Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktualizacja: 6 września 2004.

    Literatura bałkańska do góry

  1. Adamović Radko: Sznur. Łódź 1984 Wydawnictwo Łódzkie. 20 x 13 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Jugosłowiańska.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. Podp. wł.
    8 PLN

  2. Bevk France: Sońce w dolinie. Warszawa 1965 PAX. 20 x 13 cm, s. 239, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Opr. podniszczona, gł. na obrzeżach i na grzb., zabrudzona.
    8 PLN

  3. Bugarčić Dragi: Ślimak, ślimak, wystaw rogi. Warszawa 1977 PIW. 19 x 12 cm, s. 235, nlb. 5, opr. kart. powlek., obwol.
    10 PLN

  4. Isaković Antonije: Ułamek sekundy. Warszawa 1982 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 183, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona. Podp .wł.
    8 PLN

  5. Koą Erih: Sprawa Hrabaka. Warszawa 1982 KiW. 20 x 13 cm, s. 159, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    8 PLN

  6. Lalić Mihalo: Góra łez. Wyd. 2. Warszawa 1985 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 505, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Wydane w 40 rocznicę zwyciętwa nad faszyzmem.
    Obwol. przykurzona.
    24 PLN

  7. Mićanović Slavko: Wyznania hercoga Stefana. Warszawa 1978 LSW. 20 x 13 cm, s. 374, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  8. Niković Nicifor: Żywota mojego opisanie. Warszawa 1987 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 321, nlb. 3, opr. brosz.
    12 PLN

  9. Samardžić Radovan: Mehmed Sokolović. Tom 1-2. Łódź 1982 Wydawnictwo Łódzkie. 20 x 13 cm; t. 1.: s. 325, nlb. 3; t. 2.: 394, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Jugosłowiańska.
  10. Karasławow Georgi: Synowa. Kraków 1984 Wydawnictwo Literackie. 19 x 12 cm, s. 185, nlb. 3, opr. kart., obwol.
    Kolekcja Literatury Bułgarskiej.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona, lekko zaplamiona.

  11. Borovička V. P.: Ściśle tajne szyfry. Warszawa 1987 MON. 21 x 15 cm, s. 347, nlb. 5, opr. brosz., owol.
    Obwol. podniszczona, zaplamiona.
    10 PLN

  12. Chnoupek Bohuą: Komu życie, komu śmierć. Katowice 1985 "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 284, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  13. Chrobák Dobroslav: Las. Katowice 1979 "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 252, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  14. Čapek Karel: Hordubal. Meteor. Zwyczajne życie. Wyd. 2. Warszawa 1977 PIW. 19 x 11 cm, s. 444, nlb. 4, opr. kart. powlek.
    Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej
    Opr. luzem.
    16 PLN

  15. Horváth Ivan: Wiza do Europy. Katowice 1980 "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 334, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, blik nieco przekrzywiony.
    14 PLN

  16. Hykisch Anton: Kochajcie królową. Kraków 2003 Towarzystwo Słowaków w Polsce. 23 x 16 cm, s. 476, opr. brosz.
    18 PLN

  17. Jirásek Alojzy: Stare podania czeskie. Wyd. 2. Katowice 1989 "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 235, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  18. John Jaromír: Mądry Engelberg. Powieść pełna miłości. Warszawa 1981 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 515, nlb. 1, opr. ppł.
    23 PLN

  19. Kalčik Rudolf: Król szumawy. Warszawa 1962 MON. 20 x 13 cm, s. 209, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  20. Krasko Ivan: Noc et solitudo. Katowice 1982 Śląsk. 20 x 13 cm, s. 151, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  21. Krleža Miroslav: Świersz pod wodospadem. Warszawa 1961 PIW. 19 x 11 cm, s. 211, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Brak obwol.
    8 PLN

  22. Marek Jiří: Mój stryj odyseusz. Katowice 1978 "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 324, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. mocno podniszczona, blok nieco przekrzywiony.
    12 PLN

  23. Marek Jiří: Panoptikum miasta Pragi. Katowice 1983 "Śląsk". 17 x 12 cm, s. 280, nlb. 4, opr. brosz.
    8 PLN

  24. Mertl Věroslav: DOM między wiatrem a rzeką. Warszawa 1981 PAX. 20 x 13 cm, s. 250, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, niewielkie zaplamienia kilku początkowych kart w bloku.
    8 PLN

  25. Miejsce w zdarzeniu. Antologia współczesnych opowiadań słowackich. Wybór i posłowie Peter Dareovec. Redakcja i wstęp Maryla Papierz. Konsultacja językowa Vlasta Juchniwiczowá. Kraków 1998 Towarzystwo Słowaków w Polsce. 20 x 13 cm, s. 294, opr. brosz.
    14 PLN

  26. Šikula Vincent: Wilma. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 245, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco zaplamiona.
    8 PLN

  27. Šmid Jan: Czyste radości mojeog życia. Wyd. 2. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    10 PLN

  28. Šránek Frána: Srebrny wiatr. Wyd. 2. Katowice 1973 "Śląsk". 22 x 16 cm, s. 294, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pisarzy Czeskich i Słowackich.
    Obwol. zakurzona, naddarta, z niewielkimi ubytkami.
    14 PLN

  29. Štorch Edward: Ród woła. Warszawa 1951 PIW. 21 x 15 cm, s. 121, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przbrudzona.
    10 PLN

  30. Toman Josef, Tomanová Miroslava: Sokrates. Warszawa 1980 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 552, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Blok rozłamany, fragmenty bloku luzem.
    14 PLN

  31. Weiner Richard: Gra na serio. Warszawa 1984 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 355, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. przykurzona, otarcia obwol. na obrzeżach.

  32. Avyžius Jonas: Czas opuszczania zagród. Warszawa 1979 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 677, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przybrudzona, podniszczona na obrzeżach (niewielkie naddarcia).
    Biblioteka Zwycięstwa.
    10 PLN

  33. Beekman Aimáe: Doma u rozstajnych dróg. Warszawa 1976 PIW. 19 x 12 cm, s. 318, nlb. 2, opr. kart. powlek., obwol.
    Współczesna Proza Światowa.
    Blok nieco przekrzywiony (efekt zaczytania).
    10 PLN

  34. Hansen-Tammasaare: Nowy Piekielnik z Czartoryi. Warszawa 1982 "Czytelnik". 16 x 10 cm, s. 358, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. zakurzona.
    10 PLN

  35. Jauniszkis B.: Ludzie w habitach. Kaunas 1972 Šwiesa. 17 x 13 cm, s. 96, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona - luzem, podkreślenia i przybrudzenia w tekście.
    10 PLN

  36. Kross Jaan: Kamienia z nieba. Warszawa 1977 PIW. 19 x 12 cm, s. 137, nlb. 3, opr. kart. powlek,. obwol.
    Współczesna Proza Światowa.
    Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu.
    10 PLN

  37. Sluckis Mykolas: Moja przystań niespokojna. Warszawa 1973 PIW. 20 x 13 cm, s. 374, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, przebarwienia grzb. Podp. wł.

  38. Bibesco Marta Księżna: Za balu z Proustem. Warszawa 1973 "Czytelnik". 20 x 12 cm, s. 112, opr. brosz., obwol.
    Opr. zakurzona, lekko podniszczona na górnym obrzeżu. Piecz. wł.
    8 PLN

  39. Nowele rumuńskie w wyborze Mihai Nivicova. Warszawa 1952 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 342, nlb. 2, opr. brosz.
    Obwol. zakurzona, podniszczenia opr. na obrzeżach, naddarcia przy grzb.
    10 PLN

  40. Papadat-Bengescu Hortensia: Koncert muzyki Bacha. Warszawa 1981 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 266, nlb. 2, opr. ppł.
    Przebarwienia brzb. opr., niewielkie otarcia okł. na obrzeżach, tylna wykl. nieco odklejona.
    10 PLN

  41. Popescu Dumitru Radu: Anastazja. Kraków 1974 Wydawnictwo Literackie. 17 x 12 cm, s. 97, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    6 PLN

  42. Stancu Horia: Asklepios. Przekł. Janina Wrzoskowa. Ilustr. Jerzy Kotarba. Warszawa 1989 NK. 21 x 15 cm, s. 333, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.

  43. Zahrebelny Pawło: Zostaniesz cesarzową - uszczęśliwisz świat. Tłum. Kaja Natalia Sakowicz. Warszawa 1980 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 444, nlb. 4, opr. kart., obwol.
    Obwol. lekko podniszczona na obrzeżach.

  44. Bálint Tibor: Łkająca małpa czyli kalwaria nieżyciowej rodziny. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1973 PIW. 20 x 13 cm, s. 513, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Klub Interesującej Książki (KIK).
    Opr. przybrudzona, Niewielki ubytek ost, karty.
    8 PLN

  45. Czakó Gabor: Szkoła w zamku. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1982 MAW. 19 x 10 cm, s. 358, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  46. Déry Tibor: Jednouchy. Przekł. Tadeusz Olszański. Warszawa 1978 Czytelnik. 15 x 10 cm, s. 147, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. zakurzona, niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    8 PLN

  47. Erdödy János: Aretino w Wenecji. Przekł. Olga Wybranowska. Warszawa 1964 PIW. 20 x 13 cm, s. 355, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, opr. nieco odchodzi od grzb.
    8 PLN

  48. Erdös László: Legendy z ulicy dziewiczej. Przekł. Maria Salapska. Warszawa 1984 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 341, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Podp. wł.
    10 PLN

  49. Fejes Endre: Dobry wieczór lato, dobry wieczór miłość. Przekł. Hanna Linseman-Kwaśniewska. Wyd. 2. Warszawa 1974 Iskry. 18 x 11 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz.
    8 PLN

  50. Grandpierre Emil Kolozsvári: Kobiety z ogłoszenia. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1981 Czytelnik. 16 x 11 cm, s. 204, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    5 PLN

  51. Heltai Jenö: Dom snów. Przekł. Krystyna Pisarska. Kraków 1978 Wydawnictwo Literackie. 18 x 11 cm, s. 288, nlb. 4, opr. brosz.
    Załamanie przedniej okł.
    8 PLN

  52. Illés Endre: Taniec motyla. Wybór Endre Bojtár. Przekł. Feliks Netz. Kraków 1986 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 353, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  53. Illyés Gyula: Obiad w pałacu. Przekł. Ella Maria Sperlingowa. Warszawa 1966 Czytelnik. 19 x 11 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona.
    8 PLN

  54. Jokai Maurycy: Atlantyda. Historia zaginionej oceanii. Przekł. A. Lange. Warszawa 1985 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 20 x 13 cm, s. 84, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    6 PLN

  55. Just Béla: Szaleńcy. Przekł. Camilla Mondral. Warszawa 1967 PAX. 20 x 13 cm, s. 165, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  56. Jókai Anna: Anioł z Remis. Przekł. Maria Salapska i Magdalena Schweinitz-Kulisiewicz. Kraków Warszawa 1985 Wydawnicto Literackie. 20 x 13 cm, s. 481, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Podp. wł.
    10 PLN

  57. Jókai Anna: Drabina Jakubowa. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1988 KAW. 21 x 14 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    Egz. podniszczony.
    8 PLN

  58. Kaffka Margarit: Mrowisko. Przekł. Krystyna Pisarska. Kraków 1983 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  59. Karinthy Ferenc: Noc Don Juana. Przekł. Andrzej Sieroszewski. Warszawa 1972 Czytelnik. 18 x 11 cm, s. 120, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Ubytki i naddarcia obwol. Podp. wł.
    6 PLN

  60. Lázár Ervin: Biały tygrys. Przekł. Alicja Mazurkiewicz. Warszawa 1984 PIW. 19 x 13 cm, s. 180, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. Podp. wł.
    8 PLN

  61. Mikszáth Kálmán: Dziwne małżeństwo. Przekł. Stanisław Średnicki. Warszawa 1967 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 465, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, nieco odchodzi od grzb., blok. nieco przekrzywiony, pęknięty. Podp. wł.
    8 PLN

  62. Mora Ferenc: Wierzę w człowieka. Przekł. Ella Maria Sperlingowa. Warszawa 1959 PAX. 20 x 13 cm, s. 170, nlb. 2, opr. kart. powlek.
    Lekkie wygięcie okł. Piecz. wł. Egz. przeopr.
    8 PLN

  63. Munkácsi Miklós: Bękart. Przekł. Maria Salapska. Warszawa 1981 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 269, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  64. Németh László: Litość. T. 1-2. Przekł. Andrzej Sieroszewski. Warszawa 1970 PIW. 19 x 13 cm.
    T. 1. s. 353, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    T. 2. s. 401, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, w kilku miejscach niewieklie naddarcia.

    Seria: Proza współczesna.
    19 PLN

  65. Németh László: Odraza. Przekł. i posłowie. Camilli Mondrall. Warszawa 1975 PIW. 18 x 11 cm, s. 489, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Biblioteczka kieszonkowa.
    Zaplamienia opr. oraz częsci bloku.
    12 PLN

  66. Németh László: Żałoba. Przekł. Krystyna Hrycyk. Kraków 1980 Wydawnictwo Literackie. 18 x 11 cm, s. 342, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  67. Nemere István: Klaustropolis (zamknięte miasto). Przekł. Jerzy Handzik. Bielsko-Biała 1991 Wydawnictwo KLEKS. 20 x 13 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
    Dedyk. od tłum.
    10 PLN

  68. Opowiadania pisarzy węgierskich XX w. Warszawa 1972 NK. 22 x 16 cm, s. 359, nlb. 5, opr. pł., obwol.Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, ubytki obwol., opr. i górna część bloku przykurzone.
    14 PLN

  69. Rónay György: Wieczorny ekspres. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1968 PAX. 20 x 13 cm, s. 275, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., przykurzenia. Podp. wł.
    8 PLN

  70. Szabó Magda: Świniobicie. Przekł. Krystyna Pisarska. Warszawa 1977 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 187, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: Klub Interesującej Książki (KIK).
    Opr. zakurzona, egz. podniszczony.
    6 PLN

  71. Tóth Sándor Smogui: Gabi. Przekł. Andrzej Sieroszewski. Warszawa 1973 Czytelnik. 18 x 11 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    opr. przykurzona.
    6 PLN
    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy