Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Literatura niemiecka

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

    Literatura niemiecka zobacz też   Literatura

  1. Andres Stefan: Huśtawka miłości. Warszawa 1977 PIW. 20 x 13 cm, s. 139, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  2. Andres Stefan: Rycerze sprawiedliwości. Warszawa 1986 PAX. 20 x 13 cm, s. 239, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  3. Augustin Ernst: Zakład kąpielowy. Warszawa 1978 PIW. 19 x 12 cm, s. 202, nlb. 2, opr. kart. powlek., obwol.
    Współczesna Proza Światowa.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  4. Böll Heinrich: Gdzie byłeś Adamie? Warszawa 1957 PAX. 20 x 13 cm, s. 178, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebariona na grzb.
    10 PLN

  5. Böll Heirich: Odjazd za godzinę. Opowiadania i słuchowiska. Warszawa 1964 PAX. 21 x 15 cm, s. 250, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr., przykurzenia.
    10 PLN

  6. Baum Vicki: Ludzie w hotelu. Przekł. autoryz. Zofii Petersowej. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. lekko przykurzona.
    10 PLN

  7. Becher Urlich: Kobieta i śmierć. Warszawa 1958 PIW. 19 x 11 cm, s. 331, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    10 PLN

  8. Beckelmann Jürgen: Zapiski młodego człowieka z lepszej rodziny. Szklana sarna. Warszawa 1969 PIW. 19 x 13 cm, s. 177, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. lekko przykurzona.
    10 PLN

  9. Bernhard Thomas: Kalkwerk. Kraków 1986 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 188, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, częściowo odchodzi od grzb.
    16 PLN

  10. Brecht Bertold: Interesy pana Juliusza Cezara. Fragment poiweści. Przekł. Edmund Misiołek, Maria Szypowiska. Warszawa 1960 PIW. 21 x 15 cm, s. 218, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przybrudzona.
    10 PLN

  11. Bruyn Güinter de: Nagroda literacka. Warszawa 1979 PIW. 20 x 13 cm, s. 159, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. zabrudzona.
    6 PLN

  12. Canetti Elias: Auto da fé. Wyd. 2. Warszawa 1979 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 564, nlb. 4, opr. kart., obwol.
    Obwol. przykurzona, naddarata z ubytkami, opr. przykurzona, podniszczona, naddarta, nieco zaplamiona, otarta i przybrudzona na obrzeżach, częściowo odchodzi od opr.
    23 PLN

  13. Canetti Elias: Głosy Marrakeszu. Wyboru dokonał i wstępem opatrzył Hubert Orłowski. Warszawa 1977 "Czytelnik". 21 x 13 cm, s. 294, nlb. 2, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, grzb. opr. luzem.
    14 PLN

  14. Doderer Heimito von: Demony. T. 1-3. Według kroniki radcy departamentu Geyrenhoffa. Przekł. Irena i Egon Naganowscy. Posłowiem opatrzył Lech Budrecki. Warszawa 1985 PIW. 21 x 15 cm, s. 363, nlb. 5; s. 298, nlb. 6, s. 420; nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: Powieści XX wieku.
    Otarcia opr. na obrzeżach, w trzecim tomie niewielkie zagięcia naroży przedniej okł.
    T. 1-3.  38 PLN

  15. Fühmann Franz: Król Edyp i inne opowiadania. Wyd. 1 w tym wyborze. Warszawa 1979 "Czytelnik". 19 x 12 cm, s. 165, nlb. 3, opr. kart. powlek., obwol.
    Kolekcja Literatury Niemieckiej Republiki Demokratycznej.
    Przebarwienia obwol.
    10 PLN

  16. Fallada Hans: I cóż dalej, stary człowieku? Warszawa 1960 PIW. 21 x 15 cm, s. 441, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach grzb. (podklejona), blok grzb. nieco przekrzywiony, niewielkie zaplamienia obrzeża bloku.
    12 PLN

  17. Fallada Hans: Każdy umiera w samotności. T. 1-2. Przekł. Jerzy Rawicz. Wyd. 2. Warszawa 1989 Wyd. MON. 21 x 15 cm, s. 269, nlb. 3; s. 227, nlb. 5, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    T. 1-2  12 PLN

  18. Feuchtwanger Lion: Diabeł we Francji. Przeżycia. Relacja Marty Feuchtwanger pt. Ucieczka. Warszawa 1987 PIW. 20 x 13 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Lekkie otarcia obwol.
    10 PLN

  19. Feuchtwanger Lion: Jefte i jego córka. Warszawa 1964 PIW. 20 x 13 cm, s. 319, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  20. Feuchtwanger Lion: Lisy w winnicy. T. 1-2. Warszawa 1956 PIW. 20 x 13 cm, s. 556, nlb. 4; s. 496, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebarwiona, w obu tomach blok lekko pęknięty.
    23 PLN

  21. Feuchtwanger Lion: Żydówka z Toledo. Warszawa 1958 "Czytelnik". 21 x 16 cm, s. 490, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przebariona, przykurzona.
    18 PLN

  22. Fries Fritz Rudolf: Nowe światy Aleksandra. Warszawa 1988 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 443, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. przybrudzona, otarcia obwol. na obrzeżach, blok w stanie dobrym.
    10 PLN

  23. Fries Fritz Rudolf: Statek powietrzny. Biograficzne przyczynki do fantazji mojego dziadka. Warszawa 1979 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 460, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. przykurzona.
    10 PLN

  24. Frisch Max: Montauk. Warszawa 1978 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 221, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. przybrudzona, podnisczona, blok w stanie dobrym.
    8 PLN

  25. Geissler Christian: Zgłaszam interpelację. Warszawa 1961 PAX. 20 x 13 cm, s. 277, nlb. 7, XVI, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol.
    10 PLN

  26. Härtling Peter: Zjazd rodzinny albo koniec historii. Warszawa 1973 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 351, nlb. 1, 1 tabl. rozkł. z fragmentem drzewa genealogiczneog rodu Lauterbachów z Nürtigen, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. zakurzona, przebarwiona na grzb., nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  27. Hauser Jochen: Noc świętojańska. Warszawa 1976 PIW. 20 x 13 cm, s. 164, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. zakurzona, przebarwiona na grzbiecie.
    8 PLN

  28. Heine Henryk: Dzieła wybrane. Tom 1. Utwory poetyckie. Tom 2. Utwory prozą. Warszawa 1956 PIW. 21 x 14 cm, s. 659, nlb. 1; s. 726, nlb. 2, frontispis, opr. pł.
    T. 1. przykurzone górne obrzeże bloku; t. 2. przykurzone górne obrzeże bloku, niewielkie otarcia górnego obrzeża bloku, przekrzywienie grzb. bloku.
    T. 1-2  60 PLN

  29. Heller Eva: Z następnym będzie zupełnie inaczej. Przekł. Zbigniew Bauer, Wawrzyniec Sawicki. Warszawa 1993 KiW. 21 x 15 cm, s. 292, nlb. 4, opr. brosz.
    Zagięcia naroży tylnej okł.
    10 PLN

  30. Hofmann Fritz: Spadek po generale. Warszawa 1974 PIW. 20 x 13 cm, s. 143, nlb. 5, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  31. Jahnn Hans Henny: 13 niesamowitych opowieści. Kraków 1990 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 236 nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  32. Jens Walter: Testament Odysa. Warszawa 1960 PIW. 19 x 11 cm, s. 102, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    8 PLN

  33. Kirsch Hans Christian: Testament Odyseusza. Powieść. Przekł. Gabrieli Mycielskiej. Kraków 1967 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 217, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  34. Kirst Hans Helmut: Kamraci. Warszawa 1964 Wyd. MON. 20 x 13 cm, s. 458, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta. Piecz. wł.
    12 PLN

  35. Lenz Siegried: Einstein przepływa Łabę pod Hamburgiem. Przekł. Barbara Płaczkowska, Feliks Przybylak. Warszawa 1977 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 236, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    8 PLN

  36. Mann Heinrich: Oczarowanie. Przekł. Gabriela Mycielska. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 338, nlb. 2, opr. brosz.
    Podp. wł.
    12 PLN

  37. Mann Henryk: Król Henryk IV u szczytu władzy. Wyd. 2. Warszawa 1982 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 785, nlb. 3, opr. kart., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  38. Mann Henryk: Młodość króla Henryka IV. T. 1-2. Warszawa 1949 KiW. 22 x 18 cm, s. 280, nlb. 4; s. 301, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Podp. wł.
    16 PLN

  39. Mann Henryk: Poddany. Wyd. 2. Warszawa 1975 "Czytelnik". 19 x 12 cm, s. 461, nlb. 3, opr. kart. powlek.
    Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej.
    Opr. przybrudzona. Dedyk.
    16 PLN

  40. Mann Henryk: Przyjęcie w wielkim świecie. Warszawa 1959 PIW. 21 x 15 cm, s. 453, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, zaplamienia obrzeży bloku, grzb. bloku nieco przekrzywiony, opr. zakurzona.
    12 PLN

  41. Mann Tomasz: Buddenbrookowie. T. 1-2. Dzieje upadku rodziny. Przekł. Ewa Librowiczowa. Wyd. 7. Warszawa 1983 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 377, nlb. 3; s. 334, nlb. 2, opr. brosz.
    Przebarwienia opr. na grzb.
    T. 1-2  24 PLN

  42. Mann Tomasz: Mario i czarodziej. Tragiczne przeżycie wakacyjne. Z upoważnienia autora przełożył Marceli Tarnowski. Kraków 1932 Udziałowa Spółka Wydawnicza. 21 x 15 cm, s. 195, nlb. 1, ilustr., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, niewielkie naddarcia opr. na grzb., brak szycia składek, egz. nieprzycięty.
    12 PLN

  43. Mann Tomasz: Wybraniec. Wyd. 2. Warszawa 1965 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 356, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    12 PLN

  44. Mann Tomasz: Wyznania hochsztaplera Feliksa Krulla. Przekł. Andrzej Rybicki. Wyd. 3. Warszawa 1976 PIW. 21 x 15 cm, s. 420, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, opr. zakurzona.
    12 PLN

  45. Muschg Adolf: Bayiun to biała chmura. Przekł. Halina Lenowicz. Poznań 1986 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  46. Musil Robert: Niepokoje wychowanka Törlessa. Przekł. Wanda Kragen. Wyd. 2. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 168, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, miejscami przebarwiona, odchodzi od grzb. bloku.
    14 PLN

  47. Pausewang Gudrun: Boliwijskie wesele. Warszawa 1971 PIW. 20 x 13 cm, s. 182, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  48. Pausewang Gudrun: Plaxa fortuna. Warszawa 1970 PIW. 20 x 13 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  49. Preutz Leo: Judasz Leonarda. Warszawa 1968 PIW. 21 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, luzem.
    8 PLN

  50. Rehfisch Hans J.: Wesele Lizystraty. Przekł. Gabriela Mycielska. Warszawa 1967 PIW. 21 x 15 cm, s. 369, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, lekkie naddarcie grzb. opr., opr. przykurzona.
    Seria: KIK.
    10 PLN

  51. Remarque Erich Maria: Czas życia, czas śmierci. Przeł. Julian Strojnowski. Wyd. 4. Warszawa 1991 "Pegasus". 21 x 15 cm, s. 294, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  52. Schnabel Ernst: Pieśń szósta. Warszawa 1970 PIW. 19 x 13 cm, s. 151, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. lekko przykurzona, nieznaczne podniszczenia na obrzeżach obwol.
    10 PLN

  53. Schneider Robert: Brat snu. Katowice 1996 "Videograf". 19 x 13 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  54. Schneider Rolf: Śmierć Nibelunga. Warszawa 1974 PIW. 19 x 13 cm, s. 342, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. przybrudzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  55. Späth Gerold: Komiedia. Warszawa 1986 PIW. 19 x 12 cm, s. 418, nlb. 2, opr. kart. powlek., obwol.
    Współczesna Proza Światowa.
    10 PLN

  56. Tauschinski Oskar Jan: Wariacja. Warszawa 1979 PIW. 20 x 13 cm, s. 266, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: KIK.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  57. Tetzner Gerti: Karen W. Warszawa 1979 PIW. 19 x 12 cm, s. 276, nlb. 4, opr. kart. powlek., obwol.
    Współczesna Proza Światowa.
    10 PLN

  58. Walser Martin: Jednorożec. Warszawa 1972 PIW. 19 x 13 cm, s. 487, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Przebarwienia obwol., podniszcznienia na obrzeżach. Podp. wł.
    12 PLN

  59. Walter Otto F.: Pierwsze niepokoje. Szkic. Warszawa 1976 "Czytelnik". 16 x 11 cm, s. 242, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Seria: Nike.
    Obwol. zabrudzona, naddarta, podniszczona na obrzeżach.
    6 PLN

  60. Wassermann Jakób: Ewa. Człowiek złudzeń: powieść druga. Z upoważ. autora przełożył F. Mirandola. Warszawa b.r.w. Instytut Wydawniczy "Renaissance". 21 x 13 cm, s. 372, opr. brosz.
    Cykl: Najpiękniejsze Powieści Świata.
    Opr. przybrudzona, niewielkie podniszczenia opr. gł. na dolnym obrzeżu, przybrudzona karta przedtytuł.
    14 PLN

  61. Winder Ludwig: Następca trony. Opowieść o Franciszku Ferdynandzie. Przekł. Ireneusz Maślarz. Kraków 1990 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 542, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  62. Wohman Gabriele: Poważna decyzja. Warszawa 1974 PIW. 19 x 13 cm, s. 335, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Seria: Proza współczesna.
    Obwol. lekko przykurzona.
    10 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy