Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!


    Aktualizacja: 13 kwietnia 2005 r.


  1. Ambroziewicz Wiktor: Władysław Przanowski i jego dzieło. Słowem wstępnym poprzedził Tadeusz Kotarbiński. Warszawa 1964 PZWS. 22 x 15 cm, s. 360, frontispis, opr. ppł.
    Opr. nieco przybrudzona.
    14 PLN

  2. Arends Richard I.: Uczymy się nauczać. Warszawa 1994 WSiP. 24 x 17 cm, s. 527, nlb. 1, opr. brosz.
    34 PLN

  3. Awgulowa Janina, Świętek Wacława: Inscenizacje w klasach I-IV. Warszawa 1968 PZWS. 21 x 15 cm, s. 253, nlb. 3, ilustr. w tekście i na barwnych tabl., opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł., podp. wł.
    12 PLN

  4. Bandura Ludwik: Trudności w procesie uczena się. Wyd. 2. Warszawa 1970 PZWS. 22 x 16 cm, s. 151, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przybrudzona.
    8 PLN

  5. Barankiewicz Halina: Praca a kształtowanie osobowości ucznia. Warszawa 1966 PZWS. 21 x 15 cm, s. 199, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    6 PLN

  6. Barankiewicz Halina: Praca a kształtowanie osobowości ucznia. Warszawa 1966 WSiP. 21 x 15 cm, s. 1992, nlb. 1, opr. brosz.
    6 PLN

  7. Benõo Jan Augustyn: Pedagogika. Warszawa 1996 Wyd. Sióstr Loretanek. 20 x 12 cm, s. 102, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, notatki na wewnętrznej stronie tylnej okł.
    10 PLN

  8. Berezowski Eustachy: Najprostsze środki automatyzujące proces dydaktyczny. Nadbitka. 24 x 17 cm, s. 18, ilustr. w tekście, opr. pł.;
    Berezowski Eustachy Wyższa Szkoła Pedagogiczna Kraków: Maszyna dydaktyczna EZL-201. s. 7. Neodidagmata UAM Zesz. I - 1969 Poznań 1970;
    Berezowski Eustachy Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Krakowie: Bezmaszynowy system kontroli programowej - BSK. s. 16, [Dydaktyka Szkoły Wyższej 1-2/70];
    Kuczewski Józef Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: Uwagi o programach nauczania mechanizacji w wyższych szkołach rolniczych. s. 9;
    Berezowski Eustachy Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie: Adaptacyjny System Kontroli programowej - ASK. s. 10, [Dydaktyka Szkoły Wyższej 1-2/70];
    Berezowski Eustachy Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie: Z zagadnień teorii maszyn egzaminacyjnych. s. 15, [Dydaktyka Skoły Wyższej z. 1 (17) 72];
    Berezowski Eustachy Centralny Ośrodek Maszyn Dydaktycznych w Krakowie: U podstaw teorii maszyn dydaktycznych. s. 19;
    Berezowski Eustachy Centralny Ośrodek Maszyn Dydaktycznych w Krakowie: Problemy automatyzacji w kształceniu. s. 17, [Dydaktyka Szkoły Wyższej 3 (19) 72.
    Współoprawne.
    8 PLN

  9. Bukowska-Jóźwicka Anna: Pedagogiczne problemy pracy w cywilizacji technicznej. Wrocław 1971 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 260, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  10. Chrzęściewski Lucjan: Jędrzej Śniadecki. Życie i dzieło. Kraków 1978 Wyd. Nauk. WSP. 24 x 17 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz.
    Prace Monograficzne Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie Tom XXI.
    Lekkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  11. Cieński Włodziemierz: Rodzicom o dzieciach. Cz. 2. O wychowaniu charakteru. Londyn 1955 Wydawnictwo Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii. 23 x 15 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
    Nieco podniszczona opr. na obrzeżach, stan bloku bardzo dobry.
    14 PLN

  12. Cofalik Jan: Ćwiczenie precyzji językowej ucznia. Warszawa 1978 WSiP. 21 x 15 cm, s. 121, nlb. 3, opr. brosz.
    6 PLN

  13. Courtois Gaston: Rady dla rodziców. Tłum. Maria Dembińska, posłowie Józefy Hennelowej. Olsztyn 1986 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne. 21 x 15 cm, s. 104, nlb. 4, opr. brosz.
    5 PLN

  14. Czerwiński Sławomir: O nowy ideał wychowawczy. Wyd. 2 rozszerz. Warszawa 1934 Wydawnistwo Towarzystwa Kultury i Oświaty. 20 x 15 cm, s. 248, opr. pł. Seria: Biblioteka "Zrębu"
    Niewielkie naddarcie przedniej wykl., piecz. wł.
    18 PLN

  15. Davis Robert H., Alexander Lawrence T., Yelon Stephen L.: Konstruowanie systemu kształcenia. Jak doskonalić nauczanie? Warszawa 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 455, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., załamania tylnej okł., grzb. bloku nieco przkrzywiony, opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku, podkreśl. i notatki w tekście.
    29 PLN

  16. Dawid Jan W.: Inteligencja, wola i zdolność do pracy. Wrocław 1966 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. XX, 492, ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze polscy.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    46 PLN

  17. Dawid Jan W.: Pisma pedagogiczne pomniejsze. Wrocław 1968 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. XXXIV, 397, nlb. 1, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze polscy.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    46 PLN

  18. Dąbrowski Piotr Zygmunt: Nauka o dziecku. Podręcznik do użytku seminarjów nauczycielskich i nauczycieli szkół powszechnych. Wyd. 2 popr. i uzup. Lwów-Warszawa 1929 Książnica - Atlas. 23 x 16 cm, s. 200, 45 rys. w tekście, opr. bibl.
    Podp. wł.
    14 PLN

  19. Demel Maciej: Pedagogika zdrowia. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1980 WSiP. 21 x 15 cm, s. 198, nlb. 2, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  20. Dobrowolski Antoni Bolesław: Pisma pedagogiczne. Tom III. Moralność umysłowa. (Materiały). Warszawa 1964 PZWS. 22 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona.
    24 PLN

  21. Dobrowolski Antoni Bolesław: Ustrój oświatowy. Oprac. komitet red., wstęp Janusza Ostrowskiego. Warszawa 1958 PZWS. 22 x 15 cm, s. 321, frontispis, opr. pł. Seria: Antoni Bolesław Dobrowolski: Pisma Pedagogiczne.
    8 PLN

  22. Dobrowolski Stanisław: Struktury umysłow nauczycieli. Warszawa 1959 PZWS. 21 x 15 cm, s. 366, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach grzb., załamanie tylnej okł.
    12 PLN

  23. Dudzikowa Maria: Wychowanie przez aktywne uczestnictwo. Warszawa 1987 WSiP. 21 x 15 cm, s. 390, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  24. Dyczewski Leon: Rodzina polska i kierunki jej przemian. Warszawa 1981 Ośrodek Dokumentacji i Studiów Społecznych. 24 x 17 cm, s. 273, nlb. 3, opr. brosz. lakier.
    Opr. podniszczona.
    10 PLN

  25. Dygasiński Adolf: Pisma pedagogiczne. Oprac. i wstępem opatrzył Wincenty Danek. Wrocław 1957 Ossolineum. 26 x 18 cm, s. XXXII, 158, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Żródła z dziejów myśli pedagogicznej Tom I.
    Opr. nieco przykurzona, podniszczona na dolnym obrzeżu. Egz. nierozcięty.
    12 PLN

  26. Echo nauczycielskie. Miesięcznik poświęcony sprawom organizacyjno-zawodowym i szkolnym. Rocznik 4. Tarnopol 1934 Wydaje Zarząd Okręgu Zw. Naucz. Polskiego w Tarnopolu. 23 x 15 cm, s. 440, opr. pł.
    Opr. podniszczona, przetarcia płótna, naddarcia tylnej wykl., podp. wł.
    24 PLN

  27. Eipper Paweł: Dzieciaki. Tłum. Stefan Wyżga. W tekście 32 studja portretowe według zjęć oryginalnych Heddy Walter. Lwów brw. Nakładem Księgarni Lwowskiej. 23 x 16 cm, s. 81, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona, brak obwol - zachowane jedynie jej części.
    26 PLN

  28. Ewolucja tożsamości pedagogiki. Red. nauk. Warszawa 1994 Wyd. IHNOiT. 24 x 17 cm, s. 266, nlb. 2, opr. brosz.
    Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
    24 PLN

  29. Filipczuk Halina: Rodzice i dzieci najmłodsze. Wyd. 2. Warszawa 1988 "NK". 21 x 15 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Podp. wł.
    8 PLN

  30. Frankiewicz Wanda: Technika swobodnych tekstów jako metoda kształcenia myślenia twórczego. Warszawa 1983 WSiP. 21 x 15 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, blok rozłamany, podreśl. w tekście.
    8 PLN

  31. Gagné Robert M., Briggs Leslie J., Wager Walter W.: Zasady projektowania dydaktycznego. Warszawa 1992 WSiP. 24 x 17 cm, s. 335, nlb. 1, opr. brosz.
    28 PLN

  32. Gawlinowa Zofia: Proces wychowania w rodzinie. Kraków 1988 Nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 153, nlb. 3, opr. brosz. Uniowersytet Jagielloński Rozprawy habilitacyjne nr 150.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  33. Grochmal-Bach Bożęna: Analiza czynników patogennych okresu rozwojojwego determinujących poziom adaptacji u studentów w opraciu o model probabilistyczny. Kraków 1982 WN WSP. 24 x 17 cm, s. 245, nlb. 1, opr. brosz.
    Prace Monograficzne Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie Tom LII.
    Ślady zalania, zaplamienia na opr. oraz w części grzb.
    10 PLN

  34. Han-Ilgiewicz Natalia: Trudności wychowawcze i ich tło psychiczne. Warszawa 1961 PZWS. 22 x 16 cm, s. 331, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  35. Han-Ilgiewicz Natalia: Więź rodzinna w aspekcie pedagogiki specjalnej. Warszawa 1966 PAX. 20 x 13 cm, s. 331, nlb. 1, opr. brosz.
    Załamania opr., blok przykurzony na obrzeżach, podp. wł.
    12 PLN

  36. Henderson C. H.: Nowe wychowanie. Tłum. I. Moszczeńska. (What Is To Be Educated). Warszawa 1925 Gebether i Wolff. 20 x 14 cm, s. 405, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, przedani okł. i karta przedtytuł. częściowo sklejone ze sobą, egz. naprawiany, nierozcięty.
    10 PLN

  37. Hessen Sergjusz: Podstawy pedagogiki. Z rękopisu drugiego wydania oryginału rosyjskiego przełożył i bibljografją polską uzupełnił Dr Adam Zieleńczyk. Warszawa 1931 Nakładem "Naszej Księgarni", Sp. Akc. Związku Nauczycielstwa Polskiego. 20 x 15 cm, s. 430, nlb. 2, opr. bibl. Biblioteka Dzieł Pedagogicznych. Rok VI Nr. 25, 26 i 27.
    Opr. podniszczona, podkreślenia w tekście (ołówek), piecz. wł.
    14 PLN

  38. Historia wychowania. Wiek XX. T. 1-2. Pod red. Józefa Miąso. Warszawa 1980 PWN. 25 x 18 cm, s. 434, nlb. 2; s. 474, nlb. 2, opr. kart. powlek.
    Instytut Historii Nauki Oświaty i Techniki, Zakład Dziejów Oświaty PAN.
    T.1-2  48 PLN

  39. Jaeger Werner: Paideia. T. 1-2. Przekł. Marian Plezia. Warszawa 1962 PAX. 25 x 18 cm, s. 509, nlb. 3; s. 381, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach
    T. 1-2  90 PLN

  40. Janowszki Andrzej, Stachyra Roman: Prestiż ucznia wśród rówieśników. Warszawa 1985 WSiP. 21 x 15 cm, s. 189, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  41. Jędrzejewski Stanisław: Nauczycielka przedszkola. Warszawa 1987 WSiP. 21 x 15 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    8 PLN

  42. John Dewey: Wybór pism pedagogicznych. Wrocław 1967 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. LXXXVI, 264, nlb. 2, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze obcy.
    Opr. przebarwiona na grzb.
    48 PLN

  43. Kamiński Aleksander: Funkcje pedagogiki społecznej. Praca socjalna i kulturalna. Wyd. 2, popr. i uzup. Warszawa 1974 PWN. 21 x 15 cm, s. 425, nlb. 3, opr. pł. obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    34 PLN

  44. Kamiński Aleksander: Studia i szkice pedagogiczne. Warszawa 1978 PWN. 21 x 13 cm, s. 426, nlb. 2, frontispis, opr. pł., kart. powlek.
    Opr. i górne obrzeże bloku przykurzone, niewielkie otarcia i ubytki obwol. na obrzeżach.
    46 PLN

  45. Karpowicz Stanisław: Pisma pedagogiczne. Wybór, wstęp, opracowanie Ryszard Wroczyński. Wrocław 1965 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. LXX, 503, nlb. 5, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze polscy.
    Opr. przykurzona.
    46 PLN

  46. Komeński Jan Amos: Pampaeida. Tłum. Krystyna Remerowa, wstęp i komentarz Bogdana Suchodolskiego. Wrocaław 1973 Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 22 x 15 cm, s. LXV, nlb. I, 300, opr. pł.Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze Obcy. Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk pedagogicznych.
    Opr. zakurzona.
    23 PLN

  47. Komeński jan Amos: Wielka dialektyka. Wrocław 1956 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. XCVIII, 370, nlb. 2, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze obcy.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    56 PLN

  48. Kontestacje pedagogiczne. Materiały z sekcji III Zjazdu Pedagogicznego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Rembertowie 10-12.02.1993 r. pod red. Bogusława Śliwerskiego. Kraków 1993? Oficyna Wydawnicza "Impuls". 21 x 15 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    10 PLN

  49. Kosyrz Zdzisław: Osobowość wychowawcy. Warszawa 1992 Polskie Towarzystwo Higieny Psychicznej. 21 x 15 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  50. Kupisiewicz Czesław: Podstawy dydaktyki ogólnej. Warszawa 1973 PWN. 22 x 16 cm, s. 331, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. miejscami przebarwiona, grzb. bloku przekrzywiony. Podp. wł.
    12 PLN

  51. Lewowicki Tadeusz: Indywidualizacja kształcenia. Dydaktyka różnicowa. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 333, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, załamania okł.
    10 PLN

  52. Łopatkowa Maria: Dziecko a polityka czyli walka o miłość. Warszawa 2001 Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. 24 x 17 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie załamanie naroża przedniej okł. Dedyk. odautorska.
    28 PLN

  53. Łukasiewicz Ryszard: Edukacja dialektyczna i szkoła przyszłości. Wrocław 1991 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 146, nlb. 2, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    24 PLN

  54. Majchrowicz Franciszek: Historja pedagogji ze szczególnym uwzględnieniem dziejów wychowania i szkół w Polsce. Wyd. 5. Warszawa 1924 Insytut Wydawniczy "Biblioteka Polska". 24 x 17 cm, s. 434, nlb. 2, 98 ilustr. w tekście, opr. pł., powlek.
    Liczne podkreśl. w tekście, notatki (ołówek, kredka), naprawiana pierwsza i ost. karta w bloku, poza tym blok w stanie dobrym, niewielkie otarcai opr., egz. przeopr.
    38 PLN

  55. Marjański J: Zarys historii wychowania opracowany na podstawie najnowszych podręczników polskich i obcych oraz specjalnej monografii. Warszawa brw. Wydawnictow " Pomoc Szkolna" H. Wajnera. 17 x 12 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszcz., ubytki okł., podkreśł. w tekście (ołówek), egz. napraw., piecz. wł.
    10 PLN

  56. Marrou Henri-Irénée: Historia wychowania w starozytności. Przekł. Stanisław Łoś. Warszawa 1969 PIW. 25 x 18 cm, s. 657, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, blok nieco poluźniony, opada. Piecz. wł.
    34 PLN

  57. Matulka Zofia: Selekcja i synteza informacji w procesie samokształcenia. Warszawa 1979 PWN. 21 x 15 cm, s. 310, nlb. 2, opr. brosz.
    Odbarwienia opr. na grzb.
    12 PLN

  58. Mazur Jan: Uczeń w nowoczesnej szkole. Technika organizacji pracy. Lwów 1934 Książnica - Atlas. 19 x 13 cm, s. 107, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona i zabrudzona, stan bloku dobry.
    8 PLN

  59. Metodologia pedagogiki pracy. Materiały pod red. Tadeusza Nowackiego. Warszawa 1978 WSiP. 22 x 15 cm, s. 231, nlb. 1, opr. kart. powlek. Instytut Kształcenia Zawodowego.
    7 PLN

  60. Metodyka nauczania początkowego. Część III. Wiadomości o przyrodzie. Geografia. Zajęcia praktyczno-techniczne. Wychowanie plastyczne. Wychowanie mmuzyczne. Wychowanie fizyczne. Warszawa 1967 PZWS. 25 x 18 cm, s. 276, ilustr. w tekście i na barwnych wkładkach, opr. ppł.
    Instytut Pedagogiki.
    Otarcia opr. na obrzeżach. Podp. wł.
    12 PLN

  61. Meyer Gerhard: Cybernetyka a proces nauczania. Warszawa 1969 PZWS. 21 x 15 cm, s. 257, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, nieco zaplamiona na grzb., podreśl. i notatki (ołówkiem).
    12 PLN

  62. Moi rodzice Oprac. Marek Skwarnicki, posłowie Józefy Hennel. Kraków 1960 Znak. 20 x 13 cm, s. 345, nlb. 1, opr. pł.
    Egz. przeopr., piecz. wł.
    6 PLN

  63. Muszyński Helidor: Wstęp do metodologii pedagogiki. Warszawa 1971 PWN. 21 x 16 cm, s. 349, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. podnisczona na obrzeżach, naddarta, z ubytkami. Piecz. wł.
    14 PLN

  64. Mysłakowski Zygmunt: Kształcenie i doświadczenie. Warszawa 1961 PZWS. 20 x 13 cm, s. 251, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, miejscami przebarwiona, ślady zalania bloku.
    10 PLN

  65. Mysłakowski Zygmunt: Pisma Wybrane. Wybór Tadeusz Nowacki. Warszawa 1971 PZWS. 21 x 14 cm, s. 286, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  66. Mysłakowski Zygmunt: Proces kształcenia i jego wyznaczniki. Warszawa 1970 PZWS. 21 x 13 cm, s. 189, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  67. Nauczyciel i młodzież. Tradycje-sytuacja-perspektywy. Konferencja w Jabłonnie 24-26 listopada 1981 r. Wybór materiałów pod red. Bogdana Suchodolskiego. Wrocław 1986 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 412, opr. brosz.
    Komitet Badań i Prognoz "Polska - 2000" PAN.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach, blok rozłamany, podreślenia i notatki w tekście.
    10 PLN

  68. Nauczycieli portret własny. Wybór i oprac. Henryk Jadam. Rzeszów 1986 KAW. 19 x 13 cm, s. 327, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    6 PLN

  69. Nawroczyński Bogdan: Dzieła wybrane. T. 1-2. Wybór, przedmowa i wstęp Anna Mońka-Stanikowa. Warszawa 1987 WSiP. 20 x 13 cm, s. 547, nlb. 1; s.327, nlb. 1, opr. kart. powlek.
    Opr. zabrudzona.
    T.1-2  26 PLN

  70. Nawroczyński Bogdan: Zasady nauczania. Wyd. 2. Lwów-Warszawa 1931 Książnica-Atlas. 22 x 15 cm, s. 438, nlb. 2, opr. bibl. Biblioteka Pedagogiczno-Dydaktyczna. Pod red. prof. dr. Z. Mysłakowskiego. Nr. 4.
    Opr. zakurzona, otarcia, podkreśl. w tekście (ołówek, kredka), egz. przeopr. z zachowaniem części oryg. okł. - naklejone na nowe okł.
    14 PLN

  71. Od pedagogiki ku pedagogii. Pod red. Ewy Rodziewicz i Marii Szczepskiej-Pustkowskiej. Toruń 1993 Wyd. "Edytor". 24 x 17 cm, s. 192, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  72. Osobowość w społeczeństwie i kulturze. Przedmowa Bogdan Suchodolski. Wrocław 1974 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 305, nlb. 3, opr. brosz.
    Komitet Nauk Pedagogicznych PAN Studia pedagogiczne XXX.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    10 PLN

  73. Osobowość w społeczeństwie i kulturze. Przedmowa Bogdan Suchodolski. Wrocław 1974 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 305, nlb. 3, opr. brosz.
    Komitet Nauk Pedagogicznych PAN. Studia pedagogiczne XXX.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł.
    10 PLN

  74. Osobowość w społeczeństwie i kulturze. Przedmowę napisał Bogdan Suchodolski. Wrocław 1974 Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 305, nlb. 3, opr. brosz. Seria: Studia Pedagogiczne Komitet redakcyjny Stanisław Kowalski, Bogdan Suchodolski, Ryszard Wroczyński (red. naczelny) XXI. Polska Akademia Nauk Komitet Nauk Pedagogicznych.
    Piecz. wł.
    6 PLN

  75. Paczyński Władysław P.: Uczenie się przez przeżywanie. Rzecz o teorii wielostronnego kształcenia. Warszawa 1990 WSiP. 21 x 15 cm, s. 172, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    8 PLN

  76. Parnowska-Kwiatkowska M.: Badania twórczości plastycznej dzieci 3-4 letnich na zajęciach zespołowych w przedszkolu. Warszawa 1960 PZWS. 24 x 17 cm, s. 255, nlb. 5, ilustr. w tekście, 9 barwych tabl., opr. brosz.
    Instytut Pedagogiki.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, z ubytkami, częściowo odchodzi od grzb.
    14 PLN

  77. Pasterniak Wojciech: Przygotowanie do odbioru dzieła literackiego. Wrocław 1977 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 200, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, grzb. bloku nieco przekrzywiony, ślady zalania w bloku.
    7 PLN

  78. Pearson Allen T.: Nauczyciel. Teoria i praktyka w kształceniu nauczycieli. Warszawa 1994 WSiP. 24 x 17 cm, s. 181, nlb. 3, opr. brosz.
    16 PLN

  79. Pedagogika. Podręcznik akademicki. Pod red. Michała Godlewskiego, Stanisława Krawcewicza, Tadeusza Wujka. Wyd. 2. Warszawa 1974 PWN. 25 x 18 cm, s. 692, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona.
    16 PLN

  80. Pedagogika alternatywna. Red. Krystyna Baranowicz. Łódź-Kraków 1995 Oficyna Wydawnicza IMPULS. 24 x 16 cm, s. 419, nlb. 2, opr. brosz. Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Uniwersytet Łódzki.
    16 PLN

  81. Pedagogika. Podręcznik akademicki. Pod red. Michała Godlewskiego, StanisławaKrawcewicza, Tadeusza Wujka. Warszawa 1974 PWN. 25 x 18 cm, s. 692, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Naddarcia i ubytki obwol., przykurzone obrzeże bloku. Piecz. wł.
    23 PLN

  82. Pestalozzi Jan Henryk: Pisma pedagogiczne. Wrocław 1972 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. LVIII, 557, nlb. 1, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze obcy.
    Opr. zakurzona.
    54 PLN

  83. Początek Andrzej: Mały poradnik zdrowia dziecka. Wyd. 3. Warszawa 1990 PZWL. 21 x 15 cm, s. 182, nlb. 2, opr. brosz.
    4 PLN

  84. Probelmy współczesnego człowieka w filozofii - wartość, wolność, odpowiedzialność. Przedmowa Bogdan Suchodolski. Wrocław 1971 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 288, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Nauk Pedagogicznych i Psychologicznych PAN. Studia pedagogiczne XXI.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  85. Problemy modelowania procesów dydaktycznych. Red. Eustachy Berezowski. Warszawa 1978 PWN. 20 x 13 cm, s. 230, nlb. 4, opr. brosz. Seria: Monografie i Studia. Technologia Kształcenia.
    Ministerstwo Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki. Instytut Polityki Naukowej, Postępu Technicznego i Szkolnictwa Wyżeszego.
    6 PLN

  86. Problemy psychodydaktyki nauczania początkowego. Praca zbior. pod red. Marii Przetacznik-Gierowskiej. Warszawa 1992 WSiP. 21 x 15 cm, s. 231, nlb. 1, opr. brosz.
    8 PLN

  87. Problemy współczesnego człowieka w filozofii - wartość ,wolność, odpowiedzialność. Przedmowę napisał Bogdan Suchodolski. Wrocław 1957 Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 288, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Studia Pedagogiczne Komitet redakcyjny Bogadan Suchodolski, Ryszard Wroczyński, Mieczysław Pęcherski XXI. Komitet Nauk Pedagogicznych i Psychologicznych Polskiej Akademii Nauk.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  88. Proces dydaktyczno-wychowawczy w uczelniach pedagogicznych w teorii i praktyce. Materiały z koncefencji międzynarodowej zorganizowanej w dniach 11-13 IV 1988 r. Pod red. Józefa Kuźmy. Kraków 1990 WN WSP. 24 x 17 cm, s. 306, opr. brosz.
    Przebarwienia grzb. opr., odręczny opis książki na grzb. opr., niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  89. Proces kształcenia - podejśćie systemowe. Przewodnik dla nauczycieli. Warszawa 1986 WSiP. 24 x 17 cm, s. 167, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  90. Przecławska Anna: Zróżnicowanie kulturalne młodzierzy a problemy wychowania. Warszawa 1976 PWN. 20 x 13 cm, s. 285, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  91. Przezwański Roman: Obserwacja pedagogiczna. Badania nad przydatnościąą niektórych sposobów prowadzenia zeszytów obserwacyjnych. Warszawa 1959 PZWS. 21 x 15 cm, s. 78, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  92. Przyroda przeżywana i obserwowana z dziećmi przedszkolnymi. Tłum. Edeltranda Janik. Warszawa 1988 WSiP. 24 x 17 cm, s. 295, nlb. 1, liczne ilustr. barwne i cz-b. w tekście, opr. kart.
    Opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  93. Ptaszyński Witold: Kształtowanie języka ucznia przy zastosowaniu wskazań logiki. Ćwiczenia w mówieniu i pisaniu - próba uzupełnienia treadycyjnej metodyki. Warszawa 19706 PZWL. 21 x 15 cm, s. 208, opr. brosz.
    4 PLN

  94. Rocznik Naukowo-Dydaktyczny. Zeszyt 5/61 Historia. Rzeszów 1985 Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie. 24 x 17 cm, s. 211, nlb. 2, opr. brosz.
    3 PLN

  95. Rodzina i dziecko. Praca zbior. pod red. Marii Ziemskiej. Warszawa 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 478, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    16 PLN

  96. Rymaszewska Teresa: Dziecko w mieszkaniu. Warszawa 1979 Wydawnictwo Watra. 21 x 15 cm, s. 80, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr zakurzona.
    2 PLN

  97. Rzepecki Adam Jerzy: Skrót historji pedagogji. Wyd. 3. Lwów 1927 Nakładem Księgarni Kresowej. 15 x 12 cm, s. 141, opr. brosz.
    Opr. podniszczoan, ubytki, zabrudzenia.
    10 PLN

  98. Saloni Zygmunt: O kształceniu umiejętności pisania. Warszawa 1979 WSiP. 21 x 15 cm, s. 257, nlb. 3, opr. brosz.
    Odbarwienia opr. na grzb.
    9 PLN

  99. Schulz Roman: Nauka a wartości wychowawcze.. Wrocałw 1974 Zakład Narodowy im. Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk. 24 x 17 cm, s. 226, opr. brosz. Polska Akademia Nauk. Komitet Nauk Pedagogicznych. Monografie Pedagogiczne Tom XLI.
    Opr. podniszczona, piecz. wł.
    7 PLN

  100. Skowrońska-Lebecka Ewa: Dźwięk i gest. Ćwiczenia muzyczno-ruchowe dla dzieci i młodzieży. Wyd. 2. Warszawa 1995 Wyd. "Żak". 24 x 17 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przybrudzenia obrzeży bloku.
    10 PLN

  101. Słomkiewicz Stefan: Nauczanie algorytmiczne a psychologiczna teoria czynności. Warszawa 1972 PZWS. 22 x 16 cm, s. 159, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  102. Słownik pedagogiki pracy. Pod red. Lidii Koczniewskiej-Zagórskiej, Tadeusza W. Nowackiego, Zygmunta Wiatrowskiego. Wrocław 1986 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 557, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    34 PLN

  103. Sośnicki Kazimierz: Rozwój pedagogiki zachodniej na przełomie XIX i XX w. Warszawa 1967 PZWS. 22 x 16 cm, s. 312, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  104. Sośnicki Kazimierz: Rozwój pedagogiki zachodniej na przełomie XIX i XX w. Warszawa 1967 PZWS. 22 x 16 cm, s. 312, opr. pł., obwol.Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  105. Staszic Stanisław: Pisma i wypowiedzi pedagogiczne. Wrocław 1956 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. LXIV, 331, nlb. 1, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze polscy.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    46 PLN

  106. Stevenson John Alford: Metoda projektów w nauczaniu. Tłum. z oryginału Wanda Piniówka. Lwów-Warszawa 1930 Ksiąznica - Atlas. 22 x 15 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz. Bibjoteka Przekładów Dzieł Pedagogicznych T. 8 pod red. dr Zygmunta Ziembińskiego.
    Opr. podniszcz., ubytek naroża przedniej okł.
    16 PLN

  107. Szaniawski Ignacy: Model i metoda. Warszawa 1965 PWN. 21 x 13 cm, s. 313, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  108. Szaniawski Ignacy: Model i metoda. Warszawa 1965 PWN. 21 x 13 cm, s. 313, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  109. Szuman Stefan: O uwadze. Aktywizowanie i kształtowanie uwagi dowolnej ucznów na lekcjach w szkole. Warszawa 1961 PZWS. 21 x 15 cm, s. 145, nlb. 3, 10 tabl. z 60 fotogr. cz-b., opr. brosz.
    Opr. nieco zakurzona.
    12 PLN

  110. Śnieżyński Marian: Efektywność kształcenia. (Wybrane zagadnienia z dydaktyki ogólnej.) Kraków 1992 Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie. 24 x 17 cm, s. 164, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  111. Tołstoj Lew: Pisma pedagogiczne. Wrocław 1963 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. XL, 511, nlb. 1, opr. pł.
    Biblioteka Klasyków Pedagogiki. Pisarze obcy.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    46 PLN

  112. Toulat Jean: Sztuczne poronienie. Wzywolenie czy zbrodnia? Paris 1978 Éditions Dialogue. Société d`Éditions Internationales. 20 x 14 cm, s. 162, nlb. 2, opr. brosz.
    6 PLN

  113. Trča Stanisław: Będziemy mieć dziecko. Warszawa 1986 PZWL. 21 x 15 cm, s. 219, nlb. 5, opr. brosz.
    Zaplamienia opr.
    4 PLN

  114. Wall W. D.: Wychowanie i zdrownie psychiczne. Tłum. Maria Przetacznikowa Warszawa 1960 PWN. 20 x 18 cm, s. 391, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    16 PLN

  115. Waszkiewicz Elżbieta: Zestaw do zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla dzieci przedszkolnych. Warszawa 1990 Wyd. ZSL. 24 x 17 cm, s. 23, nlb. 1, opr. brosz.
    Centralny Ośrodek Metodyczny Poradnictwa Wychowawczo-Zawodowego Ministerstwa Edukacji Narodowej.
    6 PLN

  116. Wprowadzenie do pedagogiki dorosłych. Praca zbior. pod red. Tadeusza Wujka. Warszawa 1992 WN PWN. 24 x 17 cm, s. 390, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  117. Wroczyński Ryszard: Wprowadzenie do pedagogiki społecznej. Warszawa 1966 PWN. 25 x 18 cm, s. 250, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, naddarta, z ubytkami.
    16 PLN

  118. Wychowanie i środowisko. Warszawa 1979 WSiP. 25 x 18 cm, s. 440, opr. pł., obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    18 PLN

  119. Wygotski Lew S.: Narzędzie i znak w rozwoju dziecka. Warszawa 1978 PWN. 20 x 13 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    6 PLN

  120. Zaborowski Zbigniew: Wstęp do metodologii badań pedagogicznych. Wrocław 1973 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 359, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr., opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku. Piecz. wł.
    24 PLN

  121. Ziółkowska-Rudowicz Elżbieta: Zdolności intelektualne dzieci 10-12 letnich i ich uwarunkowania w pracy w szkoły. Wrocław 1982 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 228, opr. brosz.
    Opr. nieco lekko przykurzona, nieliczne notatki podreśl. w tekście.
    12 PLN


    Dydaktyka szczegółowa do góry

  122. Bar Józef: Dydaktyka ćwiczeń w mówieniu i pisaniu. Wybrane zagadnienia. Materialy pomocnicze dla studentów filologii polskiej WSP i WSN. Opole 1975 Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Opolu. 24 x 17 cm, s. 124, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta.
    10 PLN

  123. Cofalik Jan: Malarstwo i muzyka w nauczaniu języka polskiego. Wyd. 2, zmien. i rozszerz. Katowice 1967 Zarząd Okręgu Zw. Nauczycielstwa Polskiego. Wydział Pedagogiczny w Katowicach. 21 x 15 cm, s. 89, nlb. 3, opr. brosz.
    Biuletyn Nr 2.
    Przebarwienia opr.
    8 PLN

  124. Dydaktyka ćwiczeń w mówieniu i pisaniu. Skrypt dla studentów filologii polskiej. Materiały wybrał, zestawił i opracował Józef Bar. Opole 1982 Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Opolu. 24 x 17 cm, s. 227, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przebarwienia, niewielkie naddarcia przy grzb. Dedyk. odaut.
    10 PLN

  125. Jaworski Michał: Metodyka nauki o języku polskim. Warszawa 1978 PWN. 25 x 18 cm, s. 259, nlb. 5, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  126. Kowalik Jadwiga: Nauka o języku polskim dla licealistów. Warszawa 1992 WSiP. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  127. Nagajowa Maria: ABC metodyki języka polskiego dla początkujących nauczycieli. Warszawa 1990 WSiP. 21 x 15 cm, s. 255, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    10 PLN

  128. Podracki Jerzy: Dydaktyka składni polskiej. Warszawa 1989 WSiP. 21 x 15 cm, s. 239, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  129. Polański Edward: Dydaktyka ortografii i interpunkcji. Warszawa 1987 WSiP. 24 x 17 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona.
    12 PLN

  130. Wesołowska Danuta Natalia: Nauka o języku polskim w szkole średniej. Książka przedmiotowo-metodyczna. Warszawa 1977 WSiP. 25 x 18 cm, s. 182, nlb. 2, opr. ppł.
    12 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy