Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

Nauki biologiczne
Biologia | Botanika | Zoologia

    Aktualizacja: 7 marca 2005 r.

    Biologia do góry

  1. Barnett Anthony: Gatunek Homo sapiens. Biologia człowieka. Tłum. z ang. Stefania Liszewska. Warszawa 1967 PWN. 21 x 14, s. 414, nlb. 2, opr. pł., obwol. Biblioteka Problemów. T. 108.
    Obwol. nieco przykurzona, otarcia.
    16 PLN

  2. Běhounek F., Bohun A., Klumpar J.: Fizyka dla radiologów. Tłum. z 2 wyd. oryg. czeskiego M. Nacholiński, A. Suski. 22 x 16 cm, s. 488, opr. pł.
    Opr. zakurzona, pokreślona przednia wyklejka, podkreśl. w tekście (ołówek).
    14 PLN

  3. Berril N. J., Karp G.: Biologia rozwoju. Tłum. zbiorowe pod red. Bogdana Matuszewskiego i Andrzeja K. Tarkowskiego. Warszawa 1983 PWN. 25 x 18 cm, s. 733, nlb. 1, opr. pł.
    Opr. przybrudzona, zaplamiona.
    34 PLN

  4. Bionika. System nerwowy jako układ sterowania. Praca zbior. Grupy Bioniki Instytutu Automatyki Polskiej Akademii Nauk pod red. Ryszarda Gawrońskiego. Warszawa 1966 PWN. 21 x 15 cm, s. 355, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie podniszcz.
    10 PLN

  5. Biosfera. Praca zbior. Warszawa 1973 PWN. 20 x 13 cm, s. 329, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Problemów Tom 187.
    Opr. przykurzona, silne otarcia opr. na obrzeżach opr.
    14 PLN

  6. Bogen Hans Joahim: Biotechnika osiągnięcia i perspektywy. Tłum. autoryzowane z niem. Wanda Byczkowska-Smyk. Warszawa 1979 Wiedza Powszechna. 25 x 18 cm, s. 270, nlb. 2, fotogr. cz-b., barwne, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszcz.
    14 PLN

  7. Bryła Jadwiga: Regulacja metabolizmu komórki. Warszawa 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 595, nlb. 1, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia oraz lekkie naddarcie opr. na obrzeżach grzb., karta przedtytuł. częściowo sklejona z okł., ostatnia karta częściowo sklejona z okł., naddarta.
    19 PLN

  8. Brzęk Gabriel: Józef Nusbaum-Hilarowicz. Życie, praca, dzieło. Lublin 1984 Wyd. Lubelskie. 22 x 15 cm, s. 297, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol.
    10 PLN

  9. Czerwiński Kazimierz: Wypisy z zakresu teorji ewolucji (Lamarck, Darwin, Wallace). Warszawa brw. Nakład Gebethnera i Wolffa. 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 1, 12 rysunków, opr. brosz. Bibljoteka Biologiczna pod red. prof. dr. J. Wilczyńskiego. Nr 2.
    Opr. podniszcz., naddarcia, ubytki grzb. opr., piecz. wł., egz. nierozcięty.
    12 PLN

  10. Człowiek. Praca zbior. pod red. Kazimierza Krysiaka i Kazimierza Ostrowskiego. Warszawa 1968 WP. 25 x 18 cm, s. 902, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. lekko przykurzona, miejscami nieco przybrudzona.
    29 PLN

  11. Czynniki rozwoju człowieka. Wstęp do ekologii człowieka. Praca zbior. pod. red. Napoleona Wolańskiego. Wyd. 2, zmien. Warszawa 1981 PWN. 24 x 17 cm, s. 703, nlb. 1, opr. brosz.
    Otarcia opr., przybrudzenia tylnej okł.
    34 PLN

  12. Danowski Jacek: Biologia. Repetytorium dla kandydatów na akademie medyczne. T. 2. Warszawa Oficyna Wydawnicza "Medyk" Spółka z o. o. 21 x 14 cm, s. 258, ilustr., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, zabrudzona.
    8 PLN

  13. Dembowski Jan: Darwin. Warszawa 1949 PZWL. 21 x 15 cm, s. 114, nlb. 2, frontispis, opr. brosz. Seria: Biblioteka Przyrodnicza pod red. Włodzimierza Michajłowa.
    Opr. zakurzona, na tylnej okł. notatki ołówkiem.
    6 PLN

  14. Dembowski Jan: O istocie ewolucji. Warszawa 1924 Instytut Wydawniczy "Bibljoteka Polska". 17 x 13 cm, s. 149, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, przybrudzona, podp. wł.
    14 PLN

  15. Dutkiewicz Jacek, Jabłoński Leon: Biologiczne szkodliwości zawodowe. Warszawa 1989 PZWL. 24 x 17 cm, s. 315, nlb. 1, ilustr. w tekśćie, opr. brosz.
    Lekkie otarcia opr.
    16 PLN

  16. Ewolucja biologiczna. Związek organizacji i ewolucji w biologii. Praca zbior. pod red. Czesława Nowińskiego i Andrzeja Batko przy współpracy Reginy S. Karpińskiej. Wrocław 1981 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 421, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    14 PLN

  17. Falconer D. S.: Dziedziczenie cech ilościowych. Tłum. z ang. Henryk Duniec i Aleksandra Knothe. Warszawa 1974 PWN. 21 x 15 cm, s. 390, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, podniszczona na górnym obrzeżu z niewielkimi ubytkami na obrzeżu.
    23 PLN

  18. Fasold Hugo: Budowa białek. Tłum. Jan Morawiec. Warszawa 1977 PWN. 210x 15 cm, s. 231, nlb. 1, opr., brosz.
    Opr. nieznacznie zakurzona.
    14 PLN

  19. Fizjologia i farmakologia błony komórkowej. Pod red. Barbary Przewłockiej. Wrocław 1989 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 403, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, zagięcie górnego naroża bloku.
    14 PLN

  20. Fritz-Niggli Hedi: Radiobiologia. Tłum. Mieczysław Oziębłowski. Warszawa 1965 PWN. 25 x 18 cm, s. 426, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. zakurz., przybrudzona, piecz. wł.
    10 PLN

  21. Godlewski Emil Iun., dr: Embriologia zwierząt kręgowych ze szczególnym uwzględnieniem człowieka. Część szczegółowa. Kraków 1948 Księgarnia Krakowska. 26 x 18 cm, s. 427, nlb. 1, opr. brosz.
    Podniszczenia opr. oraz części kart w bloku na obrzeżach. Egz. nierozcięty.
    34 PLN

  22. Gorzelańczyk Edward Jacek, Wierzbicki Andrzej: Ilustrowany słownik biologiczny dla kandydatów na akademię medyczną i studia przyrodnicze. Poznań 1997 Oficyna Wydawnicza MEDSYSTEM. 24 x 16 cm, s. 273, nlb. 1, opr. brosz.
    24 PLN

  23. Homolka Jiři: Biochemia kliniczna. Interpretacja i metodyka. Tłum. Stanisław Ziemlański. Wyd. 3. Warszawa 1971 PZWL. 25 x 18 cm, s. 722, nlb. 2, opr. pł.
    Opr. zakurzona.
    14 PLN

  24. Jinks John L.: Dziedziczenie pozachromosomowe. Tłum. z j. ang. Andrzej Paszewski. Warszawa 1970 PWRiL. 22 x 15 cm, s. 217, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. broosz., lakier.
    Opr. zakurzona.
    6 PLN

  25. Kołątaj Adam, Krzanowska Halina, Wolański Napoleon: Biologiczne podstawy heterozji. Warszawa 1973 PWN. 21 x 15 cm, s. 413, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. nieco zakurzona, piecz. wł.
    24 PLN

  26. Kunicki-Goldfinger Władysław J. H.: Genetyka wizje urzekające i groźne. Warszawa 1987 Wydawnictwo Alfa. 21 x 15 cm, s. 157, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
    Opr. Zakurzona.
    6 PLN

  27. Nowe polskie słownictwo biochemiczne. Red. Andrzej Morawiecki. Warszawa 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 266, nlb. 2, opr. brosz. Polskie Towarzystwo Biochemiczne. 32 Monografie Biochemiczne. Red. serii Janina Malec.
    Opr. nieznacznie zakurzona, podp. wł.
    12 PLN

  28. Postępy Biochemii. Kwartalnik. Polskie Towarzystwo Biochemiczne. T. 33. Z. 1. 1987 PWN. 24 x 17 cm, s. 108, nlb. 4, opr. brosz.
    6 PLN

  29. Postępy Biochemii. Kwartalnik. Polskie Towarzystwo Biochemiczne. T. 34. Z. 3. 1988 PWN. 24 x 17 cm, s. 251, nlb. 5, opr. brosz.
    6 PLN

  30. Skowron Stanisław: Dziedziczność. Warszawa 1960 Wiedza Powszechna. 21 x 15 cm, s. 350, nlb. 2, ilustr., opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN

  31. Słodółkiewicz W.: O rozwoju życia i główniejszych jego przejawach. Warszawa 1891 Druk Emila Skiniewskiego. 22 x 14 cm, s. 86, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, zaplamiona, ubytki grzb, opr., ślady zalania tuszem na bloku - bez uszczerbku dla tekstu, egz. nie rozcięty.
    16 PLN

  32. Stern Curt: Podstawy genetyki człowieka. Tłum. Andrzej Gądek, Jan Tatoń. Warszawa 1967 PZWL. 25 x 17 cm, s. 659, nlb. 1, opr. pł.
    30 PLN

  33. Teoria ewolucji w wypisach. Lamarck Wallace Darwin. Opracowanie pod red. Kazimierza Petrusewicza. Warszawa 1959 Wiedza Powszechna. 24 x 17 cm, s. 172, nlb. 4, 3 frontispisy przed każdym z rozdziałów przedstawiające omawianych naukowców, opr. pł.
    Opr. zakurzona, zaplamiona, ślady zalania na oprawie i wewnątrz bloku - lewe dolny róg, niewielkie wygięcie oprawy po zalaniu.
    16 PLN

  34. Villee Claude A.: Biologia. Wyd. 3 wg. wydania amer. Warszawa 1970 PWRiL. 24 x 18 cm, s. 1010, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    niewielkie przebarwienia opr., podniszczenia, ubytki obwol. na obrzeżach, blok nieco opada.
    32 PLN

  35. Wawrzyniak Marek: Ćwiczenia z histologii i embriologii. Warszawa 1981 PWN. 25 x 18 cm, s. 365, nlb. 3, opr. ppł.
    23 PLN

  36. Weisz Paul B.: Biologia ogólna. Wyd. 2, zmien. Tłum. zbiorowe. Wyd. polskie oprac. Zuzanna Stromenger. Warszawa 1977 PWN. 25 x 20 cm, s. 742, nlb. 2, opr. pł.
    Opr., górne obrzeże bloku zabrudzone, opr. nieco odchodzi od grzb.
    26 PLN

  37. Wiśniewski Henryk: Biologia z higieną i ochroną środowiska. Podręcznik dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego o profilu podstawowym i biologiczno-chemicznym. Wyd. 2. Warszawa 1995 AGMEN. 24 x 17 cm, s. 426, nlb. 6, liczne ilustr. w tekście, 7 barwnych tabl. w tekście, opr. brosz.
    Podkreśl. w tekście (ołówkiem), zaznaczenia tekstu (markerem).
    12 PLN

  38. Wolański Napoleon: Rozwój biologiczny człowieka. Wyd. 5, zmien. Warszawa 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 707, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona.
    28 PLN

  39. Wolański Napoleon: Zmieniający się człowiek. Warszawa 1976 PWN. 20 x 13 cm, s. 567, nlb. 1, opr. brosz.
    Biblioteka Probemów Tom 221.
    Opr. przykurzona.
    24 PLN

  40. Young J. Z.: Zarys wiedzy o człowieku. Warszawa 1978 PWN. 25 x 18 cm, s. 736, nlb. 4, opr. kart. powlek., obwol.
    Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach.
    46 PLN

  41. Żabiński Jan: Odpowiedzi na zagadki biologiczne. Warszawa 1959 Wiedza Powszechna. 21 x 15 cm, s. 246, nlb. 2, rys., fotogr. cz-b., opr. brosz.
  42. Botanika. (Strasburger) Podręcznik dla szkół wyższych. Wyd. 3 polskie z 29 wydania niemieckiego. Warszawa 1972 PWRiL. 24 x 17 cm, s. 1144, 981 ryc. w tekście, 1 mapa barwna, opr. pł., obwol.
    Obwol. nieco przybrudzona.
    54 PLN

  43. Botanika. Cz. I. Wstęp ogólny. Stopień I i II. Stopień III: Wstęp. Anatomja. Cytologja. Mofologja. Fizjologja. Rozmanażanie. Genetyka. Bakteriologja. Warszawa 1926 Wydawnictwo Kasy Imienia Mianowskiego, Instytutu Popierania Polskiej Twórczości Naukowej. 24 x 17 cm, s. 712,nlb. 2, 6 fig. w tekście, tabl. 1, opr. brosz. Poradnik dla samouków, T. VI. Wskazówki metodyczne dla studjujących pod redakcją Stanisława Michalskiego. Wydanie nowe.
    Piecz. wł.
    24 PLN

  44. Botanika. Cz. III. Dział informacyjny. Spis czasopism. Uzupełnienia do botaniki I i II (T. VI i VII poradnika). Skorowidz nazwiskowy i rzeczowy do botaniki I, II i III. Warszawa 1929 Wydawnictwo Kasy Imienia Mianowskiego, Instytutu Popierania Polskiej Twórczości Naukowej. 24 x 17 cm, s. 440, nlb. 8, opr. brosz. Poradnik dla samouków, T. VIII. Wskazówki metodyczne dla studjujących pod redakcją Stanisława Michalskiego. Wydanie nowe.
    Opr. przybrudzona, poplamiona, przebarwienia na grzbiecie, piecz. wł.
    24 PLN

  45. Dembiński Felicjan: Rośliny oleiste. Wyd. 3, popr. i uzup. Warszawa 1975 PWRiL. 17 x 12 cm, s. 425, nlb. 3, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    10 PLN

  46. Die Pilzverwertung und ihre Zukunftsaufgaben. Ratgeber für Pilzfreunde Großküchen, Industrie und Handel. Mit 7 farbigen Taflen. Leipzig brw. J. J. Arnd, Abt. naturwissenschaftlicher Verlag vorm. Otto Gemelin. 21 x 15 cm, s. 60, tabl., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, rdzawe plamki na obu okł., piecz. wł.
    10 PLN

  47. Duda Józef, Gumiński Stefan: Fizjologia roślin. Wyd. VI popr. Warszawa - Wrocław 1970 PWN. 24 x 17 cm, s. 337, nlb. 1, opr. brosz. wzmocniona pł. na grzb. i miejscami na okł.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  48. Dyakowski B.: Nasz las i jego mieszkańcy. Wyd. 3, rozszerz. i uzup. Warszawa 1919 Wydawnictwo M. Arcta. 24 x 17 cm, s. 278, nlb. 2, "Z licznemi rysunkami F. Jabłczyńskiego i innych", opr. brosz.
    Opr. podniszczona, ubytki grzb. opr., blok pęknięty, część składek luzem.
    34 PLN

  49. Fleischer Zdenek, dr. Schütz Bohumil: Kaktusy. Wyd. 3. Warszawa 1990 PWRiL. 21 x 15 cm, s. 255, nlb. 1, liczne ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
    23 PLN

  50. Gospodarka nasienna. Koordynator Karol Gawłowski. PWRiL 1973 Warszawa. 23 x 16 cm, s. 415, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł. obwol.
    Obwol nieco zakurzona, niewielkie uszkodzenia na górnym obrzeżu.
    20 PLN

  51. Grzywacz Andrzej: Grzyby leśne. Ilustr. J. Carlos Nieto. Warszawa 1988 PWRiL. 22 x 15 cm, s. 284, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. kart.
    Niewielkie otarcia opr.
    14 PLN

  52. Gumiński Stefan: Ogólna fizjologia roślin. Wyd. 2 popr. Warszawa 1977 PWN. 24 x 17 cm, s. 449, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona, przebarwienia i otarcia na grzbiecie.
    16 PLN

  53. Kozłowska Aniela: Botanika. Wyd. 5. Warszawa 1978 WSiP. 25 x 18 cm, s. 494, nlb. 2, opr. ppł.
    Otarcia opr. na obrzeżach, blok nieco opada.
    14 PLN

  54. Màjowský Jozef: Rastliny pieskow a strani. Cz. 5. Ilustr. Jindřich Krejča. Bratislava 1977 Obzor. 20 x 11 cm, s. 356, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. kart. powlek. Obrázkowa kvetna Slovenska.
    Opr. zakurzona, uszkodzenia opr. w górnej i dolnej części grzb.
    6 PLN

  55. Mynett Kazimierz: Rośliny doniczkowe w mieszkaniu. Warszawa 1990 Przedsiębiorstwo Wydawnictw i Wystaw Przemysłu Chemicznego i Lekkiego "Chemil". 21 x 15 cm, s. 146, nlb. 6, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    8 PLN

  56. Neergard Paul: Życie roślin. Tłum. z esperanto Anny i Isaja Dratwerów. Ilustr. Mads Stage. Warszawa 1962 Wiedza Powszechna. 19 x 15 cm, s. 120, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieznacznie podniszczona w górnej częsci grzb.
    8 PLN

  57. Ochrona roślin. Poradnik dla użytku Służby Ochrony Roślin, instruktorów produkcji roślinnej oraz szkół rolniczych. Red. Z. Dąbrowski, E. Kamiński, J. Ruszkowski. Puławy 1946 bw. 25 x 18 cm, s. 491, nlb. 5, 296 rycin w tekście, 1 barw. tabl. rozkł., opr. ppł. Biblioteka Puławska Nr. 22.
    Otarcia okł., na stronie tytuł. i przedtytuł.. notatki (atrament), wykl. przeklejane, nie oryg.
    26 PLN

  58. Pieniążek Szczepan Aleksander: Sadownictwo dla rolników. Warszawa 1962 PWN. 24 x 17 cm, s. 160, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie zagięcia naroży okł. Podp. wł.
    10 PLN

  59. Pilá Albert, DrSc. RNDr.: Kapesni atlas roslin. Ilustr. Otto Ušák Praha 1963 Státnì Pedagogické Nakladatelstvì. 17 x 13 cm, s. 256, 120 barwnych ilustr. z opisem, opr. kart.
    14 PLN

  60. Przewodnik działkowca. Red. Z. Brzywcza-Kunińska. Warszawa 1954 PWRiL. 22 x 16 cm. s. 584, ilustr. w tekście, opr. ppł.
    Rdzawe plamki na okł.
    18 PLN

  61. Radomski Jan, Jasnowska Janina: Botanika. Podręcznik do samokształcenia dla studentów akademii rolniczych. Wyd. 3, popr. Warszawa 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 444, nlb. 4, 210 ilustr. w tekście, 1 tabl., opr. brosz.
    23 PLN

  62. Rostafiński Józef: Mały botanik. To jest łatwy sposób oznaczania roślin pospolitych w Polsce. Kraków 1921 Skład Główny w Drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego 15 x 11 cm, s. 96, 32 tabl. z 128 ryc., 14 ryc. w tekście, opr. brosz.
    Okł. zakurzone, liczne rdzawe plamki, piecz. wł.
    8 PLN

  63. Seneta W.: Kaktusy. Warszawa 1957 PWRiL. 21 x 14 cm, s. 166, nlb. 2, 78 cz.-b. ilustr. w tekście, 8 barwnych ilustr. tabl., opr. pł.
    Opr. przybrudzona, okł. zdeformowane. Piecz. wł
    10 PLN

  64. Sitte Peter: Struktura i ultrastruktura komórki roślinnej. Tłum. z niem. Irena Palczewska, Krzysztof Niemyski. Warszawa 1970 Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. 25 x 18 cm, s. 290, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Opr. nieznacznie przybrudzona, obwol. przebarwiona, nieco podniszczona na górnej krawędzi.
    14 PLN

  65. Strojny Władysław: Rośliny chronione w Polsce. Warszawa 1972 PWRiL. 19 x 21 cm, s. 166, nlb. 2, fotogr., opr. kart.
    Otarcia opr., grzb. opr. luzem, pokreślona przednia wykl.
    10 PLN

  66. Systematyka filogenetyczna roślin. Cz. 2. Opr. S. Macko, W. Rakowski na podst. wykł. Prof. Dra Władysława Szafera. Kraków 1927 Nakład i Wydawnictwo Kółka Przyrodników U. U. J. 21 x 14 cm, s. 175, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, przebarwienia, ubytki przedniej okł. oraz strony tytuł., liczne podkreślenia i notatki w tekście (ołówek, kredka), podp. wł., egz. naprawiany.
    23 PLN

  67. Systematyka filogenetyczna roślin. Cz. 3. Opr. S. Macko, W. Rakowski na podst. wykł. Prof. Dra Władysława Szafera. Kraków 1928 Nakład i Wydawnictwo Kółka Przyrodników U. U. J. 21 x 14 cm, s. 224, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, przebarwienia, ubytki przedniej okł., naddarcia tylnej okł, część kart luźna, brak grzb. oprawy, liczne podkreślenia i notatki w tekście (ołówek, kredka), podp. wł., egz. mocno podniszczony - tekst czytelny.
    23 PLN

  68. Szwejkowska Alicja, Szwejkowski Jerzy: Botanika. Podręcznik dla szkół wyższych. Wyd. 4. Warszawa 1979 PWN. 25 x 18 cm, s. 730, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona.
    34 PLN

  69. Szweykowska Alicja, Szweykowski Jerzy: Botanika. Tom 1. Morfologia. Tom 2. Systematyka.
    T. 1. Warszawa 1992 WN PWN. 24 x 17 cm, s. 342, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. kart.
    T. 2. Warszawa 1993 WN PWN. 24 x 17 cm, s. 636, nlb. 4, liczne ilustr. w tekście, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach.
    T. 1-2 46 PLN

  70. Świat roślin. Praca zbiorowe pod red. Józefa Prończuka. Wyd. 3. Warszawa 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 511, nlb. 1, opr. brosz.
    23 PLN

  71. Świejkowski Leonidas: Ochrona roślin w Polsce. Łódź 1956 Nakładem Spół. Wyd. Artystycznych i Użytkowych "Poziom". 25 x 19 cm, s. 391, nlb. 1, 144 barwne tabl.,21 cz-b. fotogr. na tabl., opr. pł., obwol.
    Otarcia i naddarcia obwol.
    28 PLN

  72. Tołpa Stanisław, Radomski Jan: Botanika. Podręcznik dla techników rolniczych. Wyd. VIII. Warszawa 1974 PWRiL. 24 x 17 cm, s. 472, nlb. 4, 318 ilustr. w tekście, 16 barwnych tablic, opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona, niewielkie załamanie naroża przedniej okł., nieco większe tylnej okł.
    23 PLN

  73. Trepiński Zygmunt: Szkółkarstwo ozdobne. Wyd. 4, uzup. i popr. Warszawa 1984 PWRiL. 25 x 17 cm, s. 422, nlb. 2, opr. kart.
    Opr. przykurzona, otarcia na obrzeżach opr., wykl. nieco odchodzi od opr.
    16 PLN

  74. Witkowska Maria: Palmy. Wyd. 3 popr. i uzup. Warszawa 1982 PWRiL. 20 x 13 cm, s. 110, nlb. 2, 18 fotorg. cz.-b. w tekście, opr. brosz.
    10 PLN

  75. Wóycicki S.: Uprawa roślin ozdobnych. Wyd. 2 popr. i uzup. Warszawa 1957 PWRiL. 25 x 19 cm, s. 1039, nlb. 1, rys. i fotogr. cz-b. w tekście, fotogr. barwne na tabl., opr. pł.
    Opr. przybrudzona, plamy po zalaniu, rdzawe plamki na opr., na kilku początkowych i kilku końcowych kartach.
    30 PLN

  76. Zelitch Israel: Fotosynteza fotooddychanie a produktywność roślin. Tłum. z ang. Zofia Kasprzyk Warszawa 1977 Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. 21 x 15 cm, s. 419, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    12 PLN


    Zoologia do góry

  77. Adametz Leopold: Hodowla ogólna zwierząt domowych. Tłum. z niem. rękopisu Zdzisław Zabielski. Kraków 1925 PAN. 26 x 18 cm, s. 380, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, miejscami odbarwiona, podkreśl. w tekście (ołówek), opr. brosz.
    86 PLN

  78. Akajewski Anatol: Znatomia zwierząt domowych. Cz. 1. Zespół narządów ruchu. Powłoka wspólna. Cz. 2. Narządy wewnętrzne. Układ krążenia. Gruczoły dokrewne. Układ nerwowy. Narządy zmysłów. Anatomia ptaków domowych. Wyd. 2 popr. i uzup. Przekł. i oprac. zbior. pod red. Tadeusza Rokosza. 25 x 17 cm, ilustr. w tekście, opr. pł.
    Cz. 1. s. 328.
    Piecz. wł.
    Cz. 1. s. 537, nlb. 3, 16 barwnych tab.
    Otarcia opr., przebarwienia grzb., piecz. wł.
    98 PLN

  79. Alschner Gerolf: Skąd - dokąd. Szlaki wędrowne zwierząt. Tłum. z j. niem. Jan Żabiński. Warszawa 1959 WP. 21 x 15 cm, s. 339, nlb. 5, rys. w tekście, fotogr. tabl., opr. brosz.
    Opr. zakurzona, rdzawe plamki oraz notatki (długopis) na tylnej okł., brak strony przedtytuł., podp. wł.
    12 PLN

  80. Chauvin Rémy: Życie i obyczaje owadów. Warszawa 1966 WP. 18 x 11 cm, s. 243, nlb. 5, opr. brosz.
    Współczesna Biblioteka Naukowa "Omega" Tom 46-47.
    Opr. przykurzona, otarcia opr., załamania naroży okł.
    14 PLN

  81. Ćwiczenia: z zoologii. Red. Jolanta Hempel-Zawitkowska. Warszawa 1974 PWN. 24 x 17 cm, s. 182, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  82. Dembowski Jan: Pscyhologia zwierząt. Wyd. 2 uzup. Warszawa 1950 "Czytelnik". 26 x 18 cm, s. 367, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, Zaplamienie po zalaniu dolnej części grzbietu zarówno na opr. jak i w bloku.
    18 PLN

  83. Dethier V. G., Stellar E.: Zachowanie się zwierząt. Tłum. z j. ang. Tadeusz Prus. Warszawa 1966 PWN. 20 x 13 cm, s. 197, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, otarcia, liczne podkreślenia i notatki w tekście (ołówek, długopis).
    6 PLN

  84. Dyakowski B.: Królowa górskiego źródła i inne opowiadania. Ilustr. Elżbieta Fido. Warszawa 1964 NK. 21 x 15 cm, s. 187, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia grzb. opr., naddarta karta ze ss. 7-8.
    12 PLN

  85. Grzimek Bernhard: Nie ma miejsca dla dzikich zwierząt. Tłum. z j. niem. Cecylia Lewandowska Warszawa 1964 "Nasza Księgarnia". 26 x 21 cm, s. 120, nlb. 4, frontispis, liczne fotogr. na tab., opr. kart.
    Grzb. opr. uszkodzony - naprawiany.
    16 PLN

  86. Hardy Richard N.: Temperatura a życie zwierząt. Tłu, Andrzej Wartoń. Warszawa 1976 PWN. 20 x 12 cm, s. 102, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przebarwiona.
    6 PLN

  87. Heintze Jerzy: Motyle Polski. Atlas. Część 1. Ilustrował z natury autor. Warszawa 1978 WSiP. 25 x 18 cm, s. 301, nlb. 3, 300 barwnych ilustr., opr. pł., obwol.
    Lekkie otarcia obwol. na obrzeżach.
    56 PLN

  88. Hryniewiecka-Szyfter Zofia, Bielawski Józef, Babula Adam, Sobieski Jerzy: Ćwiczenia z biologii komórki. Komórka zwierzęca. Wyd. 3 popr. rozszerz. Poznań 1989 Wyd. Naukowe UAM. 24 x 17 cm, s. 132, ilustr. w tekście, opr. brosz. Skrypt dla studentów 3 roku biologii.
    8 PLN

  89. Jasiński Andrzej, Kilarski Wincenty: Atlas ultrastruktury komórek kręgowców. Warszawa 1981 PWN. 30 x 21 cm, s. 242, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    34 PLN

  90. Jasiński Andrzej: Zootomia kręgowców. [Vol. 1. Tekst.], [Vol. 2. ] Rysunki. Wyd. 2. Warszawa 1977 PWN. 24 x 17 cm;
    Vol. 1. s .191, nlb. 1, opr. brosz.
    Vol. 2. s. 275, nlb. 1, opr. brosz.
    Całość objęta obwolutą.
    Obwoluta zabrudzona na zewnątrz i od wewnątrz, nieco naddarta przy grzb., podniszczona na obrzeżach, opr. obu vol., karty przedtytuł. i tytuł. oraz ostatnie karty w bloku i obrzeża bloku przybrudzone - wnętrze bloku w stanie dobrym.
    24 PLN

  91. Karpiński Jan Jerzy: O naszych zwierzętach chronionych. Wyd. 2. Warszawa 1954 PZWS. 21 x 15 cm, s. 126, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz. Biblioteka Przyrodnicza.
    10 PLN

  92. Kopański Roman: Chów królików angorskich. Warszawa 1989 PWRiL. 21 x 15 cm, s. 194, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie przykurzona, niewielkie zabrudzenia tylnej okł., podp. wł.
    10 PLN

  93. Korabiewicz Wacław: Matto Grosso. Z notatek wypychacza ptaków. Kraków 1949 Wydawnictwo "Horyzont". 22 x 15 cm, s. 248, nlb. 4, frontispis, fotogr. cz-b. na tabl., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, załamanie okł., niewielkie uszkodzenia grzbietu opr.
    12 PLN

  94. Maciejewski Stefan: Saga o ginących i uratowanych. Kraków 1995 Oficyna Wydawnicza PAROL Sp. z o. o. 24 x 17 cm, s. 273, nlb. 3, ilustr., opr. brosz. lakier.
    14 PLN

  95. Maeterlinck M.: Życie termitów. Tłum. autoryz. F. Mirandola. Warszawa 1958 "Książka i Wiedza". 20 x 13 cm, 115, nlb. 5, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    10 PLN

  96. Marshall P. T., Hughes G. M.: Fizjologia kręgowców. Tłum. Irena Spodniewska, Janina Serafińska. Warszawa 1968 PWN. 21 x 15 cm, s. 260, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieco podniszczona: zagięcia okł., niewielkie otarcia.
    10 PLN

  97. Minakowski Wacław: Biochemia kręgowców. Warszawa 1981 PWN. 25 x 18 cm, s. 438, nlb. 2, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach.
    56 PLN

  98. Mócsy János, Szeáp Iván: Zoohigiena. Przekł. pod red. nauk. prof. dr E. Szyfelbejna. Warszaw 1964 PWRiL. 25 x 18 cm, s. 571, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, górne obrzeże bloku przykurzone. Piecz. wł.
    23 PLN

  99. Poplewski R.: Anatomja ssaków. Warszawa Nakładem Komitetu Wydawniczego Podręczników Akademickich.26 x 19 cm, opr. brosz.;
    Tom 1. Część ogólna. 1935. s. 241, nlb. 1, ilustr. cz-b. w tekście, 2 tabl. barwne - w tym jedna przed kartą tytuł.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona, rdzawe plamki na części kart,
    Tom 2. Układ kostnostawowy. 1939. s. 690, ilustr. cz-b. w tekście.
    Niewielkie naddarcia opr. na dolnym obrzeżach , rdzawe plamki na części kart - głównie na początku i końcu bloku,
    Tom 3. Miologia. 1939, s. 142, nlb. 2, ilustr. cz-b. w tekście.
    Opr. zakurzona, miejscami przybrudzona, niewielkie naddarcia okł. na obrzeżach,
    Tom 4. 1939. s. 407, nlb. 3,
    Opr. nieznacznie zakurzona, niewielka ilość rdzawych plamek na opr., piecz. wł.
    160 PLN

  100. Rajski Aleksander: Zoologia. T. 1. Część ogólna A i B. Wyd. 2. Warszawa 1986 PWN. 24 x 17 cm, s. 589, nlb. 1 (paginacja ciągła t. 1-2), opr. brosz.
    Opr. nieco przykurzona.
    T. 1-2  32 PLN

  101. Sander Henryk: Zwierzęta świata. Owady. Wyd. 2. Warszawa 1989 PWN. 25 x 17 cm, s. 450, nlb. 2, liczne ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
    Otarcia obwol., niewielkie naddarcie obwol. na obrzeżu.
    24 PLN

  102. Sasimowski Edward: Zarys szczegółowej hodowli zwierząt. Wyd. 5. Warszawa 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 757, nlb. 3, liczne cz-b. ilustr. w tekście oraz barwne na tabl., opr. brosz.
    Otarcia opr., niewielkie naddarcie oprawy oraz uszkodzenie grzb. w górnej cz., piecz. wł.
    48 PLN

  103. Steuert L.: Zwierzę domowe w stanie zdrowia i choroby. Praktyczny podręcznik dla właścicieli i hodowców koni, bydła, owiec, świń, kóz, psów i drobiu. Wyd. 2. Tłum. Stanisław Fiałkowski. Poznań brw. Wydawnictwo Polskie R. Wegenera. 25 x 18 cm, s. 464, liczne ilustr. w tekście, opr. pł.
    Rdzawe plamki na początku i końcu bloku oraz na wykl.
    120 PLN

  104. Strojny Władysław: Nasze zwierzęta. Warszawa 1981 PWRiL. 25 x 17 cm, s. 500, 661 fotogr. cz.-b. w tekście, 41 barwych fotogr. na wkładkach, nlb. 2, opr. brosz.
    Na wykl. ślady po taśmie samoprzylepnej.
    28 PLN

  105. Suworow E.: Podstawy ichtiologii. Warszawa 1954 PWN. 25 x 18 cm, s. 968, opr. pł.
    Opr. przykurzona, miejscami nieco przybrudzona.
    34 PLN

  106. Szczawińska Maria: Zwierzęta które chronią nas od chłodu. Warszawa 1953 PZWS. 21 x 15 cm, s. 35, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, podp. wł.
    4 PLN

  107. Tyrakowski Witold: Dzieje przymierza. Zwierzęta w służbie człowieka. Warszawa 1969 PWSiP. 21 x 15 cm, s. 180, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. nieznacznie zakurzona, piecz. wł.
    8 PLN

  108. Tyrakowski Witold: Życie rodzinne zwierząt. Wyd. 2. Warszawa 1985 "Nasza Księgarnia". 21 x 15 cm, s. 172, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Niewielkie otarcia opr., przybrudzenia na grzb.
    6 PLN

  109. Wawrzyńczak Stefan, Kamiński Stanisław, Pasierbski Zdzisław: Przemysłowy chów bydła. PWRiL. 24 x 17 cm, s. 247, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przykurzona, piecz. wł.
    8 PLN

  110. Wendt Herbert: Śladami Noego. Warszawa 1963 WP. 21 x 16 cm, s. 634, nlb. 2, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, naddarta, ubytki obwol.
    23 PLN

  111. Żabiński Jan: Ile tych zwierząt. Warszawa 1961 "Czytelnik". 22 x 16 cm, s. 220, nlb. 4, liczne fotogr. w tekście, opr. kart.
    Otarcia opr. na obrzeżach, rdzawe plamki, dedyk.
    6 PLN

  112. Żuliński T.: Diagnostyka sekcyjna chorób zwierząt domowych. Lublin 1948 Weterynaryjny Instytut Wydawniczy. 25 x 18 cm, s. 202, ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. odbarwiona, niewiekie naddarcia okł. i grzb., liczne podkreśl. w tekście, podp. wł.
    14 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy