Aktualizacja: 14 października 2004.
- Braudel Fernand: Historia i trwanie. Przekł. Bronisław Geremek. Przedmowa Bronisław Geremek i Witold Kula. Warszawa 1999 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 355, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr., podniszczenia na obrzeżach okł. oraz bloku. 18 PLN
- Kieniewicz Stefan: Historyk a świadomość narodowa. Warszawa 1982 "Czytelnik". 24 x 17 cm, s. 357, nlb. 3, opr. kart.
Podniszczenia opr., blok nieco odchodzi od opr. 16 PLN
- Łepkowski Tadeusz: Przeszłość miniona i teraźniejszość. Warszawa 1980 PIW. 18 x 11 cm, s. 314, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol., podniszcenia na obrzeżach. 12 PLN
- Metody i wyniki. Z warsztatu historyka dziejów społeczeństwa polskiego. Podred. Stanisłąwa Kalabińskiego, przy współudziale Joanny Hensel i Ireny Rychlikowej. Warszawa 1980 PWN. 21 x 15 cm, s. 393, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 26 PLN
- Piekarczyk Stanisław: Historia. Kultura. Poznanie. Książka propozycji. Warszawa 1972 PWN. 20 x 13 cm, s. 394, nlb. 2, opr. brosz.
Niewielkie otarcia, załamania okł., podkreśl. i notatki w tekście (ołówkiem). 34 PLN
- Pierwsza konferencja metodologiczna historyków polskich. Przemówienia, referaty i dyskusja. T. 1-2. Wyd. 2. Warszawa 1953 PWN. 25 x 18 cm, s. 535, nlb. 1; s. 585, nlb. 1, opr. pł.
Opr. nieco podniszcz., grzb. bloku nieco przekrzywione, blok nieco odchodzi od opr. 38 PLN
- Romek Zbigniew: Olgierd Górka. Historyk w służbie myśli propaństwowej (1908-1955). Warszawa 1997 Wyd. Nauk. "Semper". 21 x 15 cm, s. 137, nlb. 7, frontispis, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Praca powstała w Instytucie Historii PAN w Warszawie.Otarcia opr., niewielkie załamania naroży okł. 10 PLN
- Założenia teoretyczne badań nad rozwojem historycznym. Materiały z Konferencji Metodologicznej "Marksistwoskie dyrektywy metodologiczne badań historycznych" Poznań 7 X - 9 X 1974 r. Pod red. Jerzego Kmity. Warszawa 1977 PWN. 20 x 13 cm, s. 506, nlb. 2, opr. brosz.
Otarcia opr. na grzb. 10 PLN
- Genealogia. Studia i Materiały Historyczne. Tom 4. Red. Marek Górny. Poznań-Wrocław 1994 Wyd. Historyczne. 24 x 17 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
Obrzeża bloku przykurzone, lekkie podniszczenia okł. na obrzeżach. 24 PLN
- Genealogia. Studia i Materiały Historyczne. Tom 5. Red. Marek Górny. Poznań-Wrocław 1995 Wyd. Historyczne. 24 x 17 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
Obrzeża bloku przykurzone. 24 PLN
- Leitgener Sławomir: Potuliccy. Londyn 1990 Polska Fundacja Kilturalna. 25 x 18 cm, s. XX, 192, nlb. 4, 2 ilustr. barwne na wykl., 1 ilustr. w barwach brązowych, 30 ilustr. cz.-b. na wkładkach na pap. kred., zał.: 2 mapy, całość drukowana na pap. wysokiej jakości o barwie beżowej, opr. pł.
Otarcia opr. 120 PLN
- Łojko Jerzy: Średniowieczne herby polskie. Warszawa 1985 KAW. 21 x 24 cm, s. 150, nlb. 2, liczne ilustr. cz.-b. w tekście oraz barwne na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach, niewielie podniszczenia okł. 24 PLN
- Oswald Gert: Lexikon der Heraldik. Leipzig 1984 VEB Bibliographisches Institut. 24 x 17 cm, s. 478, nlb. 2, liczne iluster. w tekście, opr. pł.
Opr. lekko przykurzona, nieco przytarty napis na grzb. opr. 68 PLN
- Reychman Kazimierz: Szkice genealogiczne. Serja I. Warszawa 1936 F. Hoesick. 24 x 17 cm, s. 211, nlb. 5, opr. kart. - grzb. pokryty mat. skóropodobnym.
Reprint (typogr.), Warszawa 1985 WAIF, nakł. 1500 egz.78 PLN
- Zwoliński Andrzej: Z herbem Radwan. Z dziejów podkrakowskiej wsi Radwanowice. Kraków 1990 Fundacja im. brata Alberta. 20 x 17 cm, s. 126, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zakurzona, naddarta przy grzb., luzem. 14 PLN
|
|