Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Marynistyka


    Aktualizacja: 18 października 2004

  1. Piosenki Szkoły Morskiej w Tczewie 1920-1930. Zebrał Michał Hłasko. Gdynia 1982 Wyd. Uczelniane WSM. 24 x 17 cm, s. 212, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  2. Bebłowski Andrzej, Dziewulski Jerzy, Gańko Adam: Vademecum sygnalizacji jachtowej. Wyd. 2. Warszawa 1988 Wyd. Sport i Turystyka. 21 x 15 cm, s. 114, nlb. 2, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  3. Berkowski Marek: Vademecum morskich przepisów jachtowych. Warszawa b.r.w. PTTK Oddział Śródmieście w Warszawie/ Klub Turystyki Wodnej TOP. 21 x 15 cm, s. 289, nlb. 1, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Niewielkie podniszczenia obrzeży grzb. opr.
    23 PLN

  4. Białek Władysław, Białek-Guillemette Alicja: Pod żaglami "Iskry". Warszawa 1998 Dom Wydawniczy "Bellona". 22 x 16 cm, s. 335, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. kart.
    14 PLN

  5. Blond Georges: Wielcy żeglarze. Warszawa 1966 NK. 25 x 18 cm, s. 138, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, górne obrzeże bloku przykurzone.
    34 PLN

  6. Blyth Chay: Niemożliwa podróż. Gdańsk 1976 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 209, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  7. Bogucki Dariusz: Do brzegów Grenlandii. Gdańsk 1973 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 220, nlb. 8, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  8. Bogucki Dariusz: Jachtem na wody polarne. Gdańsk 1980 Wyd. Morskie. 20 x 21 cm, s. 1786, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście oraz na wkładkach, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, podniszczenia.
    14 PLN

  9. Brocki Zygmunt: Michał z Kambuza. Gdańsk 1978 Wyd. Morskie. 21 x 15 cm, s. 418, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  10. Chojnowska-Lisiewicz Krystyna: Pierwsza dookoła świata. Gdańsk 1979 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 356, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    14 PLN

  11. Colas Alain: Dookoła świata po zwycięstwo. Gdańsk 1975 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 230, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  12. Czajewski Jacek: Radionawigacja. Wyd. 2, popr. Warszawa 1987 Wyd. Sport i Turystyka. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 1, ilustr. w tekście, zał., opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Otarcia opr., załamanie przedniej okł.
    12 PLN

  13. Dąbrowski Zbigniew: Jachtowe napędy silnikowe. Poradnik użytkownika. Warszawa 1983 Wyd. Sport i Turystyka. 20 x 13 cm, s. 231, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Otarcia opr.
    12 PLN

  14. Głowacki Włodzimierz: Dzieje jachtingu światowego. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 485, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Seria: Historia morska. Wspaniały świat żeglarstwa. T. I.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, blok nieco odchodzi od opr.
    38 PLN

  15. Głowacki Włodzimierz: Wspaniały świat żeglarstwa. Z dziejów żeglarstwa w Polsce i na wiecie. Wyd. 2, poszerz. i uzup. Gdańsk 1972 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 511, nlb. 5, liczne ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    26 PLN

  16. God Patrick Van: "Trismus" a Antarktyce. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 314, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Przebarwienia grzb. opr., zaznaczenia w tekście (długopis - jedna strona).
    12 PLN

  17. Griffiths Maurice: Na małych statkach wśród piaszczystych ławic. Gdańsk 1977 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 215, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb., zaplamienia obwol. przybrudzenia.
    10 PLN

  18. Grigoriew N., Korowielski D., Frenkiel G.: Sport żeglarski. Warszawa 1953 Wyd. MON. 21 x 15 cm, s. 190, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteczka morska.
    Otarcia, podniszczenia, przybrudzenia opr., blok poluźniony, część składek luzem, zbrązowienia w bloku.
    12 PLN

  19. Hakluyt Richard: Wyprawy morskie, podróże i odkrycia anglików. Wybór Henryk Zins. Gdańsk 1988 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 384, opr. pł., obwol.
    Seria: Historia morska.
    Obwol. przykurzona, miejscami przybrudzona, podniszczona na obrzeżach.
    34 PLN

  20. Heyerdahl Thor: Z kontynentu na kontynent. Początki żeglugi i migracji. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 382, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Seria: Historia morska.
    Otarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach, przebarwienia na grzb., opr. częściowo odchodzi od bloku. Piecz. wł.
    16 PLN

  21. Horvat Joza: "Besa". Dziennik podróży. Gdańsk 1981 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 478, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb., zaznaczenia w tekście (ołówek - dwie strony).
    14 PLN

  22. James Naomi: Sama na oceanach. Gdańsk 1981 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 208, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb., zaznaczenia w tekście (długopis - jedna strona).
    10 PLN

  23. Jankowiak Piotr: Żeglowanie na desce. Wyd. 2. Warszawa 1983 Wyd. Sport i Turystyka. 21 x 15 cm, s. 92, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  24. Jaskuła Henryk: Non stop dookoła świata. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 342, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  25. Jurdziński Mirosław, Szczepanek Zbigniew: Astronawigacja. Wyd. 2, popr. i uzup. Gdańsk 1978 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 395, nlb. 1, liczne ilustr., tabl. rozkł., opr. kart.
    Biblioteka Nautyki 38.
    Opr. zakurzona.
    38 PLN

  26. Kaszowski Aleksander, Urbanui Zbigniew: Sztormy, lody i powroty. Gdańsk 1979 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 171, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb., zaznaczenia w tekście (długopis - dwie strony).
    10 PLN

  27. Kaszowski Aleksander, Urbanyi Zbigniew: "Eurosem" na Horn. Gdańsk 1975 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 322, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  28. Klekowski Stanisław: Trygonometria dla nawigatorów. Gdańsk 1979 Wyd. Morskie. 24 x 17 cm, s. 183, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteka Nautyki 40.
    Przebarwienia opr.
    16 PLN

  29. Knox-Jonston Robin: Mój własny świat. Sprawozdanie z samotnej podróży non-stop dookoła świata na jachcie "Suahili". Gdańsk 1973 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 283, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  30. Kolaszewski Andrzej, Świdwiński Piotr: Żeglarz i sternik jachtowy. Warszawa 1987 "Almapress" Studencka Oficzyna Wydawnicza ZSP. 21 x 15 cm, s. 351, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, zał., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarcia, podniszczenia opr. na obrzeżach.
    24 PLN

  31. Kosiarz Edmund: Bitwy morski. Wyd. 2. Gdańsk 1970 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 641, nlb. 3, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przykurzona, zaplamiona, blok poluźniony.
    43 PLN

  32. Kozłowski Bolesław: Dzieje okrętu. Warszawa 1956 WP. 24 x 17 cm, s. 422, nlb. 2, liczne ilustr., opr. brosz.
    Opr. mocno podniszczona (załamania okł., ubytki, naddarcia opr.), opr. luzem, blok poluźniony, część kart w bloku zagięta, część rys. w tekście ręcznie pokolorowana.
    24 PLN

  33. Lewis David: Dzieci trzech oceanów. Gdańsk 1973 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 322, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  34. Locja Bałtyku. Część południowa. Wybrzeże polskie. Wyd. 6. Gdynia 1980 Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej PRL. 25 x 18 cm, s. 328, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł.
    68 PLN

  35. Locja Bałtyku. Wybrzeża: niemieckie, południowe duńskie z Bornholmem oraz szwedzkie od Falsterbo do Torhamnsudde. Wyd. 3. Gdynia 1975 Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej PRL. 25 x 18 cm, s. 533, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł.
    68 PLN

  36. Manry Robert: "Tinkerbelle". Gdańsk 1976 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 260, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  37. Marcus Geoffrey: Dziewicza podróż. Warszawa 1974 PWN. 20 x 13 cm, s. 322, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    10 PLN

  38. Mickiewicz Marian: Z dziejów żeglugi. Warszawa 1971 NK. 25 x 18 cm, s. 594, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście oraz na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    46 PLN

  39. Monsarrat Nicholas: Okrutne morze. T. 1-2. Wyd. 7. Warszawa 1988 Wyd. MON. 20 x 12 cm, s. 364, nlb. 4; s. 309, nlb. 3, opr. brosz.
    T. 1-2.   23 PLN

  40. Morzycki Jerzy: Jachtowy poradnik medyczny. Warszawa 1979 Wyd. Sport i Turystyka. 20 x 13 cm, s. 196, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    10 PLN

  41. Olender Piotr: Lissa 1866. Warszawa 1993 Wyd. Bellona. 20 x 13 cm, s. 139, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    14 PLN

  42. Pawelec Jerzy: Locja śródlądowa. Wiadomości ogólne. Warszawa 1988 Wyd. Sport i Turystyka. 21 x 15 cm, s. 141, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    12 PLN

  43. Perepeczko Andrzej: Biała fregata. Kronika "Daru Pomorza" 1929-1972. Gdańsk 1974 Wyd. Morskie. 20 x 21 cm, s. 207, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie zaplamienie obrzeża bloku.
    14 PLN

  44. Pertek Jerzy: Wielkie dni małej floty. Wyd. 8. Poznań 1976 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 615, nlb. 5, liczne ilustr. na wkładkach, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przebarwienia grzb. opr.
    18 PLN

  45. Pieńkawa Zdzisław: Żeglarski maraton. "Otago" w wokółziemskich regatach Whitbread. Gdańsk 1976 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 257, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  46. Pisz Antoni Jerzy: "Marią" przez Pacyfik. Gdańsk 1982 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 337, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  47. Puchalski Zbigniew: "Mirandą" przez Atlantyk. Gdańsk 1974 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 165, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  48. Robak Kazimierz: "Pogorią" na koniec świata. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 206, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach.
    10 PLN

  49. Robertson Dougal: Nie ulec oceanowi. Gdańsk 1975 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 225, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  50. Robinson William A.: Na Wielki Ocean Południowy. Gdańsk 1985 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 237, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  51. Rymkiewicz Andrzej: Regaty. Gdańsk 1978 Wyd. Morskie. 20 x 21 cm, s. 257, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. kart.
    Otarcia, niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach, przebarwienia.
    24 PLN

  52. Sacharewicz Henryk: Elektronika na morzu. Warszawa 1966 MON. 21 x 15 cm, s. 205, nlb. 3, opr. pł.
    Przebarwienia, podniszczenia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  53. Slocum Joshua: Samotny żeglarz. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 179, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  54. Smeeton Miles: Wystarczy raz. Gdańsk 1975 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 232, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb., niewielkie zaplamienia, ubytki obwol.
    10 PLN

  55. Solmi Angelo: Tragiczne wody. Prawdziwa historia 16 statków, które nie powinny były zatonąć. Warszawa 1980 PIW. 20 x 13 cm, s. 188, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Otarcia, podniszczenia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  56. Szczepanek Zbigniew, Wróbel Franciszek: Zadania z nawigacji i astronawigacji z objaśnieniami. Gdańsk 1969 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 467, nlb. 1, liczne tabl. rozkł., opr. pł.
    Otarcia opr., zaplamienie części grzbietu bloku.
    32 PLN

  57. Szelestowski Jerzy: Vademecum manewrowania jachtem pod żaglami. Warszawa 1987 Wyd. Sport i Turystyka. 21 x 15 cm, s. 154, nlb. 6, opr. brosz.
    Biblioteczka żeglarska.
    Otarcia opr. na obrzeżach, załamania tylnej okł.
    12 PLN

  58. Szymborski Stanisław: Port morski. Warszawa 1955 Wyd. Komunikacyjne. 17 x 24 cm, s. 296, opr. pł.
    Otarcia opr., blok poluźniony. Dedyk.
    24 PLN

  59. Tabarly Éric: Samotne zwycięstwo. Wyd. 2. Gdańsk 1986 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 202, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Opr. przykurzona, przebariona na obrzeżach.
    10 PLN

  60. Tabarly Eric: Moje "Pen Duicki". Gdańsk 1973 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 183, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  61. Tablice nawigacyjne TN-74. Wyd. 2. Gdynia 1978 Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej PRL. 25 x 18 cm, s. 318, nlb. 2, tabl., rozkł., dodatek (s. 32), opr. pł.
    60 PLN

  62. Teliga Leonid: Samotny rejs "Opty". Zebranie materiału i przygotowanie do druku oraz wstęp Stanisław Teliga. Gdańsk 1973 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 428, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    12 PLN

  63. Urbańczyk Andrzej: Cisze i sztormy. Gdańsk 1988 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 429, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    12 PLN

  64. Walczak Aleksander, Wereszczyński Jan: Błędy obserwacji nawigacyjnych oraz ich wyrównywanie. Szczecin 1976 Wyższa Szkoła Morska. 21 x 15 cm, s. 245, nlb. 1, opr. pł.
    Skrypty WSM w Szczecinie.
    Opr. zakurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  65. Williams Geoffrey: "Sir Thomas Lipton" zwycięża. Gdańsk 1977 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 167, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Seria: Sławni żeglarze.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb.
    10 PLN

  66. Wysocki Stefan: Żeglarstwo śródlądowe. Wyd. 3. Warszawa 1964 Wyd. Sport i Turystyka. 21 x 15 cm, s. 279, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście oraz na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy