Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Krajoznawstwo

Tatry i Podhale 

    Aktualizacja: 4 kwietnia 2005 r.

    Tatry i Podhale do góry

  1. Berezowski Stanisław, dr.: Hala Gąsienicowa. Zwięzła monografia krajoznawcza. Wyd. 2. Warszawa 1954 SiT. 21 x 15 cm, s. 107, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    28 PLN

  2. Bocheński Tadeusz: Ciemne smreczyny. Liryki tatrzańskie. Dzienniki tatrzańskie. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz.
    "Seria Tatrzańska"
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    12 PLN

  3. Chałbiński Tytus: Sześć dni w Tatrach. Wycieczka bez programu. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 118, nlb. 2, 15 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    "Seria Tatrzańska"
    Obwol. nieco przykurzona, niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  4. Filar Alfons: Opowieści tatrzańskich kurierów. Wyd. 2. Warszawa 1970 KiW. 20 x 13 cm, s. 324, nlb. 4, liczne ilustr., opr. brosz., obwol.
    Podniszczenia, niewielkie naddarcia obwol. na obrzeżch. Blok w stanie dobrym.
    10 PLN

  5. Herz Lechosław: Rejon Tatr. Obszar konwencji turystycznej CSRS. Warszawa 1962 SiT. 17 x 12 cm, s. 94, nlb. 2, mapa w zał., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona.
    14 PLN

  6. Iwaszkiewicz Jarosław: Album Tatrzańskie. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 73, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    "Seria Tatrzańska"
    Obwol. zakurzona, podniszczona.
    12 PLN

  7. Kapeniak Józef: Góralskie opowieści. Warszawa 1982 SiT. 21 x 15 cm, s. 221, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    14 PLN

  8. Kapuściński Witold Juliusz: Mięguszowiecki. Wstęp Piotr Wojciechowski. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 344, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Obwol. zakurzona, nieci podniszczona na obrzeżach, zaplamienia obwol. i części kart bloku.
    14 PLN

  9. Karpowicz Tytus: Wadca Doliny Morskiego Oka. Wyd. 4. Lublin 1975 Wyd. Lubelskie. 20 x 13 cm, s. 161, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Blok w stanie dobrym.
    8 PLN

  10. Kolbuszewski Jacek: Tatry w literaturze polskiej 1805-1939. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 22 x 16 cm, s. 662, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. mocno podniszczona. Blok w stanie dobrym.
    24 PLN

  11. Kwiatkowski Tadeusz: Janosik. Cz. 7. Pobili się dwaj górale. Warszawa 1972 Biuro Wydawnicze "Ruch". 20 x 13 cm, s. 58, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    6 PLN

  12. Leczykiewicz Sylwester: Konfederacja Tatrzańska. Warszawa 1969 LSW. 21 x 15 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. Dedyk. odaut. dla prof. Zofii Krygowskiej.
    14 PLN

  13. Majda Jan: Młodopolskie Tatry literackie. Kraków 1989 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 284, opr. pł., obwol.
    Obwol. otarta, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    16 PLN

  14. Młodziejowski Jerzy: Moja tatrzańska symfonia. Kraków 1981 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 272, nlb. 4, 16 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    "Seria Tatrzańska"
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    12 PLN

  15. Nyka Józef: Tatry polskie. Przewodnik. Warszawa 1969 SiT. 19 x 10 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  16. Nyka Józef: Tatry polskie. Przewodnik. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1973 SiT. 19 x 10 cm, s. 227, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarta na obrzeżach.
    14 PLN

  17. Nyka Józef: Tatry polskie. Przewodnik. Wyd. 4, uzup. Warszawa 1981 SiT. 19 x 10 cm, s. 204, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    8 PLN

  18. Paczkowski Andrzej: Zakopane i okolice. Przewodnik. Wyd. 2, uzup. i rozszerz. Warszawa 1973 SiT. 19 x 10 cm, s. 136, mapa w zał., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta.
    10 PLN

  19. Paryscy Zofia i Witold: Zasady turystyki górskiej. Warszawa 1953 Wyd. MON na zlecenie Głównego Komitetu Kultury Fizycznej. 17 x 12 cm, s. 149, nlb. 3, opr. brosz.
    Popularna Biblioteczka Sportowa Nr 46.
    Otarcia i znaczne ubytki opr.
    14 PLN

  20. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 1. Liliowe - Mały Kościelec. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 154, nlb. 2, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1951 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 149) dodano "Errata" do części I."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  21. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 2. Zawrat - Żółta Turnia. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1951 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 138) dodano "Errata" do części II."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  22. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 3. Granacka Przełęcz - Wołoszyn. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 89, nlb. 3, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1951 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 88) dodano "Errata" do części III."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  23. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 4. Walentkowa Przełęcz - Przełączka Pod Zadnim Mnichem. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 211, nlb. 1, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1951 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 207) dodano "Errata" do części IV."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  24. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 5. Cubrynka - Skrajna Baszta. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1954 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 138) [błąd w druku?] dodano "Errata" do części V."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  25. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 6. Cubryna - Żabia Turnia Mięguszowiecka. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 179, nlb. 1, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1952 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 178) dodano "Errata" do części VI."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  26. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 7. Żabia Przełęcz Wyżnia - Żabia Czuba. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1954 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 211) dodano "Errata" do części VII."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  27. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Cz. 8. Młynicka Przełęcz - Krywań. Wyd. 2. Warszawa 1967 SiT. 17 x 13 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    "Wydanie to jest przedrukiem fotograficznym I wydania z 1956 r., a więc dokładną jego kopią. Jedynie na końcu (po s. 204) dodano "Errata" do części VIII."
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie otarcia grzb. opr.
    14 PLN

  28. Paryski Witold H.: Tatry Wysokie. Przewodnik taternicki. Część XXIII. Przełęcz Stolarczyka - Modra Ławka. Warszawa 1983 SiT. 17 x 12 cm, s. 272, opr. brosz.
    12 PLN

  29. Pinkwart Maciej: Zakopiański szlakiem Mieczysława Karłowicza. Warszawa-Kraków 1985 Wyd. PTTK "Kraj". 17 x 12 cm, s. 191, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    10 PLN

  30. Podtatrze. Jesień 1980. Zakopane 1980 Rada Narodowa Miasta Zakopanego i Gminy Tatrzańskiej. 21 x 15 cm, s. 118, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    8 PLN

  31. Reychman Jan: Peleryna, ciupaga i znak tajemny. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 260, nlb. 4, 50 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    23 PLN

  32. Rocznik Podhalański. T. 3. Kraków/Zakopane 1985 Wyd. Literackie/Muzeum Tatrzańskie. 25 x 18 cm, s. 469, nlb. 7, opr. pł., obwol.
    Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego im. dra T. Chałbińskiego w Zakopanem Vol. 11.
    26 PLN

  33. Rocznik Podhalański. T. 4. Kraków/Zakopane 1987 Wyd. Literackie/Muzeum Tatrzańskie. 25 x 18 cm, s. 410, nlb. 6, opr. pł., obwol.
    Wydawnictwa Muzeum Tatrzańskiego im. dra T. Chałbińskiego w Zakopanem Vol. 13.
    26 PLN

  34. Rotter Artur, Zdebski Janusz: Z kart "Wierchów". Waraszawa-Kraków 1984 PTTK "Kraj". 24 x 17 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarta. Piecz. wł.
    12 PLN

  35. Solarzowa Zofia: Skalni ludzie. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1967 LSW. 20 x 13 cm, s. 211, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie naddarcie okł. na obrzeżu grzb.
    10 PLN

  36. Stecki Konstanty: Tatry na codzień. (Opowiadania przewodnickie.) Wyd. 2. Warszawa 1966 NK. 20 x 13 cm, s. 156, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona, okł. luzem.
    12 PLN

  37. Strug Andrzej: Zakopanoptikon, czyli kronika 49 dni deszczowych w Zakopanem. Kraków 1989 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 374, nlb. 6, opr. pł., obwol.
    "Seria Tatrzańska"
    16 PLN

  38. Tetmajer Kazimierz: Na skalnym Podhalu. Ilustr. Andrzej Stopka. Wyd. 7. Tekst wg. wyd. Wyd. Literackich, Kraków 1955. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 517, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. lekko przykurzona, przebarwiona na obrzeżach.
    16 PLN

  39. Uziembło Adam: Ludzie i Tatry. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 19 x 12 cm, s. 328, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    "Seria Tatrzańska"
    Otarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  40. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Rocznik 46 1977. (ogólnego zbioru "Pamiętników T.T." i "Wierchów" tom 84). Kraków 1978 PWN. 24 x 17 cm, s. 406, nlb. 2, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    16 PLN

  41. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Rocznik 51 1982. (ogólnego zbioru "Pamiętników T.T." i "Wierchów" tom 89). Kraków 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 477, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    24 PLN

  42. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Rocznik 52 1983. (ogólnego zbioru "Pamiętników T.T." i "Wierchów" tom 90). Kraków 1986 PWN. 24 x 17 cm, s. 467, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb., lekko podniszczona na obrzeżach.
    24 PLN

  43. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Komisji Turystyki Górskiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Rocznik 53 1984. (ogólnego zbioru "Pamiętników T.T." i "Wierchów" tom 91). Kraków 1988 PWN. 24 x 17 cm, s. 458, nlb. 2, opr. brosz.
    24 PLN

  44. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wydawany przez Zarząd Główny PTT. Rocznik jubileuszowy 1873-1948 wydany dla upamiętnienia 75-lecia istnienia PTT. Rok 18 (ogólnego zbioru roczników PTT tom 56). Kraków 1948 Nakł. Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Krakowie. 25 x 18 cm, s. VIII, 351, nlb. 1, ilustr. w tekście oraz na wkładkach, opr. kart. powlek.
    Otarcia opr., blok poluźniony. Egz. przeopr.
    68 PLN

  45. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego wydawany przez Komisję Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK. Rocznik 22 1953. Kraków 1953 Spółdzielnia Wydawnicza "Sporti i Turystyka" Warszawa. 26 x 18 cm, s. 316, nlb. 8, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, zaplamiona, podniszczona na obrzeżach, miejscami naddarta.
    28 PLN

  46. Wierchy. Rocznik poświęcony górom. Organ Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wydawany przez Komisję Turystyki Górskiej Zarządu Głównego PTTK. Rocznik 42 1973. (ogólnego zbioru "Pamiętników T.T." i "Wierchów" tom 80). Kraków 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 407, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. otarta, podniszczona, przebarwienia opr., załamania okł., zagięcia naroży kilku stron w bloku.
    24 PLN

  47. Wnuk Włodzmierz: Moje Podhale. Wyd. 4. Warszawa 1978 PAX. 20 x 13 cm, s. 150, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Lekkie otarcia obwol.
    10 PLN

  48. Wnuk Wodzimierz, Kudasik Andrzej: Podhalański ruch regionalny. Kraków 1993 Oficyna Podhalańska. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami zaplamiona. Blok w stanie dobrym.
    12 PLN

  49. Zwoliński Stefan: W podziemiach tatrzańskich. Wyd. 2. Warszawa 1987 Wyd. Geologiczne. 21 x 15 cm, s. 276, nlb. 8, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach.
    16 PLN

  50. Zwoliński Tadeusz: Tatry polskie. Przewodnik po środkowej części Tatr Wysokich Zachodnich, w obrębie granic Polski. Warszawa 1953 SiT. 17 x 12 cm, s. 255, nlb. 1, mapy w zał., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona, podniszczona.
    18 PLN

  51. Zwoliński Tadeusz: Tatry polskie. Przewodnik po środkowej części Tatr Wysokichi Zachodnich, w obrębie granic Polski. Warszawa 1953 "Sport i turystyka". 17 x 13 cm, s. 255, nlb. 1, mapy rozkł., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, załamania okł., 1 mapa podniszczona, pozostałe luzem.
    30 PLN

  52. Zwoliński Tadeusz: Zakopanei Podhale. Przewodnik turystyczny. Warszawa 1951 Spółdzielczy Instytut Wydawniczy "Kraj". 17 x 12 cm, s. 135, nlb. 1, 1 mapa rozkł., opr. brosz.
    Biblioteka Turystyczna Tom III.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach. Dedyk. odautorska (z autografem) dla Władysława Krygowskiego.
    36 PLN

  53. Zwoliński Tedeusz: Tatry polskie. Przewodnik po środkowej części Tatr Wysokich i Zachodnich w Obrębie granic Polski. b.m.w. 1951 Spółdzielczy Instytut Wydawniczy "Kraj". 17 x 13 cm, s. 159, nlb. 1, 1 mapa rozkł., opr. brosz.
    Biblioteka turystyczna Tom IV.
    Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach. Piecz. wł.
    30 PLN

  54. Żuławski Wawrzyniec: Tragedie tatrzańskie. Reportarze-wspomnienia-opowiadania. Warszawa 1956 SiT. 17 x 12 cm, s. 106, nlb. 2, opr. brosz. Do przedniej okł. doklejono wycinek gazety z artykułem pt. "Pierwsza próba polskiego trawersowania grani Tatr zimą".
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, załamania naroży okł., blok częściowo odchodzi od opr. Piecz. wł.
    10 PLN


    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy