Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Politologia
    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

  1. Bankowicz Marek: Kulisy totalitaryzmu. Polityczna teoria dyktatury proletariatu. Kraków 1995 Wyd. PiT. 20 x 15 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  2. Bujak Waldemar: Historia Stronnictwa Pracy 1937-1946-1950. Warszawa 1988 OSiSS. 24 x 17 cm, s. 282, nlb. 6, opr. brosz., obwol.
    Lekkie otarcia obwol.
    24 PLN

  3. Bursche Edmund: Historia Konkordatów. Wyd. 2 (na podst. wyd. z roku 1930, Warszawa), Kraków 1996 Universitas. 21 x 14 cm, s. 95, nlb. 5, opr. brosz.
    10 PLN

  4. Ciemniewski Jerzy: Ustawa w jugosłowiańskim systemie konstytucyjnym. Wrocław 1977 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 230, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr., opr. i obrzeża bloku przykurzone.
    14 PLN

  5. Czohara Andrzej: Stosunki państwo-kościół. Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy. Warszawa 1994 Instytut Studiów Politycznych PAN. 24 x 17 cm, s. 79, nlb. 1, opr. brosz.
    26 PLN

  6. Demokracja dla wszystkich. Praca zbior. Kraków b.r.w. Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe Ośrodek Myśli Politycznej. 21 x 15 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Myśli Politycznej.
    10 PLN

  7. Demokracja: dla wszystkich. Kraków b.r.w. Ośrodek Myśli Politycznej. 21 x 15 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie załamania naroży okł.
    Biblioteka Myśli Politycznej.
    14 PLN

  8. Ehrlich Ludwik: Wstęp do nauki o stosunkach międzynarodowych. Kraków 1947 Nakładem Księgarni Stefana Kamińskiego. 21 x 15 cm, s. 76, nlb. 4, opr. brosz.
    Biblioteka Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    Ubytki grzb. opr., niewielkie podniszczenia okł. na obrzeżach, przebarwienia.
    10 PLN

  9. Gruca Jerzy: Spór o konkordat. Warszawa 1994 Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa "Adam". 21 x 15 cm, s. 126, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  10. Grzybowski Konstanty, Sobolewska Barbara: Doktryna polityczna i społeczna papiestwa (1789-1969). Warszawa 1971 PWN. 25 x 18 cm, s. 527, nlb. 5, opr. pł.
    Opr. przykurzona, podkreśl. w tekście (długopisem).
    38 PLN

  11. Historia doktryn politycznych XIX i XX wieku (zbiór tekstów). Praca zbior. pod red. Marka Sobolewskiego. Kraków 1974 Nakł. Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 436, opr. brosz.
    [Zeszyt naukowy] Nr 201.
    Opr. przykurzona, przebarwiona, z zaplamieniami i niewielkimi ubytkami na obrzeżach.
    24 PLN

  12. Jabłoński Henryk: Opinia-Parlametnt-Prasa. Wstęp do badań roli opinii publicznej w epoce kapitalizmu. Warszawa 1947 PIW. 25 x 18 cm, s. 359, nlb. 3, 1 tab. rozkł., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, niewielkie naddarcia. Egz. nierozcięty. Piecz. wł.
    24 PLN

  13. Kozub-Ciembroniewicz Barbara, Kozub-Ciembroniewicz Wiesław, Majchrowski Jacek M.: Doktryny prawo-polityczne. Wybór tekstów źródłowych i interpretacji. Tom 1. Starożytność. Platon, Arystoteles, Cicero, św. Augustyn. Nowy Sącz 1996 Wyższa Szkoła Biznesu. 24 x 17 cm, s. 169, nlb. 3, opr. brosz.
    28 PLN

  14. Kozub-Ciembrowicz Wiesław: Socjaldemokracja w Austrii współczesnej 1945-1966. Poznań 1982 Instytut Zachodni. 21 x 15 cm, s. 211, nlb. 12, opr. brosz.
    Dedyk. odautorska dla prof. T. Zielińskiego.
    26 PLN

  15. Król Marcin: Słownik demokracji. Kraków 1989 "Znak". 20 x 13 cm, s. 103, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    10 PLN

  16. Kula Marcin: Narody i rewolucje. Londyn-Warszawa 1991 "Aneks"/Biblioteka "Więzi". 21 x 14 cm, s. 381, nlb. 1, opr. brosz.
    Biblioteka Więzi, tom 67.
    16 PLN

  17. Liberalizm i socjaldemokracja wobec wschodnioeuropejskiego wyzwania. Pod red. Piotra Marciniaka i Andreasa Stadlera. Warszawa 1991 Fundacja Polska Praca Dr. Karl Renner Institut. 20 x 13 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    24 PLN

  18. O nowy ład międzynarodowy. Raport dla Klubu Rzymskiego. Pod kierownictwem naukowym Jana Tinbergena. Warszawa 1978 PWE. 21 x 15 cm, s. 334, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    12 PLN

  19. Osiatyński Wiktor: Współczesny konserwatyzm i liberalizm amerykański. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 552, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    32 PLN

  20. Seidler Grzegorz Leopold: Przedmarksistowska myśl polityczna. Wyd. 2. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 642, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    28 PLN

  21. Seidler Grzegorz Leopold: Przedmarksistowska myśl polityczna. Wyd. 3. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 642, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    34 PLN

  22. Tokarczyk Roman: Wspłczesne doktryny polityczne. Wyd. 3. Lublin 1984 Wyd. Lubelskie. 21 x 15 cm, s. 447, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    23 PLN

  23. Wachlowski Zenon, docent uniw. Jana Kazimierza: Stronnictwa polityczne w państwie współczesnym. Warszawa-Kraków 1939 Księgarnia Powszechna. 21 x 15 cm, s. 210, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Umiejętności Prawnych i Politycznych pod red. Artura Millera i Stanisława Tylbora Tom 13.
    Podniszczania, niewielkie ubytki opr. na obrzeżach.
    34 PLN

  24. Zagadnienia ustroju Polski Ludowej. Warszawa 1959 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  25. Zakrzewska Janina: Ustrój polityczny Republiki Włoskiej. Warszawa 1986 KAW. 16 x 12 cm, s. 317, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Fakty-opinie-komentarze.
    Otacie opr., blok rozłamany.
    10 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy