Archeologia
Aktualizacja: 10 stycznia 2005 r.
- Archeologia polski. Tom 1. Wrocław 1957 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 292, opr. brosz.
Polska Akademia Nauk Instytut Historii Kultury Materialnej.Opr. nieco podniszczona na obrzeżach, przykurzona. 18 PLN
- Biernacka-Lubańska Małgorzata: Śladami Rzymian po Bułgarii. Przewodnik archeologiczny. Wrocław 1976 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 263, nlb. 1, 70 ilustr. cz-b. w tekście, opr. brosz.
10 PLN
- Burek Krzysztof: Starożytnicy i archeolodzy. Z dziejów badań archeologicznych na Białostocczyźnie. Olsztyn 1977 Wyd. Pojezierze. 17 x 12 cm, s. 262, nlb. 2, 28 ilustr. na pap. kredowym, opr. brosz., obwol.
Muzeum Okręgowe z Białymstoku.Otarcia obwol. 10 PLN
- Cepik Jerzy: Bizon z Jaskini Dewy.
Warszawa 1974 NK. 25 x 17 cm, s. 172, nlb. 4, ilustr. cz-b. w tekście oraz barwne na tabl., opr. ppł., obwol. Otarcia obwol., niewielkie naddarcia na obrzeżach, podp. wł.
12 PLN
- Cepik Jerzy: Wspomnienia z przeszłości. Opowieść o praźródłach cywilizacji i kultury. Poznań 1983 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 269, nlb. 3, ilustr. w tekście, opr. brosz.
12 PLN
- Clark J. G. D.: Europa przedhistoryczna. Podstawy gospodarcze.
Przekł. Józef Kostrzewski. Warszawa 1957 PWN. 26 x 21 cm, s. 410, nlb. 2, 180 ilustr. w tekście, 16 tabl. z ilustr. cz-b., opr. pł., obwol. Obwol. przykurzona, ubytki i naddarcia na obrzeżach.
28 PLN
- Drössler Rudolf: Mosty w przeszłość. Archeologiczne sensacje ostatnich lat. Katowice 1988 Wydawnictwo Śląsk. 25 x 17 cm, s. 245, nlb. 3, liczne barwne ilustr. w tekście, opr. kart.
Otarcia opr., pęknięcia grzb. opr. 12 PLN
- Dąbrowski Krzysztof: Przymierze z archeologią.
Warszawa 1964 Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. 20 x 17 cm, s. 262, nlb. 6, rys. w tekście, 117 fotogr. cz-b. w tekście., opr. pł., obwol. Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach i grzb..
10 PLN
- Études et Travaux XIV. Studia i prace XIV. Warszawa 1990 PWN. 24 x 17 cm, s. 430, nlb. 2, ilustr. w tekście oraz na zał., opr. brosz., obwol.
Prace Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej Polskiej Akademii Nauk Tom 28.Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach. Prace w j. francuskim i angielskim. 48 PLN
- Fogel Jerzy: Pompeja polska. Z dziejów archeologii wielkopolskiej XIX wieku: działalność Albina hr. Węsierskiego i Zbigniewa hr. Węsierskiego-Kwileckiego. Poznań 1991 Wydawnictwo UAM. 24 x 17 cm, s. 132, nlb. 2, 15 ilustr. tabl., 1 tabl. rozkł. z mapą, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. 8 PLN
- Gierlach Bogusław: Świt Mazowsza. Warszawa 1984 Iskry. 20 x 13 cm, s. 210, nlb. 2, opr. kart.
Otarcia opr. 10 PLN
- Gąssowski Jerzy: Z archeologią za pan brat. Warszawa 1983 "Iskry". 21 x 15 cm, s. 245, nlb. 3, ilustr. w tekście i na wkładkach, opr. kart.
Opr. przykurzona. 24 PLN
- Hadaczek Karol: Osada przemysłowa w Koszyłowcach z epoki neolitu. Studia do początków cywilizacji w połud.-wschod. Europie. Kraków 1914 Nakładem Towarzystwa dla Popierania Nauki Polskiej z Funduszu Bolesława Orzechowicza. 26 x 18 cm, s. 73, nlb. 1, 32 ilustr. na tabl., opr. brosz. Archiwum Naukowe Wydawnictwo Towarzystwa dla Popierania Nauki Polskiej Dział II - Tom II. - Zeszyt 1.
Przebarwienia opr., opr. podniszczona na obrzeżach, naddarcie przedniej okł. przy grzb., ubytki grzb. opr. 18 PLN
- Historia Starego Sącza od czasów najdawniejszych do 1939 roku.
Red. Henryk Barycz. Kraków 1979 Wydawnictwo Literackie. 24 x 17 cm, s. 377, nlb. 3, 68 ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol. Przebarwienia obwol., otarcia, niewielkie podniszczenia na obrzeżach.
24 PLN
- Kahlke Hans-Dietrich: Wykopaliska czterech kontynentów.
Tłum. Henryk Kubiak. Warszawa 1972 WP. 21 x 15 cm, s. 262, nlb. 2, ilustr. w tekście, fotogr. cz-b. na tabl., opr. pł., obwol. Niewielkie naddarcia obwol. na górnym obrzeżu, obwol. przykurzona.
14 PLN
- Kowalski Krzysztof, Krzak Zygmunt: Tysiąclecia mówią. Warszawa 1989 Czytelnik. 21 x 15 cm, s. 227, nlb. 5, 66 ilustr. w tekście, opr. brosz., obwol.
Obwol. zakurzona, otarcia. 10 PLN
- Kozłowski Janusz Krzysztof: Mury cyklopów. Szkice z prahistorii zachodnich krajów śródziemnomorskich. Wrocław 1971 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 231, nlb. 1, 66 ilustr. w tekście, tabele i mapy rozkł., opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. 14 PLN
- LLojd Seton: Archjeologija Mjesopotamii. Moskwa 1984 Izdatjelstwo "Nauka". 20 x 13 cm, s. 279, nlb. 1, ilustr., opr. brosz.
Opr. zakurzona. Tekst w j. ros. 10 PLN
- Łopieński Tadeusz: Okruchy brązu. Warszawa 1982 PWN. 20 x 13 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka Problemów Tom 271.14 PLN
- Prace i materiały Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi Seria Etnograficzne Nr 1. Materiały etnograficzne z woj. łódzkiego. Łódź 1957 PWN. 24 x 17 cm, s. 190, nlb. 2, ilustr. w tekście, 1 tabl. rozkł., opr. brosz.
Opr. przykurzona, ubytki grzb. opr. 10 PLN
- Sadurska Anna: Sztuka ziemi wydarta. Archeologia klasyczna 1945-1970 Najnowsze
odkrycia i metody badań. Warszawa 1972 WP. 21 x 15 cm, s. 237, nlb. 3, 20 rys. w tekście, 68 cz-b. ilustr. na tabl., opr. pł., obwol. Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu, niewielkie naddarcie obwol.
24 PLN
- Schuchhardt Carl: Alteuropa die Entwicklung feiner kulturen und Dölker. Wyd. 3? Berlin 1941 Walter de Brunter & Co. 25 x 18 cm, s. 378, nlb. 2, frontispis, 217 ilustr. w tekście, ilustr. na tabl., opr. pł.
Opr. przykurzona, częściowo odchodzi od grzb., niewielkie zaplamienia obrzeży bloku. 38 PLN
- Stolpiak Barbara: Rozwój prahistorii polskiej w okresie 20-lecia międzywojennego. Część I: 1918-1928. Poznań 1984 Wydawnictwo UAM. 24 x 17 cm, s. 193, nlb. 1, 3 mapy w tekście, opr. brosz. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Seria Archeologia Nr 23.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Weremiej Feliks Zygmunt: Śladem Zagubionych Ogniw.
Warszawa 1977 Nasza Księgarnia. 25 x 17 cm, s. 210, nlb. 2, 75 cz-b. ilustr. tabl., opr. kart., obwol. Otarcia obwol., niewielkie podniszczenia na obrzeżach, lekkie naddarcie.
23 PLN
- Wicher Andrzej: Archeology of the Sublime. Studies in Late-Medieval English Wrirings. Katowice 1995 Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego. 24 x 17 cm, s. 236, opr. brosz. Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach nr 1484.
10 PLN
- Wrońska Jolanta: Archeolodzy warszawscy na początku XX wieku. Wrocław 1986 Ossolineum. 24 x 17 cm, s. 197, nlb. 3, 24 ilustr. w tekście, opr. brosz. Polska Akademia Nauk Instytut Historii Kultury Materialnej.
Opr. zakurzona, przednia okł. i część bloku podniszczone przy dolnej krawędzi, podp. wł. 12 PLN
- Zabytki archeologiczne Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Katalog. Praca zbior. pod red Marii Ludwikii Bernhard. Kraków 1976 Nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 24 x 17 cm, s. 280, opr. brosz.
Państwowe Wydawnictwo Naukowe.Opr. zakurzona. 12 PLN
|
|