Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

    Aktuazliacja: 20 kwietnia 2005 r.

    Dramat polski Fim i teatr do góry

  1. Bryll Ernest: Kto ty jesteś? Czyli małe oratorium na dzień dzisiejszy. Warszawa 1971 PAX. 18 x 12 cm, s. 91, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    8 PLN

  2. Fredro Aleksander: Pan Geldhab. Komedia w 3 aktach. Warszawa 1953 PIW. 20 x 13 cm, s. 98, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie podniszczona na obrzeżach, nieco przykurzona. Podp. wł.
    6 PLN

  3. Mrożek Sawomir: Utwory sceniczne. Kraków 1963 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 286, nlb. 2, opr. pł.
    Opr., obrzeża bloku przykurzone.
    16 PLN

  4. Rzewuski Wacław: Tragedie i komedie. Warszawa 1962 PIW. 21 x 14 cm, s. 273, nlb. 7, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach, luzem; blok lekko podniszczony na obrzeżach, nieco poluźniony, nierozcięty.
    14 PLN

  5. Słowacki Juliusz: Balladyna. Wyd. 3. Warszawa 1982 PIW. 21 x 15 cm, s. 142, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    6 PLN

  6. Słowacki Juliusz: Dramaty. T. 2. Wybór. Fantazy. Złota Czaszka. Książę Niezłomny. Sen srebrnny Salomei. Zamuel Zborowski. Warszawa 1976 PIW. 19 x 12 cm, s. 510, nlb. 2, opr. kart., powlek.
    Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej.
    Perforacja karty tytuł.
    14 PLN

  7. Słowacki Juliusz: Fantazy. Oprac. Stanisław Jerschina. Wyd. 3. Wrocław 1954 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    Seria: "Nasza biblioteka".
    Opr. nieco przykurzona, lekko podniszczona na górnym obrzeżu.
    8 PLN

  8. Słowacki Juliusz: Lilla Weneda. Oprac. Marian Ursel. Wyd. 2. Wrocław 1986 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 191, nlb. 1, opr. brosz.
    Seria: "Nasza biblioteka".
    Opr. miejscami przebarwiona.
    6 PLN

  9. Słowacki Juliusz: Noc listopadowa. Przewodnik po "Nocy listopadowej" i oprac. Aniela Łępicka. Kraków 1971 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 284, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarta na obrzeżach. Piecz. wł.
    10 PLN

  10. Słowacki Juliusz: Wesele. Dramat w 3 aktach. Wyd. 4. Katowice 1945 Nakł. Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Śląskiego. 20 x 13 cm, s. 236, nlb. 4, opr. brosz.
    Seria I. Biblioteka Szkolna Nr. 8.
    Opr. przykurzona, podniszczona na obrzeżach.
    14 PLN

  11. Słowacki Juliusz: Wesele. Wyd. 10. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 306, nlb. 2, opr. brosz.
    Biblioteka lektur szklonych.
    Opr. nieco przykurzona, przebarwiona na grzb.
    8 PLN

  12. Szymonowic Szymon: Sielanki. Wrocław 1957 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 115, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przebarwiona na grzb.
    6 PLN

  13. Teatr wyobraźni. Wybór słuchowisk radiowych. Warszawa 1974 Centralny Ośrodek Metodyki Upowszechniania Kultury. 21 x 15 cm, s. 119, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach, nieliczne podkreśl. w tekście (ołowkiem).
    8 PLN

  14. Witkiewicz Stanisław Ignacy: W małym dworku. Szewcy. Wstęp Lech Sokół. Wyd. 5 (W małym dworku); 1 (Szewcy). Warszawa 1988 PIW. 20 x 12 cm, s. 183, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  15. Wybicki Józef: Utwory dramatyczne. Wybrał, opracował i wstępem opatrzył Roman Kaleta. Warszawa 1963 PIW. 21 x 14 cm, s. 481, nlb. 3, opr. brosz.
    Seria: "Teatr polskiego oświecenia".
    Opr. zakurzona. nieco podniszczona na obrzeżach, załamania okł. Blok nierozcięty.
    18 PLN

  16. Wyprawa plebańska. W Krákowie, W Drukárni Łágáczowéj[?], Roku Pá?skiego 1590. Faksymile, na podst. egz. "Wyprawy plebańskiej" Biblioteki Narodowej sygn. XVI 142. Wrocław 1992 Ossolineum. 20 x 15 cm, s. 24, VIII, opr. kart.
    Skarbczyk Bibliofila. Seria II. Dramat Polski.
    12 PLN

  17. Zabłocki Franciszek: Fircyk w zalotach. Komedia w 3 aktach. Warszawa 1953 PIW. 20 x 13 cm, s. 127, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszczona na obrzeżach, otarta, zakurzona, luzem.
    6 PLN

  18. Zabłocki Franciszek: Sarmatyzm. Komedia w 5 aktach. Warszawa 1953 PIW. 20 x 13 cm, s. 183, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    8 PLN

  19. Zapolska Gabriela: Panna Maliczewska. Sztuka w 3 aktach. Warszawa 1955 PIW. 20 x 13 cm, s. 199, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, naddarta na grzb., przykurzona. Num. kat. na okł.
    6 PLN


    Dramat obcy do góry

  20. Dekker Thomas: Cnotliwa ladacznica. Przekł. i posłowie Juliusz Kydryński. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 141, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Obwol. przykurzona, niewielkie otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  21. Dekker Thomas: Cnotliwa ladacznica. Przekład i posłowie Juliusz Kydrynski. Kraków 1976 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 141, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia i przebarwienia obwol. na obrzeżach i grzb., grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    10 PLN

  22. Dekker Thomas: Czarownica z Edmonton. Przekład i posłowie Juliusz Kydrynski. Kraków 1980 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 122, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia, podniszczenia i naddarcia obwol. na obrzeżach.
    10 PLN

  23. Dekker Thomas: Szewski święto albo Szlachetne Rzemiosło. Przekład i posłowie Juliusz Kydrynski. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 116, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia ipodniszczenia obwol. na obrzeżach.
    8 PLN

  24. Dekker Thomas: Szewskie święto albo Szlachetne Rzemiosło. Przekł. i posłowie Juliusz Kydryński. Kraków 1979 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 116, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  25. Goethe: Torquato Tasso. Dramat w 5 aktach. Przekład Ludwik Hieronim Morstin. Warszawa 1953 PIW. 20 x 13 cm, s. 158, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona i otarta na obrzeżach, przykurzona. Blok nierozcięty. Podp. wł.
    8 PLN

  26. Gorki Maksym: Jegor Bułyczow i inni. Sceny dramatyczne. Warszawa 1951 PIW. 20 x 13 cm, s. 126, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona i otarta na obrzeżach, przykurzona, luzem. Blok nierozcięty. Podp. wł.
    6 PLN

  27. Gorki Maksym: Na dnie. Warszawa 1951 PIW. 20 x 13 cm, s. 164, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, otarta na obrzeżach, ubytki grzb. zakurzona. Blok nierozcięty. Num. kat. w bloku.
    8 PLN

  28. Ibsen Henryk: Dramaty. Warszawa 1958 PIW. 21 x 14 cm, s. 652, nlb. 4, opr. pł.
    Opr. nieco zakurzona.
    43 PLN

  29. Ibsen Henryk: Dzika kaczka. Wyd. 2. Warszawa 1985 PIW. 21 x 15 cm, s. 181, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, niewielkie zagięcie naroża bloku.
    10 PLN

  30. Jonson Ben: Volpone albo lis. Przekład Maciej Somczyński. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 163, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach.
    12 PLN

  31. Molier: Skąpiec. Wyd. 18. Łódź 1989 Wyd. Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 146, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    8 PLN

  32. Molier: Świętoszek. Wyd. 12. Łódź 1984 Wyd. Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 150, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    6 PLN

  33. Musset Alfred: Nie igra się z miłością. Komedia w trzech aktach. Warszawa 1951 PIW. 20 x 13 cm, s. 90, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    10 PLN

  34. Musset Alfred: Nie trzeba się zarzekać. Komedia w trzech aktach. Warszawa 1951 PIW. 18 x 13 cm, s. 87, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    8 PLN

  35. Ostrowski Aleksander: Burza. Dramat w pięciu aktach. Warszawa 1951 PIW. 20 x 13 cm, s. 135, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, otarta na grzb., przykurzona.
    8 PLN

  36. Ostrowski Aleksander: Las. Komedia w pięciu aktach. Warszawa 1950 PIW. 20 x 13 cm, s. 212, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, częściowo odchodzi od grzb., przykurzona.
    8 PLN

  37. Ostrowski Aleksander: Wilki i owce. Komedia w pięciu aktach. Warszawa 1951 PIW. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przebarwiona na grzb., przykurzona.
    8 PLN

  38. Pirandello Luigi: Dramaty. Warszawa 1960 PIW. 21 x 13 cm, s. 557, nlb. 3, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami przybrudzona, zaplamiona, grzb. bloku nieco przekrzywiony.
    34 PLN

  39. Pope Alexander: Porwany lok. Poemat heroikomiczny. Przekład i posłowie Juliusz Kydrynski. Kraków 1982 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 67, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Niewielkie otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach. Piecz. wł.
    10 PLN

  40. Schilller Friedrich: Intryga i miłość. Tragedia mieszczańska. Przekład Artutr Marya Swiniarski. Warszawa 1955 PIW. 18 x 13 cm, s. 186, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    8 PLN

  41. Shakespeare William: Dzieła: Pierwsza cześć dziejów króla Henryka IV. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 169, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol.
    10 PLN

  42. Shakespeare William: Dzieła: Poskromienie złośnicy. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 166, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol.
    10 PLN

  43. Shakespeare William: Dzieła: Tragedia Antoniusza i Kleopatry. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 238, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol., opr. nieco odchodzi od grzb.
    10 PLN

  44. Shakespeare William: Dzieła: Tragedia Coriolanusa. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 232, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol.
    10 PLN

  45. Shakespeare William: Dzieła: Tragedia króla Ryszarda Drugiego. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 158, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol.
    10 PLN

  46. Shakespeare William: Dzieła: Wiele hałasu o nic. Przekład Maciej Słomczyński. Kraków 1985 Wyd. Literackie. 21 x 14 cm, s. 169, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia i przebarwienia obwol.
    10 PLN

  47. Shakespeare William: Hamlet. Przekład i posłowie Juliusz Kydrynski. Kraków 1987 Wyd. Literackie. 22 x 12 cm, s. 105, nlb. 3, opr. pł., obwol.
    Seria Dawnej Literatury Angielskiej.
    Otarcia i podniszczenia obwol. na obrzeżach, grzb. bloku nieco przkrzywiony.
    16 PLN

  48. Shaw Bernard: Kandyda. Przekład Konrad Sobieniowski. Warszawa 1954 PIW. 20 x 13 cm, s. 161, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie podniszczona, nieco przykurzona. Blok nierozcięty.
    8 PLN

  49. Shaw Bernard: Pigmalion. Przygoda romantyczna w 5 aktach. Przekład Florian Sobieniowski. Warszawa 1954 PIW. 20 x 13 cm, s. 223, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. podniszczona, zakurzona, grzb. bloku przekrzywiony. Blok nierozcięty.
    8 PLN

  50. Shaw Bernard: Szczygli zaułek. Sztuka. Przekład autoryzowany Floriana Sobieniowskigo. Warszawa 1952 PIW. 20 x 13 cm, s. 163, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona, przykurzona, zbrązowienia w bloku. Numery kat. na okł., blok nierozcięty.
    8 PLN

  51. Shaw G. B.: Sztuki przyjemne i nieprzyjemne. T. 1. Sztuki nieprzyjemne. T. 2. Sztuki przyjemne. Przełożył Florian Sobieniowski. Warszawa 1956 PWN. 21 x 14 cm, s. 316, nlb. 4; s. 515, nlb. 5, frontispis, opr. pł.
    Opr. przykurzona, odbarwienia, niewielkie przeybrudzenia grzb. opr.
    T. 1-2.  36 PLN

  52. Szekspir Wiliam: Hamlet. Królewicz duński. Tragedia w pięciu aktach. Przekład Romana Brandstaettera. Warszawa 1952 PIW. 20 x 14 cm, s. 227, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przebarwiona na grzb., przykurzona. Blok nierozcięty.
    10 PLN

  53. Szekspir Wiliam: Korolian. Przekład Zofia Siwicka. Warszawa 1955 PIW. 20 x 14 cm, s. 222, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona. Blok nierocięty.
    10 PLN

  54. Szekspir Wiliam: Król Ryszard II. Przekład Władysław Tarnawski. Warszawa 1956 PIW. 20 x 14 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    10 PLN

  55. Szekspir Wiliam: Zimowa opowieść. Przekład Włodzimierz Lewik. Warszawa 1961 PIW. 20 x 14 cm, s. 185, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona.
    10 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy