Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktualizacja: 4 kwietnia 2005 r.

    Geografia do góry

  1. Baird P.: Świat polarny. Warszawa 1967 PWN. 25 x 18 cm, s. 340, nlb. 4, 76 map i diagramów w tekście oraz na tabl. rozkł., 36 fotogr. cz-b. w tekście, opr. pł., obwol.
    23 PLN

  2. Beebe Wiliam: Galápagos. Na krańcach świata. Tłum. St. Markowski, J. Wiedman. Warszawa [19--] Nakładem Wydawnictwa "Biblioteki Wiedzy" Trzaska, Evert i Michalski S. A. 22 x 16 cm, s. 346, nlb. 6, 84 ilustr. barwne i cz-b., opr. bibl. Biblioteka Wiedzy Tom 35.
    Egz. przeopr. z zachowaniem oryg. przedniej okł.
    24 PLN

  3. Centkiewicz A., Centkiewicz Cz.: Tajemnice szóstego kontynentu. Warszawa 1966 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 222, nlb. 2, liczne ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Piecz. wł.
    8 PLN

  4. Czajkowski Przemysław, Maryański Andrzej: Geografia ekonomiczna Azji Południowo-Wschodniej. Warszawa 1984 PWE. 25 x 17 cm, s. 304, 42 rys. w tekście, 32 fotogr. cz-b. na tabl., opr. pł., obwol.
    Piecz. wł.
    12 PLN

  5. Czjekanowskij A. L.: Swornik njeopublikowannych matjerialow A. L. Czjekanowskogo stati o jego naucznoj rabotje. Irkutsk 1962 Irkutskoje Kniżnoje Izdatjelstwo. 21 x 15 cm, s. 363, nlb. 1, frontispis, ilustr. w tekście, mapy rozkł., opr. ppł.
    Piecz. wł.
    Akadjemija Nauk SSSR Sibirskoje Otdjeljenije Institut Gjeografii Sibiri i Dalnjego Wostoka
    14 PLN

  6. Dobosiewicz Zbigniew: Geografia ekonomiczna Afryki. Wyd. 2. Warszawa 1982 PWE. 25 x 17 cm, s. 509, nlb. 3, 47 ilustr. w tekście, 50 fotogr. na tabl., opr. pł., obwol.
    16 PLN

  7. Dziewięć wieków geografii polskiej. Wybitni geografowie polscy. Jan Długosz, Maciej z Miechowa, Bernard Wapowski, Marcin Bielski, Marcin Kromer, Andrzej święcicki, Karol Wyrwicz, Franciszek Siarczyński, Jan Śniadecki, Stanisław Staszic, Wawrzyniec Surowiecki, Joahim Lelewel, Wincenty Pol, Wacław Nałkowski, Eugeniusz Romer, Stanisław Pawłowski, Jerzy Smoleński, Ludomir Sawicki, Stanisław Nowakowski, Stanisław Lencewicz, Józef Wąsowicz. Red. Bolesław Olszewicz. Warszawa 1967 WP. 24 x 18 cm, s. 555, nlb. 5, 73 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Ślady zalania na opr. i w bloku, piecz. wł.
    23 PLN

  8. Fotointerpretacja w geografii Tom II (12) Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Katowice 1977 Uniwersytet Śląski. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 1, ilustr. w tekście i na tabl. rozkł., opr. brosz.
    10 PLN

  9. Fotointerpretacja w geografii. Zeszyt 2. Bibliografia fotointerpretacji. Warszawa 1965 Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. 21 x 15 cm, s. 130, 1 tabl. rozkł., opr. brosz.
    10 PLN

  10. Fotointerpretacja w geografii. Zeszyt 3. Warszawa 1966 Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. 21 x 15 cm, s. 138, ilustr. w tekście, 4 zał. ze zdj. lotniczymi, opr. brosz.
    10 PLN

  11. Gadzojanis Apostolis: Zastosowanie metody dendrytu w regionalizacji geograficznej. Dla potrzeb turystyki na przykładnie Sudetów Kłodzkich. Acta Universitatis Wratislaviensis No 356 Studia Geograficzne XXVI Wrocław 1977 PWN. 24 x 17 cm, s. 129, nlb. 3, 34 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    8 PLN

  12. Galon Rajmund: Alpy. Austria. Szwajcaria. Warszawa 1958 PWN. 25 x 18 cm, s. 391, nlb. 1, 239 ryc. w tekście, opr. pł., obwol.
    48 PLN

  13. Geografia ekonomiczna dla kandydatów na studia. red. Irena Fierli. Warszawa 1990 PWE. 24 x 17 cm, s. 286, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  14. Geografia przemysłu Polski. Wyd. 2 popr. Warszawa 1974 PWN. 25 x 17 cm, s. 390, 104 ilustr. w tekście, 1 zał. - mapa rozkł., opr. pł.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  15. Giełżyński Wojciech: Indonezja. Tam gdzie morze przeplata się z lądem. Warszawa 1972 WSiP. 20 x 13 cm, s. 77, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    6 PLN

  16. Górny Śląsk. Prace i materiały geograficzne. Red. Antoni Wrzosek. Kraków 1955 Wydawnictwo Literackie. 25 x 18 cm, s. 583, nlb. 9, opr. brosz.
    Egz. podniszczony: brak tylnej okł., brak grzb. opr. - naprawiany, zabrudzenia przedniej okł.
    Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Stalinogrodzie
    --- PLN

  17. Historia odkryć geograficznych. Wielcy odkrywcy i badacze Ziemi. Warszawa 1958 PAN. 20 x 13 cm, s. 618, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona. podklejana.
    24 PLN

  18. Janczak Julian: Człowiek i przyroda. Przegląd zmian w środowisku geograficznym Śląska w ostatnim tysiącleciu. Wrocław 1985 Dolnośląskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. 19 x 13 cm, s. 222, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie zaplamienie obwol, blok rozłamany.
    10 PLN

  19. Jurczyński J. M.: Pięć części świata. Zeszyt do ćwiczeń z geografji. Wyd. 9 przejrzane. Łódź 1930 Nakładem autora. 26 x 20 cm, nlb. 16, zawiera 16 map z zestawem poleceń do samodzielnego wykonania, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, część map pokolorowanych i opisanych
    6 PLN

  20. Kalvoda Jan: The landforms design in the East Nepal Himalays. Rozprawy Československié Akademie Věd Rada Matematicých a Přírodnéch Věd Ročnik 94 - Sešit 11 Praha 1984 Nakladatelstvé Československé Akademie Věd. 24 x 17 cm, s. 72, nlb. 4, 32 ilustr. tabl., opr. brosz.
    18 PLN

  21. Kongiel Roman, Rakowski Eugenjusz: Pomiary jezior Trockich. Die Tiefenverhältnisse der Trokiseen. Komunikat zgłoszony przez czł. Br. Rydzewskiego na posiedzeniu w dniu 12-V 1928 r. Wilno 1929 Wydano z zasiłku Ministe(...)[pozostała część nieczytelna]. 24 x 17 cm, s. 96, nlb. 2, 5 map rozkł.
    Opr. zniszczona - pozostał jedynie fragment przedniej okł.
    Prace Towarzystwa Przyjacół Nauk w Wilnie Wydział nauk matematycznych i przyrodniczych. Tom V. [nieczytelne] Zakładu Geologicznego i Geograficznego Uniwersytetu St. Batorego w Wilnie Nr 7.
    18 PLN

  22. Kosterski Janusz: Geografia na wesoło. Warszawa brw. bw. 20 x 14 cm, s. 201, nlb. 9, 50 ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Opr. podniszczona, luźna, pokreślenia kart w tekście (ołówek), piecz. wł. - na karcie przedtytuł. zaklejone.
    16 PLN

  23. Kostrowicki Jerzy: Środowisko geograficzne Polski. Warunki przyrodnicze rozwoju gospodarki narodowej. Wyd. 2. Warszawa 1961 PWN. 25 x 18 cm, s. 609 nlb. 3, 255 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. przedarta.
    36 PLN

  24. Kostrowicki Jerzy: Środowisko geograficzne Polski. Warunki przyrodnicza rozwoju gospodarki narodowej. Wyd. 3, popr. Warszawa 1968 PWN. 25 x 18 cm, s. 609, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona.
    39 PLN

  25. Les Recherches Géographiques Dans Le Massif Central Et Dans Les Carpates Polones Red. Jadwiga Warszyńska. Prace Geograficzne Zeszyt 76 Prac Instytutu Geograficznego UJ Zeszyt 98 Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego CMXXIX Kraków 1989 Nakł. Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 111, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    7 PLN

  26. Loth Jerzy, Gorzuchowski Stanisław: Europa I. Warszawa brw. Trzaska Ewert i Michalski. 29 x 22 cm, s. 108, 129, nlb. 1, 52, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, ubytki i naddarcia opr., brak grzb. opr., blok luźny. Egz. nierozc.
    38 PLN

  27. Machowski Jacek: Antarktyka. Warszawa 1972 WP. 21 x 15 cm, s. 150, nlb. 2, nlb. 8 - tabela Dodatek I, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Podp. wł.
    10 PLN

  28. Michajłow S. W.: Ekonomika oceanu światowego. Warszawa 1970 PWN. 21 x 15 cm, s. 381, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, piecz. wł.
    14 PLN

  29. Nałkowska Anna: Krótka geografia. Cz. 2. Warszawa brw. Nakłdem Księgarni J. Lisowskiej. 16d st., s. 118, nlb. 2, mapa 1, ilustr. w tekście, opr. ppł. kart.
    Okł. uszk., ubytki okł.
    46 PLN

  30. Oceanografia in Antartide. Oceanografía en Antártica. Editori/Editories V. A. Gallardo, O. Ferretti, H. I. Moyano. ATTI Seminario Internazionale ACTAS Seminario Internacional. Concepcion, Chile 7 -9 Marzo 1991 wyd. 1992. 25 x 18 cm, s. 545, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz. Tekst w j. włoskim, abstrakty także w j. ang. oraz hiszp.
    14 PLN

  31. Oceanotechnika. Red. John F. Brahtz. Gdańsk 1974 Wydawnictwo Morskie. 25 x 17 cm, s. 895, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, tabl. rozkł., opr. pł. Biblioteka Oceanologii i Hydrotechniki.
    46 PLN

  32. Pawłowski St., Bystroń J. St., Peretiatkowicz A.: Polska współczesna. Geografia, kultura, ustrój. Lwów-Warszawa 1923 Książnica Polska. 22 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na grzb.
    16 PLN

  33. Pawłowski Stanisław: Geografja krajów i mórz pozaeuropejskich. Podręcznik dla klas wyższych szkół średnich. Lwów-Warszawa 1931 Książnica - Atlas. 23 x 16 cm, s. 204, 100 rycin w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie podniszczona na obrzeżach, niewielkie ubytki grzb. opr., podkreśl. w tekście (ołówek).
    10 PLN

  34. Prace Geograficzne IX Red. Tadeusz Ziętara. Rocznik Naukowo-Dydaktyczny Zeszyt 77 Warszawa-Kraków 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 201, nlb. 3, ilustr. w tekście i na tabl., 1 fotogr. na tabl. - portret prof. Jana Flisa, opr. brosz.
    Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. KEN w Krakowie
    6 PLN

  35. Prace Geograficzne Zeszyt 66 Prac Instytutu Geograficznego UJ zeszyt 88 Red. Jadwiga Warszyńska. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego DCCLXXXV Kraków 1986 Nakł. Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 148, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    8 PLN

  36. Problems of Geomorfological Mapping. Data of the International Conference of the Subcommission on Geomorphological Mapping Poland, 3 - 12 May, 1962. Geographical Studies No. 46. Warszawa 1963 PWN. 24 x 17 cm, s. 178, nlb. 2, koperta z 2 mapami i objaśnieniami do nich, opr. brosz.
    Institute of Geography of the Polish Academy of Science
    14 PLN

  37. Rackwitz Erich: Szlaki w nieznane. Z dziejów odkryć geograficznych. Łódź 1987 Wydawnictow Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 303 nlb. 5, opr. brosz. Seria: Podróże - Odkrycia - Przygody.
    10 PLN

  38. Romer Eugeniusz: Wybór prac. Tom II. Warszawa 1961 PWN. 25 x 18 cm, s. 522, nlb. 2, frontispis, fotografie na wkładkach, mapa w zał., opr. pł., obwol.
    Polskie Towarzystwo Geograficzne.
    Obwol. nieco przykurzona, podniszczona na obrzeżach, z niewielkimi ubytkami.
    36 PLN

  39. Romer Eugeniusz: Wybór prac. Tom III. Warszawa 1962 PWN. 25 x 18 cm, s. 494, nlb. 2, frontispis, rys. w tekście, mapy na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Polskie Towarzystwo Geograficzne.
    Obwol. nieco przykurzona, podniszczona na obrzeżach, z niewielkimi ubytkami.
    36 PLN

  40. Romer Eugeniusz: Wybór prac. Tom IV. Warszawa 1964 PWN. 25 x 18 cm, s. 619, nlb. 1, frontispis, ilustr. w tekście, mapy na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Polskie Towarzystwo Geograficzne.
    Obwol. nieco przykurzona, podniszczona na obrzeżach, z niewielkimi ubytkami, podklejana taśmą samoprzylepną.
    36 PLN

  41. Rościszewski Marcin: Geografia ekonomiczna Azji Zachodniej. Wyd. 2 uaktual. Warszawa 1987 PWE. 25 x 17 cm, s. 255, nlb. 1, 36 ilustr. w tekście, 31 fotogr. cz-b. na tabl., opr. pł., obwol.
    16 PLN

  42. Sawicki Ludomir: Z geomorfologii centralnego Ceylonu. On the Geomorphology of Central Ceylon. Kraków 1925 Nakładem Księgarni Geograficznej "Orbis". 22 x 15 cm, s. 31, nlb. 1, opr. brosz. Prace Instytutu Geograficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego wydawane przez Ludomira Sawickiego Zeszyt III.
    Tekst w j. ang., wstęp w j. polskim.
    Brak grzbietu opr. i tylnej okł., prawy dolny róg okł. oraz bloku podniszczony.
    --- PLN

  43. Siwak Michał: Geografia dla klasy drugiej i trzeciej szkół średnich. Wyd. 2. Lwów 1913 Nakładem Ks. Jakubowskiego. 23 x 16 cm, s. 240, liczne ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Pokreślona karta tytuł. (ołówek), opr. podniszczona, częściowo odchodzi od bloku.
    10 PLN

  44. Skrok Zdzisław: Kto odkrył Amerykę. Warszawa 1987 Omnipress. 24 x 17 cm, s. 119, nlb. 1, 66 ilustr. w tekście, opr. brosz. Seria: Fakty - Zagadki - Hipotezy zeszyt 2.
    10 PLN

  45. Słownik geografii turystycznej. T. 1. A-N., T. 2. O-Ż. Warszawa Komitet dla Spraw Turystyki. 25 x 18 cm, opr. pł. powlek.
    T. 1. s. 624, 1956.
    T. 2. s. 625-1397, nlb. 3, 1959
    100 PLN

  46. Stanisława Niemcówna Pionier polskiej dydaktyki geografii i krajoznawstwa. Materiały sesji zorganizwoanej w piętnastą rocznicę śmierci. Kraków 1976 bw. 24 x 17 cm, s. 44, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Instytut Geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego Zakład Metodyki Geografii
    10 PLN

  47. Stankowski Wojciech: Geografia fizyczna z geologią. Podręcznik dla szkoły średniej. Warszawa 1993 WSiP. 24 x 17 cm, s. 190, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  48. Szafar Tadeusz: Odkrycie Afryki. Cztery tysiąclecia eksploracji czarnego lądu. Warszawa 1974 Nasza Księgarnia. 24 x 17 cm, s. 333, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. kart.
    26 PLN

  49. Tablice geograficzne. Warszawa 1994 Wydawnictwo Adamantan. 21 x 16 cm, s. 68, opr. brosz.
    6 PLN

  50. Wartość środowiska geograficznego dorzecza Białej Dunajcowej i zagadnienia jego ochrony. Red. Zdzisław Czeppe. Studia ośrodka dokumentacji fizjograficznej Tom V Wrocław 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 394, nlb. 2, 71 ryc. w tekście, 2 wkładki, 19 ilustr. tabl., 9 map na tabl. rozkł., opr. brosz.
    26 PLN

  51. Winid Walenty: Anglja między 1st. a 3st. dł. zach. gr. i 53st. a 54st. szer. pn. Poznań 1934 Wydane w części z zasiłku Senatu Akademickiego Uniwersytetu Poznańskiego. 25 x 18 cm, s. 192, 33 ilustr. w tekście, 1 mapa rozkł., opr. brosz. Badania Geograficzne Prace Instytutu Geograficznego Uniwersytetu Poznańskiego, Wydanie pod kierunkiem profesora geografji Stanisława Pawłowskiego Zeszyt 9-11.
    Opr. częściowo odbarw., nieco podniszczona na obrzeżach. Egz. nierozc.
    28 PLN

  52. Winklewski Jan: Nauczanie podstaw geografii. Warszawa 1988 PWSiP. 20 x 15 cm, s. 260, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    10 PLN

  53. Z badań środowiska geograficznego w powiecie mrągowskim. Red. Jerzy Kondracki. Prace Geograficzne Nr 19. Warszawa 1959 WG. 24 x 17 cm, s. 132, ilustr. w tekście, zał. 6 map rozkł., opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Geografii
    14 PLN

  54. Żaki Andrzej: O położeniu wczesnośredniowiecznego Sącza. Nowy Sącz 1960 bw. 24 x 17 cm, s. 50, nlb. 4, ilustr. w tekście, 3 mapa na tabl. rozkł., opr. brosz.
    Dedyk.
    Nadbitka z IV t. "Rocznika Sądeckiego"
    10 PLN

  55. Żjenjew R.: Grad. Ljeningrad 1966 Gidromjetjerologiczjeskoje Izdatjelstwo. 22 x 15 cm, s. 105, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    4 PLN

  56. Żmuda Stefan, Szaflarski Józef: Świat w mapach i wykresach. Europa. Warszawa 1963 WP. 25 x 18 cm, s. 81, nlb. 1, 250 tabl., opr. pł.
    Opr. przybrudzona, odbarwiony grzb. opr.
    19 PLN


    Geologia i górnictwo do góry

  57. Annales Societas Geologorum Poloniae. Rocznik Polskiego Towarzystwa Geologicznego 1981 Vol. 51 No3-4. Warszawa-Kraków 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 649, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    14 PLN

  58. Bocheński Aleksander: Wędrówki po dziejach przemysłu polskiego. Warszawa 1966 PAX. 24 x 17 cm, s. 445, nlb. 3, ilustr. w tekście, mapy, opr. brosz.
    Otarcia i przebarwienia opr. na grzb.
    16 PLN

  59. Budowa geologiczna Polski. T. 4. Tektonika. Cz. 2. Józef Oberc: Sudety i obszary przyległe. Warszawa 1972 Wyd. Geologiczne. 25 x 17 cm, s. 307, nlb. 1, liczne ilustr. w tekści i na tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, miejscami przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    64 PLN

  60. Fersman Aleksander: Zajmująca geochemia. Warszawa 1950 NK. 25 x 17 cm, s. 376, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach, niewielkie ślady zalania i zaplamienia okł. oraz s. przedtytuł. i tytuł., opr. nieco odchodzi od grzb.
    16 PLN

  61. Heflik Wiesław, Parachoniak Włodzimierz: Badania mikroskopowe minerałów i skał w świetle przechodzącym. Wyd. 2. Kraków 1986 Wyd. AGH. 24 x 17 cm, s. 110, nlb. 2, opr. brosz.
    Skrypty uczelniane AGH nr 993.
    14 PLN

  62. II krajowa konferencja "Minerały i surowce ilaste" Kraków 7-9 września 1983. Streszczenia referatów. Spis uczestników. Opis trasy wycieczki terenowej. Kraków 1983 Wyd. AGH. 24 x 17 cm, s. 96, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  63. Klimaszewski Mieczysław: Polskie Karpaty fliszowe w okresie dyluwialnym. Wrocław 1948 Nakł. Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego. 26 x 18 cm, s. 233, nlb. 3, opr. brosz.
    Prace Wrocławskiego Towarzystwa Naukowego Seria B. Nr 7.
    Opr. mocno podniszczona, z ubytkami - luzem. Blok nierozcięty.
    46 PLN

  64. Kwartalnik geologiczny Nr 4. Tom 11. Warszawa 1967 Wyd. Geologiczne. 24 x 17 cm, s. 722-980, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, naddarcie tylnej okł.
    8 PLN

  65. Kwaśny Zbigniew: Hutnictwo żelaza na Górnym Śląsku w pierwszej połowie XIX wieku. Wrocław 1968 Wrocławskie Towarzystwo Naukowe. 22 x 16 cm, s. 301, nlb. 3, opr. brosz.
    Prace Wrocławskiego Tow. Nauk. Seria A. Nr 121. Praca hab. wykonana w Katedrze Historii Gospodarczej i Społecznej Uniw. Wrocławskiego.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. Blok nierozcięty.
    23 PLN

  66. Musiał Andrzej, Straszewska Katarzyna: Geneza doliny Narwi między Pniewem a Nowogrodem. Warszawa 1988 PWN. 24 x 17 cm, s. 69, nlb. 3, opr. brosz.
    Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe Im. Wagów.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    8 PLN

  67. Pamiętnik Muzeum Miedzi. T. 1. Legnica 1982 Wydawnictwo Towarzystwa Przyjacił Nauk w Legnicy. 24 x 17 cm, s. 271, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  68. Pawlikowski Maciej: Przez pustynie Egiptu. Warszawa 1987 Wyd. Geologiczne. 20 x 14 cm, s. 86, nlb. 2, barwne ilustr. tabl., opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  69. Protokoły Posiedzeń Komisji Kruszcowej 1782-1787. Redakcja i opracowanie Wacław Różański Zbigniew Wójcik. Kielce-Krakół 1987 Towarzystwo Przyjaciół Górnictwa, Hutnicta i Przemysłu Staropolskiego w Kielcach/Stowarzyszenie Wychowanków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie/Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie. 254 x 18 cm, s. 76, nlb. 4, 13 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Dokumenty do Historii Polskiego Górnictwa i Hutnictwa
    14 PLN

  70. Regionalna geologia Polski. Tom 1. Karpaty. Praca zbior. Zeszyt 1. Stratygrafia. Kraków 1951 Polskie Towarzystwo Geologiczne. 26 x 18 cm, s. 206, nlb. 2, 16 tabl., opr. brosz.
    Okł. podniszczone - luzem, podniszczenia obrzeży bloku. Dedyk.
    46 PLN

  71. Rocznik Polskiego Towarzystwa Geologicznego Tom XXXIV za rok 1964 Zeszyt1-2. Kraków 1964 PWN. 24 x 17 cm, s. 305, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona, nieco zaplamiona.
    14 PLN

  72. Studia Geologica Polonica Vol. XCVI. Paweł Aleksandrowski: Geologia strukturalna płaszczowiny magurskiej w rejonie Babiej Góry. Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 140, 14 tabl., mapy w zał., opr. brosz.
    Instutut Nauk Geologicznych PAN.
    Opr. przykurzona, otarta i podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  73. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 1. Krakowskie żupy solne na tle 1000-lecia dziejów Polski. Wieliczka 1965 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 326, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami nieco przybrudzona, otarcia opr. na obrzeżch.
    34 PLN

  74. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 4. Antoni Jodłowski: Eksploatacja soli na terenie Małopolski w pradziejach w we wczesnym śreniowieczu. Wieliczka 1971 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 316, ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    36 PLN

  75. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 5. Antoni Jodłowski: Technika produkcji soli na terenie Europy w pradziejach w we wczesnym śreniowieczu. Studium archeologiczne. Wieliczka 1976 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 257, nlb. 1, ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    24 PLN

  76. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 6. Wieliczka 1977 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 166, nlb. 1, ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, miejscami przybrudzona.
    23 PLN

  77. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 7. Wieliczka 1978 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 197, nlb. 1, ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    23 PLN

  78. Studia i materiały do dziejów żup solnych w Polsce. Tom 8. Wieliczka 1979 Muzeum Żup Krakowskich. 24 x 17 cm, s. 215, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, pokreślona przednia okł.
    10 PLN

  79. Tomczyk Henryk: Stratygrafia Gotlandu niecki międzygórskiej w Górach Świętokrzyskich na podstawie fauny z łupków graptolitowych. Warszawa 1954 Wyd. Geologiczne. 24 x 17 cm, s. 66, tab. w zał., opr. brosz.
    Instytut Geologiczny Biuletyn 93.
    Opr. mocno podniszczona.
    12 PLN

  80. Wojnar Karol: Wiertnictwo. Techika i technologia. Wyd. 2, uzup. Kraków 1997 Wyd. AGH. 25 x 17 cm, s. 631, nlb. 1, opr. kart.
    30 PLN

  81. Wstęp do nauk geologicznych. Pod red. Edwarda Passendorfera. Warszawa 1956 Wyd. Geologiczne. 25 x 18 cm, s. 591, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. zakurzona, mocno podniszczona odchodzi od grzb. bloku, blok poluźniony, rozłamany, podreśl. w tekście. Piecz. wł.
    43 PLN

  82. Z badań geologicznych w karpatach. Tom 9. Znaleziska fauny w północnych Karpatach fliszowych. Cz. 2. Dużo otwornice. Warszawa 1963 Wyd. Geologiczne. 24 x 17 cm, s. 138, opr. brosz.
    Instytut Geologiczny. Biuletyn 180.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, miejscami przebarwiona. Prawdopodobny brak zał., Piecz. wł.
    10 PLN

  83. Z badań trzeciorzędu w Polsce. Warszawa 1954 Wyd. Geologiczne. 24 x 17 cm, s. 200, liczne fotogr. tabl., tab. rozkł., opr. brosz.
    Instytut Geologiczny. Biuletyn 71.
    Opr. miejscami przebarwiona, mocno podniszczona, z ubytkami.
    14 PLN

  84. Z badań złóż kruszców. Tom 2. Dogger na obszarze między Wikowcem a Libidzą. Warszawa 1959 Wyd. Geologiczne. 24 x 17 cm, s. 71, nlb. 1, 3 tabl., w zał., opr. brosz.
    Przebarwienia grzb. opr., niewielkie załamania okł.
    10 PLN

  85. Zaleska Malwina: W poszukiwaniu skarbów ziemi. Opowiadania z dziedziny mineralogii i geologii dla młodzieży. Kraków 1944 T. Gieszczykiewicz Księgarnia-Wydawnictwo-Skład Nut. 24 x 16 cm, s. 207, nlb. 1, ilustr. w tekście, 17 tabl., opr. ppł.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona, podniszczona na obrzeżach.

  86. 130 lat kopalni ropy naftowej w Bóbrce 1854-1984. Sesja naukowo-historyczna Bóbrka, wrzesień 1984. Referaty. Bóbrka 1984 Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemyłu Naftowego i Gazowniczego/P.P. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. 21 x 15 cm, s. 116, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  87. 25 lat działalności Instytutu Naftowego 1944-1969. Katowice 1970 Wyd. "Śląsk". 25 x 18 cm, s. 111, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  88. Bibliografia publikacji pracowników IGNiG 1976-82. Kraków 1988 Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. 21 x 15 cm, s. 221, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    8 PLN

  89. Ciechanowska J., Pawłowski W.: Przewodnik bibliograficzny po czasopismach naftowych. Kraków, grudzień 1972 Instytut Naftowy. 24 x 17 cm, s. X, 215, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona.
    10 PLN

  90. Dwanaście lat pracy Instytutu Naftowego (1945-1956). Katowice 1957 Wyd. Górniczo-Hutnicze. 24 x 17 cm, s. 130, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  91. Dydek Stanisław: Stulecie kopalnictwa naftowego w Starej Wsi (1892-1992). Brzozów 1992 Nakł. red. "Wiadomści Brzozowskie". 21 x 15 cm, s. 48, liczne ilustr., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie załamania okł. Podp. wł.
    8 PLN

  92. Ignacy Łukasiewicz 1822-1882. Sympozjum. Zbiór referatów. Bóbrka 11 września 1982. Bóbrka 1982 Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemyłu Naftowego i Gazowniczego/Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie. 21 x 15 cm, s. 68, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    8 PLN

  93. Inwentarze akt spółek naftowych działających na terenie zachodniego zagłębia naftowego w latach 1885-1939. Oprac. Maria Mendys. Warszawa 1974 Naczelna PWN. 24 x 17 cm, s. 208, opr. brosz.
    Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych. Wojewódzkie Archiwum Państwowe w Rzeszowie. Oddział terenowy w Jaśle.
    Opr. przykurzona, ślady zalania i zaplamienia części opr. i bloku. Piecz. wł.
    14 PLN

  94. Katalog wydawnictw Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa 1976-1982. Kraków 1983 IGNiG/Branżowy Ośrodek Informacji Naukowej Technicznej i Ekonomicznej. 21 x 15 cm, s. 78, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    6 PLN

  95. Konferencja naukowo-techniczna n.t. Rola zaplecza naukowo-badawczego w rozwoju górnictwa naftowego i gazownictwa. Kraków 14 listopad 1980 Instytut Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Krakowie/Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemyłu Naftowego i Gazowniczego. 21 x 15 cm, s. 119, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, nieco przybrudzona, otarta na obrzeżach.
    8 PLN

  96. Porembalski Tadeusz: Wspomnienia nafciarza. Warszawa 1978 PWN. 20 x 13 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Podp. wł.
    8 PLN

  97. Sesja naukowo-historyczna "Wczoraj, dziś, jutro polskiego przemysłu naftowego. Krosno, wrzesień 1972 Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego w Polsce. 24 x 17 cm, s. 116, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, załamania okł., kilka kart częściowo odchodzi od bloku.
    10 PLN

  98. Technik naftowy. Tom 1. Kopalnictwo naftowe. Praca zbior. Stalinogród 1955 Wyd. Górniczo-Hutnicze. 21 x 16 cm, s. 831, nlb. 1, opr. pł.
    Przebarwienia opr. na grzb., przetarcai pł. opr. na narożach okł., blok poluźniony, podniszczenia obrzeży tablic rozkł.
    48 PLN

  99. Wojnar Józef, prof. inż.: Piętnaście lat Instytutu Naftowego. b.m.w. b.r.w. b.w. 21 x 15 cm, s. 22, nlb. 2, opr. brosz.
    Odbitka z Nr 11 "Nafty" 1959.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  100. XX lat działaności Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego w Polsce. Oprac. mgr. inż. Tadeusz Reguła. Kraków 1966 Wyd. Czasopism Technicznych NOT. 24 x 17 cm, s. 127, nlb. 15, ilustr., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.

  101. Musierowicz A.: Gleboznawstwo ogólne. Wyd. 2. Warszawa 1956 Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. 25 x 18 cm, s. 500, nlb. 2, 118 ilustr. w tekście oraz na tabl., opr. pł. powlek.
    Notatki na wykl., piecz. wł.
    32 PLN

  102. Miklaszewski Sławomir: Rozpoznawanie gleb w polu na ziemiach polskich oraz obowiązujące klasyfikacje gruntów do celów rolniczych, meljoracyjnych, szacunkowych i podatkowych. Wyd. 3 rozszerz. i uzup. Warszawa 1935 Wydawnictwo Tow. Oświaty Rolniczej. 25 x 17 cm, s. 157, nlb. 3, 24 rys., opr. bibl. - na opr. naklejono fragmenty oryg. okł. Encyklopedia Gospodarstwa Wiejskiego Nr. 11-12.
    Otarcia opr. na obrzeżach, blok nieco odchodzi od opr.
    36 PLN

  103. Miklaszewski Sławomir: Powstawanie i kształtowanie się gleby. Warszawa 1922 Nakładem Księgarni Rolniczej. 23 x 16 cm, s. 175, nlb. 1, 10 ryc. Praktyczna Encyklopedia Gospodarstwa Wiejskiego Nr. 27-30.
    Brak opr., część kart luźna, ostatnia karta mocno podniszczona, piecz. wł., otarcia opr. na obrzeżach, blok nieco odchodzi od opr.
    36 PLN


    Meteorologia do góry

  104. Gumiński R., doc. dr.: Meteorologia i klimatologia dla rolników. Warszawa 1951 PWRiL. 24 x 17 cm, s. 240, 80 ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, niewielkie ubytki okł. oraz grb. opr., ubytki naroża kilku początkowych stron, zaznaczenia tekstu na marginesie (kredką), sporadycznie notatki (ołówkiem). Piecz. wł.
    16 PLN

  105. Petterssen Sverre: Zarys meteorologii. Warszawa 1964 PWN. 25 x 18 cm, s. 339, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście oraz tab., ilustr. na tabl. rozkł., opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, jedna składka luzem. Podp. wł.
    46 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy