Aktuazliacja: 13 kwietnia 2005 r.
- Ditfurth Hoimar von: Nie tylko z tego świata jesteśmy. Nauki przyrodnicze, religua i przyszłość człowieka. Warszawa 1985 PAX. 21 x 15 cm, s. 284, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. przykurzona, zbrązowienia na grzb. opr., otarcia opr. 10 PLN
- Domański Juliusz: Astronomia i grawitacja w klasie II liceum ogólnokształcącego. Poradnik dla na uczycieli. Wyd. 2, popr. i uzup. Toruń 1993 Zakład Doskonalenia Nauczycieli. 24 x 17 cm, s. 190, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. zakurzona, otarcia opr. 10 PLN
- Drake Frank, Sobel Dava: Nauka w poszukiwaniu cywilizacji pozaziemskich. Wyd. 2, przejrzane i popr. Warszawa 1996 Prószyński S-ka. 21 x 15 cm, s. 320, opr. brosz.
Podp. wł. 18 PLN
- Dworak T. Zbigniew, Rudnicki Konrad: Świat planet. Wyd. 3. Warszawa 1988 PWN. 20 x 13 cm, s. 311, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach, niewielkie załamania naroży okł. 10 PLN
- Ernst Marcin: Astronomia gwiazd stałych. Warszawa 1897 Nakładem Redakcyi "Prac Matematyczno fizycznych". 24 x 16 cm, s. XVI, 351, nlb. 1, opr. bibl.
Opr. otarta, podniszczona na obrzeżach, naddarta na grzb., zbrązowienia kart bloku, nieliczne podkreślenia w tekście. Piecz. wł. 86 PLN
- Gadomski J., Grzędzielski St., Mergentaler J., Ruciński S., Serkowski K., Smak J., Zonn Wł.: Astronomia popularna. Pod red. Stefana Piotrowskiego. Warszawa 1967 WP. 25 x 18 cm, s. 615, nlb. 1, opr. pł.
Niewielkie otarcia, przebarwienia opr. 24 PLN
- Geisler Władysław: Ary Szternfeld. Pionier kosmonautyki. Warszawa 1981 LSW. 20 x 13 cm, s. 248, nlb. 8, 80 ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Grzb. bloku nieco przekrzywiony, zagięcia kilku kart w bloku. 14 PLN
- Hawking Stephen W.: Krótka historia czasu. Wyd. 2. Warszawa 1983 Wyd. "Alfa". 22 x 16 cm, s. 182, nlb. 2, opr. brosz.
Niewielkie zbrązowienia obrzeży bloku. 14 PLN
- Jarosiński Marek: Krzyk w kosmosie. Warszawa 1991 WNT. 24 x 17 cm, s. 237, nlb. 3, barwne ilustracje na wkładkach, cz.-b. ilustr. w tekśćie, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 14 PLN
- Jeans J. H.: EOS czyli granice astronomji. Przekład Janiny Sujkowskiej. Przejrzał Bruno WInawer. Warszawa b.r.w. Bibljoteka Groszowa. 19,5 x 13,5 cm, s. 114, nlb. 2, ilustr. na tabl., opr. brosz.
Opr. przykurzona, miejscami zaplamiona, mocno podniszczona na obrzeżach. Podp. wł. 14 PLN
- Marks Andrzej: Droga do Księżyca. Warszawa 1969 WP. 18 x 11 cm, s. 166, nlb. 2, 47 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Olkiewicz Anna: A jednak się porusza. Warszawa 1987 LSW. 20 x 17 cm, s. 320, nlb. 4, opr. pł., obwol.
Obwol. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 10 PLN
- Oster Ludwik: Astronomia współczesna. Warszawa 1978 PWN. 25 x 17 cm, s. 510, nlb. 2, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. ppł.
Przebarwienie grzb. opr. 24 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1983. Dodatek międzynarodowy. Nr 54. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1982 PWN. 24 x 17 cm, s. 136, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1984. Dodatek międzynarodowy. Nr 55. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1983 PWN. 24 x 17 cm, s. 133, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1985. Dodatek międzynarodowy. Nr 56. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1984 PWN. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1986. Dodatek międzynarodowy. Nr 57. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1985 PWN. 24 x 17 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1987. Dodatek międzynarodowy. Nr 58. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1986 PWN. 24 x 17 cm, s. 134, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1989. Dodatek międzynarodowy. Nr 60. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1988 PWN. 24 x 17 cm, s. 137, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1991. Dodatek międzynarodowy. Nr 62. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1990 PWN. 24 x 17 cm, s. 145, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1993. Dodatek międzynarodowy. Nr 64. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1992 PWN. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Rocznik astronomiczny Obserwatorium Krakowskiego 1994. Dodatek międzynarodowy. Nr 65. Założył T. Banachiewicz. Kraków 1993 PWN. 24 x 17 cm, s. 147, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Studia Copernicana X. Karol Górski: Łukasz Watzenrode - życie i działalność polityczna (1447-1512). Wrocław 1973 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 159, nlb. 1, frontispis, opr. pł., obwol.
Zakład Historii Nauki i Techniki PAN.Otarcia, naddarcia i ubytki obwol. 24 PLN
- Studia Copernicana XXIX. Witelona Perspektywy. Księga II i III. Wrocław 1991 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 302, nlb. 2, frontispis, opr. pł., obwol.
Zakład Historii Nauki, Oświaty i Techniki PAN Zakład Badań Kopernikańskich.Otarcia, naddarcia i ubytki obwol., niewielkie przekrzywienie grzb. opr. 34 PLN
- Studia Copernicana XXVIII. Witelonis Perspectivae liber secundus et liber tertius. Wrocław 1991 Ossolineum. 25 x 18 cm, s. 384, frontispis, opr. pł., obwol. Angielska wersja językowa.
Zakład Historii Nauki i Techniki PAN.Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 26 PLN
- Studia Copernicana XXXIII. Witelona Perspektywy. Księga IV. Warszawa 1994 Wydawnictwa IHN PAN. 24 x 16 cm, s. 334, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Instytut Historii Nauki PAN Zakład Badań Kopernikańskich.Otarcia obwol., niewielkie naddarcie obwol. 34 PLN
- Willy Ley: W niebo wpatrzeni. Nieoficjalna historia astronomii od Bablionu do ery kosmicznej. Przełożyli Ewa Kolińska, Bolesław Orłowski. Warszawa 1984 PIW. 25 x 18 cm, s. 556, opr. pł. obwol.
Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach, naddarta. 24 PLN
- Zięba Stanisław: Badania rozmieszczenia obiektów pozagalaktycznych w otoczeniu północnego bieguna galaktyki. Kraków 1977 Nakł. UJ. 24 x 17 cm, s. 56, 14 rys., 18 tab., opr. brosz.
Rozprawy habilitacyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego Nr 2.Opr. przykurzona, nieco przebarwiona na grz. i obrzeżach. 10 PLN
- Armitage Agnus: Sun, Stand Thou Still. The Life and Work of Copernicus the Astronomer. London 1947[?] Sigma Books. 22 x 15 cm, s. 210, nlb. 4, opr. pł.
43 PLN
- Centkowski Jerzy: Fromborski samotnik. Warszawa 1973 LSW. 20 x 13 cm, s. 295, nlb. 5, opr. pł.
Opr. lekko przykurzona, nieco przebarwiona. 10 PLN
- Kopernik Mikołaj: Dzieła wszystkie. Tom 1. Rękopis dzieła Mikołaja Kopernika "O obrotach". Facsimile. Warszawa-Kraków 1972 PWN. 31 x 21 cm, s. X, 73, ok. 440 stron facsimile, opr. pł., obwol.
Naddarcia i podniszczenia obwol. 46 PLN
|
|