Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

    Historia powszechna historia

  1. Arakel z Tebryzu: Księga dziejów. Kronika ormiańska. Wstęp Wojciech Hensel. Warszawa 1981 PIW. 22 x 16 cm, s. 607, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Naddarcia, niewielkie ubytki obwol. na obrzeżach, przybrudzenia obrzeży bloku.
    24 PLN

  2. Aronson Theo: Cesarze iemieccy 1871-1948. Kraków 1998 Wyd. Literackie. 25 x 18 cm, s. 232, nlb. 8, 23 ilustr. na pap. kred. na wkładkach, opr. kart., powlek.
    28 PLN

  3. Balzer Oswald: Historya ustroju Austryi w zarysie. Wyd. 2, poprawione, skrócone. Lwów 1908 Nakładem K. S. Jakubowskiego. 24 x 16 cm, s. 496, opr. brosz.
    Przednia okł. podniszczona na obrzeżach, z ubytkami, brak grzb. opr. oraz tylnej okł., niewielkie podniszczenia bloku na obrzeżach, większość składek luzem, liczne podkreślenia w tekście (ołówkiem). Piecz. wł.
    86 PLN

  4. Baszkiewicz Jan: Wolność. Równość. Własność. Rewolucje burżuazyjne. Warszawa 1981 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 282, nlb. 6, ilustr. w tekście, mapy, opr. pł., obwol.
    Seria: Wielkie problemy dziejów człowieka.
    Przebarwienia obwol.
    14 PLN

  5. Batowski Henryk: Rok 1938 - dwie agresje hitlerowskie. Poznań 1985 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 547, nlb. 5, opr. ppł.
    Otarcia opr.
    24 PLN

  6. Bazylow Ludwik: Społeczeństwo rosyjskie w pierwszej połowie XIX wieku. Wrocław 1973 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 505, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    34 PLN

  7. Borejsza Jerzy W.: Mussolini był pierwszy... Warszawa 1971 "Czyelnik". 20 x 13 cm, s. 491, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. kart., obwol.
    Grzb. bloku lekko przekrzywiony.
    10 PLN

  8. Borejsza Jerzy W.: Rzym a wspólnota faszystowska. O penetracji faszyzmu włoskiego w Europie Środkowej, Południowej i Wschodniej. Warszawa 1981 KiW. 20 x 14 cm, s. 355, nlb. 5, 53 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  9. Bukczyn Siemion: Zamach na cara. Opowieść dokumentalna. Olsztyn 1986 Wyd. "Pojezierze". 20 x 13 cm, s. 273, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. na grzb.
    10 PLN

  10. Bułgaria. Zarys dziejów. Praca zbior. pod red. Iłczo Dymitrowa. Warszawa 1986 KiW. 21 x 15 cm, s. 388, nlb. 4, mapy w zał., opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    16 PLN

  11. Chrystianizacja Litwy. Pod red. Jerzego Kłoczowskiego. Kraków 1987 "Znak". 20 x 13 cm, s. 350, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach. Brak części kart ze spisem treści.
    10 PLN

  12. Chrzest Litwy. Geneza, przebieg, konsekwencje. Pod red. ks. Marka T. Zahajkiewicza. Lublin 1990 Redakcja Wydawnictw KUL. 21 x 15 cm, s. 293, nlb. 3, opr. brosz.
    12 PLN

  13. Daszyńska Jolanta: Misje Benjamina Franklina w Londynie w latach 1757-1775. Łódź 1994 Wyd. Uniw. Łódzkiego. 24 x 17 cm, s. 138, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  14. Davidson Basil: Stara Afryka na nowo odkryta. Warszawa 1961 PIW. 25 x 18 cm, s. 270, nlb. 2, 31 ilustr na wkładkach, opr. pł.
    Opr. przykurzona. 14 PLN

  15. Dwieście lat USA. Ideały i paradoksy hisorii anerykańskiej. Wybrał i wstępem opatrzył Lawrence D. Orton. Warszawa 1984 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 437, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr. Piecz. wł.
    14 PLN

  16. Dzieje najnowsze. kwartalnik poświęcony historii XX wieku. Rocznik VIII 1976 Nr 4. Wrocław 1976 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 146, nlb. 10, opr. brosz.
    8 PLN

  17. Engelmann Bernt: Zjednoczeni przeciw prawu i wolności. Antypodręcznik historii niemiec. Część 2. Poznań 1978 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 347, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

  18. Fabiani Bożena: Niziołki, łokietki, karlikowie. Z dziejów karłów nadwornych w Europie. Warszawa 1980 PIW. 20 x 13 cm, s. 110, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, lekko otarta na obrzeżach.
    12 PLN

  19. Fabierkiewicz Wacław: Rosja współczesna. Odbudowa gospodarcza. Warszawa 1926 Instytut Gospodarstwa Społecznego. 24 x 16 cm, s. 154, nlb. 6, opr. brosz.
    Ubytki opr., niwielkie ubytek naroża pierwszej karty oraz niewielkie notatki ołowkiem na niej. Egz. częściowo nierozcięty.
    24 PLN

  20. Felczak Wacław: Węgierska polityka narodowościowa przed wybuchem powstania 1848 roku. Wrocław 1964 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 168, nlb. 2, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk - Oddział w Krakowie. Prace Komisji Nauk Historycznych Nr 9.
    Opr. zakurzona, dwie krótkie notatki w teście (długopisem).
    18 PLN

  21. Furet Francois: Prawdziwy koniec Rewolucji Francuskiej. Kraków-Warszawa 1994 Znak/Fundacja im. Stefana Batorego. 21 x 15 cm, s. 95, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: Demokracja. Filozofia i praktyka.
    10 PLN

  22. Haffner Sebastian: Niemiecka rewolucja 1918/1919. Lublin 1996 Ofucyna Historii XIX i XX Wieku. 19 x 12 cm, s. 192, nlb. 8, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  23. Handbuch der Ukraine. Praca zbior. Leipzig 1941 Otto Harrassowitz. 24 x 17 cm, s. 416, opr. ppł., obwol.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie zbrązowienia obwol. oraz części kart w bloku.
    110 PLN

  24. Historia ZSRR w dwóch tomach. Tom 1. Od czasów najdawniejszych do Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Warszawa 1983 KiW/"Progres". 22 x 15 cm, s. 414, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. pł. powlek.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    12 PLN

  25. Howard Michael: Wojna w dziejach Europy. Tłum. Tadeusz Rybowski. Wrocław 1990 Ossolineum. 19 x 13 cm, s. 195, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  26. Janowicz Tomasz: Czesi. Studjum historyczno-polityczne. Kraków 1936 b.w. 20 x 14 cm, s. 158, opr. brosz.
    Ubytki opr., okł. opr. luzem, niewielkie naddarcie i zagięcie przedostanej i ostatniej karty w bloku.
    24 PLN

  27. Judt Tony: Wielkie złudzenie. Esej o Europie. Przekł. Renata Włodek. Kraków 1998 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 107, nlb. 3, opr. brosz. Seria: Zmieniająca się Europa.
    10 PLN

  28. Kamiński Andrzej Józef: Koszmar niewolnictwa. Obozy koncentracyjne od 1896 do dziś. Analiza. Warszawa 1990 Wyd. "Przedświt". 21 x 15 cm, s. 276, nlb. 4, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    16 PLN

  29. Kan S. B.: Rewolucja 1848 roku w Austrii i Niemczech. Warszawa 1952 KiW. 21 x 15 cm, s. 314, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Biblioteka Historyczna.
    Opr. przykurzona, podniszczona, naprawiana.
    12 PLN

  30. Kieniewicz Jan: Od ekspansji do dominacji. Próba teorii kolonializmu. Warszawa 1986 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Seria: Wielkie problemy dziejów człowieka.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach.
    14 PLN

  31. Kijas Artur: System pomiestny w państwie moskiewskim z XV - pierwszej połowie XVI wieku. Historiografia i problematyka. Poznań 1984 Wyd. UAM. 24 x 17 cm, s. 210, opr. brosz.
    [Zeszyty naukwe] Seria historyczna nr 119.
    Opr. przykurzona.
    12 PLN

  32. Klía Arnost: Rok 1848 w Czechach. Początki ruchu robotniczego w Czechach. Warszawa 1951 KiW. 21 x 15 cm, s. 277, nlb. 3, opr. brosz.
    Biblioteka Historyczna 13.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, naprawiana na grzb., odchodzi od grzb. bloku.
    10 PLN

  33. Konstytucja Stanów Zjednoczonych. Kraków 1990 Oficyna Wydawcznicza "Galicja". 20 x 13 cm, s. 46, nlb. 2, opr. brosz.
    8 PLN

  34. Kozeński Jerzy: Czechosłowacka jesień 1938. Poznań 1989 Instytut Zachodni. 21 x 15 cm, s. 162, nlb. 2, ilustr. w tekście oraz na wklejkach, opr. brosz.
    Prace Instytutu Zachodniego Nr 52.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  35. Lissagaray: Historia Komuny Paryskiej 1871 r. Warszawa 1950 KiW. 25 x 18 cm, s. 606, nlb. 2, ilustr. w tekście i na wkładkach, mapy w zał., opr. bibl.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł.
    38 PLN

  36. Łojek Jerzy: Wiek Markiza de Sade. Szkice z historii obyczajów i literatury we Francji XVIII wieku. Lublin 1972 Wyd. Lubelskie. 21 x 13 cm, s. 443, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Otarcia, niewielkie ubytki, podniszczenia obwol., przykurzone górne obrzeże bloku, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    24 PLN

  37. Magidowicz W. I. i I. P.: Historia poznania Europy. Warszawa 1974 PWN. 21 x 15 cm, s. 595, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na górnym obrzeżu.
    16 PLN

  38. Manteufel Tadeusz: Średniowiecze powszechne do schyłku XV wieku. Warszawa 1958 PWN. 25 x 18 cm, s. 465, nlb. 3, ilustr. cz.-b. w tekście oraz barwne ba tabl., opr. pł.
    Opr. przybrudzona, podkreśl. w tekście (ołówkiem).
    38 PLN

  39. Martens Wilfried: Dwie Europy. Przemówienia europejskie 1990 - 1994. Przekł. Dorota Stanicka. Przedm. Helmuta Kohla. Gliwice 19995 Wydawnictwo "WOKÓŁ NAS". 23 x 16 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, niewielka deformacja bloku.
    12 PLN

  40. Meysztowicz Jan: Korony pod gilotyną. Opowieść historyczna. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 351, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Otarcia obwol. na obrzeżach, obwol. przykurzona.
    10 PLN

  41. Mirewicz Jerzy, SI: Obrońcy i słudzy Europy. Wyd. 2. Kraków 1986 WAM. 20 x 15 cm, s. 310, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  42. Mirewicz Jerzy, SI: Współtwórcy i wychowawcy Europy. Wyd. 2. Warszawa 1982 WAM. 20 x 13 cm, s. 329, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia, przykurzenia opr. na obrzeżach.
    14 PLN

  43. Morin Edgar: O naturze Związku Radzieckiego. Warszawa 1990 Ofuzyna Wyd. "Volumen". 21 x 15 cm, s. 176, nlb. 4, opr. brosz.
    14 PLN

  44. Niemcewicz Julian Ursyn: Memoriał o nowym systemie więzień ustanowionym w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Oprac. i wstępem i objaśnieniami zaopatrzył Stanisław Walczak. Warszawa 1962 Biblioteczka Przeglądu Więziennictwa. 20 x 13 cm, s. 102, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurozna.
    10 PLN

  45. Niemcy. Z Wielkiej Encyklopedii Radzieckiej, wyd. 2, Moskwa 1952, t. 11. Warszawa 1954 KiW. 21 x 15 cm, s. 201, nlb. 3, 5 ilustr. cz-b. na wklejkach, 10 map w załącznikach, opr. brosz.
    12 PLN

  46. Nowak Robert Jerzy: Węgry bliskie i nie znane. Warszawa 1980 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 362, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    14 PLN

  47. Ochmański Jerzy: Historia Litwy. Wyd. 2, popr. i uzup. Wrocław 1982 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 412, nlb. 6, ilustr. w tekście, 1 tabl. rozkł., opr. pł., obwol. Cykl: Historie powszechne.
    Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, niewielkie naddarcia.
    18 PLN

  48. Orłoś Teresa Z., Gazdik Józef: Podstawowe wiadomości o Czechosłowacji i jej kulturze. Kraków 1979 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 99, nlb. 1, opr. brosz.
    Uniwersytet Jagielloński Skrypty Uczelniane Nr 329.
    Opr. zakurzona, przebariona na grzb.
    8 PLN

  49. Owen Robert: Wybór pism. Wybrał i wstępem opatrzył dr Antoni Prejbisz. Warszawa 1948 Spódzielnia Wydawnicza "Wiedza". 22 x 16 cm, s. 236, nlb. 4, frontispis, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, przykurzona. Egz. nierozcięty.
    16 PLN

  50. Parrington Vernon L.: Głowne nurty myśli amerykańskiej. Mentalność kolonialna 1620-1800. Warszawa 1968 PIW. 20 x 14 cm, s. 588, opr. pł., obwol.
    Otarcia i podniszczenia obwol., Obwol. i górne obrzeże bloku przykurzone.
    39 PLN

  51. Peregrinus: Miasta niemieckie dzisiaj. Poznań 1946 Wyd. Zachodnie. 21 x 15 cm, s. 99, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona. Podp. wł.
    14 PLN

  52. Pilikowski Jerzy: Historia 1789-1918. Podręcznik dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego, zawodowego oraz technikum. Kraków 1995 Wydawnictwo "ZAMIAST KOREPETYCJI". 23 x 17 cm, s. 311, nlb. 1, opr. brosz.
    23 PLN

  53. Pizuński Paewł: Poczet wielkich mistrzów krzyżackich. Wyd. 2, popr. i uzup. Skarszewy b.r.w. Wyd. "Arenga". 20 x 13 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
    23 PLN

  54. Poliszczuk Wiktor: Ocena polityczna i prawna OUN i UPA. Toronto 1997 b.w. 21 x 15 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie przbrudzenia okł. i obrzeży bloku. Tekst w językach: polskim, angielksim i rozyskim.
    34 PLN

  55. Procacci Giuliano: Historia Włochów. Warszawa 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 533, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    23 PLN

  56. Prokopczuk Jerzy: Historia Afryki w zarysie. Warszawa 1964 PZWS. 25 x 18 cm, s. 290, nlb. 2, 8 map w zał., opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, przykurzenia.
    16 PLN

  57. Prokopczuk Jerzy: Historia powszechna 1871-1939. Wyd. 4. Warszawa 1988 WSiP. 24 x 17 cm, s. 343, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    14 PLN

  58. Prus Edward: Atamania UPA. Tragedia kresów. Warszawa 1988 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 20 x 13 cm, s. 366, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, blok rozłamany.
    12 PLN

  59. Prus Edward: Herosi spod znaku tryzuba. Konowalec-Bandera-Szuchewicz. Warszawa 1985 Instytyt Wydawniczy Zwiążków Zawodowych. 20 x 13 cm, s. 346, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  60. Prus Edward: Holocaust po Banderowsku. Czy żydzi byli w UPA? Wrocław 1985 Wyd. "Nortom". 21 x 15 cm, s. 201, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    30 PLN

  61. Prus Edward: Władyka świętojurski. Rzecz o arcybiskupie Andrzeju Szeptyckim (1865-1944). Warszawa 1985 Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych. 20 x 13 cm, s. 335, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, niewielie naddarcie grzb. owbol.
    12 PLN

  62. Ruszczyc Marek: Jak zginął Mikołaj II? Warszawa 1991 Wyd. "Alfa". 21 x 15 cm, s. 115, nlb. 5, na 8 wklejkach: fotografie, drzewo geneal., mapa, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    8 PLN

  63. Salomonowicz Stanisław: Sylwetki spod gilotyny. Warszawa 1989 PWN. 20 x 15 cm, s. 159, nlb. 1, ilustr., opr. brosz.
    Otarcia opr.
    10 PLN

  64. Schramm Tomasz: Historycy fracuscy o genezie Wielkiej Wojny. Poznań 1984 Wydawnictwo UAM. 24 x 17 cm, s. 144, nlb. 2, opr. brosz.
    [Zeszyty naukowe] Seria historyczna nr 116.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  65. Schreiner Albert: Polityka zagraniczna Niemiec 1871-1945. Część pierwsza 1871-1918. Warszawa 1956 PWN. 25 x 18 cm, s. 365, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona. Podp. wł.
    16 PLN

  66. Smirin M. M.: Reformacja ludowa Tomasza Münzera i wojna chłopska. Warszawa 1951 PIW. 26 x 18 cm, s. 320, nlb. 2; s. 358, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Opr. obu części podniszczona na obrzeżach, miejscami nieco naddarte, w cz. 2 brak grzb. opr., przednia okł. luzem. Egz. nierozcięte.
    Cz.1-2.  46 PLN

  67. Sobolewski Marek: Od drugiego cesarstwa do piątej republiki. Z dziejów politycznych Francji 1870-1958. Warszawa 1963 WP. 21 x 15 cm, s. 324, nlb. 4, opr. brosz., ilustr. na wklejkach, obwol.
    Opr. przykurozna, podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  68. Sokrat Janowicz: Białoruś, Białoruś. Warszawa 1987 "Iskry". 17 x 12 cm, s. 188, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr. na grzb.
    10 PLN

  69. Solta Jan: Zarys dziejów Serbołużyczan. Wrocław 1984 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 191, nlb. 5, opr. pł., ilustr. w tekście, obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach, przykurzenia, niewielkie pokreślenia tylnej cz. obwol.
    14 PLN

  70. Stalin i stalinizm. Rozmowy George'a Urbana. Londyn 1987 "Polonia". 21 x 15 cm, s. 374, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: Świat współczesny 4.
    Przykurzone obrzeża bloku.
    23 PLN

  71. Szafar Tadeusz: Okrycie Afryki. Cztery tysiąclecia eksploracji Czarnego Lądu. Warszawa 1974 MK. 24 x 17 cm, s. 333, nlb. 3, opr. kart. obwol.
    Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, przebarwienie grzb.
    34 PLN

  72. Tarle Eugeniusz: Dzieje Europy 1871 - 1919. Warszawa 1960 KiW. 21 x 16 cm, s. 663, nlb. 1, 4 barwne mapy rozkł., (zał.), opr. pł.
    Opr. przybrudzona, Opr. nieco odchodzi od grzb.
    23 PLN

  73. Ternon Yves, dr, Helman Socrate, dr: Eksterminacja chorych psychicznie w III Rzeszy. Od teoretyków narodowosocjalistycznych do praktyków z SS. Przekł. dr med. Ewa Baumritter. Warszawa 1974 PZWL. 20 x 13 cm, s. 365, nlb. 3, opr. brosz.
    18 PLN

  74. Wawrynkowa Maria: U progu nowoczesności. Szkice z dziejół kultury niemickiej XVIII i XIX. Warszawa 1989 PWN. 21 x 15 cm, s. 315, nlb. 5, 37 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    12 PLN

  75. Wilk Marian: Moskwa poprzez wieki. Warszawa 1978 KiW. 16 x 12 cm, s. 506, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie podniszczenia na obrzeżach, przybrudzenia bloku na obrzeżach.
    10 PLN

  76. Wojtowicz Jerzy: Historia Szwajcarii. Wyd. 2, popr. i uzup. Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 16 cm, s. 308, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol. Cykl: Historie powszechne.
    Niewielkie otarcaia obwol.
    16 PLN

  77. Wspólnota europejska. Przewodnik dokumentalny pod red. Bogusława Grodzickiego i Jana Pomiana. Teksty tłumaczyła Halina Carroll-Najder. Londyn 1982 Polonia Book Fund Ltd. 22 x 14 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  78. Zdziechowski Marjan: Węgry i dookoła Węgier. Szkice polityczno-literackie. Wilno 1933 T-wo Wydawnicze "Pogoń". 24 x 17 cm, s. 173, nlb. 3, frontispis, opr. brosz.
    Opr. nieco przybrudzona, naddarcia i podniszczenia opr. na obrzeżach, blok poluźniony, przed spisem treści doklejono fragment strony czasopisma.
    50 PLN

    Czasy współczesne do góry

  79. Chałasiński Józef, Chałasińska Krystyna: Bliżej Afryki. Warszawa 1965 PAX. 25 x 18 cm, s. 543, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    38 PLN

  80. From Helskinki to Madrid. CSCE Documents. Od Helsinek do Madrytu. Dokumenty KBWE. Warszawa 1983 Polski Instytut Spraw Międzynarodowych/Wydawnictwo Spółdzielcze. 24 x 17 cm, s. 346, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona. Tekst w j. polskim i ang.
    39 PLN

  81. Krasuski Jerzy: Europa Zachodnia po II wojnie światowej. Dzieje polityczne. Poznań 1990 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 501, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    14 PLN

  82. Laurent Eric: Moskwa na Wall Street. Londyn 1989 Polonia Book Found. 22 x 14 cm, s. 157, nlb. 5, opr. brosz.
    Seria: Świat współczesny 6.
    14 PLN

  83. Pięciak Wojciech: Jak obalano mur. Niemcy 1988-96. Przedmowa Stanisław Stomma. Kraków 1996 Oficyna Literacka. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Ślady zalania i zaplamienia na obrzeżu bloku.
    10 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy