Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Kultura

    Aktualizacja: 4 kwietnia 2005 r.

  1. Bauman Zygmunt: Kultura a społeczeństwo. Preliminaria. Warszawa 1966 PWN. 21 x 14 cm, s. 465, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona.
    64 PLN

  2. Benedict Ruth: Wzory kultury. Warszawa 1966 PWN. 20 x 13 cm, s. 386, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    34 PLN

  3. Burchard Przemysław: Krok za rogatki. Warszawa 1964 LSW. 20 x 13 cm, s. 259, nlb. 5, opr. brosz.
    Mocne otarcia opr. na obrzeżach. Blok w stanie dobrym.
    10 PLN

  4. Chałasiński Józef: Kultura amerykańska. Formowanie się kultury narodowej w Stanach Zjednoczonych. Wyd. 2. Warszawa 1970 LSW. 25 x 18 cm, s. 676, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    38 PLN

  5. Chałasiński Józef: Kultura i naród. Studia i szkice. Warszawa 1968 KiW. 21 x 14 cm, s. 616, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, grzb. bloku przekrzywiony.
    10 PLN

  6. Dawson Christopher: Szkice o kulturze średniowiecznej. Warszawa 1966 PAX. 20 x 13 cm, s. 309, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    23 PLN

  7. Dyoniziak Ryszard: Zróżnicowanie kulturowe społeczności wielkomiejskiej. Warszawa 1969 PWE. 20 x 13 cm, s. 311, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  8. Gębarowicz Mieczysław: Jan Andrzej Potocki (1553-1633). Mecenas i bibliofil. Szkic z dziejów kultury w epoce kontrreformacji. Kraków 1980 "Znak". 20 x 13 cm, s. 233, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, nieco przebarwiona na obrzeżach.
    10 PLN

  9. Hall Edward T.: Poza kulturą. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    32 PLN

  10. Huizinga Johan: Homo ludens. Zabawa jako źródło kultury. Warszawa 1967 "Czytelnik". 21 x 14 cm, s. 308, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol., górne obrzeże bloku zakurzone, naddarta na obrzeżach, grzb. obwol. przebarwiony. Piecz. wł.
    29 PLN

  11. Kłoskowska Antonina: Socjologia kultury. Warszawa 1983 PWN. 20 x 13 cm, s. 607, nlb. 1, opr. brosz.
    Lekkie otarcia obrzeży opr., niewielkie przebarwienie grzb. opr. Piecz. wł.
    34 PLN

  12. Miasto i kultura chłopska doby przemysłowej. Wartości. Pod red. Hanny Imbs. Wrocław 1993 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 234, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  13. O kulturze i jej badaniu. Studia z filozofii kultury. Por red. Krystyny Zamiary. Warszawa 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 325, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Metodologia humanistyki.
    Otarcia opr. niewielkie ubytki opr. na obrzeżu grzb., opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  14. Pasierb Janusz St.: O pionowy wymiar kultury. Kraków 1983 "Znak". 20 x 13 cm, s. 151, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  15. Przemiany kultury klasy robotniczej w Polsce. Praca zbior. pod red. Kazimierza Żygulskiego. Wrocław 1982 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 385, nlb. 1, opr. brosz.
    18 PLN

  16. Rubczyński Witold, prof. Un. Jag. dr.: O warunkach przybliżania się do ideałów kultury. Warszawa 1931 Nakładem Stowarzyszenia Chrześcijańsko Narodowego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych. 23 x 16 cm, s. 109, nlb. 5, opr. brosz.
    Bibljoteka Kwartalnika Pedagogicznego Nr. 1.
    Opr. przykurzona, ubytki opr. Podp. wł.
    18 PLN

  17. Sobisiak Walerian: Kultura rodzima polonii zachodnioeuropejskiej. Poznań 1983 WN UAM. 24 x 17 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, nieco zaplamiona, blok częściowo przybrudzony, zaplamiony.
    8 PLN

  18. Szczepański Jan: Chłopi i kultura chłopska w społeczeństwie polskim. Warszawa 1988 LSW. 20 x 13 cm, s. 111, nlb. 5, opr. brosz.
    12 PLN

  19. Świętosławski Wojciech: W zbiorowej pracy nad rozwojem kultury. Warszawa 1936 Kasa im. Mianowskiego-Instytut Popierania Nauki. 24 x 17 cm, s. 72, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, blok luzem, nierozcięty, nr kat. na okł., karta przedtytułowa nico przybrudzona. Piecz. wł.
    24 PLN

  20. Tazbir Janusz: Szlaki kultury polskiej. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 255, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco naddarta na obrzeżu.
    10 PLN

  21. Tokarski Stanisław: Orient i kontrkultury. Warszawa 1984 WP. 20 x 13 cm, s. 263, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, lekko naddarta na dolnym obrzeżu.
    29 PLN

  22. Woźniakowski Jacek: Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna. Kraków 1988 "Znak". 20 x 13 cm, s. 306, nlb. 6, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  23. Z dziejów mecenatu kulturalnego w Polsce. Studia pod red. Janusza Kosteckiego. Warszawa 1999 Biblioteka Narodowa. 24 x 16 cm, s. 421, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Fundacja bankowa im. Leopolda Kronenberga.
    Obwol. nieco przykurzona.
    26 PLN

  24. Z dziejów polskiej kultury umysłowej w XVI i XVII wieku. Gdańsk 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 225, nlb. 7, opr. brosz.
    Zakład Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN. Monografie z dziejów nauki i techniki. Tom XCIX.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    16 PLN

  25. Zawistowicz-Adamska Kazimiera: Granice i horyzonty badań kultury wsi w Polsce. Warszawa 1976 PWN. 25 x 18 cm, s. 293, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie odbarwienie grzb. opr.
    28 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy