Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Nauka o literaturze.
Biografie literackie.

Nauka o literaturze
Biografie literackie

    Aktuazliacja: 7 marzec 2005 r.

    Nauka o literaturze

  1. Adamski Jerzy: Historia literatury francuskiej. Zarys. Wyd. 2, poszerzone. Wrocław 1970 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 421, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  2. Autor, podmiot literacki, bohater. Studia pod red. Anny Martuszewskiej i Janusza Sławińskiego. Wrocław 1983 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 252, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Badań Literackich. Z dziejów form artystycznych w literaturze polskiej tom LXIII.
    Blok nieco przybrudzony, opr. podniszczona.
    10 PLN

  3. Baculewski Jan: Zarys literatury polskiej po powstaniu styczniowym. Wyd. 2. Warszawa 1959 PZWS. 21 x 15 cm, s. 331, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona.
    8 PLN

  4. Barańczak Stanisław: Uciekinier z Utopii. O poezji Zbigniewa Herberta. London 1984 Polonia Book Fund LTD. 22 x 14 cm, s. 155, nlb. 3, opr. brosz.
    Wokół literatury 2.
    Opr. lekko przykurzona.
    23 PLN

  5. Berlin Isaiah: Jeż i lis. Esej o pojmowaniu historii u Tołstoja. Słowo wstępne Josifa Brodzkiego. Warszawa 1993 Fundacja "Aletheia"/Wydawnictwo "Pavo". 20 x 13 cm, s. 119, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  6. Bieńkowski Zbigniew: Ćwierć wieku intymności. Szkice o poezji i niepoezji. Warszawa 1993 Oficyna Wyd. "Agawa". 20 x 13 cm, s. 384, opr. brosz.
    Biblioteka Srebrnego Asa.
    14 PLN

  7. Blüth Rafał Marceli: Pisma literackie. Kraków 1987 "Znak". 20 x 13 cm, s. 366, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    14 PLN

  8. Błoński Jan: Kilka myśli co nie nowe. Kraków 1985 "Znak". 20 x 13 cm, s. 201, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  9. Bolecki Włodzimierz: Prawdy niemiłe (eseje). Warszawa 1993 Wyd. Przedświt. 20 x 13 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  10. Brückner Aleksander: Kultura, piśmiennictwo, folklor. Wybór prac pod red. Władysława Berbelickiego i Tadeusza Ulewicza. Warszawa 1974 PWN. 22 x 16 cm, s. 554, nlb. 2, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Filologii Polskiej. Seria B. Literaturoznawstwo.
    Lekkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    18 PLN

  11. Elzenberg Henryk: Próby kontaktu. Eseje i studia krytyczne. Kraków 1966 "Znak". 20 x 13 cm, s. 220, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Niewielkie podniszczenia i ubytki obwol.
    23 PLN

  12. Głowiński Michał, Okopień-Sawińska Aleksandra, Sławiński Janusz: Zarys teorii literatury. Wyd. 2, zmienione. Warszawa 1967 PZWS. 22 x 16 cm, s. 543, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, odbarwiona na grzb. i obrzerżach.
    38 PLN

  13. Hernas Czesław: Literatura baroku. Warszawa 1987 PWN. 20 x 13 cm, s. 316, nlb. 4, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Seria: Dzieje literatury polskiej. Synteza uniwersytecka pod red. Jerzego Ziomka.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  14. Jakowska Krystyna: Powrót autora. Renesans narracji auktorialnej w polskiej powieści międzywojennej. Wrocław 1983 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 327, nlb. 3, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Komitet Nauk o Literaturze Polskiej. Seria: Rozprawy Literackie.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  15. Jarocki Robert: Widzeć jasno bez zachwytu. Warszawa 1982 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  16. Jeleński Konstanty A.: Szkice. Wybór Wojciech Karpiński. Kraków 1990 "Znak". 20 x 13 cm, s. 251, nlb. 5, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    12 PLN

  17. Jopek Antoni: Bard lachty sanockiej. Opowiadaniai powieści historyczne Zygmunta Kaczkowskiego. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 293, nlb. 3, frontispis, opr. brosz.
    Przybrudzenienia grzb. opr.
    10 PLN

  18. Jurewicz Oktawiusz: Historia literatury bizantyjskiej. Zarys. Wrocław 1984 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 354, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przebarwiona, miejscami przybrudzona, blok w stanie dobrym.
    12 PLN

  19. Kaliszewski Andrzej: Książę Kraju Łagodności. (O twórczości Jerzego Harasymowicza.) Kraków 1988 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 282, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., naddarcia na grzb., przebarwienia.
    10 PLN

  20. Kozarynowa Zofia: Sto lat. Gawęda o kulturze środowiska. Wrocław 1992 Ossolineum. 22 x 14 cm, s. 325, nlb. 3, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    24 PLN

  21. Krzyżanowski Julian: Historia literatury polskiej. Alegoryzm - preromantyzm. Wyd. 2. Warszawa 1964 PIW. 25 x 18 cm, s. 654, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście oraz na wkładkach i tabl. rozkł., opr. pł.
    Opr., górne obrzeże bloku przykurzone, blok opada.
    38 PLN

  22. Krzyżanowski Julian: Nauka o literaturze. Wyd. 2, uzup. Wrocław 1969 Ossolineum. 28 x 17 cm, s. 520, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkei przekrzywienie grzb. bloku.
    38 PLN

  23. Krzyżanowski Julian: Nauka o literaturze. Wyd. 3. Wrocław 1984 Ossolienum. 21 x 15 cm, s. 530, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  24. Leśmian Bolesław: Szkice literackie. Warszawa 1959 PIW. 21 x 14 cm, s. 538, nlb. 2, frontispis, opr. pł.
    Seria: Z pism Bolesława Leśmiana.
    Opr. przykurzona, odbarwiona na grzb.
    23 PLN

  25. Lichański Stefan: Pisarstwo wsi i ziemi. Szkice i eseje. Warszawa 19864 LSW. 21 x 15 cm, s. 331, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

  26. Loranc Władysław: Sztuka i społeczeństwo w programi artystycznym poslkiego modernizmu 1897-1907. Kraków 1973Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, naddarcie przedniej okł.
    8 PLN

  27. Łaszowski Alfred: Literatura i styl życia. Szkice, wspomnienia, rozmowy. Wybór, oprac. i przedmowa Stafan Jończyk. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 431, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  28. Łukosz Jerzy: Byt bytujący. Esej o prozie. Wrocław 1994 Wyd. Uniwersytetu Wrocławskiego. 21 x 15 cm, s. 121, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    10 PLN

  29. Markiewicz Henryk: "Ludzie bezdomni" Stefana Żeromskiego. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1966 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    8 PLN

  30. Markiewicz Zygmunt: Polsko-francuskie związki literackie. Warszawa 1986 PWN. 21 x 16 cm, s. 515, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Lekkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    26 PLN

  31. Matuszewski Ignacy: O twórczości i twórcach. Studia i szkice literackie. Wyboru dokonał i opracował Samuel Sandler. Warszawa 1965 PIW. 21 x 15 cm, s. 378, nlb. 2, opr. pł.
    Biblioteka Studiów Literackich pod red. Henryka Markiewicza. Z pism Ignacego Matuszewskiego Tom 2.
    16 PLN

  32. Maver Giovanni: Literatura Polska i jej z Włochami. Wybór, przekład i opracowanie Andrzej Zieliński. Warszawa 1988 PWN. 20 x 13 cm, s. 561, nlb. 3, frontispis, opr. pł., obwol.
    Niewielkie otarcia i podniszczenia na obrzeżach.
    16 PLN

  33. Morciniec Dorota i Norbert: Historia literatury niderlandzkiej. Zarys. Wrocław 1985 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 428, opr. pł.
    16 PLN

  34. Najdowski Zygmunt: "Podróż do Kalopei" Wojciecha Gutkowskiego. Studium z dziejów myśli polskiego oświecenia. Warszawa 1988 PWN. 20 x 13 cm, s. 190, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  35. O języku religijnym. Zagadnienia wybrane. Red. tomu Maria Karpluk, Jadwiga Sambor. Lublin 1988 Redakcja Wydawnictw KUL. 21 x 15 cm, s. 170, nlb. 2, opr. brosz.
    Katolicki Uniwersytet Katolicki Zakłada Badań nad Literaturą Religijną 13.
    10 PLN

  36. Pędziński Zbigniew: Dalecy i bliscy. Szkice literackie. Poznań 1957 Pallotinum. 20 x 13 cm, s. 258, nlb. 2, opr. pł.
    Piecz. wł. Egz. przopr.
    8 PLN

  37. Pieszczachowicz Jan: Na widnokręgu historii. Szkice literackie. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 415, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    10 PLN

  38. Pigoń Stanisław: Studia literackie. Kraków 1951 Wydawnictwo M. Kot. 22 x 16 cm, s. 301, nlb. 3, opr. brosz.
    Literatura-Sztuka-Krytyka Biblioteka naukowa Nr 16.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, miejscami niewielkie przybrudzenia kart w bloku. Egz. nierozcięty.
    14 PLN

  39. Pigoń Stanisław: Wiązanka historycznoliteracka. Studia i szkice. Warszawa 1969 PIW. 21 x 13 cm, s. 391, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr., podniszczenia na obrzeżach, blok opada.
    14 PLN

  40. Pisarski Roman: Pierwiastek ludowy i społeczny w piśmiennictwie polskim. (Wybór zagadnień z literatury.) Kraków b.r.w. Wydawnictwo Książek Popularnych. 21 x 15 cm, s. 131, nlb. 1, opr. brosz.
    Podkreśl. w tekście (ołówkiem), niewielkie uszkodzenie grzb. opr. Podp. wł.
    10 PLN

  41. Proces historyczny w literaturze i sztuce. Materiały konferencji naukowej maj 1965. Pod red. Marii Janion i Anieli Piorunowej. Warszawa 1965 PIW. 22 x 16 cm, s. 400, nlb. 4, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Historia i Teoria Literatury. Studia. Historia Literatury 18.
    Opr. przykurzona. Egz. częściowo nierozcięty.
    14 PLN

  42. Przekład artystyczny. Tom 4. Różewicz tłumaczony na języki obce. Pod red. Piotra Fasta. Katowice 1992 Uniwersytet Śląski. 24 x 17 cm, s. 136, opr. brosz.
    Prace Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nr 1327.
    10 PLN

  43. Robert Guy: Emil Zola. Ogólne zasady i cechy jego twórczości. Posłowie Halina Suwała. Warszawa 1968 PIW. 18 x 12 cm, s. 253, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przybrudzona, przebarwiona na grzb., tylna okł. pokreśl. kredką.
    16 PLN

  44. Rymkiewicz Jarosław M.: Aleksander Fredro jest w złym humorze. Wyd. 2. Warszawa 1982 "Czyelnik". 20 x 13 cm, s. 360, nlb. 4, opr. kart., obwol.
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  45. Sandauer Artur: Samobójstwo Mitrydatesa. Eseje. Warszawa 1968 Czytelnik. 21 x 14 cm, s. 190, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  46. Sierotowiński Stanisław: Kronika życia literackiego w Polsce pod okupacją hitlerowską w latach 1939-1945. Tom 1-2. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 24 x 17 cm, s. 265, nlb. 3; s. 360, opr. brosz.
    Opr. i obrzeża bloku przykurzone.
    18 PLN

  47. Sierotwiński Stanisław: Słownik terminów literackich. Teoria i nauki pomocnicze literatury. Wydanie 2, przerobione i rozszerzone. Wrocław 1966 Ossolineum. 22 x 16 cm, s. 351, nlb. 1, opr. pł.
    Grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    18 PLN

  48. Skwarczyńska Stefania: Kierunki w badaniach literackich. Od romantyzmu do połowy XX w. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 391, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  49. Skwarczyńska Stefania: Wstęp do nauki o literaturze. T. 1-2. Warszawa 1954 PAX. 21 x 15 cm, s. 474, nlb. 2; s. 571, nlb. 1, opr. brosz.
    T. 1.: Opr. przykurzona, przebarwiona, nieco zaplamiona na grzb.; t. 2. opr. zabrudzona, nieco podniszczona na obrzeżach, luzem, obrzeża bloku zakurzone, miejscami zaplamione, blok pęknięty.
    T. 1-2  46 PLN

  50. Sławińska Joanna: Poetycka kosmogonia Edvarda Kocbeka. Kraków 1993 Universitas. 23 x 16 cm, s. 110, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  51. Stróżewski Władysław: Dialektyka twórczości. Kraków 1983 PWM. 24 x 15 cm, s. 365, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    34 PLN

  52. Ślósarska Joanna: Rozum, transcendencja i zło w literaturze. Warszawa 1992 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 256, opr. brosz.
    Blok rozłam., część bloku luzem.
    10 PLN

  53. Witczak Tadeusz: Literatura Średniowiecza. Warszawa 1990 PWN. 20 x 13 cm, s. 219, nlb. 5, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Seria: Dzieje literatury polskiej. Synteza uniwersytecka pod red. Jerzego Ziomka.
    10 PLN

  54. Witkowska Alina: Literatura romantyzmu. Wyd. 2. Warszawa 1987 PWN. 20 x 13 cm, s. 367, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Seria: Dzieje literatury polskiej. Synteza uniwersytecka pod red. Jerzego Ziomka.
    Opr. przykurzona, przebarwiona.
    10 PLN

  55. Woźnowski Wacław: Dzieje bajki polskiej. Warszawa 1990 PWN. 21 x 15 cm, s. 534, nlb. 2, ilustr. w tekście, 87 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Lekkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    34 PLN

  56. Wychowanie. Przewodnik po współczesnej polskiej literaturze marynistycznej. Szczecin 1989 Wyd. "Glob". 21 x 15 cm, s. 373, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  57. Wyka Kazimierz: O potrzebie historii literatury. Szkice polonistyczne z lat 1944-1967. Warszawa 1969 PIW. 21 x 16 cm, s. 361, nlb. 3, opr. pł.
    Biblioteka Studiów Literackich.
    Opr. nieco przykurzona, miejscami przybrudzona, odbarwiona na grzb., blok poluźniony.
    23 PLN

  58. Zarys dziejów literatury polskiej. Cz. I i II (od początków do 1918 r.) napisał Juliusz Kleiner. Cz. III (1918-1966) napisał Włodzimierz Maciąg. Wrocław 1972 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 590, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  59. Zaworska Helena: Sztuka podróżowania. Poetyckie mity podróży w twórczości Jarosłąwa Iważkiewicza, Juliana Przybosia i Stanisława Różewicza. Kraków 1980 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 275, nlb. 5, opr. brosz.
    10 PLN

  60. Zieliński Marek: Kilka niewzruszonych przekonań. Warszawa 1987 Biblioteka "Więzi". 20 x 13 cm, s. 229, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka "Więzi" tom 55.
    8 PLN

  61. Ziomek Jerzy: Literatura odrodzenia. Warszawa 1987 PWN. 20 x 13 cm, s. 287, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Seria: Dzieje literatury polskiej. Synteza uniwersytecka pod red. Jerzego Ziomka.
    10 PLN


    Biografie literackie do góry

  62. Bobrowska Barbara: Konopnicka na szlakach romantyków. Warszawa 1997 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 337, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  63. Brodzka Alina: Maria Konopicka. Wyd. 3. Warszawa 1965 WP. 20 x 13 cm, s. 280, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku. blok rozłam. w kilku miejscach.
    10 PLN

  64. Caro Fracis: Opowieść o Franciszku Villonie. Warszawa 1959 PIW. 21 x 14 cm, s. 292, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Egz. nierozcięty.
    10 PLN

  65. Chadzinikolau Nikos, Mańskowski Jerzy: Pisarze Wielkokpolski. Informator. Poznań 1971 Wyd. Poznańskie. 21 x 14 cm, s. 221, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    12 PLN

  66. Dąbrowska Maria: Szkice o Conradzie. Warszawa 1959 PIW. 21 x 14 cm, s. 193, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  67. Galis Adam: Osiemnaście dni Aleksandra Błoka w Warszawie. Warszawa 1976 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 228, nlb. 4, frontispis, ilustr. w tekście, rozkł. plan Warszawy z 1909 r., opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, opr. podklejana taśmą samoprzylepną.
    10 PLN

  68. Goldenweiser Aleksander: Tołstoj wśród bliskich. Warszawa 1961 PIW. 21 x 14 cm, s. 380, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    12 PLN

  69. Górski Konrad: Stanisław Krzemiński. Człowiek i pisarz. Warszawa 1985 PIW. 20 x 13 cm, s. 348, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Syrenki.
    Niewielkie otarcia obwol.
    12 PLN

