Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktualizacja: 6 września 2004.

    Literatura afrykańska do góry

  1. brak

    Literatura bliskiego wschodu do góry

  2. Habibi Emil: Niezwykłe okoliczności zniknięcia niejakiego Saida Abu an-Nahsa z rodu Optymistów. Przełożyła i posłowiem opatrzyła Hanna Jankowska. Warszawa 1988 PIW. 19 x 12 cm, s. 172, nlb. 4, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.

  3. Adżanta. Nowele indyjskie. Wybrał, przełożył oraz przypisami opatrzył Bohdan Gębarski. Warszawa 1956 PAX. 21 x 15 cm, s. 414, nlb. 2, opr. kart. powlek.
    Niewielka derormacja okł., usunięte niewielkie fragmenty stron przedtytuł. tytuł. pierwszej strony Z tekstem (bez szkody dla tekstu).
    12 PLN

  4. Bhattacharya Bhabani: Muzyka dla Mohini. Tłum. Henryk Krzeczkowski. Wiersze przełożył Andrzej Nowicki. Warszawa 1963 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz., brosz.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, przykurzona, egz. podniszczony, przykurzony, przybrudzone obrzeże bloku. Piecz. wł.
    6 PLN

  5. Tagore Rabindranath: Dom i świat. Warszawa 1958 PIW. 20 x 13 cm, s. 252, nlb. 4, opr. pł.
    Seria: Powieści XX wieku.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  6. Tagore Rabindranath: Gora. Przekład autoryzowany Józefa Birkenmajera. Lwów-Poznań 1926 Nakładem Wydawnictwa Polskiego. 20 x 13 cm, s. 501, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Laureatów Nobla pod redakcją Stanisława Lama Tom 43.
    Egz. mocno podniszczony: Opr. przybrudzona, grzb. opr. zniszczony, okł. podniszczone, składki luzem, część kart pokreślona kredkami woskowymi (tekst czytelny), kilka kart przedartych.

  7. Anonim z XVI wieku: Sprawiedliwe wyroki sędziego Pao-Kunga. Tłum. Tadeusz Żbikowski. Warszawa 1960 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    16 PLN

  8. Cin Pa: Gdy bogowie odchodzą. Przekł. Teresa Lechowska. Warszawa 1961 PIW. 20 x 13 cm, s. 402, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona.
    14 PLN

  9. Garin-Michałowski M.: Przypowieści koreańskie. Warszawa 1952 KiW. 21 x 15 cm, s. 69, nlb. 3, opr. ppł.
    Opr. podniszczona, załamana tylne okł.
    23 PLN

  10. Kobo Abe: Kobieta z wydm. Przekł. Mikołaj Melanowicz. Warszawa 1968 PIW. 19 x 13 cm, s. 172, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, niewielkie ubytki.
    14 PLN

  11. Opowieść o małpie prawdziwej i małpie nieprawdziwej osnuta na motywach powieści Wu Cz'eng-ena "Wędrówka na zachów". Napisał Zhang Cheng. Ilust. Zheng Jiasheng. Przekł. Wiktor Bukato. Warszawa 1987 "Alfa". 19 x 14 cm, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

  12. Stiller Robert: Klatin brat klatona. Baśnie indonezyjskie dla dorosłych. Pierwsza powieść malajska i dalszych pięćdziesiąt osiem. Kraków 1964 Wydawnictwo Literackie. 19 x 13 cm, s. 341, nlb. 3, ilustr., opr. kart., obwol.
    Otarcia, niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  13. Sung-ling Pu: Mnisi-czarnoksiężnicy, czyli niesamowite historie o dziwnych ludziach. Warszawa 1961 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 204, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.

  14. Berkhof Aster: Jak wilk w głuszy. Warszawa 1974 PAX. 20 x 13 cm, s. 328, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, blok przekrzywiony (efekt zaczytania).
    8 PLN

  15. Coster Karol de: Legenda jako też bohaterskie, wesołe i sławne przygody Dyla Sowizdrzała i Jagnuszka Poczciwca w krajach flamandzkich i gdzie indziej. Warszawa 1955 PIW. 21 x 15 cm, s. 635, nlb. 5, ilustr. tabl., opr. pł.
    Opr. zabrudzona, miejscami w bloku niewielkie ślady zalania i zaplamienia.
    18 PLN

  16. Hartog Jan de: Jan Wandelaar. Powieść o służbie holowniczej na oceanach. Warszawa 1962 PIW. 20 x 13 cm, s. 549, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco naddarta przy grzb. Piecz. wł.
    10 PLN

  17. Walschap Gerard: Jan Houtekiet. Warszawa 1964 PIW. 20 x 13 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.

  18. brak

    Literatura światowa - różne do góry

  19. Ajtmatow Czingiz: Pierwszy nauczyciel. Żurawie przyleciały wcześnie. Warszawa/Moskwa 1985 Iskry/Raduga. 17 x 11 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Młodych.
    Opr. przykurzona, lekkie uszkodzenie przedniej okł.
    8 PLN

  20. Anji Sadriddin: Buchara. Łódź 1950 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. 91, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, naddarcie tylnej okł. przy grzb.
    8 PLN

  21. Gulia Georgi: Śmierć nieznanego Abchaza i inne utwory. Przekład z rosyjskiego Roman Gorzelski. Łódź 1987 Wydawnictwo Łódzkie. 20 x 12 cm, s. 289, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    6 PLN

  22. Rustaweli Szota: Rycerz w tygrysiej skórze. Kraków 1976 Wydwnictwo Lterackie. 25 x 17 cm, s. 250, nlb. 2, barwne ilustr. tabl., opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN
    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy