Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Nauka o książce. Bibliografia.

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

  1. Albin Janusz: Zakład Narodowy imienia Ossolińskich w latach 1946-1953. Wrocław 1990 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 197, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    14 PLN

  2. Ankudowicz Janusz: Książka w kulturze uprzemysławianego ośrodka lokalnego. Warszawa 1977 Biblioteka Narodowa Instytut Ksiązki i Czytelnictwa. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przylkurzona. Piecz. wł.
    8 PLN

  3. Arct Zbysław: Gawędy o księgarzach. Wrocław 1972 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 241, nlb. 5, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. zakurzona, przedarcie przedniej wykl. na łączeniu grzb. bloku z opr.
    10 PLN

  4. Assbury Edward, Czarnecka Jadwiga: Biblioteka fachowa. Wyd. 3, popr. i uzup. Warszawa 1965 WNT. 21 x 16 cm, s. 310, nlb. 2, ilustr., opr. pł., obwol.
    Niewielkie naddarcia i ubytki obwol. na obrzeżach, zaplamienia opr.
    12 PLN

  5. Babnis Maria: Książka polska w Gdańsku w okresie zaboru pruskiego (1793-1919). Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 209, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
    Polksa Akademia Nauk. Biblioteka Gdańska. Prace habilitacyjne.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    12 PLN

  6. Barenbaum Iosif: Książka w Petersburgu. Wrocław 1988 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 238, nlb. 2, frontispis, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  7. Biblioteki angielskie wobec przemian. Warszawa 1973 Biblioteka Narodowa Instytut Książki i Czytelnictwa. 21 x 15 cm, s. 165, nlb. 3, opr. brosz.
    Zeszyty przekładów nr 30.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  8. Bieńskowski Władysław: O pseudo-nauce bibliologii i o najpilniejszych zadaniach bibliografii. Warszawa 1953 Związek Bibliotekarzy i Archiwistów Polskich. 21 x 15 cm, s. 50, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona, miejscami nieco podniszczona na obrzeżach.
    6 PLN

  9. Buchwald-Pelcowa Paulina: Dawne wydania dzieł Jana Kochanowskiego. Warszawa 1993 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 261, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona.
    14 PLN

  10. Budzyk Kazimierz: Utwór literacki oraz książka, gazeta i czasopismo na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej. Wskazówki nowego programu. Warszawa 1946 PZWS. 21 x 15 cm, s. 120, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, naddarcia okł. przy grzb.
    10 PLN

  11. Czarnowska Maria, Wojtyniiak Józef: Statystyka dla bibliotekarzy. Warszawa 1971 Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. 24 x 17 cm, s. 83, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  12. Czasopisma zagraniczne w bibliotekach Polskiej Akademii Nauk rok 1964. Wrocław 1965 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 570, nlb. 2, opr. brosz.
    Ośrodek Rozpowszechniania Wydawnict Naukowych PAN.
    Otarcia, przykurzenia opr. Piecz. wł.
    16 PLN

  13. Ćwiekowa Jadwiga: Opracowanie przedmiotowe piśmiennictwa. Problemy teoretyczne i metodyczne. Warszawa 1974 Polska Akademia Nauk Ośrodek Dokumentacji i Informacji Naukowej. 21 x 15 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  14. Dejnarowicz Czesław: Literatura naukowa. Uczeni. Wydawcy. Warszawa 1980 PWN. 25 x 18 cm, s. 398, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. lekko przykurzona.
    14 PLN

  15. Dobrowolski Zygmunt: Budowa klasyfikacji. Warszawa 1956 PWT. 21 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku, podkreśl. w tekście.
    10 PLN

  16. Drabczyński M., Galewski T., Trzaska F.: Od rękopisu do książki. Warszawa 1958 Wyd. Przemysłu Lekkiego i Spożywczego. 25 x 18 cm, s. 359, nlb. 1, liczne ilustr., opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, miejscami przybrudzenia, blok poluźniony.
    24 PLN

  17. Drabczyński Marian, Galewski Tadeusz, Trzaska Filip: Od rękopisu do książki. Warszawa 1958 WPLiS. 25 x 18 cm, s. 359, nlb. 1, opr. ppł.
    Opr. przykurzona, otarcia opr.
    24 PLN

  18. Druździel Mieczysław, Fijałkowski Tadeusz: Zecerstwo. Wrocław 1988 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 242, nlb. 2, opr. ppł.
    Inwentarium wiedzy o poligrafii. Pod red. Henryka Jankowskiego. Tom 1.
    16 PLN

  19. Dubowik Henryk: Książka i czasopismo współczesne. Wyd. 2. Warszawa 1976 Centrum Ustawicznego Kształcenia. 24 x 17 cm, s. 105, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    8 PLN

  20. Dunin Janusz: Papierowy bandyta. Książka kramarska i brukowa w Polsce. Łódź 1974 Wyd. Łódzkie. 25 x 18 cm, s. 306, nlb. 2, liczne ilustr., opr. pł.
    Opr. przykurzona, odbarwiona na obrzeżach, grzb. bloku przekrzywiony, opr. miejscami nieco odchodzi od grzb.
    46 PLN

  21. Gebether Jan: Młodość wydawcy. Wyd. 2. Posłowie Stanisław Gebethner. Wrocław 1989 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  22. Gocel Ludwik: Przypadki Jej Królewskiej Mości kisiążki. Wrocław 1963 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 353, nlb. 3, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. zakurzona, podniszczenia okł.
    8 PLN

  23. Grycz Józef: Bibliotekarstwo praktyczne w zarysie. Podręcznik i poradnik. Wyd. 2, przerobione. Wrocław 1951 Ossolineum. 21 x 16 cm, s. 290, opr. bibl.
    Otarcia opr. na obrzeżach, ślady po taśmie samoprzylepnej na wykl. Piecz. wł.
    14 PLN

  24. Grycz Józef: Bibliotekarstwo praktyczne w zarysie. Warszawa 1945 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 232, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Podp. wł.
    12 PLN

  25. Grzelak Władysław: Wśród autorów książek. Warszawa 1975 KiW. 20 x 13 cm, s. 466, nlb. 6, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco otarta, podniszczona na obrzeżachgórne obrzeże bloku przykurzone. Podp. wł.
    10 PLN

  26. Hahn Wiktor: Bibliografia bibliografij polskich. Wyd. 2, znacznie rozszerz. Wrocław 1956 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 645, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona, nieco odbarwiona na obrzeżach, blok rozłamany.
    38 PLN

  27. Kafel Mieczysław: Zarys techniki wydawniczej. Warszawa 1955 Wyd. Przemysłu Lekkiego i Spożywczego. 22 x 16 cm, s. 419, nlb. 1, ilustr. w tekście oraz barwne na wkładkach, opr. pł.
    Opr. zakurzona, odbarwiona na grzb. Piecz. wł.
    28 PLN

  28. Kafel Mieczysław: Zarys techniki wydawniczej. Warszawa 1955 Wyd. Przemysłu Lekkiego i Spożywczego. 22 x 16 cm, s. 419, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, odbarwiona na grzb., rdzawe plamki na obrzeżach opr.
    14 PLN

  29. Kłosowski Andrzej: Na obczyźnie. Ludzie polskiej książki. Wrocław 1984 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 378, nlb. 2, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. przykurzona, miejscami przybrudzona.
    14 PLN

  30. Kłossowski Andrzej: Anatol Girs - artysta książki. Warszawa 1984 Biblioteka Narodowa. 21 x 15 cm, s. 138 + ilustr., frontispis, opr. brosz. Nakł. 500+200 egz.
    Otarcia opr., niewielkie załamania naroża przedniej okł.
    24 PLN

  31. Kołodziejska Jadwiga: Biblioteka a świat współczesny. Wrocław 1973 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 230, nlb. 2, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    10 PLN

  32. Konopka Stanisław: Polska bibliogafia lekarska za rok 1950. Warszawa 1954 PZWL. 24 x 17 cm, s. 771, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, odchodzi od grzb., blok rozłamany, nieco podniszczony na obrzeżach, nie rozcięty.
    24 PLN

  33. Korzeniewski Bohdan: Książki i ludzie. Warszawa 1993 PIW. 20 x 13 cm, s. 194, nlb. 6, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta.
    10 PLN

  34. Książka szkolna. Opracowanie i edytorstwo. Warszawa b.r.w. WSiP. 21 x 15 cm, s. 154, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  35. Kwiecień Celestyn: Od papirusu do bibliobusu. Nauka o książce. Katowice 1960 Wyd. "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 382, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    34 PLN

  36. Lachow Wola Nikołajewicz: Szkice z teorii książki. Wrocław 1978 Ossolineum. 20 x 14 cm, s. 243, nlb. 5, ilustr. w tekście, 31 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, odbarwiona na obrzeżach.
    24 PLN

  37. Lewandowska-Jaraczewska Irena: Zakład Narodowy im. Ossolińskich za dyrektury Adama Kłodzińskiego 1839-1849. Wrocław 1980 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 198, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    12 PLN

  38. Licklider J.C.R.: Biblioteki przyszłości. Warszawa 1970 PWN. 20 x 13 cm, s. 252, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona. Podp. wł.
    10 PLN

  39. Materiały do studiowania bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Pod red. Adama Jarosza. Tom 1. Informacja naukowa. Wybór tekstów. Oprac. Zbigniew Żmigrodzki. Katowice 1976 Uniwersytet Śląski. 24 x 17 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  40. Mendykowska Aleksandra: Dzieje książki polskiej na Śląsku. Wrocław 1991 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 445, nlb. 3, frontispis, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  41. Męczyński Tadeusz: Lata z książką. Wspomnienia księgarza 1907-1957. Łódź 1962 Wyd. Łódzkie. 20 x 13 cm, s. 121, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  42. Michalski Jan: 55 lat wśród książek. Wrocław 1976 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 212, nlb. 2, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. zakurzona. Piecz. wł.
    10 PLN

  43. Migoń Krzysztof: Nauka o książce. Zarys problematyki. Wrocław 1984 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 319, nlb. 1, opr. brosz.
    16 PLN

  44. Nieznany rękopis Jana Jonstona. Wykaz pozycji podręcznego księgozbioru. Odczytała i wstępem zaopatrzyła Halina Sadowska. Lubin 1975 Zakład Historii i Techniniki PAN/Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne/Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubińskiej. 21 x 15 cm, s. 68 + ilustr, opr. brosz.
    W 300-ną rocznicę zgonu Jana Jonstona. Sympozjum naukowe 6-8 czerwca 1975 r. - Leszno-Lubin.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  45. Piekarnik Henryk: Stereotypia. Warszawa 1958 Wyd. Przemysłu Lekkiego i Spożywczego. 21 x 15 cm, s. 205, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    16 PLN

  46. Piróg Wojciech: Zagadnienia informacji i dokumentacji naukowej. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1977 PWN. 24 x 17 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
    Notatki i zaznaczenia w tekście (ołowkiem).
    14 PLN

  47. Polska Bibliografia Nauk Kościelnych za lata 1974-1976. Część 1. Pod red. ks. Wiesłąwa Rosłona OFM Conv. i ks. Jerzego Laskowskiego SJ. Warszawa 1983 Akademia Teologii Katolickiej. 24 x 17 cm, s. 315, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  48. Problemy edytorskie literatur słowiańskich. Pod red. Janusza Pelaca i Pauliny Pelcowej. Wrocław 1991 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 264, opr. brosz.
    Polksa Akademia Nauk Komitet Sowianoznawstwa. Międzynarodowy Komitet Slawistów Komisja Edytorsko-Tekstologiczna.
    Otarcia, niewielkie załamania okł.
    10 PLN

  49. Przegląd biblioteczny. Rocznik 53. Zeszyt 2. Rok 1985. Wrocław Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 316, nlb. 4, opr. brosz. Zawiera dodatek: Bibliografia analityczna bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, s. 37-72.
    Polska Akademia Nauk - Biblioteka w Warszawie. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
    8 PLN

  50. Przegląd biblioteczny. Rocznik 54. Zeszyt 1. Rok 1986. Wrocław Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 133, nlb. 5, opr. brosz. Zawiera dodatek: Bibliografia analityczna bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, s. 32.
    Polska Akademia Nauk - Biblioteka w Warszawie. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
    8 PLN

  51. Przywecka-Samecka Maria: Drukarstwo muzyczne w Europie do końca XVIII wieku. Wrocław 1987 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 455, nlb. 5, frontispis, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  52. Reprografia w bibliotekach. Warszawa 1975 Biblioteka Narodowa Instytut Książki i Czytelnictwa. 21 x 15 cm, s. 131, nlb. 1, opr. brosz.
    Zeszyty przekładów nr 32.
    8 PLN

  53. Rocznik Biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Rok XXIX 1984. Wrocław/Kraków 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 279, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  54. Rocznik Biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Rok XXXI 1986. Wrocław/Kraków 1986 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 272, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  55. Rocznik Biblioteki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Rok XXXII 1987. Wrocław/Kraków 1987 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 258, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  56. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1975. Wrocław/Kraków 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 145, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  57. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1976. Wrocław/Kraków 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  58. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1978. Wrocław/Kraków 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  59. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1978. Wrocław/Kraków 1980 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 154, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  60. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1982. Wrocław/Kraków 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  61. Rocznik oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie za rok 1983. Wrocław/Kraków 1985 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 203, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    8 PLN

  62. Sawajner Józef: W podziemiach tajnej drukarni. Kraków 1947 Wyd. L. Wierzchowski. 21 x 15 cm, s. 78, nlb. 2, ilustr., tabl. rozkł., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, niewielkie ubytki jednej z kart na obrzeżach.
    18 PLN

  63. Sitarska Anna: Nowe metody i techniki bibliografii. Warszawa 1971 PWN. 21 x 15 cm, s. 186, nlb. 6, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, załamania przedniej okł.
    14 PLN

  64. Słownik haseł przedmiotowych Biblioteki Narodowej. Stan na dzień 30 czerca 1986 r. Na podst. "Słownika dla bibliografij i katalogów w ukłądzie przedmiotowym" Jana Kossonogi oprac. Janina Trzcińska i Ewa Stępniakowa. Warszawa 1989 Biblioteka Narodowa. 24 x 17 cm, s. 368, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN

  65. Słownik terminologiczny informacji naukowej. Wrocław 1979 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 237, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, przebarwienia na grzb., podkreślenia w tekście, niewielkie ubytki ostanich dwóch kart w bloku.
    24 PLN

  66. Socha Gabriela: Andriolli i rozwój drzeworytu w Polsce. Wrocław 1988 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 278, nlb. 2, frontispis, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. zakurzona, grzb. bloku przekrzywiony.
    16 PLN

  67. Sordykowa Barbara: Podstawowe zagadnienia informacji naukowej. Warszawa 1977 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 279, nlb. 1, opr. brosz.
    Zeszyty naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. Varia. Zeszyt CXXXIII.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  68. Sownik papierniczy w czterech językach: polski, niemiecki, angielski, rosyjski. Praca zbior. Warszawa 1966 Wyd. Przemysłu Lekkiego i Spożywczego. 22 x 16 cm, s. 458, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Opr. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    48 PLN

  69. Strumph Wojtkiewicz Stanisław: Ksiązka szła za emigrantem. Wrocław 1963 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 408, nlb. 4, ilustr., opr. ppł.
    Seria: Książki o Książce.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  70. Studia o książce 18. Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 400, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona, grzb. bloku przekrzywiony.
    10 PLN

  71. Tobiasz Mieczysław: Bronisław Koraszewski. Wydawca Gazety Opolskiej 1864-1922. Warszawa 1948 PZWL. 21 x 15 cm, s. 78, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Niewielkie ubytki opr., podkreśl. w tekście. Podp. wł.
    8 PLN

  72. Wspomnienia drukarzy 1945-1955. Warszawa 1955 Związek Zawodowy Pracowników Kultury. 25 x 18 cm, s. 132, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. zabrudzona, blok w stanie dobrym.
    16 PLN

  73. Zawisza Jerzy Wojciech: Panegiryczny druk okolicznościowy epoki stanisławowskiej. Wrocław 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Wrocławskie Towarzystwo Naukowe. ląskie Prace Bibliograficzne i Bibliotekoznawcze Tom XVIII.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy