Aktualizacja: 6 września 2004.
- Benet Juan: Medytacja. Tłum. Zofia Chądzyńska, Halina Czarnocka, posłowie Haliny Czarnockiej. Kraków 1977 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 331, nlb. 1, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. zakurzona, otarcia, rdzawe plamki, stan bloku i oprawy dobry. 10 PLN
- Delicado Francisco: Konterfekt zalotnej andaluzyjki. Tłum. oraz posłowie Zofii Szleyen. Kraków 1976 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 298, nlb. 2, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta w kilku miejscach. 10 PLN
- Fonseca Manuel de: Posiew wichru. Tłum. Krystyna i Wojciech Chabasińscy. Kraków 1977 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 1, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. nieco zakurzona. 8 PLN
- Galdós Benito Pérez: Misericordia. Przekł. i posłowie Zofii Szleyen. Kraków 1985 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 264, nlb. 4, opr. brosz.
Seria: Literatura iberyjska.Opr. zakurzona. 7 PLN
- Goytisolo Juan: Znaki tożsamości. Tłum. Beata Balad. Kraków 1983 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 460, nlb. 4, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Grosso Alfonso: Splątane ścierzki. Tłum. Czesław Śliwiński. Posłowie Henryk Czubała. Kraków 1978 Wydawnictwo Literackie. 21 x 13 cm, s. 175, nlb. 1, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. przykurzona, podniszcz. na górnym obrzeżu. 14 PLN
- Lera Ángel María de: Ostatnie sztandary. Tłum. Zofia Wasitowa, posłowie Eugeniusza Kozłowskiego. Warszawa 1972 PIW. 19 x 13 cm, s. 409, nlb. 3, opr. pł., obwol. Seria: Proza współczesna.
Obwol. przykurzona, uszkodzenia obwol. na górnym brzegu, naddarcia. 8 PLN
- Lera Ángel María de: Pasodoble śmierci. Tłum. z hiszp. Henryk Czesław Śliwiński. Kraków 1970 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 257, nlb. 3, opr. kart. powlek., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. zakurzona. 10 PLN
- Miguéis José Rodrigues: Salome. (Legenda współczesna.) Przłożyli Krystyna i Wojciech Chabasińscy. Kraków 1980 Wydawnictwo Literackie. 21 x 13 cm, s. 540, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Seria: Literatura iberyjska.Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Namora Fernando: Człowiek w masce. Przekł. Janiny Z. Klave. Kraków 1985 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 277, nlb. 3, opr. brosz.
Seria: Literatura iberyjska.Opr. przykurzona. 8 PLN
- Namora Fernando: W niedzielę po południu. Tłum. Anna Hermanowicz-Pałka, Marek Baterowicz. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 180, nlb. 4, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. zakurzona, naddarta. 10 PLN
- Pinilla Ramiro: Ślepe mrówki. Tłum. Kalina Wojciechowska. Warszawa 1965 Czytelnik. 16 x 10 cm, s. 398, nlb. 2, opr. pł., obwol. Seria: Nike.
Obwoluta zakurzona, otarcia, podniszczenia na obrzeżach. 8 PLN
- Quevedo Fracisco de: Sny. Godzina dla każdego czyli Fortuna mózgiem obdarzona. Tłum. Kalina Wojciechowska, wstęp i przypisy Kazimierz Piekarec. Warszawa 1982 PIW. 22 x 15 cm, s. 221, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Niewielkie otarcia obwol. 14 PLN
- Quiroga Elena: Krew. Tłum. Krystyna Osińska-Boska. Warszawa 1979 PAX. 20 x 13 cm, s. 307, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Redol António Alves: Otchłań ślepców. Tłum. Bożena Olesiowa. Kraków 1985 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 393, nlb. 3, opr. brosz. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. nieco zakurzona. 6 PLN
- Rizal Jose: Noli me tangere. Tłum. z hiszp. Zofia Wasitowa. Warszawa 1966 Iskry. 21 x 15 cm, s. 329, nlb. 3, opr. ppł.
12 PLN
- Suarez Gonzalo: Zamek fortynbrasa. Rocabruno i Ditirambo. Tłum. Kalina Wojciechowska. Warszawa 1970 Czytelnik. 18 x 11 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, otarcia i naddarcia na brzegach. 12 PLN
- Vega Lope de: Nowele dla Marcii Leonardy. Tłum. i posłowie Zofii Szleyen. Kraków 1981 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 183, nlb. 5, opr. pł., obwol. Seria: Literatura iberyjska.
Obwol. nieco zakurzona. 12 PLN
- Arguedas José María: Yawar fiesta. Tłum. Andrzej Nowak. Kraków 1975 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Proza iberoamerykańska.
Stan dobry. 8 PLN
- Asturias Miguel Ángel: Bolesny piątek. Przeł. Andrzej Nowak. Kraków 1983 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 328, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Otero Lisandro: W podobnym mieście. Tłum. Beata Babo. Kraków 1979 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 325, nlb. 3, opr. brosz. Seria: Proza iberoamerykańska.
Grzb. opr. odbarwiony. 8 PLN
- Quintella Ary: Bojowałem, dobry bój. Przeł. Janina Z. Klave. Kraków 1976 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia obrzeży grzb. opr. 8 PLN
- Ribeiro Darcy: Maira. Tłum. Helena Czajka. Kraków 1983 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 343, nlb. 1, opr. brosz. Seria: Proza iberoamerykańska.
Stan dobry. 14 PLN
- Sales Herberto: Diamenty z Andraí. Tłum. Ireneusz Kania. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 298, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Proza iberoamerykańska.
Opr. nieco podniszczona. 6 PLN
- Spota Luis: Portret ze słów. Warszawa 1980 PIW. 19 x 12 cm, s. 355, nlb. 1, opr. kart. powlek., obwol.
Seria: Współczesna Proza Światowa.10 PLN
- 13 współczesnych opowiadań włoskich. Wybór Henryka Krzeczkowskiego. Przekł. H. Bernhardt-Kralowa, J. Bristiger, L. Gebert, H. Krzeczkowski, B. Sieroszewska, J. Strojnowski, J. Zielonko. Warszawa 1966 ISKRY. 20 x 23 cm, s. 265, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 10 PLN
- Antonellis Giacomo de: Sprawa Puechera. Tłum. Wojciech Daniecki. Warszawa 1988 PAX. 21 x 13 cm, s. 165, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. nieznacznie podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Ariosto Lodovico: Iskierka. Nowela wierszem. Tłum. oktawą z włoskiego oryginału Tadeusz Filip. Kraków 1982 Wydawnictwo Literackie. 17 x 12 cm, s. 69, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco przykurzona. podniszczona na obrzeżach, podp. wł. 10 PLN
- Cassieri Giuseppe: Dynia. Tłum Władysław Minkiewicz. Warszawa 1973 Czytelnik. 18 x 11 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona. 5 PLN
- Corti Maria: Godzina próby. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1986 PIW. 19 x 12 cm, s. 250, nlb. 2, opr. kart. powlek, obwol. Seria: Współczesna Proza Światowa.
Otarcia obwol., naddarcia na dolnym obrzeżu. 10 PLN
- Dawna nowela włoska. Wybór Jadwiga Gałuszka. Przekł. Jadwiga Gałuszka, Leopold Staff, Edward Boyé. Wstęp Mieczysław Brahmer. Warszawa 1969 PIW. 21 x 15 cm, s. 331, ilustr. tabl. 33, opr. kart., obwol.
23 PLN
- Dessi Giuseppe: Kraina cieni. Tłum Barbara Sieroszewska. Warszawa 1975 PIW. 20 x 13 cm, s. 346, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Klub Interesującej Książki.
Opr. podniszczona, zabrudzona. 5 PLN
- Giovene Andrea: O krok od Edenu. Tłum. Adam Szymanowski. Warszawa 1961 PAX. 20 x 13 cm, s. 196, nlb. 4, opr. brosz.
6 PLN
- Jovine Francesco: Ziemi Sacramento. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1976 PAX. 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu. 8 PLN
- Klaczko Juljan: Wieczorki Florenckie. Dzieło uwieńczone przez Akademię Francuską. Przeł. St. Tarnowski. Wyd. 5. Bmw. 1922 Nakł. Księgarni F. Hoesicka. 23 x 17 cm, s. 207, tabl. 10, opr. pł.
Brak obw., zażółcenia. 43 PLN
- Ledda Gavino: We władzy ojca, czyli o wychowaniu pasterza. Tłum Alina i Mirosław Kosierkiewiczowie. Warszawa 1981 PIW. 20 x 13 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz. Seria: Klub Interesującej Książki.
Opr. zakurzona, zaplamiona. 6 PLN
- Malaparte Curzio: Kaputt. Przeł. Barbara Sieroszewska. Przedm. Wojciech Żukrowski. Warszawa 1962 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 418, opr. kart., obw.
Obw. podniszcz., podp. wł. 12 PLN
- Panzini Alfredo: Ksantypa. Przeł. Hanna Verdiani. Lwów Warszawa brw. Książnica Atlas. 21 x 15 cm, s. 160, opr. kart., obw.
Zażółcenia, grzbiet napraw., podp. wł. 14 PLN
- Panzini Alfredo: Latarka Diogenesa. Przeł. Gabriela Pianko. Lwów Warszawa brw. Książnica Atlas . 21 x 15 cm, s. 219, opr. kart., obw.
Zażółcenia, podkreśl. w tekście, podp. wł. 14 PLN
- Parise Goffredo: Pryncypał. Tłum. Aleksander Konicki. Warszawa 1969 PIW. 19 x 13 cm, s. 239, nlb. 5, opr. pł. obwol. Seria: Proza Współczesna.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Piovene Guido: Listy nowicjuszki. Tłum. Wanda Wasilewska. Warszawa 1979 PIW. 19 x 12 cm, s. 135, nlb. 5, opr. kart. powlek, obwol. lakier. Seria: Współczesna Proza Światowa.
8 PLN
- Prato Dolores: Sangiocondo. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1965 PAX. 20 x 13 cm, s. 295, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 6 PLN
- Preti Luigi: Giovinezza, giovinezza... Tłum Zofia Ernstowa. Warszawa 1970 Czytelnik. 20 x 11 cm, s. 417, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, niewielkie ubytki na grzb. 10 PLN
- Santucci Luigi: Orfeusz w raju. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1973 PAX. 17 x 11 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona. 6 PLN
- Soldati Mario: Opowiadania wachmistrza. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1971 Czytelnik. 16 x 10 cm, s. 274, nlb. 2, opr. pł., obwol. Seria: Nike.
Obwol. zniszczona. 3 PLN
- Tomizza Fulvio: Lepsze życie. Tłum Eugeniusz Kabatc. Warszawa 1987 PIW. 20 x 13 cm, s. 307, nlb. 5, opr. brosz. Seria: Klub Interesującej Książki.
Opr. zakurzona. 8 PLN
- Tozzi Federigo: Sprzedany dom i inne utwory prozą. Tłum. Zofia Ernstowa. Warszawa 1964 PIW. 20 x 13 cm, s. 330, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Valcini Alceo: Z Malapartem w warszawskim getcie. Z notatek korespondenta. Tłum Anna Osmólska-Mętrak. Warszawa 1990 PIW. 20 x 13 cm, s. 117, nlb. 3, opr. brosz. Seria: Klub Interesującej Książki.
Opr. zakurzona. 8 PLN
- Venturi Marcello: Najdalsza stacja. Tłum Beata Sieroszewska. Warszawa 1972 Czytelnik. 18 x 11 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco zakurzona. 6 PLN
- Venturi Marcello: Biała flaga nad Kefaliną. Tłum. Barbara Sieroszewska. Warszawa 1968 Czytelnik. 16 x 10 cm, s. 338, nlb. 3, opr. pł., obwol. Seria: Nike.
Obwoluta nieco przykurzona. 8 PLN
- Vigevani Alberto: Liście z San Siro. Tłum. Janina Zielonko. Warszawa 1966 PIW. 19 x 11 cm, s. 212, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. 6 PLN
- Volponi Paolo: Pamiętnik Albina. Tłum. Wanda Gall. Warszawa 1967 PIW. 20 x 13 cm, s. 285, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przykurzona. 8 PLN
|
|