Biografie historyczne
| Aktuazliacja: 7 marca 2005 r.
|
zobacz też dział
Historia
|
- Bidwell George: Boś lud swój pomordował. Karol I. Katowice 1975 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 328, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Bidwell George: Bunt długich spódnic. Emelina Pankhurst. Katowice 1972 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 316, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia. 10 PLN
- Bidwell George: Cudzą krwią. Karol Edward Stuart. Katowice 1973 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 263, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona. 10 PLN
- Bidwell George: Król diamentów. Cecil Rhodes. Katowice 1979 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 350, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach, przebarwienia, grzb. bloku przekrzywiony. 10 PLN
- Bidwell George: Lwie serce. Katowice 1983 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 134, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia grzb. opr. 10 PLN
- Bidwell George: Najcenniejszy klejnot. Wyd. 3. Katowice 1984 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 242, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, opr. pł., kart. powlek.
Brak obwol. 10 PLN
- Bidwell George: Niekoronowany król Irlandii. Życiorys Karola Stewarta Parnella. Wrocław 1975 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 351, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
10 PLN
- Bidwell George: Rubaszny król Hal. Henryk VIII. Katowice 1972 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 425, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 10 PLN
- Bidwell George: Ten zły wódz. Wellington. Katowice 1968 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 331, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. przykurzona, miejscami podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Bidwell George: Ulubieniec narodu. Katowice 1981 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 269, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, przebarwiona. 10 PLN
- Bidwell George: Zdobywca Indii - Robert Clive. Katowice 1976 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 309, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, przebarwienia. 10 PLN
- Blunt Wilfrid: Feliks Mendelssohn. Na skrzydłach pieśni. Warszawa 1979 PIW. 21 x 16 cm, s. 288, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa").23 PLN
- Borek Wojciech, Urbański Andrzej: Strzembosz - portret rodzinny. Kraków 1995 Wyd. Baran i Suszczyński. 20 x 14 cm, s. 239, nlb. 1, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Brandys Marian: Oficer największych nadziei. Cztery tajemnice Sułkowskiego. Warszawa 1969 "Iskry". 17 x 12 cm, s. 166, nlb. 2, opr. brosz.
8 PLN
- Chodzikowska Jadwiga: Generał Bem. Warszawa 1990 PIW. 21 x 16 cm, s. 597, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa").Otarcia obwol. na obrzeżach. 16 PLN
- Cloulas Ivan: Wawrzyniec Wspaniały. Warszawa 1988 PIW. 21 x 16 cm, s. 399, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa")Obwol. mocno podniszczona, notatki na wykl., blok poluźniony. 10 PLN
- Demel Franciszek, Lipiński Wacław: Pułkownik Leopold Lis-Kila. Z przedmową Aleksandy Piłsudskiej. Warszawa 1932 Nakładem Komitetu Budowy Pomnika Pułkownika Lisa-Kuli. Edycja faksymilowa pierwszego wydania. Rzeszów 1990 Wyd. Rzeszowskich Zakładów Graficznych. 22 x 16 cm, s. 365, nlb. 3, opr. ppł.
Opr. zakurzona, otarcia opr. na obrzeżach. 30 PLN
- Galsky Desider: Wielka gra Ferdynanda Lessepsa. Katowice 1977 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 225, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Gervaso Roberto: Casanova. Warszawa 1990 PIW. 21 x 16 cm, s. 237, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa")Mocne otarcia obwol, podniszczenia. Blok w stanie dobrym. 12 PLN
- Głomb Józef: Człowiek z pogranicza epok. Rudolf Modrzejewski. Katowice 1981 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 174, nlb. 2, ilustr. w tekście., opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia. 10 PLN
- Helsztyński Stanisław: Janko z Czarnkowa. Opowieść Świętosława z czasów Kazimierza Wielkiego i Ludwika Węgierskiego. Warszawa 1977 LSW. 19 x 12 cm, s. 251, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, naddarta. 12 PLN
- Jarzębowski Józef, ks. MIC: Jan Jeziorański. Zapomniany bohater 1863 roku. Słowo wstępne i opracowanie Zdzisław Jeziorański (Jan Nowak). Londyn 1974 Katolicki Ośrodek Wydawniczy "Veritas". 20 x 13 cm, s. 231, nlb. 1, VIII, opr. brosz.
Tom 78 Serii Czerwonej" Biblioteki Polskiej".Obwol. lekko przykurzona. 12 PLN
- Jaxa-Ronikier Bogdan: Dzierżyński. Czerwony kat. Kraków 1990 Oficyna "Cracovia". 20 x 13 cm, s. 297, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 14 PLN
- Kendall Paul Murray: Ryszard III. Warszawa 1979 PIW. 21 x 16 cm, s. 540, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, tabl. rozkł., opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa").26 PLN
- Kincel Ryszard: Kłopotliwy książę Sułkowski. Katowice 1984 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 175, nlb. 5, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Kołodziejczyk Ryszard: Piotr Steinkeller 1799-1854. Kupiec i przemysłowiec. Warszawa 1963 PWN. 20 x 13 cm, s. 264, nlb. 2, opr. brosz.
24 PLN
- Komaszyński Michał: Maria Kazimiera D'Arquien Sobieska królowa polski 1641-1716. Kraków 1983 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 320, nlb. 4, 24 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
14 PLN
- Królikowski Bohdan: Dopóki szabla w garści. Warszawa 1980 MON. 20 x 13 cm, s. 268, nlb. 4, ilustr., opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, nieco podniszczona. 10 PLN
- Kuczyński Stefan M.: Litwin i andegawenka. Powieść historyczna. Wyd. 2, poszerzone. Katowice 1977 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 397, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia, naddarcia. 10 PLN
- Lepecki Mieczysław: Pan Jakobus Sobieski. Wyd. 2. Warszawa 1985 "czytelnik". 20 x 13 cm, s. 327, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Niewielkie otarcia obwol. 10 PLN
- Limanowski Bolesław: Stanisław Worcell. Życiorys. Warszawa 1948 Spółdzielnia Wydawnicza "Wiedza". 26 x 18 cm, s. 461, nlb. 11, opr. brosz.
Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. Egz. nie rozcięty. 23 PLN
- Łątka Jerzy S.: Romantyczny kondotier. Teofil Łapiński. Katowice 1988 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 227, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Otarcia obwol. 10 PLN
- Łepkowski Tadeusz: Dwie biografie amerykańskie. Bolivar i Juarez. Warszawa 1970 WP. 20 x 13 cm, s. 349, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Powszechna.Niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Łepkowski Tadeusz: Simon Bolivar. Wyd. 2. Warszawa 1983 WP. 20 x 13 cm, s. 245, nlb. 3, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. 14 PLN
- Łojek Jerzy: Dzieje pięknej Bitynki. Opowieść o życiu Zofii Wittowej-Potockiej (1760-1822). Wyd. 4. Warszawa 1982 PAX. 20 x 13 cm, s. 391, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 16 PLN
- Łojek Jerzy: Dzieje zdrajcy. Szczęsny Potocki. Katowice 1988 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 280, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia. 10 PLN
- Mackiewicz Stanisław: Dom Radziwiłłów. Warszawa 1990 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 253, nlb. 3, 1 zał. - tabl. rozkł. z genealogią Radziwiłłów, opr. brosz., obwol.
34 PLN
- Mackiewicz Stanisław: Dom Radziwiłłów. Warszawa 1990 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 253, nlb. 3, liczne ilustr. na wkładkach, tabl. rozkł. w zał., opr. brosz., obwol.
Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach. 26 PLN
- Mackiewicz Stanisław: Stanisław August. Warszawa 1991 Polski Dom Wydawniczy. 21 x 15 cm, s. 257, nlb. 3, opr. brosz.
Blok rozłamany, jedna karta luzem. 12 PLN
- Majchrowski Jacek M.: Ulubieniec cezara. Bolesław Wieniawa-Długoszewski. Zarys biografi. Wrocław 1990 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
16 PLN
- Malewski Jerzy (Włodzimierz Bolecki): Ptasznik z Wilna. O Józefie Mackiewiczu. Kraków 1991 "Arka". 21 x 15 cm, s. 519, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. 24 PLN
- Miller R. F.: Święty demon Rasputin i kobiety. Wyd. 2. Łódź 1990 Wyd. Łódzkie. 20 x 15 cm, s. 379, nlb. 5, opr. brosz.
Seria: Biografie niezwykłe.12 PLN
- Murat Ines: Colbert. Warszawa 1988 PIW. 21 x 16 cm, s. 431, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa")Otarcia obwol., podniszczenia, przybrudzenia, niewielkie ubytki obwol., brak fragmentu tylnej wykl. 10 PLN
- Nadzieja Jadwiga: Od Jakobina do księcia namiestnika. Józef Zajączek. Katowice 1988 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 266, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Obwol. przykurzonam przebarwiona na obrzeżach. 10 PLN
- Nowicki Andrzej: Ostatnia noc Vaniniego. Katowice 1976 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 274, nlb. 2, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach, podniszczenia. 14 PLN
- Nowicki Andrzej: Uczeń Twardowskiego. Władysław Witwicki. Katowice 1983 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 361, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Ostrowski Adam: Burzliwe życie Felice Orsiniego. Warszawa 1973 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 201, nlb. 7, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Paradowska Maria: Przyjmij laur zwycięski. Krzysztof Arciszewski. Katowice 1987 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 278, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Niewielkie otarcia obwol. na obrzeżach. Piecz. 10 PLN
- Pietras Zdzisław S.: Kazimierz Odnowiciel. Katowice 1976 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 221, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Pollard A.F.: Henryk VIII. Warszawa 1979 PIW. 21 x 16 cm, s. 290, nlb. 6, ilustr. na wkładkach, tabl. rozkł., opr. kart. powlek., obwol.
Biografie Sławnych Ludzi (Seria "marmurkowa").24 PLN
- Popiel Karol: Generał Sikorski w mojej pamięci. Londyn 1978 "Odnowa". 21 x 15 cm, s. 197, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach. 26 PLN
- Popiel Karol: Generał Sikorski w mojej pamięci. Wyd. 2 w kraju. Warszawa 1985 OSiSS. 21 x 15 cm, s. 174, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 14 PLN
- Pruszyński Ksawery: Margrabia Wielkopolski. Warszawa 1946 "Czytelnik". 21 x 16 cm, s. 132, nlb. 4, opr. bibl.
10 PLN
- Roman Dmowski. Polityka polska i odbudowanie państwa. T. 1-2. Przedmowa i komentarz Tomasz Wituch. Wyd. 2. Warszawa 1989 PAX. 22 x 15 cm, s. 353, nlb. 3; s. 345, nlb. 3, opr. pł., obwol.
obwol. lekko przykurzone. 30 PLN
- Roszko Janusz: Awanturnik nieśmiertelny. Katowice 1989 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 309, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia opr. na obrzeżach. 10 PLN
- Ruszczyc Marek: Strzały w "Zachęcie". Wyd. 2, rozszerzone. Katowice 1987 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 259, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. pł., kart. powlek.
Otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Rzadkowska Helena: Marian Langiewicz. Warszawa 1967 PWN. 21 x 13 cm, s. 433, nlb. 3, opr. pł.
Opr. przybrudzona. 26 PLN
- Sidorski Dionizy: Nie znam takiego monarchy. Jan Kiliński. Katowice 1982 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 187, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Sidorski Dionizy: Szalony jasnowidz czyli rzecz o Maurycym Mochnackim. Wyd. 2. Katowice 1981 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 286, nlb. 4, ilustr na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Otarcia opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Skowronek Jerzy: Z magnackiego gniazda do napoleońskiego wywiadu. Aleksander Sapieha. Warszawa 1992 WN PWN. 21 x 15 cm, s. 342, nlb. 2, opr. brosz.
10 PLN
- Stabińska Jadwiga OSB ap: Mistrz Wincenty. Kraków 1973 "Znak". 20 x 13 cm, s. 173, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Seria: Ludzie i czasu 8.12 PLN
- Strumph Wojtkiewicz Stanisław: Traugutt. Warszawa 1957 PIW. 21 x 14 cm, s. 781, nlb. 3, frontispis, opr. pł.
Podp. wł. Egz. przeopr. 14 PLN
- Sudolski Zbigniew: Panny Szymanowskie i ich losy. Warszawa 1984 PWN. 21 x 13 cm, s. 408, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach, naddarcia. 14 PLN
- Syga Teofil, Szenic Stanisław: Maria Szymanowska i jej czasy. Warszawa 1960 PIW. 21 x 16 cm, s. 524, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Opr. zakurzona, podniszczona na obrzeżach. 24 PLN
- Szeptycka Zofia z Fredrów: Młodość i powołanie ojca Romana Andrzeja Szeptyckiego z zakonu św. Bazylego Wielkiego opowiedziane przez Matkę jego 1865-1892. Oprac. Bogdan Zakrzewski. Wrocław 1993 Towarzystwo Przyjaciół Polonistyki Wrocławskiej. 21 x 15 cm, s. 190, nlb. 2, ilustr. w tekście, zał., opr. brosz.
12 PLN
- Szewczyk Wilhelm: Marnotrawstwo serca czyli Lou Andreas-Salome. Katowice 1980 Wyd. "Śląsk". 21 x 14 cm, s. 245, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach., podniszczenia. 10 PLN
- Tomiski Jan: Norbet Barlicki 1880-1941. Działalność polityczna. Warszawa 1968 PWN. 20 x 13 cm, s. 456, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona, brak ost. karty. 10 PLN
- Voise Waldemar: Sebastian Castellion 1515-1563. Problem wolności sumienia i tolerancji w epoce humanizmu i reformacji. Warszawa 1963 KiW. 18 x 11 cm, s. 175, nlb. 5, frontispis, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
8 PLN
- Widacki Jan: KniaŹ Jarema. Katowice 1985 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 270, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Opr. lekko odchodzi od grzb. 12 PLN
- Wójcik-Góralska Danuta: W służbie czterech monarchów. Opowieść o Janie Zamoyskim. Warszawa 1978 LSW. 20 x 17 cm, s. 252, nlb. 4, ilustr. w tekście, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Zieliński Ryszard, Żelewski Roamn: Olbracht Łaski. Od Kieżmarku do Londynu. Warszawa 1982 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 234, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Zychowicz Grzegorz: Generał Bolesław Szarecki 1874-1960. Warszawa 1988 MON. 20 x 15 cm, s. 183, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona. 10 PLN
|
|