Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Nauka i szkolnictwo

Nauka
Szkolnictwo

    Aktuazliacja: 13 kwietnia 2005 r.

    Nauka

  1. Barycz Henryk: Z dziejów polskich wędrówek naukowych za granicę. Wrocław 1969 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 496, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Liczne naddararcia i zaplamienia obwol, niewielkie ślady zalania, przybrudzenia obrzeża opr., blok w stanie dobrym.
    34 PLN

  2. Beveridge W. I. B.: Sztuka badań naukowych. Warszawa 1960 PZWL. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 1, opr. pł.
    6 PLN

  3. Bujak Franciszek: Nauka a społeczeństwo. Wyd. 2. Warszawa 1984 LSW. 20 x 13 cm, s. 167, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. zakurzona. Podp. wł.
    12 PLN

  4. Crombie A. C.: Nauka średniowieczna i początki nauki nowożytnej. T. 1. Nauka w średniowieczu w okresie V-XIII w. T. 2. Nauka w późnym średniowieczu i na początku czasów nowożytnych w okresie XIII-XVII w. Warszawa 1960 PAX. 20 x 13 cm, s. 319, nlb. 1; s. 471, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. zakurzone.
    T. 1-2  43 PLN

  5. Dwudziestolecie nauki polskiej na Pomorzu szczecińskim 1946-1966. Praca zbior. pod red. Leona Babińskiego i Henryka Lesińskiego. Szczecin 1968 PWN. 25 x 18 cm, s. 511, nlb. 1, liczne ilustr. tekście, opr. pł.
    Szczecińskie Towarzystwo Naukowe.
    Opr. zakurzona, blok nieco poluźniony, brak szycia jednej ze składek. Piecz. wł.
    18 PLN

  6. Kamiński Stanisław: Nauka i metoda. Pojęcie nauki i klasyfikacja nauk. Wyd. 4, popr. Lublin 1992 TN KUL. 24 x 17 cm, s. 384, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prace Wydziału Filozoficznego 54. Stanisław Kamiński: Pisma wybrane. Tom IV.
    Niewielkie otarcia obwol.
    26 PLN

  7. Kmita Jerzy: Szkice z teorii poznania naukowego. Warszawa 1976 PWN. 20 x 13 cm, s. 226, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona.
    9 PLN

  8. Kowalewski Zdzisław: Nauki społeczne a rozwój społeczny. (Problemy potencjału naukowego i krzewienia kultury naukowej.) Warszawa 1971 PAX. 25 x 18 cm, s. 333, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    30 PLN

  9. Kowalewski Zdzisław: Nauki społeczne a rozwój społeczny. (Problemy potencjału naukowego i krzewienia kultury naukowej.) Warszawa 1971 PAX. 25 x 18 cm, s. 333, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. lekko przykurzona, nieco odbarwiony grzb. opr., podkreślenia w tekście (ołówkiem).
    34 PLN

  10. Malewski Andrzej: O nowy kształt nauk społecznych. Pisma zebrane. Warszawa 1975 PWN. 25 x 18 cm, s. 475, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Otarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach. Piecz. wł.
    38 PLN

  11. Melsen Andrew G. van: Nauka i technologia a kultura. Warszawa 1969 PAX. 20 x 13 cm, s. 423, nlb. 1, opr. pł. miekka.
    Opr. zakurzona.
    16 PLN

  12. Nagel Ernest: Struktura nauki. Zagadnienia logiki wyjaśnień naukowych. Warszawa 1970 PWN. 25 x 18 cm, s. 520, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona. Piecz. wł., superekslibris.
    43 PLN

  13. Nauka w kulturze ogólnej. Cz. II. Problemy programu upowszechniania nauki. Wrocław 1985 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 283, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: Problemy Naukowe Współczesności.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  14. Nowak Leszek: Wstęp do idealizacyjnej teorii nauki. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
    Wybrane zagadnienia metodologii nauk, naukoznawstwa i informacji naukowej.
    Opr. nieco przykurzona.
    16 PLN

  15. O swoistości uzasadniania wiedzy w różnych naukach. Praca zbior. pod red. Jana Sucha. Poznań 1980 Wyd UAM. 24 x 17 cm, s. 162, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria Filozofia i Logika Nr 27.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  16. Ossowski Stanisław: Dzieła. Tom IV. O nauce. Warszawa 1967 PWN. 25 x 18 cm, s. 392, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb. Piecz. wł.
    24 PLN

  17. Patologia i treapia życia naukowego. Praca zbior. pod red. Janusza Goćkowskiego i Przemysława Kisiela. Kraków 1994 "Universitas". 24 x 17 cm, s. 232, opr. brosz.
    26 PLN

  18. Pawłowski Tadeusz: Tworzenie pojęć i definiowane w naukach humanistycznych. Warszawa 1978 PWN. 20 x 13 cm, s. 265, nlb. 3, opr. brosz.
    Wybrane zagadnienia metodologii nauk, naukoznawstwa i informacji naukowej.
    Opr. lekko przykurzona, nieliczne podkreślenia w tekście.
    24 PLN

  19. Pieter Józef: Ogólna metodologia pracy naukowej. Wrocław 1967 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 472, opr. pł.
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    30 PLN

  20. Podgórecki Adam: Charakterystyka nauk praktycznych. Warszawa 1962 PWN. 20 x 13 cm, s. 143, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  21. Powstawanie nowych dyscyplin naukowych. Materiały z posiedzeń Konwersatorium Naukoznawczego Polskiej Akademii Nauk. Wrocław 1973 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 216, nlb. 4, opr. brosz.
    Zakład Historii Nauki i Techniki PAN.
    Op. nieco przykurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  22. Pytkowski Wacław: Organizacja badań i ocena prac naukowych. Warszawa 1981 PWN. 21 x 15 cm, s. 425, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  23. Schaff Adam: Moje spotkania z nauką polską. Warszawa 1997 Polska Oficyna Wydawnicza "BGW". 25 x 17 cm, s. 154, nlb. 2, opr. kart.
    14 PLN

  24. Studia i materiały z dziejów nauki polskiej. Seria I. Historia nauk społecznych. Zeszyt 4. Warszawa 1990 PWN. 24 x 17 cm, s. 130, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  25. Sucha Jan: Probemy weryfikacji wiedzy. Warszawa 1984 PWN. 21 x 13 cm, s. 274, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  26. Upowszechnianie nauki w świecie. Nowe doświadczenia i badania. Wrocław 1990 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 486, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: Problemy Naukowe Współczesności.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  27. Zamiara Krystyna: Epistemologia genetyczna Piageta a społeczny rozwój nauki. Poznań 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu. Seria: Metodologia Nauk T. XI.
    10 PLN


    Szkolnictwo do góry

  28. Botkin James W., Elmandrja Mahdi., Malitza Mircea: Uczyć się -bez granic. Jak zewrzeć "lukę ludzką"? Raport Klubu Rzymskiego. Warszawa 1982 PWN. 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    12 PLN

  29. Budzewicz Zofia: Kształcenie literackie w szkołach zawodowych w Polsce w 1918-1939. Kraków 1994 Universitas. 24 x 17 cm, s. 146, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. nieco przybrudzona.
    10 PLN

  30. Chałasiński Józef: Społeczeństwo i wychowanie. Wyd. 3. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. 335, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. lekko przykurzona, odbarwiony grzb. opr.
    18 PLN

  31. Chałasiński Józef: Społeczeństwo i wychowanie. Wyd. 3. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. 335, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona, odbarwiona na grzb., nieco zaplamiona na tylnej okł.
    24 PLN

  32. Dobrzański Jan: Szkoły lubelskie na tle austriackiej politki szkolnej w zachodniej Galicji 1795-1809. Lublin 1949 TN KUL. 22 x 16 cm, s. XII, 128, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    12 PLN

  33. Faure E., Herrera F., Kaddoura A.-R., Lopes H., Pietrowski A. W., Rahnema M., Ward F. Ch.: Uczyć się, aby być. Warszawa 1975 PWN. 21 x 14 cm, s. 542, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, przebarwiona na grzb, zakurzone górne obrzeże bloku. Piecz. wł.
    16 PLN

  34. Galus Henryk: Narodziny i rozwój Uniwersytetu Gdańskiego. Szkice z lat 1969-1987. Gdańsk 1989 Wyd. Uniw. Gdańskiego. 24 x 17 cm, s. 262, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Dedyk. dla prof. T. Zielińskiego.
    24 PLN

  35. Konarski Stanisław: Pisma wybrane. T. 1-2. Opracował Julisz Nowak-Dłużewski. Warszawa 1955 PIW. 21 x 14 cm, s. 355, nlb. 1; s. 519, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzone, nieco podniszczone na obrzeżach.
    T. 1-2  48 PLN

  36. Konarski Stanisław: Pisma wybrane. T. 1-2. Opracował Julisz Nowak-Dłużewski. Warszawa 1955 PIW. 21 x 14 cm, s. 355, nlb. 1; s. 519, nlb. 1, opr. pł.
    Brak obwol., grzb. bloków odbarwione. Piecz. wł.
    T.  1-2 46 PLN

  37. Krawczyk Jerzy: Galicyjskie szkolnictwo zawodowe w latach 1860-1918. Kraków 1995 "Universitas". 24 x 17 cm, s. 295, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  38. Model wykształconego Polaka. Materiały sesji naukowej. Pod red. Bogdana Suchodolskiego. Wrocław 1980 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 627, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  39. Molik Witold: Polskie peregrynacje uniwersyteckie do Niemiec 1871-1914. Poznań 1989 Wyd. UAM. 24 x 17 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  40. Nauczycieli portret własny. Wybór i oprac. Henryk Jadam. Rzeszów 1986 KAW. 20 x 13 cm, s. 327, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, załamania okł.
    6 PLN

  41. Niemyska-Rączaszkowa Czesława: Pierwsza w Europie. Powieść z okresu Komisji Edukacji Narodowej. Wyd. 2. Warszawa 1980 LSW. 20 x 13 cm, s. 488, nlb. 4, opr. kart.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  42. Odmiany myślenia o edukacji. Praca zbior. pod red. Joanny Rutkowiak. Kraków 1995 Oficyna Wydawnicza "Impuls". 24 x 17 cm, s. 396, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: Katedra dobrej książki.
    19 PLN

  43. Potoczny Jerzy: Rozwój oświaty dorosłych w Galicji doby autonomicznej 1867-1918. Rzeszów 1988 Wyd. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. 21 x 13 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  44. Słowiński Lech: Nauka języka polskiego w szkołach Rzeczypospolitej przedrozbiorowej. Poznań 1978 Wyd. UAM. 24 x 17 cm, s. 256, opr. brosz.
    Przebarwienia opr.
    14 PLN

  45. Staszyński Edmund: Polityja oświatowa caratu w Królestwie Polskim. (Od powstania styczniowego do I wojny światowej.) Warszawa 1968 PZWL. 21 x 13 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  46. Szkoła i edukacja permanentna. Pod red. Maksymilianba Maciaszka, Jerzego Wołczyka, Ryszarda Wroczyńskiego. Warszawa 1975 PWN. 21 x 16 cm, s. 473, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  47. Szkoły eksperymentalne w świece 1900-1960. Praca zbior. pod red. Wincentego Okonia. Warszawa 1964 NK. 22 x 16 cm, s. 450, nlb. 2, opr. ppł.
    Otarcia, niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach, przykurzenia.
    24 PLN

  48. Terlecki Ryszard: Oświata dorosłych i popularyzacja nauki w Galicji w okresie autonomii. Wrocław 1990 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 259, nlb. 5, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk. Instytut Historii Nauki, Oświaty i Techniki. Zakład Dziejów Oświaty. Monografie z dziejów oświaty Tom XXXIV.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  49. Thomas Jean: Edukacyjne problemy współczesnego świata. Zarys analityczno-syntetyczny. Warszawa 1980 PWN. 20 x 13 cm, s. 219, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, odbarwiona na grzb. Piecz. wł.
    12 PLN

  50. Wroczyński Ryszard: Edukacja permanentna. Problemy - perspektywy. Wyd. 2, rozszerzone. Warszawa 1976 PWN. 21 x 13 cm, s. 333, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb., zakurzone górne obrzeże bloku.
    14 PLN

  51. Wujek Tadeusz: Szkolnictwo i oświata w krajach arabskich. Warszawa 1980 PWN. 21 x 15 cm, s. 426, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    23 PLN

  52. Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w latach 1946-1981. Pod red. Zygmunta Ruty. Kraków 1981 Wyd. Nauk. WSP. 24 x 17 cm, s. 405, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Prace monograficzne Nr 43.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  53. Z warsztatu podręcznika szkolnego. Praca zbior. pod red. Tadeusza Parnowskiego. Warszawa 1973 PZWS. 25 x 18 cm, s. 392, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami zaplamiona, blok rozłamany, notatki i podkreślenia (ołowkiem).
    23 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy