Armia Krajowa
| Aktualizacja: 7 marca 2005 r.
|
|
- Chlebowski Cezary: Cztery z tysiąclecia. Warszawa 1981 KAW. 23 x 16 cm, s. 228, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Broniewski Stanisław ("Stefan Orsza"): Całym życiem. Szare Szeregi w relacji naczelnika. Warszawa 1983 PWN. 21 x 15 cm, s. 367, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. kart. powlek., obwol.
Opr. zakurzona. 26 PLN
- Dokumenty i materiały. Archiwum Polski Podziemnej 1939-1956. Nr 1. Warszawa, Styczeń 1983 Fundacja Archiwum Polski Podziemnej 1939-1956. 21 x 15 cm, s. 131, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. 8 PLN
- Fijałka Michał: 27. Wołyńska Dywizja Piechoty AK. Wprowadzenie Piotr Stachiewicz. Warszawa 1986 PAX. 25 x 18 cm, s. 226, nlb. 2, 151 ilustr. na wkładkach, mapy w tekście, opr. pł., obwol.
Niewielkie otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżch. 24 PLN
- Firley Zygmunt: W Kedywie i w "Burzy". Warszawa 1988 LSW. 20 x 13 cm, s. 383, nlb. 5, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 8 PLN
- Hołub Czesław: Okręg Poleski ZWZ-AK w latach 1939-1944. Zarys dziejów. Warszawa 1991 PWN. 21 x 14 cm, s. 233, nlb. 3, ilustr. na wkładkach oraz w tekście, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Iwańska Alicja, Gralewski Jan: Wojenne odcinki (Warszawa 1940-1943). Wyd. 2. Warszawa 1990 Oficyna Wydawnicza. 21 x 14 cm, s. 201, nlb. 7, opr. brosz.
Opr. przykurzona, pokreślenie przedniej okł. długopisem. 8 PLN
- Kobrboński Stefan: W imieniu Rzeczypospolitej... b.m.w. b.r.w. b.w. Przypis: Książka ukazała się w "Instytucie Literackim" w Paryżu jako VIII tom Bibliotekai "Kultury". 21 x 15 cm, s. 491, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Niewielkie przykurzenia i otarcia obwol. 24 PLN
- Lerski Jerzy: Emisariusz Jur. Warszawa 1989 Oficyna Wydawnicza "Interim" sp. z o.o. 21 x 15 cm, s. 254, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. zakurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. Podp. wł. 10 PLN
- Leski Kazimierz: Życie niewłaściwie urozmaicone. Wspomnienia oficera wywiadu i kontrwywiadu AK. Warszawa 1989 PWN. 21 x 15 cm, s. 600, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Lubicz-Nycz Bronisław: Batalion "Kiliński" AK 1940-1944. Pod red. Tomasza Strzębosza. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Modrzejewski Józef: Akowcy na podkarpaciu. Pierwsze wyd. krajowe, popr. i uzup. Brzozów 1990 Muzeum Regionalne PTTK w Brzozowie. 21 x 15 cm, s. 109, nlb. 3, opr. brosz.
14 PLN
- Podlewski Stanisław: Wolność krzyżami się znaczy. Warszawa 1989 ODiSS. 25 x 18 cm, s. 591, nlb. 1, opr. pł., obwol.
Obwol. lekko przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 38 PLN
- Roman Władysław: Oficer do zleceń. Warszawa 1989 PWN. 21 x 15 cm, s. 419, nlb. 5, liczne ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 10 PLN
- Ropelewski Andrzej: W Jędrzejowskim obwodzie AK. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 437, nlb. 3, 45 ilustr. na wkładkach, mapy w tekście, opr. brosz.
10 PLN
- Szatsznajder Jan: Cichociemni z Polski do Polski. Wrocław 1985 KAW. 21 x 15 cm, s. 258, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Otarcia opr. 10 PLN
- Ślaski Jerzy: Polska walcząca (1939-1945). T. 1. Bitwa. T. 2. Fundament. Warszawa 1985 PAX. 21 x 15 cm, s. 441, nlb. 7, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Świderski Henryk: Okupacja i konspiracja w obwodzie AK Grójec-"Głószec". Warszawa 1989 PAX. 21 x 15 cm, s. 300, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach, opr. lekko przykurzona. 12 PLN
- Terej Jerzy Janusz: Na rozstajach dróg. Ze studiów nad obliczem i modelem Armii Krajowej. Wyd. 2, popr. i uzup. Wrocław 1980 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 420, nlb. 4, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona, lekko podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Trawiński Witold H.: Odyseja Polskiej Armii Błękitnej. Wrocław 1989 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 304, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 10 PLN
- Witkowski Henryk: "Kedyw" okręgu warszawskiego Armii Krajowej w latach 1943-1944. Warszawa 1984 IWZZ. 21 x 15 cm, s. 471, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przykurzona, otarcia, podniszczania obwol. na obrzeżach. 16 PLN
- Wobec czasów pogardy. Przedmowa Jan Szczepański. Wstęp, wybór tekstów i przypisy Leonard Sobierajski. Warszawa 1988 LSW. 21 x 16 cm, s. 431, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Obwol. nieco podniszczona na obrzeżach. 14 PLN
- Woźniak Piotr: Zapluty karzeł reakcji. Wspomnienia AK-owca z więzień PRL. Wyd. 3. Warszawa 1990? Editions Spotkania. 21 x 15 cm, s. 146, nlb. 2, frontispis, ilustr., opr. brosz.
14 PLN
- Wróblewski Zbigniew: Pod komendą "Gozdawy" 1 VII - 4 X 1944. Warszawa 1989 IWZZ. 21 x 15 cm, s. 277, nlb. 3, 49 ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Żeńczykowski Tadeusz: Polska lubelska 1944. Warszawa 1990 Editions Spotkania. 21 x 15 cm, s. 337, nlb. 11, opr. brosz.
Otarcia opr. Piecz. wł., podp. wł. 20 PLN
|
|