Aktuazliacja: 20 kwietnia 2005 r.
- Ahrens Barbara: Dzikie łubiny. Lublin 1991 KAW. 20 x 13 cm, s. 84, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia opr. 8 PLN
- Baranowska Małgorzata: Księga ballad. Antologia. Warszawa 1988 MAW. 20 x 13 cm, s. 349, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Benisławska Konstancja: Pieśni sobie śpiewanie. Przygotowali do druku Tadeusz Brajerski i Jerzy Starnawski. Lublin 1958 TN KUL. 24 x 18 cm, s. 172, opr. kart. powlek.
Komisja Badań nad Literaturą Katolicką Towarzystwa naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Tom 1.Niewielkie otarcia opr. Egz. przeopr. Piecz. wł. 26 PLN
- Brudzyński Ryszard: Fanaberie. Łódź 1962 Wyd. Łódzkie. 17 x 12 cm, s. 69, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Brzozowski Michał: Jutrznia. Warszawa 1997 "Cyklady". 17 x 13 cm, s. 54, nlb. 4, opr. brosz.
7 PLN
- Buczkówna Mieczysława: Wybór wierszy. Wstęp Julian Rogoziński. Warszawa 1974 PIW. 17 x 13 cm, s. 251, nlb. 5, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. przybrudzona, otarta na obrzeżach. 8 PLN
- Chwasty polskie klasyki polskiej erotyki. Wybór i układ tekstu Daniel Olbrychski. Ilustr. Franciszek Starowiejski. Warszawa 1994 Polska Oficyna Wydawnicza "BGW". 20 x 12 cm, s. 120, opr. kart.
16 PLN
- Czerniawski Adam: Władza najwyższa. Wybór wierszy z lat 1953-1978. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, blok rozłamany. 6 PLN
- Czerwiński Mieczysław, Paszkowski Kazimierz: Warszawa bohaterska 1939-1945. Antologia poezji i prozy. Łódź 1946 Wyd. "Poligrafika". 26 x 18 cm, s. 191, nlb. 1, ilustr., w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, zaplamienia grzb. oraz tylnej części opr. atramentem; obrzeża bloku nieco podniszczone (brak wyrównującego ciecia), niewielkie zaplamienia atramentem ost. karty w bloku. Podp. wł. 23 PLN
- Długosz Leszek: Gościnne pokoje muzyki. Wrocław 1991 Wyd. Dolnośląskie. 20 x 13 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. 10 PLN
- Długosz Leszek: Na własną rękę. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 43, nlb. 5, opr. brosz.
6 PLN
- Drożdż Andrzej: Dzicy lokatorzy. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 17 x 12 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 6 PLN
- Flukowski Stefan: Obraz szczepu i inne wiersze. Wybór i przedmowa Edward Balcerzan. Warszawa 1983 PIW. 17 x 12 cm, s. 201, nlb. 3, opr. kart.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Franczak Stanisław: Antytezy. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 20 x 15 cm, s. 77, nlb. 3, ilustr., opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, otarta na obrzeżach; opr. odchodzi od grzb. bloku; blok w stanie dobrym. 8 PLN
- Garczyński Stefan: O radości. Warszawa 1983 "NK". 19 x 11 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz, obwol.
Obwol. przykurzona, nieco naddarta na górnym obrzeżu. 6 PLN
- Garczyński Stefan: Poezje wybrane. Wybór Wanda Szeląg. Wstęp i nota biogr. Zdzisław Szeląg. Warszawa 1985 "Czytelnik". 17 x 12 cm, s. 99, nlb. 5, opr. brosz.
Biblioteka poetów.Otarcia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Garczyński Stefan: Wacława dzieje. Poema. Wyd. 2. Warszawa 1974 PIW. 20 x 13 cm, s. 103, nlb. 1, 8 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona. 8 PLN
- Gluziński Tomasz: Wybór wierszy. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 238, nlb. 2, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. lekko przykurzona. 10 PLN
- "Głosów-zbieranie". Wiersze o Norwidzie 1841-1980. Oprac. Andrzej Mierzejewski, Zbigniew Sudolski. Warszawa 1983 PAX. 20 x 13 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarta; załamania okł.; naddarcie ost. karty w bloku. 16 PLN
- Harasymowicz Broniuszyc Jerzy: Bandera Prutenorum, czyli chorągwie pruskie podniesione roku pańskiego 1410 (...). Kraków 1976 Wyd. Literackie. 21 x 12 cm, s. 122, nlb. 2, opr. brosz.
Przebarwienia opr. 10 PLN
- Harasymowicz Broniuszyc Jerzy: Cudnów. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 21 x 12 cm, s. 117, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco otarta; załamania obrzeży okł., oraz częściowo grzb. 6 PLN
- Harasymowicz Jerzy: Na cały regulator. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 61, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. 8 PLN
- Harasymowicz Jerzy: Wiersze sarmackie. Wybór Krzysztof Lisowski. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 248, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 14 PLN
- Harasymowicz Jerzy: Żaglowiec i inne wiersze. Warszawa 1974 PAX. 17 x 11 cm, s. 115, nlb. 1, ilustr., opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, lekko podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Hertz Benedykt: Bajki i satyry. Warszawa 1957 "Czytelnik". 21 x 14 cm, s. 598, nlb. 2, opr. pł.
Opr. zakurzona; przedarcie przedniej wykl. Blok w stanie dobrym. 16 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Imionnik serdeczny. Wybór i oprac. Leszek Lachowiecki. Warszawa 1997 "Sternik". 20 x 12 cm, s. 70, nlb. 2, opr. kart.
Podp. wł. 10 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Niewczesne wynurzenia. Warszawa 1958 PIW. 20 x 14 cm, s. 240, nlb. 4, opr. pł. miękka.
Opr. zakurzona. Podp. wł. 10 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Odejście w tło. Wyd. 2. Poznań 1982 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
Otarcia opr., niewielkie załamania okł. 6 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Poezje. Wybór i wstęp Matylda Wełna. Lublin 1989 Wyd. Lubelskie. 20 x 13 cm, s. 362, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona; blok rozłamany. Podp. wł. 16 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Szeptem. Wyd. 2. Warszawa 1975 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 151, nlb. 1, opr. kart.
Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach. 10 PLN
- Iłłakowiczówna Kazimiera: Ta jedna noc. Wiersze religijne. Poznań 1967 Księgarnia Św. Wojciecha. 17 x 13 cm, s. 225, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, nieznacznie podniszczona na obrzeżach. Opr. i blok w stanie dobrym. 14 PLN
- Jastrun Mieczysław: Poezje zebrane. Cz. 1-2. Wyd. 1 w tej edycji. Warszawa 1984 "Czytelnik". 21 x 14 cm, s. 603, nlb. 1; s. 339, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzone, otarte, nieco podniszczone na obrzeżach. Bloki i opr. w stanach dobrych. T. 1-2 38 PLN
- Jastrun Mieczysław: Wiersze zebrane 1929-1955. Warszawa 1956 PIW. 21 x 14 cm, s. 586, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. Opr. i blok w stanie dobrym. 28 PLN
- Kaden Adam: Powiastki. Kraków 1928 Księgarnia S. A. Krzyżanowskiego. 18,8 x 12,3 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz., obwol. (pergamin).
Obwol. zakurzona, zaplamiona, podniszczona na obrzeżach, naddarta; opr. nieco podniszczona na obrzeżach; niewielkie zbrązowienia karty tytuł. oraz ostatniej. 14 PLN
- Kapuściński Witold Juliusz: Gobi. Wrocław 1982 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 85, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 6 PLN
- Kasprowicz Jan: Księga ubogich. Warszawa b.r.w. PIW. 17 x 13 cm, s. 133, nlb. 5, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. przybrudzona. Piecz. wł. 8 PLN
- Kern Ludwik Jerzy: Wiersze i wierszyki. Ilustr. Marian Eile. Warszawa 1957 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 140, nlb. 4, 10 wklejek, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona, z ubytkami; opr. przykurzona; na obrzeżu części bloku ślady zalania. 46 PLN
- Kierst Jerzy: Gwiazdy i ludzie. Poemat o Mikołaju Koperniku. Warszawa 1954 PIW. 20 x 13 cm, s. 103, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. Blok nierozcięty. 10 PLN
- Kochanowski Jan: Pisma zbiorowe. T. 1-2. Wydał Aleksander Brückner. Warszawa 1924 Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska". 17 x 12,3 cm, s. 453, nlb. 1; s. 383, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach; blok nierozcięty (wyjąwszy kilkanaście kart w t. 2). T. 1-2 40 PLN
- Kochanowski Jan: Tam, gdzie "brzegi burstynem świecą". Gdańsk 1984 Wyd. Morskie. 17 x 11 cm, s. 124, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia opr. 6 PLN
- Kochanowski Jan: Treny. Warszawa 1979 Teatr Narodowy. 16 x 11 cm, s. 32 (nlb.), opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol., obwol. przykurzona, zaplamiona (ślady od wewnątrz); opr. lekko przebarwiona. Blok w stanie dobrym. 10 PLN
- Kochanowski Jan: Z Łacińska śpiewa Słowian Muza. Elegie, foricenia, liryki w przekładzie Leopolda Staffa. Wstęp Zygmunt Kubiak. Wyd. 2. Warszawa 1986 PIW. 20 x 13 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach. Blok w stanie dobrym. 14 PLN
- Kołoniecki Roman: Sen bez snów. Poematy i wiersze z przeszłość. Warszawa 1968 PIW. 17 x 13 cm, s. 121, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, podniszczona. 10 PLN
- Kołoniecki Roman: Wschody i zachody słońca. Poezje. Warszawa 1927 Nakł. Księgarni F. Hoesicka. 17,7 x 13 cm, s. 90, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, częściowo odchodzi od grzb. bloku; blok. pęknięty, poluźniony, nieco podniszczony na obrzeżach. 12 PLN
- Konopka Feliks: Skarbonki z rudej gliny. Wybór wierszy. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przykurzona. 10 PLN
- Kotarbiński Tadeusz: Wiązanki. Warszawa 1973 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 83, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, zaplamiona. Piecz. wł. 5 PLN
- Kott Jan, Ważyk Adam: Wiersze, które lubimy. Antologia. Warszawa 1951 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. XVI, 340, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarta, nieco podniszczona na obrzeżach; usunięta karta przedtytuł.; blok rozłamany. 16 PLN
- Krasicki Ignacy: Poezje. Wybór i wstęp Zbigniew Goiński. Warszawa 1989 "Czytelnik". 15 x 11 cm, s. 432, opr. pseudoskórkowa.
38 PLN
- Krężołek-Paluchowa Barbara: W zwierciadle mojego czasu. Kraków 2001 "Fall". 20 x 13 cm, s. 86, nlb. 2, opr. brosz.
Seria konkursowa "Dać świadectwo" Śródmiejskiego Ośrodka Kultury.6 PLN
- Kruczkowski Leon: Młoty nad światem. Kraków 1928 Skład Główny Dom Książki Polskiej S.A. Warszawa. 19,6 x 13,2 cm, s. 37, nlb. 3, opr. pł.
Opr. przykurzona; zbrązowienia na obrzeżach kart w bloku, poszarpane obrzeża kart w bloku (prawdopodobnie efekt niestarannego rozcięcia). 12 PLN
- Kubiak Tadeusz: Trędowaty u wrót raju. Warszawa 1959 PIW. 20 x 13 cm, s. 105, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach. 10 PLN
- Lechoń Jan: Poezje. Wybór i wstęp Matylda Wełna. Lublin 1989 Wyd. Lubelskie. 20 x 13 cm, s. 248, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Lechoń Jan: Poezje. Wybór Wanda Nowakowska. Wyd. 2, poszerz. Warszawa 1987 "Czytelnik". 17 x 12 cm, s. 236, nlb. 4, opr. brosz.
8 PLN
- Lenartowicz Teofil: Bitwa Racławicka i poezje wybrane. Oprac. Dr Juliusz Kijas. Kraków 1948 Wyd. M. Kot. 21 x 15 cm, s. 71, nlb. 1, opr. brosz.
Biblioteka Arcydzieł Poezji i Prozy Nr 32.Opr. lekko przykurzona, nieznacznie podniszczona na grzb. 6 PLN
- Lenartowicz Teofil: Poezje wybrane. Wybór i przypisy Paweł Hertz. Wyd. 2. Warszawa 1957 "Czytelnik". 21 x 14 cm, s. 521, nlb. 3, frontispis, opr. pł.
Opr. przykurzona, przebarwiona. 28 PLN
- Libera Zdzisław: Poezja polska XVIII wieku. Warszawa 1976 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 478, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, miejscami przebarwiona, naddarta; opr. miejscami przebarwiona; podkreśl. i notatki w tekście (ołówkiem). Pod. wł. 14 PLN
- Lorentowicz Jan: Ziemia polska w pieśni. Antologia. Wyd. 2. Warszawa 1913 Nakł. Gebethner i Wolff. Reprint. Warszawa 1991 Wyd. Geologiczne. 20 x 16 cm, s. 527, nlb. 3, opr. pł.
Opr., górna część bloku przykurzone. 24 PLN
- Łobodowski Józef: Listy do kraju. Wybór i oprac. Jerzy Święch. Lublin 1989 RW KUL. 21 x 14 cm, s. 193, nlb. 3, frontispis, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Łobodowski Józef: Poezje. Wybór i wstęp Józef Zięba. Lublin 1990 Wyd. Lubelskie. 20 x 13 cm, s. 363, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona; blok rozłamany. 10 PLN
- Miciński Tadeusz: Liryki najpiękniejsze. Wybór Aleksander Matylda. Toruń 1999 "Algo". 17 x 13 cm, s. 44, nlb. 4, opr. kart.
Seria: Kolekcja liryki "z liściem". Opr. nieco przykurzona. 8 PLN
- Miciński Tadeusz: Poezje. Oprac. Jan Prokop. Kraków 1980 Wyd. Literackie. 18 x 13 cm, s. 402, nlb. 2, frontispis, opr. pł., obwol.
Biblioteka Poezji Młodej Polski.Obwol. przybrudzona. Opr. i blok w stanie dobrym. 12 PLN
- Mickiewicz Adam: Ballady i romanse. Wyd. 2, poszerz. Warszawa 1982 "Czytelnik". 18 x 11 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, miejscami zaplamiona. 6 PLN
- Miłosz Czesław: Król Popiel i inne wiersze. Warszawa 1980 Oficyna Wydawnicza "Signum". 15 x 11 cm, s. 55, nlb. 1, opr. brosz.
opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. 8 PLN
- Miłosz Czesław: Miasto bez imienia. Poezje. Paryż 1969 Instytut Literacki. 20 x 14 cm, s. 70, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka "Kultury" Tom 178.Opr. przykurzona, przebarwiona. Wyd. "powielaczowe"[?]. 10 PLN
- Miłosz Czesław: Traktat moralny. Traktat poetycki. Wyd. 1 (w tej edycji).Warszawa 1982 "Czytelnik". 17 x 11 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 6 PLN
- Minkiewicz Janusz: Sonety Warszawskie i pierwsze wiersze. Warszawa 1956 SW "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 155, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. przykurzona, naddarta, podniszczona na obrzeżach, luzem; blok poluźniony. 10 PLN
- Minkiewicz Janusz: Wiersze wybrane 1944-1954. Ilustr. Gwidon Miklaszewski. Wyd. 2. Warszawa 1956 PIW. 20 x 13 cm, s. 374, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach; blok rozłamany. Dedyk. 12 PLN
- Morstin Ludwik Hieronim: Pieśni. Kraków 1907 Druk. W.L. Anczyca i Spółki, Nakł. Autora. 21,4 x 14,9 cm, s. 78, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, miejscami nieco naddarta, częściowo odchodzi od grzb. bloku; blok pęknięty, poluźniony, niewielkie naddarcie jednej z kart w bloku, niewielkie zbrązowienia pierwszej ost. karty bloku. 26 PLN
- Na mojej ziemi był Oświęcim... Oświęcim w poezji współczesnej. Wybór i oprac. Adam A. Zych. Oświęcim 1987 Wyd. Państwowego Muzeum w Oświęcimiu. 21 x 15 cm, s. 380, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach. 16 PLN
- Niemojowski Jerzy: Kawalkady piekła. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 17 x 12 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 5 PLN
- Norwid Cyprian Kamil: Poezje wybrane. Oprac. Mieczysław Jastrun. Przejrzał, tekst i chronologię ustalił Juliusz W. Gomulicki. Wyd. 2, popr. i rozszerz. Warszawa 1951 "KiW". 21 x 15 cm, s. XII, 138, nlb. 6, opr. bibl.
Biblioteka Pisarzy Polskich i Obcych Nr 28.Blok rozłamany. Piecz. wł., podp. wł. 12 PLN
- Norwid Cyprian: Białe kwiaty. Oprac. tekstu i studium wstępne Juliusz W. Gomulicki. Wyd. 2. Warszawa 1974 PIW. 18 x 11 cm, s. 166, nlb. 6, opr. kart.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Obertyńska Beata: Wiersze wybrane. Wybór Michał Sprusiński. Wstęp i nota biogr. Andrzej Z. Mokrzycki. Warszawa 1983 PIW. 17 x 12 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przybrudzona; notatki i podkreśl. w tekście. 10 PLN
- Ogród miłości. Wybór i oprac. poezji miłosnej Tetmajera, Leśmiana, Staffa Maria Józefacka. Ilustr. Zofia Kopel-Szulc. Wyd. 2, zmien. Lublin 1989 KAW. 24 x 16 cm, s. 131, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, otarta na obrzeżach. 10 PLN
- Pasternak Leon: Pamięć. Warszawa 1969 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 68, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, naddarta, z ubytkami. 6 PLN
- Pawlikowska-Jasnorzewska Maria: Salamandra. Wybór. Wybór Krzysztof Krzyżanowski. Szczecin 1986 "Glob". 20 x 17 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona, podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Płażek Feliks: Topór. Ballada. Słowo wstępne St. Pigoń. Kraków 1938 Gebether i Wolf. 19,5 x 13 cm, s. 62, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zabrudzona, pokryta rdzawymi plamkami. 12 PLN
- Płażek Feliks: Zburzenie Trebizondy. Bajka. Kraków 1936 Gebether i Wolf. 19,5 x 13 cm, s. 68, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, częściowo pokryta rdzawymi plamkami. Dedykacja dla Jerzego Pogonowskiego od autora (autograf), autograf J. Pogonowskiego. 42 PLN
- Poeci czerwonej róży. Gdańsk poetycki 1960-1964 Turniej Poezji Społecznie Zaangażowanej o Nagrodę Czerwonej Róży. Zbiór poezji laureatów. Warszawa 1965 "Iskry". 19 x 17 cm, s. 165, nlb. 7, opr. pł., obwol.
Obwol. otarta, zakurzona, podniszczona na obrzeżach; opr. i blok generalnie w stanie dobrym. 14 PLN
- Poezja - mówię, Polska - myślę. Polska w poezji rosyjskiej XX wieku. Redakcja, noty o autorach i posłowie Andrzej Drawicz. Warszawa 1973 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 261, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, nieco naddarta, notatki na tylnej cz. obwol. 10 PLN
- Pogonowska Anna: Doświadczenia. Wybór wierszy religijnych. Warszawa 1981 PAX. 17 x 12 cm, s. 103, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona, otarta. Dedyk. odaut. 8 PLN
- Rembarz Maciej: Nikomu nie znana bohema. Poznań 1993 "Obserwator". 20 x 12 cm, s. 55, nlb. 5, ilustr., opr. brosz.
8 PLN
- Rostworowski Jan: Polowanie i inne wiersze okolicznościowe. Kraków 1972 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 79, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona, otarta na obrzeżach. 6 PLN
- Rostworowski Jan: Wybór wierszy. Warszawa 1980 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 330, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, ślady zalania i zaplamienia w dolnym fragmencie bloku przy grzb. 12 PLN
- Różewicz Tadeusz: Równina. Kraków 1954 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 46, nlb. 2, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona, otarta na obrzeżach. 26 PLN
- Sito Jerzy S.: Ucieczka do Egiptu. Warszawa 1964 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, otarta na obrzeżach, przebarwienia obwol. oraz opr. 6 PLN
- Skwarnicki Marek: Pieśni. Kraków 1993 WAM. 20 x 12 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
8 PLN
- Skwarnicki Marek: Szkoła mędrców. Kraków 1972 "Znak". 18 x 15 cm, s. 135, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Opr. zakurzona, otarta. 10 PLN
- Skwarnicki Marek: Wiersze wybrane. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 132, nlb. 4, frontispis, opr. pł., obwol.
Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, nieco naddarta. Blok w stanie dobrym. 10 PLN
- Skwarnicki Marek: Zmierzch. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 16 x 12 cm, s. 60, nlb. 4, opr. brosz.
Lekkie otarcia opr. 6 PLN
- Słonimski Antoni: Liryki. Warszawa 1958 PIW. 17 x 13 cm, s. 125, nlb. 3, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. lekko przykurzona. Piecz. wł. 8 PLN
- Słonimski Antoni: Popiół i wiatr. Rysunki8 Feliksa Topolskiego. Warszawa 1962 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 44, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Socha-Lisowska Teresa: Tu pod jałowcem. Kraków 1972 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 50, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 6 PLN
- Strofy o kwiatach. Antologia. Wybór, opracowanie i posłowie Jacek Kolbuszewski. Warszawa 1981 "Iskry". 20 x 14 cm, s. 149, nlb 3, opr. kart.
12 PLN
- Strofy o porach roku. Antologia. Wybór, oprac. i posłowie Ryszard Matuszewski. Warszawa 1985 "Iskry". 21 x 14 cm, s. 635, nlb. 1, opr. kart.
Opr. lekko przykurzona, nieco zaplamiona na obrzeżu, zbrązowienia karty tytuł. Generalnie blok w stanie dobrym. 16 PLN
- Studencki Almanach Poetycki 1980-1987. Pod red. Jerzego Piątkowskiego i Tadeusza Skoczka. Kraków 1987 Zrzeszenie Studentów Polskich. 24 x 17 cm, s. 209, nlb. 3, opr. brosz.
VII Festiwal Kultury Studentów PRL.Opr. otarta na obrzeżach, załamania okł. oraz części kart w bloku. 10 PLN
- Surówka Brzegowski Franciszek: Słowa elementarne. Wybór wierszy z lat 1935-1968. Kraków 1969 Wyd. Literackie. 17 x 12 cm, s. 83, nlb. 1, opr. kart.
Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach. 8 PLN
- Swiniarski Artur Marya: Parodie. Ilustr. Jan Młodzieniec. Wyd. 2. Warszawa 1989 WAiF. 21 x 15 cm, s. 139, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 8 PLN
- Swiniarski Artur Marya: Rozmowa bez kresu. Wiersze własne i cudze. Warszawa 1960 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 170, nlb. 2, opr. pł.
Opr. zakurzona, przebarwiona na grzb.; blok rozłamany. Podp. wł. 14 PLN
- Szelburg Zarembina Ewa: Matka i syn. Wyd. 3. Warszawa 1969 PAX. 18 x 11 cm, s. 66, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. 6 PLN
- Szpalski Karol: Półsłówka. Kraków 1955 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 144, nlb. 2, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach. 10 PLN
- Szymańska Beata: Trzciny. Kraków 1970 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 61, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 6 PLN
- Szymański Wiesław: Podróż na wschód. Białystok 1996 Wyd. "Assunta". 19 x 13 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
Niewielkie przybrudzenie okł. 10 PLN
- Śliwiak Tadeusz: Koń maści muzycznej. Wybór i wstęp Konstanty Pieńkosz. Kraków 1986 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 163, nlb. 1, opr. brosz.
Seria Małych Wyborów Poetyckich.Opr. nieco przykurzona, otarta. 8 PLN
- Śliwiak Tadeusz: Wiersze wybrane. Warszawa 1975 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 273, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przybrudzona, doklejona do grzb. opr., podniszczona na "skrzydełku". 10 PLN
- Taborski Bolesław: Sztuka. Wybór wierszy. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 20 x 15 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona, przebarwiona na obrzeżach. 8 PLN
- Tuwim Julian: Kwiaty polskie. Wyd. 7. Warszawa 1977 "Czytelnik". 18 x 11 cm, s. 257, nlb. 3, opr. brosz.
Kolekcja Polskiej Literatury Współczesnej.Opr. lekko przykurzona. 9 PLN
- Tymowski Kantorbery: Poezje wybrane. Wybór i oprac. Alicja Trefler. Warszawa 1977 LSW. 17 x 12 cm, s. 134, nlb. 10, opr. brosz.
Biblioteka poetów.Lekkie otarcia opr. 6 PLN
- Ujejski Kornel: Wybór poezji. Wybór i wstęp Maria Grabowska. Warszawa 1975 PIW. 17 x 13 cm, s. 210, nlb. 6, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. przykurzona, nieco przebarwiona. Podp. wł. 8 PLN
- Wiatr nas nosi po świecie. Antologia polskiej poezji żołnierskiej na obczyźnie 1939-1945. Przedmowa Artur Międzyrzecki. Wybór, oprac. i noty Bolesław Klimaszewski. Wstęp i współpraca Wojciech Ligęza. Kraków 1993 Wyd. Baran i Suszczyński. 20 x 13 cm, s. 284, nlb. 4, opr. brosz.
12 PLN
- Wiersze polskie. Pod red. Krystyny Poklewskiej. Rozbłysk znaczeń. Julian Przyboś. Wybór poezji. Wybór, wstęp i komentarze Józef Duk. Łódź 1986 Wyd. Łódzkie. 21 x 14 cm, s. 302, nlb. 2, opr. pł.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Wierzyński Kazimierz: Poezja i proza. Cz. 1-2. Wybór i posłowie Michał Sprusiński. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 659, nlb. 1; s. 328, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczone na obrzeżach. Opr. i bloki w stanie dobrym. T. 1-2 28 PLN
- Wierzyński Kazimierz: Poezje wybrane (II). Wybór i wstęp Andrzej Z. Makowiecki. Warszawa 1989 LSW. 17 x 12 cm, s. 118, nlb. 6, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. 6 PLN
- Wierzyński Kazimierz: Wiersze wybrane. Wybór i wstęp Michał Sprusiński. Warszawa 1979 PIW. 17 x 12 cm, s. 255, nlb. 9, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. przykurzona. 12 PLN
- Wolska Maryla: Dzban malin. Medyka 1929 Nakładem Biblioteki Medyckiej. 19,8 x 14,1 cm, s. 148, nlb. 4, opr. bibl. z zachowaniem przedniej okł. (brosz.).
Biblioteki Medyckiej Opus 6.Niewielkie otarcia opr.; zbrązowienia części kart bloku. Piecz. wł. 60 PLN
- Wybicki Józef: Poezje wybrane. Wybór i oprac. Andrzej Krzysztof Guzek. Warszawa 1982 LSW. 17 x 12 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz.
Biblioteka poetów.Lekkie otarcia opr. 6 PLN
- Wyspiański Stanisław: Poezje. Wybór i wstęp Jan Zygmunt Jakubowski. Warszawa 1957 PIW. 17 x 13 cm, s. 71, nlb. 1, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. lekko przykurzona. Piecz. wł. 9 PLN
- Zechenter Witold: Wiersze wybrane. Kraków 1967 Wyd. Literackie. 21 x 13 cm, s. 136, frontispis, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach; usunięty fragment przedniej wykl. 10 PLN
- Zegadłowicz Emil: Wiersze wybrane. Wybór Edward Kozikowski. Warszawa 1957 PIW. 21 x 14 cm, s. 293, nlb. 3, opr. pł.
Opr. zakurzona; blok nieco rozłamany. 14 PLN
- Żurawiec Mateusz: Wiec w środku człowieka. Cztery poematy. Warszawa 1953 PAX. 17 x 12 cm, s. 64, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarta, częściowo odchodzi od grzb. bloku; blok pęknięty, częściowo nierozcięty. 10 PLN
- Alberti Rafael: Wiersze wybrane. Red. i wstęp Zofia Szleyn. Warszawa 1963 PIW. 17 x 13 cm, s. 169, nlb. 3, opr. kart.
Biblioteka Poetów.Opr. przykurzona. Podp. wł. 9 PLN
- Brecht Bertolt: Wiersze wybrane. Warszawa 1954 PIW. 20 x 13 cm, s. 163, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, częściowo odchodzi od grzb. bloku.; blok rozłamany, ubytek części jednej z kart w bloku. 8 PLN
- Byron: Wiersze i poematy. Warszawa 1954 PIW. 21 x 13 cm, s. 555, nlb. 1, opr. pł.
Opr. zakurzona, odbarwiona na grzb. Piecz. wł. 24 PLN
- Char Rene: Wspólna obecność. Wybór poezji. Przekład i wstęp Artur Międzyrzecki. Wyd. 2. Warszawa 1981 PIW. 17 x 12 cm, s. 253, nlb. 3, opr. brosz.
Biblioteka Poetów.Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach. 10 PLN
- Hozjusz Stanisław: Poezje. Przekład Anna Kamieńska. Wstęp Wacław Odyniec. Olsztyn 1980 "Pojezierze". 20 x 14 cm, s. 136, nlb. 2, ilustr., opr. pł., obwol.
Seria: Literatura Warmii i Mazur w Dawnych Wiekach.Obwol. nieco przykurzona, lekko otarta na obrzeżach. 14 PLN
- Kovalčík Vlastimil: Klucz świata. Wybór poezji. Kraków 1998 Towarzystwo Słowaków w Polsce. 21 x 19 cm, s. 178, nlb. 2, opr. brosz.
14 PLN
- Lewin Leopold: Spotkania z poetami. Przekłady z poezji rosyjskiej XIX i XX wieku. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 411, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, otarta, podniszczona na obrzeżach; blok opada. Piecz. wł. 14 PLN
- Mandelsztam Osip: Późne wiersze. Wybór, przekład i oprac. Stanisław Barańczak. Warszawa 1983 b.w. 16 x 11 cm, s. 62, opr. brosz.
Opr. zakurzona, przebarwiona na grzb. (wyd. "powielaczowe"). 10 PLN
- Murianka Petro: Jak sokół wodę z kamienia. Przełożyła z mowy Łemków Barbara Dohnalik. Warszawa 1989 "Iskry". 18 x 17 cm, s. 213, nlb. 3, ilustr. drzeworytnicze, opr. brosz.
Tekst w j. polskim i oryginale.Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżu. 14 PLN
- Piechal Marian: Miara ostateczna. Łódź 1965 Wyd. Łódzkie. 25 x 18 cm, s. 383, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, zabrudzona, zaplamiona; opr. i blok generalnie w stanie dobrym. 18 PLN
- Poezja gruzińska. Antologia. Wybór Igora Sikryckiego. Łódź 1985 Wyd. Łódzkie. 25 x 16 cm, s. 630, nlb. 2, opr. pł.
Poezja narodów Związku Radzieckiego.Niewielkie otarcia opr. Piecz. wł. 24 PLN
- Pollak Seweryn: Przybliżenia. Od Tiutczewa do współczesności. Wybór przekładów z poezji rosyjskiej. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 20 x 17 cm, s. 439, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 16 PLN
- Pope Aleksander: Porwany lok. Poemat heroikomiczny. Przekł. i posłowie Juliusz Kydryński. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 67, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach. 12 PLN
- Seifert Jaroslav: Odlewanie dzwonów. Wybór Adam Wdek. Przekł. zbior. Posłowie Józef Waczków. Kraków 1990 Wyd. Literackie. 25 x 17 cm, s. 487, nlb. 1, opr. kart. powlek., obwol.
Obwol. otarta, podniszczona na obrzeżach, z ubytkiem. Opr. i blok w stanie dobrym. 23 PLN
- Sito Jerzy S.: Śmierć i miłość. Mała antologia poezji według tekstów angielskich mistrzów, przyjaciół, rywali, wrogów i naśladowców Johna Donne'a. Warszawa 1963 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 116, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Podp. wł. 10 PLN
- Ty się pojawisz jak miłość... Antologia niemieckojęzycznej liryki miłosnej. Wybór, wstęp i red. Anna Milska i Krystyna Kamińska. Warszawa 1987 PIW. 17 x 13 cm, s. 716, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 14 PLN
|
|