Antykwariat Naukowy "VERBUM" - zaprasza!

II Rzeczpospolita
    Aktualizacja: 10 stycznia 2005 r. historia

  1. Albert Andrzej [Wojciech Roszkowski]: Najnowsza historia Polski 1914-1993. Tom 2. Wyd. 5. Londyn 1994 Wyd. "Puls". 20 x 13 cm, s. 1043, nlb. 13, opr. brosz.
    Opr. podniszczona.
    28 PLN

  2. Czajowski Jacek, Majchrowski Jacek M.: Sylwetki polityków Drugiej Rzeczpospolitej. Kraków 1987 "Znak". 20 x 13 cm, s. 165, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
    Opr. lekko przykurzona, nieco otarta na obrzeżach.
    12 PLN

  3. Daniel Jerzy, Osiecki Jerzy: Legenda 1914. Kielce 1989 RSW "Prasa-Książka-Ruch". 24 x 17 cm, s. 63, nlb. 1, liczne ilustr. w tekście, opr. brosz.
    Opr. przybrudzona.
    12 PLN

  4. Drogi do niepodległości. Wybór, redakcja, słowo wstępne Krzysztof Kozłowski. Teksty z "Tygodnika Powszechnego" "70 żywotów" Kraków 1977, "Drogi do niepodległości" Kraków 1979. Kraków 1979 "Znak". 20 x 13 cm, s. 295, nlb. 1, opr. pł., obwol.
    Obwol. przykurzona, otarcia, podniszczenia obwo. na obrzeżach.
    19 PLN

  5. Frančić Mirosław: Komitet Obrony Narodowej w Ameryce 1912-1918. Kraków 1983 Ossolineum. 22 x 15 cm, s. 288, opr. pł., obwol.
    Polska Akademia Nauk Komitet Badań Polonii: Biblioteka Polonijna 11 pod red. Hieronima Kubiaka.
    Obwol. przykurzona, nieco podniszczona na górnym obrzeżu. Dedyk.
    12 PLN

  6. Garlicki Andrzej: Geneza legionów. Zarys dziejów Komisji Tymczasowej Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych. Warszawa 1964 KiW. 21 x 15 cm, s. 302, nlb. 2, 2 tabl. rozkł., opr. brosz.
    Opr. podniszcz.
    14 PLN

  7. Garlicki Andrzej: Od Brześcia do maja. Warszawa 1986 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 314, nlb. 6, opr. brosz., obwol.
    10 PLN

  8. Garlicki Andrzej: Jóżef Piłsudski 1867-1935. Wyd. 2. Warszawa 1989 "Czytelnik". 25 x 18 cm, s. 719, nlb. 5, opr. pł.
    Niewielkie otarcia opr.
    34 PLN

  9. Grabski Andrzej Feliks: W kręgu kultu naczelnika. Rapperwilskie inicjatywy koścuszkowskie. Warszawa 1981 PIW. 20 x 13 cm, s. 194, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    12 PLN

  10. Holzer Jerzy, Molenda Jan: Polska w pierwszej wojnie światowej. Warszawa 1963 WP. 21 x 15 cm, s. 380, ilustr. tabl., 1 tabl. rozkł., opr. brosz. Biblioteka Wiedzy Historycznej Historia Polski.
    12 PLN

  11. Iwicki Józef. Z myślą o niepodległej. Listy Polaka żołnierza armii niemieckiej z okopów I wojny światowej 1914-1918. Wybór, wstęp i opracowanie Adolf Juzwenko. Warszawa 1978 Ossolineum. 20 x 13 cm, s. 302, nlb. 2, opr. brosz.
    10 PLN

  12. Jabłoński Henryk: Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej (1918-1919). Warszawa 1962 WP. 21 x 15 cm, s. 311, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej.
    Obwol. lekko podniszczona, blok przykurzony, grzb. bloku przekrzywiony (efekt zaczytania).
    12 PLN

  13. Jędrzejewicz Wacław: Kronika życia Józefa Piłsudskiego 1867-1935. T. 1-2. T. 3. Uzupełnienia. Warszawa 1989 Wyd. "Sanacja". 21 x 15 cm, s. 544; s. 605, nlb. 3; s. 96, frontispis, ilustr. na wkładkach, zał., opr. brosz.
    Opr. przykurzona, otarcia opr. na obrzeżach.
    T.1-3.  68 PLN

  14. Józef Piłsudki i jego legenda. Pod red. Antoniego Czubińskiego opracowali Antoni Czubiński, Przemysław Hauser, Janusz Pajewski, Stanisław Sierpowski. Warszawa 1988 PWN. 19 x 12 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
    8 PLN

  15. Kitrzeba Stanisław: Polska odrodzona. Przejrzał, uzupełni i do druku przygotował Stanisław Grodziski. Kraków 1988 "Znak". 20 x 13 cm, s. 306, nlb. 2, frontispis, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    14 PLN

  16. Komunikaty informacyjne Komisariatu Rządu na m. st. Warszawę. Tom 1. Zeszyt 1 (6 grudnia 1926 - 23 czerwca 1927). Zeszyt 2 (4 lipca 1927 - 30 grudnia 1927). Warszawa 1991-1992 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 23 x 16 cm, s. 209; s. 213-426, opr. brosz.
    Źródła do historii Polski XX wieku. Ze zbiorów Centralnego Archiwum Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Seria A.
    Z. 1-2 26 PLN

  17. Komunikaty informacyjne Komisariatu Rządu na m. st. Warszawę. Tom 2. Zeszyt 1 (3 stycznia 1928 - 26 czerwca 1928). Zeszyt 2 (3 lipca 1928 - 27 grudnia 1928). Warszawa 1992-1993 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. 23 x 16 cm, s. 267; s. 269-488, opr. brosz.
    Źródła do historii Polski XX wieku. Ze zbiorów Centralnego Archiwum Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Seria A.
    Z. 1-2 30 PLN

  18. Korfanty Wojciech: Naród. Państwo. Kościół. Wybór publicystyki katolicko-społecznej. Z wprowadzeniem Andrzeja Broszka i Edwarda Balawajdera. Katowice 1992 Księgarnia Św. Jacka. 21 x 15 cm, s. 415, nlb. 1, opr. kart.
    34 PLN

  19. Lepecki Mieczysław: Pamiętnik adiutanta marszałka Piłsudskiego. Wyd. 2. Warszawa 1988 PWN. 21 x 15 cm, s. 364, nlb. 4, ilustr., opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  20. Michalski Zenon Janusz: Siwy strzelca strój. Rzecz o Józefie Piłsudskim. Łódź 1989 KAW. 20 x 15 cm, s. 118, nlb. 2, liczne ilustr. tabl. opr. brosz.
    8 PLN

  21. Michowicz Waldemar: Genewska Konferencja Rozbrojeniowa 1932-1937 a dyplomacja polska. Łódź 1989 Wyd. Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 512, nlb. 4, 44 ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
    24 PLN

  22. Michowicz Waldemar: Genewska Konferencja Rozbrojeniowa 1932-1937 a dyplomacja polska. Łódź 1989 Wydawnictwo Łódzkie. 21 x 15 cm, s. 512, nlb. 4, 44 ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
    Pokreślenia tylnej częsci obwol. Ogólnie stan dobry.
    24 PLN

  23. Nałęcz Tomasz: Spór o kształt demokracji i parlamentaryzmu w Polsce w latach 1921-1926. Warszawa 1994 Wydawnictwa Przywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji. 21 x 14 cm, s. 270, opr. brosz.
    Seria naukowa: Zeszyty Dydaktyczne PWSBiA - 27.
    10 PLN

  24. Narodowa demokracja. Antologia myślli politycznej "Przeglądu Wszechpolskiego" (1895-1905). Wybór, wstęp i opracowanie Barbara Toruńczuk. Wyd. 2. Londyn 1983 "Aneks". 22 x 14 cm, s. 318, opr. brosz.
    23 PLN

  25. Niepodległość i pamięć. 75 rocznica powrotu Górnego Śląska do Macierzy. Warszawa 1997 Muzeum Niepodległości, Rocznik IV, Nr 2 (8). 24 x 17 cm, s. 225, nlb. 3, opr. brosz.
    Zagięcia naroży okł., blok lekko rozłmaany.
    14 PLN

  26. O niepodległość i granice 1914-1921. [Album] Wstęp Zbigniew Wójcik. Noty historyczne Andrzej Friszke. Warszawa 1991 Editions Spotkania. 27 x 27 cm, s. 263, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
    Obwol. nieco podniszczona na górnym obrzeżu.
    42 PLN

  27. Odrowąż-Szukiewicz Hanna: Świadkowie wydarzeń 1918-1922. Archiwalia mogił żołnieży na powązkach wojskowych. Warszawa 1988 Wydawnictwo Bellona. 20 x 14 cm, s. 262, nlb. ; dokumenty: s. 3, 7, 11, 11, ilustr., opr. brosz.
    14 PLN

  28. Oksza Tadeusz: Endecja bez maski. Warszawa brw. "Nowoczesna Spółka Wydawnicza S. A.". 17 x 13 cm, s. 30, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, podniszczona, notatki na okł.
    12 PLN

  29. Orlof Ewa: Dyplomacja Polska wobec sprawy słowackiej w latach 1938-1939. Krkaów 1980 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 214, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Obwol. przykurzona, lekko podniszczona na obrzeżach.
    12 PLN

  30. Piłsudska Aleksandra: Wspomnienia. Warszawa 1989 Instytut Prasy i Wydawnictw "Novum". 24 x 17 cm, s. 279, nlb. 1, 51 ilustr. na tabl., opr. brosz.
    15 PLN

  31. Pobóg-Malinowski Władysław: Najnowsza historia polityczna Polski. Okres 1939-1945. T. 1. T. 2. Gdańsk 1990 Oficyna Wydawnicza "Gryf". 24 x 18 cm, s. 427, nlb. 5; s. 495, nlb. 1, frontispis, opr. kart. powlek.
    38 PLN

  32. Powstanie II Rzeczyspospolitej. Wybór dokumentów 1866-1925. Wyd. 2. Red. Halina Janowska, Tadeusz Jędruszczak. Warszawa 1984 Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. 25 x 17 cm, s. 787, nlb. 3, 3 załączniki w postaci map, opr. pł., obwol. Publikacja przygotowana w Instytucei Historii PAN.
    Obwol. podniszczona na obrzeżach, naddarcia.
    17 PLN

  33. Pruszyński Mieczysław: Wojna 1920. Dramat Piłsudskiego. Warszawa 1994 Polska Oficyna Wydawnicza "BGW". 24 x 17 cm, s. 297, nlb. 3, 82 ilustr. na pap. kredowym, opr. kart.
    Piecz. wł.
    38 PLN

  34. Rathenau Fritz: Polonia irredenta? Berlin 1932 Verlag von Reimar Hobbing. 19 x 13 cm, s. 78, nlb. 2, opr. brosz.
    Opr. zakurzona.
    23 PLN

  35. Rek Tadeusz: Pierwsze lata dyktatury Piłsudskiego. Warszawa 1956 Ludowa Spółdzielani Wydawnicza. 21 x 15 cm, s. 318, nlb. 2, opr. brosz.
    Notatki ołówkiem na karcie tytuł.
    30 PLN

  36. Rok 1918. Tradycje i oczekiwania. Red. nauk. Andrzej Garlicki. Warszawa 1978 "Czytelnik". 20 x 13 cm, s. 237, nlb. 3, opr. kart.
    Ostatnie cztery karty mają ubytki dolnego naroża - bez szkody dla tekstu.
    8 PLN

  37. Roszkowski Wojciech (Andrzej Albert): Historia Poslki 1914-1990. Warszawa 1991 PWN. 24 x 17 cm, s. 440, opr. brosz.
    Otarcia opr., liczne podkreślenia w tekście.
    18 PLN

  38. Sąsiedzi wobec wojny 1920 roku. Wybór dokumentów. Opracował Janusz Cisek. Londyb 1990 Polska Fundacja Kulturalna. 22 x 14 cm, s. 324, nlb. 4, opr. brosz.
    23 PLN

  39. Sikorski Władysław: Nad Wisłą i Wkrą. Studium polsko-rosyjskiej wojny 1920 roku. Lwów - Warszawa - Kraków 1928 Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. 25 x 18 cm, s. 275, nlb. 1, opr. brosz.
    Opr. zakurzona, podniszczona, grzb. opr. naprawiany.
    78 PLN

  40. Skrzypek Andrzej: Kronika koegzystencji. Zarys stosunków polsko-radzieckich w latach 1912-1939. Wyd. 2. Warszawa 1985 PWN. 21 x 15 cm, s. 273, nlb. 3, opr. brosz.
    Opr. przykurzona.
    10 PLN

  41. Sprawy polskie na konferencji pokojowej w Paryżu w 1919 r. Dokumenty i materiały. Tom 2. Warszawa 1967 PWN. 25 x 18 cm, s. 480, nlb. 4, opr. pł., obwol.
    Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.
    34 PLN

  42. Terlecki Olgierd: Z dziejów Drugiej Rzeczypospolitej. Kraków 1985 KAW. 24 x 17 cm, s. 399, nlb. 5, opr. pł., obwol.
    24 PLN

  43. Turlejska Maria: Rok przed klęską (1 września 1938 - 1 września 1939). Wyd. 3. Warszawa 1965 WP. 21 x 15 cm, s. 482, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
    Biblioteka Wiedzy Historycznej. Historia Polski.
    10 PLN

  44. Wójcik Włodzimierz: Legenda Piłsudskiego w polskiej literaturze międzywojennej. Wyd. 2 rozszerz. Katowice 1987 Wydawnictwo "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 263, nlb. 1, opr. brosz.
    12 PLN

    do góry
VERBUM
Antykwariat Naukowy