Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Językoznawstwo

    Aktualizacja: 13 kwietnia 2005 r.

  1. Apresjan Jurij: Koncepcje i metody współczesnej lingwistyki strukturalnej. (Zarys problematyki). Przekład Zygmunt Saloni. Warszawa 1971 PIW. 20 x 13 cm, s. 397, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco przebarwiona na obrzeżach.
    38 PLN

  2. Bańkowski Andrzej: Zmiany morfemiczne w toponimii polskiej. Wrocław 1982 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 186, opr. brosz.
    Komitet Językoznawstwa PAN. Prace onomastyczne 29.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, podkreśl. w tekście. Piecz. wł.
    8 PLN

  3. Belcarzowa Elżbieta: Glosy polskie w łacińskich kazaniach średniowiecznych. Cz. 1. Wrocław 1981 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 120, opr. brosz.
    Instytut Języka Polskiego PAN. Prace Instytutu Języka Polskiego 39.
    Opr. zakurzona, przebarwiona na obrzeżach, nieco podniszczona. Dedyk.
    10 PLN

  4. Bobrowski Ireneusz: Zaproszenie do językoznawstwa. Kraków 1998 Wydawnictwo Instytutut Języka Polskiego PAN. 24 x 17 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  5. Brückner Aleksander: Początki i rozwój języka polskiego. Wybór prac pod red. Mieczysława karasia. Warszawa 1974 PWN. 22 x 16 cm, s. 560, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Filologii Polskiej. Seria A. Językoznawstwo.
    Przykurzone górne obrzeże bloku.
    28 PLN

  6. Brzezina Maria: Stylizacja huculska. Kraków 1992 "Universitas". 21 x 15 cm, s. 285, nlb. 3, ilustr, na wkładkach, opr. brosz.
    Niewielkie zagięcie naroża tylnej okł.
    23 PLN

  7. Brzeziński Władysław: Słownictwo krajniackie. Słownik gwary wsi Podróżna w Złotowskiem. T. 1. A-G. Warszawa 1982 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 231, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Komitet Językoznawstwa PAN.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    10 PLN

  8. Courtenay Jan Baudouin De: O języku polskim. Wybór prac podred. Jana Basary i Mieczysława Szymczaka. Warszawa 1984 PWN. 21 x 15 cm, s. 453, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Otarcia owbol.
    14 PLN

  9. Dłuska Maria: Fonetyka polska. Artykulacje głosek polskich. Wyd. 3. Kraków 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 144, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  10. Dłuska Marja: Rytm spółgłoskowy polskich grup akcentowych. Z tablicą zdjęć. Kraków 1932 Nakł. Polskiej Akademii Umiejętności. 24 x 17 cm, s. 78, nlb. 2, 1 tabl. rozkł., opr. brosz.
    Polska Akademia Umiejętności Prace Komisji Językowej Nr 20.
    Opr. niecp przykurzona, przebarwiona na grzbiecie, nieco podniszczona na obrzeżach. Blok w stanie dobrym.
    10 PLN

  11. Dudek Jolanta: "Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada" Europejskie korzenie poezji Czesłąwa Miłosza. Kraków 1991 Wyd. UJ. 24 x 17 cm, s. 284, opr. brosz.
    Uniwersytet Jagielloński Rozprawy habilitacyjne nr 213.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  12. Encyklopedia wiedzy o języku polskim. Pod red. Stanisława Urbańczyka. Wrocław 1978 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 449, nlb. 3, opr. pł.
    30 PLN

  13. Gołąb Zbigniew, Heinz Adam, Polański Kazimierz: Słownik terminologii językoznawczej. Warszawa 1968 PWN. 20 x 13 cm, s. 847, nlb. 1, opr. pł.
    Opr., górne obrzeże bloku przykurzone, odbarwiona na grzb.
    34 PLN

  14. Górnowicz Hubert: Dialekt malborski. T. 1. Fonetyka, fleksja i składnia. T. 2. Słownik. Zeszyt 1. A-Ó. Zeszyt 2. P-Ż. Gdańsk 1967/1973/1974 Gdańskie Towarzystwo Naukowe. 24 x 17 cm, s. 246, nlb. 2, 18 map na wkładkach; s, 319, nlb. 1; s. 334, opr. brosz.
    Gdańskie Towarzystwo Naukowe. Wydział I Nauk Społecznych i Humanistycznych.
    Opr. przykurzone, przebarwione na obrzeżach; t. 1 posiada odręczny opis ksiązki na grzb. opr., t. 2, z. 2. zawiera dedykację dla prof. Smoczyńskiego.
    T. 1-3  120 PLN

  15. Greń Zbigniew: Nowy testament cieszyński i prorocy cieszyńscy. Analiza językowa staroczeskiego przekładu. Wrocław 1987 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Słowianoznawstwa PAN. Prace slawistyczne 68.
    Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  16. Grodziński Eugeniusz: Językoznawcy i logicy o synonimach i synonimii. Studium z pogranicza dwóch nauk. Wrocław 1985 Ossolineum. 17 x 12 cm, s. 259, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Filozofii i Socjologii PAN.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  17. Gruszecka-Nitschowa Aniela: Całe życie nad przyrodą mowy polskiej. Kazimierz Nitsch i jego prace. Kraków 1977 Wyd. Literackie. 21 x 13 cm, s. 288, 1 mapa rozkł., opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. Blok w stanie dobrym.
    10 PLN

  18. Grzegorczykowa Renata: Zarys słowotwórstwa polskiego. Słowotwórstwo opisowe. Wyd. 4. Warszawa 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 96, opr. brosz.
    10 PLN

  19. Guiraud Pierre: Semantyka. Warszawa 1976 WP. 19 x 11 cm, s. 135, nlb. 1, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" tom 295.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach.
    10 PLN

  20. Guiraud Pierre: Semiologia. Warszawa 1974 WP. 19 x 11 cm, s. 126, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" tom 270.
    Opr. nieco przykurzona.
    8 PLN

  21. Heinz Adam: Funkcja egzocentryczna rzeczownika. Wrocław 1957 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 186, opr. brosz.
    Komitet Językoznawstwa PAN. Prace językoznawcze 14.
    Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, przebarwiona na grzb., opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku.
    30 PLN

  22. In memoriam Casimiri Nitsch. Księga w stulecie urodzin. Pod red. Mieczysława Karasia. Wrocław 1975 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
    Komitet Językoznawstwa PAN.
    Podp. wł. (inicjały).
    10 PLN

  23. Jassem Wiktor: Akcent języka polskiego. Wrocław 1962 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Językoznawstwa PAN. Prace językoznawcze 31.
    Opr. zakurzona, przebarwiona i podniszczona na obrzeżach. Blok nierozcięty. Dedyk. odaut.
    12 PLN

  24. Jodłowski Stanisław: Losy polskiej ortografii. Warszawa 1979 PWN. 21 x 13 cm, s. 177, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przykurzona, zaplamiona, częściowo odchodzi od grzb. bloku, blok pęknięty.
    10 PLN

  25. Jurkowski Marian: Od wieży Babel do języka kosmitów. O językach sztucznych, uniwersalnych i międzynarodowych. Białystok 1986 KAW. 24 x 16 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach, przednia okł. naddarta przy grzb.
    10 PLN

  26. Kania Stanisław, Tokarski Jan: Zarys leksykologii i leksykografii polskiej. Warszawa 1984 WSiP. 24 x 17 cm, s. 256, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  27. Klemensiewicz Z., Lehr-Spławiński T., Urbańczyk S.: Gramatyka historyczna języka polskiego. Wyd. 4. Warszawa 1981 PWN. 22 x 15 cm, s. 611, nlb. 1, opr. kart. powlek.
    32 PLN

  28. Klemensiewicz Zenon: O różnych odmianach współczesnej polszczyzny. Próba charakterystyki odmian współczesnej polszczyzny z uwzględnieniem przypuszczalnych warunków ich początkowego rozwoju. Warszawa 1953 PIW. 20 x 13 cm, s. 95, nlb. 1, opr. brosz.
    Z prac przygotowawczych sesji naukowej odrodzenia PAN.
    Opr. zakurzona. Pod. wł.
    8 PLN

  29. Klemensiewicz Zenon: Zarys składni polskiej. Wyd. 2, rozszerz. Warszawa 1957 PWN. 24 x 17 cm, s. 133, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco zaplamiona na obrzeżach, otarcia i niewielkie podniszczenia opr. na obrzeżach. Podp. wł., piecz wł.
    10 PLN

  30. Klemensiewicz Zenon: Ze studiów nad językiem i stylem. Warszawa 1969 PWN. 25 x 18 cm, s. 323, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, miejscami nieco naddarta, frontispis, luzem, niewielkie zaplamienia naroża kilku kart w bloku, zażółcenia karty tytuł. - generalnie opr. i blok w stanie dobrym.
    18 PLN

  31. Kniagininowa Maria, Pisarek Walery: Poradnik językowy. Podręcznik dla pracowaników prasy, radia i telewizji. Kraków 1965Wyd. Literackie. 22 x 16 cm, s. 369, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Ośrodek Badań Prasoznawczych RSW "Prasa" w Krakowie: Biblioteka Wiedzy o Prasie. Seria A. T. IV.
    Obwol. podniszczona.
    20 PLN

  32. Korolko Mirosław: Sztuka retoryki. Przewodnik encyklopedyczny. Warszawa 1990 WP. 21 x 15 cm, s. 322, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    24 PLN

  33. Kurkowska Halina, Skorupka Stanisław: Stylistyka polska. Zarys. Warszawa 1959 PWN. 25 x 18 cm, s. 368, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    23 PLN

  34. Lehr-Spławiński Tadeusz: Język polski. Pochodzenie, powstanie, rozwój. Warszawa 1978 PWN. 22 x 16 cm, s. 451, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na górnym obrzeżu.
    30 PLN

  35. Liczba, ilość, miara. Materiały Konferencji Naukowej w Jadwisinie, 11-13 maja 1972 r. Wrocław 1973 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 107, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Języka Polskiego PAN.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  36. Linder Gerhart: Wprowadzenie do fonetyki eksperymentalnej. Przekład Stanisław Prędota. Wrocław 1971 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 287, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, przebarwiona na grzb. opr.
    32 PLN

  37. Lyons John: Chomsky. Warszawa 1972 WP. 18 x 11 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Tom 230.
    Niewielkie otarcia opr.
    14 PLN

  38. Magierowa Barbara, Kroh Antoni: Prywatny leksykon współczesnej polszczyzny. Zeszyt zerowy A_Z. Nowy Sącz 1995 Sądecka Oficyna Wydawnicza Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w N.S. 21 x 15 cm, s. 105, nlb. 1, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    8 PLN

  39. Malczewski Jan: Szkolny słownik terminów nauki o języku. Wyd. 2. Warszawa 1985 WSiP. 22 x 12 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona,, otarta na obrzeżach, niewielkie załamania okł. Podp. wł.
    10 PLN

  40. Małecki Antoni: Gramatyka języka polskiego szkolna. Wyd. 11, miejscami zmienione. Lwów 1916 (na okł.) lub 1910 (na karcie tytuł.) Nakł. Autora. 23 x 16 cm, s. 276, opr. ppł.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach, nadarcia pł. grzb. opr., opr. częściowo odchodzi od grzb. bloku.
    34 PLN

  41. Manoliu-Manea Maria: Structuralismul lingvistic. (Lecturi critice.) Bucures 1973 Editura Didactica Si Pedagogica. 20 x 13 cm, s. 286, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco otarta, zbrązowienia obrzeży bloku.
    18 PLN

  42. Mroziński Józef: Dzieła wszystkie. T. 1. Do druku przygotowała Zofia Florczak. Wrocław 1986 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 425, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk. Instytut badań Literackich.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    23 PLN

  43. Mroziński Józef: Dzieła wszystkie. T. 2. Do druku przygotowała Zofia Florczak. Wrocław 1987 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 276, nlb. 4, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk. Instytut badań Literackich.
    Opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  44. Mrózek Rober: System mikrotoponimiczny Śląska Cieszyńskiego XVIII wieku. Katowice 1990 Uniw. Śląski. 24 x 17 cm, s. 200, nlb. 4, opr. brosz.
    Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nr 1145.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  45. Nalepa Jerzy: Opusculla Slavica 1. Lund 1971 AB Lunda-Kopia[?]. 21 x 15 cm, s. 150, nlb. 2, opr. brosz.
    Slaviska Institutionen Vid Lunds Universitet. Slaviska Och Baltiska Studier 9.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  46. Nitsch Kazimierz: Świat mowy polskiej. Wybór i oprac. Stanisław Urbańczyk. Warszawa 1994 PWN. 22 x 16 cm, s. 507, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Filologii Polskiej. Seria A. Językoznawstwo.
    30 PLN

  47. Nivette Joseph: Zasady gramatyki generatywnej. Przekład Jolanta Rokoszowa. Wrocław 1976 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 105, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie załamania naroża tylnej okł., odręczny opis ksiązki na grzb. opr., podkreślenia i notatki w tekście. Dedyk. od tłumacza (z autorafem).
    18 PLN

  48. Orłoś Teresa Zofia: Tysiąc lat czesko-polskich związków językowych. Kraków 1993 Universitas. 21 x 15 cm, s. 156, nlb. 4, opr. brosz.
    Tekst w j. polskim i czeskim.
    10 PLN

  49. Ostrowska Ewa: Z dziejów języka polskiego i jego piękna. Studia i szkice. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 416, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na górnym obrzeżu (liczne naddarcia).
    23 PLN

  50. Piotrowski Andrzej, Ziółkowski Marek: Zróżnicowanie językow a struktura społeczna. Warszawa 1976 PWN. 20 x 13 cm, s. 471, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    30 PLN

  51. Pisarkowa Krystyna: Historia składni języka polskiego. Wrocław 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 289, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Języka Polskiego PAN. Prace Instytutu Języka Polskiego 52.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  52. Pisownia polska. Przepisy-słowniczek. Wyd. 9, zmienione według uchwał z 20 i 21 kwietnia 1936 Komitetu Ortograficznego zwołanego przez Polską Akademię Umiejętności w porozumieniu z Ministerstwem Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego i zatwierdzone przez Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego 24 czerwca 1936 r. b.m.w. b.r.w. Centrala Szkolnictwa Polskiego w Niemczech. 20 x 15 cm, s. 144, opr. bibl.
    Opr. zakurzona, blok nieco poluźniony. Egz. przeoprawiony.
    24 PLN

  53. Pojęcie ojczyzny we współczesnych językach europejskich. Praca zbior. pod red. Jerzego Bartmińskiego. Lublin 1993 Instytut Europy Środkow-Wschodniej. 24 x 17 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria wydawnicza Lubelskiego Konserwatorium "Pogranicze".
    Nieznaczne otarcia opr.
    14 PLN

  54. Polszczyzna piękna i poprawna. Porady językowe. Wybrał i opracował Stanisław Urbańczyk. Wrocław 1963 Ossolineum. 22 x 16 cm, s. 551, nlb. 1, opr. pł.
    Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego.
    Opr. przykurzona, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    24 PLN

  55. Przyłubscy Ewa i Feliks: Język polski na codzień. Wyd. 9. Warszawa 1983 WP. 21 x 15 cm, s. 375, nlb. 1, opr. brosz.
    Biblioteka Miłośników Języka.
    Opr. nieco przykurzona, otarta na obrzeżach, niewielkie załamania okł., blok rozłamany.
    10 PLN

  56. Rieznikow Ł. O.: Pojęcie i słowo. Warszawa 1960 PWN. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przyurzona, przebarwiona na grzb., podniszczona na obrzeżach (ubytki, naddaracia).
    14 PLN

  57. Rocławski Bronisław: Zarys fonologii, fonetyki, fonotaktyki i fonostatystyki współczesnego języka polskiego. Gdańsk 1976 Wyd. Uniw. Gdańskiego. 21 x 15 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz.
    Skrypty uczelniane UG.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, naddarta na grzb. Dedyk. odaut. (z autografem).
    10 PLN

  58. Rospond Stanisław: Słownik nazwisk śląskich. Część 1: A-F. Wrocłąw 1967 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 265, nlb. 1, opr. pł.
    Instytut Śląski w Opolu.
    Opr. zakurzona, przebarwiona na obrzeżach i grzb. Dedyk.
    60 PLN

  59. Rubach Jerzy: Analysis of Phonological Structures. Warszawa 1982 PWN. 21 x 15 cm, s. 204, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  60. Sachajska Elżbieta: Uczymy poprawnej wymowy. Metodyka postępowania ortofonicznego z dziećmi w wieku przedszkolnym. Warszawa 1981 PWN. 20 x 13 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, załamania okł.
    6 PLN

  61. Sędzik Władysław: Prasłowiańska terminologia rolnicza. Rośliny uprawne. Użytki rolne. Wrocław 1977 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 123, nlb. 1, opr. brosz.
    Instytut Słowianoznawstwa PAN. Prace Slawistyczne 3.
    Opr. nieco przykurzona.
    8 PLN

  62. Sigurd Bengt: Struktura języka. Zagadnienia i metody językoznawstwa współczesnego. Warszawa 1975 PWN. 21 x 15 cm, s. 178, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podnszczona; zaplamienia na okł. i częściowo wewnątrz bloku.
    16 PLN

  63. Skorupka Stanisław: Słownik frazeologiczny języka polskiego. T. 1-2. Warszawa 1967, 1968 WP. 25 x 18 cm, s. 788; s. 905, nlb. 3, opr. pł.
    Przykurzone obrzeża bloku. Piecz. wł.
    T. 1-2.  68 PLN

  64. Słowiańska metryka porównawcza. Cz. 1. Słownik rytmiczny i sposoby jego wykorzystania. Praca zbior. pod red. Zdzisławy Kopczyńskiej i Lucylli Pszczołowskiej. Tom poświęcony VIII Międzynarodowemu Kongresowi Slawistów, Zagrzeb 1978. Wrocław 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 212, nlb. 2, opr. brosz.
    Instytut Badań Literackich PAN.
    Opr. lekko przykurzona.
    10 PLN

  65. Słownik gwar polskich. T. 2. Z. 3(6) (I. Borować - Brzód). Oprac. Zakład Dialektologii Polskiej Instytutu Języka Polskiego PAN w Krakowie pod kierunkiem Jerzego Reichana. Wrocław 1986 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 620, opr. brosz.
    Instytut Języka Polskiego PAN.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb. Blok nierocięty.
    12 PLN

  66. Słownik polskich form homonimicznych. Oprac. Teresa Branicka, Danuta Buttler (red.), Jan Tokarski, Ewa Witan. Wrocław 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 417, nlb. 3, opr. brosz.
    Instytut Języka Polskiego PAN.
    Opr. lekko przykurzona, nico otarta na obrzeżach.
    24 PLN

  67. Słownik prasłowiański. T. 4. D. Wrocław 1981 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 287, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Komitet Językoznawstwa PAN.
    Obwol. nieco przykurzona, otarta, lekko podniszczona na obrzeżach.
    28 PLN

  68. Słownik prasłowiański. T. 5. D. Wrocław 1984 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 235, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Komitet Językoznawstwa PAN.
    Obwol. nieco przykurzona, otarta, lekko podniszczona na obrzeżach.
    28 PLN

  69. Strutyński Janusz: Modele strukturalne przymiotników motywowanych przez nazwy miejscowe w języku polskim. Kraków 1979 Wyd. UJ. 24 x 17 cm, s. 231, nlb. 1, opr. brosz.
    Uniwersytet Jagielloński Rozprawy habilitacyjne nr 27.
    Opr. przykurzona. Odręczny opis tytułu na grzb. opr.
    10 PLN

  70. Szober Stanisław: Gramatyka języka polskiego. Oprac. Witold Doroszewski. Wyd. 5. Warszawa 1959 PWN. 25 x 18 cm, s. 389, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona.
    18 PLN

  71. Tabakowska Elżbieta: Restrictiveness as a Semantic and Pragmatic Property of English and Polish Relative Clauses. Kraków 1985 WYd. Uniw. Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    Rozprawy habiliacyjne UJ Nr 93.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na obrzeżach.
    10 PLN

  72. Taszycki Witold: Wybór tekstów staropolskich XVI-XVIII wieku. Wyd. 2. Warszawa 1955 PWN. 25 x 18 cm, s. 276,, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebarwiona podniszczona. Podp. wł. (ołówkiem).
    46 PLN

  73. Ułaszyn Henryk: Ze studiów nad grupami spółgłoskowymi w języku polskim. Wrocław 1956 PWN. 26 x 18 cm, s. 74, nlb. 2, opr. brosz.
    Komitet Językoznawczy PAN. Prace językoznawcze 8.
    Opr. przykurzona, miejscami przebarwiona, podniszczona na obrzeżach, miejscami nieco naddarta.
    8 PLN

  74. Urbańczak Stanisław: Próba "Słownika staropolskiego". Kraków 1947 Nakładem PAU. 24 x 16 cm, s. 48, opr. brosz.
    Prace Komisji Językowej PAU Nr 32.
    Opr. przykurzona, przebarwiona i podniszczona na obrzeżach, ubytki obrzeży opr. Blok nireocięty.
    10 PLN

  75. Wóycicki Kazimierz: Stylistyka i rytmika polska. Podręcznik dla szkoły i samouków. Wyd. 7. Warszawa 1927 Gebether i Wolff. 20 x 14 cm, s. VIII, 218, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, mocno podniszczona, blok poluźniony, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    18 PLN

  76. Współczesna polszczyzna. Wybór zagadnień. Praca zbior. pod red. Haliny Kurkowskiej. Wyd. 2. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 431, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  77. Ziomek Jerzy: Retoryka opisowa. Wrocław 1990 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 341, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Seria: Vademecum polonisty.
    Niewielkie otarcia obwol.
    29 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy