Matematyka
- Banasiński Antoni: Metody i zagadnienia współczesnej matematyki elementarnej. Warszawa 1973 PWSZ. 21 x 15 cm, s. 240, nlb. 4, opr. brosz.
Biblioteka Kształcenia Zawodowego.Opr. zakurzona. Piecz. wł. 12 PLN
- Berge Claude: Théorie des Graphes et Ses Applications. Wyd. 2. Paris 1963 Dunod. 25 x 16 cm, s. 267, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Collection Universitaire de Mathématiques 2.Obwol. podniszczona na obrzeżach, egz. nieco podniszczony, liczne podkreśl. w tekście. 34 PLN
- Białynicz S., Zieliński K.: Zadania z matematyki wyższej. Wyd. 6, niezmien. Warszawa 1967 PWN. 24 x 15 cm, s. 468, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, podniszczona, zbrązowienia w bloku. 12 PLN
- Białynicz Stefan, Zieliński Kazimierz: Zbiór zadań z analizy matematycznej i geometrii analitycznej. Z odpowiedziami i rozwiązaniami. Warszawa 1950 PZWS. 26 x 18 cm, s. 368, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. podniszczona na obrzeżach, niewielka perforacja karty przedtytuł., pierwsza składka częściowo luźna. 38 PLN
- Biernacki Mieczysław: Geomeria różniczkowa. Cz. 2. Warszawa 1955 PWN. 25 x 18 cm, s. 247, nlb. 1, opr. pł.
Biblioteka Matematyczna tom 8.Brak obwol. 18 PLN
- Borkowski Ludwik: Elementy logiki formalnej. Wyd. 5. Warszawa 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 153, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, niewielki ubytek obrzeża przedniej okł. 16 PLN
- Boseck H.: Einführung in die Theorie Lineare Vektorräume. Berlin 1965 Veb Deutscher Verlag der Wissenschaften. 24 x 17 cm, s. 308, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, liczne podkreśl. w tekście. Podp. wł. 24 PLN
- Cidrac Ch. de: Calcul Vectoriel. Paris 1966 Dunord. 24 x 16 cm, s. 117, nlb. 3, opr. brosz.
Préparation aux Grandes Ecoles, Ecoles d'Ingénieurs.Przednia okł. przedarta - podkrejona, podkreśl. w tekście. Podp. wł. 14 PLN
- Dück Werner, Bliefernich Manfred: Operationsforschung t. 1-2. Mathematische Grundlagen, Methoden und Modelle. Berlin 1972 VEB Deutscher Verlag der Wissenschaften. 25 x 18 cm; t. 1. s. 440; t. 2. s. 491, nlb. 1, opr. kart. powlek. mat. ceratopodobnym, obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, górna część bloku przykurzona. T. 1-2 78 PLN
- Denis-Papin M., Kaufmann A.: Cours de Calcul Opérationnel Appliqué. (Transformation de Carson-Laplace.) Paris 1967 Albin Mitchel. 24 x 16 cm, s. 237, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Ubytki i naddarcia obwol., zaplamienie tylnej wykl. 18 PLN
- Desmonde W. H.: Maszyny matematyczne i ich zastosowania. Warszawa 1969 PWN. 24 x 17 cm, s. 271, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. podniszczona na obrzeżach, załamania okł. 16 PLN
- Dianni Jadwiga, Wachułka Adam: Tysiąc lat polskiej myśli matematycznej. Warszawa 1963 PZWS. 25 x 18 cm, s. 285, nlb. 3, opr. pł.
Opr. przykurzona, niewielkie przekrzywienie grzb. bloku. 38 PLN
- Dimo Paul: Nodal Analysis of Power Systems. Editura Academi Bucuresti, Romana / Abacus Press Tunbridge Wells, Kent, England 1975. 25 x 18 cm, s. 290, nlb. 2, opr. ppł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 20 PLN
- Diner I. J., Ganin M. P., Komarow L. B., Starobin K. B., Swiesznikow A. A., Wołodin B. G.: Rachunek prawdopodobieństwa w problemach i zadaniach. Wyd. 2, uzup. Warszawa 1979 PWN. 24 x 17 cm, s. 530, nlb. 2, opr. brosz.
Niewielkie załamania okł. 30 PLN
- Dziubiński Izydor, Siewierski Lucjan: Elementy matematyki wyższej. Cz. 2. Zeszyt 1. Wyd. 2, popr. Łódź 1976 Politechnika Łódzka. 21 x 15 cm, s. 363, nlb. 1, opr. brosz.
Skrypty dla szkół wyższych.Opr. przybrudzona, nieco zaplamiona. 12 PLN
- Ehrenfeucht Aniela, Stande Olga: Algebra. Liczby i funkcje. Warszawa 1964 PZWS. 21 x 15 cm, s. 315, nlb. 1, opr. ppł.
14 PLN
- Féliks Lucienne: Współczesny wykład matematyki elementarnej. Warszawa 1973 PWN. 24 x 17 cm, s. 520, opr. pł.
Opr. zakurzona. 30 PLN
- Félix Lucienne: Współczesny wykład matematyki elementarnej. Warszawa 1973 PWN. 25 x 18 cm, s. 520, opr. pł.
Opr. przykurzona, niewielkie zaplamienia, brak obwol. - zachowane zostało tylko jedno jej skrzydełko z informacją o książce. Podp. wł. 26 PLN
- Fichtenholz G. M.: Rachunek różniczkowy i całkowy. T. 1., T. 2., T. 3. Warszawa PWN. 25 x 18 cm.
T. 1. Wyd. 1962, s. 511, nlb. 1, opr. pł., obwol.Przednia okł. niec odchodzi od bloku. T. 2. Wyd. 1962, s. 696, opr. pł., obwol.Niewielkie podniszczenie obwol. na obrzeżach grzb. T. 3. Wyd. 1963, s. 565, nlb. 1, opr. pł., obwol.Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach grzb., lekkie przybrudzenie obwol. Generalnie stan całości dobry. T. 1-3 120 PLN
- Gerstenkorn T., Śródka T.: Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Warszawa 1972 PWN. 24 x 17 cm, s. 432, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, częściowo odchodzi od grzb. Podp. wł. 29 PLN
- Gleichgewicht Bolesław: Elementy algebry abstrakcyjnej. Warszawa 1966 PZWS. 22 x 16 cm, s. 215, nlb. 1, opr. pł.
Biblioteczka Matematyczna Nr 24.Podp. wł. (zamazane). 14 PLN
- Grzegorczyk Andrzej: Zarys logiki matematycznej. Warszawa 1961 PWN. 25 x 18 cm, s. 477, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Biblioteka Matematyczna Tom 20.Obwol. przybrudzona. 32 PLN
- Gyula Fáy, Róbert Torös: Kvantumlogika. Budapest 1978 Gondolat. 25 x 17 cm, s. 385, nlb. 3, opr. kart.
Otarcia opr. na obrzeżach. 18 PLN
- Hoborski Antoni Dr. : Wyższa matematyka (z licznymi przykładami i rycinami). W dwóch częściach. Cz. 1 - 2. Kraków 1923 Nakł. autora. s. XXXVI, 879.
Ubytek rogu na dwóch kartkach w t. 1. 87 PLN
- Janikowski Józef, Wendorff Władysław, Włodarski Lech: Kurs przygotowawczy z matematyki na wyższe uczelnie. Geometria. Wyd. 2, popr. Warszawa 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 245, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Janowski Witold: Elementy rachunku prawdopodobieństwa. Warszawa 1963 Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych. 21 x 15 cm, opr. pł., s. 74, rys. w tekście.
Biblioteczka nauczyciela matematyki. 10 PLN
- Jokiel B., Kostrubiec B.: Statystyka z elementami matematyki dla geografów. Warszawa 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 300, opr. brosz.
23 PLN
- Kareńska Zofia: O równaniu funkcyjnym F(x*y)=F(x)*F(y). Kraków 1972 PK. 24 x 17 cm, s. 269, nlb. 1, opr. brosz.
Podstawowe Nauki Techniczne Zeszyt Naukowy Nr 2.Opr. zabrudzona, nieco podniszczona. 10 PLN
- Krasnodębski R.: Proste nomogramy. Warszawa 1960 PZWS. 22 x 16 cm, s. 143, nlb. 1, zał.(rozkł. tabl. z nomogramami), opr. pł.
Biblioteczka Matematyczna Nr 8.12 PLN
- Kubik Lech Tadeusz: Rachunek prawodpodobieństwa. Podręcznik dla kierunków nauczycielskich studiów matematycznych. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 288, opr. brosz.
24 PLN
- Leiner. R., Żakowski W.: Matematyka. Kurs przygotowawczy na wyżse uczelnie techniczne. Cz. 2. Planimetria. Trygonometria. Stereometria. Geometria analityczna. Rachunek prawdopodobieństwa. Wyd. 7. Warszawa 1972 PWN. 21 x 15 cm, s. 457, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr., podniszczenia na obrzeżach, niewielkie ślady zalania w górnej części bloku. 14 PLN
- Leitner Roman, Żakowski Wojciech: Matematyka. Kurs przygotowawczy na wyższe uczelnie techniczne. Wyd. 3, zmien. Warszawa 1967 WNT. 24 x 17 cm, s. 627, nlb. 1, opr. brosz.
14 PLN
- Leja Franciszek: Geometria analityczna. Wyd. 3, zmien. Warszawa 1961 PWN. 24 x 17 cm, s. 288, opr. kart.
23 PLN
- Leśniak Jan: O funkcjach jednej zmiennej. Warszawa 1963 PZWS. 22 x 16 cm, s. 191, nlb. 1, opr. pł.
Biblioteczka Matematyczna Nr 14.Niewielkie zaplamienie grzb. opr. 12 PLN
- Logika i jej nauczanie w dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kraków 1980 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 140, opr. brosz.
[Skrypty UJ] Varia t. CLVII (922).Opr. zakurzona, niewielkie zaplamienie w okol. grzb. opr. 12 PLN
- Łomnicki Antoni: Rachunek różniczkowy i całkowy dla potrzeb przyrodników i techników. T. 1. Cz. 1., T. 2. Katowice 1984 "Universum". 25 x 187 cm.
T. 1. Rachunek różniczkowy. Cz. 1. O funkcjach i granicach. Wyd. 3, s. 208, opr. brosz.Opr. częsciowo odchodzi od grzb, naddarcia opr. na grzb., opr. przykurzona. Podp. wł. T. 2. Rachunek całkowy. Przedruk fotograficzny z I wydania Akademii Umiejętności w Krakowie 1939 r., s. 310, nlb. 2, opr. brosz.Opr. przykurzona, nieco podniszczona, gł. na grzb., ok. 30 składek luzem. Podp. wł. 46 PLN
- Matematyka dla wydziałów budowlanych i mechanicznych. Tom 3. Praca zbior. pod red. Edwarda Otto. Wyd. 2. Warszawa 1976 PWN. 24 x 17 cm, s. 400, opr. brosz.
Otarcia opr., podp. wł. zakreślone długopisem. 12 PLN
- Muzyczka Zofia, Kordos Marek: Słownik szkolny. Matematyka. Warszawa 1996 WSiP. 21 x 15 cm, s. 181, nlb. 3, opr. kart.
Ślady po karcie przyklejonej na przedniej wykl. 10 PLN
- Nauczanie początkowe matematyki. T. 1. Podręcznik dla nauczyciela. Praca zbior. pod red. Zbigniewa Semadeniego. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1991 WSiP. 24 x 17 cm, s. 340, opr. brosz.
Otarcia opr. 14 PLN
- Oktaba Wiktor: Słownik polsko-rosyjsko-angielski statystyki matematycznej i teorii doświadczenia. Warszawa 1969 PWN. 24 x 17 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
30 PLN
- Pasenkiewicz Kazimierz: Logika ogólna. T. 1., T. 2. Kraków PWN. 24 x 17 cm.
T. 1. Wyd. 1963, s. 178, opr. brosz. T. 2. Wyd. 1965, s. 133, nlb. 1, opr. brosz.Opr. przykurzona. 16 PLN
- Perkal Julian: Matematyka dla przyrodników i rolników. Cz. 3. Wyd. 2, fotograficzne. Warszawa 1967 PWN. 24 x 17 cm, s. 358, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. podniszczona, załamana. Podp. wł., piecz. wł. 12 PLN
- Pietrowski I. G.: Równania różniczkowe zwyczajne. Wyd. 2, zmien. i uzup. Warszawa 1967 PWN. 24 x 17 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
14 PLN
- Płocki Adam: Probabilistyka dla nauczyciela. Kraków 1976 Wydawnictwo Naukowe WSP. 24 x 17 cm, s. 297, nlb. 1, opr. brosz.
24 PLN
- Pogorzelski Witold, dr: Analiza matematyczna. T. 1-4. Warszawa "Czytelnik". 24 x 17 cm.
T. 1. Rachunek różniczkowy, ciągi i szeregi. Wyd. 2, 1951, s. 220, opr. brosz.Opr. przykurzona. Piecz. wł. T. 2. Funkcje wielu zmiennych. Wzór Taylora. Równania Algebraiczne. Rachunek całkowy. Zastowowania geometryczne. Wyd. 3, popr., 1949, s. 326, nlb. 2, opr. brosz.Opr. zakurzona, niewielkie naddarcia okł. T. 3. Całki wielokrotne. Równania rożniczkowe zwyczajne. Wyd. 3, popr., 1949, s. 193, nlb. 1, opr. brosz.Opr. przykurzona, odchodzi od grzb., niewielkie naddarcia okł. T. 4. Funkcje zmiennej zespolonej. Równania różniczkowe cząstkowe I rzędu. Teoria równania Laplace'a, równania falowego i równania przewodnictwa. Rachunek warianyjny. Wyd. 1, 1951, s. 274, opr. brosz.Opr. przykurzona. 120 PLN
- Ringel Gerhard: Färbungsprobleme auf Fläschen und Graphen. Berlin 1959 Veb Deutscher Verlag der Wissenschaften. 25 x 17 cm, s. 132, opr. ppł.
Mathematische Monographien Herausgegeben von Wilhelm Blaschke 2.Nieznaczne podniszczenia opr. na obrzeżach, podkreślenia w teście (długopisem). Podp. wł. 15 PLN
- Rouanet Henry: Les Modèles Stochastiques d'Apprentissage. Recherches et perspektives. Paris 1967 éditions Mouton / éditions Gauthier-Villars. 23 x 15 cm, s. 259, nlb. 5, opr. brosz.
Mathematiques et Sciences de l'Homme.Otarcia opr. na obrzeżach. 23 PLN
- Rudin Walter: Podstawy analizy matematycznej. Wyd. 3, zmien. Warszawa 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 291, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. podniszczona, naddarcia okł. oraz grzb. opr. 23 PLN
- Rybczyński Witold: Repetytorjum w zadaniach. Dla uczniów gimnazjim wyższego w szczególności do użytku abiturjentów. Lwów-Warszawa 1931 Książnica-Atlas. 23 x 16 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. podniszczona na obrzeżach, przybrudzona, nieco zaplamiona, nieliczne notatki w tekście (ołówkiem). 14 PLN
- Sawyer W. W.: Droga do matematyki współczesnej. Warszawa 1969 Wiedza Powszechna. 18 x 11 cm, opr. brosz., s. 273.
Wspóczesna biblioteka naukowa "Omega". Nr 127. 12 PLN
- Sawyer W. W.: W poszukiwaniu modelu matematycznego. Warszawa 1973 WP. 18 x 11 cm, s. 475, nlb. 1, opr. brosz.
Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Tom 252.Opr. zakurzona, optarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł. 14 PLN
- Sieber N., Sebastian H.-J., Zeidler G.: Grundlagen der Mathematik, Abbildungen, Funktion, Folgen. Wyd. 3. Leipzig 1978 BSB B.G. Teubner Verlagsgesellschaft. 23 x 17 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
Mathematik für Ingenieure, Naturwissenschaftler, Ökonomen udn Landwirte. Band 1.10 PLN
- Siekulicki Karol: Geometria z elementami topologii i algebry liniowej. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz.
Podp. wł. 16 PLN
- Small Donald B., Hosack John M.: Ćwiczenia z analizy matematyzcnej z zastosowaniem systemów obliczeń symbolicznych. Warszawa 1995 WNT. 24 x 17 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
23 PLN
- Stark Marceli: Geometria Analityczna. Wyd. 2, zmienione. Warszawa 1958 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 24 x 17 cm, opr. pł., brak. obw., s. 415, rys. w tekście.
Biblioteka matematyczna. T. 17. Podp. wł. 30 PLN
- Stempell D.: Rachunek prawdopodobieństwa w ujęciu programowym. Tłumaczyli: dr. Anna Bartkowwiak, mgr. Jerzy WAwrzyniak. Wyd. 2. Warszawa 1975 Wydawnictwa Naukowo - Techniczne. 21 x 15 cm, opr. brosz., s. 175.
8 PLN.
- Strand Wayne A.: Introducy Algebra. Boston 1987 Prindle, Weber&Schmidt. 28 x 22 cm, s. 764, opr. brosz.
Niewielkie podniszczenia na obrzeżach. 54 PLN
- Tarnawski Eustachy: Matematyka dla studentów wydziałów elektrycznych i mechanicznych szkół politechnicznych. Cz. 2. Wyd. 2, popr. Warszawa 1967 PWN. 25 x 18 cm, s. 510, nlb. 2, opr. pł.
Niewielkie wygięcie tylnej okł. 20 PLN
- Topisc in Information Theory. Pod red. I. Csiszár i P. Elias. Amsterdam-Oxford-New York 1977 Nort-Holland Publishing Company. 25 x 18 cm, s. 592, opr. pł., obwol.
Colloquia Mathematica Societas Nános Bolyai, 16.Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, blok nieco przykurzony na obrzeżach, podkreśl. w tekście. 42 PLN
- Vallery Lucien: Application du Calcul Statistique au Controle des Produits. Guide pratique de codification et de vérification des clauses techniques des marchés. Paris 1969 Editions Eyrolles / Editions d'Organisation. 25 x 16 cm, s. 133, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie zaplamienia opr., opr. przykurzona. Podp. wł. 12 PLN
- Varga Tamás: Mathematische Logik für Anfänger Prädikatenlogik. Berlin 1973 Volk und Wissen Volkseigener Verlag. 24 x 17 cm, s. 255, nlb. 1, opr. ppł.
24 PLN
- Vogt H.: éléments de Mathématiques Supérieures a l'Usage des Phisicienes, Chemiistes et Ingénieurs et des élèves des Facultés des Scienes. Wyd. 7. Paris 1916 Libraire Vuibert. 25 x 16 cm, s. 708, nlb. 2, opr. bibl. z zachowaniem fragmentu grzb. pł. opr. oryg.
Opr. podniszczona na obrzeżach, blok poluźniony, częściowo odchodzi od opr. Podp. wł. 48 PLN
- Wagner JiřÍ: Mathematical and Logical Criticism od The Classical Reverberation Theory. Prha 1971 NakladatelstwÍ Československé Akademie Věd. 24 x 17 cm, s. 82, nlb. 2, opr. brosz.
Rada Matematických a PřÍrodnÍ Věd. RočnÍk 81 - Seąt 3.Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Włodarski Lech, Wendorff Władysław: Kurs przygotowawczy z matematyki na wyższe uczelnie. Wyd. 3. Warszawa 1972 PWN. 24 x 17 cm, s. 491, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. 23 PLN
- Żakowski Wojciech, Leksiński Wacław: Matematyka. Cz. 4. Wyd. 3. Warszawa 1974 WNT. 24 x 17 cm, s. 446, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. podniszczona - liczne nadadarcia, przedarcia i ubytki. Podp. wł. zamazane długopisem. 16 PLN
- Życzyński Jerzy: Pi plus oko. Warszawa 1964 NK. 21 x 15 cm, s. 234, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia opr. 10 PLN
|
|