  70. Janowski Andrzej: Być dzielnym i umieś się różnić. Szkice o Aleksandrze Kamińskim. Warszawa 1992 WN PWN. 20 x 13 cm, s. 220, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    14 PLN

  71. Jastrun Mieczysław: Mickiewicz. T. 1-2. Wyd. 4. Warszawa 1951 PIW. 21 x 154cm, s. 258, nlb. 4; s.301, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie ubytki i podniszczenia obrzeży opr.
    16 PLN

  72. Jastrun Mieczysław: Poeta i dworzanin. Rzecz o Janie Kochanowskim. Wyd. 3. Warszawa 1980 PIW. 20 x 13 cm, s. 493, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie podniszczenia, ubytki obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  73. Korniłowiczówna Maria: Onegdaj. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu i ludziach mu bliskich. Szczecin 1985 Wyd. "Glob". 20 x 13 cm, s. 297, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

  74. Kossak Ewa K.: Rodzina M. Warszawa 1991 "Czyelnik". 21 x 15 cm, s. 531, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, ślady zalania w części bloku.
    12 PLN

  75. Kuchowicz Zbigniew: Aleksander Fredro we fraku i szlafroku. Osobowość i życie prywatne. Łódź 1989 KAW. 24 x 17 cm, s. 239, nlb. 1, liczne ilustr., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    26 PLN

  76. Majchrowski Stefan: Pan Sienkiewicz. Wyd. 3, zmien. Katowice 1987 Wyd. "Śląsk". 22 x 15 cm, s. 351, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  77. Migeo Marcel: Sait-Exupery. Warszawa 1966 PAX. 20 x 13 cm, s. 345, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  78. Mortkowicz-Olczakowa Hanna: O Stefania Żeromskim. Ze wspomnień i dokumentów. Wyd. 2. Warszawa 1965 PIW. 21 x 14 cm, s. 422, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Powszechna.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  79. Natanson Wojciech: Boy-Żeleński. Opowieść biograficzna. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1983 LSW. 20 x 14 cm, s. 407, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, niewielki otarcia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  80. Pauszer-Klonowska Gabriela: Polska jego miłość. Opowieść o Julianie Ursynie Niemcewiczu. Wyd. 2. Lublin 1973 Wyd. Lubelskie. 20 x 13 cm, s. 529, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona.
    10 PLN

  81. Rosnowska Janina: Goszczyński. Opowieść biograficzna. Warszawa 1977 LSW. 21 x 13 cm, s. 430, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  82. Sprusiński Michał: Juliusz Kaden Bandrowski. Życie i twórczość. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 341, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  83. Stanisław Piętak. Poeta i prozaik 1909-1964. Zbiór artykułów i rozpraw pod red. Stanisłąwa Fryciego. Rzeszów 1969 Rzeszowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk/Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie. 25 x 18 cm, s. 356, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Ubytki podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    16 PLN

  84. Stawar Andrzej: Tadeusz Żeleński Boy. Warszawa 1958 PIW. 20 x 13 cm, s. 368, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, nieco odchodzi od grzb. bloku.
    10 PLN

  85. Stromberg Kyra: Zelda i Francis Scott Fitzgerald. Kraków 1998 Wyd. Literackie. 21 x 13 cm, s. 184, nlb. 4, opr. kart. powlek.
    Seria: pary.
    Obwol. przykurzona.
    10 PLN

  86. Sudolski Zbigniew: Jeremi. Opowieść biograficzna o Kornelu Ujejskim. Warszawa 1986 LSW. 20 x 13 cm, s. 395, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona.
    12 PLN

  87. Śworko Stanisław: Z Mickiewiczem pod rękę, czyli życie i twórczość Jana Czeczota. Warszawa 1989 LSW. 21 x 15 cm, s. 325, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    14 PLN

  88. Wachowicz Barbara: Ogród młodości. Warszawa 1990 Wyd. Radia i Telewizji. 21 x 15 cm, s. 517, nlb. 3, opr. brosz.
    12 PLN

  89. Windakiewicz S.: Adam Mickiewicz. Życie i dzieła. Kraków 1935 Gebether i Wolff. 20 x 14 cm, s. 298, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, zaplamiona, podniszczona na obrzeżach, zaplamienia i podniszczenia obrzeży bloku. Egz. częściowo nie rozcięty.
    23 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy