Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!


    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

    Zagadnienia ogólne prawa. Prawo cywilne. Prawo karne. do góry

  1. Adwokaci, notariusze, radcy prawni. Zbiór przepisów. Stan prawny na dzień 15 sierpnia 1997 r. Warszawa 1997 Oficyna Wydawnicza AUDYTORIAT. 21 x 15 cm, s. 170, nlb. 6, opr. brosz.
    10 PLN

  2. Adwokatura Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Red. Z. Krzemiński. Warszawa 1974 Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 214, nlb. 4, opr. pł.
    Piecz. wł.
    24 PLN

  3. Archivum Iuridicum Cracoviense. Vol. II - 1969. Wrocław Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 199, nlb. 1, 1 tab. rozkł., opr. brosz.
    Opr. nieco podniszcz, częściowo odchodzi od grzb., liczne podkreśl. w tekście.
    23 PLN

  4. Archivum Iuridicum Cracoviense. Vol. III - 1970. Wrocław 1970 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 260, opr. brosz.
    Nieliczne podkreśl. w tekście (ołówek).
    14 PLN

  5. Bardach Juliusz: Themis a Clio czyli prawo a historia. Warszawa 2001 LIBER. 24 x 17 cm, s. 398, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Piecz. wł. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    48 PLN

  6. Białobrzeski Janusz: Podatek obrotowy i podatek dochodowy. Przepisy i komentarz. Według stanu prawnego na dzień 1.XII. 1969 r. Warszawa 1970 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 351, nlb. 1, opr. brosz.
    23 PLN

  7. Biuletyn Rady Legislacyjnej przy Radzie Ministrów. Rok VI Nr 18. Warszawa 1990 Urząd Rady Ministrów. 21 x 15 cm, s. 170, nlb. 2, opr. brosz.
    Nakład 130 egz.
    Pokreśl. w tekście.
    24 PLN

  8. Biuletyn Rady Legislacyjnej przy Radzie Ministrów. Rok VI Nr 21. Warszawa 1990 Urząd Rady Ministrów. 21 x 15 cm, s. 177, nlb. 3, opr. brosz.
    Nakład 160 egz.
    Pokreśl. w tekście.
    30 PLN

  9. Biuletyn Rady Legislacyjnej. Przegląd legislacyjny. II kwartał Nr 4. Warszawa 1995 r. Urząd Rady Ministrów. 21 x 15 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  10. Biuletyn Rady Legislacyjnej. Przegląd legislacyjny. III kwartał Nr 5. Warszawa 1995 r. Urząd Rady Ministrów. 21 x 15 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  11. Biuletyn Rady Legislacyjnej. Przegląd legislacyjny. IV kwartał Nr 6. Warszawa 1995 r. Urząd Rady Ministrów. 21 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  12. Błachut Janina: Sądowy wymiar kary wobec kobiet. Kraków 1988 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 180, opr. brosz. Uniwersytet Jagielloński Rozprawy habilitacyjne Nr 138.
    Opr. przybrudzona.
    28 PLN

  13. Czachórski Witold: Zobowiązania. Zarys wykładu. Warszawa 1974 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 24 x 16 cm, opr. pł., s. 467.
    Blok rozłamany.
    34 PLN

  14. Czaja-Hliniak Irena: Materiały pomocnicze do nauki prawa finansowego. Kraków 1984 Nakładem UJ. 24 x 17 cm, s. 316, opr. brosz. Uniwersytet Jagielloński Skrypty Uczelniane Nr 475.
    Opr. zakurzona, zagięcia kart w bloku, podkreśl. w tekście (ołówkiem).
    14 PLN

  15. Czechowski Paweł, Korzycka-Iwanow Małgorzata, Prutis Stanisław, Stelmachowski Andrzej: Polskie prawo rolne na tle ustawodawstwa Unii Europejskiej. Warszawa 1994 Wydawnictwo Naukowe PWN. 24 x 17 cm, s. 339, nlb. 1, opr. brosz.
    30 PLN

  16. Czechowski Ryszard, Sienkiewicz Piotr: Przestępcze oblicza komputerów. Warszawa 1993 Wydawnictwa Naukowe PWN. 21 x 15 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  17. Czeczot Zbigniew, Czubalski Mieczsław: Zarys kryminalisyki. Warszawa 1972 Wydanictwa Uniwersytetu Warszawskiego. 24 x 17 cm, s. 260, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    26 PLN

  18. Ćwiertniak Bolesław M., Taniewska-Peszko Maria: Prawo samorządu terytorialnego. Stosunek pracy pracownika samorządowego - część II. Katowice 1991 Wydział Wydawnictwa, Szkolenia oraz Popularyzacji Prawa Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia Prawników Polskich w Katowicach. 21 x 15 cm, s. 35, nlb. 2, opr. brosz.
    6 PLN

  19. Delorme Andrzej: Dyrektywy celowościowe a normy społeczne. Wrocław 1975 Wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej. 24 x 17 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz. Prace Naukowe Instytutu Organizacji i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej Nr 7 Monografie 2.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    16 PLN

  20. Die Freiheitsstrafe Die Redaktion: Kazimierz Buchała. Kraków 1989 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCLXXVIII Prace Prawnicze Zeszyt 127.
    18 PLN

  21. Europa w dobie transformacji ustrojowych. Cz. 1. Przeobrażenia ustrojowe w Polsce. Praca zbior. pod red. Eugeniusza Zielińskiego. Warszawa 1993 Dom Wydawniczy i Handlowy "Elipsa". 21 x 15 cm, s. 349, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr., obrzeża bloku nieco przykurzone.
    24 PLN

  22. Fischer Bogdan: Przestępstwa komputerowe i ochrona informacji. Aspekty prawno-kryminalistyczne. Kraków 1999 Kantor Wydawniczy ZAKAMYCZE 2000. 21 x 15 cm, s. 256, nlb. 4, opr. brosz.
    28 PLN

  23. Forum Iuridicum. Nr 1, 2002. Rocznik. Warszawa Papieski Wydział Teologiczny, Sekcja Bobolanum Katedra Prawa Kanonicznego i Wyznaniowego. 24 x 17 cm, s. 252, opr. brosz.
    24 PLN

  24. Gebethner Stanisław: Prawoznawstwo. Wyd. 8. Warszawa 1976 WSiP. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
    Podp. wł.
    16 PLN

  25. Geneza i dynamika procesu zadłużenia wybranych krajów rozwijających się. Kraków 1992 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 117, nlb. 3, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego MLXI. Prace Prawnicze Zeszyt 143.
    10 PLN

  26. Gersdorf M., Ignatowicz J.: Prawo spółdzielcze. Komentarz. Stan prawny na dzień 1 marca 1966. Warszawa 1966 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 482, nlb. 2, opr. pł.
    36 PLN

  27. Gersdorf Mirosław: O nowych rozwiązaniach w prawie spółdzielczym. Warszawa 1983 Wydawnictwo Spółdzielcze. 21 x 14 cm, s. 188, opr. brosz.
    Dedyk, odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  28. Gintowt Marek, Rudnicki Stanisław: Kodeks cywilny. Tekst. Piśmiennictwo. Orzecznictwo. Warszawa 1973 Wydawnictwo Prawnicze. 24 x 17 cm, s. 839, nlb. 1, opr. pł.
    64 PLN

  29. Gołyński Krzysztof, Wędrychowski Marek P.: Odmowa pełnienia służby wojskowej w orzecznictwie sądów. Warszawa 1996 Wydawnictwo EXIT. 24 x 17 cm, s. 56, nlb. 2, opr. brosz. Raporty Ekspertyzy Opinie 14.
    Helsińska Fundacja Praw Człowieka
    30 PLN

  30. Grajewski Jan, Skrętowicz Edward: Podręczny komentarz do kodeksu postępowania karnego. Gdańsk 1993 IUS S.C. 21 x 15 cm, s. 357, nlb. 3, opr. brosz.
    Liczne podkreśl. i zaznaczenia w tekście.
    18 PLN

  31. Grzegorczyk Tomasz, Gubiński Arnold: Prawo wykroczeń. Wyd. 2 zmien. Warszawa 1996 Wydawnictwo Naukowe PWN. 24 x 17 cm, s. 430, nlb. 2, opr. brosz.
    24 PLN

  32. Grzeszak Teresa: Droit de suite w prawie autorskim. Warszawa 1991 Uniwersytet Warszawski. 21 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    30 PLN

  33. Gubiński Arnold: Prawo karno-administracyjne. Wykroczenie. Warszawa (Łódź) 1967 PWN. 24 x 17 cm, s. 208, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    16 PLN

  34. Gubiński Arnold: Prawo wykroczeń. Warszawa 1978 PWN. 20 x 15 cm, s. 464, nlb. 4, opr. brosz.
    24 PLN

  35. Höffe Otfried: Etyka państwa i prawa. Przekł. Czesław Porębski. Kraków 1994 ZNAK. 20 x 12 cm, s. 179, nlb. 5, opr. brosz. Biblioteka Myśli Politycznej. Seria wydawana przez Ośrodek Myśli Politycznej.
    12 PLN

  36. Historia państwa i prawa Polski. Red. Juliusz Bardach. T. 2. Od połowy XV wieku do r. 1975. Kaczmarczyk Zdzisław, Leśnodorski Bogusław. Wyd. 2 popr. i uzup. Warszawa 1966 PWN. 28 x 18 cm, s. 673, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, podniszcz. na grzb., podp. wł., liczne notatki i podkreśl. w tekście (długopis).
    34 PLN

  37. Historia państwa i prawa Polski. T. 1. Do połowy XV wieku. Red. Juliusz Bardach. Wyd. 4. Warszawa 1973 PWN. 28 x 18 cm, s. 598, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. nieznacznie zakurzona.
    46 PLN

  38. Hołyst Brunon: Kryminalistyka. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1975 PWN. 25 x 18 cm, s. 517, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. nieco odchodzi od bloku.
    30 PLN

  39. Ignatowicz Jerzy: Prawo rodzinne. Wyd. 4, zmien. Zaktualizował i uzupełnił Mirosław Nazar. Warszawa 2000 Wydawnictwa Prawnicze PWN. 21 x 15 cm, s. 428, opr. brosz.
    23 PLN

  40. Inflacja. Red. Wiesława Litewskiego. Kraków 1993 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 89, nlb. 3, opr. brosz. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego MCIV Prace Prawnicze Zeszyt 146.
    20 PLN

  41. Janowicz Zbigniew: Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz. Stan prawny na dzień 31 grudnia 1986 roku. Warszawa-Poznań 1987 PWN. 25 x 18 cm, s. 613, nlb. 2, opr. kart. tw., powlek.
    14 PLN

  42. Jaroszyński Maurycy: Prawo pracowników naukowych. Wrocław 1967 Ossolineum. 21 x 13 cm, s. 527, nlb. 1, opr. pł.
    Polska Akademia Nauk Wydział Nauk Społecznych
    12 PLN

  43. Jastrzębski Wojciech: Problematyka prawna struktury dużych spółdzielni. Warszawa 1979 Zakład Wydawnictw CZSR. 21 x 15 cm, s. 154, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Spółdzielczego Instytutu Badawczego nr 40.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  44. Jaworski Iwo: Zarys powszechnej historii państwa i prawa. Wyd. 4 zmien. Warszawa 1996 Wydawnictwa Prawnicze PWN. 21 x 14 cm, s. 398, nlb. 6, opr. brosz.
    26 PLN

  45. Jodłowski J., Resich Z., Lapierre J., Misiuk-Jodłowska T.: Postępowanie cywilne. Wyd. 1. Warszawa 1996 PWN. 24 x 17 cm, s. 434, nlb. 2, opr. brosz.
    28 PLN

  46. Jodłowski Jezy, Siedlecki Władysław: Postępowanie cywilne. Część ogólna. Warszawa 1958 PWN. 25 x 18 cm, s. 440, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    36 PLN

  47. Joffe o. S., Szargorodski M. D.: Zagadnienia teorii prawa. Warszawa 1963 PWN. 21 x 13 cm, s. 341, nlb. 3, opr. pł.
    Nieliczne podkreśl. w tekście (ołówek).
    28 PLN

  48. Kapera Jerzy, Kremer Elżbieta, Lichorowicz Aleksander, Truszkiewicz Zygmunt, Ptaszyk Michał: Prawo rolne. (Wybór orzecznictwa.) Kraków 1987 Nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 154, opr. brosz. Skrypty Uczelniane Nr 548.
    Opr. zabrudzona, zaplamiona.
    12 PLN

  49. Kijowski Andrzej: Sytuacja prawna aplikanta ze zbiorem przepisów. Stan prawny na dzień 23 lipca 1998 r. Poznań 1998 Wydawnictwo Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 524, nlb. 4, opr. kart., powlek.
    26 PLN

  50. Klinika. Czasopismo uniwersyteckiej poradni prawnej UJ. Nr 1/1999 Kraków 1999 Zakamycze. 24 x 17 cm, s. 221, nlb. 3, opr. brosz.
    24 PLN

  51. Kodeks cywilny wraz z przepisami wykonawczymi i skorowidzem. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzynarodowe. Warszawa 1966 Wydawnictwo Prawnicze. 17 x 12 cm, s. 487, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. podniszcz., przetarcia pł. ma obrzeżach, część kart luzem, podkreśl. w tekście.
    24 PLN

  52. Kodeks cywilny, rodzinny i opiekuńczy. Ustawa o własności lokali. Ustawa o najmie lokali mieszkaniowych. Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów. Prawo prywatne międzynarodowe. Przepisy wykonawcze. Skorowidz. Oprac. Dariusz Salamończyk. Stan prawny: 1 stycznia 1997 r. Bielsko-Biała 1984 PPHU "Park". 18 x 11 cm, s. 457, nlb. 7, opr. brosz.
    Podkreśl. w spisie treści, przybrudzenia obrzeży bloku.
    12 PLN

  53. Kodeks handlowy i przepisy związkowe. Zestawił i wstępem zaopatrzył prof. dr J. Górski. Poznań 1948 Księgarnia Akademicka Spółdzielnia z odp. udz. 15 x 11 cm, s. 370, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Tekstów Ustaw IX.
    Otarcia opr., niewielkie naddarcia, zaplamienie górnej cz. grzb. opr. oraz bloku, podp. wł.
    30 PLN

  54. Kodeks handlowy. Spółki. Prawo upadłościowe i układowe. Postępowanie w sprawach gospodarczych. Ustawa o działalności gospodarczej. Ustawa o spółkach z udziałem zagranicznym. Krajowy Rejestr Sądowy. Przepisy wykonawcze. Projekt prawa spółek handlowych. Skorowidz do kodeksu handlowego. Stan prawny na dzień 1 września 1999. Wyd. XI. Bielsko-Biała 1999 PPU Park Spółka z o. o. 18 x 11 cm, s. 514, opr. brosz.
    10 PLN

  55. Kodeks karny i prawo o wykroczeniach wraz ze skorowidzem rzeczowym. Ważniejsze ustawy szczegółowe. Według stanu prawnego na dzień 1 września 1956 roku. Wyd. 8. Warszawa 1956 Wydawnictwo Prawnicze. 17 x 13 cm, s. 461, nlb. 3, opr. pł. powlek.
    16 PLN

  56. Kodeks postępowania cywilnego z przepisami wykonawczymi i szczególnymi. Według stanu prawnego na dzień 1 lipca 1971 r. Warszawa 1971 Wydawnictwo Prawnicze. 17 x 12 cm, s. 879, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszcz., zaplamienia, przetarcia pł., podkreśl. tekście, piecz. wł.
    26 PLN

  57. Kodeks postępowania cywilnego. Wprowadzenie: Andrzej Jakubecki. Stan prawny na dzień 1 czerwca 1996 r. Lublin 1996 Lubelskie Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    12 PLN

  58. Kodeks postępowania karnego ze skorowidzem z uwzględnieniem zmian według stanu prawnego z dnia 1. stycznia 1947. Szamotuły 1948 Wydawnictwo Drukarni Nakładowej J. Kawalera. 15 x 11 cm, s. 237, nlb. 3, opr. brosz.Biblioteka Tekstów Ustaw pod redakcją D-ra Władysława Kufla 1.
    Podkreśl. w tekście, podp. wł.
    16 PLN

  59. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Ustawa o ustroju kolegiów do spraw wykroczeń. Przepisy wykonawcze. Stan prawny na dzień 31 marca 1975 r. Wyd. 4. Warszawa 1975 Wydawnictwo Prawnicze. 17 x 12 cm, s. 139, nlb. 1, opr. brosz.
    8 PLN

  60. Kodeks rodzinny. Komentarz. Praca zbior. pd red. Maurycego Grudzieńskiego i Jerzego Ignatowicza. Wyd. 2. Warszawa 1959 Wydawnictwa Prawnicze. 25 x 17 cm, s. 880, opr. brosz.
    38 PLN

  61. Kodeks spółek handlowych. Z wprowadzeniem prof. Wojciecha Jana Katnera. Warszawa 2000 Presspublica. 24 x 17 cm, s. 112, opr. brosz. Biblioteka Rzeczpospolitej.
    Egz. podniszcz.
    10 PLN

  62. Kodeks wykroczeń. Ustwa o ustroju kolegiów i inne teksty prawne. Wprowadzenie Arnolda Gubińskiego i Tomasza Grzegorczyka. Stan prawny maj 1994. Warszawa 1994 C. H. BECK/PWN. 20 x 13 cm, s. 98, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  63. Kodębski Jan: Prawo rzymskie w Polsce w XIX w. Łódź 1990 Wyd. Łódzkie. 24 x 17 cm, s. 273, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    23 PLN

  64. Kolańczyk Kazimierz: Prawo rzymskie. Wyd. 3. Warszawa 1978 PWN. 25 x 18 cm, s. 537, nlb. 3, opr. pł.
    Niewielkie otarcia opr.
    38 PLN

  65. Koranyi Karol: Powszechna historia państwa i prawa. T. 4. Wyd. 1. Warszawa 1976 PWN. 25 x 18 cm. s. 346, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz., przedarcia.
    30 PLN

  66. Koszty sądowe. Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Opłaty w sprawch karnych. Opłaty za czynności adwokackie i notarialne i inne teksty prawne. Wprowadzenie Zdzisława Krzemińskiego. Teksty jednolite z indeksem rzeczowym. Warszawa 1994 C.H. BECK. 20 x 13 cm, s. 113, nlb. 3, opr. brosz. Teksty ustaw Becka.
    Opr. przybrudzona.
    10 PLN

  67. Kotarba Wiesław, Miklaśniński Zenobiusz, Pyrża Andrzej: Nowe Prawo Wynalazcze (część 2 - akty wykonawcze). Warszawa, kwiecień 1993 Zakłady Systemów Ekonomicznych Wektory Gospodarki Sp. z o. o. 24 x 17 cm, s. 140, opr. brosz.
    12 PLN

  68. Krajewski Krzysztof: Bójka i pobicie. Analiza kryminologiczna. Kraków 1988 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 176, nlb. 4, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCXCVII. Prace Prawnicze Zeszyt 130.
    23 PLN

  69. Krakowski Dziennik Wojewódzki. Nr 1 - 24. Kraków 1948. 4 st., s. 442, opr. ppł. bibl.
    Piecz. wł.
    120 PLN

  70. Kratkij juridiczjeskij cprawocznik. W pomoszcz profilaktiwu. Moskwa 1975 Profizdat. 17 x 13 cm, s. 462, nlb. 2, opr. kart., powlek.
    34 PLN

  71. Kremer Elżbieta: Problematyka prawna spłat z gospodarstwa rolnego. Kraków 1993 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 120, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego MXCV. Prace Prawnicze Zeszyt 145.
    23 PLN

  72. Krzekotowska Krystyna: Prawo mieszkaniowe. Stan prawny na dzień 1 marca 1988 r. Warszawa 1988 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    8 PLN

  73. Kudrycka Barbara: Dylematy urzędników administracji publicznej (zagadnienia administracyjno - prawne). Białystok 1995 Temida 2. 24 x 17 cm, opr. brosz., s. 325.
    26 PLN

  74. Kuryłowicz Marek: Historia i współczesność prawa rzymskiego. Lublin 1984 Wydawnictwo Lubelskie. 18 x 11 cm, s. 138, nlb. 2, opr. brosz.
    19 PLN

  75. Kwartalnik prawa międzynarodowego. Rok I: 1992, z. 1-4. Kraków 1993 Wydawnictwo SECESJA. 24 x 17 cm, s. 269, nlb. 3, opr. brosz.
    23 PLN

  76. Kwartalnik Prawa Publicznego. Rok I. Nr 4/2001 Warszawa-Toruń. Warszawa TNOiK "Dom Organizatora". 24 x 17 cm, s. 271, nlb. 1, opr. brosz.
    23 PLN

  77. Leoński Zbigniew (red.), Niewiadomski Zygmunt, Waligórski Michał: Ustawa (z 23.XII.1988 r.) o działalności gospodarczej. Komentarz. Warszawa 1989 Wydawnictwa Instytutu Administracji i Zarządzania. 21 x 15 cm, s. 83, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  78. Lesiński Bogdan, Rozwadowski Władysław: Historia prawa. Wyd. 4. Warszawa-Poznań 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 407, nlb. 5, opr. brosz.
    46 PLN

  79. Leszczyński Leszek: Stosowanie generalnych klauzul dosyłających. Stan prawny na dzień 1 czerwca 2001. Kraków 2001 Kantor Wydawniczy ZAKAMYCZE. 21 x 15 cm, s. 494, nlb. 2, opr. brosz.

  80. Leśko Teofil, Szadkowski Mieczysław, Wisłocki Eugeniusz: Prawoznawstwo. Podręcznik dla liceum ekonomicznego. Wyd. 3, popr. Warszawa 1988 WSiP. 21 x 15 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  81. Lic J., Pyzioł W., Stec M., Weiss I., Włodyka St.: Prawo gospodarcze. Zeszyty: A. Tematyka. C. Orzecznictwo. D. Literatura. E. Schematy i zadanania. Wyd. 3, uzup. Kraków 1983 Nakładem UJ. 24 x 17 cm, A. s. 316, C. s. 308, D. 124, E. 22, opr. brosz. Uniwersytet Jagielloński Skrypty Uczelniane Nr 450.
    Opr. zakurzona, miejscami lekko przybrudzona. Brak zeszytu B.
    46 PLN

  82. Litewski Wiesław: Historia źródeł prawa rzymskiego. Kraków 1989 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 194, nlb. 6, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCXCVIII. Prace Prawnicze Zeszyt 131.
    28 PLN

  83. Litewski Wiesław: Landrecht des Herzogtums Preussen von 1620. V. Privatrecht D. Obligationenrecht E. Erbrecht. Kraków 1987 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 195, nlb. 5, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCXXVI. Prace Prawnicze Zeszyt 121.
    20 PLN

  84. Litewski Wiesław: Rzymskie prawo prywatne. II. Historia źródeł. Proces cywilny. Wyd. 2. Warszawa 1993 Nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 201, nlb. 1, opr. brosz. Uniwersytet Jagielloński Instytut Historyczno-Prawny Skrypty Uczelniane Nr 696.
    Otarcia opr., niewielkie przybrudzenia obrzeży bloku.
    23 PLN

  85. Łobaczewski Andrzej: Logokracja. Koncepcja ustroju państwa. Wyd. 1. Kraków 1991 bw. 22 x 16 cm, s. 127, opr. brosz.
    10 PLN

  86. Łyszczak Wiktor E., Biliński Tadeusz: Aktualne prawo mieszkaniowe. Komentarz do ustawy o najmie lokali i dodatkach mieszkaniowych. Nowe zasady gospodarki mieszkaniami. Listopad 1997 r. Zielona Góra 1997 Zachodnie Centrum Organizacji. 20 x 15 cm, s. 358, nlb. 2, opr. brosz.
    26 PLN

  87. Maciejewski Tadeusz: Prawo sądowe w ustawodawstwie miasta Gdańska w XVIII wieku. Wrocław 1984 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz.
    16 PLN

  88. Marek Andrzej: Prawo karne (część ogólna) w pytaniach i odpowiedziach. Toruń 1994[?] Oficyna Wydawnicza TROJA. 21 x 15 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz.
    14 PLN

  89. Marek Andrzej: Prawo wykroczeń w zarysie. Wyd. 1. Warszawa 1975 PWN. 24 x 17 cm, s. 158, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  90. Mering Jerzy: Wielkie Mocarstwo Macedońskie czyli nadużywanie wymiaru sprawiedliwości w PRL. Dokumenty. Wyd. 1. Kraków 1996 Universitas. 21 x 13 cm, s. 99, opr. brosz.
    6 PLN

  91. Michalska Anna, Wronkowska Sławomira: Zasady tworzenia prawa. Wyd. 2, popr. i uzup. Poznań 1983 Wydawnictwo UAM. 24 x 17 cm, s. 213, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., piecz. wł. 28 PLN

  92. Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych Społecznych i Kulturalnych. Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych. Wyd. 1. Warszawa 1980 Książka i Wiedza. 21 x 15 cm, s. 44, nlb. 4, opr. brosz.
    6 PLN

  93. Mojak Ryszard: Instytucja prezydenta RP w okresie przekształceń ustrojowych. Wyd. 2. Lublin 1995 Wyd. UMCS. 21 x 15 cm, s. 352, nlb. 16, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    16 PLN

  94. Moroz Stefan: Ograniczenia własności prywatnej w zakresie administracji pocztowo-telegraficznej. Z przedmową dr. Jerzego Langroda, profesora prawa administracyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kraków 1946 bw. 21 x 15 cm, s. 75, nlb. 5, opr. brosz.
    34 PLN

  95. Motyka Krzysztof: Wpływ Leona Petrażyckiego na polską teorię i socjologię prawa. Lublin 1993 Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 24 x 17 cm, s. 230, nlb. 2, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    18 PLN

  96. Nesterowicz Mirosław: Prawo turystyczne. Warszawa 1993 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 151, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  97. Nowa kodyfikacja prawa karnego. Tom III. Pod red. Leszka Boguni. Wrocław 1998 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 21 x 15 cm, s. 234, opr. brosz. Acta Universitatis Wratislaviensis no 2095.
    26 PLN

  98. Nowacki Józef: Praworządność. Wybrane problemy teoretyczne. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 187, nlb. 5, opr. brosz.
    30 PLN

  99. Nowak Marek: Państwowy Bank Rolny w Drugiej Rzeczypospolitej. Kraków 1988 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 122, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCXCV. Prace Prawnicze Zeszyt 128.
    14 PLN

  100. O odpowiedzialności. Moralny wymiar odpowiedzialności w życiu publicznym. Materiały III Jagiellońskiego Sympozjum Etycznego, Kraków, 4-5 czerwca 1990. Pod red. Jana Pawlicy. Kraków 1993 Nakładem uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 122, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  101. Ochmański Jerzy: Vitoldiana. Codex Privilegiorum Vitoldi MagniDucis Lithuaniae 1386-1430. Wyd. 1. Warszawa-Poznań 1986 PWN. 24 x 18 cm, s. 255, nlb. 1, opr. brosz. Polska Akademia Nauk. Oddział w Poznaniu. Seria: Historia. T. 8.
    Opr. nieznacznie podniszcz.
    34 PLN

  102. Rodzaje wyroków sądu i instancji w sprawach karnych. Oprac. Edward Skrętowicz. Warszawa 1989 Ministerstwo Sprawiedliwości. 20 x 15 cm, s. 51, opr. brosz.
    Ministerstwo Sprawiedliwości Instytut Badania Prawa Sądowego Rzecznik Prasowy. Biblioteka Sędziego Nr 91.
    Opr. przykurzona, przebarwiona.
    6 PLN

  103. Ohanowicz Alfred, Górski Józef: Zobowiązania. Część szczegółowa. Wyd. 2 rozszerzone. Warszawa 1964 PWN. 24 x 17 cm, s. 443, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    34 PLN

  104. Olszewski Henryk: Historia doktryn politycznych i prawnych. Warszawa 1976 PWN. 24 x 17 cm, s. 475, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., przybrudzona ost. strona oraz wewnętrzna część tylnej okł.
    29 PLN

  105. Opałek Kazimierz: Hugona Kołłątaja poglądy na państwo i prawo. Warszawa 1952 PWN. 21 x 15 cm, s. 267, nlb. 1, opr. brosz.
    24 PLN

  106. Orzecznictwo Sądu Najwyższego. Izba Cywilna oraz Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. 3/1978. Warszawa 1978 Wydawnictwo Prawnicze. 20 x 15 cm, s. 98, nlb. 2, opr. brosz.
    Przebarwienia opr. Piecz. wł.
    12 PLN

  107. Orzecznictwo Sądu Najwyższego. Izba Karna i Wojskowa. 10-11/1982. Warszawa 1982 Wydawnictwo Prawnicze. 20 x 15 cm, s. 46, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    8 PLN

  108. Osiadowicz Maria: Za barierą prawa. Warszawa 1974 MON. 20 x 13 cm, s. 317, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, zakurzona górna część bloku.
    14 PLN

  109. Paliwoda Józef: Przebudowa ustroju rolnego. Zakres działania administracji rolnej. Warszawa 1964 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 262, nlb. 2, opr. brosz.
    18 PLN

  110. Pańko Walerian: Prawo rolne (skrypt dla studentów IV roku studiów stacjonarnych i zaocznych Wydziału Prawa i Administracji). Katowice 1987 Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. 24 x 17 cm, s. 293, nlb. 3, opr. brosz. Skrypty Uniwersytetu Śląskiego Nr 391.
    16 PLN

  111. Pazdan Maksymilian: Prawo prywatne międzynarodowe. Zarys wykładu. Warszawa 1987 PWN. 21 x 15 cm, s. 262, nlb. 2, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    28 PLN

  112. Petrażycki Leon: Wstęp do nauki prawa i morlaności. Podstawy psychologii emocjonalnej. Oprac. Jerzy Lande. Wstęp Tadeusz Kotarbiński. Warszawa 1959 PWN. 20 x 14 cm, s. 492, nlb. 4, frontispis, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebarwiona n grzb., miejscami przybrudzona.
    42 PLN

  113. Pieńkos Elżbieta, Pieńkos Jerzy: Słownik terminologii prawniczej i ekonomicznej francusko - polski. Warszawa 1981 Wiedza Powszechna. 20 x 14 cm, opr. kart., s. 1112.
    80 PLN

  114. Płaza Stanisław: Historia prawa w Polsce na tle porównawczym. Cz. I: X-XVIII w. Kraków 1997 Księgarnia Akademicka Wydawnictwo Naukowe. 24 x 17 cm, s. 630, opr. kart.
    Opr. podniszczona, naprawiana, odchodzi od grzb., liczne podkreśl. i notatki w tekście, blok przybrudzony.
    26 PLN

  115. Płaza Stanisław: Historia prawa w Polsce na tle porównawczym. Cz. II. Polska pod zaborami. Kraków 1998 Księgarnia Akademicka Wydawnictwo Naukowe. 24 x 17 cm, s. 210, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. podniszczona odchodzi od grzb., liczne podkreśl, i notatki w teście, blok rozł., część kart luzem.
    23 PLN

  116. Poglądy społeczeństwa polskiego na stosowanie prawa. Red. Maria Borucka-Arctowa. Wrocław 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 323, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    23 PLN

  117. Policzkiewicz Jan, Władysław Sielecki, Wengerek Edmund: Wzory pisma procesowych w sprawach cywilnych. Warszawa 1967 Wydawnictwa Prawnicze. 25 x 17 cm, s. 534, nlb. 2, opr. pł.
    Niewielkie ślady zalania, zaplamienia części grzbietu.
    20 PLN

  118. Policzkiewicz Jan., Siedlecki Władysław, Wengerek Edmund: Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych. Warszawa 1956 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 17 cm, s. 286, nlb. 2, opr. ppł.
    24 PLN

  119. Polskie prawo lokalowe. Ważniejsze przepisy zestawili i objaśnili Własysław Winiarski i Juliusz Wisłocki. Kraków 1958 Przymusowe Zrzeszenie Prywatnych Właścicieli Nieruchomości. 20 x 14 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  120. Prawo autorskie. Zbiór przepisów prawnych. Według stanu prawnego na dzień 15. V. 1956 r. Warszawa 1956 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 299, nlb. 1, opr. ppł.
    Opr. podniszczona, przybrudzona, podp. i notatki na wykl., blok rozłamany.
    24 PLN

  121. Prawo cywilne. Pod red. Stefana Grzybowskiego. Wyd. 4. Warszawa 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 454, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr., przykurzenia, podkreślenia w tekście (długopisem), blok rozłamany.
    34 PLN

  122. Prawo i prawnicy w okresie przemian ustrojowych. Zagadnienia wybrane. Drugie Ogólnopolskie Dni Prawnicze Zrzeszenie Prawników Polskich Poznań-Kiekrz 21-14 maja 1992 r. Poznań 19924 Dom Wydawniczy ŁAWICA. 24 x 17 cm, s. 154, nlb. 6, opr. brosz.
    14 PLN

  123. Prawo morskie. Tom XVI Materiały Nr 3. Gdańsk 2001 PWN. 24 x 17 cm, s. 46, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddział w Gdańsku Komisja Prawa Morskiego.
    14 PLN

  124. Prawo morskie. Tom XVI. Gdańsk 2001 PWN. 24 x 17 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddział w Gdańsku Komisja Prawa Morskiego.
    16 PLN

  125. Prawo obrotu gospodarczego. Praca zbior. Warszawa 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 370, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  126. Prawo rzymskie. Słownik encyklopedyczny. Pod red. Witolda Włodkiewicza. Wyd. 2. Warszawa 1986 WP. 24 x 17 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona. Piecz. wł.
    23 PLN

  127. Prawo w okresie przemian ustrojowych w Polsce. Z badań Instytutu Nauk Prawnych PAN. Warszawa 1995 Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR. 24 x 17 cm, s. 253, nlb. 3, opr. brosz.
    Część kart luzem, podkreśl. w tekście (ołówek).
    18 PLN

  128. Prawo w społeczeństwie. Praca zbior. pod red. Jacka Kurczewskiego. Warszawa 1975 PWN. 19 x 12 cm, s. 512, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. podniszcz., nieliczne podkreśl. w tekście (ołówek).
    34 PLN

  129. Problemy kryminalistyki. Nr 156 Warszawa kwiecień-czerwiec 1982 Zakład Kryminalistyki Komendy Głównej MO. Czasopismo odznaczone Złotą Odznaką za zasługi w ochronie porządku publicznego. 24 x 17 cm, s. 175, opr. brosz.
    18 PLN

  130. Problemy kryminalistyki. Nr 161 Warszawa lipiec-wrzesień 1983 Zakład Kryminalistyki Komendy Głównej MO. Czasopismo odznaczone Złotą Odznaką za zasługi w ochronie porządku publicznego. 24 x 17 cm, s. 175, opr. brosz.
    18 PLN

  131. Problemy kryminalistyki. Nr 161 Warszawa lipiec-wrzesień 1985 Zakład Kryminalistyki Komendy Głównej MO. Czasopismo odznaczone Złotą Odznaką za zasługi w ochronie porządku publicznego. 24 x 17 cm, s. 175, opr. brosz.
    18 PLN

  132. Problemy kryminalistyki. Nr 167 Warszawa styczeń-marzec 1985 Zakład Kryminalistyki Komendy Głównej MO. Czasopismo odznaczone Złotą Odznaką za zasługi w ochronie porządku publicznego. 24 x 17 cm, s. 175, opr. brosz.
    18 PLN

  133. Problemy kryminalistyki. Nr 168 Warszawa kwiecień-czerwiec 1985 Zakład Kryminalistyki Komendy Głównej MO. Czasopismo odznaczone Złotą Odznaką za zasługi w ochronie porządku publicznego. 24 x 17 cm, s. 175, opr. brosz.
    18 PLN

  134. Problemy praworządności Nr 5, maj, (432) 1987 Rok XXXVIII. Miesięcznik. Organ Prokuratury Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Warszawa 1987 PWN. 24 x 17 cm, s. 117, nlb. 3, opr. brosz.
    23 PLN

  135. Problemy wymiaru sprawiedliwości. Nr 12 (3) 1976. Zawiera wkładkę: Władysław Bober: Orzecznictwo Sądu Najwyższego w sprawach pracy i ubezpieczeń społecznych. Warszawa Wydawnictwo Prawnicze. 24 x 17 cm, s. 94; 42, opr. brosz.
    16 PLN

  136. Proces karny. Podręcznik do ćwiczeń. Pod red. Wiesława Daszkiewicza. Warszawa 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 442, nlb. 2, opr. brosz.
    30 PLN

  137. Prokuratura i prawo 10. Październik 1995 r. Warszawa 1995 Wydawnictwo Departamentu Prokuratury Ministerstwa Sprawiedliwości. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 1, opr. brosz.
    16 PLN

  138. Prusak Feliks: Ustawa Karna Skarbowa z komentarzem. Tekst ujednolicony według stanu prawnego na dzień 10 października 1992 r. Warszawa 1992 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 512, opr. brosz.
    14 PLN

  139. Przepisy prawa pracy. Uzupełnienie za okres od dnia 1 lipca 1952 r. do dnia 15 kwietnia 1954 r. Warszawa 1954 Wydawnictwo Prawnicze. 22 x 16 cm, s. 904, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, zaplamiona. Egz. nierozcięty.
    34 PLN

  140. Radwański Zbigniew, Panowicz-Lipska Janina: Zobowiązania - część szczegółowa. Warszawa 1996 C. H. Beck. 21 x 15 cm, s. 362, nlb. 2, opr. brosz.
    Piecz wł.
    24 PLN

  141. Radwański Zbigniew: Prawo zobowiązań. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 474, nlb. 2, opr. brosz.
    24 PLN

  142. Radwański Zbigniew: Zarys części ogólnej prawa cywilnego. Warszawa 1979 PWN. 21 x 15 cm, s. 264, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. zakurzona, liczne podkreśl. w tekście (długopis).
    38 PLN

  143. Rajzman Henryk: Zdrada kraju w prawie polskim. Rozprawa doktorska przyjęta przez Radę Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warszawa 1948 KSIĄŻKA. 22 x 15 cm, s. 146, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Zrzeszenia prawników Demokratów pod redakcją Stanisława Ehrlicha.
    18 PLN

  144. Rost Antoni: Prawne formy udziału obywateli w rządzeniu państwem. Poznań 1993 Wydawnictwo UAM. 24 x 17 cm, s. 175, nlb. 3, opr. brosz. Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu Seria Prawo Nr 149.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  145. Rot Henryk: Problemy kodyfikacji prawa PRL. Wrocław 1978 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 160, opr. brosz.
    Opr. podniszcz., podkreśl. w tekście (ołowek). Prace Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego Seria A. Nr 193.
    14 PLN

  146. Rozmaryn Stefan: Prawo i państwo. Warszawa 1949 Wydawnictwo Ministerstwa Sprawiedliwości. 20 x 15 cm, s. 60, nlb. 4, opr. brosz. Odbitka z nr 11 (og. zb. 49) Demokratycznego Przeglądu Prawniczego.
    Notatki, podkreśl. w tekście, podp. wł. (ołówek).
    10 PLN

  147. Sadurski Wojciech: Myślenie konstytucyjne. Warszawa 1994 Presspublica. 20, 5 x 14, 5 cm, opr. brosz., s. 107.
    14 PLN

  148. Sawicki Jerzy (Lex): Tajniki dyscypliny. Warszawa 1965 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 388, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przybrudz., otarcia.
    8 PLN

  149. Seidler Barbara: Ludzie i paragrafy. Kraków 1988 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 462, nlb. 2, opr. brosz.
    opr. podniszcz.
    16 PLN

  150. Seidler Grzegorz Leopold: Z zagadnień filozofii prawa. Lublin 1978 Wydawnictwo Lublin. 18 x 11 cm, s. 155, opr. brosz.
    14 PLN

  151. Sejmowa refrma wyborcza. V. Kurya wielkiej własności. Lwów 1913 Nakładem Organizacyi "Jedności Narodowej". 24 x 16 cm, s. 18, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, zaplamiona, wykl. i tylna okł. częściowo sklejone, pokreślenia wyklejki (ołówek), piecz. wł.
    14 PLN

  152. Selwa Jan, Stelmachowski Andrzej: Prawo rolne. Warszawa 1970 PWN. 25 x 18 cm, s. 298, nlb. 2, opr. pł.
    Grzb. opr. odbarwiony, niewielkie zaplamienie.
    29 PLN

  153. Sesja dwudziestolecia Sądu Najwyższego w Polsce Ludowej w dniach 8-10 grudnia 1996 r. Materiały obrad. Warszawa 1967 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 370, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    34 PLN

  154. Siedlecki Władysław: Zarys postępowania cywilnego. Warszawa 1966 PWN. 25 x 18 cm, s. 581, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. zabrudzona, pokreślona, karta przedtytł. luzem, liczne podp. wł. na karcie tytuł., liczne podkreślenia w tekście.
    26 PLN

  155. Skorowidz obowiązujących przepisów prawnych 1993. Stan prawny na dzień 1 stycznia 1994 r. Gdańsk 1994 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 24 x 18 cm, s. 1091, nlb. 1, opr. kart.
    48 PLN

  156. Skorowidz obowiązujących przepisów prawnych 1994. Stan prawny na dzień 1 stycznia 1995 r. Gdańsk 1995 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 24 x 18 cm, s. 1098, nlb. 6, opr. kart.
    48 PLN

  157. Skorowidz przepisów prawnych ogłoszonych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim w latach 1918-1939 oraz 1944-198 według stanu prawnego na dzień 1 stycznia 1985 r. Warszawa 1986 Urząd Rady Ministrów Biuro Prawne. 24 x 17 cm, s. 698, nlb. 2, opr. kart., powlek.
    32 PLN

  158. Słotwiński Bronisław: Zagadnienia prawne samorządu spółdzielni. Warszawa 1973 PWN. 20 x 13 cm, s. 307, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    30 PLN

  159. Służba cywilna a etyka. Materiały z konferencji zorganizowanej z okazji 6-lecia Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w dniach 14 - 15 marca 1996 r. Warszawa 1996 Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. 21 x 15 cm, s. 161, nlb. 5, 10 zał., opr. brosz.
    23 PLN

  160. Standardy praw człowieka a polskie prawo karne. praca zbior, pod red. Jana Skupińskiego przy współpracy Jolanty Jakubowskiej-Hara. Warszawa 1995 Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR. 24 x 17 cm, s. 329, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Nauk Prawnych PAN
    34 PLN

  161. Staszewski Michał T.: Państwo - kościół w Europie środkowo-wschodniej. Aspekty instytucjonalno-prawne. Warszawa 1994 Instytut Studiów Politycznych PAN. 21 x 17 cm, s. 117, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  162. Staszków Michał: Wynalazki i ich ochrona w prawie polskim. Warszawa 1970 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 3, opr. brosz. Egz. podniszczony, notatki na opr.
    12 PLN

  163. Stec Mirosław: Umowy czarterowe w transporcie lotniczym. Kraków 1988 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 3, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego CMXL. Prace Prawnicze Zeszyt 133.
    23 PLN

  164. Strzeszewski Czesław: Własność zagadnienie społeczno-moralne. Warszawa 1981 Ośrodek Dokumentacji i Studiów Społecznych. 25 x 18 cm, s. 300, opr. pł., obwol. 35 pozycja książkowa ODiSS.
    46 PLN

  165. Studia prawnicze. Kwartalnik Zeszyt 4 (98) 1988. Warszawa 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 231, nlb. 2, opr. brosz.
    Nieliczne podkreśl. w tekście (ołówek), opr. przybrudzona.
    24 PLN

  166. Studia prawnicze. Kwartalnik. Zeszyt 3-4 (73-74). Warszawa 1983 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 420, nlb. 4, opr. brosz.
    Egz. nieco podniszcz., przybrudzona opr., podkreśl. w tekście.
    18 PLN

  167. Studia prawno-europejskie. Studies on European Law. Red. Michał Seweryński. Łódź 1996 Wydawnictwo UŁ.24 x 17 cm, s. 122, nlb. 2, opr. brosz.
    24 PLN

  168. Studia z historii ustroju i prawa. Księga dedykowana Profesorowi Jerzemu Walachowiczowi. Pod red. Henryka Olszewskiego. Poznań 2002 Wyd. "Prineter". 25 x 19 cm, s. 494, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Prace Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Tom VII.
    86 PLN

  169. Studnicki Franciszek: Wprowadzenie do informatyki prawniczej. Zautomatyzowane wyszukiwanie informacji prawnej. Warszawa 1978 PWN. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 3, opr. brosz.
    23 PLN

  170. Szer Seweryn: Własność spółdzielcza. Z wyjątkiem własności spółdzielni produkcyjnych w rolnictwie. Warszawa 1960 PWN. 21 x 15 cm, s. 217, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk
    26 PLN

  171. Szerer Mieczysław: Kultura i prawo. Warszawa 1981 PIW. 19 x 12 cm, s. 389, nlb. 3, frontispis, opr. brosz.
    28 PLN

  172. Szumański Andrzej: Pojęcie i charakter prawny umowy kooperacji przemysłowej w międzynarodowym obrocie gospodarczym. Kraków 1991 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego MXLVII. Prace Prawnicze Zeszyt 140.
    26 PLN

  173. Topiński Jan: Rozwój, postęp i prawo. Warszawa 1964 Wydawnictwo Prawnicze. 24 x 17 cm, s. 89, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  174. Traple Elżbieta: Ustawowe konstrukcje w zakresie majątkowych praw autorskich i obrotu nimi w dobie kryzysu prawa autorskiego. Kraków 1990 UJ. 24 x 17 cm, s. 176, opr. brosz.
    Rozprawy habilitacyjne UJ Nr 179.
    Opr. nieco przykurzona.
    24 PLN

  175. Truszkiewicz Zygmunt: Zachowanie ze spadku obejmującego gospodarstwo rolne. Kraków 1993 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 3, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego MCXIV. Prace Prawnicze Zeszyt 148.
    23 PLN

  176. Umowy graniczne PRL. Stan prawny na dzień 15 czerwca 1974 r. Oprac. Franciszek Jarzyna. Warszawa 1974 Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 622, nlb. 2, opr. brosz.
    28 PLN

  177. Uniszewski Zdzisław: Przeszukanie. Problematyka kryminalistyczna. Warszawa 2000 Wydawnictwo NERITON. 24 x 17 cm, s. 499, nlb. 1, ilustr. cz.-b. w tekście, 38 barwnych ilustr. tabl., 2 tab. rozkł., opr. brosz.
    Stan bardzo dobry.
    64 PLN

  178. Ura Edward: Prawne zagadnienia bezpieczeństwa państwa. Rzeszów 1988 KAW. 24 x 17 cm, s. 480, opr. brosz.
    Naddarcie tylnej okł. przy grzb.
    30 PLN

  179. Ustawa o opłacie stemplowej od sprzedaży przedmiotów zbytku i Ustawa o opłacie stemplowej od weksli wraz z przepisami wykonawczemi. Oprac. E. Werner, J. Migdał, H. Habel. Warszawa 1920 Nakład Własny. 17 x 12 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    14LN

  180. Ustawodawstwo Polski Ludowej. Tom II. Zbiór przepisów prawnych ogłoszonych w dzienniku ustaw w latach 1948-1949. Według stanu prawnego na dzień 31 marca 1959 r. Warszawa 1960 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 801, nlb. 3, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona.
    60 PLN

  181. Ustawodawstwo Polski Ludowej. Tom III. Zbiór przepisów prawnych ogłoszonych w dzienniku ustaw w roku 1950. Według stanu prawnego na dzień 31 marca 1959 r. Warszawa 1960 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 802, nlb. 2, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona.
    60 PLN

  182. Ustawodawstwo Polski Ludowej. Tom IV. Zbiór przepisów prawnych ogłoszonych w dzienniku ustaw w latach 1951-1952. Według stanu prawnego na dzień 31 marca 1959 r. Warszawa 1960 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 980, nlb. 4, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona.
    60 PLN

  183. Ustawodawstwo Polski Ludowej. Tom V. Zbiór przepisów prawnych ogłoszonych w dzienniku ustaw w latach 1953-1954. Według stanu prawnego na dzień 31 marca 1959 r. Warszawa 1960 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 772, nlb. 4, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona, załamanie, naddarcie tylnej okł.
    60 PLN

  184. Vall Michał Du: Licencja otwarta w prawie polskim na tle prawnoporównwczym. Kraków 1990 Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 180, opr. brosz. Uniwersytet Jagielloński Rozprawy habilitacyjne Nr 202.
    34 PLN

  185. Volumina legum. Przedruk zbioru praw staraniem XX. Pijarów w warszawie, od roku 1732 do roku 1782, wydanego. Prawa, konstytucye y przywileie Królestwa Polskiego, Wielkiego Xsięstwa Litewskiego y wszystkich prowincyi należących na walnych seymiech koronnych od od Seymu Wiślickiego roku pańskiego 1347 aż do ostatniego Seymu. Volumen quintum ab anno 1669 ad annum 1697 Acta Reipublicae Continens. Petersburg 1860 Nakładem i drukiem Jozafata Chryzki. Reprint, Warszawa 1980 WAiF. 29 x 20 cm, s. 463, nlb. 1, XV, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona. Nakład 800 egz.
    38 PLN

  186. Walaszek Bronisław: Zarys prawa rodzinnego i opiekuńczego. Warszawa 1971 PWN. 25 x 18 cm, s. 245, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. zakurzona, zaplamiona, liczne podkreś. i notatki w tekście.
    18 PLN

  187. Waltoś Stanisław: Owoce zatrutego drzewa. Procesy i wydarzenie, które wstrząsnęły prawem. Kraków 1978 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 239, nlb. 5, 16 ilustr. tabl., opr. brosz.
    34 PLN

  188. Waltoś Stanisław: Owoce zatrutego drzewa. Procesy i wydarzenia, które wstrząsnęły prawem. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 239, nlb. 5, ilusrt. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  189. Weiss Ireneusz: Cywilnoprawna odpowiedzialność za wadliwe świadczenie w obrocie uspołecznionym. Kraków 1988 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCLXXVII. Prace Prawnicze Zeszyt 126.
    30 PLN

  190. Wiąćek-Orłowska Janina: Nadzór nad stowarzyszeniami. Warszawa 1969 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 144, opr. brosz.
    Otwarcia opr.
    8 PLN

  191. Wiszniewski Jerzy: Elementy prawa. Wyd. 2. Warszawa 1977 PWN. 24 x 17 cm, s. 416, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    28 PLN

  192. Wiszniewski Jerzy: Prawo cywilne. Warszawa 1964 PWN. 24 x 17 cm, s. 405, nlb. 3, opr. brosz.
    Przednia okł. luzem, ubytki.
    28 PLN

  193. Wiśniewski Andrzej: Umowa wydawnicza. Komentarz-przepisy. Według stanu prawnego na dzień 1 października 1979 r. Warszawa 1979 Wyd. Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 315, nlb. 1, opr. kart.
    34 PLN

  194. Wolter Aleksander: Prawo cywilne. Zarys części ogólnej. Warszawa 1963 PWN. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, liczne podkreśl. i zaznaczenia w tekście. Podp. wł.
    38 PLN

  195. Woś Tadeusz: Związki postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego. Kraków 1989 Uniwersytet Jagielloński. 24 x 17 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego CMXLIX. Prace Prawnicze Zeszyt 134.
    28 PLN

  196. Wódz Jacek: Koncepcje socjologiczne Eugeniusza Dupréela. Katowice 1979 Uniwersytet Śląski. 21 x 15 cm, s. 140, nlb. 4, opr. brosz. Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nr 312.
    10 PLN

  197. Wybór źródeł polskiego prawa prywatnego międzynarodowego. Oprac. Andrzej Mączyński, Józef Skąpski. Wyd. 4 zmien. Warszawa 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 419, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudz., nieznacznie podniszcz. na grzbiecie, podkreśl., notatki w tekście.
    34 PLN

  198. Z Zagadnień Nauk Sądowych. Problems of Forensic Sciences. XLVII. Special issue: Second EFAS Meeting. Cracow 2000 Wydawnictwo Instytutu Ekspertyz Sądowych. 24 x 17 cm, s. 441, nlb. 1, opr. brosz. Teksty w j. ang. Druk. na pap. kredowym.
    32 PLN

  199. Zbiór umów międzynarowych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej 1957 r. Warszawa 1960 [Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. 24 x 17 cm, s. 269, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  200. Zbiór orzeczeń Sądu Najwyższego. Orzeczenia Izby Cywilnej. Tłoczono z polecenia Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Rok 1935 T. 1. Zeszyty I-VI. T. 2. Zeszyty VII-XII. Warszawa 1936[?] Wydawnictwo Ministerstwa Sprawiedliwości. 24 x 17 cm, s. 540, 541-1026.
    Skorowidz do zbioru orzeczeń Izby Cywilnej Sądu Najwyższego ogłoszonych w roku 1935 (zeszyty I-XII) opracowany przez biuro orzecznictwa (...), s. 173, nlb. 3,współoprawne w t. 2.,
    opr. bibliot.
    Niewielkie otarcia opr., przetarcia pł. na grzb. opr.
    280 PLN

  201. Zbiór orzeczeń Sądu Najwyższego. Orzeczenia Izby Cywilnej. Tłoczono z polecenia Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Rok 1936 Zeszyty VII-XII. Warszawa 1937[?] Wydawnictwo Ministerstwa Sprawiedliwości. 20 x 14 cm, s. 629-1280,
    Skorowidz do zbioru orzeczeń Izby Cywilnej Sądu Najwyższego ogłoszonych w roku 1936 (zeszyty I-XII) opracowany przez biuro orzecznictwa (...), s. 214, nlb. 2,
    współoprawne, opr. bibl.
    160 PLN

  202. Zbiór orzeczeń Sądu Najwyższego. Orzeczenia Izby Cywilnej. Tłoczono z polecenia Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Rok 1938 Zeszyt III. Warszawa 1939[?] Wydawnictwo Ministerstwa Sprawiedliwości. 20 x 14 cm, s. 263-410, XXVIII, opr. brosz. Opr. zakurzona.
    48 PLN

  203. Zbiór przepisów prawnych dla członków Związku Literatów Polskich. Warszawa 1968 Ministerstwo Kultury i Sztuki. 21 x 15 cm, s. 166, nlb. 6, opr. brosz.
    10 PLN

  204. Zbiór przepisów prawnych dotyczących całokształtu spraw dentystycznych. Spis lekarzy-dentystów. Oprac. mgr. praw Witolda Wojnarskiego, Radcy ministerialnego Ministerstwa Opieki Społecznej i Komisarza Rządowego Izb Lekarsko-Dentystycznych. Warszawa 1938 Nakładem Samorządowego Instytutu Wydawniczego. 24 x 17 cm, s. 208, 16 z reklamami.
    Brak oprawy, karta tytuł. przybrudzona, zaplamienia w dolnej części stron na początkowych kartach bloku, sporadyczne podkreśl. w tekście (prawdopodobnie kredką). Piecz. wł.
    34 PLN

  205. Zieliński Adam: Wielkość prawa budujemy wszyscy. Łódź 2000 Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. 20, 5 x 14, 5cm, opr. brosz., s. 487.
    23 PLN

  206. Ziemba Zdzisław Albin: Prawo przeciwko społeczeństwu. Polskie prawo karne w latach 1944-1956. Warszawa 1997 Katedra Socjologii Moralności i Aksjologii Ogólnej Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytet Warszawski. 21 x 15 cm, s. 462, nlb. 2, opr. brosz.
    46 PLN

  207. Ziembiński Zygmunt: Socjologia prawa jako nauka prawna. Warszawa Poznań 1975 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 24 x 16 cm, opr. brosz., s. 152.
    Metodologia Nauk. T. 1.
    26 PLN

  208. Znamierowski Czesław: Szkoła prawna. Rozważania o państwie. Warszawa 198 PAX. 20 x 13 cm, s. 648, frontispis, opr. pł.
    28 PLN

  209. Zobowiązania podatkowe. Ustawa o zobowiązaniach podatkowych. Zasady prowadzenia rachunkowości. Szczególny nadzór podatkowy. Zaniechanie poboru i inne akty wykonawcze. Wprowadzenie Bogumiła Brzezińskiego. Teksty jednolite z indeksem rzeczowym. Warszawa 1994 C.H. BECK. 20 x 13 cm, s. 129, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    10 PLN

  210. Życie w pasji i działaniu. Książka z okazji osiemdziesięciolecia prof. dra Witolda Nieciuńskiego. Warszawa 1996 Wydawnictwo Książkowe LINIA Sp. z o. o. 21 x 15 cm, s. 156, opr. brosz.
  211. Aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu w Polsce. Narzędzia i instytucje. Red. Marek Bednarski. Warszawa 1996 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. 24 x 16 cm, s. 344, opr. brosz. Projekt badawczy zamawiany PBZ 08402 KBN.
    18 PLN

  212. Balcerek Marian: Prawa dziecka. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 583, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    38 PLN

  213. Baran Krzysztof Wojciech: Postępowanie w sprawach z zakresu prawa pracy z kazusami. Gdańsk 1999 Info-Trade. 24 x 16 cm, s. 271, nlb. 1, opr. brosz.
    Dedyk. odautorska.
    30 PLN

  214. Baran Krzysztof Wojciech: Zbiorowe prawo pracy. Zarys wykładu z kazusami. Gdańsk 1998 Info-Trade. 21 x 15 cm, s. 283, nlb. 1, opr. brosz.
    Załamania opr., dedyk odautorska.
    26 PLN

  215. Bartoszcze Roman: Gwarancje wolności wypowiedzi w Europie zachodniej. Kraków 1995 Universitas. 21 x 14 cm, s. 143, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  216. Barzycka-Banaszczuk Małgorzata: Prawo Pracy. Warszawa 1994 C. H. Beck/PWN. 24 x 17 cm, s. 177, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Skrypty Becka. Wydawane we współpracy z Edukacją Prawniczą.
    Dedyk. odautorska.
    26 PLN

  217. Biuletyn RPO 1992/2. Warszawa 1992 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 176, opr. brosz.
    14 PLN

  218. Biuletyn RPO 1994/2. Warszawa 1994 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 104, opr. brosz.
    14 PLN

  219. Biuletyn RPO 1997/2. Warszawa 1997 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 150, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  220. Biuletyn RPO Materiały Zeszyt 17. Zawiera:
    - Klauzule generalne w demokratycznym państwie prawnym.
    - Ochrona praw człowieka w działalności Rzecznika Praw Człowieka.
    - Problematyka rolna w praktyce Rzecznika Praw Obywatelskich (ochrona rolników i sprawy związane z działalnością gospodarczą w rolnictwie).
    - Prawo własności (art. 7 Konstytucji, art. 1 Pierwszego Protokółu dodatkowego do Konwencji Europejskiej).
    - Rewindykacje historyczne (art. 7 Konstytucji).
    Warszawa 1993 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 86, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  221. Biuletyn RPO Materiały Zeszyt 21. Zawiera: Sprawozdanie Rzecznika Praw Obywatelskich za okres od 13 lutego 1993 r. do 12 lutego 1994 r. Warszawa 1994 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 344, opr. brosz.
    16 PLN

  222. Biuletyn RPO Materiały Zeszyt 26. Zawiera:
    - Prawo w procesie demokratycznych przemian.
    - Ustrój społeczny w przyszłej konstytucji RP w ocenie Rzecznika Praw Obywatelskich.
    - Działania Rzecznika Praw Obywatelskich w okresie II kadencji na rzecz właściwej realizacji prawa do świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
    - Rzecznik Praw Obywatelskich w Obronie bezrobotnych.
    - Raport Rzecznika Praw Obywatelskich o stanie przestrzegania praw obywatelskich osób przebywających w szpitalach psychiatrycznych.
    - Informacja o stanie ochrony praw osób umieszczanych w izbach wytrzeźwień.
    Warszawa 1995 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    16 PLN

  223. Biuletyn RPO Materiały Zeszyt 27. Zawiera:
    - Związki prawa z polityką i gospodarką w okresie transformacji ustrojowej.
    - Niektóre problemy wynikające z uregulowań zawartych w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych.
    - Równość praw i obowiązków w świetle kodeksu pracy w praktyce Rzecznika Praw Obywalteskich.
    - Problematyka prawna dyżurów zakładowych lekarzy.
    - Rzecznik praw obywatelskich w/s stanu wykonywania przez gminy ustawowych obowiązków wobec osób bezdomnych.
    Warszawa 1995 Biuro RPO. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    16 PLN

  224. Blanpain Roger, Matey Maria: Europejskie prawo pracy w polskiej perspektywie. Warszawa 1993 Agencja Scholar. 24 x 16,5 cm, s. 319, opr. brosz.
    30 PLN

  225. Chmielek-Łubińska Ewa: Pracownicze urlopy bezpłatne i zwolnienia od pracy. Warszawa 1999 Wydawnictwo Biblioteczka Pracownicza. 20 x 14 cm, s. 187, nlb. 5, opr. brosz. Biblioteczki Pracownicza Poradnik 95.
    14 PLN

  226. Commisioner of Civil Richts Protection. Materials 1992. Warszawa 1992 Bureau of the CCRP. 21 x 15 cm, s. 79, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  227. Człowiek w pracy i w osiedlu. Polityka społeczna. Biuletyn TWWP 6/56/XV Warszawa 1975 Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej. 24 x 17 cm, s. 148, opr. brosz.
    14 PLN

  228. Czykwin Elżbieta: Białoruska mniejszość narodowa jako grupa stygmatyzowana. Białystok 2000 Trans Humana. 21 x 15 cm, opr. brosz., s. 360.
    24 PLN

  229. Czyżowska Zdzisława: Problemy polityki społecznej. Warszawa 1978 Wydawnictwo "KiW". 19 x 12 cm, s. 326, nlb. 6, opr. brosz. Seria: Perspektywi i prognozy.
    12 PLN

  230. Dolny Edward, Wiśniewski Zenon: Elementy polityki zatrudnienia. Toruń 1985 UMK. 24 x 17 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Skrypty i Teksty Pomocnicze.
    18 PLN

  231. Dyrektywy Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej dotyczące ochrony pracy. Tom I. Warszawa 1992 Centralny Instytut Ochrony Pracy. 24 x 17 cm, s. 200, nlb. 14, opr. brosz.
    Dedyk.
    14 PLN

  232. Dyrektywy Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej dotyczące ochrony pracy. Tom II. Maszyny i środki ochrony indywidualnej. Warszawa 1992 Centralny Instytut Ochrony Pracy. 24 x 17 cm, s. 177, nlb. 1, opr. brosz.
    24 PLN

  233. Emerytury i renty. Orzecznictwo. Stan prawny na dzień 18 lutego 1997 r. Oprac. Przemysław Kierończyk. Wyd. 2. Sopot 1997 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 21 x 15 cm, s. 311, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  234. Engliš Karl: Grundlagen des Wirtschaftlichen Denkens. Autorisierte Übertragung von Dr. Emil Saudek. Brün 1925 Verlag Rudolf M. Rohrer. 23 x 16 cm, s. 156, nlb. 3, opr. bibl.
    Piecz. wł.
    30 PLN

  235. Europejski Kongres Praw Mniejszości i Narodów Ateny, 10-13 grudnia 1992. Kraków 1993 Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. 21 x 15 cm, s. 21, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  236. Europejskie prawo pracy i prawo socjalne a prawo polskie. Pod red. Herberta Szrugacza. Wrocław 1984 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 21 x 15 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz.
    28 PLN

  237. Florek Ludwik, Zieliński Tadeusz: Prawo pracy. 4. wydanie zmien. i zaktual. Warszawa 2001 C. H. Beck. 21 x 15 cm, s. 361, nlb. 7, opr. brosz.
    28 PLN

  238. Florek Ludwik, Zieliński Tadeusz: Prawo pracy. Wyd. 5 zmienione i zaktualizowane. Warszawa 2003 Wydawnictwo C.H. BECK. 21 x 15 cm, s. 359, nlb. 1, opr. brosz.
    34 PLN

  239. Gersdorf Malgorzata, Rączka Krzysztof, Skoczyński Jacek: Kodeks pracy. Komentarz. Red. Zbigniew Salwa. Wyd. 2. Warszawa 2000 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. 791, nlb. 1, opr. kart.
    58 PLN

  240. Gersdorf Małgorzata, Rączka Krzysztof, Skoczyński Jacek, Salwa Zbigniew (red.): Kodeks pracy. Komentarz. Warszawa 1999 Wydawnictwo Prawnicze Sp. z o. o. 24 x 17 cm, s. 763, nlb. 5, opr. brosz.
    54 PLN

  241. Gersdorf Małgorzata, Rączka Krzysztof, Skoczyński Jacek: Kodeks pracy. Komentarz. Red. Zbigniew Salwa. Wyd. 3. Stan prawny na dzień 31 stycznia 2002 (zawiera zmiany wchodzące w życie 15 lutego i 1 września 2002 r.). Warszawa 2002 Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis. 24 x 17 cm, s. 824, opr. kart.
    86 PLN

  242. Gersdorf Mirosław: Ustanie spółdzielczego stosunku pracy. Warszawa 1969 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 250, nlb. 2, opr. brosz.
    28 PLN

  243. Gesetzbuch der Arbeit und eine Auswahl anderer Bestimmungen arbeitsrechtlichen Inhalts. Textausgabe mit Anmerkungen und Sachregister. Herausgegeben vod der Staatlichen Plankommmission Kommision für Arbeit und Löhne. Berlin 1965 Staatsverlag der DDR. 15 x 11 cm, s. 688, opr. pł.
    24 PLN

  244. Giersdorf Mirosław: Spółdzielcza umowa o pracę. Warszawa 1979 Zakład Wydawnictw CZSR. 21 x 15 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz. Biblioteka Spółdzielcza Instytutu Badawczego Nr 38.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    16 PLN

  245. Gorman Robert A.: Basic Text on Labor Law Unionization and Collective Bargaining. St. Paul.? 1982? West Publishing Company. 26 x 19 cm, s. 914, nlb. 10, opr. kart. powlek.
    60 PLN

  246. Goździewicz Grzegorz, Myszka Zbigniew, Piątkowski Jan: Uprawnienia związków zawodowych w stosunkach pracy. (ustawy związkowe z dnia 23 maja 1991 r.) Gdańsk 1991 Komisja Krakowa NSZZ "Solidarność". 21 x 14 cm, s. 220, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    28 PLN

  247. Goździewicz Grzegorz: Spory zbiorowe. Strajk. Komentarz do ustawy z dnia 23 maja 1991 roku. Toruń 1991 Dom Organizatora. 21 x 15 cm, s. 54, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  248. Góral Zbigniew, Włodarczyk Mirosław: Komentarz do ustawy z dnia 16 października 1991 r. o zatrudnieniu i bezrobociu. Łódź 1992 Ekorno. 21 x 15 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  249. Grzeszczuk Tadeusz: Dyscyplina pracy. Problemy społeczno-ekonomiczne i prawne. Warszawa 1978 Państwowe Wydawnicztwa Ekonomiczne 20 x 12 cm, s. 226, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Polityka Społeczna w PRL.
    14 PLN

  250. Hasiec Marian, Liszcz Teresa: Prawo pracy. Cz. 1-2. Wyd. 2 zmien. Lublin 1984 UMCS Wydział Prawa i Administracji. 24 x 17 cm, s. 287, nlb. 1; 229, nlb 3, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    38 PLN

  251. Hofmański Piotr: Ochrona praw człowieka. Studium z zakresu ochrony prawnej przed ingerencjami w prawa uczestników procesu karnego. Białystok 1994 Temida. 21 x 15 cm, s. 339, nlb. 5, opr. brosz.
    36 PLN

  252. Hrynkiewicz Józefina: Kwestia społeczna w pracach Ludwika Krzywickiego. Warszawa 1988 UW Wydz. Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. 21 x 15 cm, s. 330, nlb. 2, opr. brosz.
    Studia nad kwestiami społecznymi. CPBP 09.09. Plityka Społeczna w PRL Problem 09.09.01. Postęp i regres społeczny. Raport z badań. Temat: 09.09.01.II.1 Ujęcie kwestii społecznych w tradycji polskiej myśli społecznej. Zadanie badawcze: Kwestia połeczne w pracach L. Krzywickiego.
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    30 PLN

  253. Humanizacja pracy. Dwumiesięcznik. 1-2 (169-170) Warszawa 1996 (XXIX) Fundacja - Humanizacja Pracy. 24 x 17 cm, s. 104, nlb. 10, opr. brosz.
    14 PLN

  254. Humanizacja pracy. Dwumiesięcznik. 2-3 Warszawa 1993 Fundacja - Humanizacja Pracy. Tytuł zeszytu: Ochrona pracy. 24 x 17 cm, s. 69, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  255. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, grudzień 1995 r. (12/95). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 54, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  256. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, listopad 1994 r. (11/94). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 61, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  257. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, listopad 1995 r. (11/95). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 55, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  258. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, luty 1996 r. (2/96). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  259. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, październik 1995 r. (10/95). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 47, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  260. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, sierpień 1995 r. (8/95). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 78, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  261. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, styczeń 1996 r. (1/96). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 43, nlb. 5, opr. brosz.
    10 PLN

  262. Informacja o pracy Rzecznika Praw Obywatelskich, wrzesień 1995 r. (9/95). Warszawa Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 62, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  263. Iwulski Józef, Jaśkowski Kazimierz: Zwolnienia grupowe. Praktyczny komentarz. bmw. brw. Wydawnictwo Zrzeszenia Prawników Polskich. 21 x 15 cm, s. 239 nlb. 1, opr. brosz.
    Wydarta s. przedtytuł.
    16 PLN

  264. Iwulski Józef, Sanetra Walerian: Kodeks pracy. Komentarz. Orzecznictwo. Wykaz przepisów ustawowych i wykonawczych. Wyd. poszerzone i uaktualnione. Stan prawny na 30 kwietnia 1999 r. 25 x 18 cm, s. 818, nlb. 2, opr. kart.
    Dedyk.
    64 PLN

  265. Jackowiak Urszula, Uziak Waldemar, Wypych - Żywicka Alina: Prawo pracy. Podręcznik dla studentów administracji. Sopot 1999 Wydawnictwo Prawnicze "Lex". 23 x 16, 5 cm, s. 282, opr. brosz.
    23 PLN

  266. Jackowiak Urszula: Sytuacja pracownicza kobiet. Warszawa 1994 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 21 x 14 cm, s. 155, nlb. 5, opr. brosz.
    23 PLN

  267. Jackowski Tadeusz, Kruszewska Janina: Dyscyplina pracy. Przepisy i komentarz. Stan prawny na dzień 1 marca 1970 r. Warszawa 1970 Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 131, nlb. 1, opr. brosz.
    16 PLN

  268. Jaskiernia Jerzy: Zasada równości w prawie wyborczym USA. Warszawa 1992 Wydawnictwo Adam Marszałek. 24 x 17 cm, s. 286, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    38 PLN

  269. Jasudowicz Tadeusz: Śladami Ludwika Ehrliha: Do Pawła Włodkowica po naukę o prawach człowieka. Toruń 1995 COMER. 24 x 17 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  270. Jaśkiewicz Wiktor: Sytuacja pracownicza członków spółdzielni pracy w prawie PRL. Stan prawny na dzień 1 marca 1968 r. Warszawa 1968 ZW CRS. 21 x 15 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Centralny Związek Spółdzielczości Pracy
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  271. Jaśkowski Kazimierz, Maniewska Eliza: Kodeks Pracy. Komentarz. Ustawy towarzyszące z orzecznictwem. Kraków 2001 Zakamycze. 21 x 15 cm, s. 737, nlb. 3, opr. kart.
    60 PLN

  272. Jędrasik-Jankowska Inetta: Świadczenia z ubezpieczeń (chorobowe, rentowe i emerytalne). Warszawa 1989 Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. 24 x 17 cm, s. 156, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    24 PLN

  273. Jędrasik-Jankowska Inetta: Zasiłek chorobowy. (Problematyka prawna.) Warszawa 1983 Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. 24 x 17 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz. Rozprawy Uniwersytetu Warszawskiego Nr 193.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    23 PLN

  274. Kalus Stanisława: Międzynarodowe stosunku pracy. Wybrane zagadnienia kolizyjne. Warszawa 1978 Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 151, nlb. 5, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    24 PLN

  275. Kodeks pracy wraz z indeksem rzeczowym. Stan prawny: wrzesień 2002. Wyd. 11. Warszawa 2002 C.H. Beck. 17 x 12 cm, s. 146, opr. brosz.
    12 PLN

  276. Kodeks pracy. Komentarz. Andrzej Świątkowski. Wyd. 1. Kraków 1996 TAiWPN UNIVERSITAS. 21 x 14 cm, s. 190, nlb. 6, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    24 PLN

  277. Kodeks pracy. Przepisy wykonawcze (zgody z aktualnym stanem prawnym) na 15 sierpnia 1992. T. 1-2. Warszawa brw. Wydano Staraniem Ośrodka Doradztwa i Szkolenia w Jaktorowie. 21 x 15 cm, s. 256; 203, iiii, nlb. 1, opr. brosz.
    Piecz. wł., w t. 1 opr. odchodzi od grzb.
    28 PLN

  278. Kolasiński Krzysztof: Charakter prawny sporów z zakresu ubezpieczenia społecznego. Toruń 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 138, nlb. 2, opr. brosz. Uniwersytet Mikołaja Kopernika Prace habilitacyjne.
    Opr. przybrudzona.
    14 PLN

  279. Kolasiński Krzysztof: Modele i funkcjonowanie ubezpieczeń społecznych. Toruń 1990 Wydawnictwo Uniwersytetu Toruńskiego. 24 x 17 cm, s. 150, nlb. 2, opr. brosz. UMK Rozprawy.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego zamazana korektorem.
    23 PLN

  280. Kolasiński Krzysztof: Rozpoznawanie spraw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Warszawa 1989 Wydawnictwa Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    12 PLN

  281. Kolasiński Krzysztof: Rozstrzyganie sporów o świadczenia z ubezpieczenia społecznego. Warszawa 1978 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszczona. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    23 PLN

  282. Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Warszawa 1991 Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 21 x 15 cm, s. 40, nlb. 4, opr. brosz. Biblioteka Komitetu Helsińskiego w Polsce
    10 PLN

  283. Kozłowska Ewa, Wojtyła Jan: Ludność. Zatrudnienie. Prawo. Katowice 1975 Wydawnictwo ŚLĄSK. 21 x 15 cm, s. 220, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    18 PLN

  284. Kulesza Witold: Demonstracja. Blokada. Strajk. (Granice wolności zgromadzeń i strajku w polskim prawie karnym na tle prawa niemieckego). Łódź 1991 Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. 24 x 17 cm, s. 246, opr. brosz. Acta Universitatis Lodziensis.
    60 PLN

  285. Kumorek Bronisław, Sypniewski Zbigniew: Ustanie stosunku pracy prezydenta, burmistrza, wójta i innych członków zarządu. Poznań 1991 Krajowy Ośrodek Badań Samorządowych Ośrodek Diagnostyczny Struktur w Zielonej Górze. 23 x 16 cm, s. 39, nlb. 1, opr. brosz.
    Dedyk. od Zbigniewa Sypniewskiego dla prof. T. Zielińskiego.
    10 PLN

  286. Loga Jerzy: Wypadek przy pracy. Pojęcia prawne. Łódź 1975 Wydawnictwo UŁ. 24 x 17 cm, s. 168, opr. brosz. Acta Universitatis Lodziensis Seria I. Praca habilitacyjne wykonana w Zakładzie Prawa Pracy Instytutu Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
    Liczne podkreśl. i notatki w tekście. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    18 PLN

  287. Loga Jerzy: Wypadek przy pracy. Pojęcia prawne. Rozprawa habilitacyjna wykonana w Zakładzie Prawa Pracy Instytutu Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Łódź 1975 UŁ. 24 x 17 cm, s. 168, opr. brosz. Acta Universitatis Lodziensis Seria I.
    16 PLN

  288. Machowski Jacek: Prawa człowieka. Zagadnienia współpracy międzynarodowej. Warszawa 1968 KiW. 19 x 12 cm, s. 287, nlb. 9, opr. brosz. Egz. podniszcz., przybrudzony, liczne podkreśl. i notatki w tekście. Podp. wł. prof. T. Zielińskiego.
    23 PLN

  289. Masewicz Walery: Ustawa z dnia 23 maja 1991 o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Komentarz. Warszawa 1992 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 80, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  290. Melich Alojzy: Filozoficzne i historyczne uwarunkowania pracy jako podstawa kształtowania kultury pracy w Polsce. Materiały na konferencję naukową "Społeczne aspekty pracy w Polsce w okresie przemian" - Pokrzywan 7-8 kwietnia 1989 r. Polityka społeczna w PRL. Opole 1989 Wojewódzki Ośrodek Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej w Opolu. 24 x 17 cm, s. 274, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Problemów Pracy i Polityki Społecznej Polskiej Akademii Nauk Rada Naukowa Wojewody Opolskiego Instytut Śląski w Opolu.
    6 PLN

  291. Michalska Anna: Komitet praw człowieka. Kompetencje, funkcjonowanie orzecznictwo. Warszawa 1994 Wydawnictwo EXIT. 24 x 17 cm, s. 235, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Komitetu Helsińskiego w Polsce.
    23 PLN

  292. Międzynarodowe prawo pracy. Łódź 1981 UŁ. 24 x 17 cm, s. 121, nlb. 3, 1 tabl. rozkł., opr. brosz. Acta Universitatis Lodziensis Folia Iuridica 5.
    Dedyk. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  293. Mouranche Sylvie: Doświadczenia trójstronności w Europie Środkowej. Tłum. Jarosław Olszewski. Warszawa 1996 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. 21 x 15 cm, s. 83, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  294. Muszalski Wojciech: Skracanie czasu pracy. Warszawa 1973 Instytut Wydawniczy CRZZ. 21 x 15 cm, s. 179, nlb. 1, opr. brosz.
    Naddarcie okł.
    14 PLN

  295. Muszalski Wojciech: Ubezpieczenia społeczne. Poradnik. Warszawa 1987 Państwowe Wydawnictwa Naukowe. 21 x 15 cm, s. 267, nlb. 1, opr. brosz.
    23 PLN

  296. Nauka o pracy. Praca zbior. pod red. Jerzego Nowakowskiego. Wyd. 2. uzup. i zaktual. Warszawa 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz.
    28 PLN

  297. Nauka w służbie ludzi pracy. Działalność Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Warszawa 1976 Instytut Wydawniczy CRZZ. 24 x 17 cm, s. 179, nlb. 5, opr. brosz.
    14 PLN

  298. Nowe praw pracy. Praca zbior. pod red. Romana Korolca i Jerzego Pacho. Warszawa 1975 KiW. 20 x 13 cm, s. 623, nlb. 1, opr. brosz.
    Blok rozłamany, część kart luzem, opr. klejona taśmą samoprzylepną.
    14 PLN

  299. Nowy ład pracy w Polsce i w Europie. Praca zbior. pod red. Marii Matey. Warszawa 1997 Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR. 24 x 17 cm, s. 232, opr. brosz.
    Funadacja Promicji Prawa Międzynarodowego.
    16 PLN

  300. Ochrona praw mniejszości narodowych i religijnych. Materiały konferencji: "Mniejszości narodowe i religijne w pokomunistycznej Europie Środkowo-Wschodniej", zorganizowanej w dniach 20-22 października 1922 roku. Cz. 1. Red. nauk. Zbigniew Hołda. Lublin 1993 Instytut Europy Środkowo-Wschodniej. 24 x 17 cm, s. 120, opr. brosz.
    Materiały Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej Tom II Pod redakcją Jerzego Kłoczowskiego.
    14 PLN

  301. Olędzki Michał: Wstęp do polityki społecznej. Propozycja wyjścia z kryzysu. Warszawa 1981 PWE. 21 x 15 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz.
    23 PLN

  302. Olędzki Michał: Wstęp do teorii polityki społecznej. Propozycja wyjścia z kryzysu. Warszawa 1981 PWE. 21 x 15 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie otarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach, zagięcia i ubytek ostatniej karty bloku.
    12 PLN

  303. Pfleiderer: Die Staatswirttschaft und das Sozialprodukt. Jena 1930 Verlag von Gustav Fischer. 24 x 17 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    30 PLN

  304. Piotrowski Mariusz: Prawo pracy. Poznań 1992 Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz. Skrypty uczelniane Skrypt 434.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    16 PLN

  305. Podstawowe dokumenty Rady Europy z dziedziny polityki społecznej. Wybór i oprac. Remigiusz A. Henczel, Joanna Maciejewska. Warszawa 1997 Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR / Fundacja Promocji Prawa Europejskiego. 24 x 17 cm, s. 309, nlb. 3, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    30 PLN

  306. Polityka społeczna. Praca zbior. pod red. Antoniego Rajkiewicza. Wyd. 3 zmien. Warszawa 1979 Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne. 21 x 15 cm, s. 560, opr. pł., obwol.
    30 PLN

  307. Polityka społeczna. Uwarunkowania demograficzne, zadania, potrzeby. Warszawa 1980 KiW. 21 x 15 cm, s. 343, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    23 PLN

  308. Postępowanie w sprawach pracy i ubezpieczeń społecznych. Zbiór przepisów według stanu prawnego na dzień 31 października 1975 r. Oprac. Brol Jan, Gintowt Marek. Warszawa 1975 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz.
    20 PLN

  309. Praca 1990. Roczniki statystyczne. Warszawa 1991 Główny Urząd Statystyczny. 24 x 17 cm, s. XXXVI, 354, opr. brosz.
    24 PLN

  310. Prawa człowieka w orzecznictwie Sądów Konstytucyjnych. Polsko-holenderskie kolokwium. Warszawa, 20-21 września 1991 bw. 21 x 15 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  311. Prawa człowieka w Polsce. Raport. Warszawa, marzec 1990 Wydawnictwo Społeczne KOS. 21 x 15 cm, s. 46, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce członek International Helsinki Federation for Human Rights, Vienna
    6 PLN

  312. Prawa człowieka w społeczeństwie obywatelskim. Red. Andrzej Rzepliński. Warszawa 1993 Wydawnictwo EXIT. 24 x 17 cm, s. 155, nlb. 3, opr. brosz. Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
    Biblioteka Komitetu Helsińskiego w Polsce.
    Zagięcia okł.
    26 PLN

  313. Prawa człowieka. Biuletyn nr 1 (3). Warszawa, luty 1989 Oficyna Wydawnicza POKOLENIE. 21 x 15 cm, s. 67, nlb. 1, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce
    6 PLN

  314. Prawa człowieka. Biuletyn nr 10. Warszawa, lipiec 1991 Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 21 x 15 cm, s. 55, nlb. 1, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce
    6 PLN

  315. Prawa człowieka. Biuletyn nr 2. Warszawa, grudzień 1988 Oficyna Wydawnicza POKOLENIE. 21 x 15 cm, s. 53, nlb. 1, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce
    6 PLN

  316. Prawa człowieka. Biuletyn nr 5. Warszawa, czerwiec 1989 Oficyna Wydawnicza POKOLENIE. 21 x 15 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce
    6 PLN

  317. Prawa człowieka. Biuletyn nr 9. Warszawa, grudzień 1990 Helsińska Fundacja Praw Człowieka. 21 x 15 cm, s. 78, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Helsiński w Polsce
    6 PLN

  318. Prawa człowieka. Wybór materiałów. Dokumenty międzynarodowe. Przekł. i oprac. Bożena Gronowska, Tadeusz Jasudowicz, Cezary Mik. Toruń 1993 Wydawnictwo COMER. 21 x 15 cm, s. 450, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Jurysty.
    Katedra Praw Człowieka Uniwersytet Mikołaja Kopernika
    Egz. podniszcz. Dedyk. od T. Jasudowicza dla prof. T. Zielińskiego.
    34 PLN

  319. Prawa człowieka. Wybór źródeł. Oprac. Krzysztof Motyka. Lublin 1996 Oficyna Wydawnicza AD REM. 21 x 15 cm, s. 208, opr. brosz.
    Piecz. wł. prof. T. Zielińskiego. Dedyk. od K. Motyki dla prof. T. Zielińskiego.
    30 PLN

  320. Prawo do godnego traktowania w instytucjach izolacyjnych. Sprawozdanie z lustracji. Warszawa 1996 Wydawnictwo EXIT. 24 x 17 cm, s. 178, nlb. 2, opr. brosz. Helsińska Fundacja Praw Człowieka Seria: Raporty Ekspertyzy Opinie 15.
    18 PLN

  321. Prawo pracy. Przepisy, orzecznictwo i wyjaśnienia. Tom I, Tom II. Zebrał i opracował Józef Zieliński Adwokat. Stan prawny na dzień 10. VII. 1969 r. Warszawa 1969 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 18 cm, s. XXXII, 820; s. XXIV, 821-1834, nlb. 2, opr. pł.
    86 PLN

  322. Prawo pracy. Zeszyty Naukowe Wydziału Praw i Administracji. Prawo 6. Gdańsk 1978 Wydawnictwo uniwersytetu Gdańskiego. 24 x 17 cm, s. 130, opr. brosz. Dedyk. od Czesława Jackowiaka[?] dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  323. Prawo ubezpieczeniowe. Orzecznictwo. Stan prawny na dzień 22 października 1996 r. Oprac. Krzysztof Grajewski. Gdańsk 1996 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 21 x 15 cm, s. 159, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  324. Problemy mniejszości z punktu widzenia Parlamentu Europejskiego. Gliwice 1991 Wydawnictwo "Wokół Nas". 20 x 15 cm, s. 40, opr. brosz.
    6 PLN

  325. Problemy ubezpieczenia emerytalno-rentowego. I Krajowa Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego Poznań, maj 1987. 21 x 15 cm, s. 102, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  326. Przepisy o zaopatrzeniach emerytalnych podstawowe i wykonawcze. Zbiór oprac. Tadeusz Wasylecki. Wyd. 2. Warszawa 1972 Wydawnictwo Prawnicze. 25 x 17 cm, s. 968, opr. pł.
    28 PLN

  327. Radecki Wojciech: Przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową. Rozdział XXVIII Kodeksu karnego. Komentarz. Warszawa 2001 Wydawnictwo C.H. BECK. 20 x 13 cm, s. 152, nlb. 6, opr. kart., powlek.
    30 PLN

  328. Reprezentacja praw i interesów pracowniczych. Praca zbior, pod red. Grzegorz Goździkiewicza. Toruń 2001 TNOiK. 24 x 17 cm, s. 340, nlb. 4, opr. brosz. 36 PLN
  329. Reprezentatywność partnerów społecznych w zbiorowych stosunkach pracy. Pod red. Elzbiety Sobótki i Marka Pliszkiewicza. Warszawa 1996 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. 24 x 17 cm, s. 90, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Dialogu Społecznego.
    23 PLN

  330. Resich Zbigniew: Międzynarodowa ochrona praw człowieka. Warszawa 1981 PWN. 21 x 15 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN

  331. Rosner Jan: Polityka społeczna w pracy socjalnej. Warszawa 1979 Instytut Wydawniczy CRZZ. 17 x 12 cm, s. 100, nlb. 4, opr. brosz.
    8 PLN

  332. Rudolf Stanisław: "Szwedzka polityka dobrobytu". Warszawa 1978 PWN. 21 x 15 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  333. Rynek pracy. Miesięcznik Ministerstwa Pracy i Polityki socjalnej. Nr 2 (5) Luty 1992 Warszawa. 20 x 15 cm, s. 42, nlb. 6, opr. brosz.
    10 PLN

  334. Rynek pracy. Monthly of the Ministry of Labour and Social Policy. Nr 1 January 1992 Warszawa. 20 x 15 cm, s. 50, nlb. 8, opr. brosz.
    8 PLN

  335. Rzecznik praw obywatelskich. Praca zbior. pod red. Leszka Garlickiego. Warszawa 1989 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 21 x 15 cm, s. 274, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN

  336. Salwa Zbigniew: Kodeks pracy. Komentarz. Wyd. 2 rozszerz. Bydgoszcz 1997 Oficyna Wydawnicza BRANTA. 21 x 15 cm, s. 498, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. odaut.
    26 PLN

  337. Salwa Zbigniew: Uprawnienia związków zawodowych. Bydgoszcz 1998 Oficyna Wydawnicza BRANTA. 21 x 15 cm, s. 220, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  338. Samorządne grupy pracownicze w zakładzie pracy. Praca zbior. pod red. Zdzisławy Janowskiej. Warszawa 1989 Państwowe Wydawnictwa Ekonomiczne/Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa. 21 x 15 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  339. Sierocka Iwona: Zakres podmiotowy i treść układu zbiorowego pracy. Białystok 2000 Temida. 21 x 15 cm, s. 234, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk odautorska.
    23 PLN

  340. Spółdzielnie stowarzyszenia i związki zawodowe, kółka rolnicze. M. Piekarski, T. Zieliński, S. Ritterman. Kurs ustawodawstwa gospodarczego Zeszyt VIII 1962/63. Materiały szkoleniowe Ośrodka Szkolenia Radców i Referentów Prawnych przy Zarządzie Głównym Zrzeszenia Prawników Polskich. Warszawa 1963. 21 x 15 cm, s. 95, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  341. Sprawa nauczania religii w szkołach publicznych przed Trybunałem Konstytucyjnym RP. Dokumenty. Warszawa, kwiecień 1993 Agencja MASTER. 21 x 15 cm, s. 55, nlb. 1, opr. brosz.
    Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.
    10 PLN

  342. Sprawa nauczania religii w szkołach publicznych przed Trybunałem Konstytucyjnym RP. Omówienie. Warszawa, kwiecień 1993 Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 23, nlb. 1, opr. brosz.
    Rzecznik Praw Obywatelskich
    10 PLN

  343. Sprawozdanie z lustracji instytucji izolacyjnych dla osób nieletnich i dorosłych. Pod red. Andrzej Rzeplińskiego. Warszawa 1993 Wydawnictwo EXIT. 24 x 17 cm, s. 119, nlb. 1, opr. brosz. Helsińska Fundacja Praw Człowieka Seria: Raporty Ekspertyzy Opinie 5.
    23 PLN

  344. Stefaniak Adam: Wykładnia praktyczna kodeksu pracy (za okres od 1 X 1977 r. do 30 IX 1978 r.). Materiał szkoleniowy na kursokonferencję pod nazwą ORGANIZACJA PRACY W ŚWIETLE KODEKSU PRACY. Lublin 1979 bw. 21 x 15 cm, s. 223, nlb. 1, opr. brosz.
    Państwowy Arbitraż Gospodarczy - Okręgowa Komisja Arbitrażowa w Lublinie. Okręgowy Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie. Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział w Lublinie.
    10 PLN

  345. Studia materiały z historii ubezpieczeń społecznych w Polsce. Warszawa 1985 Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z. 3. 24 x 17 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  346. Studia materiały z historii ubezpieczeń społecznych w Polsce. Warszawa 1987 Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z. 5. 24 x 17 cm, s. 140, opr. brosz.
    14 PLN

  347. Studia materiały z historii ubezpieczeń społecznych w Polsce. Warszawa 1991 Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z. 8. 24 x 17 cm, s. 110, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  348. Suchowicz Witold: Europejskie normy regionalne w zakresie zbiorowego prawa pracy a prawo polskie. W: Studia i materiały Zeszyt 5 Warszawa 1992 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. 21 x 15 cm, s. 72, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  349. Sypniewski Zbigniew: Prawo pracy. Cz. 1. Zwolnienia grupowe i bezrobocie w świetle prawa. Warszawa-Poznań 1991 Oficyna Wydawnicza Problemów Polonijnych i Ekonomicznych "Arkadia". 20 x 14 cm, s. 76, opr. brosz.
    10 PLN

  350. Sypniewski Zbigniew: Ustawa o zatrudnieniu. Zwolnienia grupowe. Komentarz. Poznań 1990 Wielkopolski Oddział Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa. 21 x 15 cm, s. 99, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  351. Szczepański Jan: Rozważania o konsumpcji i polityce społecznej. Warszawa 1978 PWE. 20 x 13 cm, s. 167, nlb. 1, opr. brosz. Seria: Polityka Społeczna w PRL.
    Piecz. wł.
    18 PLN

  352. Szurgacz Herbert: Wstęp do prawa pomocy społecznej. Wrocław 1992 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 24 x 17 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz. Serie Uniwersytetu Wrocławskiego Prawo CCXX.
    28 PLN

  353. Świątkowski Andrzej Marian: Europejskie prawo socjalne. T. 1. Specyfika stanowienie i stosowanie europejskiego prawa socjalnego. T. 2. Europejskie Prawo Pracy. T. 3. Europejskie prawo ubezpieczeń społecznych. Warszawa 1998 Dom Wydawniczy ABC. 24 x 17 cm, t. 1.: s. 255, nlb. 1; t. 2.: s. 526, nlb. 2; t. 3.: s. 685, nlb. 3, opr. kart. powlek.
    Stan bardzo dobry.
    T. 1-3  180 PLN

  354. Świątkowski Andrzej Marian: Komentartz do kodeksu pracy. T. 1-2. Stan prawny, orzecznictwo, literatura na dzień 31 marca 2002. Kraków 2002 Uniwersitas. 25 x 17 cm, ilość stron nieznana ze względu na zafoliowanie egz., opr. kart., obwol.
    T. 1-2  86 PLN

  355. Świątkowski Andrzej: Amerykańska polityka społeczna wobec imigrantów. Kraków 1980 Nakł. Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 206, opr. brosz., obw.
    Zeszyty naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. DLX. Prace polonijne. Z. 4.
    23 PLN

  356. Świątkowski Andrzej: Uprawnienia emerytalne i rentowe pracowników i ich rodzin. Warszawa 1985 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 17 x 12 cm, s. 311, nlb. 1, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    10 PLN

  357. Świątkowski Andrzej: Uprawnienia socjalne pracownicy w czasie urlopu wychowawczego. Warszawa 1984 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 128, nlb. 4, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  358. Świątkowski Andrzej: Zasady prawa pracy. Zarys wykładu dla ekonomistów. Kraków 1985 Akademia Ekonomiczna w Krakowie. 24 x 17 cm, s. 145, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    18 PLN

  359. The European Social Charter. Strasbourg 1992 Edited by the Directorate of Human Rights Strasbourg, Council of Europe. 21 x 15 cm, s. 57, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  360. Trójstronność i zbiorowe stosunki pracy w krajach Europy środkowej i wschodniej (stan obecny i perspektywy). Warszawa, marzec 1994 Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. 24 x 17 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz. Projekt: Dialog społeczny. Biblioteka "Dialogu Społecznego".
    23 PLN

  361. U progu trzeciego stulecia ubezpieczeń. Warszawa 1993 Przedsiębiorstwo Wydawnicze LAM. 25 x 17 cm, s. 184, nlb. 4, opr. brosz.
    Zakład Ubezpieczeń Społecznych
    46 PLN

  362. Ubezpieczenie i zaopatrzenie społeczne Cz. II. Pracownicze ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Zbiór przepisów z objaśnieniami. Lipiec 1992. Warszawa 1992 Polski Dom wydawniczy ŁAWICAW. 24 x 17 cm, s. 146, nlb. 6, opr. brosz.
    Podp. wł. prof. T. Zielińskiego.
    10 PLN

  363. Ubezpieczenie społeczne dziś i jutro. Seminarium z okazji 70 lecia ubezpieczeń społecznych w Polsce Warszawa, listopad 1990 Polskie Stowarzyszeni Ubezpieczenia Społecznego. 21 x 15 cm, s. 98, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  364. Ubezpieczenie społeczne niektórych grup ludności. Orzecznictwo. Stan prawny na dzień 25 listopada 1995 r. Oprac. Jakub Stelina. Gdańsk 1995 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 21 x 15 cm, s. 120, opr. brosz.
    8 PLN

  365. Ustawa o emeryturach i rentach z funduszu ubezpieczeń społecznych. Stan prawny na dzień 1 lutego 1999 r. Wprowadzenie dr Gertruda Uścińska. Warszawa 1999 Wydawnictw Prawno-Ekonomiczne INFOR. 21 x 14 cm, s. 148, opr. brosz.
    Notatki, podkreśl. w tekście (ołówek).
    23 PLN

  366. Ustawa z 15 lipca 1987 o Rzeczniku Praw Obywatelskich. Warszawa 1994 Biuro RPO. 21 x 14 cm, s. 36, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  367. Wagner Barbara: Wynagrodzenie za pracę. Poradnik 71. Warszawa 1997 Biblioteczka Pracownika. 21 x 15 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  368. Warkałło Witold, Marek Wojcich, Mogilski Władysław: Prawo ubezpieczeniowe. Warszawa 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 381, nlb. 3, opr. brosz.
    34 PLN

  369. Warylewski Jarosław: Molestowanie seksualne w miejscu pracy. Sopot 1999 Wydawnictwo Prawnicze LEX. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    20 PLN

  370. Wratny J., Kotowska D., Skulimowska B., Szczot J.: Nowy kodeks pracy. Tekst jedolity ustawy i przepisy wykonawcze z komentarzem oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego. Wyd. 5. Warszawa 1999 Wydawnictwo SeZaM Spółka Cywilna. 24 x 17 cm, s. 528, opr. brosz.
    20 PLN

  371. Wratny Jerzy, Kotowska Danuta, Szczot Jacek, Skulimowska Barbara: Przepisy wykonawcze do Nowego Kodeksu Pracy z komentarzem. Warszawa 1996 Wydawnictwo SEZAM s.c. 24 x 17 cm, s. 344, VI (suplement - Zarządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 25 czerwca 1996 roku), nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. dla prof. T. Zielińskiego od jednego z autorów (prawdopodobnie Jerzego Wratnego).
    30 PLN

  372. Wratny Jerzy: Porozumienie zakładowe. Stan obecny w Polsce, doświadczenia niemieckie, wnioski de lege ferenda. Zeszyt 3/99. Warszawa 1999 Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. 21 x 15 cm, s. 62, nlb. 2, opr. brosz.
    6 PLN

  373. Wratny Jerzy: Związki zawodowe w prawodawstwie polskim w latach 1980-1991. Lublin 1994 Redakcja Wydawnictwo KUL. 24 x 17 cm, s. 106, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  374. Wytyczne zgromadzenia ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w sprawie ochrony konsumentów. Warszawa 1991 Federacja Konsumentów. 21 x 15 cm, s. 14, nlb. 2, opr. brosz.
    6 PLN

  375. Zabezpieczenie społeczne w perspektywie roku 2000 w świetle ekonomicznego i społecznego rozwoju krajów uprzemysłowionych. Raport przedstawiony Dyrektorowi Generalnemu Międzynarodowej Organizacji Pracy. Warszawa 1990 Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 24 x 17 cm, s. 96, opr. brosz.
    10 PLN

  376. Zacher F. Hans: Zarys prawa socjalnego Republiki Federalnej Niemiec. Redakcja i przygotowanie wersji polskiej Hebert Szurgacz. Wrocław 1985 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 24 x 17 cm, s. 55, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  377. Zagadnienia prawne stosunków pracy w administracji państwowej. (Sesja naukowa - UAM w Poznaniu 11-22 XII 1977 r.). Praca zbior. pod red. Włodzimierza Piotrowskiego. Poznań 1981 Wyd. UAM. 24 x 17 cm, s. 159, nlb. 5, opr. brosz.
    Seria Prawo Nr 99.
    Dedyk.
    24 PLN

  378. Zanim napiszesz skargę - przeczytaj. Europejska Konwencja Praw Człowieka. Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Warszawa, maj 1993 Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. 21 x 15 cm, s. 28, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  379. Zbiorowe prawo pracy w społecznej gospodarce rynkowej. Praca zbior. pod red. Grzegorza Goździewicza. Toruń 2000 "Dom Organizatora". 24 x 17 cm, s. 277, nlb. 3, opr. brosz.
    26 PLN

  380. Zbiór ujednoliconych przepisów dla zatrudniających na umowę agencyjną i umowę zlecenie. Ustawa z dnia 19 grudnia 1975 r. o ubezpieczeniach społecznych osób wykonujących pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia - tekst ujednolicony. Ustawa z dnia 14 grudnia 1994 r. o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu - tekst ujednolicony. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 1990 r. w sprawie wysokości i podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, zgłaszania do ubezpieczenia społecznego oraz rozliczania składek i świadczeń z ubezpieczenia społecznego - tekst ujednolicony. Według stanu prawnego na dzień 15.02.95. Gdańsk 1995 ODDK Sp. z o. o. 21 x 15 cm, s. 82, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  381. Związki zawodowe na świecie. Piśmiennictwo polskie i obce w wyborze 1978-1983. Bibliografia. Oprac. Elżbieta Wójcicka, Anna Radwańska. Warszawa 1984 Główna Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego. 24 x 17 cm, s. 101, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  382. Źródła Prawa Pracy. Red. Ludwik Florek. Warszawa 2000 Liber. 24 5 x 16 cm, s. 178, opr. brosz.
    Monografie. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
    24 PLN


    Prawo administracyjne. Administracja. Służba cywilna. do góry

  383. Cieślak Zbigniew, Jagielski Jacek, Lang Jacek, Wierzbowski Marek (red.), Wiktorowska Aleksandra: Prawo administracyjne. Warszawa 1996 Wydawnictwo Prawnicze PWN. 24 x 17 cm, s. 441, nlb. 3, opr. brosz.
    23 PLN

  384. Ćwiertniak Bolesław M., Taniewska-Peszko Maria.: Pracownicy samorządowi. Gdańśk 1991 Wydawnictwo Prawnicze i Ekonomiczne "LEX". 21 x 15 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    10 PLN

  385. Dawidowicz Wacław: Polskie prawo administracyjne. Warszawa 1978 PWN. 24 x 17 cm, s. 664, nlb. 4, opr. brosz.
    26 PLN

  386. Filipek Józef: Prawo administracyjne. Instytucje ogólne. Część I. Kraków 1995 Universitas. 24 x 17 cm, s. 228, opr. brosz.
    Załamania opr., podniszcz. naroże bloku.
    23 PLN

  387. Gospodarka. Administracja. Samorząd. Pod red. Henryka Olszewskiego i Bożeny Popowskiej. Poznań 1997 " Wyd. Printer". 25 x 18 cm, s. 638, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Prace Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Tom 2.
    Naddarcie obwol. w tylnej części.
    89 PLN

  388. Jagielski Jacek, Rączka Krzysztof: Komentarze do ustawy o służbie cywilnej. Warszawa 2001 Wydawnictwo Prawnicze Grupa LexisNexis. 21 x 15 cm, s. 394, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. od Krzysztofa Rączki dla prof. T. Zielińskiego.
    34 PLN

  389. Jędrzejewski Stanisław, Nowicki Henryk: Kontrola administracji publicznej. Kontrola i nadzór. Struktura systemu. Instytucje. Stan prawny na dzień 1 marca 1995 r. Toruń 1995 Wydawnictwo COMER. 21 x 15 cm, s. 162, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Jurysty. Nowe prawo.
    10 PLN

  390. Kodeks postępowania administracyjnego i przepisy wykonawcze. Według stanu prawnego na dzień 1. I. 1966 r. Wyd. zmien. i uzup. Warszawa 1966 Wydawnictwo Prawnicze. 17 x 172cm, s. 108, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, podkreś. w tekście (ołówkiem).
    8 PLN

  391. Kubiak Władysław: Postępowanie egzekucyjne w administracji. Przepisy i objaśnienia. Stan prawny na dzień 15 kwietnia 1968 r. Warszawa 1968 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 264 opr. brosz.
    16 PLN

  392. Lang Jerzy, Służewski Jerzy (red.), Wierzbowski Marek, Wiktorowska Aleksandra: Polskie prawo administracyjne. Warszawa 1995 Wydawnictwo Naukowe PWN. 24 x 17 cm, s. 546, nlb. 2, opr. brosz.
    34 PLN

  393. Leoński Zbigniew: Przepisy o postępowaniu przymusowym w administracji. Teksty i objaśnienia. Warszawa 1959 Wydawnictwo Prawnicze. 21 x 15 cm, s. 79, nlb. 1, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  394. Leoński Zbigniew: Samorząd terytorialny w RP. Wyd. 2. Warszawa 1999 C.H. Beck. 21 x 15 cm, s. 184, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: Podręczniki Prawnicze.
    26 PLN

  395. Odpowiedzialność pracownika administracji. Warszawa 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 316, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Państwa i Prawa Instytut Organizacji Zarządzania i Doskonalenia Kadr
    23 PLN

  396. Prawo administracyjne. Red. Jan boć. Podręcznik wyróżniowny nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Wyd. 6, popr. Stan prawny na dzień 1 X 2000. Wrocław 2000 Kolonia Limited. 24 x 17 cm, s. 515, nlb. 1, opr. brosz.
    32 PLN

  397. Problemy samorządu społecznego. Zbiór studiów pod red. Michała Seweryńskiego. Łódź 1988 Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. 24 x 17 cm, s. 235, nlb. 1, opr. brosz.
    Dedyk. od red.[?] dla prof. T. Zielińskiego.
    26 PLN

  398. Pruszyński Jan: Stopnie naukowe. Studium z prawa administracyjnego. Wrocław 1983 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 239, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Państwa i Prawa Polskiej Akademii Nauk.
    Otarcia opr.
    23 PLN

  399. Przybysz Piotr: Instytucje ogólne prawa administracyjnego z orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego. Warszawa 1996 Liber. 29 x 21 cm, s. 273, nlb. 3, opr. brosz.
    Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    24 PLN

  400. Rozwój kadr administracji publicznej. Red. nauk. Barbara Kudrycka. Białystok 2001 Wydawnictwo LIBRA s.c. 24 x 17 cm, s. 287, nlb. 1, opr. brosz.
    Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku
    24 PLN

  401. Starościak Jerzy: Prawo administracyjne. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. 602, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, częściowo odchodzi od bloku, podkreśl. w tekście (ołówek).
    30 PLN

  402. Zbiór przepisów administracyjnych Królestwa Polskiego. Wydział spraw wewnętrznych i duchownych. Część III. Zakłady dobroczynne. Tom IV. Warszawa 1866 "Drukowano z rozkazu NAJWYŻSZEGO". 23 x 16 cm, s. 503, nlb. 1, opr. pł. Tekst dwujęzyczny - na rozkładówce po lewej tekst w j. rosyjskim po prawej w j. polskim.
    Zaplamienia. pł. opr., przetarcia na obrzeżach, piecz. wł.
    260 PLN


    Prawo konstytucyjne. Zagadnienia związane z konstytucją. do góry

  403. Constitution de la Republique de Pologne. Varsivie 1997 Les Editons du Sejm. 19 x 12 cm, s. 95, nlb. 1, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  404. Dihm Jan: Sprawa konstytucji ekonomicznej z 1791 r. (na tle wewnętrznej i zagranicznej sytuacji Polski). Wrocław 1959 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 371, nlb. 1, opr. brosz. Polska Akademia Nauk Komitet Historii Nauki Monografie z Dziejów Nauki i Techniki X.
    Opr. podniszcz. na obrzeżach.
    34 PLN

  405. Elster Jon: Tworzenie konstytucji w Europie środkowej, czyli przebudowa łodzi na pełnym morzu. Warszawa 1994 Agencja EXIT. 21 x 15 cm, s. 80, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Komitetu Helsińskiego w Polsce.
    Helsińska Fundacja Praw Człowieka
    16 PLN

  406. Informacja o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2001 r. Warszawa, marzec 2002 Trybunał Konstytucyjny. 24 x 17 cm, s. 154, nlb. 38 (załączniki), opr. brosz.
    23 PLN

  407. Konstytucja 3 maja 1791. Oprac. Jerzy Łojek. Lublin 1981 Wydawnictwo Lubelskie. 22 x 12 cm, s. 83, nlb. 1, opr. brosz., obwol. Seria: Dokumenty naszej tradycji.
    12 PLN

  408. Konstytucja 3 Maja 1791. Statut zgromadzenia przyjaciół konstytucji. Oprac. Jerzy Kowecki. Przedmowa Bogusława Leśnodorskiego. Warszawa 1981 PWN. 20 x 12 cm, s. 135, nlb. 1, opr. kart., powlek.
    Zabrudzona tylna okł.
    10 PLN

  409. Konstytucja i podstawowe akty prawodawcze Rzeczpospolitej Polskiej. Wybór i oprac. Krzystof Wołowski. Gdańsk 1994 INFO-TRADE. 24 x 16 cm, s. 381, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, blok przybrudzony na obrzeżu. Podp. wł.
    23 PLN

  410. Konstytucja i władza we współczesnym świecie. Doktryna. Prawo. Polityka. Prace dedykowane Profesorowi Wojciechowi Sokolewiczowi na siedemdziesięciolecie urodzin. Warszawa 2002 Wydawnictwo Sejmowe. 25 x 17 cm, s. 540, nlb. 4, opr. kart.
    58 PLN

  411. Konstytucja marcowa 1921. Oprac. Andrzej Burda. Lublin 1983 Wydawnictwo Lubelskie. 22 x 12 cm, s. 103, nlb. 1, opr. brosz., obwol. Seria: Dokumenty naszej tradycji.
    12 PLN

  412. Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej i ważniejsze ustawu polityczne. Tekst konstytucji. Prawa mnijeszości (traktat), Ustawa o obywatelstwie. Ordynacja wyborcza do Sejmu. Ordynacja wyborcza do Senatu. Zgromadzenie Anrodowe. Kontrola Państwowa. Trybunał Administracyjny. Reforma rolna. Ziemi wschodnie. Ziemia Wileńska. Statut dla Śląska. Wydał Dr. Antoni Peretiakowicz. Wyd. 2, popr. i rozszerz. Poznań-Warszawa-Łódź-Toruń 1922 Fiszer i Majewski/E. Wende i Spółka/L. Fiszer/Towarzystwo Wydawnicze "Ignis". 23 x 16 cm, s. 155, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, luzem, blok rozłamany na trzy części, podp. wł.
    24 PLN

  413. Konstytucja w służbie demokracji. Constitution in Service of Democracy. 10-12 marca 1995, Kraków. Międzynarodowe Centrum Rozwoju Demokracji Fundacja. 20 x 14 cm, s. 310, nlb. 2, opr. brosz.
    Teksty konferencji w języku polskim i angielskim.
    16 PLN

  414. Problemy socjologii konstytucji, Pod red. Danuty Waniek. Warszawa 1991 Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 145, nlb. 3, opr. brosz. Pracownia Praktyki Konstytucyjnej ISP PAN.
    24 PLN

  415. Rostocki Władysław: Stosowanie Konstytucji kwietniowej w okresie drugiej wojny światowej. Lublin 1988Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 24 x 17 cm, s. 236, nlb. 4, opr. brosz.
    30 PLN

  416. Sądownictwo konstytucyjne. Zeszyt 1. Sądownictwo konstytucyjne w Rzeczpospolitej Polskiej i Republice Litewskiej. Prace sędziów. Problematyka Trybunału Konstytucyjnego w czasopiśmiennictwie. Warszawa 1996 Trybunał Konstytucyjny. 24 x 17 cm, s. 217, nlb. 3, opr. brosz. Studia i Materiały tom II.
    19 PLN

  417. Ustawa konstytucyjna z dnia 17 października 1992 r. oraz utrzymane w mocy przepisy konstytucyjne. Warszawa 1992 Wydawnictwa Sejmowe. 19 x 12 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz.
    Egz. podniszcz., podkreśl. w tekście, podp. wł.
    10 PLN

  418. Zagadnienia prawne Konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Materiały Sesji Naukowej PAN 4-9 lipca 1953 r. Tom I. Warszawa 1954 PWN. 24 x 18 cm, s. 432, nlb. 4, opr. pł., powlek.
    Opr. przybrudzona, otarcia.
    32 PLN

  419. Zagadnienia prawne Konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Materiały Sesji Naukowej PAN 4-9 lipca 1953 r. Tom III. Warszawa 1954 PWN. 24 x 18 cm, s. 513, nlb. 3, opr. pł., powlek.
    Opr. lekko przybrudzona.
    32 PLN


    Prawo dyplomatyczne. do góry

    Brak pozycji


    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy