Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
- 75 lat Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, Kraków 1963 PWM. 21 x 27 cm, s. 114, nlb. 2, fotogr. tabl. opr. pł., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Basso A.: Repertorio generale dei <<Monumenta Musicae>>, delle antologie, raccolte e pubblicazioni di musica antica sino a tutto il 1970. Firenze 1972 Leo S. Olschki. 24 x 17 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona, podp. wł. 14 PLN
- Breitkopf & Härtel Gedenkschrift und Arbeitsbericht von Oskar von Hase. 5. Auflage. Erster Band: 1542 Bis 1827. Zweiter Band 1828 bis 1928. Teil 1. Teil 2. Dritter Band 1918 bis 1968 von Helmuth von Hase. Weisbaden 1968 Breitkopf & Härtel. 25 x 18 cm, opr. pł.
T. I. s. 254, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście. Opr. nieco przykurzona. T. II-1. s. 418, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście. Opr. nieco przybrudzona. T. II-2. s. 421-842, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście. Opr. nieco przykurzona. T. III. s. 180, frontispis, liczne ilustr. w tekście i na tabl. Opr. nieco przykurzona. 120 PLN
- Burhardt Stefan: Polonez. Katalog tematyczny 2 1792-1830.
Red. i uzup. Maria Prokopowicz, Andrzej Spóź. Kraków 1976 PWM. 24 x 18 cm, s. 662, nlb. 2, 80 ilustr. na tabl., frontispis, opr. pł., obwol. Uszkodzenia obwol. na obrzeżach, naddarcia, ubytki, na wykl. drobne ciemne plamki - prawdopodobnie efekt spryskania tuszem lub atramentem, blok w stanie dobrym.
28 PLN
- Burhardt Stefan: Polonez. Katalog tematyczny 3 1831-1981.
Współpraca i red. Maria Prokopowicz, Andrzej Spóź. Kraków 1985 PWM. 24 x 18 cm, s. 817, nlb. 3, 97 ilustr. na tabl., frontispis, opr. pł., obwol.
14 PLN
- Bury Edward: Podstawy techniki drygowania. Wyd. 1. Kraków 1961 PWM. 23 x 17 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. zabrudzona, podniszczona, miejscami zaplamiona, w prawym górnym rogu bloku na marginesie ślady zalania 23 PLN
- Czyż Henryk: Serkal i inne tizery. Łódź 1978 Wydawnictwa Łódzkie. 17 x 12 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz.
6 PLN
- Encyklopedia Muzyczna PWM. E-F-G Część biograficzna pod red. Elżbiety Dziębowskiej.
Kraków 1988 PWM. 27 x 21 cm, s. 532, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł., obwol. Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu.
36 PLN
- Górnośląski Almanach muzyczny. Katowice 1988 Wydawnictwo "Śląsk". 24 x 17 cm, s. 177, nlb. 3, opr. brosz. Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków. Związek Kompozytorów Polskich.
8 PLN
- Granat-Janki Anna: Forma w twórczości instrumentalnej Aleksandra Tansmana. Wrocław 1995 Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 24 x 17 cm, s. 224, opr. brosz. Akademia Muzyczna we Wrocławiu. Katedra Kompozycji i Teorii Muzyki. Zeszyt Naukowy Nr 66. Seria Monografie Nr 2.
14 PLN
- Historia szkoły muzycznej w Nowym Targu 1945-95. Wydanei jubileuszowe. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Targu. Nowy Targ 1996 Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Targu. 24 x 17 cm, s. 123, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. brosz., lakier. Nakład 1500 egz.
Egz. przybrudzony. 14 PLN
- Księżna Cyrkówka. Opera w trzech aktach Emmericha Kalmana. Kraków brw. Teatr Muzyczny w Krakowie. 21 x 15 cm, s. 44, opr. brosz.
Otarcia opr., grzb. naprawiany. 14 PLN
- Lasocki Józef Karol: Podstawowe wiadomości z nauki o muzyce. Popularny podręcznik dla uczniów i samouków. Wyd. 7. Warszawa 1967 PWM. 24 x 17 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
10 PLN
- Liban Jerzy: De philosophiae Laudibus oratio. Kraków 1975 PWM. 20 x 15 cm, s. 20, opr. brosz. Reprint.
12 PLN
- Musica Antiqua Europae Orientalis, Bydgoszcz 1966 Acta Scientifica Congressus I. Warszawa 1966 PWN. 25 x 18 cm, s. 518, nlb. 2, opr. pł., obwol., folia.
Obwol. zakurozna, nieco podniszczona na obrzeżach, naddarcia i ubytki folii na obrzeżach. 26 PLN
- Musica Antiqua VI pod patronatem UNESCO Acta Scientifica, Bydgoszcz 1982 Polska. Bydgoszcz 1982 Filharmonia Pomorska im. I. Paderwskiego. 24 x 17 cm, s. 905, nlb. 11, opr. brosz. Materiały naukowe z VI Międzynarodowego Kongresu Muzykologicznego Musica Antiqua Europae Orientalis.
30 PLN
- Musica, Teatro, Nazione Dall`Emilia All`Europa Nel Settecento. Dodicesimo Incontro Con La Musica Italiana e Polacca II. Modena 1981 S.T.E.M. - Mucchi. 24 x 17 cm, s. 271, nlb. 3, opr. brosz.
Podp. wł. 30 PLN
- Muzyka Polska. Monografja zbiorowa pod redakcją Mateusza Glińskiego. Warszawa brw. Nakładem Miesięcznika "Muzyka" 26 x 18 cm, s. 151, nlb. 19 ilustr. w tekście, 17 ilustr. na wykl., opr. bibl.
Otarcia opr. głównie na obrzeżach. 80 PLN
- Muzyka współczesna. Monografja zbiorowa pod redakcją Mateusza Glińskiego. Warszawa 1926 Nakładem Miesięcznika "Muzyka". 26 x 17 cm, s. 193, nlb. 1, 23 fotogr. na wykl., opr. brosz.
Opr. podniszczona, naprawiana: uszkodzenia na obrzeżach, niewielkie ubytki, brak części grzb, opr. - doklejony papier, blok w stanie dobrym. 30 PLN
- Neue Musik in der Bundesrepublik Deutschland. Dokumentation 1963/64, 1964/65. Pfungstadt 1965 Deutsche Sektion der IGNM. 24 x 16 cm, s. 272, nlb. 2, ilustr. tabl., opr. ppł.
Opr. zakurozna, podkreśl. i notatki w tekście. 10 PLN
- Notate zur Pianistik. Aufsätze sowjetischer Klavierpädagogen und Interpretation. Leipzig 1976 Veb Deutscher Verlag für Musik Leipzig. 22 x 15 cm, s. 219, nlb. 1, opr. pł., obwol.
14 PLN
- Nováček Zdenko: Hudba v Bratislave. Musik in Bratislava. Music in Bratislava.
Muzyka w Bratislawje. Bratislava-Krasňany brw. bw. 25 x 20 cm, s. 506, ss. 507-634 zawierają ilustr. tabl., opr. pł., obwol., ilustr. pudełko introl. Naddarcia ścianek pudełka na zagięciach, tekst i objaśnienia ilustr. w j. słowackim. niemieckim, angielskim i rosyjskim.
40 PLN
- Plamenac Dragan: The << Second >> Chansonnier of the Biblioteca Riccardiana (Codex 2356). Extrait des Annales Musicologiques. Tome II. Paris 1954 Société de Musique D`Autrefouis. 23 x 18 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
Przebarwienia opr., podp. wł. 23 PLN
- Pro Sinfonica I Stopnia. Sezon koncertowy 1971/71. Zeszyty muzyczne Rocznik 1970/71 Państwowa Filharmonia w Poznaniu. 20 x 11 cm, s. XLIII, nlb. I, 445, nlb. 3, I/38, nlb. 2, II/105, nlb. 5, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol. Młodzieżowe Kluby Miłośnictwa Muzyki w Poznaniu.
14 PLN
- Pro Sinfonica II Stopnia. Sezon koncertowy 1971/71. Zeszyty muzyczne Rocznik 1970/71 Państwowa Filharmonia w Poznaniu. 20 x 11 cm, s. XLIII, nlb. I, 311, nlb. 1, 495, nlb. 5, I/38, nlb. 2, II/105, nlb. 5, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol. Młodzieżowe Kluby Miłośnictwa Muzyki w Poznaniu.
14 PLN
- Pro Sinfonica III Stopnia. Sezon koncertowy 1971/71. Zeszyty muzyczne Rocznik 1970/71 Państwowa Filharmonia w Poznaniu. 20 x 11 cm, s. XLVII, nlb. I, 629, nlb. 1, I/38, nlb. 2, II/105, nlb. 3, III/146, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol. Młodzieżowe Kluby Miłośnictwa Muzyki w Poznaniu.
14 PLN
- Prosnak Jan: Kultura muzyczna Warszawy XVIII w. Dodatek muzyczny. Kraków brw. PWM. 17 x 25 cm, s. 186, opr. pł.
Opr. przebarwiona. 12 PLN
- Prosnak Jan: Kultura muzyczna Warszawy XVIII wieku. Kraków 1955 PWM. 25 x 18 cm, s. 320, ilustr. w tekście, opr. pł. Seria: Studia i materiały do dziejów muzyki polskiej pd redakcją Tadeusza Strumiłły Tom 2.
20 PLN
- Reiss Józef: Historia muzyki w zarysie. Warszawa 1920 Nakład Gebethnera i Wolffa. 24 x 16 cm, s. 424, opr. pł.
Otarcia opr., przetarcia na obrzeżach okł. oraz grzb., naddarcia opr. na grzb, podkreślenia w tekście (ołówek, kredka), dedyk., podp. wł. 26 PLN
- Sikorski Kazimierz: Harmonia. Cz. 1. Cz. 2. Cz. 3. Kraków 1948 PWM. 23 x 18 cm, opr. brosz.
Cz. 1. s. 518, nlb. 2. Ubytki grzb. opr. oraz przedniej okł., tylna okł. luźna, piecz. wł., podp. wł. Cz. 2. s. 429, nlb. 3. Ubytki grzb. opr., blok rozłamany, piecz. wł., podp. wł. Cz. 3. s. 426, nlb. 2. Ubytki grzb. opr. oraz tylnej okł., przednia okł. i kilka następnych kart noszą ślady zalania, blok rozłamany, piecz. wł., podp. wł. Nakład 5000 egz. 58 PLN
- Szönyi Erzsébet: Zarys metody Kodály`a. Katowice 1979 bw. 24 x 17 cm, s. 27, nlb. 1, opr. brosz. Biblioteka Główna Państwoej wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach Zeszyt Naukowy.
6 PLN
- Szabolcsi Bence: Geschichte der Ungarischen Musik. Budapest 1964 Corvina Verlag. 23 x 14 cm, s. 247, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł.
Opr. przybrudzona. 14 PLN
- Tarnawska-Kaczorowska Krystyna: Świat liryki wokalno-instrumentalnej Tadeusza Bairda. Kraków 1982 PWM. 23 x 17 cm, s. 110, nlb. 6, frontispis, opr. brosz. Seria: Muzyka polska w dokumentach i interpretacjach.
10 PLN
- Tradycje śląskiej kultury muzycznej VII. Konferencja Naukowa 9-11 kwietnia 1992 roku. Wrocław 1995 Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 24 x 17 cm, s. 279, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz. Akademia Muzyczna we Wrocławiu. Katedra Kompozycji i Teorii Muzyki. Zeszyt Naukowy Nr 65.
16 PLN
- Tradycje śląskiej kultury muzycznej VIII. Konferencja Naukowa 26-28 kwietnia 1992 roku. Wrocław 1996 Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. 24 x 17 cm, s. 247, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz. Akademia Muzyczna we Wrocławiu. Katedra Kompozycji i Teorii Muzyki. Zeszyt Naukowy Nr 69.
16 PLN
- Turska Irena: Krótki zarys historii tańca i baletu. Kraków 1962 PWM. 24 x 17 cm, s. 315, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. zakurzona, podniszczona. 18 PLN
- Tygodnik Muzyczny 1820-1821. Pamiętnik Muzyczny Warszawski 1835-1836. Oprac. Dobrochna Strumiłło. Kraków 1955 PWM. 20 x 13 cm, s. 133, nlb. 3, opr. brosz. Bibliografia Polskich Czasopism Muzycznych Tom 1.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Zakrzewski Bogdan: "Czerwony sztandar" Bolesława Czerwieńskigo. Wrocław 1982 Ossolineum. 24 x 15 cm, s. 44, nlb. 4, 19 ilustr. tabl. , opr. brosz.
6 PLN
- Żuber Danuta: Polskie piśmiennictwo muzykologiczne. Bibliografia 1985-1987. Warszawa 1990 Zwiążek Kompozytorów Polskich. 20 x 15 cm, s. 63, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Armstrong Louis: Moje życie w Nowym Orleanie. Kraków 1974 PWM. 17 x 11 cm, s. 203, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. zabrudzona. 10 PLN
- Bach.
Opracował Władysław Dulęba. Teksty Bohdan Pociej. Kraków 1973 PWM. 24 x 20 cm, s. 164, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol. Seria: Albumy Biograficzne PWM. Otarcia opr., w dolnej części obwol., opr. oraz części bloku niewielkie ślady zalania oraz plamy
36 PLN
- Bodnicki Władysław: Legendy o Wieniawskim. Warszawa 1957 "Nasza Księgarnia". 21 x 15 cm, s. 282, nlb. 2, frontispis, ilustr. w tekście, opr. ppł.
14 PLN
- Drucka Nadzieja: Michel. Dzieciństwo i lata młodzieńcze Michała Glinki.Warszawa 1961 "Nasza Księgarnia". 20 x 13 cm, s. 193, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz..
8 PLN
- Festschrift für Karol Horak. Herausgegeben von Manfred Schneider. Innsbruck 1980 Eigenverlag des Institutes für Musikwissenschaft der Universität Innsbruck. 20 x 21 cm, s. 353, nlb. 3, frontispis, całostronnicowe ilustr. w tekście, opr. kart.
14 PLN
- Golachowski Stanisław: Szymanowski. Kraków 1956 PWM. 18 x 12 cm, s. 128, nlb. 4, frontispis, ilustr. tabl., opr. kart. Seria: Biblioteka Słuchacza Koncertowego Seria Biograficzna Tom IV.
10 PLN
- Grabkowski Edmund, Połczyński Romuald: 50 lat Międzynarodowych Konkursów Imienia Henryka Wieniawskiego 1935-1985. Poznań 1986 Towarzystwo Muzyczne Imienia Henryka Wieniawskiego. 25 x 18 cm, s. 199, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. kart. powlek.
Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu. 16 PLN
- Grigorjew B. Ju.: Nikkolo Paganini. Żizń i tworczjestwo. Moskwa 1987 "Muzyka". 17 x 13 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz.
Dedyk. 10 PLN
- Hildesheimer Wolfgang: Mozart. Frankfurt am Main 1979 Suhrkamp Verlag. 23 x 15 cm, s. 415, nlb. 5, frontispis, ilustr. tabl., opr. pł. obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, przednia wykl. zabrudzona, dedyk. 60 PLN
- Jarociński Stefan: Mozart. Kraków 1954 PWM. 21 x 15 cm, s. 200, nlb. 2, frontispis, ilustr. w tekście i tabl., opr. brosz.
10 PLN
- Joteyko Tadeusz: Stanisław Moniuszko 1819 - 1872. Szkic popularny dla młodzieży. Warszawa 1932 Wydawnictwo Budowy Pomnika Stanisława Moniuszki w Warszawie. 17 x 12 cm, s. 22, nlb. 2, opr. brosz.
Doklejono do grzb. kartonową obwol., podp. wł. 10 PLN
- Karola Kurpińskiego dziennik podróży 1823. Opracował Zdzisław Jachimecki. Kraków 1954 PWM. 25 x 17 cm, s. 175, nlb. 1, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. podniszczona, ubytki opr. na grzb., naddarcia okł. 10 PLN
- Kœchlin Charles: Debussy. Paris 1927 Henri Laurens Òditeur. 21 x 14 cm, s. 125, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona, podniszczona na grzb. 30 PLN
- Kracauer Siegfried: Jacques Offenbach i Paryż jego czasów. Warszawa 1992 PIW. 21 x 15 cm, s. 322, nlb. 2, opr. kart. Seria: Ludzie żywi.
Otarcia opr. 12 PLN
- Kydryński Lucjan: Jan Straus. Kraków 1985 PWM. 20 x 14 cm, s. 303, nlb. 1, ilustr. tabl., opr. brosz. Seria: Monografie Popularne.
Otarcia opr. na obrzeżach, opr. przykurzona. 10 PLN
- Marek Tadeusz: Schubert. Kraków 1952 PWM. 21 x 15 cm, s. 204, nlb. 4 ilustr. w tekście, opr. brosz. Seria: Popularne Monografie Muzyczne Tom II.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Mozart Oprac. Władysław Dulęba, teksty Zofia Sokołowska. Kraków 1977 PWM. 24 x 20 cm, s. 257, nlb. 3, opr. pł., obwol.
43 PLN
- Nowak Alina: Sonaty Ksawerego Józefa Elsnera. Kraków 1936 bw. 24 x 16 cm, s. 64, opr. brosz.
Osobne odbicie z zeszytu II rozpraw i notatek muzykologicznych pod redakcją prof. dra Zdzisława Jachimeckiego. Opr. przykurzona. Egz. nierozcięty. 16 PLN
- Rudziński Witold: Moniuszko i jego muzyka. Wyd. 2. Warszawa 1988 WSiP. 20 x 15 cm, s. 129, nlb. 3, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Rudziński Witold: Moniuszko. Kraków 1954 PWM. 21 x 15 cm, s. 245, nlb. 3, frontispis, ilustr. w tekście oraz na tabl., opr. brosz.
Opr. zakurzona, piecz. wł. 6 PLN
- Sheean Vincent: Orfeusz osiemdziesięcioletni. Tłum. z ang. Henryk Krzeczkowski. Warszawa 1963 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 448, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Sołowcow Anatol: Rimski-Korsakow.
Kraków 1989 PWM. 20 x 13 cm, s. 247, nlb. 1, ilustr. tabl., opr. brosz. Seria: Monografie popularne.
12 PLN
- Swolkień Henryk: Arrigo Boito Poeta i muzyk. Warszawa 1988 PIW. 21 x 15 cm, s. 191, nlb. 5, ilustr. tabl., opr. kart. Seria: Ludzie żywi.
Podp. wł. 10 PLN
- Szenic Stanisław: Maria Kalgeris. Wyd. 2 uzup. Warszawa 1965 PIW. 21 x 15 cm, s. 554, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Seria: Ludzie żywi 4. 14 PLN
- Vetter Walther: Die Kapellmeister Bach. Versuch einer Deutung Bachs auf Grund Seines Wirkens als Kapellmeister in Köthen. Potsdam 1950 Akademische Verlagsgesellschaft Athenaion. 21 x 15 cm, s. 405, nlb. 1, opr. ppł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, gł. w rejonie grzbietu: naddarcia i ubytki, podp. wł. 18 PLN
- Waldorff Jerzy: Jan Kiepura. Wyd. 3. Kraków 1988 PWM. 20 x 13 cm, s. 82, nlb. 6, ilustr. tabl., opr. brosz.
10 PLN
- Waldorff Jerzy: Jan Kiepura. Wyd. 1. Kraków 1974 PWM. 21 x 17 cm, s. 93, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Winogradow Anatolij: Potępienie Paganiniego. Tłum. Włodzimierz Słobodnik. Warszawa 1985 KiW. 22 x 15 cm, s. 315, nlb. 5, opr. kart. powlek.
10 PLN
- Wolniewiczówna Czesł.: Stanisław Moniuszko. Życie jego i dzieła. 1819 - 1919. Poznań 1919 Nakładem Autorki. 15 x 12 cm, s. 31, nlb. 1, opr. brosz.
Rdzawe plamki na opr., plama na tylnej okł., podp. wł. 8 PLN
- Zakopiańskie dni Karola Szymanowskiego 1894-1936. Oprac. Teresa Chylińska. Kraków 1975 PWM. 21 x 14 cm, s. 98, nlb. 6, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
6 PLN
- Zaluski A.: The Times and Music of Michal Kleofas Oginski (1765-1833). London 1997 New Millenium. 21 x 15 cm, s. 171, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
28 PLN
- Almanach Chopinowski 1949. Kronika życia Dzieło Bibliografia Literatura Ikonografia Varia. Warszawa 1949 "Czytelnik". 19 x 13 cm, s. 184, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
Opr. nieco podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Bełza Igor: Fryderyk F. Chopin.
Przekł. autoryz. Jadwigi Ilnickiej. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1980 PAX. 24 x 18 cm, s. 247, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl. opr. pł., obwol. Obwol. nieco przybrudzona, stan bloku dobry.
24 PLN
- Bojanowski Gustaw: Tydzień w Antoninie. Opowieść o Chopinie. Warszawa 1957 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 281, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz.
Opr. zakurzona. 5 PLN
- Broszkiewicz Jerzy: Kształt miłości. Kraków 1965 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 577, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 4 PLN
- Chopina dzieła wszystkie w czternastu koncertach. Program cyklu koncertów obejmujących wszystkie działa Chopina Warszawa 2 listopada 1954 - 3 lutego 1955. Warszawa 1954 Towarzystwo im. Fryderyk Chopina w Warszawie. 21 x 15 cm, s. 76, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
14 PLN
- Czartkowski Adam, Jeżewska Zofia: Fryderyk Chopin.
Warszawa 1975 PIW. 21 x 15 cm, s. 594, nlb. 2, 60 ilustr. tabl., opr. kart., obwol. Seria" Ludzie żywi 12. Obwol. podniszczona na obrzeżach: ubytki naddarcia.
20 PLN
- Festiwal Chopinowski Duszniki Zdrój Sierpień. bw. 1953 bw. 20 x 15 cm, s. nlb. 40, liczne ilustr. w tekście. opr. brosz.
Opr. nieco przybrudzona. 8 PLN
- Hadyna Stanisław: Niezatarte ślady. Opowieść z życia Szopena na Międzynarodowym Konkursie Filmowym 1949. Katowice 1960 Wydawnictwo "Śląsk". 19 x 13 cm, s. 180, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 5 PLN
- Kalendarz Chopinowski 1960. Kraków 1959 PWM. 21 x 13 cm, ilustr. w tekście., opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurozna, podniszcozna na onrzeżach, naddarcia. 12 PLN
- Kalendarz Roku Chopinowskiego 1949. Poznań 1949 Wydawnictwo "Merkuriusz". 17 x 13 cm, s. 115, nlb. 5, frontispis, opr. brosz.
Opr. zakurzona, piecz. wł. 12 PLN
- Łopalewski Tadeusz: Fryderyk. Warszawa 1962 "Nasza Księgarnia". 20 x 13 cm, s. 326, nlb. 2, opr. brosz.
Podp. wł. 10 PLN
- Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne Imienia Fryderyka Chopina w Polsce. Warszwa 1954 Wydawnictwo "Sztuka". 27 x 21 cm, s. 38, nlb. 48, w tym 42 całowstronnicowe ilustr. opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona, naddarcia i ubytki. Sekretariat V Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. 14 PLN
- Pourtales Guy De: Chopin. Ou Le Poète. Paris 1928 NRF. 18 x 12 cm, s. 254, nlb. 2, frontispis, opr. brosz. Vies Des Hommes Illustres - Nr 7.
Opr. zakurzona, grzb. podniszcz, podp. wł. 34 PLN
- Smoter Jerzy Maria: Spór o "listy" Chopina do Delfiny Potockiej. Wyd. 2, poszerz. Kraków 1976 PWM. 20 x 13 cm, s. 283, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżch. 14 PLN
|
|