II wojna światowa
- Ambrose Stephen E.: D-Day. 6 czerwca 1944 przełomowa bitwa II wojny światowej. Przekł. Magdalena Słysz, Krzysztof Obłucki. Warszawa 1999 Wydawnictwo Magnum. 25 x 18 cm, s. 608, opr. kart.
Piecz. wł. 48 PLN
- Ambrose Stephen E.: Obywatele w mundurach 7 czerwca 1944 - 7 maja 1945 od plaż Normandii do Berlina. Przekł. Janina Kumaniecka. Warszawa 2000 Wydawnictwo Magnum. 25 x 18 cm, s. 480, liczne ilustr. tabl., na pap. kred., mapy, opr. kart.
Piecz. wł. 54 PLN
- Bahnsen Uwe, O'Donnel James: Katakumba. Ostatnie dni w bunkrze Hitlera. Przekł. Krzystof Znamierowski. Warszawa 1995 Oficyna Wydawnicza "Rytm" Oficyna Wydawnicza "Volumen". 25 x 18 cm, s. 393, nlb. 7, ilustr. tabl., opr. kart. Seria: Podróże Po Historii.
Piecz. wł. 48 PLN
- Bakuła Leszek: Wizna. Poznań 1981 Wyd. Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 213, nlb. 3, opr. brosz.
10 PLN
- Banasikowski Edmund: Na zew Ziemi wileńskiej. Warszawa 1990 Editions "Spotkania". 21 x 15 cm, s. 455, nlb. 1, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
24 PLN
- Bartoszewski Władysław: Na drodze do niepodległości. Paryż[?] 1987 Editions "Spotkania". 21 x 15 cm, s. 565, nlb. 11, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr., nieco przykurzone obrzeża bloku. 29 PLN
- Batowski Henryk: Agonia pokoju i początek wojny sierpień-wrzesień 1939. Wyd. 4. Poznań 1984 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 506, nlb. 2, opr. pł.
18 PLN
- Batowski Henryk: Niedoszła "Biała Księga" z roku 1940. Rozprawa źródłoznawcza. Kraków 1983 Nakł. PAU. 24 x 17 cm, s. 90, nlb. 6, opr. brosz.
Polska Akademia Umiejętności. Rozprawy Wydziału Historyczno-Filozoficznego. Ogólnego zbioru tom 74.Opr. przykurzona. 8 PLN
- Batowski Henryk: Ostatni tydzień pokoju. Poznań 1964 Wyd. Poznańskie. 20 x 12 cm, s. 262, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach. Piecz. wł. 16 PLN
- Batowski Henryk: Walka dyplomacji hitlerowskiej przeciw Polsce 1939-1945. Kraków 1984 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. przykurzona, przebarwiona. 8 PLN
- Batowski Henryk: Wojna a dyplomacja 1945. Poznań 1972 Wyd. Poznańskie. 201 x 13 cm, s. 348, nlb. 4, ilustr. na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwo., niewielkie podniszczenia na górnym obrzeżu. 14 PLN
- Batowski Henryk: Z dziejów dyplomacji polskiej na obczyźnie (wrzesień 1939-lipiec 1941). Kraków 1984 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 453, nlb. 3, ilustr. i mapy na wkładkach, opr. brosz., obwol.
Otarcia i przebarwienia obwol. 23 PLN
- Bauer Piotr, Polak Bogusław: Armia "Poznań" w wojnie obronnej 1939. Wyd. 2, popr. Poznań 1982 Wyd. Poznańskie. 25 x 18 cm, s. 527, nlb. 1, ilustr. w tekście i na wklejkach, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., obwol. zakurzona. 38 PLN
- Bednarek Irena, Sokołowski Stanisław: Fanfary i werble. Kulisy wielkiej zbrodni. Posłowie Wilhelm Szewczyk. Wyd. 5, zmien. Katowice 1983 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 599, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. na obrzeżach. 14 PLN
- Below Nicolaus v.: Byłem adiutantem hitlera 1937 - 1945. Przekł. Zofia Rybicka. Warszawa 1990 Wydawnictwo MON. 24 x 17 cm, s. 448, opr. brosz., obwol.
Piecz. wł. 34 PLN
- Bernas Franciszek, Mikulska-Bernas Julitta: Upadek III Rzeszy. Warszawa 1975 LSW. 21 x 15 cm, s. 479, nlb. 5, opr. brosz., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Bernasiowie Teresa i Franciszek: Swastyka nad Skandynawią. Szczecin 1987 KAW. 21 x 15 cm, s. 237, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Bielski Mieczysław: Grupa Operacyjna "Piotrków" 1939. Warszawa 1991 Bellona. 25 x 18 cm, s. 462, nlb. 2, ilustr. na wklejkach, zał. z mapami, opr. pł., obwol.
Lekkie podniszczenia obwol. na obrzeżach, obwol. przykurzona. 34 PLN
- Blond Georges: Agonia Trzeciej Rzeszy 1944-1945. Poznań 1957 Wydawnictwo Poznańskie. 20 x 13 cm, s. 377, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, naddarta na obrzeżach, niewielkie ubytki obwol., okł. przybrudzone, naddarte przy grzb. 8 PLN
- Bolewski Andrzej: Z drogi do Poczdamu. Kraków 1977 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 264, nlb. 4, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Boratyński Stefan: Dyplomacja okresu II wojny światowej. Konferencje międzynarodowe 1941-1945. Warszawa 1957 PWN. 21 x 16 cm, s. 402, nlb. 2, opr. kart. powlek.
Piecz. wł. Egz. przeopr. 10 PLN
- Borodziej Włodzimierz: Terror i polityka. Policja niemiecka a polski ruch oporu w GG 1939-1944. Warszawa 1985 PAX. 21 x 15 cm, s. 246, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 14 PLN
- Bratko Józef: Gestapowcy. Kontrwywiad. Konfidenci. Konspiratorzy. Kraków 1990 KAW. 21 x 15 cm, s. 418, nlb. 2, liczne ilustr. tabl., opr. brosz.
16 PLN
- Colbern William H.: Polska. Styczeń - sierpień 1939. Analizy i prognozy. Komentarze do wydarzeń attaché wojskowego ambasady USA w Warszawie. Warszawa 1986 PAX. 25 x 17 cm, s. 84, nlb. 4, opr. pł.
Niwielkie przebarwienia opr. 10 PLN
- Cross Robin: Strącony orzeł. Ostatnie dni Trzeciej Rzeszy. Przekł. Sławomir Kędzierski. Warszawa 1997 BEJ Service. 25 x 14 cm, s. 322, nlb. 2, ilustr. tabl. na pap. kred., opr. brosz.
Piecz. wł. 28 PLN
- Dalecki Ryszard: Armia "Karpaty" 1939. Warszawa 1979 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 373, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 34 PLN
- Dańko Bolesław: Nie zdążyli do Andersa (berlingowcy). Londyn 1992 Polskie Studio Wydawnicze UNICORN. 22 x 15 cm, s. 351, nlb. 1, opr. brosz.
23 PLN
- Długoborski Wacław, Piekło Jan: Propaganda Strachu i nienawiści w jitlerowskich Nieczech i byłej Jugosławi. b.m.w. b.r.w. Wydawca Fundacji Kultury Chrześcijańskiej "Znak". 21 x 15 cm, s. 22, nlb. 2, opr. brosz.
5 PLN
- Drozdowski Marian: Alarm dla Warszawy. Obrona cywilna stolicy we wrześniu 1939 r. Warszawa 1964 WP. 21 x 15 cm, s. 248, liczne ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
Biblioteka Historyczna. Historia Polski.Obwol. przykurzona, niewielki ubytek obwol. w tylnej części. 10 PLN
- Druga wojna światowa. Krótka historia drugiej wojny światowej wraz z atlasem zawierającym 20 map, obrazujących ważniejsze wydarzenia drugiej wojny światowej. Materał zaczerpnięty ze źródeł wywiadu wojskowego Departamentu Wojny w Waszyngtonie. Kraków 1947 "Przełom". 23 x 16 cm, s. 439, nlb. 1, opr. bibl.
Otarcia opr.. zaplamienia, częściowo także w bloku (niewielkie), dwie karty luzem. Piecz. wł., podp. wł. Egz. przeopr. 18 PLN
- Druga wojna światowa. Materiały zaczerpnięte ze źródeł Wywiadu Wojskowego Departamentu Wojny w Waszyngtonie. Krótka historia drugiej wojny światowej wraz z atlasem zawierającym 20 map, obrazujących ważniejsze wydarzenia drugiej wojny światowej. Wyd. 2, powojenne. Tekst według wydania z 1947 roku Wyd. S. Arcta w Warszawie. Lublin 1990 KAW. 21 x 15 cm, s. 382, nlb. 2, opr. brosz.
Lekkie otarcia opr. 10 PLN
- Duraczyński Eugeniusz: Między Londynem a Warszawą lipiec 1943-lipiec 1944. Warszawa 1986 PIW. 21 x 15 cm, s. 421, nlb. 1, opr. brosz.
Seria: Historia najnowsza.Opr. przykurzona. 10 PLN
- Dziesięciu sprawiedliwych. Wspomnienia okupacyjne. Zebrał i wstępem poprzedził Jan Turnau. Warszawa 1986 Biblioteka "Więzi". 20 x 13 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. zakurzona. Biblioteka "Więzi" tom 54. 10 PLN
- Eisenhower Dwight David: Krucjata w Europie. Przekł. Aleksander Sudak. Warszawa 1998 Dom Wydawniczy Bellona. 21 x 15 cm, s. 487, nlb. 1, mapy na wykl., opr. kart.
46 PLN
- Finker Kurt: Stauffenberg i zamach na Hitlera. Tłum. Adam Kaska. Warszawa 1979 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 404, opr. brosz.
8 PLN
- Frelek Ryszard: Jałta'45. Warszawa 1985 KAW. 20 x 13 cm, s. 251, nlb. 1, opr. brosz.
Podp. wł. 8 PLN
- Gafencu Grigore: statnie dni Europy. Podróż dyplomatyczna w 1939 roku. Przełożył Stanisława Rębek. Przedmową i posłowiem opatrzył oraz przypisy opracował Stanisław Zabiełło. Warszawa 1984 PAX. 25 x 18 cm, s. 125, nlb. 3, opr. pł.
12 PLN
- Głowacki Ludwik: Obrona Warszawy i Modlina na tle kampani wrześniowej 1939. Wyd. 5, poprawione i uzupełnione. Warszawa 1985 Wyd. MON. 21 x 15 cm, s. 479, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
12 PLN
- Godlewski Jerzy Romuald: Bitwa nad Bzurą. Historyczne Studium Operacyjne. Warszawa 1973 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 234, nlb. 6, opr. pł., obwol.
Wojskowy Instytut Historyczny.Podniszczenia obwol. na obrzeżach., obwol. przykurzona. 24 PLN
- Grunberg Karol, Otręba Bolesław: Ribbentrop. Kariera ministra Trzeciej Rzeszy. Bydgoszcz 1991 Somix. 21 x 15 cm, s. 316, nlb. 4, ilustr. tabl., opr. brosz.
14 PLN
- Guz Eugeniusz: Winni szukają winnych. Wyd. 2, uzup. Katowice 1984 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 431, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 12 PLN
- Heydecker Joe, Leeb Johannes: Trzecia Rzesza w świetle Norymbergii. Bilans tysiąca lat. Tłum. Marek Zeller. Warszawa 1979 KiW. 21 x 15 cm, s. 652, nlb. 4, opr. brosz.
24 PLN
- Hrabar Roman: "Lebensborn" czyli źródło życia. Wyd. 2, poszerzone. Katowice 1976 Wyd. "Śląsk". 21 x 15 cm, s. 254, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Irving David: Marszałek Rzeszy Hermann Göring 1893-1946. Biografia. Przekł. Bartłomiej Zborski. Warszawa 2001 MUZA S.A. 24 x 16 cm, s. 654, nlb. 2, opr. kart.
Niewielkie otarcia dolnego obrzeża okł. 34 PLN
- Ivanow Miroslaw: Zamach na Heydricha. Tłum. Piotr Godlewski. Warszawa 1977 KiW. 20 x 13 cm, s. 458, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Jeziorański Zdzisław: Jan Nowak. Kurier z Warszawy. Pierwsze oficjalne wydanie krajowe. Kraków 1989 "Znak". 22 x 16 cm, s. 543, nlb. 1, opr. brosz.
Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Jost Henryk: Zakopane czasu okupacji. (Wspomnienia.) Warszawa 1989 IWZZ. 21 x 15 cm, s. 221, nlb. 3, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Opr. lekko przykurzona. 12 PLN
- Jurga Tadeusz, Karbowski Władysław: Armia "Modlin" 1939. Warszawa 1987 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 500, opr. pł., obwol.
Wojskowy Instytut Historyczny im. Wandy Wasilewskiej.Lekkie otarcia obwol. 46 PLN
- Kempner Robert M. W.: Trzecia Rzesza w krzyżowym ogniu pytań. Z niepublikowanych protokołów przesłuchań. Przłożył Karol Bunsch. Komentarz i posłowie Tadeusza Cypriana. Wyd. 2. Kraków 1975 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 370, nlb. 2, ilustr., opr. brosz., obwol.
Podniszczenia obwol. na obrzeżach, obwol. przykurzona. 12 PLN
- Kesselring Albert: Żołnierz do końca. Przekł. i przypisy Daniel Luliński. Warszawa 1996 Wydawnictwo Bellona. 21 x 15 cm, s. 483, nlb. 1, mapy w tekście oraz na obu wyklejkach, opr. kart.
Piecz. wł. 36 PLN
- Kępa oksywska 1939. Relacje uczestników walk lądowych. Wstęp, wybór i komentarze Wacław Tym, Andrzej Rzepniewski. Gdańsk 1985 Wyd. Morskie. 25 x 18 cm, s. 551, nlb. 1, ilustr. na wykl., mapy w zał., opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, naddarcia, opr. nieco odchodzi od grzb. 28 PLN
- Konieczny Alfred: Akcja "Noc i mgła" w okupowanych przez III Rzeszę krajach zachodniej Europy. Geneza-założenia-realizacja. Wrocław 1985 Wyd. Uniw. Wrocławskiego. 21 x 15 cm, s. 273, nlb. 1, opr. brosz.
12 PLN
- Krajewski Kazimierz: Uderzeniowe Bataliony Kadrowe 1942-1944. Warszawa 1984 PAX. 25 x 18 cm, s. 607, nlb. 1, opr. kart., obwol.
Opr. zakurzona. 26 PLN
- Kukiel Marian: Generał Sikorski. Żołnierz i mąż stanu Polski walczącej. Londyn 1970 Veritas Foundation Publication Centre. 22 x 14 cm, s. 280, frontispis, opr. brosz.
Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego.Podp. wł. 46 PLN
- Kuropieska Józef: Nieprzewidziane przygody. Kraków 1988 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 387, nlb. 5, opr. brosz.
10 PLN
- Lerski Jerzy: Emisariusz Jur. Z przedmową Stefana Korbońskiego. Wyd. 4. Warszawa 1989 Oficyna Wydawnicza Interim sp. z o.o. 21 x 15 cm, s. 254, nlb. 2, frontispis, ilustr. tabl., opr. brosz.
Opr. zakurzona. 10 PLN
- Majchrowski Jacek M.: Ulubieniec Cezara. Bolesław Wieniawa-Długoszewski. Zarys biografii. Kraków 1990 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 278, nlb. 2, opr. brosz.
14 PLN
- Manvell Roger, Fraekel Heinrich: Himmler. Tłu. Tadeusz Wolski. Warszawa 1971 Czytelnik. 20 x 13 cm, s. 434, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przybrudzona, fragment obwol. naklejony na przednią okł., blok przekrzywiony. 10 PLN
- Manvell Roger, Fraenkel Heinrich: Goebbels. Tłum. Adam Kaska. Warszawa 1962 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 341, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Opr. nieco odchodzi od grzb., ubytek grzb. obwol. oraz opr. 10 PLN
- Międzynarodowe ło agresjii Rzeszy Niemieckiej na Polskę w 1939 roku. Wstęp i wybór dokumentów Ryszard Nazarewicz. Warszawa 1986 KAW. 24 x 16 cm, s. 201, nlb. 7, opr. brosz.
12 PLN
- Mikulski Jan: Medycyna hitlerowska w służbie III Rzeszy. Warszawa 1981 PWN. 21 x 15 cm, s. 217, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, nieco podniszczona na obrzeżach. 12 PLN
- Montgomery Bernard L.: Wspomnienia. Przekł. Emilia Niemirska. Wyd. 2, niezmien. Warszawa 1996 Wydawnictwo BELLONA. 21 x 15 cm, s. 550, nlb. 2, mpay w tekście i na wykl., opr. kart.
Piecz. wł. 46 PLN
- Najnowsze dzieje Polski. Otarcia opr.
8 PLN
- Noël Leon: Agresja niemiecka na Polskę. Oprac. Stanisław Zabiełło. Warszawa 1966 PAX. 25 x 18 cm, s. 417, nlb. 3, opr. pł.
Opr. nieco przykurzona. 14 PLN
- Paillole Paul: Nasz szpieg u Hitlera. Warszawa 1993 Warszawska Oficyna Wydawnicza GRYF Wydawnictwo BELLONA. 24 x 16 cm, s. 215, nlb. 1, opr. brosz.
Piecz. wł. 24 PLN
- Panecki Tadeusz: Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich. Warszawa 1992 Bellona. 21 x 15 cm, s. 182, nlb. 2, ilustr. tabl., opr. brosz.
23 PLN
- Pastusiak Longin: Roosvelt a sprawa polska 1939-1945. Warszawa 1980 KiW. 21 x 15 cm, s. 441, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Otarcia, niewielkie podniszczenia obwol. na obrzeżach. 12 PLN
- Piotrowski Bernard: W służbie rasizmu i bezprawia. "Uniwersytet Rzeszy" Poznaniu (1941-1945). Poznań 1984 Wyd. UAM. 24 x 17 cm, s. 174, nlb. 2, ilustr. na wklejkach, opr. brosz.
Uniwerstet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Seria historyczna nr 112.10 PLN
- Piórkowski Jerzy: Warszawska lekcja europejskiej historii. Warszawa 1984 "Czytelnik". 24 x 17 cm, s. 210, nlb. 2, ilustr. na wkładkach, opr. brosz.
Niewielkie otarcia opr. na obrzeżach. 14 PLN
- Piwarski Kazmierz: Monachium 1938. Polityka rządów Anglii i Francji wobec faszystwoskich Niemiec. Warszawa 1952 LSW. 22 x 16 cm, s. 229, nlb. 3, opr. brosz.
Ubytki opr. na obrzeżach. 12 PLN
- Polak Bogusław: Generał Stanisłąw Taczak 1874-1960. Poznań 1988 Wyd. Poznańskie. 21 x 15 cm, s. 189, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 12 PLN
- Polewoj Borys: Notatnik z Norymbergii. Tłum. z j. ros. Helena Suszko. Wyd. 2. Warszawa 1975 KiW. 20 x 13 cm, s. 333, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia okł. i grzb. opr. na obrzeżach. 10 PLN
- Polski czyn zbrojny w II wojnie światowej. Walki formacji polskich na zachodzie 1939-1945. Oprac. zbior. pod red. nauk. Witolda Biegańskiego. Warszawa 1981 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 835, nlb. 1, ilustr. na wklejkach, opr. kart. powlek., obwol.
Wojskowy Instytut Historyczny im. Wandy Wasilewskiej.Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach, przybrudzenia. 24 PLN
- Protokoły z posiedzeń Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Tom I. Październik 1939 - czerwiec 1940. Oprac. Wojciech Rojek przy wpółpracy Andrzeja Suchcitza. Kraków 1994 Wydawnictwo i Drukarnia "Secesja". 25 x 18 cm, s. 347, nlb. 1, opr. kart.
Polska Akademia Umiejętności Wydział Filozoficzny Instytut Polski i Muzeum im Gen. Sikorskiego w Londynie. Archiwum Komisji dla Badania Dziejów Władz Rzeczypospoliej Polskiej na Uchodźstwie, 1939-1990. Część 1. Druga wojna światowa. Seria A. Red. nauk. Marian Zagórniak.16 PLN
- Protokoły z posiedzeń Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Tom II. Czerwiec 1940 - czerwiec 1941. Oprac. Wojciech Rojek przy wpółpracy Andrzeja Suchcitza. Red. nauk. Marian Zagórniak. Kraków 1995 Wydawnictwo i Drukarnia "Secesja". 25 x 18 cm, s. 416, nlb. 2, opr. kart.
Polska Akademia Umiejętności Muzeum im Gen. Sikorskiego w Londynie.16 PLN
- Protokoły z posiedzeń Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Tom IV. Grudzień 1941 - sierpień 1942. Oprac. Wojciech Rojek przy wpółpracy Andrzeja Suchcitza. Red. nauk. Marian Zagórniak. Kraków 1998 Wydawnictwo i Drukarnia "Secesja". 25 x 18 cm, s. 460, nlb. 2, opr. kart.
Polska Akademia Umiejętności Muzeum im Gen. Sikorskiego w Londynie.18 PLN
- Pruszyński Ksawery: Noc na Kremlu. Warszawa 1989 Ofizyna Lieratów "Rój". 21 x 15 cm, s. 183, nlb. 5, opr. brosz.
14 PLN
- Rudnicki Klemens: Na polskim szlaku. (Wspomnienia z lat 1939-1947.) Wyd. 4. Warszawa 1986 Polska Fundacja Kulturalna. 21 x 15 cm, s. 216, nlb. 4, opr. brosz.
16 PLN
- Russel Lord of Liverpool: Proces Eichmanna. Tłum. Tadeusz Wójcik. Warszawa 1966 "Czytelnik". 21 x 15 cm, s. 361, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Opr. przykurzona. 19 PLN
- Rżewska Helena: Śmierć Hitlera bez legend. Warszawa 1966 Zachodnia Agencja Prasowa/Agencja Prasowa Nowosti. 20 x 13 cm, s. 102, nlb. 2, opr. brosz.
Piecz. wł. 8 PLN
- Sawicki Jerzy: Od Norumbergii do układu paryskiego. Za kulisami niemieckiego rewizjonizmu. Warszawa 1955 Wyd. MON. 21 x 16 cm, s. 263, nlb. 5, opr. pł., obwol.
Ubytki obwol. na obrzeżach, obwol. przykurzona, niewielki ubytek tylnej wykl. 12 PLN
- Schellenberg Walter: Wspomnienia. Przełożył Tadeusz Rybowski. Wyd. 2. Wrocław 1989 KAW. 21 x 15 cm, s. 279, nlb. 5, ilustr. tabl., opr. brosz., obwol.
12 PLN
- Schroeder Christa: Byłam sekretarką Adolfa Hitlera. Wspomnienia. Przekł. Magdalena Podwysocka. Warszawa 1999 Dom Wydawniczy BELLONA. 21 x 15 cm, s. 375, nlb. 9, opr. kart.
Piecz. wł. 36 PLN
- Schuschnigg Kurt: W zmaganiu z Hitlerem. Przezwyciężanie idei Anschlussu. Przełożyła Matylda Osterwina. Kraków 1978 Wyd. Literackie. 21 x 15 cm, s. 493, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Podniszczenai obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Sikorski Władysław: Przyszła wojna. Wyd. 2. Warszawa 1984 Wyd. MON. 21 x 15 cm, s. 291, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 14 PLN
- Skibiński Leonard: 1 Brygada Artylerii Armat 1943-1945. Dzieje 1 Warszawskiej Brgady Artylerii Armat im. Józefa Bema. Warszawa 1984 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 271, nlb. 1, ilustr. na wklejkach., opr. pł., obwol.
Otarcia obwol. na obrzeżach. 10 PLN
- Składkowski Sławoj Felicjan: Moja służba w brygadzie. Pamiętnik polowy. Wyd. 2. Warszawa 1990 Bellona. 25 x 18 cm, s. 430, nlb. 2, opr. brosz., obwol.
Otarcia obwol. i niewielkie podniszczenia na obrzeżach. Piecz. wł. 18 PLN
- Słowacy w powstaniu warszawskim (wybór źródeł). Wstęp, wybór i oprac. Józef Ciągwa, Jan Szpernoga. Kraków 1994 Towarzystwo Kulturalne Czechów i Słowaków w Polsce. 21 x 15 cm, s. 68, nlb. 4, ilustr. tabl., opr. brosz.
10 PLN
- Smelser Ronald, Syring Enrico: Elita Wehrmachtu. 27 szkiców biograficznych. Przekł. Andrzej Szymański. Warszawa 1999 Wydawnictwo Oskar. 24 x 17 cm, s. 393, nlb. 3, ilustr., opr. brosz.
Piecz. wł. 38 PLN
- Sołga Henryk: Niemcy o niemcach. Kraków 1992 Wyd. "Aramis". 21 x 15 cm, s. 243, nlb. 1, opr. brosz.
Otarcia opr. 10 PLN
- Sosnkowski Kazimierz: Cieniom września. Przedmową opatrzył Andrzej Rzepniewski. Warszawa 1988 MON. 21 x 15 cm, s. 289, nlb. 3, 8 map, opr. pł., obwol.
16 PLN
- Stachiewicz Piotr: "Parasol". Dzieje oddziału do zadań specjalnych Kierownictrwa Dywerdsji Komendy Głównej Armii Krajowej. Warszawa 1981 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 796, opr. pł., obwol.
19 PLN
- Stafford David: Wielka Brytania i ruch oporu w Europie (1940-1945). Zarys dziejów kierwownictwa operacji specjalnych (SOE) oraz wybór dokumentów. Warszawa 1984 PAX. 21 x 15 cm, s. 301, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia, podniszczenia obwol. na obrzeżach, załamania naroży okł. 12 PLN
- Strzałka Krzysztof: Między przyjaźnią a wrogością. Z dziejów stosunków polsko-włoskich (1939-1945). Kraków 2001 Wyd. Arcana. 21 x 15 cm, s. 538, nlb. 2, opr. kart.
Seria: Arkana historii.36 PLN
- Studium planu strategicznego Polski przeciw Niemcom Kutrzeby i Mossora. Wstęp Piotr Stawecki. Opracowanie i przypisy Marek Jabłonowski i Piotr Stawecki. Warszawa 1987 PAX. 21 x 15 cm, s. 177, nlb. 3, ilustr. tabl., opr. brosz.
Niewielkie deformacje bloku. 8 PLN
- Szczepański Jan Józef: Polska jesień. Wyd. 3. Kraków 1968 Wyd. Literackie. 20 x 13 cm, s. 279, nlb. 1, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, podniszczona na obrzeżach. 8 PLN
- Szmaglewska Seweryna: Niewinni w Norymberdze. Wyd. 3. Warszawa 1980 KiW. 20 x 13 cm, s. 462, nlb. 2, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Szmaglewska Seweryna: Niewinni w Norymberdze. Wyd. 5 . Warszawa 1989 KAW. 21 x 15 cm, s. 255, nlb. 1, opr. brosz.
10 PLN
- Szubański Rajmund: Plan operacyjny "Wschód". Warszawa 1993 Wyd. Bellona. 21 x 15 cm, s. 118, nlb. 2, opr. brosz.
10 PLN
- Świderski Henryk: Okupacja i konspiracja w obwodzie AK Grójec-"Głuszec". Warszawa 1989 PAX. 21 x 15 cm, s. 300, nlb. 4, opr. brosz.
14 PLN
- Świtalski Antoni: Zbrodnia usankcjonowana. Skazanie na śmierć obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w świetle prawa. Wrocław 1979 Ossolineum. 21 x 15 cm, s. 193, nlb. 3, opr. brosz.
Opr. przykurzona, perforacje tylnej okł. Piecz. wł. 10 PLN
- Tarasiewicz Krystyna: Sąd nad katami. Warszawa 1987 MAW. 20 x 13 cm, s. 129, nlb. 3, opr. ilustr. tabl., brosz.
8 PLN
- Terlecki Olgierd: Pułkownik Beck. Kraków 1985 KAW. 25 x 18 cm, s. 373, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Otarcia obwol., podniszczenia na obrzeżach. 12 PLN
- Turlej Stefan: Koncepcje ustrojowe obozu londyńskiego. Warszawa 1978 KiW. 20 x 13 cm, s. 247, nlb. 1, opr. brosz.
10 PLN
- Vetulani Adam: Poza płomieniami wojny. Internowani w Szwajcarii 1940-1945. Warszawa 1976 Wyd. MON. 20 x 13 cm, s. 345, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
Obwol. przybrudzona, niewielkie naddarcia na obrzeżach. 14 PLN
- Walichowski Tadeusz: Rozmowy z Leistem hiterowskim starostą Warszawy. Warszawa 1986 PWN. 21 x 15 cm, s. 155, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. zakurzona, ilustr. tabl. w tekście. 8 PLN
- Westerplatte. Zebrał, opracował i wstępem opatrzył Zbnigniew Flisowski. Wyd. 9. Warszawa 1984 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 432, ilustr. na wkładkach, opr. pł., obwol.
Obwol. podniszczona na obrzeżach, grzb. bloku nieco przekrzywiony. 16 PLN
- Willan Tadeusz: Droga przez morze. Olsztyn 1979 Wyd. "Pojezierze". 20 x 13 cm, s. 141, nlb. 3, opr. brosz.
Otarcia opr. na grzb. 8 PLN
- Wojtkiewicz Stanisław Strumph: Sekret Enigmy. Warszawa 1978 Iskry. 20 x 13 cm, s. 157, nlb. 3, opr. brosz., obwol.
10 PLN
- Wojtkiewicz Stanisław Strumph: Sikorski i jego żołnierze. Łódź 1946 Nakładem Księgarni Ludowej T. Lemański. 21 x 15 cm, s. 265, nlb. 3, ilustr. tabl., mapka, opr. brosz.
Opr. przykurzona, otarcia i niewielkie ubytki opr. na grzb. 16 PLN
- Wójcik Ryszard: Święte szalbierstwo. Warszawa 1983 "Czyelnik". 21 x 15 cm, s. 283, nlb. 5, opr. brosz.
Opr. przykurzona. 10 PLN
- Wróblewski Jan: Armia "Prusy" 1939. Warszawa 1986 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 302, nlb. 2, opr. pł., obwol.
Wojskowy Instytut Historyczny im. Wandy Wasilewskiej.30 PLN
- Wróblewski Jan: Samodzielna Grupa Operacyjna "Polesie" 1939. Warszawa 1989 Wyd. MON. 25 x 18 cm, s. 245, nlb. 3, opr. pł., obwol.
Wojskowy Instytut Historyczny.Obwol. przykurzona, podniszczona na obrzeżach. 28 PLN
- Wysiłek zbrojny w II wojnie światowej. Pod red. Stanisłąwa Biegańskiego i Aleksandra Szkuty. Londyn 1988 Polskie Towarzystwo Naukowe na Obczyźnie. 21 x 15 cm, s. 159, nlb. 1, opr. brosz.
Prace Kongresu Kultury Polskiej pod patronatem Prezydenta RP Edwarda Raczyńskiego Tom IV.23 PLN
- Wysocki Wiesław Jan: Cień Zawiszy. Ostatnie lata Marszałka Edwarda Śmiegłego-Rydza. Wyd. 2. Komorów 1991 Wydawnictwo Antyk/Marcin Dybowski. 21 x 15 cm, s. 132, opr. brosz.
Otarcia opr., niewielkie podniszczenia opr. i bloku na dolnym obrzeżu. 12 PLN
- Z problemów najnowszej historii Polski. Wrzesień 1939. Praca zbior. Warszawa 1972 Biblioteka "Więzi". 20 x 13 cm, s. 416, nlb. 2, opr. brosz.
Biblioteka "Więzi" tom 32.Opr. przykurzona. 12 PLN
- Zabiełło Stanisław: O rząd i granice. Walka dyplomatyczna o sprawę polską w II wojnie światowej. Wyd. 2, przejrzane i popr. Warszawa 1965 PAX. 25 x 18 cm, s. 311, nlb. 1, opr. pł.
Opr. nieco przykurzona. 10 PLN
- Zaremba Piotr inż.: Polska flaga w Szczecinie. Szczecin 1946 Nakładem Komitetu I-go Obchodu "Trzymamy Straż nad Odrą". 21 x 15 cm, s. 64, nlb. 2, opr. brosz.
Podp. wł. 12 PLN
- Zmowa. IV rozbiór Polski. Wstęp i opracowanie Andrzej Leszek Szczęśniak. Warszawa 1990 Wyd. "Alfa". 21 x 15 cm, s. 207, nlb. 1, opr. brosz.
14 PLN
|
|