebrowskiej i dra Zygmunta Putkiewicza (Biblioteka Psychologii Wychowawczej).
    Obwol. podniszcz.
    5 PLN

  31. Heinrich Władysław: U podstaw psychologii i inne pisma. Warszawa 1988 PWN. 20 x 13 cm, s. 298, nlb. 2, frontispis, opr. pł., obwol. Biblioteka Klasyków Psychologii.
    12 PLN

  32. Hurlock B. Elizabeth: Rozwój młodzieży. Tłum. B. Hornowski, B. Roseman. Warszawa 1965 PWN. 25 x 18 cm, s. 626, nlb. 4, ilustr., opr. pł.
    Opr. nieco odbarw. w górnej części.
    24 PLN

  33. Isterewicz Irena: Podstawy psychologii. Materiały do ćwiczeń dla studentów pierwszego roku Pedagogiki z Wychowaniem Obronnym. Kraków 1979 Wydawnictwo Naukow WSP. 21 x 15 cm, s. 103, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, zagięcia naroży opr. i bloku.
    4 PLN

  34. Janowski Andrzej: Psychologia społeczna a zagadnienia wychowania. Wrocław 1980 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 253, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, podkreślenia w tekście i notatki na okł. (ołowkiem), grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    14 PLN

  35. Jarosz Marek: Psychologia i psychopatologia życia codziennego. Wyd. 2. Warszawa 1976 PZWL. 21 x 13 cm, s. 428, opr. kart. powlek.
    28 PLN

  36. Jaroszewski M. G.: Psychologia XX wieku. Wyd. 2. Przekł. z j. ros. Irena Obuchowska. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 395, nlb. 1, opr. brosz.
    Zagięcia naroży bloku i okł.
    10 PLN

  37. Jaspers Karl: Psychologie Der Weltanschauungen. Fünfte, Unverädernte Auflage. Berlin-Göttingen-Heidelberg 1960 Springer-Verlag. 26 x 18cm, s. 486, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. podniszcz., zabrudzenia, zaplamienia, ubytki, uszkodzony górny róg tylnej opr.
    64 PLN

  38. Kalina Witold: Analiza osobowości. (Ośmioczynnikowy kwestionariusz osobowościowy.) Warszawa 1977 WSiP. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Kształcenia Nauczycieli. Serai: Monografie-rozprawy-studia.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  39. Kozielecki Józef: Koncepcja transgresywna człowieka. Analiza psychologiczna. Warszawa 1987 PWN. 21 x 15 cm, s. 440, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, podkreśl. w tekście i notatki na okł. (ołowkiem), blok rozłamany.
    23 PLN

  40. Kreutz Mieczysław: Podstawy psychologii. Studium nad metodami i pojęciami współczesnej psychologii. Warszawa 19094 "Czytelnik". 26 x 18 cm, s. 402, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Egz. nierozcięty. Piecz. wł.
    18 PLN

  41. Kreutz Mieczysław: Rozumienie tekstów. Badania psychologiczne. Warszawa 1968 PWN. 21 x 15 cm, s. 299, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przebarwionam, podniszczona na obrzeżach, załamania okł., zaplamienia obrzeży bloku, podkreślenia i notatki w tekście.
    10 PLN

  42. Królak Elżbieta, Król-Fijweska Maria: TAZA - Trening Asertywnych Zachowań Abstynenckich. Warszawa 1992 Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości/Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 21 x 15 cm, s. 27, nlb. 1, opr. brosz.
    6 PLN

  43. Kustrzeba Ireneusz: Znak i znaczenie w psychologii behawiorystycznej. Warszawa 1971 PWN. 20 x 13 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
    Wyrwana karta tytuł., piecz wł., otarcia oprawy.
    6 PLN

  44. Kwiatkowski Sanisław: Słowo i emocje w propagandzie. Warszawa 1974 "KiW". 20 x 13 cm, s. 267, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: Partia, społeczeństwo, propaganda.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  45. Lawson Michael: Wobec konfliktu. Tłum. Mariusz Bereta. Kraków 1993 Wydawnictwo "M". 20 x 15 cm, s. 200, opr. brosz. powlek.
    Opr. nieznaczne zakurz.
    8 PLN

  46. Lindgren Henry Clay: Psychologia wychowawcza w szkole. Tłum. Antoni Prejbisz, Zofia Bastgen, Barbara Roseman, Bronisława Jasińska. Warszawa 1962 PZWS. 25 x 18 cm, s. 552. opr. ppł.
    Opr. zakurzona, uszkodz. naroży okł., przednia okł. pobrudzona w górnej części, niewielkie uszkodzenia grzb.
    23 PLN

  47. Linhart J.: Proces i struktura uczenia się ludzi. Warszawa 1972 PWN. 25 x 18 cm, s. 489, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona, nieliczne notatki i podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    26 PLN

  48. Lipkowski Otton: Resocjalizacja. Warszawa 1976 WSiP. 21 x 15 cm, s. 415, nlb. 1, opr. ppł.
    Opr. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    24 PLN

  49. Łapiński Michał: Nerwice. Objawy, przyczyny, leczenie. Warszawa 1983 PZWL. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  50. Łoś Maria: Aspiracje a środowisko. Warszawa 1972 PWN. 20 x 13 cm, s. 299, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  51. Łukasiak-Goszczyńska Maryla: Decyzje wielowymiarowe i strategie ich podejmowania. Wrocław 1977 Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 72, nlb. 2, opr. brosz. Monografie psychologiczne pod re. Tadeusza Tomaszewskiego Tom 17. Polska Akademia Nauk Komitet Nauk Psychologicznych.
    6 PLN

  52. Łukaszewski Wiesław: Osobowość: struktura i funkcje regulacyjne. Warszawa 1974 PWN. 21 x 15 cm, s. 350, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, blok rozłamany, notatki i podkreśl. (ołowkiem). Podp. wł.
    14 PLN

  53. Maruszewski Mariusz: Mowa a mózg. Zagadnienia neuropsychologiczne. Warszawa 1970 PWN. 21 x 16 cm, s. 325, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. mocno podniszczona, przebarwienia obrzeży opr.
    26 PLN

  54. Materiały do nauczania psychologii. Pod red. Lidii Wołoszyńskiej. Seria II. Psychologia rozwojowa, wychowawcza i społeczna. Tom 11. Warszawa 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 489, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  55. Materiały do nauczania psychologii. Pod red. Lidii Wołoszyńskiej. Seria II. Psychologia rozwojowa, wychowawcza i społeczna. Tom 9. Wyd. 2. Warszawa 1986 PWN. 24 x 17 cm, s. 331, nlb. 1, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr., niewielkie załamania naroży okł.
    14 PLN

  56. May Rollo: Psychologia i dylemat ludzki. Przekł. Tadeusz Mieszkowski. Warszawa 1989 PAX. 20 x 13 cm, s. 246, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  57. Metody psychofizjologiczne w badaniach psychologicznych. Praca znior. pod red. Tytusa Sosnowskiego i Klaua Zimmera. Warszawa 1993 WN PWN. 24 x 17 cm, s. 331, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia, załamania opr., niewielkie naddarcie przedniej okł., notatki, zaznaczenai i podkreślenia w tekście ołówkiem, przybrudzenia obrzeży bloku. Podp. wł.
    19 PLN

  58. Miller George A., Galanter Eugene, Pribram Karl H.: Plany i struktura zachowania. Warszawa 1980 PWN. 21 x 15 cm, s. 284, opr. brosz.
    Biblioteka Psychologii Współczesnej.
    Opr. przykurzona, załamania okł.
    16 PLN

  59. Miller Ronana: Socjalizacja. Wychowanie. Psychoterapia. Warszawa 1981 PWN. 20 x 13 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  60. Montpellier Gerard de: Conduites Intelligentes et Psychisme chez l'Animal et chez l'Homme. Etude de Psychogie comparée. Wyd. 2. popr. Louvain, Paris 1949 Editions de l'Institut Superrieur de Philosophie, J. Vrin Librairie Philosophique. 21 x 13 cm, s. 414, ilustr., opr. brosz.
    Przybudz. oprawy.
    14 PLN

  61. Nęcki Zbigniew: Psychologiczne uwarunkowania wzajemnej atrakcyjności. Wrocław 1975 Ossolineum. 24 x 15 cm, s. 110, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Psychologicznych. Monografie Psychologiczne pod red. Tadeusza Tomaszewskiego Tom XII.
    Opr. zakurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  62. Nowacki Tadeusz W.: Zarys psychologii. Wyd. 10 popr. Warszawa 1979 WSiP. 21 x 15 cm, s. 248, rys., fotogr., tabl. rozkł. opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr., głównie na grzb.
    10 PLN

  63. Nowakowska Maria: Teoria działania. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 335, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  64. Nowogrodzki Tadeusz: Psychologia rozwojowa. Wyd. 5 popr. i uzup. Warszawa 1959 PZWS. 21 x 15 cm, s. 199, nlb. 1, opr. brosz.
    Podp. wł., rdzawe plami na opr. oraz początkowych i końcowych kartkach, otarcia opr.
    8 PLN

  65. Nowogroszki Tadeusz: Psychologia rozwojowa. Wyd. 5, popr. i uzup. Warszawa 1959 PZWS. 21 x 15 cm, s. 199, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  66. Okoń J., Paluszkiewicz L.: Psychologia inżynieryjna. Dostowowanie maszyn i urządzeń do człowieka. Wyd. 2. Warszawa 1966 PWN. 22 x 16 cm, s. 317, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Naukowa Inżyniera.
    Obwol. przykurzona, podniszczona, podklejana.
    ??? PLN

  67. Osobowość a zachowanie się ludzi. Praca zbior. pod red. prof. dra Janusza Reykowskiego. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1980 "KiW". 20 x 13 cm, s. 486, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia i przebarwienia opr., blok pęknięty, fragmenty bloku luzem, notatki i podkreślenia w tekście.
    18 PLN

  68. Pieter Józef: Oceny i wartości. Katowice 1973 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 350, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Opr. zakurzona. nieco podniszczona na obrzeżach.
    23 PLN

  69. Pieter Józef: Życie ludzi. Wrocław 1972 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 519, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przykurzenia.
    28 PLN

  70. Pieter Józef: Psychologia uczenia się. Warszawa 1961 PZWS. 25 x 18 cm, s. 320, opr. ppł.
    Opr. nieco podniszczona: otarcia okł., niewielkie uszkodz. grzbietu.
    14 PLN

  71. Pieter Józef: Sporne problemy psychologii. Warszawa 1969 PWN. 21 x 16 cm, s. 421, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. nieznacznie podniszcz. na obrzeżach, lekkie naddarcia.
    19 PLN

  72. Pietrasiński Zbigniew: Podstawy psychologii pracy. Wyd. 2. Warszawa 1974 WSiP. 21 x 15 cm, s. 189, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona.
    10 PLN

  73. Podgórecki Adam: Patologia życia społecznego. Warszawa 1969 PWN. 20 x 13 cm, s. 402, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  74. Prangiszwili A. S.: Psychologia nastawienia. Warszawa 1969 PWN. 20 x 13 cm, s. 159, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przukurzona, lekko otarta na obrzeżach, częściowo odbarwiona w okolicy grzb., notatki na wewn. częściach okł.
    10 PLN

  75. Przetacznikowa Maria, Makiełlo-Jarża Grażyna: Psychologia wychowawcza, społeczna i kliniczna. Materiały pomocnicze dla zakładów kształcenia nauczycieli przedszkoli. Warszawa 1977 WSiP. 21 x 15 cm, s. 342, nlb. 2, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  76. Przetacznikowa Maria, Makiełło-Jarża Grażyna: Psychologia wychowawcza, społeczna i kliniczna. Materiały pomocnicze dla zakładów kształcenia nauczycieli przedszkoli. Wyd. 2. Warszawa 1979 WSiP. 21 x 15 cm, s. 314, nlb. 2, ilustr. opr. ppł.
    14 PLN

  77. Przetacznikowa Maria, Włodarski Ziemowit: Psychologia wychowawcza. Wyd. 2. Warszawa 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 667, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. niezn. przybrudzona, niewielki ubytek grzb. opr., grzb. opr. pożółkły, podp. wł.
    24 PLN

  78. Psychologia rozumienia. Materiały Międzynarodowego Sympozjum. Pod red. Włodzimierza Szewczuka/ Warszawa 1968 PWN. 21 x 15 cm, s. 307, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb., otarta na obrzeżach, niewielkie załamania naroży okł., notatki i podkreśl. w tekście.
    14 PLN

  79. Psychologia wychowawcza. Pod red. Charlesa E. Skinnera. Warszawa 1971 PWN. 25 x 18 cm, s. 705, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. zakurzona. Piecz. wł.
    34 PLN

  80. Pszczółkowski Tadeusz: Zasady sprawnego działania. (Wstęp do prakseologii.) Przedm. Tadeusz Kotarbiński. Warszawa 1960 WP. 20 x 13 cm, s. 175, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  81. Raaf H. de: Psychologia elementarna. Przeł. z niem. K.Król i I. Moszczeńska. Wyd. 4. Warszawa 1920 Wydawnictwo M. Arcta. 21 x 14 cm, s. 157, nlb. 1.
    Brak okładek, blok częściowo poluźniony
    10 PLN

  82. Reykowski Janusz: Eksperymentalna psycholgia emocji. Wyd. 2, zmien. i poszerz. Warszawa 1974 "KiW". 21 x 14 cm, s. 579, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, odbarwiona na grzb.
    23 PLN

  83. Reykowski Janusz: Eksperymentalna psychologia emocji. Warszawa 1968 "KiW". 21 x 13 cm, s. 565, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, notatki na wykl. oraz nieliczne podkreślenia w tekście, grzb. bloku przekrzywiony.
    16 PLN

  84. Reykowski Janusz: Logika walki. Szkice z psychologii konfliktu społecznego w Polsce. Warszawa 1984 "KiW". 20 x 13 cm, s. 159, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    9 PLN

  85. Reykowski Janusz: Z zagadnień psychologii motywacji. Wyd. 3, przejrzane. Warszawa 1970 WSiP. 22 x 13 cm, s. 257, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    12 PLN

  86. Rohleder Hermann: Vorlesungen über das gesamte Geschlechtsleben des Menschen. Wyd. 5 przejrzane, popr. Cz. 2. Die normale und anormale Kohabitation und Konzeption (Befruchtung). Berlin W 62 1923 Fischers Medicin. Buchhandlung H. Kornfeld. 24 x 16 cm, s. 357, nlb. 1, opr. pł.
    Brak obwol., opr. podniszcz., ślady zalania.
    14 PLN

  87. Rosińska Zofia, Matusewicz Czesław: Kierunki współczesnej psychologii ich geneza i rozwój. Wyd. 2. Warszawa 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona. Piecz. wł.
    19 PLN

  88. Rosińska Zofia, Matusewicz Czesław: Kierunki współczesnej psychologii, ich geneza i rozwój. Wyd. 2. Warszawa 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  89. Rubinsztejn S. L.: Podstawy psychologii ogólnej. Wyd. 2. Warszawa 1964 "KiW". 25 x 18 cm, s. 961, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. nieco podniszczona, zakurzona, miejscami odbarwiona, blok opada.
    22 PLN

  90. Skorny Zbigniew: Współczesne metody badań psychologicznych. Wrocław 1966 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 281, nlb. 1, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, załamania okł., niewielkie ślady zalania i zaplamienia w bloku, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    14 PLN

  91. Słownik psychologiczny. Pod red. Włodzimierza Szewczuka. Warszawa 1979 WP. 20 x 13 cm, s. 341, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr.
    23 PLN

  92. Spionek Halina: Psychologiczna analiza trudności i niepowodzeń szkolnych. Warszawa 1970 PZWS. 22 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, tabl., opr. pł.
    Biblioteka nauczyciela. Seria A. Ogólne podstawy wychowania 11.
    Opr. nieco przybrudzona, blok rozłamany, ostatnia karta luzem, pokreślenia przedniej okł. (długopis). Piecz. wł.
    12 PLN

  93. Spionek Halina: Psychologia wychowawcza dla rodziców (lata 0-7). Warszawa 1960 PZWS. 21 x 15 cm, s. 131, nlb. 1, fotogr., opr. brosz.
    Opr. zakurz., zabrudz., ubytki na grzb.
    6 PLN

  94. Spis psychologów polskich 1992. Olsztyn 1992 Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Pracownia Wydawnicza. 23 x 16 cm, s. 155, nlb. 3, opr. brosz.
    8 PLN

  95. Strelau Jan. Jurkowski Andrzej, Putkiewicz Zygmunt: Podstawy psychologii dla nauczycieli. Warszawa 1975 PWN. 25 x 18 cm, s. 486, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Liczne naddarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach, przybrudzenia.
    24 PLN

  96. Syřištowá Eva: Świat urojony. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 221, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    16 PLN

  97. Szulc Maria: Spotkania z podświadomością. Hipnoza werbalna i biostymulacja. Wyd. 2. Warszawa 1982 WP. 20 x 13 cm, s. 127, nlb. 1, ilusr. na wkładkach, opr. brosz.
    12 PLN

  98. Szuman Stefan: O uwadze. Aktywizowanie i kształtowanie uwagi dowolnej uczniów na lekcjach w szkole. Warszawa 1961 PZWS. 21 x 15 cm, s. 145, nlb. 3, 10 tabl. z ilustr., opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, załamania okł., zaplamienia naroża bloku.
    12 PLN

  99. Szuman Stefan: Psychogia wychowawcza wieku szkolnego. Podręcznik dla nauczycieli i studentów. Kraków 1947 Wiedza-Zawód-Kultura Księgarnia-Wydawnictwo-Skład nut. 24 x 17 cm, s. 302, nlb. 2, tabl. 1-8 cz.-b., 9 barwna, opr. brosz.
    Opr. odbarw., niewielki ślad zalania na przedniej okł.
    16 PLN

  100. Szuman Stefan: Psychologia wychowawcza wieku dziecięcego. Podręczni dla matek i wychowawczyń w przedszkolach i domach dziecięcych oraz dla nauczycieli i studentów, studiujących rozwój psychicznych dziecka. Warszawa 1946 Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia". 25 x 17 cm, s. 189, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
    Opr. zakurz.
    14 PLN

  101. Ślenzak Jadwiga: Znaczenie postaw rodziców w procesie usprawniania dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego. Wrocław 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Nauk Psychologicznych PAN. Monografie psychologiczne Tom XXI.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. Podp. wł.
    9 PLN

  102. Środowisko a życie psychiczne. Wybór artykułów z "Scientific American" Wybrał i opracował Kazimierz Jankowski. Warszawa 1969 PWN. 21 x 14 cm, s. 311, nlb. 1, opr. pł., obwol. Biblioteka Problemów Tom 143.
    Obwol. przykurzona, otarcia, niewielkie ubytki na obrzeżach, piecz. wł.
    10 PLN

  103. Terruwe Anna A., Baars Conrad W.: Integracja psychiczna. O nerwicacj i ich leczeniu. Wyd. 2. Poznań 1989 "W Drodze". 20 x 13 cm, s. 286, nlb. 2, opr. brosz.
    15 PLN

  104. Thompson Clara: Psychoanaliza. Narodziny i rozwój. Warszawa 1965 PWN. 20 x 13 cm, s. 264, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr., załamania okł., przekrzywienie grzb. bloku.
    24 PLN

  105. Thorndike Edward L.: Uczenie się ludzi. Warszawa 1990 PWN. 21 x 13 cm, s. 257, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Bilbioteka Klasyków Psychologii.
    Otarcia, przebarwienia i niewielkie przykurzenia obwol.
    23 PLN

  106. Tomaszewski Tadeusz: Ślady i wzorce. Warszawa 1984 WSiP. 20 x 13 cm, s. 211, nlb. 1, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżch.
    16 PLN

  107. Trzeciak Grażyna: Trudności w czytaniu i pisaniu spowodowane zaburzeniami percepcyjnymi oraz ich przezwyciężanie. Warszawa 1986? WRiT. 21 x 15 cm, s. 68, nlb. 4, opr. brosz.
    Centralny Ośrodek Metodyczny Poradnictwa WychowawczoZawodowego MOiW.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    6 PLN

  108. Tyborowska Kazimiera: Problemy współczesnej psychologii. Wybrane zagadnienia. Warszawa 1964 WP. 20 x 13 cm, s. 388, opr. brosz.
    Seria: Sygnały.
    Opr. przykurzona, przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    6 PLN

  109. Witwicki Stanisław: Psychologia. Dla użytku słuchaczów wyższych zakładów naukowych. T. 1. Kraków-Toruń 1946 Zakład Narodowy Im. Ossolińskich. 21 x 15 cm, s. 510, nlb. 2, ilustr. - barwne na tabl., opr. brosz,
    Opr. podniszcz., ubytki grzbietu oraz tylnej okł.
    24 PLN

  110. Witwicki Stanisław: Psychologja. Dla użytku słuchaczów wyższych zakładów naukowych. T. 1. Lwów-Warszawa-Kraków [192-] Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich. 23 x 16 cm, s. 422, rys. 14, tabl. 37 - niektóre barwne oraz przeznacz. do kolorowania, opr. ppł., biblioteczna.
    Ezg. przeopr. z zachowaniem tylniej oryg. okł., przednia oryg. okł. przyklejona na nowej okł., piecz. wł, podp. wł., notatki i podkreśl. w tekście (ołówek)
    24 PLN

  111. Wojtasik Lesław: Zarys psychologii propagandy. Warszawa 1973 PWN. 20 x 13 cm, s. 362, nlb. 2, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, przebarwienia grzb. opr.
    18 PLN

  112. Woodworth R. S., Schlosberg H.: Psychologia eksperymentalna. T. 1-2. Wyd. 1. Tłum. Andrzej Lewicki, Egon Vielrose. Warszawa 1963 PWN. 25 x 18 PLN, opr. pł., na wykl. tabl. i skale log. T. 1. s. 478, nlb. 4. Obwol. podniszcz., ubytki; oprawa w niewielkim stopniu odchodzi od bloku, podp. wł. T. 2. s. 585, nlb. 3.
    Na przedniej wykl., karcie przedtytuł. rdzawe plamy.
    48 PLN

  113. Zaborowski Zbigniew: Psychospołeczne problemy wychowania. Warszawa 1977 "NK". 20 x 13 cm, s. 153, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  114. Zaleski Zbigniew: Psychologia zachowań celowych. Warszawa 1991 PWN. 21 x 15 cm, s. 320, nlb. 4, opr. brosz.
    opr. przykurzona.
    16 PLN

  115. Zdrowie psychiczne. Pod red. Kazimierza Dąbrowskiego. Wyd. 3. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 514, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  116. Żernicki Bogusław: Mechanizmy działania mózgu. Wrocław 1980 Ossolineum. 21 x 15cm, s. 97, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: Najnowsze Osiągnięcia Nauki. Wszechnica Polskiej Akademii Nauk.
    Opr. zakurzona, miejscami przebarwiona.
    10 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy