Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Historia starożytna

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.


  1. Acta Universitatis Nicolai Copernici. Historia XXIX Toruń 1996 Uniwersytet Mikołaja Kopernika. 24 x 17 cm, s. 148, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  2. Antologia Palatyńska. Wybrał, przełożył i opracował Zygmunt Kubiak. Warszawa 1978 PIW. 22 x 18 cm, s. 416, ilustr. na wkładkach, opr. kart., obwol.
    29 PLN

  3. Boulton W. H.: Wieczność piramid i tragedia Pompei. Przekł. i przedmowa Kazimierz Michałowski. Warszawa 1958 WP. 21 x 15 cm, s. 261, nlb. 3, rys. w tekście, 57 fotogr. cz-b. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przybrudzona, nieco podniszczona na obrzeżach.




    18 PLN

  4. Brückner Aleksander: Starożytna Litwa. Ludy i bogi. Szkice historyczne i mitologiczne. Opracował i wstępem poprzedził Jan Jaskanis. Wyd. 2. Olsztyn 1984 Wyd. Pojezierze. 21 x 13 cm, s. 243, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Otarcia opr.
    28 PLN

  5. Czaplicki Marian: Skrót Historii Starożytnej. Kraków 1946 Wydawnictwo Książek Popularnych. 20 x 15 cm, s. 43, nlb. 5, opr. brosz.
    Naddarcia opr., zaplamienia opr. i bloku.
    8 PLN

  6. Duval Paul-Marie: Życie codzienne w Galii w okresie pokoju rzymskiego (I-III wiek n.e.). Warszawa 1967 PIW. 25 x 18 cm, s. 311, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przykurzona. Brak obwol.
    18 PLN

  7. Étiennee Robert: Życie codzienne w Pompejach. Warszawa 1971 PIW. 25 x 17 cm, s. 351, nlb. 1, ilustr. w tekście oraz na wkładkach, mapa rozkł., opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    23 PLN

  8. Gernet Jaques: Chiny starożytne (od początków do ustanowienia cesarstwa). Warszawa 1966 WP. 18 x 11 cm, s. 113, nlb. 3, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 51.
    12 PLN

  9. Grant Michael: Gladiatorzy. Wyd. 2. Łódź 1987 Wydawnictwo Łódzkie. 17 x 12 cm, s. 149, nlb. 3, opr. brosz.
    9 PLN

  10. Krawczuk Aleksander: Maraton. Warszawa 1976 WP. 20 x 13 cm, s. 355, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz. na obrzeżach.
    12 PLN

  11. Krawczuk Aleksander: Mitologia starożytnej Italii. Wyd. 2. Warszawa 1984 WAiF. 17 x 12 cm, s. 238, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach. Podp. wł.
    8 PLN

  12. Krawczuk Aleksander: Mity, mędrcy, polityka. Siedmiu przeciw Tebom. Pan i jego filozof Rzecz o Platonie. Sprawa Alkibiadesa. Warszawa 1975 PWN. 18 x 11 cm, s. 662, nlb. 2, opr. brosz. Seria Kieszonkowa PIW.
    10 PLN

  13. Krawczuk Aleksander: Ostatnia olimpiada. Wrocław 1976 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., przebarwienia.
    7 PLN

  14. Krawczuk Aleksander: Poczet cesarzy rzymskich. Pryncypat. Warszawa 1986 "Iskry". 21 x 16 cm, s. 348, nlb. 4, opr. kart. powlek.
    19 PLN

  15. Krokiewicz Adam: Etyka Demokryta i hedonizm Arystypa. Warszawa 1960 PAX. 19 x 12 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz., obwol.





    12 PLN

  16. Lauer Jena-Philippe: Le mystére des Pyramides. Paris 1974 Press de la Cité. 21 x 14 cm, s. 378, 74 ilustr. cz-b.w tekście, 34 fotogr. barwnych na 16 tabl., opr. kart., obwol.




    48 PLN

  17. Lytton Edward Georg Bulwer: Ostatnie dni Pompejów. Przekł. i oprac. Leo Belmot. Warszawa 1988 Instytut Prasy i Wydawnictw "Novum". 21 x 15 cm, s. 140, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  18. Łanowski Jerzy: Święte igrzyska olimpijskie. Warszawa 1981 KAW. 16 x 12 cm, s. 194, nlb. 2, liczne ilustr. tabl., opr. brosz.
    Otarcia opr.
    6 PLN

  19. Majewski Kazimierz: Kreta-Hellada-Cyklady. U kolebki cywilizacji europejskiej. Warszawa 1963 PWN. 25 x 18 cm, s. 231, nlb. 1, 163 ilustr. w tekście, 1 mapa rozkł., opr. brosz., obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    24 PLN

  20. Mała encyklopedia kultury świata antycznego. Tom 1 A-Ł. Tom 2 M-Z. Warszawa PWN. 25 x 18 cm, opr. pł.
    T. 1. 1958. s. 567, nlb. 1, liczne fotogr. cz-b. na 36 tabl. Encyklopedia Meandrea 1.
    Opr. przybrudzona, przetarcia mat. na grzb. opr., blok nieco odchodzi od opr., karta ze ss. 561-562 luzem.
    T. 2. 1962. s. 443, nlb. 1, liczne fotogr. cz-b. na 36 tabl. Encyklopedia Meandrea 2.
    Opr. przybrudzona, przetarcia i ubytki mat. gł. na grzb. opr., blok nieco odchodzi od opr.
    23 PLN

  21. Michałowski Kazimierz: Delfy. Wyd. 3, uzup. Warszawa 1959 PWN. 21 x 16 cm, s. 228, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    18 PLN

  22. Parnicki-Pudełko Stefan: Budownictwo starożytnej Grecji w okresach od archaicznego do rzyskiego. Wrocław 1962 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 304, opr. brosz.
    Instytut Historii Kultury Materialnej Polskiej Akademii Nauk. Bibliotheca Antiqua - Tom 3.
    Opr. przykurzona.
    28 PLN

  23. Pietrzykowski Michał: Mitologia starożytnej Grecji. Wyd. 4. Warszawa 1985 WAiF. 16 x 11 cm, s. 317, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: Mitologie świata.
    Załamania przedniej okł.
    10 PLN

  24. Press Ludwika: Budownictwo egejskie. Wrocław 1964 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 263, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Instytut Historii Kultury Materialnej Polskiej Akademii Nauk. Bibliotheca Antiqua - Tom 4.
    Niewielkie otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    30 PLN

  25. Press Ludwika: Pożegnanie z Minosem. Z notatnika podróży w antyczną przeszłość Sycylii. Wrocław 1978 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Okł. nieco podniszczone, przykurzone.
    9 PLN

  26. Rukówna Janina: Słowniczek prehistoryczny francusko-polski i polsko-francuski. Poznań 1951 Nakładem Polskiego Towarzystwa Prehistorycznego. 25 x 18 cm, s. 88; errata s. 4, opr. brosz. Zeszyty prehistoryczne Nr 1.
    Opr. podniszczona na obrzeżach.
    23 PLN

  27. Schreiber Herman, Schreiber Georg: Zaginione miasta. Książka o chwale i upadku. Przekł. z niem. Alfred Ligocki. Katowice 1984 Śląsk. 25 x 18 cm, s. 297, nlb. 3, 16 cz-b. fotogr. tabl. opr. pł., obwol. Z cyklu "Człowiek Ziemia Kultura".
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, naddarcia, stan opr. i bloku dobry.




    18 PLN

  28. Siejgiejew W. S.: Historia starożytnej Grecji. Warszawa 1952 KiW. 24 x 17 cm, s. 606, nlb. 2, 171 ilustr. cz-b. w tekście, mapy cz-b. w tekście, 3 barwne rozkł. mapy., opr. pł.
    Nieznacznie przybrudzona opr.
    16 PLN

  29. Szczepański Jan Alfred: Imperium tysiąca bogów. Kraków 1977 Wydawnictwo Literackie. 17 x 12 cm, s. 281, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Niewielki ubytek obwol.
    10 PLN

  30. Szczepański Jan Alfred: Od Olimpii do olimpiad. Kraków 1980 Wydawnictwo Literackie. 21 x 13 cm, s. 315, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    14 PLN

  31. Szczepański Jan Alfred: Ołtarz i miasto. Kraków 1974 Wydawnictwo Literackie. 17 x 12 cm, s. 192, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Nieznaczne otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.





    6 PLN

  32. Szczepański Jan Józef: Nasze nie nasze. Kraków 1983 Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. 24 x 16 cm, s. 111, nlb. 1, frontispis, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr., załamane prawe dolne naroże przedniej okł.
    10 PLN

  33. Szelągowski A.: Dzieje powszechne i cywilizacji II. Grecya archaiczna. Grecya bohaterska. Grecya Wolna. Panowanie Grecyi nad światem. Lwów 1984 Tow. Akc. S. Orgelbranda Synów. 20 x 13 cm, s. 392, nlb. 2, 279 ilustr,. w tekście, 3 mapy i 2 plany na tabl., opr. bibl.
    Niewielkie ślady zalania na prawym dolnym narożu opr., a także w bloku - ślady zanikają ok. s. 25. Egz. przeopr. z zachowaniem oryg. przedniej okł. (brosz.).
    38 PLN

  34. Świat antyczny. Stosunki społeczne, ideologia i polityka, religia. Studia ofiarowane Izie Bieżuńskiej-Małowist w pięćdziesięciolecie pracy naukowej przez Jej uczniów. Warszawa 1988 PWN. 25 x 17 cm, s. 326, nlb. 2, frontispis, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    28 PLN

  35. Ulatowski Kazimierz: Architektura starożytnej Grecji. Poznań 1962 PWN. 25 x 17 cm, s. 327, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    34 PLN

  36. Wałek-Czernecki Tadeusz: Historia gospodarcza świata starożytnego. Tom I. Wschód. Warszawa 1948 Trzaska, Evert i Michalski. 22 x 16 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz. Biblioteka Meandra 4.
    Ubytek ok. 30 % przedniej okł., ok. 15 % tylnej. Piecz. wł.
    34 PLN

  37. Zakrzewski Kazimierz: U schyłku świata antycznego. Warszawa 1964 PWN. 21 x 14 cm, s. 267, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. Dedyk.
    26 PLN

  38. Zieliński Tadeusz: Grecja niepodległa. Warszawa 1958 KiW. 25 x 17 cm, s. 341, nlb. 1, ilustr. tabl., opr. pł., obwol. Z cyklu Świat antyczny.
    Obwol. przykurzona, otarcia, podniszczenia gł. na górnym obrzeżu, naddarcia na zagięciach zakładek.




    24 PLN

  39. Żurawski Bogdan: Chufu czyli o gigantomanii u dawnych. Warszawa 1984 KAW. 17 x 12 cm, s. 319, nlb. 5, liczne cz-b. ilustr. tabl., opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    10 PLN

  40. Żylińska Jadwiga: Oto minojska baśń Krety. Warszawa 1986 KAW. 20 x 13 cm, s. 207, nlb. 1, opr. kart.
    9 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy