Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Parlamentaryzm
    Aktualizacja: 6 października 2004.

  1. Ciągwa Józef: Immunited Parlamentarny posłów Sejmu Śląskiego w latach 1922-1939. Regulacja prawna i praktyka. Katowice 1992 UŚ. 24 x 17 cm, s. 283, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    12 PLN

  2. Grzybowski Marian: Prawnoustrojowe przesłanki formowania rzadów w Szwecji i Norwegii. Kraków 1981 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 230, opr. brosz.
    Uniwersytet Jagielloński. Rozprawy Habilitacyjne Nr 59.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach.
    10 PLN

  3. Grzybowski Marian: Współczesny parlamentaryzm skandynawski. Kraków 1988 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 130, nlb. 2, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCCLII. Prace z nauk politycznych. Zeszyt 32.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  4. Historia sejmu polskiego. Tom 1. Do schyłku szlacheckiej Rzeczypospolitej. pod red. Jerzego Michalskiego. Tom 2. Cześć 1. W dobie rozbiorów. Napisał Andrzej Ajnenkiel. Tom 2. Cześć 2. II Rzeczpospolita. Tom 3. Polska Ludowa. Pod red. Andrzeja Ajnenkiela. Warszawa 1984 (t. 1.), 1989 PWN. 21 x 15 cm, s. 451, nlb. 1; s. 367, nlb. 1; s. 418, nlb. 2; s. 343, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Całość 120 PLN

  5. Jaskiernia Jerzy: Zasady demokratycznego państwa prawnego w sejmowym postępowaniu ustawodawczym. Warszawa 1999 Wyd. Sejmowe. 25 x 17 cm, s. 532, nlb. 4, opr. kart.
    Piecz. wł. "Tadeusz Zieliński".
    34 PLN

  6. Krajowa Rada Narodowa. Pod red. Andrzeja Burdy. Wrocław 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 249, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Państwa i Prawa.
    Otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach, naddarcie wtylnej części. Piecz. wł.
    14 PLN

  7. Olszewski Henryk: Sejm w dawnej Rzeczypospolitej. Ustrój i idee. Tom 1. Sejm Rzeczypospolitej epoki oligarchii (1652-1763). Prawo-praktyka-teoria-programy. Tom 2. Studia i rozprawy. Poznań 2002 Wyd. "Printer". 25 x 18 cm, s. 475, nlb. 1; s. 544, opr. pł., obwol.
    Prace Wydziału Prawa i Administracji. Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tom VIII.
    W obu tomach grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    120 PLN

  8. Parlament w krajach zachodnich. Pod red. Zbigniewa Kiełmińskiego i Tadeusza Mołdawy. Warszawa 1992 Dom Wydawniczy i Handlowy "Elipsa". 21 x 15 cm, s. 172, nlb. 4, opr. brosz.
    Uniwersytet Warszawski. Instytut Nauk Politycznych. Wybrane problemy ustrojowe demokracji zachodnich. Tom 1.
    Otarcia opr., niewielkie załamanie przedniej okł. oraz części bloku.
    23 PLN

  9. Rechowicz Henryk: Sejm Śląski 1922-1939. Katowice 1965 Wyd. "Śląskie". 21 x 15 cm, s. 322, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Śląski Instytut Naukowy.
    Otarcia obwol.
    16 PLN

  10. Rysiak Gwidon: Funkcje Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa (art. 11 ust. 1 i 2 Karty NZ). Kraków 1969 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 180, nlb. 4, opr. brosz.
    Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego CC. Prace Prawnicze, Zeszyt 41.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przykurzona. Egz. częściowo nierozcięty. Dedyk. odaut. dla prof. T. Zielińskiego.
    14 PLN

  11. Sarnecki Paweł: Rząd a parlament Konfederacji Szwajcarskiej. Kraków 1978 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 234, opr. brosz.
    Uniwersytet Jagielloński. Rozprawy Habilitacyjne Nr 22.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, ostatnia karta luzem.
    10 PLN

  12. Sarnecki Paweł: Senat RP i jego relacje z Sejmem (lata 1989-1993). Warszawa 1985 Wyd. Sejmowe. 21 x 15 cm, s. 152, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  13. Sejm Czteroletni i jego tradycje. Pod red. Jerzego Koweckiego. Warszawa 1991 PWN. 26 x 20 cm, s. 387, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwo., podnsizczenia na obrzeżach.
    26 PLN

  14. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. I kadencja. Informator (2). Warszawa 1992 Wyd. Sejmowe. 21 x 15 cm, s. 200, tabl. rozkł., opr. brosz.
    14 PLN

  15. Senat w Polsce. Dzieje i teraźniejszość. Sesja naukowa, Kraków 25 i 26 maja 1993. Warszawa 1993 Kancelaria Senatu RP. 24 x 17 cm, s. 236, nlb. 8, opr. brosz., obwol.
    opr. częściowo odchodzi od grzb.
    28 PLN

  16. Sokolewicz Wojciech: Odpowiedzialność parlamentarna Rządu RP. (Votum zaufania, votum nieufności, absolutorium.) Warszawa 1993 Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu. 21 x 15 cm, s. 125, nlb. 3, opr. brosz.
    16 PLN

  17. Wheare K. C.: Ciała ustawodawcze. Nowy Jork 1990 BPC Inc. "Nowy Dziennik". 22 x 14 cm, s. 204, opr. brosz.
    Niewielkie załamania okł., otarcia na obrzeżach, podkreślenia i notatki (ołówkiem). Podp. wł. Tadeusza Zielińskiego.
    36 PLN

  18. Wybrane dane o pracy Senatu Rzeczypospolitej Polskiej I kadencji. Warszawa 1991 Kancelaria Senatu RP. 21 x 15 cm, s. 291, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie załamania okł.
    16 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy