Literatura polska
Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
- Andrzejewski Jerzy: Intermezzo i inne opowiadania. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, załamania okł. 10 PLN
- Andrzejewski Jerzy: Apelacja. Warszawa 1983 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 160, opr. kart.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Andrzejewski Jerzy: Nowe opowiadania. Warszawa 1980 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 266, nlb. 2, opr. kart.
Opr. przykurzona, grzb. bloku nieco przekrzywiony, exlibris. 10 PLN
- Andrzejewski Jerzy: Z dnia na dzień. Dziennik literacki 1972-1979. Tom 1. Lata 1972-1975. Warszawa 1988 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 444, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przybrudzona. 12 PLN
- Andrzejewski Jerzy: Złoty lis. [Opowiadania] Warszawa 1956 PIW. 20 x 13 cm, s. 158, nlb. 2, opr. pł.
Opr. lekko przykurzona, miejscami przebarwiona. 10 PLN
- Bałucki Michał: Błyszczące nędze. Powieść współczesna. Kraków 1956 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 284, nlb. 4, opr. pł.
Pisma wybrane Tom 2.Przebarwienia, zaplamienia opr., blok pęknięty. 10 PLN
- Bałucki Michał: O kawał ziemi. Powieść. Kraków 1956 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 282, nlb. 2, opr. pł.
Opr. przykurozna, przebarwiona na grzb. 10 PLN
- Bart Andrzej: Rien ne va plus. Łódź 1991 "Poprzeczna oficyna". 21 x 15 cm, s. 284, nlb. 4, opr. brosz.
16 PLN
- Belmont Leo: Mesalina. T. 1. Cesarzowa nierządnica. T. 2. Śmierć Mesaliny. Łódź 1991 Wyd. "Athos". 21 x 15 cm, s. 288; s. 310, nlb. 2, opr. brosz.
T. 1-2 30 PLN
- Bielas Leon: Marly dla przyjaciół. Katowice 1983 "Śląsk". 20 x 13 cm, s. 373, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Podp. wł. 8 PLN
- Biliński Wacław: Wyjaśnienie. Warszawa 1984 KiW. 20 x 13 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
Ślady zalania w górnej części bloku. Podp. wł. 8 PLN
- Bocheński Jacek: Boski Juliusz. Zapiski antykwariusza. Wyd. 3. Warszawa 1966 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 209, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Bocheński Jacek: Stan po zapaści. Warszawa 1990 Niezależna Ofizycna Wydawnicza. 20 x 13 cm, s. 210, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Bojarska Teresa: Czerwone gryfy. Warszawa 1965 PAX. 20 x 13 cm, s. 412, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Brandys Marian: Moje przygody z wojskiem. Pierwsze wyd. polskie. Londyn 1992 "Puls". 20 x 13 cm, s. 216, nlb. 8, opr. brosz.
12 PLN
- Braun Andrzej: Bunt. Wyd. 2. Warszawa 1977 PIW. 20 x 13 cm, s. 363, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Braun Andrzej: Wallenrod. Warszawa 1990 PIW. 20 x 13 cm, s. 417, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, blok pęknięty. 8 PLN
- Breza Tadeusz: Urząd. Powieść. Warszawa 1960 PIW. 21 x 14 cm, s. 307, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Brzoza Jan: Ignacy Domeyko. Powieść biograficzna. Katowice 1961 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 167, nlb. 5, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Brzozowski Stanisław: Płomienie. T. 1 i 2. Wydane z papierów po Michale Kaniowskim z przedmową autora. Kraków 1956 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 557, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. Egz. nierozcięty. 16 PLN
- Brzozowski Stanisław: Sam wśród ludzi. Dębina. Powieść. Część 1. Kraków 1957 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 484, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, ostatnia składka luzem. Egz. nierozcięty. 12 PLN
- Buczkowski Leopold: Kamień w pieluszkach. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 295, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach, lekkie zaplamienia w części bloku w obrębie górnego marginesu. 10 PLN
- Buczkowski Leopold: Uroda na czasie. Wyd. 2. Kraków 1981 Wyd. Literackie, 20 x 13 cm, s. 201, nlb. 3, opr. pł., obwol.%Obwol. przykurzona, przebarwiona.
10 PLN
- Buczkowski Leopold: Wertepy. Warszawa 1947 Gebethner i Wolff. 22 x 15 cm, s. 229, nlb. 3, opr. ppł., obwol.
Niewielkie podniszczenia obrzeży obwol. i opr. 16 PLN
- Bunsch Karol: Nowele zebrane. Kraków 1986 KAW. 20 x 13 cm, s. 248, opr. brosz.
10 PLN
- Ciłkosz Adam: Walka o prawdę. Wybór artykułów 1940--1978. Przedmowa Gustaw Herling-Grudziński. Londyn 1983 "Polonia". 22 x 14 cm, s. 454, nlb. 10, opr. brosz.
Seria: Czasy i Ludzie 1.36 PLN
- Fedorowicz Jacek: Felietony i dialogi. Paryż 1988 Wyd. "Kontakt". 21 x 14 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. 10 PLN
- Fenikowski Franciszek: U studni czasu. Warszawa 1984 Wyd. MON. 20 x 13 cm, s. 519, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia opr., niewielkie podniszczenia na obrzeżach. 10 PLN
- Fiedler Robert, pastor z Międzyborza: Tam jeszcze kęs Polactwa. Wybór pism. Wstęp i oprac. Stanisłąw Gajda. Opole 1987 Instytut Śląski. 21 x 15 cm, s. 230, nlb. 2, opr. brosz.
Otarcia i podniszczenia opr. 14 PLN
- Fleszarowa-Muskat Stanisława: Pozwólcie nam krzyczeć. Wyd. 6. Gdańsk 1983 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 427, nlb. 5, opr. brosz.
10 PLN
- Fleszarowa-Muskat Stanisława: Przerwa na życie. Wyd. 4. Gdańsk 1985 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 335, nlb. 1, opr. brosz.
Podp. wł. 10 PLN
- Gerhard Jan: Autopamflet. Wyd. 2. Warszawa 1972 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 408, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Gerhard Jan: Niecierpliwość. Wyd. 3. Warszawa 1986 Wyd. MON. 21 x 15 cm, s. 367, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia na obrzeżach opr. 10 PLN
- Goetel Ferdynand: Pątnik Karapeta i inne opowiadania. Wstęp Elżbieta i Roman Goetlowie. Wyd. 1 w tej edycji przygotowane na podstawie wyd. z 1930 roku. Gdańsk 1990 Oficyna Wydawnicza "Graf". 21 x 15 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona. 10 PLN
- Gołubiew Antoni: Kazimierzówka. O inspiracji lierackiej. O zawiłościach drogii ludzkiej. I o baśniowej Szklanej Górze. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 197, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
W dolinie dwóch rzek Tom 2.Lekkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Gołubiew Antoni: W żółtej poczekalni dworcowej pod zegarem. Opowieść polemiczna. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 218, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Gomolicki Leon: Autobiogram. Warszawa 1989 PWI. 20 x 13 cm, s. 148, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona, zaplamiona, podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Górec-Rosiński Jan: Mężczyzna i miłość. Łódź 1979 Wyd. Łódzkie. 20 x 13 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 16 PLN
- Górska Pia: Dom kod kapielą. (Opowiadanie sprzed pół wieku.) Warszawa 1958 PAX. 20 x 13 cm, s. 332, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Zaplamienia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 10 PLN
- Grabski Władysław Jan: Poufny dziennik Dominika Pola. T. 1. Syn. T. 2. Moguncka noc. Wyd. 3. Warszawa 1966 PAX. 21 x 14 cm, s. 270, nlb. 2; s. 366, nlb. 2, opr. pł.
T. 1-2 18 PLN
- Grynberg Henryk: Życie ideologiczne, życie osobiste. Wyd. 1 krajowe. Warszawa 1992 PIW. 20 x 13 cm, s. 268, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia opr. 16 PLN
- Grzesik Piotr: Na przedmieściach. Kraków 1997 Wyd. baran i Suszczyński. 20 x 13 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
10 PLN
- Haupt Zygmunt: Pierścień z papieru. Czarne 1997 Wyd. Cazarne. 20 x 13 cm, s. 265, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Hen Józef: Crimen. Opowieść sensacyjna z XVII wieku. Wyd. 2. Warszawa 1982 LSW. 20 x 13 cm, s. 491, nlb. 1, opr. brosz.
12 PLN
- Hoff: Cierpienia starej Werterowej. Warszawa 1978 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 229, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. 8 PLN
- Hort Weronika (Hanka Ordonówna): Tułacze dzieci. Bejrut 1948 Instytut Literacki. Reprint, Warszawa 1990 PIW. 21 x 15 cm, s. 296, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 14 PLN
- Hussarski Roman: Nowy mur. Warszawa 1951 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 223, nlb. 3, opr. brosz.
Seria: W kuźni Planu Sześcioletniego.Opr. przykurzona. 16 PLN
- Iredyński Ireneusz: Ciąg. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 457, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, niewielkie zaplamienia tuszem fragmentu naroża bloku. 14 PLN
- Iredyński Ireneusz: Manipulacja. Warszawa 1975 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 102, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia opr. 10 PLN
- J. Antoni, dr (Rolle): Wybór pism. T. 1. Gawędy historyczne. T. 2. Gawędy historyczne. T. 3. Sylwetki literackie. Wybór tekstu i ilustracji dokonał, wstępem i przypisami opatrzył Wacław Zawadzki. Kraków 1966 Wyd. Literackie. 22 x 16 cm, s. 417, nlb. 3; s. 457, nlb. 3; s. 430, nlb. 2, frontispis, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, przykurzoenia obwol. oraz obrzeży bloku, t. 1, 2 - bloki rozłamane, t. 1 - jedna składka luzem T. 1-3 68 PLN
- Kamiński Aleksander: Kamienie na szaniec. Przedmowa Stanisława Broniewskiego. Posłowie i objaśnienia Krystyna Heska-Kwaśniewicz. Wyd. 17. Katowice 1993 Wyd. "Książnica". 20 x 13 cm, s. 203, nlb. 5, opr. brosz.
Otarcia opr. 8 PLN
- Kapuściński Ryszard: Jeszcze jeden dzień życia. Warszawa 1976 "Czytelnik". 18 x 11 cm, s. 141, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona, załamania okł. 16 PLN
- Kawczyński Stanisław: Z tęsknoty za ojczyzną. Wyd. 1 krajowe. Gdańsk 1992 Nakł. autora. 21 x 15 cm, s. 358, nlb. 2, opr. brosz.
16 PLN
- Kąkolewski Krzystof: Co u pana słychać? Biała księga. Sprawa Doleżaka. "Co u pana słychać?" - wyd. 5, po raz trzeci rozszerz, "Biała księga" - wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1975 "Iskry". 21 x 15 cm, s. 356, nlb. 4, opr. brosz.
Przebarwienia opr. 12 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: Baśnie udokumentowane. Warszawa 1976 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 320, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: Diament znaleziony w popiele. Warszawa 1995 Wyd. "Trio". 21 x 15 cm, s. 113, nlb. 3, opr. brosz.
12 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: Dziennik tematów. Część 2. Warszawa 1985 "Iskry". 21 x 15 cm, s. 221, nlb. 3, opr. brosz.
Przebarwienia opr. 10 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: Lato bez wakacji. Opowiadania. Kraków 1986 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 336, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 10 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: W złą godzinę. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 424, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Kąkolewski Krzysztof: Wańkowicz krzepi. Wywiad-rzeka. Wyd. 3. Lublin 1984 Wyd. Lubelskie. 17 x 12 cm, s. 119, nlb. 1, opr. brosz.
8 PLN
- Kisielewski Stefan "Kisiel": Lata pozłacane, lata szare. Wybór felietonów z lat 1945-1987. Kraków 1989 "Znak". 20 x 13 cm, s. 755, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
Obwol. zakurzona. 16 PLN
- Kłyś Ryszard: Anioły płakać będą. Wyd. 2. Kraków 1966 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 465, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 12 PLN
- Konwicki Tadeusz: Dziura w niebie. Wyd. 2. Warszawa 1960 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 368, nlb. 4, opr. brosz.
Biblioteka Powszechna.Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Konwicki Tadeusz: Nowy Świat i okolice. Z rysunkami autora. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 231, nlb. 5, opr. kart.
Egz. podniszczony. 8 PLN
- Kopaliński Władysław: W Warszawie i w Warszawce. Wybór felietonów z lat 1965-1967. Kraków 1968 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 349, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Korboński Stefan: Za murami Kremla. Opowieść fantastyczna. Warszawa 1990 Agencja Omnipress. 20 x 13 cm, s. 176, nlb. 4, opr. brosz.
10 PLN
- Krall Hanna: Zdążyć przed Panem Bogiem. Wyd. 2. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 18 x 11 cm, s. 110, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 12 PLN
- Krzysztoń Jerzy: Krzyż południa. Warszawa 1983 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia opr. 12 PLN
- Kurek Jalu: Jak karmić motyle? Felietony. Kraków 1977 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 306, nlb. 2, opr. brosz.
Op. przybrudzona, zagięcia tylnej okł. 8 PLN
- Kurek Jalu: Młodości, śpiewaj! Wyd. 4. Kraków 1980 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 340, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, zagięcia okł. 10 PLN
- Kuśniewicz Andrzej: Mieszaniny obyczajowe. Warszawa 1985 PIW. 20 x 13 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Przebarwienia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach. 8 PLN
- Kuśniewicz Andrzej: Trzecie królestwo. Warszawa 1975 PWI. 20 x 13 cm, s. 414, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, przebarwiona na grzb. 12 PLN
- Lam Stanisław: Życie wśród wielu. Przygotował do druku Andrzej Lam. Warszawa 1968 PIW. 20 x 14 cm, s. 447, nlb. 5, frontispis, opr. pł.
14 PLN
- Lec Stanisław Jerzy: Myśli nieuczesane. Wyd. 6. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Malewska Hanna: O odpowiedzialności i inne szkice. Wybór publicystyki (1945-1976). Wyd. 2, zmien. i poszerz. Kraków 1987 "Znak". 20 x 13 cm, s. 492, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 14 PLN
- Malewska Hanna: Przemija postać świata. Wyd. 6. Warszawa 1986 PAX. 20 x 13 cm, s. 689, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Malewski Jerzy: Wyrok na Józefa Mackiewicza. Londyn 1991 Puls Publications. 20 x 13 cm, s. 288, opr. brosz.
23 PLN
- Międzyrzecki Artur: Złota papuga. Wyd. 2. Warszawa 1979 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 322, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach, lekkie przybrudzenie przedniej cz. obwol. 10 PLN
- Morcinek Gustaw: Miód w sercu i inne nowele. Wyboru dokonał Witold Nawrocki. Wyd. 2. Katowice 1971 "Śląsk". 20 x 13 cm, s. 597, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Mortkowicz-Olczakowa Hanna: Kolorowe gwiazdy. Kraków 1965 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 227, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Mostwin Danuta: Cień księdza Piotra. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 401, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Niewielkie uszkodzenie grzb. obwol. 10 PLN
- Mrożek Sławomir: Donosy. Londyn 1983 Puls Publication. 21 x 15 cm, brak numeracji stron, opr. brosz.
14 PLN
- Mularczyk Andrzej: Co się komu śni. Wyd. 2. Warszawa 1985 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 361, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, blkok rozłamany. 12 PLN
- Norwid Cyprian: Pisma wszystkie. Zebrał, tekst ustalił, wstępem i uwagami krytycznymi opatrzył Juliusz W. Gomulicki. Wyd. 1. Warszawa 1971 PIW. 20 x 16,5 cm.
T. 1. Wiersze. s. 402. nlb. 2 T. 2. Wiersze. s. 457. nlb. 3 T. 3. Poematy. s. 805. nlb. 3 T. 4. Dramaty. s. 549. nlb. 3 T. 5. Dramaty. s. 442. nlb. 2 T. 6. Proza. s. 660. nlb. 2 T. 7. Proza. Wyd. 1. 1973 r., s. 786. nlb. 2 T. 8. Listy. s. 587. nlb. 3 T. 9. Listy. s. 676. nlb. 2 T. 10. Listy. s. 470. nlb. 2 T. 11. Aneksy. Wyd. 1976 r., s. 749. nlb. 3
T. 1-11 640 PLN
- Nowaczyński Adolf: Małpie zwierciadło. Wybór pism satyrycznych. T. 1. 1897-1904. T. 2. 1904-1916. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 677, nlb. 3; s. 512, nlb. 4, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb., otarta i nieco podniszczona na obrzeżach. T. 1-2 39 PLN
- Orłoś Kazimierz: Cudowna melina. Warszawa 1989 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 179, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Pają? Henryk: Tam, za snem. Gdańsk 1991 Ofizycna Wydawnicza "Graf". 21 x 15 cm, s. 240, opr. brosz.
10 PLN
- Parnicki Teodor: Aecjusz ostatni Rzymianin. Wyd. 4. Warszawa 1957 PAX. 21 x 15 cm, s. 375, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Paukszta Eugeniusz: Spowiedź Lucjana Skobiela. Wyd. 3. Poznań 1968 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 245, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Pawlikowski Michał K.: Wojna i sezon. Powieść. Pierwsze wyd. krajowe. Warszawa 1989 Wyd. PoMOST. 21 x 15 cm, s. 306, opr. brosz.
14 PLN
- Peiper Tadeusz: Krzysztof Kolumb odkrywca. Warszawa 1949 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. 264, nlb. 4, opr. brosz.
Niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach. Klub Dobrej Książki VI. Podp. wł. 12 PLN
- Piechowski Jan Jerzy: Cień sprawy. Warszawa 1962 PAX. 20 x 13 cm, s. 404, nlb. 4, opr. brosz.
10 PLN
- Pruszyński Ksawery: Palestyna po raz trzeci. Wyd. 2. Warszawa 1996 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
10 PLN
- Przybora Jeremi: Listy z podróży. Wyd. 2. Warszawa 1993 Wyd. "Werset". 21 x 15 cm, s. 210, nlb. 2, opr. brosz.
12 PLN
- Putrament Jerzy: Pół wieku młodości. Wyd. 5. Warszawa 1983 KiW. 21 x 15 cm, s. 364, nlb. 12, opr. pł., obwol.
Pisma tom 8.Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Reymont Władysław St.: Pęknięty dzwon. Wyd. 2. Lwów-Poznań 1927 Nakładem Wydawnictwa Polskiego. 21 x 13 cm, s. 255, nlb. 7, opr. brosz.
Biblioteka Laureatów Nobla pod red. Stanisława Lama Tom 30.Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, ubytek fragmentu strony tytułowej (wydarte ok. 3 cm dolnej części karty). 12 PLN
- Rolleczek Natalia: Bogaty książę. Wyd. 2. Kraków 1977 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
8 PLN
- Rolleczek Natalia: Urocze wakacje. Wyd. 2. Kraków 1975 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 243, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 8 PLN
- Romanowiczówna Zofia: Łagodne oko błękitu. Warszawa 1987 PAX. 20 x 13 cm, s. 130, nlb. 2, opr. brosz.
8 PLN
- Rosiński Janusz Wojciech: Łyk ambrozji. Gdańsk 1970 Wyd. Morskie. 20 x 13 cm, s. 119, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Podnisczenia, ubytki obwol. na górnym obrzeżu. 8 PLN
- Rutha Bogdan: Misja o północy. Wyd. 3. Warszawa 1978 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 313, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, niewielkie ubytki obrzeża okł. oraz bloku w tylnej części. 10 PLN
- Rutha Bogdan: Przyjęcie w "Angleterre". Poznań 1983 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 277, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Rutha Bogdan: Sala pełna księżyców. Dwie opowieści. Poznań 1975 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Rymkiewicz Władysław: Trzystu pod Dobrą. Powieść historyczna z roku 1863. Warszawa 1963 Wtd. MON. 21 x 15 cm, s. 259, nlb. 1, opr. pł?, obwol.
Obwol. przykurzona, podnisczona na obrzeżach. 10 PLN
- Sadaj Ryszard: Galicjada. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 226, nlb. 2, opr. brosz.
Blok rozłamany. 8 PLN
- Sieroszewski Wacław: Zamorski diabeł. (Jan-Gui-Tzy) Powieść. Warszawa 1950 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. 235, nlb. 5, opr. brosz.
Biblioteka w prenumeracie II.Podniszczenia opr. na obrzeżach. 10 PLN
- Słyk Marek: W rosole powikłań. Warszawa 1982 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 413, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Stempowski Jerzy: Eseje. Kraków 1984 "Znak". 20 x 13 cm, s. 368, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 23 PLN
- Stern Anatol: Zabawa w piekło. Warszawa 1959 "Iskry". 21 x 15 cm, s. 336, nlb. 4, opr. brosz.
12 PLN
- Strońska Anna: SDroga długa jak Rosja. Warszawa 1979 KiW. 20 x 13 cm, s. 271, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurozna. 8 PLN
- Strug Andrzej: Ludzie podziemni. Warszawa 1957 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 218, nlb. 6, frontispis, opr. pł.
12 PLN
- Strug Andrzej: Pokolenie Marka Świdy. Posłowie Jan Pieszczachowicz. Wyd. 2. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 377, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 8 PLN
- Strug Andrzej: Ze wspomnień starego sympatyka. Ludzi podziemnych - seria druga. Warszawa 1957 "Czyelnik". 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. pł.
12 PLN
- Stryjkowski Julian: Król Dawid życje! Poznań 1984 "W drodze". 20 x 13 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
Otarcia opr. 12 PLN
- Stryjkowski Julian: Przybysz z Narbony. Wyd. 3. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 336, nlb. 4, opr. brosz.
Seria ABC.10 PLN
- Szczepański Jan Józef: Do raju i z powrotem. Warszawa 1964 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 269, nlb. 3, ilustr. na wklejkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na górnym obrzeżu. 12 PLN
- Szczepański Jan Józef: Historyjki. Warszawa 1990 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 208, nlb. 4, opr. kart.
Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Szczypiorski Andrzej: Amerykańska whisky i inne opowiadania. Warszawa 1990 Kantor Wydawniczy SAWW. 20 x 13 cm, s. 189, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Szczypiorski Andrzej: Noc, dzień i noc. Poznań 1991 Kantor Wydawniczy SAWW. 20 x 13 cm, s. 239, nlb. 1, opr. kart.
10 PLN
- Szelburg-Zarembina Elżbieta: Spotkania. Jedenaście gawęd. Warszawa 1951 PIW. 19 x 13 cm, s. 190, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. przyukurzona, podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Szelburg-Zarembina Ewa: Zakochany w Miłości. Wyd. 2. Warszawa 1962 PAX. 21 x 14 cm, s. 380, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona. 14 PLN
- Szmaglewska Seweryna: Biała róża. Warszawa 1983 KiW. 20 x 13 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz.
Otarcia i przebarwienia opr. 10 PLN
- Szmaglewska Seweryna: Dwoje smutnych ludzi. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
Podp. wł. 8 PLN
- Trammer Jerzy: Sukces. Warszawa 1995 Prószyński i S-ka. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka Konesera.8 PLN
- Ujejski Kornel: Pisma wybrane. T. 1-2. Kraków 1955 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 216, nlb. 4; s.278, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, naddarcie tylnej okł. t. 2. przy grzb. Egz. nierozcięty. 16 PLN
- Wańskowicz Melchior: Reportaże zagraniczne. Wstęp i wybór Aleksandry Ziółkowskiej. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 18 x 11 cm, s. 354, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka Literatury Faktu.Opr. zakurzona, podniszczona, załamana. 10 PLN
- Wasilewski Antoni: W szkocką kratę. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 339, nlb. 1, frontispis, opr. brosz., obwol.
Obwol. nieco przykurzona, otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Weyssenhoff Józef: Żywot i myśli Zygmunta Podfilipskiego. Warszawa 1956 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 277, nlb. 3, 8 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Wierzbicki Piotr: Myśłi staroświeckiego Polaka. Londyn 1985 Puls Publication. 21 x 15 cm, s. 98, nlb. 6, opr. brosz.
10 PLN
- Wierzbicki Piotr: Upiorki. Warszawa 1985 Niezależne Wydawnictwo Polskie. 20 x 13 cm, s. 108, nlb. 4, opr. brosz.
Bibliteka Gazety Polskiej.10 PLN
- Witkiewicz Stanisław Ignacy: Jedyne wyjście. Powieść? Przygotował do druku z rękopisu, posłowiem i notą wydawniczą opatrzył Tomasz Jodełka-Burzecki. Warszawa 1968 PIW. 21 x 13 cm, s. 254, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, otarcia obwol. 24 PLN
- Witkiewicz Stanisław Ignacy: Narkotyki. Niemyte dusze. Wstęp i oprac. Anna Micińska. Warszawa 1975 PIW. 20 x 13 cm, s. 379, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach. 24 PLN
- Wojciechowski Piotr: Czaszka w czaszce. Warszawa 1997 PIW. 20 x 13 cm, s. 340, nlb. 4, opr. kart.
Kolekcja Prozy Polskiej XX Wieku.12 PLN
- Worcell Henryk: Inne rewiry. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 175, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 8 PLN
- Worcell Henryk: Pan z prowincji. Warszawa 1973 PIW. 19 x 11 cm, s. 267, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, otarcia obwo. na obrzeżach. 10 PLN
- Woronicz Jan Paweł: Pisma wybrane. Wstęp, wybór i komentarz Małgorzata Nesteruk i Zofia Rejman. Warszawa 1993 Wyd. "Open". 21 x 14 cm, s. 802, nlb. 2, opr. pł?, obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. 23 PLN
- Wyka Kazimierz: Opowiadania. Słowo wstępne Włodzimierz Maciąg. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 336, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, przebarwiona. 10 PLN
- Wyka Kazimierz: Wędrując po tematach. T. 1. Czasy. T. 2. Puścizna. T. 3. Muzy. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 344, nlb. 4; s. 439, nlb. 5; s. 569, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczone na obrzeżach. T. 1-3 39 PLN
- Z kręgu Marii Wirtemberskiej. T. 1. Antologia. T. 2. Niektóre zdarzenia, myśli i uczucia doznane za granicą. Z rękopisów opracowała i wstępem poprzedziła Alina Aleksandrowicz. Warszawa 1978 PIW. 21 x 15 cm, s. 278, nlb. 2; s. 174, nlb. 2, ilustr., opr. ppł.
Wyd. bibliofilskie, nakł. 10 290 egz.Opr. przykurozna, nieco przebarwiona na obrzeżach. 36 PLN
- Zawieyski Jerzy: Kartki z dziennika 1955-1969. Wybór, wstęp i opracowanie Jan Z. Brudnicki, Bogusław Wit. Warszawa 1983 PAX. 20 x 13 cm, s. 354, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Jerzy Zawiejski: Dzieła.Otacia obwol., przebarwienia, podniszczenia na obrzeżach. 16 PLN
- Zawieyski Jerzy: Pokój gołebi. Poznań 1956 Pallotinum. 21 x 15 cm, s. 348, nlb. 4, opr. brosz.
otarcia grzb. opr. 12 PLN
- Zawieyski Jerzy: Romans z ojczyzną. Wyd. 2. Warszawa 1964 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 197, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Opr. luzem. 8 PLN
- Zawieyski Jerzy: Wawrzyny i cyprysy. Wyd. 2. Warszawa 1967 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 329, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Zieliński Stanisław: Jeszcze Polska. Wyd. 3. Warszawa 1955 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 458, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. przykurzona, niewielkie ubytki opr. na grzb. 10 PLN
- Żera Karol: Vorago rerum. Torba śmiechu. Groch z kapustą. A każdy pies z innej wsi... Wstęp, komentarz i opracowanie Kazimiera Żukowska. Warszawa 1980 PIW. 22 x 15 cm, s. 299, nlb. 1, opr. pł., obwol.
16 PLN
- Żeromski Stefan: Pisma polityczne. Wybór, oprac., wstęp i posłowie Anna Bojarska. Londyn 1988 "Polonia". 22 x 14 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
Seria: Czasy i Ludzie 4.28 PLN
- Żukrowski Wojciech: Białe zaproszenia i inne opowiadania. Warszawa 1979 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 432, nlb. 4, opr. kart.
Opr. przybrudzona. 10 PLN
- Żukrowski Wojciech: Poszukiwacze skarbów. Ilust. Mateusz Gawryś. Wyd. 7. Warszawa 1979 NK. 20 x 13 cm, s. 172, nlb. 4, opr. kart.
Otarcia opr., niewielkie podniszczenai na obrzeżach. 12 PLN
- Żukrowski Wojciech: Wybór opowiadań. Warszawa 1956 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 609, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Obwol. podnisczona na obrzeżach. 16 PLN
- Żuławski Juliusz: Czas przeszły niedokonany. Opowiadania. Wyd. 2. Warszawa 1984 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 145, nlb. 3, opr. brosz.
8 PLN
|
|