Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktuazliacja: 7 marca 2005 r.

    Historia Polski zobacz też   Historia

  1. Arnold Stanisław, Żychowski Marian: Zarys historii Polski. Od początków Państwa do czasów najnowszych. Wyd. 2, zmienione i rozszerzone. Warszawa 1965 Wydawnictwo POLONIA. 21 x 15 cm, s. 250, nlb. 2, 130 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Ubytki obwol. na obrzeżach, otarcia, blok nieco przykurzony na obrzeżach.
    12 PLN

  2. Baranowski Bohdan, Baranowski Krzysztof: Polaków kaukaskie drogi. Łódź 1985 KAW. 21 x 14 cm, s. 206, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  3. Baranowski Bohdan: Ludzie gościńca w XVII-XVIII w. Łódź 1986 Wydawnictwo Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz.
    Blok rozłamany, cześć kart luzem.
    10 PLN

  4. Batowski Aleksander: Diariusz wypadków 1848 roku. Rękopis przejrzał, opracował. wstępem i przypisami opatrzył Marian Tyrowicz. Wrocław 1974 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 471, nlb. 1, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    16 PLN

  5. Batowski Henryk: Między dwiema wojnami 1919-1939. Zarys historii dyplomatycznnej. Kraków 1988 Wydawnictwo Literackie. 24 x 17 cm, s. 545, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    78 PLN

  6. Batowski Henryk: Rozpad Austro-Węgier 1914-1948. (Sprawy narodowościowe i działania dyplomatyczne.) Wrocław 1965 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 268, nlb. 4, ilustr. tabl., opr. brosz.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, wydarty niewielki fragment przedniej okł., opr. częściowo odchodzi od grzb., blok rozłamany.
    23 PLN

  7. Battaglia Roman: Prądy i zagadnienia polityczne Polski i Europy w XIX i XX wieku. Warszawa 1935 b.w. 24 x 17 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, grzb. opr. podniszczony, z ubytkami, jednak składka bloku luzem, podniszczona na obrzeżu, bez szkody dla tekstu. Piecz. wł.
    24 PLN

  8. Bielecki Robert: Belwederczycy i podchorążowie. Warszawa 1989 KAW. 20 x 13 cm, s. 332, nlb. 4, opr. brosz.
    12 PLN

  9. Bielecki Robert: Jedność czy autonomia. Warszawa 1977 Wyd. MON. 18 x 11 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
    Ideologia. Polityka. Obronność.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  10. Bobrzyński Michał: Dzieje Polski w zarysie. Wyd. 4. Warszawa 1974 PIW. 21 x 15 cm, s. 558, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, otarcia.
    14 PLN

  11. Bocheński Aleksander: Rzecz o pscyhice narodu polskiego. Wyd. 3. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  12. Bocheński Aleksander: Rzecz o psychice narodu polskiego. Wyd. 3. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 94, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  13. Bogucka Maria, Henryk Samsonowicz: Dzieje miast i mieszczaństwa w Polsce przedrozbiorowej. Wrocław 1986 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 673, nlb. 3, 111 ilustr. cz.-b. w tekście, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, ślady zalania w obrębie grzb, opr. i częściowo bloku oraz okł.
    34 PLN

  14. Bogucka Maria: Dzieje Polski do 1795 r. Warszawa 1964 WP. 22 x 16 cm, s. 320, nlb. 4, 146 cz.-b. ilustr. tabl., 7 map w tekście, opr. pł., obwol. Biblioteka Wiedzy Historycznej.
    Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach
    14 PLN

  15. Broda Józef: Andrzej Zamojski a sprawa chłopska w drugiej połowie XVIII w. Warszawa 1951 LSW. 21 x 16 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach i grzb. Egz. nierozcięty.
    10 PLN

  16. Broucek Peter, Leitsch Walter, Vocelka Karl, Wimmen Jan, Wójcik Zbigniew: Zwycięstwo pod Wiedniem 1683. Warszawa/Wien 1983 WSiP/Österreichischer Bundesverlag. 25 x 20 cm, s. 180, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście, opr. kart. powel., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol.
    16 PLN

  17. Buchholtz Ludwig: Powstanie kościuszkowskie w świetle korespondencji posła pruskiego w Warszawie. Listy Ludwika Buchholtza do Fryderyka Wilhelma II (styczeń-czerwiec 1794 r.). Z rękopisu przełożył, wstępem i przypisami opatrzył Henryk Kocój. Warszawa 1983 PAX. 20 x 13 cm, s. 182, nlb. 2, opr. pł., obwol. Seria: Relacje dyplomatów obcych...
    Otarcia obwol.
    10 PLN

  18. Bułgaria i Polska. Rozwój społeczny i stosunki kulturalne w latach 1944-1984. Pod red. Mieczysława Basaja. Wrocłąw 1986 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 128, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Słowianoznawstwa. Prace Slawistyczne 52.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  19. Buszko Józef: Historia Polski 1864 - 1948. Wyd. 8. Warszawa 1984 PWN. 20 x 15 cm, s. 479, nlb. 1, opr. pł.
    Egz. przeopr.
    16 PLN

  20. Cacheé Benedikt de: Powstanie kościuszkowskie w świetle korespondencji posła austriackiego w Warszawie. Listy B. de Cachégo do Ministra Spraw Zagranicznych J. A. Thuguta w Wiedniu (styczeń-wrzesień 1794 r.). Z rękopisu przełożył, wstępem i przypisami opatrzył Henryk Kocój. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 181, nlb. 3, 25 ilustr. tabl., opr. pł., obwol. Seria: Relacje dyplomatów obcych...
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  21. Chamski Tadeusz Józef: Opis krótki lat upłynionych. Oprac. i wstępem poprzedził Robert Bielecki. Warszawa 1989 PWN. 21 x 15 cm, s. 461, nlb. 3, 17 ilustr. na wkładkacha, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Pamiętników Polskich i Obcych.
    Niewielkie otarcia, przykurzenia obwol.
    19 PLN

  22. Cydzik Grzegorz: Ułani, ułani... Warszawa 1983 MON. 16,5 x 12 cm, s. 188, nlb. 4, opr. ilustr. tabl., brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    10 PLN

  23. Czapliński Władysław: Zarys dziejów Polski do roku 1864. Kraków 1985 ZNAK. 20 x 13 cm, s. 550, nlb. 2, opr. brosz. Zawiera załącznik, pod red. Bogusława Kaczmarskiego, z 11 barwnymi mapami.
    23 PLN

  24. Czepulis-Rastenis Ryszarda: Ludzie nauki i talentu. Szkice o świadomości społecznej inteligencji polskiej w zaborze rosyjskim. Warszawa 1988 PIW. 20 x 12 cm, s. 343, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    26 PLN

  25. Czermak Wiktor, prof.: Grunwald. Lwów 1910 Wydawnictwo Macierzy Polskiej Nr. 95 Nakładem Fundacyi im. Tadeusza Kościuszki z r. 1894. 21 x 14 cm, s. 138, nlb. 2, 55 ilustr. w tekście, opr. kart. powlek.
    Piecz. wł. Egz. przeopr. z zachowaniem fragmentu przedniej okł. (luzem).
    58 PLN

  26. Ćwiek Zbigniew: Przywódcy powstania styczniowego. Sześć sylwetek. Wyd. 2. Warszawa 1963 WP. 21 x 15 cm, s. 304, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    14 PLN

  27. Daszyński Ignacy: Teksty. Wybrał, opracował oraz wstępem poprzedził Jerzy Myśliński. Przypisy sporządzli Jerzy Myśliński i Jacek Szczerbiński. Warszawa 1986 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 372, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria: Polska myśl polityczna.
    Oprawa przybrudzona.
    14 PLN

  28. Dawna świadomość historyczna w Polsce, Czechach i Słowacji. Prace Polsko-Czechosłowackiej Komisji Historycznej. Pod red. Romana Hecka. Wrocław 1978 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 164, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona. Piecz. wł.
    8 PLN

  29. Dąbrowski Jan: Wiadomości z dziejów Polski. T. 1. Lwów 1927 Nakład i własność K. S. Jakubowskiego. 24 x 16 cm, s. 113, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, 2 mapy na tabl. rozkl., opr. brosz.
    Karta tytuł. naddarta, z ubytkami, opr. odchodzi od grzb., blok pęknięty.
    23 PLN

  30. Dąbrowski Jan: Wiadomości z dziejów Polski. T. 3. Lwów 1928 Nakład i własność K. S. Jakubowskiego. 24 x 16 cm, s. 142, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, 1 mapa na tabl. rozkl., opr. brosz.
    Ubytki karty tytuł.
    23 PLN

  31. Derecki Mirosław: Śladami "hubalczyków". Lublin 1971 Wydawnictwo Lubelskie. 14 x 10 cm, s. 190, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  32. Dowiat Jerzy: Chrzest polski. Wyd. 5. Warszawa 1966 WP. 21 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Niewielki podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  33. Downar-Zapolska Aldona: Poglądy ziemiaństwa polskiego Wielkiego Księstwa Poznańskiego i Pomorza Gdańskiego na pracę w rolnictwie w latach 1871-1914. Poznań 1990 WN UAM. 24 x 17 cm, s. 138, nlb. 2, 7 ilustr. na 4 tabl., opr. brosz.
    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Seria Historyczna Nr 146.
    Opr. przybrudzona. Blok w stanie dobrym.
    12 PLN

  34. Drozdowski Marian M.: Z dziejów stosunków polsko-amerykańskich 1776-1944. Warszawa 1982 PAX. 20 x 13 cm, s. 280, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    14 PLN

  35. Fedorowicz Zygmunt, dr.: Wypisy do nauki o Polsce współczesnej. Dostosowane do programu gimnazjów państwowch. Wilno 1923[?] Nakład Księgarni Stowarzyszenia Nauczycielstwa Polsk. w Wilnie. 28 x 21 cm, s. 470, nlb. 2, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach. Egz. przeopr.
    36 PLN

  36. Feldman Jóżef: Bismarck a Polska. Wyd. 2 (przedruk fotooffsetowy z wydania 1947 r.) Warszawa 1966 PWN. 21 x 14 cm, s. 430, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    23 PLN

  37. Francja-Polska XVIII-XIX w. Studia z dziejów kultury i polityki poświęcone Profesorowi Andrzejowi Zahorskiemu w sześćdziesiątą rocznicę urodzin. Warszawa 1983 PWN. 25 x 18 cm, s. 359, nlb. 1, frontispis, opr. ppł.
    Niewielkie otarcia opr.
    24 PLN

  38. Gardawski Aleksander, Gąssowski Jerzy: Polska starożytna i wczesnodziejowa. Warszawa 1961 PZWL. 25 x 18 cm, s. 249, nlb. 3, 102 ilustr. cz.-b. w tekście, 8 barwnych ilustr. tabl., 4 mapy, opr. pł., obwol.Obwol. zabrudzona, podniszczona na obrzeżach.
    28 PLN

  39. Gierowski Józef Andrzej: Historia Polski 1764 - 1864. Wyd. 7. Warszawa 1984 PWN. 19 x 13 cm, s. 336, nlb. 4, opr. brosz.
    Liczne otarcia opr., załamania okł., nieliczne podkreśl. i notatki (ołówkiem). Podp. wł.
    14 PLN

  40. Górski Jan: Rozmowy o historii. Kraków 1967 Wydawnictwo Literackie. 17 x 11 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  41. Grodecki Roman: Kongres krakowski w roki 1364. Kraków 2000 UNIVERSITAS. 21 x 14 cm, s. 105, nlb. 3, opr. brosz.
    8 PLN

  42. Grzybowski Konstanty: Rzeczy odległe a bliskie. Rozmyślania i historii Polski. Warszawa 1969 KiW. 21 x 13 cm, s. 291, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr., niewielkie naddarcia.
    10 PLN

  43. Grzybowski Stanisław: Pretendenci i górale. Z dziejów Unii Szkocko-Angielskiej. Warszawa 1971 WP. 20 x 13 cm, s. 247, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Obwol. nieco przykurzona.
    10 PLN

  44. Grzybowski Stanisław: Szpada pana admirała. Dzieje hugenotów. Warszawa 1961 WP. 21 x 15 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    18 PLN

  45. Hadyna Stanisław: Droga do hymnu. Warszawa 1976 PAX. 20 x 13 cm, s. 258, nlb. 6, opr. pł., obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  46. Hensel Witold: Polska starożytna. Wyd. 3, uzup. Wrocław 1988 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 720, nlb. 4, 380 ilustr. w tekście, 60 map, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona - naddarcia i ubytki, opr. częściowo odchodzi od bloku, blok przybrudzony na obrzeżach.
    38 PLN

  47. Historia kultury materialnej Polski w zarysie. Oprac. zbior. pod red. Witolda Hensla i Jana Pazdura. Tom III. Od XVI do połowy XVII wieku. Pod red. Antoniny Keckowej i Danuty Molendy. Wrocław 1978 Ossolineum. 25 x 17 cm, s. 473, nlb. 3, 268 ilustr. w tekście, opr. pł.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii Kultury Materialnej
    Opr. przykurzona. Piecz. wł.
    43 PLN

  48. Historia kultury materialnej Polski w zarysie. Oprac. zbior. pod red. Witolda Hensla i Jana Pazdura. Tom VI. Od 1870 do 1918 wieku. Pod red. Bohdana Baranowskiego, Juliana Bartysia i Tadeusza Sobaczaka. Wrocław 1979 Ossolineum. 25 x 17 cm, s. 522, nlb. 2, 173 ilustr. w tekście, opr. pł.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii Kultury Materialnej
    Opr. przybrudzona. Piecz. wł.
    43 PLN

  49. Historia Polski. Tom 3, 1850/1864-1918. Część 1, 1850/1864-1900. Pod red. Żanny Kormanowej i Ireny Pietrzak-Pawłowskiej. Warszawa 1963 PWN. 25 x 18 cm, s. 1032, 318 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii Historia Polski Opracowanie zbiorowe pod redakcją Stanisława Arnolda i Tadeusza Maneuffla.
    Naddarcia i ubytki obwol. na obrzeżach.
    24 PLN

  50. Historia Polski. Tom 4, 1918-1939. Część 2, rozdz. 15-26 (1921-1926) Pod red. Tadeusza Jędruszczaka. Warszawa 1984 PWN. 25 x 18 cm, s. 531, nlb. 1, 199 ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii Historia Polski Opracowanie zbiorowe pod redakcją Czesława Madajczyka.
    Piecz. wł.
    24 PLN

  51. Ihnatowicz Ireneusz: Obyczaj wielkiej burżuazji warszawskiej XIX wieku. Warszawa 1971 PIW. 20 x 13 cm, s. 233, nlb. 3, 36 ilustr. na wkładkach, opr. kart.
    Otarcia opr., opr. przykurzona.
    16 PLN

  52. Istorija Polszi w trjech tomach. Tom 1. Moskwa 1954 Izdatjelstwo Akadjemii Nauk SSSR. 27 x 18 cm, s. 583, nlb. 1, mapy i ilustr. w tekście, 1 zał. - barwna mapa rozkł., opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczenia na obrzeżach, ubytki., niewielkie wygięcie okł., blok na górnym obrzeżu nieco przykurzony.
    38 PLN

  53. Istorija Polszi w trjech tomach. Tom 2. Moskwa 1955 Izdatjelstwo Akadjemii Nauk SSSR. 27 x 18 cm, s. 711, nlb. 1, mapy i ilustr. w tekście, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. zakurzona, podniszczona na obrzeżach, ubytki, blok na górnym obrzeżu nieco przykurzony.
    40 PLN

  54. Iwanow Mikołaj: Pierwszy naród Ukrainy. Polacy w Związku Radzieckim 1921-1939. Warszawa 1991 PWN. 24 x 17 cm, s. 399, nlb. 1, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr. Piecz. wł.
    28 PLN

  55. Jasienica Paweł: Biały front. Warszawa 1953 PIW. 21 x 13 cm, s. 288, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona. Egz. częściowo nierozcięty.
    14 PLN

  56. Jasienica Paweł: Myśli o dawnej Polsce. Wyd. 2. Warszawa 1961 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 220, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, zaplamienie obrzeża bloku. Piecz. wł.
    8 PLN

  57. Jasienica Paweł: Polska anarchia. Wyd. 2. Kraków 1989 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  58. Jasienica Paweł: Polska anarchia. Wyd. 2. Kraków 1989 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    6 PLN

  59. Józef Wybicki. Myśli polityczne o wolności cywilnej. Wstęp Emanuel Roztworowski. Wrocław 1984 Ossolineum. 20 x 14 cm, s. 237, nlb. 3, opr. brosz.
    Gdańskie Towarzystwo Naukowe Wydział Spraw Społecznych i Humanistycznych
    Opr. nieco przybrudzona.
    10 PLN

  60. Judycki Zbigniew Andrzej: Polacy w świecie. Kwartalnik biograficzny Polonii. Paryż, Rok 3, 1995, Zeszyt 6. Wyd. Les Amis du Dictionnaire Biographique. 21 x 15 cm, s. 75, nlb. 5, opr. brosz.
    Polski Uniwersytet na Obczyźnie Zakład Biografistyki Polskiej.
    8 PLN

  61. Kalabiński Stanisław, Tych Feliks: Czwarte powstanie czy pierwsza rewolucja. Lata 1905-1907 na ziemiach polskich. Wyd. 2. Warszawa 1976 WP. 20 x 13 cm, s. 671, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, górna część bloku przykurzona.
    14 PLN

  62. Kamieński Henryk: Stan średni i powstanie. Przygotowali do druku Wanda Stummer i Stefan Kieniewicz. Przedmowa Stefan Kieniewicz. Warszawa 1982 PWN. 20 x 13 cm, s. 206, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona, przebarwiona na grzb.
    14 PLN

  63. Kamiński Aleksander: Prehistoria polskich związków młodzierzy. Warszawa 1959 PWN. 21 x 15 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  64. Kersten Adam: Na tropach Napierskiego. W kręgu mitów i faktów. Warszawa 1970 PIW. 20 x 13 cm, s. 249, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  65. Kieniewicz Stefan: Czyn polski w dobie Wiosny Ludów. Warszawa 1948 PZWL. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Ubytki obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  66. Kieniewicz Stefan: Dereszewicze 1863. Wrocław 1986 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  67. Kieniewicz Stefan: Dramat trzeźwych entuzjazmów. O ludziach pracy organicznej. Warszawa 1964 WP. 21 x 15 cm, s. 237, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Niewielkie podniszczenia i ubytki obwol. na obrzeżach obwol., obwol. zakurzona. Piecz. wł.
    10 PLN

  68. Kieniewicz Stefan: Manifest 22 stycznia 1863 roku. Warszawa 1989 INTERPRESS. 20 x 13 cm, s. 163, nlb. 1, 36 ilustr. tabl., opr. brosz.
    Seria: Panorama dziejów Polski. Fakty i mity.
    10 PLN

  69. Kieniwicz Stefan: Legion Mickiewicza 1848-1849. Warszawa 1955 PWN. 20 x 13 cm, s. 176, nlb. 4, opr. brosz.
    Z prac dyskuzyjnych Komisji Naukowej Obchodu Roku Mickiewiczowskiego Polskiej Akademii Nauk.
    10 PLN

  70. Klafakowski Alfons: Granica polsko-niemiecka a konkordaty z lat 1926 i 1933. Warszawa 1958 PAX. 21 x 15 cm, s. 486, nlb. 2, opr. kart. powlek.
    Egz. przeoprawiony. Piecz. wł.
    24 PLN

  71. Klubówna Anna, Kaźmierczyk Stanisław: Z lat dalekich i bliskich. Warszawa 1966 KiW. 26 x 21 cm, s. 542, nlb. 2, opr. pł., obwol. Książka zawiera ponad 1300 ilustr.
    18 PLN

  72. Koberdowa Irena: Polska wiosna ludów. Warszawa 1967 WP. 21 x 15 cm, s. 257, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Otarcia obwol., niewielki ubytek obrzeża obwol., zażółcenia obwol. i kilku kart w bloku.
    12 PLN

  73. Kołodziejczyk Ryszard: Burżuazja polska w XIX i XX wieku. Szkice historyczne. Warszawa 1979 PIW. 20 x 13 cm, s. 215, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    14 PLN

  74. Komaszyński Michał: Księcia Contiego niefortunna wyprawa po koronę Sobieskiego. Warszawa 1971 WP. 20 x 13 cm, s. 219, nlb. 1, 16 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    obwol. przykurzona.
    10 PLN

  75. Kościelecka Stanisława: Dzieje Polonii w Danii w latach 1892-1940. Szczecin 1983 Wyższa Szkoła Pedagogiczna. 24 x 17 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    Rozprawy i Studia T. LVII.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  76. Kotarski Edmind: Muza gdańska Janowi Sobieskiemu 1673 - 1696. Wrocław 1985 Ossolineum. 29 x 21 cm, s. 130, nlb. 6, opr. brosz., obwol.Naddarcia, obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  77. Kowalski Włodzimierz T., Skrzypek Andrzej: Stosunki polsko-radzieckie 1917-1945. Warszawa 1980 KAW. 24 x 16 cm, s. 305, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz. Opr. zabrudzona, mocno poniszczona, blok. pęknięty w kilku miejscach, przybrudzony, część kart luzem.
    12 PLN

  78. Kowalski Włodzimierz T.: Zachód a Polska XVII - XX. Warszawa 1984 KiW. 17 x 12 cm, s. 216, nlb. 4, opr. brosz.
    8 PLN

  79. Kozierowska Urszula, Kocik Stanisław: Polska - Francja. Więzi odległe i bliskie. Warszawa 1978 Wyd. Interpress. 20 x 13 cm, s. 199, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Podniszczenia opr.
    18 PLN

  80. Kozłowski Maciej: Krajobrazy przed bitwą. Kraków 1985 "Znak". 20 x 13 cm, s. 195, nlb. 5, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    10 PLN

  81. Kozub-Ciembrowicz Wiesław: Austia a Polska w konserwatyźmie Antoniego Z. Hecla 1846-1865. Kraków 1986 KAW. 21 x 15 cm, s. 215, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  82. Kraususki Jerzy: Stosunki polsko-niemieckie 1871-1939. Warszawa 1967 PWN. 18 x 11 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" T. 84.
    6 PLN

  83. Król Marcin: Konserwatyści a niepodległość. Studia nad polską myślą konserwatywną XIX wieku. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 282, nlb. 2, opr. brosz.
    16 PLN

  84. Król Stefan: Cytadela warszawska. X pawilon - carskie więzienie polityczne (1833-1856). Warszawa 1969 KiW. 21 x 15 cm, s. 309, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, z ubytkami na obrzeżach.
    24 PLN

  85. Kucharski Władysław Stanisław : Polacy i Polonia w rdzennej Austrii w XIX i XX wieku. Lublin-Wiedeń 1994 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej/Forum Polonii w Austrii. 21 x 15 cm, s. 441, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  86. Kukiel Marian: Dzieje Polski porozbiorowe 1795 - 1921. Wyd. 3. Paris 1983 Editions SPOTKANIA. 16 x 11 cm, s. 743, nlb. 1, frontispis, opr. brosz.
    Przebarwienia opr., blok rozłamany.
    23 PLN

  87. Kurkiewicz Władysław, Tatomir Adam, Żurawski Wiesław: Tysiąc lat dziejów Polski. Kalendarium. Wyd. 6. Warszawa 1980 LSW. 21 x 15 cm, s. 264, mapy w tekście, opr. brosz.
    Piecz. wł.
    18 PLN

  88. Kwiatkowski Eugeniusz: Dysproporcje. Rzecz o Polsce przeszłej i obecnej. Oprac. oraz wsęp Andrzej Garlicki. Warszawa 1989 "Czyelnik". 20 x 13 cm, s. 385, nlb. 3, opr. brosz.
    Polska myśl polityczna.
    Opr. nieco przykurzona.
    16 PLN

  89. Lehicka Jadwiga: Z zagadnień oświecenia na Pomorzu. Toruń 1957 PWN. 24 x 17 cm, s. 204, opr. brosz. Roczniki Towarzystwa Naukowego w Toruniu Rocznik 60 za rok 1955 Zeszyt 1.
    Opr zakurzna, podniszczona na obrzeżach, ślady zalania na obrzeżach opr. i bloku, dedyk.
    22 PLN

  90. Leszczyński Stanisław: Głos wolny wolność ubezpieczający. Wstęp i wybór tekstów Stanisław Jedynak. Lublin 1987 KAW. 17 x 12 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
    14 PLN

  91. Libera Zdzisław: Rozważania o wieku tolerancji, rozumu i gustu. Szkice o XVIII stuleciu. Warszawa 1994 PIW. 21 x 13 cm, s. 400, opr. brosz.
    14 PLN

  92. Lubicz-Pachoński Jan, dr.: Kościuszko w niewoli carskiej 1794-1796. Kraków 1947 Wydawnictwo Głównego Komitetu Kościuszkowskiego. 23 x 15 cm, s. 176, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia.
    26 PLN

  93. Lubicz-Pachoński Jan: Kościuszko po Insurekcji 1794-1817. Lublin 1986 Wydawnictwo Lubelskie. 21 x 15 cm, s. 244, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, orarcia.
    10 PLN

  94. Łepkowski Tadeusz: Piotr Wysocki. Warszawa 1972 WP. 20 x 13 cm, s. 186, nlb. 6, 14 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej.
    Otarcia obwol.
    10 PLN

  95. Łojek Jerzy: Geneza i obalenie Konstytucji 3 Maja. Polityka zagraniczna Rzeczypospolitej 1787-1792. Lublin 1986 Wyd. Lubelskie. 21 x 15 cm, s. 558, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona. przebarwiona na grzb., miejscami nieco zaplamiona, blok rozłamany.
    24 PLN

  96. Łossowski Piotr: Po tamtej stronie Niemna. Stosunki polsko-litewskie 1883-1939. Warszawa 1985 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 325, nlb. 3, liczne ilustr. tabl., opr. kart.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    12 PLN

  97. Łubieński Tomasz: Bić się czy nie bić. O polskich powstaniach. Wyd. 2. Kraków 1980 WYd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 114 nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    10 PLN

  98. Łubieński Tomasz: Bić się, czy nie bić? O polskich powstańcach. Kraków 1978 Wydawnictwo Literackie. 20 x 13 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  99. Łukawski Zygmunt: Ludność polska w Rosji 1863-1914. Kraków 1978 Ossolineum. 22 x 15 cm, s. 229, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Komitet Badań Polonii: Biblioteka Polonijna 3 pod red. Hieronima Kubiaka.
    Obwol. przykurzona, naddarta i podniszczona na górnym obrzeżu.
    12 PLN

  100. Maćkowski Zdzisław: Droga do Polski Ludowej. Warszawa 1935 b.w. 24 x 17 cm, s. 111, nlb. 0, opr. brosz.
    Ubytki grzb. opr. - naprawiane, ubytki okł., jedna ze stron w bloku nieco postrzępiona na obrzeżach. Piecz. wł.
    34 PLN

  101. Magocsi Paul Robert: Galicia: A Historical Survey and Bibliographic Guide. Toronnto 1983 University of Toronto Press. 24 x 16 cm, s. 299, nlb. 1, opr. pł.
    Piecz. wł. na obrzeżu bloku, piecz. wł. na karcie tytuł. - wyrapana (bez perforacji karty)
    64 PLN

  102. Makowiecka Gabriela: Po drogach polsko-hiszpańskich. Kraków 1984 Wydawnictwo Literackie. 21 x 15 cm, s. 405, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    10 PLN

  103. Makowski Bronisław: Litwini w Polsce 1920-1939. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 351, nlb. 1, 16 ilustr. tabl. na pap. ilustr., opr. brosz.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    16 PLN

  104. Manusjewicz A. J.: Ocziepki po istorii Polszi. Moskwa 1952 UCZPJEDGIZ. 23 x 16 cm, s. 405, nlb. 1, ilustr. w tekście mapy, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona, okł. nieco wygięte, karty bloku nieco pofalowane.
    14 PLN

  105. Mańskowski Zygmunt: W kręgu polskich doświadczeń historycznych XIX i XX w. Studia. Lublin 1983 Wydawnictwo Lubeskie. 20 x 13 cm, s. 281, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    10 PLN

  106. Materiały do dziejów ruchu ludowego. I. Lud polski. Deklaracje i oddzewy. II. Ludowy spisek ks. P. Sciegiennego "Zota książeczka". Zebrał i wstępem poprzedził Czesław Wycech. Wyd. 1. Warszawa 1949 Spółdzielnia Wydawnicza CHŁOPSKI ŚWIAT. 21 x 15 cm, s. 100, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, naprawiany grzb. opr., podniszczenia częsci kart w bloku.
    14 PLN

  107. Milla K.: Polska od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. Na prawach rękopisu. Katowice b.r.w. Nakładem Wydziału Szkolenia Hutniczego C. Z. P. H. w Katowicach, przy pomocy finansowej Departamentu Kadr Ministerstwa Przemysłu - Wydział Szkolenia Zawodowego. 22 x 15 cm, s. 135, nlb. 5, opr. brosz.
    14 PLN

  108. Morawski Kazimierz: Czasy zygmuntowskie na tle prądów odrodzenia. Warszawa 1965 PIW. 21 x 16 cm, s. 180, nlb. 4, frontispis, ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, naddarcia ubytki obwol.
    14 PLN

  109. Mościcki Henryk: Stefan Batory. Warszawa 1933 Komitet Obchodu 400-lecia Urodzin Batorego. 17 x 12 cm, s. 40, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    16 PLN

  110. Najnowsze dzieje Polski. Materiały i studia z okresu 1914-1939. T. VII. Warszawa 1967 PWN. 24 x 17 cm, s. 127, nlb. 1, liczne zestawienia tabelaryczne, opr. brosz.
    Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk
    Przebarwienia opr., niewielkie podniszczenia grzb. opr.
    6 PLN

  111. Nurty lewicowe w dobie powstań śląskich 1794-1849. Wybór źródeł. Oprac. J. Kowecki, T. Łepkowski, Z. Mańkowski, F. Paprocki, Z. Żychowska, pod red. Emanuela Halicza, wstęp H. Jabłońskiego. Wrocław 1961 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 377, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, naddarcia opr. na grzb., opr. częściowo odchodzi od grzb. Opr. naprawiana na grzb., blok rozłamany. Egz. częściowo nierozcięty.
    28 PLN

  112. O powstaniu wielkopolskim 1848 roku. Oprac. Wacław Bortnowski. Warszawa 1952 MON. 21 x 15 cm, s. 168, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, ubytki, naddarcia na obrzeżach opr.
    10 PLN

  113. Odrodzenie i reformacja w Polsce. T. 4. Warszawa 1959 PWN. 24 x 17 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii
    38 PLN

  114. Odrodzenie w Polsce. Tekst i wybór ilustracji Stanisław Lorenz. Zdjęcia: CAF, E. Hartwig, St. Kolowca, Cz. Olszewski, H. Romanowski. Warszawa 1954[?] Warszawski Tygodnik Ilustrowany STOLICA. 25 x 17 cm, s. 191, nlb. 1, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przetarcia grzb. opr. Książka zawiera liczne ilustracje z krótkimi opisami.
    10 PLN

  115. Orłowski Bolesław: Odyseja po polsku. Warszawa 1986 NK. 24 x 16 cm, s. 157, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  116. Pannenkowa Irena: Kościuszko. Lwów 1917 Nakładem Książnicy Polskiej Tow. Naucz. Szkół Wyższych. 21 x 14 cm, s. 18, opr. brosz.
    Opr. zabrudzona, luzem, zbrązowienia w bloku, zaplamienia na pierwszej i ost. karcie.
    16 PLN

  117. Petrozolin Barbara: Przed tą nocą. Warszawa 1997 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 522, nlb. 2, 87 ilustr. tabl. na pap. kred., opr. kart., obwol.
    Obwol., obrzeża bloku nieco przykurzone.
    23 PLN

  118. Petrozolin-Skowrońska Barbara: Przed tą noca. Warszawa 1988 PAX. 21 x 15 cm, s. 404, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Opr. przykurzona, naddarcia i ubytki obwol., częściowo także opr. na grzb. i oraz obrzeżach okł.
    14 PLN

  119. Pilikowski Jerzy: Historia Polski 1795-1864. Poradnik domowy. Kraków 1992 Wydawnictwo ARKA. 21 x 15 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  120. Piskozub Andrzej: Polska morska. Czyn XX wieku. Gdańsk 1986 Wyd. Morskie. 21 x 15 cm, s. 286, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  121. Pobóg-Malinowski Władysław: Narodowa Demokracja 1887-1918. Fakty i dokumenty. Wyd. 2. Londyn 1998 Polska Fundacja Kulturalna. 22 x 14 cm, s. 237, nlb. 3, opr. brosz.
    28 PLN

  122. Pobóg-Malinowski Władysław: Narodowa Demokracja 1887-1918. Fakty i dokumenty. Wyd. 2. Londyn 1998 Polska Fundacja Kulturalna. 22 x 14 cm, s. 237, nlb. 3, opr. brosz.
    23 PLN

  123. Polska i Europa w XX wieku. Pod red. Andrzeja Szafera. Katowice 1977 Uniwesytet Śląski. 24 x 17 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Historia i współczesność 1. Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Nr 183.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona.
    14 PLN

  124. Polska w epoce odrodzenia. Państwo, społeczeństwo, kultura. Pod red. Andrzeja Wyczyńskiego. Warszawa 1986 WP. 20 x 12 cm, s. 543, nlb. 1, ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł., obwol. Seria: Konfrontacje historyczne.
    Otarcia obwol., podniszczenia, ubytki na obrzeżach, blok nieco poluźniony. Piecz. wł. (zamazana).
    23 PLN

  125. Polska-Francja. Dziesięć wieków związków politycznych, kulturalnych i gospodarczych. Wstęp o re. nauk. Andrzej Tomaczak. Wyd. 2. Warszawa 1988 KiW. 22 x 16 cm, s. 667, nlb. 1, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, niewielkie naddarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  126. Polska-Francja. Dziesięć wieków związków politycznych, kulturowych i gospodarczych. Wstęp i red. nauk. Andrzej Tomczak. Warszawa 1983 KiW. 22 x 16 cm, s. 629, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, niecop podniszczona na obrzeżach.
    36 PLN

  127. Polsko-rosujskie związki społeczno-kulturalne na przełomie XIX i XX wieku. Red. nauk. Marian Leszczyk. Warszawa 1980 KiW. 21 x 15 cm, s. 398, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona. Piecz. wł.
    10 PLN

  128. Położenie chłopów u schyłku Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Wybór tekstów źródłowych. Oprac. R. Baranowski, Z. Libiszowska, R. Rosin. Warszawa 1953 KiW. 21 x 15 cm, s. 260, opr. brosz
    Piecz. wł.
    26 PLN

  129. Powstanie kościuszkowskie 1794 w dokumencie archiwalnym. Oprac. Barbara Sobolowa. Warszawa 1985 Wyd. MON. 20 x 14 cm, s. 109, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  130. Powstanie styczniowe 1863. IX Powszechny Zjazd Historyków Polskich w Warszawie 13-15 września 1963. Referaty. Warszawa 1963 PWN. 21 x 14 cm, s. 184, nlb. 4, opr. brosz.
    Polskie Towarzystwo Historyczne.
    Opr. zakurzona, niewielkie załamania opr. Egz. nierozc.
    14 PLN

  131. Pronobis Witold: Polska i świat w XX wieku. Wyd. popr. i uzup. Warszawa 1996 Editions Spotkania. 21 x 15 cm, s. 478, nlb. 2, opr. brosz.
    Zaznaczenia w tekście markerem.
    26 PLN

  132. Przemiany w Polsce, Rosji, na Ukrainie, Białorusi i Litwie (druga połowa XVII-pierwsza XVIII w.). Wrocław 1991 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 248, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Sekcja Nauk Historycznych Polsko-Radzieckiej Komisji do Spraw Współpracy w Dziedzinie Nauk Społecznych Pan i AN ZSRR.
    Blok nieco rozłamany.
    14 PLN

  133. Przemsza-Zieliński Jan: Księga chwały pułków śląskich. Tom I. Katowice 1989 KAW. 24 x 17 cm, s. 328, nlb. 4, ilustr. tabl,. opr. pł.
    Ślady wosku na opr., wygięcia okł.
    23 PLN

  134. Rachwał Stanisław: w rocznicę styczniowej nocy. Lwów 1919 Nakładem Rady Parafialnej. 18 x 13 cm, s. 16, opr. brosz.
    Wydawnictwo Rady Parafialnej parafii św. Andrzeja (Klasztor OO. Bernardynów) we Lwowie, plac Bernardyński l. 3. Tomik II.
    Przebarwienia opr. oraz kart w bloku. Piecz. wł. ("Biblioteka Stefana Danielca").
    16 PLN

  135. Radziwiłł Albrycht Stanisław: Pamiętnik o dziejach w Polsce. T. 1. 1632-1636. T. 2. 1637-1646. T. 3. 1647-1656. Przekład i opracowanie Adam Przyboś i Roman Żelewski. Warszawa 1980 PIW. 23 x 15 cm, frontispis, liczne ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    T. 1. s. 569, nlb. 3.
    Piecz. wł.
    T. 2. s. 553, nlb. 3.
    Piecz. wł.
    T. 3. s. 613, nlb. 3.%. Niewielkie naddarcie obwol. na obrzeżu. Piecz. wł.
    140 PLN

  136. Rojek Tadeusz: Ostatni błędni rycerze. Warszawa 1985 NK. 24 x 16 cm, s. 125, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  137. Roszko Janusz: Kolebka Siemowita. Warszawa 1974 ISKRY. 25 x 18 cm, s. 424, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście i na tabl., opr. pł., obwol.
    Otarcia, przebarwienia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
    18 PLN

  138. Rozdolski Roman: Stosunki poddańcze w dawnej Galicji. Tom 2. Warszawa 1962 PWN. 25 x 18 cm, s. 425, nlb. 3, opr. pł.
    Op. przybrudzona, podniszczona, nieco zdeformowana.
    28 PLN

  139. Roztworowski Emanuel Mateusz: Popioły i korzenie. Szkice historyczne i rodzinne. Kraków 1985 "Znak". 21 x 14 cm, s. 567, nlb. 1, w zał. rozkł. mapy i tabl. genealog., opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco przebarwiona.
    24 PLN

  140. Rubinkowski Jakub Kazimierz: Relacja o wiktorii wiedeńskiej 1683 roku [fragment Janiny]. Wydałw z oryginału, wstępem i komentarzami opatrzył Kaimierz Maliszewski. Warszawa 1983 PAX. 20 x 16 cm, s. 107, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol.
    8 PLN

  141. Sajkowski Aloizy: Od sierotki do rybeńki. W kręgu radziwiłłowskiego mecenatu. Poznań 1965 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 252, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    Opr. lekko przykurzona, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  142. Sąsiedzi i inni. Przedmowa i red. nauk. Andrzej Garlicki. Warszawa 1978 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 262, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    10 PLN

  143. Semkowicz Władysław: Polacy i słowacy w dziejowym stosunku. Odbitka z pracy zbiorowej "Słowacja i Słowacy" T. II (Biblioteka Słowacka Nr 2) Kraków 1938. Reprint pracy wydanej w 1938 r. nakładem Sekcji Słowackiej Towarzystwa Słowiańskiego w Krakowie. Kraków 1995 PWN. 21 x 15 cm, s. 64, 1 mapa rozkł., opr. brosz.
    Międzynarodowe Centrum Kultury Kraków
    Lekkie otarcia farby na okł.
    14 PLN

  144. Serejski Marian Henryk: Europa a rozbiory Polski. Studium historiograficzne. Warszawa 1970 PWN. 20 x 13 cm, s. 515, nlb. 5, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    23 PLN

  145. Skaradziński Bohdan: Korzenie naszego losu. Warszawa 1985 "Biblioteka Więzi"/Kraków 1983 Znak [?]. 20 x 13 cm, s. 491, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, okł. naddarte przy grzb., blok pęknięty.
    10 PLN

  146. Skaradziński Bohdan: Korzenie naszego losu. Warszawa 1985 Biblioteka "Więzi". 20 x 13 cm, s. 491, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, nieco otarta na obrzeżach, blok rozłamany.
    14 PLN

  147. Smolka Stanisław: Polityka Lubeckiego przed powstaniem listopadowym. T. 1-2. Wyd. 2. Warszawa 1984 PIW. 21 x 15 cm, t. 1.: s. 570, nlb. 2; t. 2.: s. 643, nlb. 1, frontispis, ilustr. tabl., opr. pł. Seria: Klasycy historiografii.
    Opr. przykurzona, nieco przebarwiona na grzb.
    58 PLN

  148. Smołka Leonard: Między "zacofaniem" a "modernizacją". Polsko-niemiecki obraz wroga w okresie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku. Wrocław 1992 TART. 21 x 15 cm, s. 83, nlb. 23, liczne ilustr., opr. brosz.
    Uniwersytet Wrocławski. Centrum Badań Śląskoznawczych i Bohemistycznych.
    Opr. zakurzona.
    8 PLN

  149. Sobieski Wacław: Trybun ludu szlacheckiego. Pisma historyczne. Wyboru dokonał, opracował i wstępem poprzedził Stefan Grzybowski. Warszawa 1978 PIW. 21 x 16 cm, s. 406, nlb. 2, frontispis, 15 ilustr. tabl., opr. pł., obwol.
    Obwol. przybrudzona, naddarta, z ubytkami na obrzeżach, liczne podkreśl. w tekście (długopis).
    23 PLN

  150. Sorel Albert: Kwestia wschodnia w XVIII wieku. Pierwszy podział Polski i traktat kainardżyjski. Oprac. i wstępem poprzedził Janusz Pajewski. Warszawa 1981 PIW. 21 x 15 cm, s. 255, nlb. 1, opr. pł. Seria: Klasycy historiografii.
    Opr. przybrudzona.
    19 PLN

  151. Społeczeństowo polskie XVIII i XIX wieku. Studia o grupach elitarnych. Pod red. Janiny Leskiewiczowej. Tom VII. Warszawa 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 262, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii
    Naddarcia, ubytki obwol. Egz. miejscami nierozcięty. Piecz. wł.
    32 PLN

  152. Srocki Bolesław: Nowa Polska i nowe Niemcy. Szkice i studia. Gdańsk-Bydgosz-szczecin 1947 Instytut Bałtycki. 21 x 15 cm, s. 144, opr. brosz.
    Naddarcie grzb. opr. Podp. wł.
    10 PLN

  153. Sroka Stanisław: Z dziejół stosunków polsko-węgierskich w późnym średniowieczu. Szkice. Kraków 1995 Universitas. 22 x 14 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz.
    Egz. nierozcięty.
    10 PLN

  154. Stanisław Szostakowski: Na barykadach wolności. Z dziejów walk o wolność naszą i waszą (1832-1856). Wyd. 2. Warszawa 1986 WSiP. 20 x 13 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz.
    6 PLN

  155. Stankiewicz Zbigniew: Dzijee wielkości i upadku Aleksandra Wielopolskiego. Warszawa 1967 WP. 21 x 15 cm, s. 310, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Obwol. przykurzona.
    16 PLN

  156. Stańczycy. Antologia myśli społecznej i politycznej konserwatystów krakowskich. Wybór tekstów, przedmowa i przypisy Marcin Król. Wyd. 2. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 267, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Niewielkie otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  157. Staszewski Jacek: Polacy w osiemnastowiecznym Dreźnie. Wrocław 1987 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 183, nlb. 1, 66 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona.
    16 PLN

  158. Stefanowicz Janusz: Bunt mniejszości. Współczesne separatyzmy narodowe. Warszawa 1977 WP. 19 x 11 cm, s. 201, nlb. 3, opr. brosz.
    Współćzesna Biblioteka Wiedzy "Omega" T. 317.
    6 PLN

  159. Stomma Stanisław: Czy fatalizm wrogości? Refleksje o stosunkach polsko-niemieckich 1871-1933. Kraków 1980 "Znak". 20 x 13 cm, s. 177, nlb. 3, opr. brosz.
    12 PLN

  160. Stomma Stanisław: Myśli o polityce i kulturze. Kraków 1960 Znak. 20 x 13 cm, s. 189, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

  161. Supliki chłopskie XVIII wieku. Z archiwum prymasa Michała Poniatowskiego. Wydali: Janina Leskiewicz i Jerzy Michalski. Warszawa 1954 KiW. 25 x 19 cm, s. 606, nlb. 2, 3 zał. (mapy), opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii.
    Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, karty w bloku nieco podniszczone na obrzeżach. Egz. nierozcięty.
    42 PLN

  162. Szczepanowski Stanisław: Idea polska. Wybór pism. Wybrał i przedmową poprzedził Stanisław Borzym. Warszawa 1988 PIW. 20 x 13 cm, s. 422, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    24 PLN

  163. Szczepański Jan: Rozważania o Rzeczypospolitej. Warszawa 1971 PIW. 18 x 11 cm, s. 145, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  164. Szenic Stanisław: Ani triumf, ani zgon. Wyd. 3. Warszawa 1981 MON. 20 x 13 cm, s. 442, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Otarcia, ubytki obwol. na obrzeżach.
    8 PLN

  165. Szujski Józef: O fałszywej historii jako mistrzyni fałszywej polityki. Rozprawy i artykuły. Wyboru dokonał, przygotował do druku i wstępem opatrzył Henryk Michalak. Warszawa 1991 PIW. 21 x 15 cm, s. 542, nlb. 2, frontispis, opr. pł.
    Seria: Klasycy historigrafii.
    19 PLN

  166. Tazbir Janusz: Państwo bez stosów. Szkice z dziejów tolerancji w Polsce XVI i XVII w. Warszawa 1967 PIW. 21 x 14 cm, s. 296, nlb. 4, opr. pł.
    Piecz. wł.
    24 PLN

  167. Tazbir Janusz: Świat Panów Pasków. Łódź 1986 Wydawnictwo Łódzkie. 21 x 16 cm, s. 387, nlb. 5, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona.
    16 PLN

  168. Traktaty polski-austriackie w drugiej połowie XVII wieku. Opracował, wstępem i przypisami opatrzył Zbigniew Wójcik. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 150, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Historii
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  169. Trzeciakowski Lech: Pod pruskim zaborem 1850-1918. Warszawa 1973 WP. 20 x 13 cm, s. 397, nlb. 3, 41 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol. Biblioteka Wiedzy Historycznej.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    12 PLN

  170. Tymienecki Kazimierz: Polska w śreniowieczu. Wyd. 2. Warszawa 1962 PWN. 25 x 18 cm, s. 274, nlb. 2, 16 map, opr. pł., obwol.
    Podniszczenia obwo. na obrzeżach.
    18 PLN

  171. Uniwersał połaniecki. Oprac. Jerzy Topolski. Lublin 1984 Wydawnictwo Lubelskie. 22 x 12 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz., obwol. Seria: Dokumenty nasze tradycji, 1794.
    Otarcia obwol., pokreś. tylnej cz. obwol.
    10 PLN

  172. W stronę Odry i Bałtyku. Wybór źródeł (1795-1950). Tom IV. Od Poczdamu do Zgorzelca (1945-1950). Red. Wojciech Wrzesiński. Wrocław - Warszawa 1991 Oficyna Wydawnicza WOLUMEN. 24 x 17 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz.
    Uniwersytet Wrocławski Centrum Badań Śląskoznawczych i Bohemistycznych.
    10 PLN

  173. Wakar Andrzej: Bałwany chwaląc bez zakonu żył. Szkice i portrety. Olsztyn 1986 Wydawnictwo Pojezierze. 24 x 17 cm, s. 313, nlb. 3, opr. brosz.
    14 PLN

  174. Walaszek Adam: Światy imigrantów. Tworzenie polonijnego Cleveland 1880-1930. Kraków 1994 "Nomos". 21 x 15 cm, s. 274, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  175. Wasilewski Andrzej: Wschód, zachód i Polska. Warszawa 1985 PIW. 20 x 13 cm, s. 235, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol.
    10 PLN

  176. Wieliczka Zygmunt: Wielkopolska a Prusy w dobie powstania 1918/19. Poznań 1932 Nakładem Związku Weteranów Powstań Narodowych 1914/19. 25 x 18 cm, s. 234, nlb. 2, opr. brosz.
    Wydawnictwo Towarzystwa dla Badań nad Historją Poswtania Wielkopolskiego 1918/19.
    Książka zawiera doklejoną kartę z korespondencją do Redakcji Ilustrowanego Kuriera Codziennego w Krakowie od Redakcji tejże gazety w Poznaniu informującą o przesłaniu tej książki z prośbą o wzmiankę.
    Opr. przykurzona, podniszczenia i ubytki opr. na grzb. i obrzeżach, blok rozłamany - sklejony. Egz. nierozc.
    50 PLN

  177. Wielka emigracja i sprawa Polska a Europa (1832-1864). Pod red. Sławomira Kalembki. Toruń 1980 UMK. 24 x 17 cm, s. 232, nlb. 2, opr. brosz. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozprawy.
    Opr. przykurzona, załamania okł.
    12 PLN

  178. Więźniowie X Pawilonu w latach 1834-1925. Katalog stałej ekspozycji Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Warszawa b.r.w. Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. 26 x 19 cm, s. 207, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr., podniszczenia naroży bloku i opr.
    14 PLN

  179. Witusik Adam Andrzej: Z raptularza historyka. Lublin 1982 Wydawnictwo Lubelskie. 18 x 11 cm, s. 356, nlb. 4, opr. brosz.
    10 PLN

  180. Wnuk Włodzimierz: Związek Klubów Małopolskich w Ameryce. Warszawa 1974 PAX. 21 x 13 cm, s. 274, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Piecz. wł.
    12 PLN

  181. Wołoszyński Ryszard W.: Polacy w Rosji 1801-1830. Warszawa 1984 KiW. 17 x 12 cm, s. 307, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    10 PLN

  182. Wybitni i przeciętni przywódcy a lud i społeczeństwo w dziejach. Pod red. Stanisława Michalkiewicza. Katowice 1985 UŚ. 24 x 17 cm, s. 119, nlb. 5, opr. brosz.
    Prace Naukowe Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach Nr 695.
    10 PLN

  183. Wyczański Andrzej: Polska w Europie XVI stulecia. Warszawa 1973 WP. 19 x 11 cm, s. 252, nlb. 4, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej OMEGA Nr 253.
    Otarcia i przebarwienia opr.
    8 PLN

  184. Zahorski Andrzej: Warszawa w powstaniu kościuszkowskim. Wyd. 2. Warszawa 1985 WP. 20 x 13 cm, s. 374, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    Obwol. przybrudzona, podniszczona, górna część bloku przykurzona.
    10 PLN

  185. Zapiski historyczne poświęcone historii Pomorza i krajów bałtyckich. Tom XXXVIII - Rok 1973. Zeszyt 1. Warszawa-Poznań 1973 PWN. 24 x 17 cm, s. 238, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Towarzystwo Naukowe w Toruniu Wydział Nauk Historycznych.
    Opr. nieco przybrudzona, ubytek karty tytuł. (wycięto fragment).
    10 PLN

  186. Zapiski historyczne poświęcone historii Pomorza. Tom XXXI - rok 1966. Zeszyt 4. Toruń 1966 PWN. 24 x 17 cm, s. 146, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  187. Zawarra Brunon: W gdańskiej twierdzy. Gdańsk 1987 Wydawnictwo Morskie. 20 x 12 cm, s. 222, nlb. 2, 15 ilustr. tabl., opr. brosz.
    8 PLN

  188. Zbiegostwo chłopów w województwie krakowskim na przełomie XVI i XVII wieku. Oprac. i przygotowała do druki Anna Kiełbicka. Kraków 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 230, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie. Materiały Komisji Historycznej Nr 31.
    Opr. nieco przykurzona, załamanie przedniej okł.
    10 PLN

  189. Zins Henryk: Polska w oczach anglików XIV-XVI w. Warszawa 1974 PIW. 21 x 16 cm, s. 373, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    24 PLN

  190. Zwierkowski Walenty: Rys powstania, walki i działań polsaków 1830 - 1831 skreślony w dziesięc lat po wypadkach na tułactwie we Francji. Przygotował do druku, wstępem, przypisami i indeksami opatrzył Władysław Lewandowski. Warszawa 1973 KiW. 21 x 15 cm, s. 611, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obrzeże bloku przykurzone.
    26 PLN

  191. Żaliński Henryk: Kształt polityczny Polski w ideologii Towarzystwa Demokratycznego Polskiego (1832-1846). Kraków 1984 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz. Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie Prace Komisji Nauk Historycznych 36.
    Piecz. wł.
    10 PLN

  192. Żenczykowski Tadeusz: Dwa komitety 1920, 1944. Polska w planach Lenina i Stalina. Szkic historyczny. Wyd. 3. Warszawa b.r.w. Editions Spotkania. 21 x 15 cm, s. 143, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

  193. Żeńczykowski Tadeusz: Polska lubelska 1944. Wyd. 2 polskie (1 wyd. krajowe). Warszawa 1990 Editions Spotkania. 21 x 15 cm, s. 337, nlb. 11, opr. brosz.
    24 PLN

  194. Żiółek Jan: Fundacja Potulicka im. Anieli hr. Potulickiej 1925-1948. Historia i dokumenty. Lublin 1998 Redakcja Wydawnictw KUL. 24 x 17 cm, s. 336, nlb. 4, opr. brosz.
    12 PLN



    Czasy współczesne do góry

  195. Belka M., Hausner J., Jasiński L.J., Marody M., Zirk-Sadowski M.: Polska transformacja w perspektywie integracji europejskiej. EU-monitoring. Warszawa, grudzień 1996 Friedrich Ebert-Stiftung, Przedstawicielstwo w Polsce. 24 x 17 cm, s. 234, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, nieliczne podkreślenia w tekście (ołówkiem).
    16 PLN

  196. Polacy i Niemcy pół wieku później. Księga pamiątkowa dla Mieczysława Pszona. Kraków 1996 Wyd. Znak. 21 x 15 cm, s. 550, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Przybrudzenie górnej cz. obrzeża bloku.
    16 PLN

  197. Polska w Europie. Zeszyt XXXV. Polska-Rosja-Ukraina, partnerzy za Odrą, Rumunia 2001. Warszawa, marzec 2001 Fundacja "Polska w Europie". 24 x 17 cm, s. 143, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  198. Społeczeństwo polskie na przełomie XX i XXI wieku. Cz. 1. Prognozy problemowe i działaniowe. T. 1-2. Projekt badawczo-prognostyczny pod kierunkiem Juliusza Goryńskiego. Wrocław 1988 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 445, nlb. 3; s. 352, opr. brosz.
    Opr. przykurzone, przebarwione na grzb.
    T. 1-2  24 PLN

  199. Społeczeństwo uczestniczące. Gospodarka rynkowa. Sprawiedliwość społeczna. "Przedkładana Czytelnikowi książka jest plonem konferencji naukowej, która odbyła się w Uniwersytecie Warszawskim 12 czerwca 1991 r. Jej celem było uchwycenie i interpretacja nowych zjawisk społecznych, składających się na proces przemian ustrojowych, jakie rozpoczęły się jesienią 1989 r. (...)" - z mowy odredaktorskiej. Warszawa 1991 Instytut Studiów Politycznych PAN. 24 x 17 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
    Zagięcia okł., przebarwienia opr. otarcia.
    16 PLN

  200. Wojciechowski Marian: Okiem historyka. Warszawa, Berlin, Bonn 1918-1981. Łódź 1989 Wyd. Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 321, nlb. 3, opr. brosz.
    10 PLN

    Gospodarcza historia Polski do góry

  201. Albinowski Stanisław: Alarm dla gospodarki trwa. Wybór artykułów i ekspertyz z lat 1976-1982. Warszawa 1982 Wyd. "Interpress". 20 x 13 cm, s. 329, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    16 PLN

  202. Bożyk Paweł: Marzenia i rzeczywistość, czyli anatomia polskiego kryzysu. Warszawa 1983 PIW. 19 x 12 cm, s. 321, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    8 PLN

  203. Czarnkowski Jan: Zarys dziejów myśli ekonomicznej w Polsce. Kraków 1948 Nakładem Polskiej Akademii Umiejętności. 24 x 17 cm, s. 53, nlb. 3, opr. brosz.
    Polska Akademia Umiejętności Historia Nauki Polskiej w Monografiach XVI.
    Opr. przykurzona. Egz. nierozcięty.
    12 PLN

  204. Encyklopedia historii gospodarczej Polski do 1945 roku. T. 1-2. Red. zbior. Warszawa 1981 WP. 25 x 18 cm, t. 1.: s. 583, nlb. 1; t. 2.: s. 629, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, przybrudzona.
    120 PLN

  205. Herer W., Landau Z., Müller A., Nasiłowski M., Rydyger W., Sadowski W., Woś A.: U źródeł polskiego kryzysu. Społeczno-ekonomiczne uwarunkowania rozwoju gospodarczego Polski w latach osiemdziesiątych. Praca zbior. pod red. nauk. Aleksandra Müllera. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 508, nlb. 4, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr. na obrzeżach.
    30 PLN

  206. Instrukcje gospodarcze dla dóbr magnackich i szkacheckich z XVII - XIX wieku. Tom II. Wydali: Bogdan Baranowski, Julian Bartyś, Tadeusz Sobczak. Wrocław 1963 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. XLVI, 499, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niewielkie podniszczenia grzb. opr. Piecz. wł. Egz. nierozcięty.
    46 PLN

  207. Instrukcje gospodarcze dla dóbr magnackich i szlacheckich z XVII-XIX wieku. Tom I. Wydali Bohdan Baranowski, Julian Bartyś, Antonina Keckowa, Janina Leskiewocz. Wrocław 1958 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 749, nlb. 1, opr. pł.
    Polska Akademia Nauk Instytut Kultury Materialnej Źródła do historii kultury materialnej pod red. Adama Wolffa.
    Opr. przykurzona, blok poluźniony, Piecz. wł.
    46 PLN

  208. Kostrowicka Irena, Landau Zbigniew, Tomaszewski Jerzy: Historia gospodarcza Polski XIX i XX wieku. Warszawa 1978 KiW. 24 x 17 cm, s. 589, nlb. 3, opr. pł.
    Brak obwol. Piecz. wł.
    34 PLN

  209. Kuczyński Waldemar: Po wielkim skoku. Warszawa 1981 PWE. 21 x 15 cm, s. 162, nlb. 2, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    12 PLN

  210. Madurowicz-Urbańska Helena: Prace Feliksa Łoyki nad historią gospodarczą i ekonomiczną Polski. Cz. 1. Pieniądz. Kraków 1986 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 135, nlb. 5, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie Prace Komisji Historycznych 39.
    Niewielkie załamania opr. Piecz. wł.
    10 PLN

  211. Polska bieda. Kryteria. Ocena. Przeciwdziałanie. Red. Stanisława Golinowska. Warszawa 1996 Instytuta Pracy i Spraw Socjalnych. 24 x 17 cm, s. 425, nlb. 3, opr. brosz.
    Projekt badawczy zamawiany PZB 08402.
    Opr. lekko przykurzona.
    23 PLN

  212. Rusiński Władysław: Rozwój gospodarczy ziem polskich w zarysie. Warszawa 1963 KiW. 25 x 18 cm, s. 462, nlb. 2, liczne ilustr. i mapy na tabl., opr. pł., obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    30 PLN

  213. Szczepański J.: Zmiany społeczeństwa polskiego w procesie uprzemysłowienia. Warszawa 1973 IW CRZZ. 20 x 13 cm, s. 304, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
    Lekkie otarcia obwol., niewielkie podniszcenia górnego obrzeża obwol., opr. nieco odchodzi od grzb. bloku.
    14 PLN

  214. Wybór tekstów źródłowych do ćwiczeń proseminaryjnych z zakresu historji gospodarczej. Część I. Kraków 1990 Nakładem Koła Historyków St. U. J. 28 x 21 cm, s. 68, opr. brosz. Teksty w j. łacińskim, niektóre z tłumaczeniem.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach, niewielkie ubytki grzb. opr.
    14 PLN


    Godło, flaga i hymn narodowy do góry

  215. Kopczewski Jan Stanisław: O naszym hymnie narodowym. Warszawa 1982 NK. 26 x 20 cm, s. 136, nlb. 4, opr. brosz.
    12 PLN

  216. Russocki Stanisław, Kuczyński Stefan K., Willaume Juliusz: Godło, hymn i barwy Rzeczypospolitej. Warszawa 1976 Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Zarząd Główny. 21 x 15 cm, s. 114, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, niwielkie zaplamienia na tylnej okł.
    8 PLN

  217. Russocki Stanisław, Kuczyński Stefan K., Willaume Juliusz: Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej. Zarys dziejów. Warszawa 1978 WP. 17 x 21 cm, s. 350, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy