Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Filozofia

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.


  1. Aleksandrowicz Dariusz : Filozoficzne założenia Lukacsa teorii wiedzy. Wrocław 1983 Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego. 23, 5 x 16, 5 cm, s. 168, opr. brosz.
    Acta universitatis wratislaviensis. no 686. Prace filozoficzne XLVII Historia filozofii 5.
    10 PLN

  2. Arystoteles: Dzieła wszystkie. T. 3. O duszy. Krótkie rozprawy psychologiczno-biologiczne. Zoologia. O częściach zwierząt. Warszawa 1992 WN PWN. 25 x 18 cm, s. 780, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol.
    48 PLN

  3. Arystoteles: Dzieła wszystkie. T. 4. O ruchu zwierząt. O poruszaniu się przestrzennym zwierząt. O rodzeniu się zwierząt. O barwach. O głosach. Fizjognomika. O roślinach. Opowiadania zdumiewające. Mechanika. Zagadnienia przyrodnicze. O odcinkach niepodzielnych. Położenia i nazwy wiatrów. O Melissosie, Ksenofanesie i Gorgiaszu. Warszawa 1993 WN PWN. 25 x 18 cm, s. 806, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Niewielkie otarcia obwol.
    48 PLN

  4. Arystoteles: Etyka nikomachejska. Wyd. 2. Warszawa 1982 PWN. 19 x 13 cm, s. 511, nlb. 5, opr. brosz.
    Blok rozłamany.
    32 PLN

  5. Bańka Józef : Filozofia Cywilizacji. T. II. Cywilizacja Diafroniczna czyli świat jako praca i zysk. Katowice 1987.24 x 17 cm, s. 701, opr. pł., obw.
    30 PLN

  6. Bańka Józef: Filozofia techniki. Człowiek wobec odkrycia naukowego i technicznego. Katowice 1980 Wyd. "Śląsk". 25 x 18 cm, s. 474, nlb. 2, opr. pł.
    Piecz. wł.
    36 PLN

  7. Biegański Władysław: Etyka ogólna. Wydana ze spuścizny rękopiśmiennej pod redakcyą Władysława Tatarkiewicza. Warszawa 1918 bw. 24 x 16 cm, s. XXX, 368, frontispis, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, naprawiana, odchodzi od grzb., blok poluźniony. Egz. nierozc.
    24 PLN

  8. Blättner Fritz: Geisundtat im Weschel der Generationen. Kulturphilosophische Untersuchungen über dir Bildung. Lepzig 1943 Verlag Quelle&Meyer. 24 x 17 cm, s. XVI, 274, nlb. 2, opr. brosz.
    Rdzawe plamki w rejonie grzb. opr.
    46 PLN

  9. Borowski Henryk: Kantowska filozofia religii. Warszawa 1986 KiW. 20 x 14 cm, s. 307, nlb. 5, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    14 PLN

  10. Bowne Borden Parker: Personalizm. Przekł. ks. Bogumił Gacka i Jan Kłos. Lublin 1994 Ofizyna Wydawnicza CZAS. 21 x 15 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    14 PLN

  11. Chardin Theilard de: Pisma. T. 1. Człowiek i inne pisma. Wybór Mieczysław Tazbir. Warszawa 1984 PAX. 20 x 13 cm, s. 418, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    34 PLN

  12. Chardin Theilard de: Pisma. T. 2. Zarys wszechświata personalistycznego i inne pisma. Wybór Mieczysław Tazbir. Warszawa 1985 PAX. 20 x 13 cm, s. 349, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    34 PLN

  13. Chardin Theilard de: Pisma. T. 3. Moja wizja świata i inne pisma. Wybór Mieczysław Tazbir. Warszawa 1987 PAX. 20 x 13 cm, s. 454, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    34 PLN

  14. Czernyszewski Mikołaj: Zasada antropologiczna w filozofii. Warszawa 1956 PWN. 20 x 14 cm, s. XX, 146, nlb. 6, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieznacznie podniszczona na obrzeżach, przykurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  15. Dembowski Bronisław : O filozofii chrześcijańskiej w Ameryce Północnej. Warszawa 1989 Akademia Teologii Katolickiej. 20 x 14 cm, s. 231, opr. brosz.
    9 PLN

  16. Dilthey Wilhelm: Pisma estetyczne. Warszawa 1982 PWN. 21 x 14 cm, s. XLVIII, 433, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    32 PLN

  17. Dobrolubow Mikołaj: Pisma filozoficzne. T. 1-2. Warszawa 1958 PWN. 20 x 14 cm, s. XVI, 411, nlb. 1; s.455, nlb. 7, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona, zakurzone górne obrzeże bloku.
    T. 1-2.  48 PLN

  18. Dupreél Eugéne: Traktat o moralności. Przekład Zygmunt Glinka. Wstęp Maria Ossowska. Warszawa 1969 PWN. 20 x 13 cm, s. 512, opr. pł., obwol.
    Podniszczenia, zabrudzenia obwol., blok w stanie dobrym.
    34 PLN

  19. Feuerbach Ludwik: Wykłady o istocie religi. Przekł. Eryk Skowron i Tadeusz Witwicki. Wstęp Tadeusz Kroński. Wyd. 2. Warszawa 198 PWN. 20 x 13 cm, s. 342, nlb. 2, opr. brosz.
    24 PLN

  20. Filozoficzne problemy współczesnego chrześcijaństwa. Warszawa 1973 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 21 x 15 cm, s. 271, opr. brosz.
    Biblioteka studiów społecznych. T. 5.
    14 PLN

  21. Frankl Viktor E.: Homo Patiens. Warszawa 1971 PAX. 20 x 13 cm, s. 313, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  22. Fryckowski Edmund: Poglądy społeczno-filozoficzne Jana Śniadeckiego. Bydgoszcz 1985 Pomorze. 21 x 15 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia, załamania okł.
    12 PLN

  23. Gawecki Bolesław J.: Filozofia rozwoju. Zarys stanowiska filozoficznego. Warszawa 1967 PAX. 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
    Przebarwienia opr.
    15 PLN

  24. Gogacz Mieczysław: Człowiek i jego relacje. (materiały do filozofii człowieka). Warszawa 1985 Akademia Teologii Katolickiej. 24 x 17 cm, s. 200, opr. brosz.
    16 PLN

  25. Gołaszewska Maria: Estetyka rzeczywistości. Warszawa 1983 PAX. 20 x 13 cm, s. 249, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr., załamania naroża okł.
    14 PLN

  26. Gołaszewska Maria: Zarys estetyki. Problematyka, metody, teorie. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 25 x 17 cm, s. 482, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona.
    39 PLN

  27. Grudzień Józef: Wybrane zagadnienia z filozofii i socjologii. Materiały pomocnicze dla słuchaczy wydziałów zaocznych i wieczorowych w studiach nauczycielskich. Warszawa 1967 Komórka Wydawnicza przy I Studium Nauczycielskim w Warszawie. 24 x 17 cm, s. 469, nlb. 1, opr. ppł.
    Opr. przybrudzona, podp. wł.
    10 PLN

  28. Grzegorczuk Andrzej: Filozofia czasu próby. Wyd. 2, popr. Warszawa 1984 PAX. 20 x 13 cm, s. 240, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    12 PLN

  29. Hajduk Zygmunt : O akceptacji teorii empirycznej. Lublin 1984 Redakcja Wydawnictw KUL. 23,5 x 17 cm, s. 346, opr. brosz.
    8 PLN

  30. Ingarden Roman: Książeczk o człowieku. Wyd. 2. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 189, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, przebarwiona, nieco podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł.
    19 PLN

  31. Irzykowski Karol: Myśli. Warszawa 1974 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  32. James William: Pragmatyzm. Popularne wykłady z zakresu filozofii. Warszawa 1957 KiW. 20 x 13 cm, s. 205, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr., załamania naroży okł., opr. przykurzona. Piecz. wł.
    26 PLN

  33. Jasiński Bogusław: Estetyka realizmu György Lukácsa i jej przesłanki filozoficzne. Warszawa 1984 KiW. 20 x 13 cm, s. 274, nlb. 2, opr. brosz.
    12 PLN

  34. Kant Immanuel: Krytyka czystego rozumu. T. 1-2. Warszawa 1957 PWN. 20 x 14 cm, s. XXIV, 483, nlb. 1; s. 622, nlb. 6, frontispis, opr. pł., obwol.
    Obwol., górna część bloku przykurzone, otarcia obwol. na obrzeżach.
    T. 1-2  60 PLN

  35. Kartezjusz: Rozpraw o metodzie właściwego kierowania rozumem i poszukiwania prawdy w naukach. Przekł. Tadeusz Żeleński (Boy), wstęp Krzysztof Teodor Toeplitz. Warszawa 1980 PIW. 18 x 11 cm, s. 89, nlb. 3, opr. brosz.
    Otarcia opr.
    12 PLN

  36. Keller Józef, ks.: Etyka katolicka. Część pierwsza. Warszawa 1957 PAX. 21 x 15 cm, s. 390, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, przetarcia pł. opr. na grzb.
    10 PLN

  37. Kmita Jerzy: Wykłady z logiki i metodologii nauk. Dla studentów wydziałów humanistycznych. Wyd. 2. Warszawa 1975 PWN. 21 x 15 cm, s. 218, nlb. 2, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr.
    16 PLN

  38. Kołakowski Leszek: Filozofia pozytywistyczna (od Hume'a do Koła Wiedeńskiego). Warszawa 1966 WP. 18 x 11 cm, s. 238, nlb. 2, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 50.
    Opr. przykurzona, zagięcie naroża bloku.
    14 PLN

  39. Kołłątaj Hugo: Porządek fizyczno-moralny oraz Pomysły dla dzieła Porządek fizyczno-moralny. Warszawa 1955 PWN. 20 x 14 cm, s. XXXIV, 497, nlb. 3, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona. Piecz. wł.
    28 PLN

  40. Kotarbiński Tadeusz: Elementy teorii poznania, logiki formalnej i metodologii nauk. Wyd. 2, przejrzane. Wrocław 1961 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 648, opr. pł.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb. Piecz. wł.
    32 PLN

  41. Kotarbiński Tadeusz: Hasło dobrej roboty. Warszawa 1968 WP. 17 x 13 cm, s. 367, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
    Otarcia i podnszczenia obwol., przebarwienia grzb. obwol.
    14 PLN

  42. Kotarbiński Tadeusz: Szkice z historii filozofii i logiki. Warszawa 1979 PWN. 20 x 13 cm, s. 310, nlb. 2, frontispis, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    18 PLN

  43. Kotarbiński Tadeusz: Wykłady z dziejów logiki. Łódź 1957 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 251, nlb. 1, opr. brosz.
    Łódzkie Towarzystowo Naukowe Societas Scientiarum Lodziensis Wydział I Nr 28.
    Opr. zakurzona, podniszczona.
    23 PLN

  44. Kraszewski Zdzisław: Logika. Nauka rozumowania. Wyd. 2. Warszawa 1977 PWN. 24 x 17 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie załamanie naroża okł. Piecz. wł.
    19 PLN

  45. Król Marcin: Ład utajony. Kraków 1983 "Znak". 20 x 13 cm, s. 169, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przbarwiona n grzb.
    10 PLN

  46. Kuczyński Janusz : Homo Creator. Wstęp do dialektyki człowieka. Warszawa 1976 Książka i Wiedza. 20 x 13 cm, s. 397, opr. pł., obw.
    Obwoluta postrzępiona.
    14 PLN

  47. Kuderowicz Zbigniew: Filozofia dziejów. Wyd. 2, poszerz. Warszawa 1983 WP. 18 x 11 cm, s. 290, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Tom 264.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  48. Kuksewicz Zdzisław: Zarys filozofii średniowiecznej. Filozofia bizantyjska, krajów zakaukaskich, słowiańska, arabska i żydowska. Wyd. 2. Warszawa 1986 PWN. 20 x 13 cm, s. 688, opr. brosz.
    23 PLN

  49. Kuksewicz Zdzisław: Zarys filozofii średniowiecznej. Filozofia łacińskiego obszaru kulturowego. Wyd. 3. Warszawa 1986 PWN. 20 x 13 cm, s. 496, opr. brosz.
    18PLN

  50. Kurowicki Jan: Poznanie a społeczeństwo. Warszawa 1977 PIW. 18 x 12 cm, s. 201, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    12 PLN

  51. Landor Walter Savage: Dyalogi fikcyjne. Z rozprawą R. W. Emersona. Przełożyła i wstępem poprzedziła Marya Rakowska. Lwów 1911 Nakł. Księgarni Polskiej B. Połonieckiego. 19 x 14 cm, s. XII, 240, nlb. 4, opr. brosz.
    Otarcia opr., gł. na obrzeżach, niewielkie ubytki grzb. opr.
    38 PLN

  52. Lapis Bohdan: U źródeł polskich refleksji nad pracą. Warszawa 1984 PAX. 20 x 13 cm, s. 212, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr.
    10 PLN

  53. Legowicz Jan: Zarys historii filozofii. Elementy doksografii. Warszawa 1964 WP. 25 x 18 cm, s. 443, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, 4 tabl. rozkł., opr. pł.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie zaplamienia na obrębie grzb. opr. Piecz. wł
    38 PLN

  54. Logos i ethos. Rozprawy filozoficzne. Kraków 1971 Polskie Towarzystwo Teologiczne. Red. nauk. ks. K. Kłósak. 25 x 18 cm, s. 410, nlb. 6, frontispis, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    34 PLN

  55. Łomonosow Michał: Pisma filozoficzne. T. 1-2. Warszawa 1956 PWN. 20 x 14 cm, s. XXXVIII, 440, nlb. 2; s. 583, nlb. 7, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach, nieco przykurzona, przebarwiona na grzb., górne obrzeże bloku zakurzone. Piecz. wł.
    T. 1-2.  46 PLN

  56. Łukasiewicz Jan: O zasadzie sprzeczności u Arystotelesa. Warszawa 1987 PWN. 21 x 14 cm, s. 208, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Współczesnych Filozofów.
    Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    23 PLN

  57. Magdeburg Theodoricus de: Quaestiones super de substantia orbis. Ein averroistischer Text aus dem XIV. Jh. Red. Zdzisław Kuksewicz. Wrocław 1985 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 83, nlb. 3, opr. brosz.
    Polska Akademia Nauk Instytut Filozofii i Socjologii.
    10 PLN

  58. Majka Józef, ks.: Etyka życia gospodarczego. Wyd. 2. zmien. Wrocław 1982 Wyd. Wrocławskiej Księgarnii Archidiecezjalnej. 21 x 15 cm, s. 350, nlb. 2, opr. brosz.
    Zagięcia naroży bloku.
    18 PLN

  59. Mandeville Bernard: Bajka o pszczołach. Warszawa 1957 PWN. 19 x 13 cm, s. XXVIII, 480, nlb. 6, opr. brosz.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Lekkie otarcia opr. na obrzeżach grzb. opr., zakurzenie górnego obrzeża grzb. Piecz. wł.
    28 PLN

  60. Marcel Gabriel: Być i mieć. Wyd. 2. Warszawa 1986 PAX. 20 x 13 cm, s. 202, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. lekko przykurzona, przebarwienie grzb. obwol.
    23 PLN

  61. Marcel Gabriel: Homo Vitator. Wstęp do metafizyki nadziei. Warszawa 1984 PAX. 20 x 13 cm, s. 315, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco przykurzona, opr. częściowo odchodzi od grzb.
    28 PLN

  62. Maritain Jaques: Pisma filozoficzne. Kraków 1988 "Znak". 20 x 13 cm, s. 409, nlb. 3, frontispis, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    23 PLN

  63. Mediaevalia Philosophica Polonum. Digés par Władysław Seńko. XXIV. Wrocław 1979 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
    Académie Polonaise des Sciences Institut de Philosophie et de Sociologie.
    Egz. przykurzony.
    12 PLN

  64. Moralność chrześcijańska. Poznań 1987 Pallotinum. 21 x 15 cm, s. 341, nlb. 3, opr. brosz.
    Przybrudzenia opr., niewielkie uszkodz. grzb. opr.
    10 PLN

  65. Myśl systematyczna i historyczna w badaniach filozoficznych. Katowice Wisła 7 - 11 maja 1995 roku. Red. Józef Bańka. Katowice 1995 Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. 21 x 15 cm, s. 142, opr. brosz.
    Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
    10 PLN

  66. Nowaczyk Mirosław : Filozofia a historia religii we Włoszech 1873 - 1973. Warszawa 1974 Państwowe Wydawnictwo Naukowe. 20, 5 x 14 cm, s. 272, opr. brosz.
    12 PLN

  67. O filozoficznym poznaniu Boga dziś. Praca zbior. pod red. bp. Bohdana Bejze. Warszawa 1992 Wydawnictwa Akademii Teologii Katolickiej. 24 x 17 cm, s. 270, nlb. 2, opr. brosz.
    Studia z Filozofii Boga T. 5.
    14 PLN

  68. Ochocki Kazimierz : Wokół sporów o filozofię. Warszawa 1978 Wiedza Powszechna. 18,5 x 11 cm, s. 259, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej Omega. Nr 329.
    8 PLN

  69. Oesterle John A.: Etyka. Warszawa 1965 PAX. 20 x 13 cm, s. 317, nlb. 7, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, podkreśl. w tekście.
    16 PLN

  70. Pasenkiewicz Kazimierz : Logika ogólna. Warszawa 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 128, opr. brosz.
    15 PLN

  71. Pasenkiewicz Kazimierz: Logika ogólna. Warszawa 1980 PWN. 24 x 17 cm, s. 128, opr. brosz.
    16 PLN

  72. Pawlica Jan: O konfliktach i postawach moralnych. Kraków 1973 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 212, nlb. 4, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. Piecz. wł.
    12 PLN

  73. Petrycy Sebastian z Pilzna: Pisma wybrane. T. 1. Przydatki do etyki arystotelesowskiej. T. 2. Przydatki do ekonomiki i polityki aystotelesowskiej. Warszawa 1956 PWN. 20 x 14 cm, s. 589, nlb. 1; s.551, nlb. 7, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieznacznie podniszczona na obrzeżach, w t. 1. duże naddarcie obwol., zakurzone obrzeże bloku. Piecz. wł.
    T. 1-2.  46 PLN

  74. Piaget Jean: Strukturalizm. Warszawa 1972 WP. 18 x 11 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Tom 224.
    Niewielkie otarcia opr.
    14 PLN

  75. Platon: Eutydem. Warszawa 1957 PWN. 20 x 13 cm, s. 77, nlb. 5, frontispis, opr. brosz.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Piecz. wł.
    14 PLN

  76. Platon: Eutyfron. Obrona Sokratesa. Kriton. Warszawa 1958 PWN. 21 x 14 cm, s. 191, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach (naddarcia, niewielkie ubytki), przykurzona. Piecz. wł.
    16 PLN

  77. Platon: Fajdros. Warszawa 1958 PWN. 20 x 13 cm, s. 199, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco podnszczona na obrzeżach, niewielkie ubytki obwol., obwol. przykurzona. Piecz. wł.
    14 PLN

  78. Płużański Tadeusz: Humanizm i struktury. Warszawa 1980 PWN. 20 x 13 cm, s. 316, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb., nieliczne podreśl. w tekście (ołówkiem).
    14 PLN

  79. Poel Cornelius J. van der: W poszukiwaniu wartości ludzkich. Wyd. 3. Warszawa 1987 PAX. 20 x 13 cm, s. 171, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    12 PLN

  80. Pomponazzi Pietro: O nieśmiertelności duszy. Warszawa 1980 PWN. 21 x 14 cm, s. LVIII, 160, nlb. 10, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach.
    23 PLN

  81. Popper Karl Raimund: Nędza historycyzmu. Z dodaniem fragmentów Autobiografii. Warszawa 1989 Wyd. "Krąg". 20 x 13 cm, s. XVI, 121, nlb. 7, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    18 PLN

  82. Problemy człowieka we współczesnej myśli hiszpańskiej. Praca zbior. pod red. Eugeniusza Górskiego. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 295, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    23 PLN

  83. Rodziński Adam: Osoba i kultura. Warszawa 1985 ODiSS. 21 x 13 cm, s. 181, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  84. Scheler Max: Istota i formy sympatii. Warszawa 1980 PWN. 21 x 14 cm, s. XII, 437, nlb. 11, frontispis, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Otarcia obwol. na obrzeżach. Piecz. wł.
    32 PLN

  85. Schooyans Michel: Aborcja a polityka. Lublin 1991 Instytut Jana Pawła Ii KUL. 23 x 15 cm, s. 243, nlb. 5, opr. brosz.
    24 PLN

  86. Sens choroby, sens śmierci, sens życia. Oprac. redakcyjne i wstęp Halina Bornatowska. Kraków 1984 "Znak". 19 x 13 cm, s. 495, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, przebarwiona na grzb.
    14 PLN

  87. Soldenhof Stanisław: Wprowadzenie do etyki. Warszawa 1972 PWN. 20 x 13 cm, s. 250, nlb. 6, opr. brosz.
    14 PLN

  88. Sołowjow Sergiusz M.: Życie i ewolucja twórcza Włodzimierza Sołowjowa. Poznań 1986 "W Drodze". 20 x 13 cm, s. 395, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    16 PLN

  89. Stöckl A., Weingärtner J.: Historia filozofii w zarysie. Przekład polski oprac. ks. Fr. Kwiatkowski T. J.Kraków 1927 Nakładem Wydawnictwa Księży Jezuitów. 24 x 17 cm, s. VIII, 509, nlb. 3, opr. bibl.
    Początkowe 3 kartki oraz kilka wewnątrz bloku luzem - ubytki na obrzeżach.
    58 PLN

  90. Stępień Antoni B.: Elementy filozofii. Lublin 1982 RW KUL. 24 x 17 cm, s. 167, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach.
    16 PLN

  91. Stępień Antoni B.: Propedeutyka estetyki. Wyd. 2. Lublin 1986 RW KUL. 24 x 17 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz.
    Rozprawy Wydziały Filozoficznego KUL 38.
    Opr. nieco przykurzona.
    18 PLN

  92. Studia metodologiczne. Dissertationes methodologicae. Zeszyty poświęcone integracji nauki. Poznań 1974 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. 20 x 14 cm, s. 214, opr. brosz.
    10 PLN

  93. Suchodolski Bogdan, Wojnar Irena: Humanizm i edukacja humanistyczna. wybór tekstów. Warszawa 1988 WSiP. 25 x 18 cm, s. 502, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, nieco podnsiczona na obrzeżach.
    24 PLN

  94. Szewczyk Jan: Filozofia pracy. Warszawa 1971 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 345, nlb. 3, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, naddarcie przedniej okł. Piecz. wł.
    46 PLN

  95. Szuman Stefan : Poważne i pogodne zagadnienia afirmacji życia. Katowice 1947 Wydawnictwo Józefa Nawrockiego. 21 x 16 cm, s. 134, opr. brosz.
    Blok luźny, ubytek tylnej okł.
    8 PLN

  96. Ślipko Tadeusz, ks. SJ: Zarys etyki szczegółowej 2. Wyd. 2. Kraków 1982 WAM. 21 x 15 cm, s. 387, nlb. 1, opr. brosz.
    10 PLN

  97. Świeżawski Stefan : Człowiek i tajemnica. Kraków 1978 Wydawnictwo Znak. 19,5 x 12 cm, s. 273, opr. brosz., obw.
    Podniszczenia bloku na obrzeżach.
    23 PLN

  98. Tatarkiewicz Władysław: Historia estetyki. T. 1. Estetyka starożytna. T. 2. Estetyka średniowieczna. T. 3. Estetyka nowożytna. T. 1-2. Wyd. 2, przejrzene i uzup. T. 3. Wyd. 1. Wrocław 1962, 1962, 1967 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 416; s. 368; s. 570, opr. pł.
    Opr. przykurzone na obrzeżach, przykurzone górne obrzeża bloku. Piecz. wł.
    T. 1-3  120 PLN

  99. Voltaire: Refleksyje. Zebrał, przełożył i przedmową poprzedził Grzegorz Glass. Z Portretem i bibliografią spolszczonych dzieł Autora. Lwów 1911 Nakł. Księgarni Polskiej B. Połonieckiego. 19 x 14 cm, s. XVI, 190, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Otarcia opr., gł. na obrzeżach.
    38 PLN

  100. Wąsik Wiktor : Historia filozofii polskiej. T. 1. Scholastyka Renesans Oświecenie. Instytut Wydawniczy Pax. 24 x 17 cm, s. 424, opr. pł.
    24 PLN

  101. Wiliński Kazimierz: Morlaność i polityka. Społeczna etyka Helwecjusza. Warszawa 1971 PWN. 20 x 13 cm, s. 242, nlb. 2, opr. brosz.
    14 PLN

  102. Winkowski Józef, ks.: Zarys etyki i ascetyki katolickiej. Kraków 1947 Wydawnictwo Mariańskie. 21 x 16 cm, s. 406, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, naddarcie karty tytuł. Egz. nierozc.
    20 PLN

  103. Winstanley Gerrard: Program ustroju wolności czyli pracowita zwierzchność przywrócona z dodaniem Innych pism Mniejszych. Warszawa 1959 PWN. 20 x 14 cm, s. XVIII, 276, nlb. 12, opr. pł., obwol.
    Biblioteka Klasyków Filozofii.
    Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach z niewielkimi ubytkami, lekko przykurzona. Piecz. wł.
    23 PLN

  104. Zdybicka Zofia J.: Człowiek i religia. Zarys filozofii religii. Wyd. 3. Lublin 1984 RW KUL. 24 x 17 cm, s. 355, nlb. 1, opr. brosz.
    Z Prac Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskieg.
    Opr. nieco przykurzona, odbarwiony grzb. opr.
    23 PLN

  105. Ziembiński Zygmunt: Analiza pojęcia czynu. Warszawa 1972 Wiedza Powszechna. 18 x 11 cm, s. 194., opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Nr 233.
    Opr. podniszczona.
    10 PLN

  106. Ziembiński Zygmunt: Analiza pojęcia czynu. Warszawa 1972 WP. 18 x 11 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka Wiedzy Współczesnej "Omega" Tom 233.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  107. Ziembiński Zygmunt: Logika praktyczna. Wyd. 4, przejrzane. Warszawa 1965 PWN. 24 x 17 cm, s. 303, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, podniszczona, ubytki obrzeży opr. na grzb., zagięcia okł. Piecz. wł.
    19 PLN

  108. Żuławski Jerzy: Przed zwierciadłem prawdy. Szkice filozoficzne. Warszawa 1914 Nakład i Druk Tow. Akc. S. Orgelbranda Synów. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, grzb. naprawiany.
    46 PLN

  109. Życiński Józef: Medytacje sokratejskie. Lublin 1991 Edycja Paulińska. 17 x 10 cm, s. 224, opr. brosz.
    Ślady zalania na pierwszych dwóch kartach w bloku.
    12 PLN

  110. Życiński Józef: W kręgu nauki i wiary. Kalwaria 1989 Wyd. Calvarianum. 21 x 15 cm, s. 225, nlb. 3, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr., niewielkie naddarcie przedniej okł.
    16 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy