Etnografia
| Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
|
|
- Acta scansenologica.Tom 1. Sanok 1980 Muzeum Budownictwa Ludoweg. 25 x 17 cm, s. 259, nlb. 1, liczne ilustr. w tekśćie, opr. pł., obwol.
Niewielkie podniszczenia, ubytki obwol. na obrzeżach. 23 PLN
- Almanach VIII. Słowacy w Polsce. Slováci v Polsku. Kraków 2001 Towarzystwo Słowaków w Polsce. 21 x 15 cm, s. 343, nlb. 1, opr. brosz.
Stan bardzo dobry. 14 PLN
- Czekanowski Jan: W głąb lasów Aruwimi. Dziennik wyprawy do Afryki Środkowej. Wrocław 1958 Polskie Towarzystwo Ludoznawcze. 25 x 18 cm, s. 461, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Prace etnologiczne Tom VI pod red. Józefa Gajka.Obwol. podniszczona, naddarta, ubytki obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Dominik Augustyn: Gawędy kaszubskie. Warszawa 1986 LSW. 22 x 12 cm, s. 142, nlb. 6, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Ethnologia Polonica. Vol. 1: 1975. Wrocław 1975 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 264, opr. brosz.
12 PLN
- Fast Howard: Ostania granica. Warszawa 1950 KiW. 22 x 16 cm, s. 281, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco otarta na obrzeżach, niewielkie naddarcia karty przedtytł. - podklejone. Podp. wł. 10 PLN
- Folklor Górnego Śląska. Pod. red. Doroty Simonides. Katowice 1989 Wyd. "Śląsk". 25 x 20 cm, s. 789, nlb. 2, ilustr., opr. pł., obwol.
Otarcia owbol., nieiwielkie podniszczenia na obrzeżach, obwol. przykurzona. 48 PLN
- Gauze Jan: Na przełaj przez dżunglę. Warszawa 1959 Sport i Turystyka. 22 x 16 cm, s. 402, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Niewielkie otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżch. Blok w stanie dobrym. 14 PLN
- Halotta Augustyn Feliks: Śląskie bery, bojki i opowiastki z dawnych lat. Katowice 1984 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 189, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. Podp. wł. 10 PLN
- Hearting Ernie: Sitting Bull. Warszawa 1958 NK. 21 x 15 cm, s. 176, nlb. 4, frontispis, ilustr., opr. brosz.
Opr. przykurzona, niewielkie zagięcia okł. 14 PLN
- Hirtenkulturen in Europa. Fürer durch das Museum für Völkerkunde und Schweizerische Museum für Volkskunde, Basel. Sonderausstellung Mai 1966 - Januar 1967. 21 x 15 cm, s. 40, 32 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 14 PLN
- Hopp Werner: Unter den Gipfeln der Anden. Berlin 1953 Safari-Verlag. 22 x 14 cm, s. 263, nlb. 1, liczne ilustr., mapa rozkł., opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, nieco otarta, podniszczona na obrzeżach. Blok w stanie dobrym. 24 PLN
- Klarner-Śniadowska Magdalena: Wyspy na szlaku tajfunów. Warszawa 1979 LSW. 20 x 13 cm, s. 209, nlb. 3, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona, nieco otarta miejsami na obrzeżach grzb. 10 PLN
- Korabiewicz Wacław: Midimo. Romans afrykański. Wyd. 3. Warszawa 1983 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 332, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Korewa Maria: W blasku Inti. Warszawa 1960 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 323, nlb. 5, ilustr., opr. brosz., obwol.
Naddarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach, obwol. przykurzona. 16 PLN
- Koswien M.O.: Historia kultury pierwotnej w zarysie. Warszawa 1955 PWN. 20 x 13 cm, s. 352, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Seria: Monografie popularne.Niewielkie otarcia i podniszczenia opr. na grzb. Podp. wł. 12 PLN
- Kultura ludowa Ziemi Chełmińskiej (wybrane zagadnienia). Przewodnik. Toruń 1978 Muzeum Etnograficzne. 24 x 17 cm, s. 70, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona, miejscami nieco przybrudzona. 10 PLN
- Linde Günter, Brettschneider Edmund: Bevor der wieße Mann kam. Afrika entedeckt seine Vergangenheit. Leipzig 1962 VEB F.A. Brockhaus Verlag. 21 x 15 cm, s. 378, nlb. 2, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach. 23 PLN
- Literatura ludowa. Śląsk Cieszyński. Warszawa 1957 Polskie Towarzystwo Ludoznawcze/LSW, Rok I Nr 4. 24 x 17 cm, s. 64, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 10 PLN
- Lobagola. Życiorys afrykańskiego dzikusa. Kraków 1974 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 319, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. Podp. wł. 14 PLN
- Łesiów Michał: Cudowny bijak. Bajki ludowe, współcześnie pisane. Wybór, wstęp i opracowanie Michał Łesiów. Warszawa 1984 LSW. 21 x 12 cm, s. 261, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, grzb. bloku nieco przekrzywiony. 10 PLN
- Łódzkie Studia Etnograficzne Tom XVII. Łódź 1975 Polskie Towarzystwo Ludoznawcze oddz. w Łodzi. 24 x 17 cm, s. 176, opr. brosz.
10 PLN
- Łódzkie Studia Etnograficzne Tom XX. Łódź 1979 Polskie Towarzystwo Ludoznawcze oddz. w Łodzi. 24 x 17 cm, s. 173, nlb. 3, opr. brosz.
10 PLN
- Majewicz Alfred F.: Dzieje i legendy Ajnów. Warszawa 1983 "Iskry". 20 x 13 cm, s. 245, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, rys. w tekście, opr. kart.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 23 PLN
- Mądzik Marek, Piątkowski Leszek, Zakrzewska-Dubasowa Mirosława: Polacy w kulturze i życiu społęcznym Zakaukazia do 1918 roku. Pod red. M. Zakrzewskiej-Dubasowej. Lublin 1990 Wyd. UMSC. 24 x 17 cm, s. 136, opr. brosz.
10 PLN
- Moszyński Kazimierz: Zarys etnografii górali Assamu. Przygotował do druku i opatrzył posłowiem Leszek Dzięgiel. Kraków 1977 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 171, nlb. 1, opr. brosz.
Uniwesytet Jagielloński. Katedra Etnografii Słowian. Skrypty uczelniane nr 277.Opr. przykurzona. 12 PLN
- Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku. Olsztynek 1987 Muzeum Budownictwa Ludowego. 22 x 12 cm, s. 53, nlb. 3, ilustr., mapa rozkł., opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco zaplamiona. 8 PLN
- Národopisný Sborník Slovenskiej Akadémie Vied a Umiení XI. Bratislava 1952 Nakladatelstvo Slovenskiej Akadémie Vied a Umení. 24 x 17 cm, s. 441, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na obrzeżach, nieco podniszczona na obrzeżach grzb. 16 PLN
- Okęcka-Bromkowa Maryna: Z kolankiem i bez. Olsztyn 1965 Wyd. "Pojezierze". 25 x 18 cm, s. 213, nlb. 3, ilustr., opr. pł., obwol.
Otarcia, podniszczenia na obrzeżach obwol. Blok w stanie dobrym. 14 PLN
- Oracki Tadeusz: Polska w pieśni i poezji Mazurów i Warmiaków. Antologia. Warszawa 1980 LSW. 21 x 12 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco przyżółcona na grzb., lekko podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Ortutay Gyula: Kleine Ungarische Volkskunde. b.m.w. 1963 Corvina Verlag. 21 x 15 cm, s. 229, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Liczne naddarcia i ubytki obwol. na obrzeżach, opr. miejscami zakurzona. Piecz. wł. 18 PLN
- Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Historia, zbiory, ekspozycje. Warszawa 1973 Państwowe Muzeum Etnograficzne. 21 x 15 cm, s. 265, nlb. 3, liczne ilustr., opr. brosz., obwol.
Niewielkie załamania obwol., okl., częściowe rozwarstwienie materiału obwol. na papier i folię. 18 PLN
- Parczewski Michał: Początki kształtowania się polsko-ruskiej rubieży etnicznej w Karpatach. U źródeł rozpadu Słowiańszczyzny na odłam wschodni i zachodni. Kraków 1991Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 91, nlb. 1, mapy rozkł., opr. brosz.
Obwol. nieco przykurzona. 12 PLN
- Pasierbiński Tadeusz M.: Afryka niepodległa. Warszawa 1964 Wyd. "Polonia". 20 x 13 cm, s. 194, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, 1 barwna mapa rozkł., opr. brosz.
Niewielkie otarcia, przykurzenia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Prandota Wiktor: Czarna Afryka od środka. Warszawa 1984 LSW. 20 x 13 cm, s. 321, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Nieielkie otarcia opr. Podp. wł. 10 PLN
- Słownik folkloru polskiego. Pod red. Juliana Krzyżanowskiego. Warszawa 1965 WP. 25 x 18 cm, s. 487, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
Obwol. mocno podniszczona, blok w stanie dobrym. 43 PLN
- Szczepański Jan Józef: Czarne i białe. Kraków 1965 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 281, nlb. 7, opr. brosz., obwol.
Niewielkie otarcia obwol., przykurzenia. 10 PLN
- Szyfer Anna: Zwyczaje, obrzędy i wierzenia Mazurów i Warmiaków. Olsztyn 1968 Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne. 24 x 17 cm, s. 154, nlb. 2, opr. brosz.
Ośrodek Badań Naukowych im WOjciecha Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Pojezierze". Rozprawy i Materiały Nr 22.Opr. przykurzona. 10 PLN
- Szymczyk Wanda: Awaru. Powieść. Londyn 1987 Polska Fundacja Kulturalna. 22 x 14 cm, s. 170, nlb. 2, opr. brosz.
Stan bardzo dobry. 10 PLN
- W kręgu sobótki. Proza i poezja o Dolnym Śląsku. Katowice 1962 Wyd. "Śląsk". 25 x 18 cm, s. 234, nlb. 2, XII, opr. pł., obwol.
Podniszczenia, ubytki obwol., obwol. zakurzona, obrzeża opr. przykurzone, zakurzone górne obrzeże bloku. 14 PLN
- Współczesne podania ludowe. Wybór, wstęp i opracowanie Michał Łesiów. Lublin 1982 Wyd. Lubelskie. 20 x 12 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Zachorowska Maria, Kamocki Janusz: Stefan Szolc-Rogoziński. Badania i kolekcja afrykańska z lat 1882-1890. Kraków 1984 Muzeum Etnograficzne. 21 x 22 cm, s. 52, liczne ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 23 PLN
|
|